28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

Dbz
#28 Dbz [958]
Eric:

Egész biztosan rossz az a Genius LAN, mert 3 gépbe is próbáltam és mindegyikbe u.azt csinállja. Ja és tesóm LAN-ját beleraktam a gépembe és minden gond nélkül ment. Csak azt kéne megoldani, hogy a Genius szarság menjen az enyémbe, mert nincs sok kedvem újat venni. Kicsit érzékenyen hatott rám a DVD megvétele. Amúgy ürülök, mert mióta csak a V.kályha heg a H. kályha van a gépbe azóta nem csinállt semmi baromságot. Ja meg nyomtam egy RESER CONFIGURATION DATÁ-t meg egy LOAD DEFAULCOT.

Ennyi!

Válasz erre

Sirmelon
#27 Sirmelon [9786]
Miért?
Lehet a Vargáné /vagy a tsa / tápvirtuóz is, nem???
Mindenesetre maradok a Codegennél.

Sirmelon™

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.04.23. 20:55
Eric
#26 Eric [20761]

Ahányszor eszembe jut, elfog a röhögőgörcs

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.04.23. 20:52
vally
#25 vally [9774]
Vargáné és tsa.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.04.23. 20:33
Eric
#24 Eric [20761]
A szerintem javallott egy tápcsere. Nem kell feltétlenül egy 400 W-os, de egy 300-as nem árt, lehetőleg ne noname, de főleg nem az a bizonyos Horváthné és tsa(v. hogy hívják azt a hírhedt gagyit...). Függetlenül attól, hogy nem biztos, hogy ez a baja.
A LAN kártyád valószínűleg ütközik az ACPI(fejlett energiagazdálkodás) funkció IRQ-jával.
Állítsd be manuálisan.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Dbz 2002.04.23. 20:18
Dbz
#23 Dbz [958]
Hi!

Mi a francért van az, hogy néha (inkább amikor reggel bekapcsolom a gépet)
megnyomom a POERT-t indul a táp vilávítanak a ledek megy a vinyo csak a monitort nem indítja! Nyomok egy resetet és akkor minden megy faszául! Ez az egyik gond! A másik ritkább, de annál zavaróbb. Tölt a vindóz,
beugrik a nagy felbontásba és aszongya: NINCS EGÉR CSATLAKOZTATVA... . Ku*** any*d!
RESET és tutajos. Próbáltam a BIOS-ban AUTÓ-ról átváltani ENABLED-re és ugyanaz a helyzet! De mondom ez a egeres dolog elég ritka. A power-es meg napi egy eset (reggel)!
A kongigom:

AMD Duron 750 oc. 850
ASUS A7V-E
128 Mb Noname SD-RAM (133MHz)
nVidia GeForce 256
Seagate 8,4GB
LG 52x CD-ROM
SONY író.
A táp egy marhára noname 200W-os!
Gondolom esettleg emiatt lehet ez a POWER-es cucc, de még nincs cash 400W-osra!
Próbáltam már a procit visszavenni 750-re, de akkor is ugyan ez volt a helyzet!
Már ezek után tól voltam a BIOS frissítésen, de sajna az se seggített!

A másik dolog:

Van egy ACORP gyártmányú Realtek chipes LAN-om. Ha berakom !bármelyik! PCI slotba azt csinállja, hogy "várjon, míg a vindóz kilép!"
Pontoabban "Várjon, mert a kurva vindóz nem lép ki!!!"

Na elsírtam 1 évi bajomat a válaszokat naggyon várom, de lehet, hogy már csak a deszkacsere seggíthet! Na jó, pá:

-DBZ-

Válasz erre

Sirmelon
#22 Sirmelon [9786]
Hát, nem biztos hogy megbirkózik a srác a feladattal.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: mgf 2002.03.25. 17:51
mgf
#21 mgf [542]
Az sem baj feltétlenül. hogyha a nagy Fdisk-ezés előtt azért felismerteted a BIOS-szal.

Először is bejumpereled szépen master-be vagy slave-be, attól függően, hogy melyikben akarod használni, (a gyári default a master)
majd a BIOS-ban megkeresed az IDE HDD AUTO DETECTION menüpontot, vagy valami egészen hasonlót. Szépen hagyod, hogy a BIOS felismerje az új winchestert, majd ezek után már jöhet az Fdisk, de valóban... csak ésszel.

mgf

Válasz erre

Kolin Mekré
#20 Kolin Mekré [6614]
Üdv!

...vagy az a legegyszerübb mwegoldás ha az új HDD-t kötöd rá a gépre majd mehet az FDISK ahogy rage leírta, így az atombiztos

Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Válasz erre

Sirmelon
#19 Sirmelon [9786]
Jaja!
Nehogy egy már meglévő vinyódat gyalulja le /aza formattálja/!

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.03.24. 18:47
rage
#18 rage [5115]
Indítsd újra a Wint, restart MSDOS módban

Az fdisk a windows command könyvtárában van,
azt használd, ne egy régebbit
Aztán már az elején mikor kijön egy jó oldalas duma ott válassz igent (hogy fat32-es legyen), majd a menük alapján értelemszerűen

Megkérdezi, melyik vinyót akarod particionálni, ott láthatod, hogy talált valami újat, majd a menük segítségével végig mindent.

De jó tanács:
Inkább hívj el egy ismerőst, aki megcsinálja neked, nehogy elcsessz valamit, pl véletlen az eddigi vinyót formázod, vagy particionálod újra, stb
Valaki mutassa meg neked, aztán te is tudni fogod legközelebb

Üdv,
rage

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.03.24. 15:56
Sirmelon
#17 Sirmelon [9786]
Hát mutasd be neki, ahogy illik.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Janesz 2002.03.24. 09:45
Janesz
#16 Janesz [3]
De az fdisk még nem is ismeri fel az új wincsit

Válasz erre

Kolin Mekré
#15 Kolin Mekré [6614]
Üdv!

Az fdisk az egy parancs
Újraindítás Floppyról, vagy BOOTolás MS-DOS módban majd FDISK.(magyar nyelvú szóval szerintem menni fog)
Amúgy ajánlott egy kicsit átnézni, az fdisk-el kapcsolatos infókat, ha ennyire nem vágod a témát...most nem szívni akarom a véred hanem ez egy olyan dolog amit ha vágod még nagyon jól jöhet!!! (Partíciók !!)

Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Válasz erre

Janesz
#14 Janesz [3]
Igen , de ilyen fdiskem nincs és nemtom honnan lehet letölteni.

Válasz erre

rage
#13 rage [5115]
Nos, most ez egy új vinyó, amit szeretnél
mobil rackbe tenni?

fdisk-kel kell particionálni, s adhatsz neki extended partíciót, s jumpereld slave-re
Az fdisk megcsinál mindent, aztán tudod formattálni is

Ha mindent jól csináltad, slave vinyó lesz, extended particióval, s akkor a gépben a többi vinyó után fog következni sorszámban

Remélem, ezt akartad kérdezni, mert nem volt
túl érthető...

Válasz erre

Előzmény: Janesz 2002.03.23. 21:39
Janesz
#12 Janesz [3]
Hi8 van egy kis problémám. Kaptam egy Maxtor 40 gb wincsit. valamiért sehogysem birom berakni hordozóba. Erre fel kell rakni vmi windowst vagy vmit hogy lássam mint új meghajtó????? Vagy fel kell ismertetni??? Valaki please írja már le részletesen mit csináljak mi után.... PLease Kössz

Válasz erre

StItCh
#11 StItCh [934]

Kösz fiúk!

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

Sirmelon
#10 Sirmelon [9786]
Igen, lehet. Ha pl. müködés közben belerug valaki a gépbe...
A hőmérséklete miatt ne aggódj.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: StItCh 2002.03.19. 12:40
StItCh
#9 StItCh [934]
Nem szokott megfagyni a gép, semmi rendellenes csak a szokásos windowsos problémák. A vinyóm nem mobil rackben van, lehet hogy akkor veszek alá egy hűtőt.
Windows Help Deskről eddig még nem is hallottam, de ha legközelebb problámám lesz akkor már odaírok! De ha így hagyom és nem hűtőm akkor lehet valami baja?

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

Mephisto
#8 Mephisto [5959]
ma már van többventilátoros rackes winyóhűtő, lehet értelme használni, valamit biztos segít, de annyira minimálisan... A legjobb, ha a mobil rack alatt kitörsz egy üres meghajtóablakot, és odateszel egy ventillátort

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

Sirmelon
#7 Sirmelon [9786]
Sztem nem sok értelme van a vinyót hüteni, kivéve, ha mobil rack-ban van, ott azért megreked a meleg.

Amit a Windows Help Deskről irtad, nagyon igaz, kár minden apró-cseprő problámácska miatt "Segitség" topicot nyitni. Ugyis hamar megoldódik a problem, a topic meg megy a süllyesztőben.
Jobb lenne minden egy helyen.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.03.18. 19:51
rage
#6 rage [5115]
A winchester melegszik.
Ez ellen nem tudsz semmit sem tenni, maximum teszel mellé hűtőt, az meg zajos lesz.

Amúgy, van egy olyan mondás, hogy ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.

Fagyogat a géped sűrűn, látsz adatvesztési problémákat, van sűrűn kék halál, stb?

Ha nincs, akkor minden OK....

u.i:

Régebben nyitottam egy topicot Windows Help Desk címen.
Gondoltam, milyen jó lesz, ha mindenki oda írja le a saját gondjait, mert akkor később lehet, hogy más abban az 1 topicban megtalálja a választ saját problémájára
Ahhoz képest, ez elsüllyedt, s nyílt helyette 123 "Segítsetek" stb című
Ez nem baj , persze, de így próbálja meg valaki megtalálni , hogy volt-e már az ő problémája...


üdv,
rage

Válasz erre

Előzmény: StItCh 2002.03.17. 09:34
Sirmelon
#5 Sirmelon [9786]
Eddeg ez a legjobb tanács!
Szal vegyél rá egy coolert oszt kész.
Én pl. nem méregetem a HDD-k "testhőmérsékletét" igy emiatt nem fáj a fejem.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: laktika_ 2002.03.17. 19:59
laktika_
#4 laktika_ [115]
Nekem a procim 49 fokos!
A winchestrem hála istennek nem melegszik!
Vegyél egy HDD-hütőt kb 700-800 Ft!

Válasz erre

StItCh
#3 StItCh [934]
Maxtor D740X
A primary ide-n van egyedül a masteren.
simán van benn, az írás van felfele!

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

pyroman
#2 pyroman [405]
Nem igazán! Milyen típusú, márkájú? Hogy van bekötve (master, slave)+(fejjel lefelé, vagy rendesen)

Notebook az igazi

Válasz erre

StItCh
#1 StItCh [934]
Az baj ha 49 fokos a winchesterem? Lehet ettől valami baja?
Előre is kösz!

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat