25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

ATI VS NVIDIA

Razor03
#150 Razor03 [14703]
Hát ennyi, nem tok ellenérvet mondani, csak azt, hogy ez mozgatja a gamer társadalmat. Ha nem tetszik, képzeljétek el a világot Cevat, Crytek, Crysis nélkül, én minden esetre nagyon élem az ilyen felkapott dolgokat, mert lehet róla témázni, botránkozni, amúgy is lehet fürdünk a szenny játékok tengerében, elég csak a blogom Unreal tesztjeit megnézni, szidjátok inkább azokat. Inkább legyen gépigényes, és maradjon réteg játék, mint szépen csomagolt szemét. Amúgy is piás vagyok most, szal leszarom mit beszéltek itt !!!

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.27. 17:38
padavan
#149 padavan [21647]
De most a Crytek sértődik be? Miért? Mert nincs mindenkinek 600000 forintos gépe? Muciust meg még sosem értem trendifikán, van egy stílusa, de nem szokása oktalanul fikázni és hülyeségeket beszélni.

Ha meg azért nem lesz PC-re Cryis, mert az embereknek nincs 2db 120 000 ft-s VGA a gépükben, akkor azt hiszem, nem is baj az, ha átvonulnak konzolra. De ott is inkább PS4-re, meg Box720-ra tudnak fejleszteni ezzel a mai, teljesen elrugaszkodott felfogással.

Egyébként el kell olvasni a Game Informeren az interjút a Cryytek góréjával, tulajdonképpen szoftosan elismeri, hogy kamuztak.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.27. 17:33
Razor03
#148 Razor03 [14703]
Igen, ha így fogalmaz teljesen korrekt, de a stílusból, meg az xdéből visszább kéne már venni. Lehet trendifikázni, meg majmolni a hw-es patkányokat, majd csak besértődik egyszer a Crytek, és nem lesz több Crysis, de még hasonló sem, aztán lehet venni PS3-mat X360-al.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.27. 17:23
padavan
#147 padavan [21647]
Ez is milyen már. Hülye, aki hisz a fejlesztőknek? Arról nem beszélve, hogy akkor mi van, ha valaki a szövegükre hagyatkozva összeállított egy 600 dolláros gépet? És mehet vele a kukába. Ilyesfajta felelőssége miért nincs a fejlesztőknek-kiadóknak?

Balfaszság az, hogy a fejlesztőkre hagyatkozik a játékos? Balfaszság, hogy fehéret mondanak és feketét festenek és mi nem taposolunk nekik?

Ne már...

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.27. 15:25
padavan
#146 padavan [21647]
Hát pedig igaza van...

Az azért elég súlyos dolog, hogy képedbe hazudnak a fejlesztők.És miért? Ja, igen, mert a Crysist a gépigénye miatt nem vették az emberek. Féltek, hogy a Warheaddel is így járnak, ezért elhintették ezt a mély ostobaságot, ami ugye nem más, mint számító, szélhámos faszszopóság. Elvileg kéne vinni vissza a játékot hozzájuk, hogy muti mán, 8600-al a max effekteket szépen golyamatosan bazdmeg, mert ha nem, akkor kérem vissza a pénzt.

Még valami: Nme hogy nem optimalizáltak, de a Warhead még gépigényesebb lett, mint az elődje. Azért ez egészen felháborító és ez nem csak PR, hanem egy mocskos szemét ordas kamu.

Az én gépemmel egy 1650-es felbontással 20 fölé nem megy a frame. És akkor jönnek ezzel a 8600-os dumával? Ez nagyon aljas húzás. És nekem itt figyel origiben a Crysis és a Warhead is, kurvára minden erkölcsi alapom megvan ahhoz, hogy szóvá tegyek bizonyos hibákat.

Konkrétan a Warhead csutkán játszhatatlan. Konkrétan ez a tény a szöges ellentettje annak, amit ígértek, tehát nem jöhet senki azzal, hogy mit csodálkozom, ha nem überkonfigom van.

Érted, nem a játékot szidom, mert az fantasztikus, de ez a 8600-as sztori méltán veri ki a biztosítékot mindnekinél.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.27. 13:58
mucius
#145 mucius [10106]
nem azon lovaglok, hogy gépigényes. mert van is mire fel neki. én speciel tweakguide alapján meg a benchmarkjaival (ezutóbbit hiányoltam azért warheadből) belőttem, hogy 30-40 frame között eldöcögjön. stealthactionben elkövetett komanndózásomhoz nagyon megfelelt.

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.27. 15:25
Razor03
#144 Razor03 [14703]
Nem kell rávilágítani semmire, mert kurva unalmas, már a csapból is ez folyik. Mindenki tisztában van vele mennyire gépigényes a Crysis, és ennyire sikerült optimalizálni, kész. Ha valaki annyira balfasz, hogy elhiszi a 8600 GT-s faszságot az meg is érdemli, nem kell hónapokon keresztül ezt kontrázni.

ikszdé

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: mucius 2008.09.27. 15:20
mucius
#143 mucius [10106]
milyen antipc? xD lolbazmeg. ezt az xboxwarezt meg tényleg nem értem, hogyan jön ide, vagy hogy miképpen van kapcsolatban a konzolos játékfejlesztő, és a pc-s hardwaregyártó. meg jól olvasom, hogy aki boxra warezol, az egy köcsög, mer nem vesz pc alkatrészt, ellenben aki megteszi ez utóbbit, az már "becsületesen" költekezett és feljogosul arra, hogy pconly warezt folytasson? xD ok.
vegyek eredeti játékot boxra mer szargeci vagyok, ha nem? vagy vegyek pckompenenseket (ez egyébként meg is történt)? ok. lollypopp. mesélek neked egy sztorit.
eddig kb 115nál tartok boxra költésnél, erre most nemrég meghalt ramhibával (előtte volt egy 3led is, de az orvosolva lett tökéletesen), és erre még a csodálatos 3 év mikrofos garancia sem terjed ki. és akkor én vagyok a féreg, aki kidobhat egy százast a kukába teljesen függetlenül bármiféle modtól. :thumbsup:

és még továbbá az ért is rohadék vagyok, mert rávilágítok, hogy ilyenekkel hülyítik az embereket, hogy 8600gt-vel crysis űbermaxon űberfaszán száguld. ha ez nem nevetséges, akkor semmi sem. másfelől, ha ide gondolom, hogy konzol feleszi a pc elől vásárlókat, akkor a konzolwarez még segítség is a pc játékiparnak. szóval egyáltalán nem értem az agymenésed.

mekkorageci vagyok!! rendben. rendelem is az emo depressziókollekciót meg a pengéket. xD

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.27. 13:58
Razor03
#142 Razor03 [14703]
És ezen mégis mit röhögsz? A legtöbb fejlesztő ezt csinálja. Amíg lopod Xbox-hoz a játékokat, mert ugye ezt csinálod - ugyebár eredeti konzol játék vásárlásával kellene oly becsületesen helyettesítened azt a pénzt amit PC esetében hardver vásárlásra költenél, addig ne legyen vigyori irónikusan évek óta visszataszító szöveged, mert rohadt idegesítő. Menj a hardwiredes antipécé anticrytek faszok közzé és ott nyomasd ezt a szar propaganda dumád meg stílusod mert oda való vagy!

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: mucius 2008.09.27. 12:01
mucius
#141 mucius [10106]
nahát 1600x1200-on fullminimumon nem hozna 20 framet az a 8600 .
nemhogy "all the bells and whistles turned on" (azaz minden csutkamax). bár ez ugye elvileg a crytek állítása, így szimplán ők füllentenek (nevezzük így a szemérmetlen átbaszást akkor xD). a lap csak leközölte.

hiába patináns lap, ha egy ekkora hülyeséget (tökmindegy, hogy nem az ő szájukból származik eredetileg) papírra mer vetni. főleg úgy, hogy az ellenkezőjéről maguk is meg vannak győződve (hacsak nem autisták).

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: SilverWolf 2008.09.26. 22:20
padavan
#140 padavan [21647]
Szerintem erre a képi világra gondoltak a 600 dolláros konfigon, amikor azt mondták, hogy all effect on.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: mucius 2008.09.26. 09:31
Babykiller
#139 Babykiller [14268]
Ez a gép a 8600GT-vel bukik el a játékokban. Kb. 3 évvel ezelőtti szinten van az a vga.

Válasz erre

Előzmény: SilverWolf 2008.09.26. 22:20
SilverWolf
#138 SilverWolf [1173]
Igen mulatsagos,nekem is ez volt az eszrevetelem. 650$-bol a haz es a windows elviszi a fele anyagi keretet.Mobot nem is emlitik,szoval feltehetoen beepitett abba mini hazba.Pc Gamer az egyik legjobban eladott
magazin vilagviszonylatban,sot mas orszagok is atveszik az anyagat,ebbol adodoan nem irnak hulyesegeket.Ezert van az,hogy juniusban kijott az agustusi szam igy van idejuk kinyomtatni idoben mas orszagoknak.
A kepfelbontast nem irtak oda.Ez a magazin (Pc Gamer)minden tesztet, 1600x1200-on futtat.
Csinaltam par kepet:
front page
1.5 mill peldany
warhead pc
Kinagyitva szepen olvashato.



gamer007
Erre sajnos senki nem tud pontos valaszt adni.Feltehetoen 2011-2012 varhatoak az uj consolok(xbox720,PS4).De addig is jonnek modositott valtozatok mint pl xbox360 pro.Intel/AMD,Ati/nvidia altal kiaditt next gen chip infok alapjan erdekes dolgokat irnak:
3 oldalas cikk
2 oldalas frisebb info
Mind 2-ot erdemes elolvasni.

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

gamer007
#137 gamer007 [53]
Tisztelt SilverWolf.

Hány éve van még hátra, az xbox360-nak ilettve, a ps3-nak? Lehet-e ezzel kapcsolatban bármit is tudni( fejelesztési tervek, konkrét időpont megjelelölés a váltásra stb....) ?

Válazst előre is kösz.

Válasz erre

mucius
#136 mucius [10106]
végülis.
de amúgy maga konfig is jó. ha volna 600 dolláros keretem egy gépre, egyértelmű, hogy a majdnem fél összeget felemésztő csodaházat vennék minden más lényeges komponens kárára. xD

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.26. 07:33
padavan
#135 padavan [21647]
Nem faszság ez. Minden setting bekapcsolva, de azt nem írták oda, hogy minimumon.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: mucius 2008.09.25. 13:11
mucius
#134 mucius [10106]
"intel E2180 2.0ghz Dual-core 82$,SG31G2S barebone case 240$,MSI 8600GT 512mb 94$,A-data 2gig ddr2,45$,tobbi meg HD,DVD rom es 32 bit vista(100$)
Ezen a gepen minden setting bekapcsolva a game gyonyoruan futott."

ekkora faszságot ki mernek adni nyomtatásban? xD

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: SilverWolf 2008.09.24. 09:07
SilverWolf
#133 SilverWolf [1173]
Igen igazat adok,a keresethez kepest az arak nagyon magasak Morszagon.Mig egy Mexikoi fekete munkas megcsinal napi 100$ es egy PC game 50$ kerul,felnapi kereset.Azert emlitem,hogy ez a nagyon minimum.De meg igy is megnezheto,hogy milyen videokartyakat adnak el a legjobban ,pedig siman megvehetnek a 400+$ kartyakat.pl a bestbuy(itt szoktam vasarolni) oldalon lehet latni a vevo beszamolasnal.Mig egy 320$ GTX 260 kartyanal van 6 hozzazolas,addig a 8800gt,HD 4850-nel 80/30 hozzaszolas,persze az utobbi az uj model.Ebbol lathato,hogy milyen kartyakat vesznek az emberek.

Steam:Az arak nagyon elfogadhatoak,mig egy dobozos PC game 40-50$ a stamnel kb 20%-al olcsobban megveheto.Ha van steam account-od lathato,hogy amikor belepsz es a megvett game nincs feltelepitve csak egy gombnyomas es tolti is.Pl egy friss telepitesu windows utan.Nem kell CD es doboz.Szerintem 10 ev mulva ez lesz az osszes kiadoval.De ez meg nem jeleni,hogy a PC gamek
megmenekulnek.Amit az utobbi 2 evben latok nagyon elszomorito,pl lejebb irtam,hogy szinte nem lehet pc gameket kapni uzletekben,csak consolra de azt boven.Mostanaban az osszes jo game pc-n kivul kiadjak xbox es PS3-ra is.Valve Hl2,UT3..stb is futkos consolon.Masik amit emlitenek, nagyon vicces de nem lehet PC magazint kapni ujsagosnal.Mig 3 eve volt 4-5 fajta most egy sincs csak Xbox,PS3...stb magazink.Ha PC gamer magazint szeretnel,rendeld meg.... Most biztos lesznek hozzaszolasok,hogy Itthon van 3-4 magazin. Eszrevetelem,hogy a MI kis orszagunk elvan maradva 3 evvel a nyugattol.Majd nezzetem meg meg mi lesz 3 ev mulva...
MIg az Nvidia,Ati,intel,AMD azon dolgozik,hogy legyen gyorsabb teljesitmenyuk addig a console cegek azon dolgoznak,hogy minel tobb lehetoseget lehessen csinalni a termekukkel.A jobb PC software cegek is lassan ternak at consolra.Eltudod kepzelni mi lesz ha a Blizzard is valt.
(Pl D3,WoW xbox-on jelenne meg )
Elobb utobb megtortenik.Eleve megszunik a configuracios problema,kevesebb fejfajas.Raadasul a console game market veszi at a vezetest, a cegek meg a penz fele hajlanak.Ahogy lejebb emlitettem azt a game trade dolgot nagyon bevalik.Ugyis biztos,hogy a jobb gameket megtartja az ember es vesz ujjat,de ha egy game nem tetszik,vagy lejatszottad 10$-ert becsereled masikra,szoval a penz forog es megeri mind 2 felrol.Egy 10-12 eves gyerek nem kap 2000$ computert karacsonyra de egy 300$ xbox-ot igen.
A mostani consoloknline lehetoseg,chat,voice over IP lehetoseg,bepitett hard drive,DVD-CD HD lejatszas(tervben van a DVD record).Mi lesz 2-3 ev mulva?

gamer007: Nincs szukseg HD tv-re,hogy console gameket jatsz,de eleve hamarosan mindenkinek az lesz.2009 Januar-februartol az egesz vilag valt HD tv adasra,szoval ha akarod ha nem kell venned HD tv-t(720p).Morszagi viszonylatban a 32" tv jo aron vannak 100K korul,ez 3.5-4m tavolsagra vannak tervezve.Amugy ezekben a Software uzletekben van hasznalt,felujitott console vasarlasi lehetoseg is nagyon olcso aron.
Mindenestre,ha egy illeto valasztas elott all,hogy vegyen egy consolt vagy egy pc-t(gamre) melyik olcsobb? Most beszelek pc mint mindent; monitor,mobo,haz,PSU ...stb.Elgondolkoztato,hogy pl milyen videokartya kene Pc-be,hogy ekkora kepen jatsz(32'=82cm).Az elmult 2-3 ev tapasztalaltabol latom,hogy hanyatlik a PC game.(rengeteg dolog amit pc magazinok(USA) irnak igen siralmas a helyezet)


"Ebben is van igazság, de egy pc-és játék amúgy sem szokott túlságosan drága lenni(még az EA sem meri 12-nél többért adni)."

Az arak erdekesek.Fent emlitettem,hogy valami nem koser.Most nem beszelek a nyugati kereset/ar viszonylatokrol.Csak egyszeru termek forgalmasrol.Tudnilik tobb kezen atmegy egy game sotware.Mindenki megkapja a reszesedeset belole.Mig az uzletbe er 49$-ba kerul,szoval ebbol mar az ulet is reszesedik.Szoval beszeljunk arrol,hogy miert kerul
Morszagon minden, szinte duplaba.Tenyuk fel,hogy a forgalmazo adja az uzletnek 40$ arban a gamet ,az rateszi a kozel 10$-jat.Ha atszamitom a dollart forintra, ha a nagyker arat szamolom 49$ = durvan 7840 FT
A forgalmazo nem nagyker aron adja a boltoknak.Azok megkapjak feltehetoen
40$(ez csak egy pelda osszeg)kb 6800FT.Mind a nagy forgalmazok EA,Valve-steam,Blizzard-vivendi ,hogy parat emlitsek ,ker peldaul 40 $ termekekkent.Nem fogja azt mondani,hogy te kis Morszag fizess nekem 60$ egy termekert.40$ ker mindenkitol.Az evek alatt amit lattam az 50$-os Diablo2 kerult 15K ft-ba es a legjobb a Guild Wars volt 6800Ft korul ami szinten 50$ kerult nyugaton.Vegul minden 50$-os jatek valahol 8000 Ft korul kene mozofjon az uzletekben,nem pedig 12K+ ft-ert.Ez a realis ara(8000ft) es eviselhetobb a magyar zsebenek.Igy is a keresethez kepes magas de legalabb fedezi a eredeti nyugati arat.Otthon meg SOKKAL kevesebb a kereset es az arak meg dragabbak is.....
Rossz uzleti politikat csinalnak Otthon.
1 nap alatt szeretne a kereskedo meggazdagodni.Peldat vehetnenek paran a nyugati uzleti politikarol.Leengednek az arakbol, jo akciokat csinalnanak,kisebb haszonal sokkal tobb termeket adnanak el es ez altal tobb penz zsebelnenek be,de nem tudom mikor fog felebredni a Magyar kereskedelem.
2 honapja vettem egy laptop computert anyukamna,Intel dual-core cpu van benne, 2 gig ddr,vista,dvd iro..stb.650$-rol levolt ertekelve 450$-ra.Hazakuldtem es anyukam nagyon boldog vele.Mondanom sem kell,hogy az ulet iszonyu penz csinalt mert 1 het alatt kifogyott a raktarkeszletbol is.Ezt nevezem uzleti huzasnak.Normal aron talan 1 laptopot eladnak naponta de az emberek meglattak ezt az akciot es rohantak vasarolni mert a hulyenek is megeri.A fonokom rogton 3-at vett
Egy ilyen caliberu laptop otthon 200K korul van ami megint csak a pc sofwarernel leirt dolgot igazolja.Meg ha a teljes arat szamolom akkor is 650$=kb 104000ft. Nem hiszem,hogy a Compaq vagy akar milyen mas ceg amit kb 300-400$-ert adja az uzleteknek,ugynazt Morszagnak 800-900$ adna.
Valahogy ugy neznek ki az arak otthon,hogy A kereskedo kimegy kulfodre, megveszi uzletben es utana azt arulja tovabb.De ez nem igy mukodik.Tul sokat akarnak leakasztani a kereskedok .Pedig mint Unios orszag az araknak egysegesitve kene lenniuk.
Bocs, kicsit elkanyarodtam a tematol, ezeket csak a lejjebb irt draga arak hozzaszolasara irtam mint eszrevetel.

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

Kanduhrka
#132 Kanduhrka [9380]
Ebben is van igazság, de egy pc-és játék amúgy sem szokott túlságosan drága lenni(még az EA sem meri 12-nél többért adni).

Én is jobb szeretem a dobozos termékeket (habár nem vettem olyan sokat), viszont 100 ft-ért lehet venni tokot(a nagyot), 600-ért egy dual dvd-ét. Mondjuk, hamár emiatt úgyis el kellene menni a boltba, akkor minek letölteni? (és árban ugyanoda jutunk, mintha boltban vennénk)

Mindenesetre jó, hogy van ez a lehetőség is, hátha jobban kiforr a következő években.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.24. 15:00
padavan
#131 padavan [21647]
A Steames cucchoz azért illesszük bele a képbe, hogy alig olcsóbb - ha ugyan olcsóbb... -, az, amit letölthetsz onnan, cserébe nincs tokja, nincs fizikailag kézzelfogható terméked, tulajdonod.

Később még többet is írok, mert Silverwolf felkeltette az érdeklődésemet más HW topicban és a kedvet a beszélgetéshez, csak most dógom van.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2008.09.24. 14:58
Kanduhrka
#130 Kanduhrka [9380]
És ne feledkezzünk meg a digitális játékvásárlásról sem, a Valve például több millió példányt adott már el a Steamen keresztül.(tudjátok, amikor fizettek és letölhetitek)

Az EA-t én sem értem, pofátlan áron kínálja a játékait.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: Gump 2008.09.24. 09:30
gamer007
#129 gamer007 [53]
Tisztelt mindenki.

Én annak idején, úgymond megjártam azt a bizonyos létrát, amit valszeg rajtam kívül még sokan mások is, hiszen sega master system, sega mega drive, ps1 en zúztam a játékokat. Emlékszem, hogy a haverjaim közül, meg még mások is, azt mondogatták a kétezres évek elején, hogy nem érdemes konzolt venni, mert az úgysem tud nyújtani internetes szolgáltatást ( vagy legalábbis nem élvezhető szinten), ezért inkább váltani kell pc re, mert úgyis azé a jövő. Most meg ott tartunk, lám nyolc év alatt mennyit váltotzott a világ, hogy mégis csak a konzolé a jövő játék terén, még talán internet terén is.
Azt amit SilverWolf írtál elgondolkodtató, de a hazai mondjuk úgy hogy használt pc-s árak is közre játszanak abban amilyen tendenciák ma pl Mo.-gon tapasztalhatóak. Konkrétan arra gondodlok, hogy egy crt moncsival, egy 1.7 ghz es procival, 512 ram-al, meg egy 9500-as ati-val még mindig azért elég jó kis játékokat lehet tolni.(pl cod2, splinter cellek, resi4 stb), míg ha valaki élvezhető szinten szeretne next genes konzolon nyomulni oda elengedhetelen egy hd tv,(ami azért nem két fillér)+ a konzol 60-100 ezres új ára. Nyilván egy német lazán kipöngeti ezeket az öszzegeket, de egy magyar pénztárcájához(többségről beszélek) inkább a fent említett konfig, vagy egy ps2 ára a realitás. Szerintem a box ára kb 30-40 ezer, míg a ps3 ára kb 50- 60 ezer forint körül kellene lennie, ahhoz hogy felvegyük a versenyt a nyugatiakkal, a tv.k áráról nem is beszélve.

Válasz erre

Gump
#128 Gump [5425]
ez már sokszor volt (lesz is még) tárgyalva. a crytek esetleges PC-ről történő kivonulása nem oszt nem szoroz. far cry jó volt, crysis szintén, most a warhead megint, ez 3 játék. nyilván kevesebb lenne a PC-s játékvilág nélkülük, de van mellettük ezer másik.
amúgy a warhead pár hete nincs kint, egy hete jelent meg. hogy bugos lenne? nem találkoztam eddig buggal, amitől még biztos van benne. azt reálisan senki nem várhatta (nyilatkozhattak akármit crytek oldalról), hogy marad a grafika, vagy még javul is, és igazán érezhető, nagyságrendi javulás lesz teljesítményben. amúgy a játék amennyire tudom teljesen pozitív kritikákat kap, ami gépen elmegy, annak a beszerzése messze nem olyan érvágás, mint egy éve volt az előd esetében, olcsóbb is, úgyhogy elvileg nincs akadálya, hogy jó sokat eladjanak belőle. én megvettem, lelkiismeretem nyugodt, ha a crytek konzol játékokat fog csinálni, akkor is nyugodtan alszom. nem az ő hiányuk miatt dőlne be a PC-s játékipar. amúgy meg a nagy síránkozók magukba szállhatnak picit (persze, hogy nem fog egy kiadó ilyet tenni). hány bugos, teszteletlen játék jelenik meg. vagy meg kell nézni az EA milyen árakon adja a FIFA, NFS, SIMS játékait. úgyis vannak olyan játékok, amelyek egyszerűen nem működnek konzolon. és itt nem, nem az mmo-ra gondolok, meg sims-re, hanem olyanokra, ami nem csak azért van, hogy fél órára elé ülhess, hanem kicsit többet nyújt. amíg azokra van igény (van), addig fognak PC-re is játékot csinálni.
mellesleg a crysis messze több időre le tudja kötni az embert, mint sok más játék. rengeteg pályát készítenek hozzá, modokat, amivel az alapjáték befejezése után hetekkel is el lehet szórakozni.
az 50 colos plazma TV-s konzolparti jól hangzik, de Magyarországon vagyunk, legalábbis a fórumot olvasók 99,99%-a, úgyhogy ettől nem fog megjönni az emberek kedve szerintem.
az a game trade dolog meg nem lenne hülyeség PC-re itt Mo-n.
szóval lehet, hogy hullámvölgy van PC-s játékok terén (bár éppen mostanában fog pár igencsak húzós név megjelenni), de nem hiszem, hogy haldokolna. azt meg én sem zárom ki, hogy egyszer konzolom (is) legyen, de egyelőre a PC mindenre jó nekem.

Válasz erre

Előzmény: SilverWolf 2008.09.24. 09:07
SilverWolf
#127 SilverWolf [1173]
Pc Gamer agusztusi szama,ami juniusban jelent meg(USA). 8 oldalas cikk van a
Crysis Warhead-rol.Ebben emlitik,hogy EA sir, anyagilag veszteseges lett a game,hiaba lett az Ev jateka a Crysis ,amikor 1.5 milloi peldanyt adtak el.Pont a gepigenye miatt tortent.Cikkben kiderul,hogy beszelgetes tortent a Crytek elnokevel,Cevat Yerli-vel. Yelri kijelentette: A company "lehet",hogy nem fog a jovoben Pc-re irni gameket.Barmilyen uj folytatasa a Crysis sorozatnak "dumped-down" console-okra.A cikk emliti,hogy a Crysis Warhead kicserelt graikaval rendelkezik,es a Crytek osszerakott egy 650$ pc-t(ez egy nagyon minimum gep)
Most nem fogom reszletezni az osszes parts-ot csak nehanyat emlitek:
intel E2180 2.0ghz Dual-core 82$,SG31G2S barebone case 240$,MSI 8600GT 512mb 94$,A-data 2gig ddr2,45$,tobbi meg HD,DVD rom es 32 bit vista(100$)
Ezen a gepen minden setting bekapcsolva a game gyonyoruan futott.Megemlitik
,hogy Warheadnek eleg a minimum gepigeny.Rajottek,hogy olyan gepigeny ami a Crysisnak volt koldusbotra jutnak
A game kint van par hete,igen bugos azert fut vacakul, valaki lejebb emlitette.Most dolgoznak a javitasokon .Ezen mulik,hogy milyen lesz az aladasi arany,hogy kapjon a PC felhasznalo Crytek gameketa jovoben.Szoval irany az uzletek es venni 2 peldanyt Amugy a Crysis sorozat triology-ra van tervezre.De ha szertnetek latni a 3.reszt Pc-n irany shopingolni.Forumok emlitik,hogy nins a game befejezve.

Pillanat alatt gajra mennek a cegek,ebben az evben Diablo,SC,WC atyja Bill Ropper bezarta a kapuit,vege a Flagships studionak.Ennyit a Hellgate Londonrol.(maratt volna a blizznel)Az is EA forgalmazasu game volt.Szerintem az EA nyomja a kiadasi datumot,felkesz gamet nem szabad kiadni....

Ensemble Studio az egyik kedvencem(age of empires) az is Xbox console-re irja az uj progiat
Nyugaton bemegyek egy software uzletbe es meg kell kerdeznem az eladot,hogy hol talalom a PC reszleget.Mondanom sem kell,hogy az uzlet legvegeben van egy eldugott polc a sarokban.De a console gamek plafontol a talajig. Uzlet egesz bal oldala xbox,jobb oldal PS3,3.oldalon meg nindendo wii vagy mi a fene.Az uzletek tomve vannak.Viszik vissza a hasznalt gamet,megkapja az Uj megjelenesu masik gamet,rafizet 10$ es kesz.Game trade a neve ,mindenki igy csinalja,persze csak console-ra ervenyes.Vegulis logikus ,minek aldozzon tobb ezer $ csak a gepre,hogy jatszhasson.A gameket is olcson szerzik.Netre tudnak vele menni,mostani consoleok hard drival vannak elatva.Nincs configuracios problema.Meg az idosebb generacio is azt haznalja.
Hetvegeken osszejonnek 4-6-an elosztoval 4-6 szemelyes gamet nyomjak az 50" plazman HD-ban es kozben jokat soroznek,rohognek.Blizzard,Valve tartja a remeny a pcben.
Ugylatom,hogy haldoklik a PC.Meg oreg fejjel megerem,hogy ulok az xbox elott,pedig Commodor 64-el kedtem. Mi a velemenyetek?


padavan: Szerintem ne vegyel uj kartyat, a mostani boven jo mindenre.Egy gamert venni igen butasag,foleg nem hiszem,hogy a Crysis kepes lekotni valakit evekig.Az csak egy "eye candy" mint a HL2 volt,4-5 nap alatt lejatszod es megy a polcra porosodni. 8800GT-hez nem szabad 2-3 generaciog nyulni(1-1.5 ev)Most mit ersz egy uj kartyava ha 5 f/s tobbel fut.Uj kartya akkor kell ha semmi nem fut vagy sokkal jobb teljesitmenyt kapsz es uj technologiara epul.A kartyad nem egy oreg model.
"Ha 1280-ban akarnék játszani, akkor nem vettem volna 22-es moncsit"
Megneznem,hogy netezel egy 19" 16:10-es monitoron,max tavcsovel

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.23. 14:27
Gump
#126 Gump [5425]
karácsonyra tuti lesz ilyen. csak a tápegység is bírja... vicc, amit ezek a csúcs kártyák esznek.

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.23. 15:16
padavan
#125 padavan [21647]
Addig nem veszek semmit, amíg nem lesz olyan kari, ami megfelel a következő paramétereknek:

Crysis Warhead fullos beállítások 1680-ban élsimítás nélkül és 35 framepersec az alja, 70 000 max áron. De tényleg...

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.23. 15:00
Razor03
#124 Razor03 [14703]
Már pedig ezek a karik éppen csak jobbak. 4870 hiába jobb minden másban, mint egy 8800 GT, ha pont a Crysis a gyenge pontja. Elvileg lesz HD 4850 X2 és szvsz valahol pont a te pénztárcádhoz lesz mérve. Csak épp a GX2-k és X2-k világához mérten nagy tuskó kari lesz, nameg ATi, de árban és teljesítményben király .

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.23. 14:27
padavan
#123 padavan [21647]
Bele nem halok, de ha már van egy 1680-as monitorom, akkor nem szivesen adom lejebb. Úgy meg pláne nem, hogy az összes eddigi játék szépen ment ezen a felbonáson, ez meg szórakozik itt velem. Ha 1280-ban akarnék játszani, akkor nem vettem volna 22-es moncsit. Igen, ez esetben leszek szives VGA-t cserélni, ami másfél-két hónapon belül meg is fog történni, de szeretnék biztosra menni, ám sajnos most hogy szétnéztem a piacon, egyetlen kareszt sem találtam meggyőzőnek.

A top kártyák 100 felett vannak, én max 65-70k-t áldoznék. Ebben az árkategóriában pedig csupa hülyeséget látok, nevetséges, 256bites radeon karikat és 575 mhz-n ketyegő nvidiákat. Ami egy vicc, a 8800 GT-m szintén 256 bites és/viszont 600 mhz-s, tehát nem látom, miért lenne érdemes cserélnem egy igaz, más felépítésű, ám órajeleiben gyegébb cuccra.

Biztos hülyeséget írok, de nekem ez akkor sem gyerebe.

Egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy akár egy 4870-es, akár egy 260-as 1680-ban majd hozni fog fullos beállítások mellett stabil 35 framet a Warheadben. Ha lenne ilyen kari, akkor megvenném, mert tudnám, hogy újabb egy évig garantáltan el leszek vele. De szerintem ezekkel a specifikációkkal - alacsony processzor órajel, fos memória sávszél - ez most nem hihető.

Akkor meg minek újítsak, ha éppen csak jobbat kapok? Nem értem...

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: SilverWolf 2008.09.23. 01:15
crytekeng
#122 crytekeng [533]
Hát nemtudom.Én a sima Crysisba(1027*76mindent very high-ra teszek ,ráküldök mégeggy 8szoros élsimítást és akármilyen fura akadozásmentesen fut a legdurvább harcjelenetek közben is(pl Onslaught).Igaz kiadták annó hozzá az 1.2-es optimalizációs patch-et ,amit felis tettem ,talán ezért fut ilyen szépen.Ezzel szemben nálam a Warhead(magyar szinkronos) még sima highon is akadozik orrba-szájba sajnos úgyhogy várom hozzá a patch-et mert amúgy nagyon frankó game.

Válasz erre

Előzmény: SilverWolf 2008.09.23. 01:30
SilverWolf
#121 SilverWolf [1173]
Bocs, ez erdekesre sikerul..tobb tab volt nyitva

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

SilverWolf
#120 SilverWolf [1173]
Crysis minden kartyat megizzaszt.Volt egy tobb oldalas cikk 3 honapja egy kulfoldi pc magazinban.Crytek nem valami boldog mert vilag viszonylatban osszesen 1.5 millio peldanyt adtak el es az igen keves.Most uj uzleti politikat valtottak a Crysis Warheades-el ,a motort lebutijak ugy,hogy a vizualis elmeny megmaradjon es a game egy gyenge configuracion is siman elmegy.Szoval nem kell felned,hogy milyen kartyat veszel hozza.Amugy egy 8800 gt-vel elmegy a Crysis ,persze vissza kell venni a settingbol de akkor is kellems vizualt es f/s-kapsz.Belehalsz ha 1280-on jatszod?

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.22. 13:34
SilverWolf
#119 SilverWolf [1173]
Crysis minden kartyat megizzaszt.Volt egy tobb oldalas cikk 3 honapja egy kulfoldi pc magazinban.Crytek nem valami boldog mert vilag viszonylatban osszesen 1.5 millio peldanyt adtak el es az igen keves.Most uj uzleti politikat valltotak a Crysis Warheades-el ,a motort lebutijak ugy,hogy a vizualis elmeny megmaradjon es a game egy gyenge configuracion is siman elmegy.Szoval nem kell felned,hogy milyen kartyat veszel hozza.Amugy egy 8800 gt-vel elmegy a Crysis ,persze vissza kell venni a settingbol de akkor is kellems vizualt es f/s-kapsz.Belehalsz ha 1280-on jatszod?

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.22. 13:34
Fodii
#118 Fodii [16]
Igazad van. Én rontottam 9800 GX2-re gondoltam. Sorry

Válasz erre

Előzmény: balays82 2008.09.22. 13:56
balays82
#117 balays82 [14276]
Nem tűnik rossznak ez az új GTX 260, csak kár, hogy a jelek szerint ugyanolyan cirkusz van körülötte, mint tavaly év végén a 8800GT esetében. Nem nagyon lehet majd beszerezni egy darabig (hiszen az előző verzióból még rengeteg van raktáron), ha mégis, akkor viszont drága lesz. Ez szerintem megint csak az ATI malmára hajtja a vizet.

Válasz erre

Előzmény: Gump 2008.09.22. 14:04
Gump
#116 Gump [5425]
GTX 260 (újabb), 280, 4870. teszt

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.22. 13:34
balays82
#115 balays82 [14276]
Azt tudom, hogy van 9800GTX és van GTX 280 is, de 9800GTX-280 nevű kártyáról én még nem hallottam.

Válasz erre

Előzmény: Fodii 2008.09.22. 13:47
Fodii
#114 Fodii [16]
Ha sok pénzed van: Nvidia Geforce 9800GTX-280 SLI-ben! Az biztos hogy viszi!

Válasz erre

Előzmény: padavan 2008.09.22. 13:34
padavan
#113 padavan [21647]
"Crysis kivételével..." - Ezt de unom már! Van olyan VGA, ami 1680-ban fullon normálisan viszi a Cryist meg a Warheadet??? Mert akkor olyat akarok nov-dec környékén, biztos jó lesz legalább egy évig.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: Fodii 2008.09.21. 17:32
mosca
#112 mosca [37]
hát igen a mostani radeonok nagyon jók lettek

Play hard, or go home!!!

Válasz erre

Előzmény: Fodii 2008.09.21. 17:32
Fodii
#111 Fodii [16]
Most ruháztam be egy HD4850-re, azt kel mondjam hogy nagyon megéri az árát: Crysis kivételével minden mai game megy vele max. beállításokon! Csak ajánlani tudom

Válasz erre

Razor03
#110 Razor03 [14703]
Értelemszerűen ja, nem akartam részletezni .

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: kEnAcE 2008.09.16. 11:44
Herr Hauptmann
#109 Herr Hauptmann [3179]
Köszi.

Kedves Tsülögg! Te hüjje ló akki vagggy! Ez a nő I. vesz-Éjjes bosszorgány. Netuddkki.

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.16. 11:29
kEnAcE
#108 kEnAcE [9563]
Nem mindegyik. A 9800GTX-ből csak a GTX+ 55nm-es.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.09.16. 11:29
Razor03
#107 Razor03 [14703]
ATi Radeon HD 4870 Gainward márkában, de kicsit 50 felett van. 60 körül, ha Nvidia párti vagy, kapsz GeForce GTX 260 kártyát. 50 alatt, 35 körül HD 4850 a befutó, az alatt GeForce 9600 GT. 4850 kártya kb. 1.5x jobb, mint a 8800 GT, viszont nem egy kártya generációnak számítanak. 9800 széria megtévesztés, ezek gyakorlatilag 8800 GT/GTS kártyák, csak 55 nm-es GPU-val, más néven kiadva.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: Herr Hauptmann 2008.09.16. 10:15
Herr Hauptmann
#106 Herr Hauptmann [3179]
VGA-t készülök cserélni jövő hónapban. 45-50e a limit. Mire érdemes beruházni? 8800GT? (persze PCI-E)

Kedves Tsülögg! Te hüjje ló akki vagggy! Ez a nő I. vesz-Éjjes bosszorgány. Netuddkki.

Válasz erre

Lavar
#105 Lavar [4431]
Jéé, nem is tudtam, hogy ebbe írtam az első hsz-em. Ráadásul mekkora hülyeséget.

Válasz erre

padavan
#104 padavan [21647]
Nem kell ilyen műszakmai szintre lemenni. Elég ha elismerjük, hogy az ATI végre fel tud mutatni egy olyan VGA-típust, amelyet perpilanat jobban megéri megvásárolni, mint akármelyik NV produkciót az ár-érték arányokat tekintve.

Vagyis: Ha ma kéne VGA-t cserélnem, akkor vélhetően ATI lenne az új jövevény.

Ja, és cserélj avatart.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: mosca 2008.09.15. 23:02
mosca
#103 mosca [37]
ezzel énis egy véleményen vagyok!! nvidiás voltam énis, meg valahogy még mindíg hozzájuk húz a szívem, de, ha a józan eszemre hallgatok, akkor aztmondom srácok, h bizony most jobb az ati azt kell, h ogy mondjam!!
az eddig kiadott játékok transistorspecifikusak voltak, amiben az nvidia jobb, de ezt a lemaradást az ati a shaderszám növelésével előnnyé kovácsolta!!
és, miért voltak eddig transistorspecifikus gamek?
az nvidia ezeket támogatta, így a fejlesztők rá voltak utalva, de mivel a formabontó grafikai megoldásokhoz a jövőben a magas shaderszámot preferáló grafikai motorokkal tudják csak megoldani, ezért le kell, h essen a tantusz!!! az nvidia igencsak szarba csapott

lényeg a lényeg az új kártyák közül, most okosabb döntés az atit választani!!!

Play hard, or go home!!!

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2007.05.27. 00:15
mosca
#102 mosca [37]
ezzel énis egy véleményen vagyok!! nvidiás voltam énis, meg valahogy még mindíg hozzájuk húz a szívem, de, ha a józan eszemre hallgatok, akkor aztmondom srácok, h bizony most jobb az ati azt kell, h ogy mondjam!!
az eddig kiadott játékok transistorspecifikusak voltak, amiben az nvidia jobb, de ezt a lemaradást az ati a shaderszám növelésével előnnyé kovácsolta!!
és, miért voltak eddig transistorspecifikus gamek?
az nvidia ezeket támogatta, így a fejlesztők rá voltak utalva, de mivel a formabontó grafikai megoldásokhoz a jövőben a magas shaderszámot preferáló grafikai motorokkal tudják csak megoldani, ezért le kell, h essen a tantusz!!! az nvidia igencsak szarba csapott

Play hard, or go home!!!

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2007.05.27. 00:15
balays82
#101 balays82 [14276]
Konkrét statisztikai adatokat ne várj tőlem (vannak itt olyanok, akik ebben sokkal jobbak), de az biztos, hogy érezhető lesz a különbség, persze csak akkor, ha a gép többi része nem fogja vissza a kártyát.

Javaslom egyébként, hogy menj át a videókártyák topikba, mert ott gyorsabban választ kaphatsz a kérdéseidre.

Válasz erre

Előzmény: vajper 2008.07.07. 16:35

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.