Gond van a géppel? Segítünk!
Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.
Egész biztosan rossz az a Genius LAN, mert 3 gépbe is próbáltam és mindegyikbe u.azt csinállja. Ja és tesóm LAN-ját beleraktam a gépembe és minden gond nélkül ment. Csak azt kéne megoldani, hogy a Genius szarság menjen az enyémbe, mert nincs sok kedvem újat venni. Kicsit érzékenyen hatott rám a DVD megvétele. Amúgy ürülök, mert mióta csak a V.kályha heg a H. kályha van a gépbe azóta nem csinállt semmi baromságot. Ja meg nyomtam egy RESER CONFIGURATION DATÁ-t meg egy LOAD DEFAULCOT.
Ennyi!
Lehet a Vargáné /vagy a tsa
/ tápvirtuóz is, nem???
Mindenesetre maradok a Codegennél.
Sirmelon™
Si vis pacem, para bellum!
Ahányszor eszembe jut, elfog a röhögőgörcs

"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
A LAN kártyád valószínűleg ütközik az ACPI(fejlett energiagazdálkodás) funkció IRQ-jával.
Állítsd be manuálisan.
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Mi a francért van az, hogy néha (inkább amikor reggel bekapcsolom a gépet)
megnyomom a POERT-t indul a táp vilávítanak a ledek megy a vinyo csak a monitort nem indítja! Nyomok egy resetet és akkor minden megy faszául! Ez az egyik gond! A másik ritkább, de annál zavaróbb. Tölt a vindóz,
beugrik a nagy felbontásba és aszongya: NINCS EGÉR CSATLAKOZTATVA... . Ku*** any*d!
RESET és tutajos. Próbáltam a BIOS-ban AUTÓ-ról átváltani ENABLED-re és ugyanaz a helyzet! De mondom ez a egeres dolog elég ritka. A power-es meg napi egy eset (reggel)!
A kongigom:
AMD Duron 750 oc. 850
ASUS A7V-E
128 Mb Noname SD-RAM (133MHz)
nVidia GeForce 256
Seagate 8,4GB
LG 52x CD-ROM
SONY író.
A táp egy marhára noname 200W-os!
Gondolom esettleg emiatt lehet ez a POWER-es cucc, de még nincs cash 400W-osra!
Próbáltam már a procit visszavenni 750-re, de akkor is ugyan ez volt a helyzet!
Már ezek után tól voltam a BIOS frissítésen, de sajna az se seggített!
A másik dolog:
Van egy ACORP gyártmányú Realtek chipes LAN-om. Ha berakom !bármelyik! PCI slotba azt csinállja, hogy "várjon, míg a vindóz kilép!"
Pontoabban "Várjon, mert a kurva vindóz nem lép ki!!!"
Na elsírtam 1 évi bajomat a válaszokat naggyon várom, de lehet, hogy már csak a deszkacsere seggíthet! Na jó, pá:
-DBZ-
Si vis pacem, para bellum!
Először is bejumpereled szépen master-be vagy slave-be, attól függően, hogy melyikben akarod használni, (a gyári default a master)
majd a BIOS-ban megkeresed az IDE HDD AUTO DETECTION menüpontot, vagy valami egészen hasonlót. Szépen hagyod, hogy a BIOS felismerje az új winchestert, majd ezek után már jöhet az Fdisk, de valóban... csak ésszel.
mgf
...vagy az a legegyszerübb mwegoldás ha az új HDD-t kötöd rá a gépre majd mehet az FDISK ahogy rage leírta, így az atombiztos

Minden ellenállás hasztalan! 8-)
Nehogy egy már meglévő vinyódat gyalulja le /aza formattálja/!

Si vis pacem, para bellum!
Az fdisk a windows command könyvtárában van,
azt használd, ne egy régebbit
Aztán már az elején mikor kijön egy jó oldalas duma ott válassz igent (hogy fat32-es legyen), majd a menük alapján értelemszerűen
Megkérdezi, melyik vinyót akarod particionálni, ott láthatod, hogy talált valami újat, majd a menük segítségével végig mindent.
De jó tanács:
Inkább hívj el egy ismerőst, aki megcsinálja neked, nehogy elcsessz valamit, pl véletlen az eddigi vinyót formázod, vagy particionálod újra, stb
Valaki mutassa meg neked, aztán te is tudni fogod legközelebb
Üdv,
rage

Si vis pacem, para bellum!
Az fdisk az egy parancs
Újraindítás Floppyról, vagy BOOTolás MS-DOS módban majd FDISK.(magyar nyelvú szóval szerintem menni fog)
Amúgy ajánlott egy kicsit átnézni, az fdisk-el kapcsolatos infókat, ha ennyire nem vágod a témát...most nem szívni akarom a véred hanem ez egy olyan dolog amit ha vágod még nagyon jól jöhet!!! (Partíciók !!)
Minden ellenállás hasztalan! 8-)
mobil rackbe tenni?
fdisk-kel kell particionálni, s adhatsz neki extended partíciót, s jumpereld slave-re
Az fdisk megcsinál mindent, aztán tudod formattálni is
Ha mindent jól csináltad, slave vinyó lesz, extended particióval, s akkor a gépben a többi vinyó után fog következni sorszámban
Remélem, ezt akartad kérdezni, mert nem volt
túl érthető...
Kösz fiúk!
"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."
A hőmérséklete miatt ne aggódj.
Si vis pacem, para bellum!
Windows Help Deskről eddig még nem is hallottam, de ha legközelebb problámám lesz akkor már odaírok! De ha így hagyom és nem hűtőm akkor lehet valami baja?
"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."
rackes winyóhűtő, lehet értelme használni, valamit biztos segít, de annyira minimálisan... A legjobb, ha a mobil rack alatt kitörsz egy üres meghajtóablakot, és odateszel egy ventillátort 
"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.
Amit a Windows Help Deskről irtad, nagyon igaz, kár minden apró-cseprő problámácska miatt "Segitség" topicot nyitni. Ugyis hamar megoldódik a problem, a topic meg megy a süllyesztőben.
Jobb lenne minden egy helyen.
Si vis pacem, para bellum!
Ez ellen nem tudsz semmit sem tenni, maximum teszel mellé hűtőt, az meg zajos lesz.
Amúgy, van egy olyan mondás, hogy ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.
Fagyogat a géped sűrűn, látsz adatvesztési problémákat, van sűrűn kék halál, stb?
Ha nincs, akkor minden OK....
u.i:
Régebben nyitottam egy topicot Windows Help Desk címen.
Gondoltam, milyen jó lesz, ha mindenki oda írja le a saját gondjait, mert akkor később lehet, hogy más abban az 1 topicban megtalálja a választ saját problémájára
Ahhoz képest, ez elsüllyedt, s nyílt helyette 123 "Segítsetek" stb című
Ez nem baj , persze, de így próbálja meg valaki megtalálni , hogy volt-e már az ő problémája...
üdv,
rage
Szal vegyél rá egy coolert oszt kész.
Én pl. nem méregetem a HDD-k "testhőmérsékletét" igy emiatt nem fáj a fejem.

Si vis pacem, para bellum!
A winchestrem hála istennek nem melegszik!
Vegyél egy HDD-hütőt kb 700-800 Ft!
A primary ide-n van egyedül a masteren.
simán van benn, az írás van felfele!
"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."
Notebook az igazi
Előre is kösz!
"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
