A múlt heti megjelenés óta kapott hideget és meleget egyaránt a CD Projekt RED új játéka, a Cyberpunk 2077. A játékosok egy része lelkesen tolja bele az órákat a programba, azonban főleg akik még az előző konzolgeneráció első masináin futtatják azt, inkább elégedetlenségüknek adnak hangot mindenfelé. PlayStation 4-en és Xbox One-on ugyanis igencsak elmarad a látványvilág ahhoz képest, amit a trailerekből láthattunk - persze elsősorban PS4 Prón és Xbox One X-en rögzítették a bemutatott felvételeket.
A lengyel csapat természetesen látja az elégedetlen reakciókat, és gyorsan kiadott egy közleményt is, amelyben próbál kicsit javítani megtépázott renoméján. Rögtön azzal kezdenek, hogy szeretnének elnézést kérni, hogy az előző konzolgeneráció alapmasináin nem nagyon prezentálták a Cyberpunk 2077-et a megjelenés előtt, ezáltal nehezítve azok tulajdonosainak a dolgát, hogy megalapozott döntést hozzanak.
Ugyanakkor arról is biztosítják a játékosokat, hogy szorgalmasan dolgoznak a frissítéseken, hogy a helyzet megváltozzon, és PS4-en, valamint Xbox One-on is megfelelő játékélményt kapjon mindenki. Az első patchek már kijöttek, egy héten belül jön egy újabb, aztán az ünnepek után folytatják a munkát, és januárban és februárban is érkezik majd egy-egy javítócsomag. Persze ezektől se fog úgy futni a játék, mint egy komoly PC-n vagy az új konzolokon, de amennyire lehet, közelítenek majd a hasonló élményhez, és természetesen kijavítják a jelentős hibák nagy részét.
Végül pedig szeretnék, hogy mindenki elégedett legyen a vásárlásával, ezért felajánlják, hogy aki nem szeretne a patchekre várni, az visszatérítést kérhet. A digitális változat tulajdonosai a PlayStation és az Xbox online áruházában kezdeményezhetik ezt, aki pedig dobozos verziót vásárolt, az az üzletben próbálhatja meg először, ha pedig nem járna sikerrel, akkor e-mailben kell felvennie a kapcsolatot a CD Projekt RED-del december 21-éig, a helpmerefund (kukac) cdprojektred (pont) com címen.
Nem mondanánk, hogy gördülékeny rajtot vett a Cyberpunk 2077, és azt sem tudni, hogy a 8 millió előrendelőből vajon mennyien elégedetlenek korábbi döntésükkel. Mindenesetre reméljük, hogy sikerül mindent (de legalábbis a legfontosabb hibákat) mielőbb helyrehozniuk a fejlesztőknek, és a The Witcher széria után végül erről a játékukról is majd inkább a pozitív emlékek jutnak majd eszünkbe évekkel később.
FRISSÍTÉS [2020.12.16. 21:53]: A hírek szerint nem megy olyan gördülékenyen a dolog, ahogy azt a CDPR elképzelte. A Sony ugyanis saját szabályzatára hivatkozva nem téríti vissza a játék árát, ha valaki már megkezdte a letöltést. A felhasználók a fenti közlemény alapján arra számíthattak, hogy a CD Projekt RED elintézett egyfajta különleges bánásmódot a Sonynál és a Microsoftnál játékuk vásárlói részére, azonban úgy tűnik, semmi ilyesmi nem történt...
