28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

GG - GameGuess játék

GG napi játékkitalálónk topicja. Itt oszthatod meg a többiekkel tapasztalataidat. Ha a megoldást is szóba hozod, használd a spoiler taget!

Barthezz
#689 Barthezz [54711]
Igen igen yes! Elsőre a mai is! ^^

SPOILER
Ez viszont trükkös volt és kellett néznem a képet egy ideig, mire feltűnt az árulkodó .... fonálgombolyag! Ha ez szándékosan volt rajta, akkor zseniális a képválasztás, mert ebből lehetett megfejteni.

Aztán második lépésben már csak az volt kérdés, hogy az első vagy a második rész-e. Tudtam, hogy volt már az egyik rész feladvány, így végigpörgettem a memóriámban az akkori esetet és beugrott, hogy ott pont a két különböző színű fonálgombolyagból fejtettem meg elsőre, így az a 2. rész volt. Így kizárásos alapon ez pedig az első. Zseniális feladvány volt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#688 Barthezz [54711]
SPOILER
Nálam csak az adott egy kis bizonytalanságot, hogy az alapjáték vagy a Zero: Hour kiegészítő-e, de mivel nem szoktak DLC-ket feladványba tenni (mondjuk ez nem DLC volt, de same issue), így az alapjátékot írtam be.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2024.02.08. 11:42
Dark Archon
#687 Dark Archon [11835]
A szériára rájöttem, annyit játszottam vele, de azon belül mindenre tippeltem, csak a megfejtésre nem.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.02.08. 09:48
Barthezz
#686 Barthezz [54711]
Megláttam a kis képet és már mentem is a GG oldalra beütni a megfejtést. Rég volt már ennyire gyors, azonnali megfejtésem.

SPOILER
Kár, hogy az EA kinyírta a Westwood-ot, majd a teljes szériát, a C&C játékokon nőttem fel...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#685 Barthezz [54711]
Jaja, semmi gond ezzel. Igazából a 4. hint is gyakorlatilag megmondta a megfejtést, ott tippeltem be és be is jött. Btw a címe azért ekkor már ismerős volt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dino 2024.02.05. 09:54
Dino
#684 Dino [6086]
Semmi tendencia nincs benne, egyrészt a 2-it GeryG állította össze, a mait én, másrészt meg igazából úgy voltam vele, hogy mivel kevésbé általánosan ismert játéknak gondoltam ezt, kicsit több segítséget akartam az utolsó körben adni.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.02.05. 09:35
Barthezz
#683 Barthezz [54711]
SPOILER
Látom akkor ez tendencia lett, a 6. képnél megint odaírtátok a megfejtés egyik szavát. Igaz, most a 4. hint is bőven elég volt a megfejtéshez. Írtam nemrég egy nehezebb feladvány kapcsán, hogy némi nerf jól jött volna, de azért nem ekkorára gondoltam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GeryG 2024.02.03. 09:44
GeryG
#682 GeryG [2379]
SPOILER
Tekintsük ezt amolyan easter eggnek.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.02.02. 11:19
Barthezz
#681 Barthezz [54711]
A mai végre elsőre. Tudtam, hogy mi ez, olvastam anno a tesztet róla, de a címe sehogyse ugrott be, így végül a cikkből ismert paraméterek alapján rákerestem és meglett. Mondjuk jól is tettem, ez a cím akkor sem ugrott volna be, ha 1 napig próbálom felidézni.

SPOILER
Viszont LOL, végigpörgettem a képeket a megfejtés után és megint odatettétek a megfejtést az utolsó képre.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

MattMatthew
#680 MattMatthew [11920]
SPOILER
Még gondolkoztam is rajta, hogy csinálok egy troll posztot, hogy mennyire félrevezető, hogy a 3D Realms által fejlesztett és Interceptor Entertainment által kiadott játékra kerestem és ha benne van a tooltipben, hogy Bombshell akkor tuti nem az, ráadásul az Unreal Engine-nek nincs v2016-os verziója!!!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.30. 10:23
Barthezz
#679 Barthezz [54711]
SPOILER
Most komolyan az 5. kép alá odaírtátok a megfejtést?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

MattMatthew
#678 MattMatthew [11920]
Ugyanez!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2024.01.29. 14:25
szbszig
#677 szbszig [33649]
SPOILER
A mai az első kép alapján, bár a címére igazából nem emlékeztem, csak annyira, hogy valami lengyel horrorjáték, és egyszer láttam játékmenet-videókat belőle.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#676 Barthezz [54711]
Köszi. Igen, akkor a fő kulcsszó benne volt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.01.26. 12:53
subject17
#675 subject17 [7050]
arrowhead coop wizard game

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.26. 08:50
Barthezz
#674 Barthezz [54711]
Hehe, a mai jól beszívatott elsőre.

SPOILER
"Egy tóparti táborban játszódó horror, de NEM a Friday the 13th" - Hát igen, köszi, a második képnél rögtön el is lőttem ezt. De a többi segítség már rávezetett. Fura, hogy míg előbbiről rengeteget olvastam, utóbbiról nem is hallottam annak ellenére, hogy ilyen színészgárdát igazoltak. Valószínű mivel nem volt túl beszédes a játék címe, átugrottam a róla szóló híreket.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#673 Barthezz [54711]
Mik voltak a kulcsszavaid?

SPOILER

Két egészen más játékot hoz fel, a megfejtést egyáltalán nem. A képekről normál keresésre váltva valahol a 10. találat körül kijön a cím, de addig már nem nagyon szoktam ellapozgatni, meg így, hogy nem tudom, mi a megfejetés, nem mondana többet az előtte lévő találatoknál sem. Azért kérdem csak, mert több esetben is írtad, hogy neked simán ment kereséssel első találatra. Ezek szerint rosszul írom be a kulcsszavakat, de nem tudom, mit rontok el.

(A 6. hintet direkt nem írtam mögé, azzal kijön természetesen, így lett meg nekem is, de mivel nem tudtam a 2 rész közül választani, ahhoz, hogy ne bukjam be, az 5. hint után kellett volna megtalálnom, hogy két tippelési lehetőségem maradjon.)

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.01.25. 22:11
subject17
#672 subject17 [7050]
Pontosan, egyáltalán nem haszontalan egyik hint sem, ha az ember használ google-t.

Egy négyszavas keresést nyomtam a hintek alapján, és a legelsőnek feldobott képtalálat a megfejtés, kutatni sem kell. Sose játszottam, fingom nincs a cím ismeretében sem, hogy mi ez.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Norb. 2024.01.25. 20:12
Barthezz
#671 Barthezz [54711]
Persze, az más, amikor beugrik, a címet meglátva én is tudtam, mi ez és megvolt a "ja persze" érzés is, de magamtól nem jutott volna eszembe. Persze el lehet szórakozni találati listákkal, végigböngészve őket, de annyi időt nem szánok rá. Ha nincs meg max. 3-4 perc alatt, akkor nem töröm magam tovább rajta. Ezért is írtam, hogy annyira komolyan azért én se veszem, mint az esetleg a hsz-emből lejött.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Norb. 2024.01.25. 20:12
Norb.
#670 Norb. [14]
SPOILER
Nem mondanám, hogy az első két hint haszontalan, csak nem annyira egyértelmű mint amikor fejlesztő/kiadás éve van megadva. "Co-op video game with wizards" keresésre az első oldalon csomószor előkerül a játék, többek közt a 2. rész steames oldala.


Viszont ezt csak most próbáltam ki, amúgy meg lett elsőre pedig sosem játszottam vele, de egyből beugrott, biztos, hogy itt olvastam róla.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.25. 16:07
Barthezz
#669 Barthezz [54711]
Majd Dinoék eldöntik, melyik észrevételt veszik figyelembe és melyiket nem. Többször is volt rá példa, hogy amire felhívtam a figyelmet, ők is akceptálták. Szóval ha nekem azt szegezed, hogy a saját elképzelésemre akarom formálni a játékot, akkor te meg ne akard szintén Dinoék helyett eldönteni, hogy ők a leírt vélemények közül mit vesznek figyelembe és mit nem. A játék alapmechanikája, hogy ha az első 3 kép alapján nem tudod, akkor már inkább a hintek próbálnak meg rávezetni, amik alapján kinyomozhatod. De itt nem látták el a hintek a funkciójukat rendesen (ahogy írtam, az első kettő hasztalan volt, az utolsó pedig megtévesztő). Nem tudom, mióta nevezik rinyálásnak azt, ha észrevételt tesz az ember. Presztízskérdést pedig miért is csinálnék belőle? Nem nyilvános senki statja és nincs rangsor az eltalált feladványokat illetően sem. A magam szórakoztatására csinálom meg őket és saját magam felé van egy tét nélküli kitűzött célom, hogy maradjak 90% felett. 95-ön állok, szóval belefér egy-egy bukta. De ha ezzel zavarok másokat, akkor legközelebb PM-ben írom meg Dinonak az észrevételeimet.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2024.01.25. 15:26
Gobiakos
#668 Gobiakos [13332]
Barthezz bazzeg, ne már!
Ez nettó rinyálás. És ne akard itt megmagyarázni, hogy segítő szándékkal írtad.
Mivel fogalmad sincs, hogy kinek mi a nehéz vagy a könnyű, ki melyik játékot ismeri fel a jobb felső sarok 4 pixeléből vagy épp nem jön rá, ha totálba írják a játék címet a képernyőre...
Te -ahogyan írtad is- a saját szintedhez szeretnéd igazíttatni a GG-t és a hint-eket, ami azért lássuk be, nem kicsit önző dolog.
Ha adott feladvány nem megy, akkor annyi. Ami meg elsőre, annak örülj. De te szemmel láthatóan presztizs kérdést csinálsz belőle. Ne viselkedj úgy, mint egy 6 éves akaratos kisfiú, mert nem vagy az!

Válasz erre

Barthezz
#667 Barthezz [54711]
Az utolsó hint igenis elég rendesen félrevitt. Sok lényege persze nincs, több is veszett Mohácsnál. Építő jellegűnek szántam az észrevételt, mert most tényleg nem voltak jók a hintek. Az sem jó, amikor túl egyértelműen a szánkba rágják ("x studió készítette ebben az évben"), vagy rajta hagynak a legelső képen valami egyértelműen kigúglizható szöveget. Ezeket is mindig megírom itt a topicban, mert annak sem örülök, amikor emiatt túl könnyen fejtem meg és elveszik a kihívás. Amúgy tényleg nehéz olyan hinteket írni, amivel kitalálható, de a kihívás is megmarad, szóval tényleg nem panaszkodásnak szántam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.01.25. 12:28
subject17
#666 subject17 [7050]
Jézusom. Simán megfejthető volt, a mondatelemzésed meg hibás, több tárgy van, nyilván nem lesz egy rakás játék a megfejtés.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.25. 12:13
Barthezz
#665 Barthezz [54711]
A mait bebuktam az utolsó nagyon megtévesztően megfogalmazott hint miatt.

SPOILER
"Az Arrowhead játékának folytatását és spinoffjait más fejlesztők készítették el." Ebből ki lehetett olvasni azt is, hogy az első rész és azt is, hogy a 2. De inkább utóbbit. A mondat tárgya ugyanis ebben a megfogalmazásában a "folytatás". Egy feladvány esetén pedig vélelmezhető, hogy a tárgy lesz a megoldás, amit az alany ("más fejlesztők") elkészített.

A hintet én így fogalmaztam volna meg: "Az Arrowhead játéka, folytatását és spinoffjait más fejlesztők készítették el". Ez esetben egyértelmű, hogy a megfejtés tárgya az első tagmondatban hivatkozott játék, míg a második tagmondat egy további hint.

Szóval nagyon nem mindegy, hogyan fogalmazzátok meg a hintet és azt hogyan tagoljátok. A királynőt megölni nem kell félnetek, ugye...

Btw a Steam sem segített, mert a képeket megnézve nagyon hasonló volt a két rész grafikája, sőt, a feladvány képeihez a 2. rész Steam-es képei álltak közelebb letisztultságban.


Nyilván ez nem csak ezen ment el, hiszen a 6. hintig nem tudtam belőni a játékot, ott pedig már csak egy tippelési lehetőségem maradt. Viszont a 4. és 5. hint semmivel nem vitt közelebb, a 4. gyakorlatilag azt írta le, amit magam is láttam és meg tudtam állapítani a képek alapján, az 5. pedig egy olyan tényt, ami kb. az ilyen típusú játékok 99%-ára igaz, így nem szűkíti érdemben a kört.

Szóval ez most egy elég rosszul sikerült feladvány volt, két hasztalan és egy kétértelműen megfogalmazott, inkább a rossz megoldás felé terelő hinttel.

Nyilván csalhattam volna, hogy offline betippelem, vagy megkeresem Dome-on a játékok adatlapjait és összevetem a feladvány képeivel, de míg a Google-ös keresést a hintek alapján a játék szerves részének érzem, az első két dolog esete már inkább a cheat kategória nálam, így sosem élek vele.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#664 Barthezz [54711]
A mai csak 4.-re, pedig végigjátszottam, ráadásul 3-szor is, mert így lehetett csak az összes karakter sztoriját és egyedi küldetéseit feloldani. Az első kép még totál homály volt, a 2. képről már volt egy tippem, hogy ez lesz az, de nem ugrott be a címe. A 4. hint alapján gúgliztam egyet és a listát átböngészve a címet meglátva már egyértelmű volt számomra. Mondjuk leshettem volna a végigjátszott játékaimról készített listámból is, de tényleg nem voltam a képek alapján biztos, hogy ez az a játék. Egyedül a 2. kép alapján volt ez a tippem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#663 Barthezz [54711]
Jesszusom a mai de alapvető volt. El is ástam volna magam, ha nem nem azonnal elsőre.

SPOILER
Abba mondjuk bele lehet bukni, hogy melyik rész a 3-ból, sőt 4-ből, mert volt egy Novás DLC is még, de kimondottan emlékeztem erre a képre még az első rész megjelenése előttről.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Aryx
#662 Aryx [4142]
SPOILER
Nem játszottam ezzel a résszel, kicsit meg is lep, hogy ennyire színes, csiricsáré. Csak a Versalife logó a 3. képen volt egy nagy hint.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Barthezz
#661 Barthezz [54711]
Jó, hát így könnyű. Mai elsőre úgy, hogy egyáltalán nem játszottam vele és nem ismertem. Kettőt lehet találni, vajon miből.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

MattMatthew
#660 MattMatthew [11920]
Fejvakarós volt a mai első kép, hogy pontosan SPOILER
melyik rész. Ezt nem játszottam, de az anyacsavarokból gondoltam, hogy valamelyik eszkábálós rész, szóval vagy a 6 vagy a poszt apokaliptikus. (gondoltam spoilerbe rakom, hátha rontócnak számít, hogy ez egy sorozat valamelyik része.

Man literally too angry to die

Válasz erre

Barthezz
#659 Barthezz [54711]
Fura valóban, ha ilyen a GoG verzió, náluk és Steamen is foglalkoznak a teljes kompatibilitással régi játékok esetén. Én az első résszel játszogattam, illetve egyik haveromnál toltuk, aztán rengetegszer bele akartam kezdeni, hogy kivigyem, de túl összetett és hosszú volt ahhoz, hogy belevágjak, így végül maradtam a StarCraft és C&C féle egyszerűbb játékmenetű vonalnál RTS-ek terén. De amúgy zseniális játék volt mindkét rész, talán az első magyar igen komoly nemzetközi siker is egyben.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2024.01.17. 22:26
Aryx
#658 Aryx [4142]
Nálam a steames rendesen futott... viszont annyira hiányzott a jó magyar szinkron, hogy annak a hiánya miatt nem mélyültem el benne. Holott utálni szoktam a magyar szinkront, de ez még a "békeidőkből" származik, és kegyetlen sokat hozzátett anno a hangulathoz! Fura mód itt az angol volt gépies, lelketlen. Mókolással biztos meg lehetne oldani, de azóta sem volt türelmem foglalkozni vele.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2024.01.17. 22:26
LordMatteo
#657 LordMatteo [29426]
Két éve vettem meg GoG-on a második részt (megvan lemezes példányban is, de mivel 7 éve nincs lemezolvasóm...), és bohózat, de sehogy se bírok vele játszani. A menü mintha legalább 4k-ban indulna el, és a háromnegyede nem látszik, és ha még érzésből el is találom a forgó menüben a megfelelő menüpontot, tovább már nem tudok menni vele. Igen, még 4k-s kijelzőn is próbáltam, akkor is ugyanez. Semmilyen tweakkel nem tudom megoldani, a GoG support és az internet sem segít különösebben. Az első rész egész értelmezhetően fut.

A legtöbbet pörgetett játékok között van mindkét rész az internet előtti időmből, imádtam őket.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.16. 11:07
Barthezz
#656 Barthezz [54711]
Huhh, hát még erre a képre is az első részt írtam volna elsőre. Ahogy nézegettem vissza most a képeket, nagyon változó volt a grafika minősége a különböző játékelemekben.

Btw a mai 3.-ra, addig is már volt sejtésem, de ott egyértelművé vált a játék ismerete nélkül is. Szerencsére a legördülő egyetlen ilyen lehetőséget adott, amire gondoltam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dino 2024.01.16. 21:31
Dino
#655 Dino [6086]
Ebből a képből vágtam ki, és bár az már önmagában se volt egy komoly minőség (640*480), a kivágás után felnagyÍtva megjelent képben már valóban volt minőségromlás - itt most nem szándékos/félrevezető céllal.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.16. 11:31
Barthezz
#654 Barthezz [54711]
Azóta csekkoltam Steam-en én is, valóban mindkét rész esetén szebb a grafika. Ez valami kivágott és kinagyított kép lehet az első fotón, szóval a feladvány készítője volt egy jó nagy troll.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2024.01.16. 11:19
Aryx
#653 Aryx [4142]
Szebb ez, itt most a screenshot minősége olyan, amilyen.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.16. 11:07
Barthezz
#652 Barthezz [54711]
A mai majdnem elsőre lett, csak nem jól lőttem be a rész sorszámát, így lett 2. képre meg.

SPOILER
Pedig meg voltam győződve, hogy ez az első rész, a második esetén ennél sokkal jobb grafikára emlékeztem. Milyen lehet akkor mai szemmel nézve az elsőé, ha a másodiké is ekkora pixelhalmaz?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#651 jawsika [4149]
Megint 1 képes sorozatban vagyok.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

gothmog
#650 gothmog [5162]
Ez a mai most nekem is elsőre (Éppen arrafelé járok, amit az első kép mutat.)

SPOILER
Érdekes, a játékból - még csak kb. 5-6 órám van abban a karakteremben, amivel végül rendesen neki is láttam - egyelőre pont a harcok tetszenek. Ellenben ez a nyílt és hatalmas üres térségekkel borított világ, amelyben minden alkalommal minden lény "újratermelődik" (akkor is, ha csak "gyorsutazom" vagy szintet lépek, de nem pihenek/nem töltök el extra időt), mindig pontosan ugyanazon a helyen... ez nem igazán jön be. Szóval lehetséges, hogy meg fogom kedvelni a soulslike stílust, de inkább a "kötöttebb pályás" DS-ok lesznek a nyerők majd nálam. Mindenesetre tolom még azért a játékot - a kis szamurájom még csak 21-es szintű. Alapvetően jól boldogulok, bár egyes ellenfeleket egyelőre igyekeztem elkerülni (pl. Tree Sentinel). Per pillanat a Bloodhound Knight Darriwil a mumusom a kezdő terület déli részén, mert őt nagyon le akarom győzni, de mindig elkeni a számat, mert hiába dodge-olok mondjuk 10-15-öt jól zsinórban, ha mindeközben háromszor tudom csak megütni, olyan gyors, és én ezekkel elég keveset kaparok le a HP-jából, még két kézre markolt katanával is, miközben ő három ütésből megb*sz (20-as a vigor mellett). Olyan 17-es szint környékén jártam nála utoljára, de lehet, hogy ma újra bepróbálkozom.

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2024.01.13. 01:59
Shadowguard
#649 Shadowguard [4579]
Toooooo easy

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Shadowguard
#648 Shadowguard [4579]
Ez a mai egy olyan cím, amit nagyon szerettem volna akkoriban megszerezni, de az akkori korlátozott lehetőségek miatt nem sikerült

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#647 Barthezz [54711]
Nekem első képre még semmi, másodikra már természetesen egyértelmű volt a franchise, de a sok választható lehetőségből csak a 4. képre lett meg.

SPOILER
A Resistance-t és a Dark Fate-et kizártam, mert azok újabb játékok és nem ilyen béna mai szemmel a grafikájuk, aztán a maradékból tippelgettem. A 3-at azért nem lőttem el hamar, mert a képek alapján a jövőben játszódott, a 3. film viszont nem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#646 jawsika [4149]
Hallod, ugyanez Egy percet nem toltam vele, de elég volt ránézni.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2024.01.10. 06:47
Aryx
#645 Aryx [4142]
SPOILER
Szintén az RPCJ-ből maradt meg, de úgy, hogy elég volt csak rápillantani.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2024.01.10. 00:11
jawsika
#644 jawsika [4149]
Volt egyszer egy filmes mámor...

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#643 Barthezz [54711]
Nah igen, a mai pl. 2. képre azonnal. Így már utólag, az elsőből is illett volna tudnom, ha jobban megnézem a karaktereket.

SPOILER
Szerencsére a legördülőben csak egyetlen rész, a 8. jött fel, így nem volt hibázásra sem lehetőség.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2024.01.08. 18:01
Shadowguard
#642 Shadowguard [4579]
Avagy kinek mi az egyértelmű A tegnapit meglátva nagyjából két másodpercet kellett gondolkodnom, hogy biztos legyek a megfejtésben.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#641 Barthezz [54711]
Oh fuck, tényleg, SPOILER
a japanese kulcsszót nem próbáltam.
Pedig ezzel nekem is kiadta most.

Közben a december végieket bepótoltam, lett egy első találatosom is meglepetésre.

SPOILER
Az Alcatraz-os játék megfejtése ott volt a képen. Egyetlen találat volt rá a legördülőben, így elvéteni sem lehetett. Persze lehetett volna tök más a címe, de most ez bejött.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: subject17 2024.01.08. 10:43
subject17
#640 subject17 [7050]
Megnéztem a tegnapit, én se hallottam róla soha, viszont összes hint után egyértelmű a gugli:
SPOILER
"japanese 2009 hacknslash witch game"

Ez viszont azonnal kiadja, kattintani sem kell semmire, már a preview cikkben látszik, hogy stimmel a találat, a 2009 és 2010 évszámok miatt.

(Szerk.: Mármint hallottam róla, de pontosan addig terjedt a "tudásom", hogy létezik ilyen című játék. )

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2024.01.08. 10:35

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat