Mint ismert, a Microsoft 69 milliárd dollárért felvásárolta az Activision Blizzardot, bár az üzlet véglegesítése továbbra is a hivatalos vizsgálatok lezárultára vár. Mindenesetre a felvásárlás után szinte azonnal felmerültek olyan kérdések a rajongókban és az iparág más szereplőiben, hogy mi lesz a sorsa azoknak az Activision vagy Blizzard játékoknak, amelyek eddig PlayStation konzolokra is megjelentek.
Kiváltképp a Call of Duty franchise helyzete érdekes, mivel az az elmúlt években kiemelten volt jelen PlayStation 4-en és PlayStation 5-ön. Emlékezhetünk, hogy a béták rendre előbb rajtoltak el exkluzívan a Sony konzolján, valamint a DLC-k is sokáig előbb érkeztek PlayStationre, mint Xboxra vagy PC-re.
Az Activision és a Sony között már a felvásárlás előtt született egy szerződés, amely garantálja, hogy a Call of Duty még évekig meg fog jelenni PlayStation konzolokra is. A hírek szerint a Microsoft a felvásárlással ezt a szerződést nem kívánja módosítani, sőt, Phil Spencer elmondása szerint az iparágra egyáltalán nem jellemző mértékű hosszabbítási ajánlatot is tettek a Sony felé.
Nos, ez az, amire a PlayStation vezetője, Jim Ryan kénytelen volt most nyilvánosan reagálni, holott ő az egész ügyet eddig privát üzleti ügyként kezelte. Viszont azzal, hogy Phil Spencer nyilvánosan beszélt róla, most ő is elmondja az ő álláspontját, ami nem egészen fedi le azt, amit Phil Spencer állít.
Jim Ryan arról beszélt a Games Industry.biz magazinnak, hogy a Microsoft ajánlata több szinten is elégtelen. Elmondása szerint ugyanis Phil Spencer a jelenleg élő szerződés lejárta után további három évvel való hosszabbítást ajánlott. Jim Ryan szerint ez tiszteletlen és aggasztó a PlayStation-játékosokra nézve, ugyanis a Sony közel húsz éve garantálta számukra, hogy a legjobb Call of Duty-élményt kapják a konzoljukon. Ezt viszont most aláaknázhatja a Microsoft ajánlata.
Nyilvánvaló, hogy a két cég közötti egyeztetések tovább fognak folytatódni. Egyelőre tehát nem kell attól tartani, hogy a következő évek Call of Duty játékai ne jelennének meg PlayStation konzolokra. De hosszú távon lehetnek még érdekes és nem feltétlenül örömteli hatásai annak, hogy a Microsoft lenyelte az Activisiont.
