28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában

LordMatteo
#127 LordMatteo [29425]
Ez csak elírási hiba, most láttam Mozilla RSS-ben, de már törölték is, szóval kép nincs.

"Megycsúzott egy autó..."

Persze, gépelési hibák mindenkivel előfordulnak, de az indexnél és az aloldalainál ez különösen gyakori, egyszerűen nem tudom másnak a számlájára róni, mint az igénytelenségére, azt ugyanis nem tudom elképzelni hogy pénzük ne lenne egy normális lektorra. Vagy olyan munkatársakra akik megtanultak gépelni/átnézni a saját munkájukat.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

szbszig
#126 szbszig [33649]
Jelentősen nőne a képviselők illetménye.

"A Hajdú-Bihar megye területi listáról bekerült fideszes Szólláth Tibor Zoltán a Számvevőszéki és költségvetési bizottság tagja, így 440 610 forint bruttó tiszteletdíja mellé 594 824 választókerületi pótlékot és 115 950 forint lakhatási támogatást kap, azaz összesen bruttó 1 171 384 forintot kap.

(...)

"Az egykori pénzügyminiszter, a szocialista Veres János a Számvevőszéki és költségvetési bizottság tagja, így tiszteletdíja 440 610 forint, viszont Nyírbátor messze van Budapesttől, ezért 594 824 forint választókerületi pótlék és 115 950 lakhatási támogatás jár neki. Ez így mindösszesen bruttó 1 151 384 forint."


Az hagyján hogy két tök egyforma példát hoznak feleslegesen, de legalább akkor az összegzésnél ne két különböző szám jöjjön ki...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#125 szbszig [33649]
Most csak linkelnem kell, hiszen az egyik médium ír cikket a másik bakijáról.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#124 Barthezz [54711]
Olybá tűnik, a hibát ők is észlelték, legalábbis már szerepel a játékos neve és csapata is az első bekezdésben.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2011.08.19. 06:54
szbszig
#123 szbszig [33649]
De a legjobb cikk:

Hererákkal műtötték a volt veszprémi kézilabdázót.

"„Amikor kiderült, hogy rákos vagyok, nagyon megijedtem, de azóta már megnyugodtam. Tudom, jó esélyem van, hogy ismét teljesen egészséges legyek” - fogalmazott a 29 éves játékos, aki a 2005/06-os idényben az MKB Veszprémet erősítette.

Hozzátette: biztos, hogy hosszabb kihagyás vár rá, de a legfontosabb az egészsége, a kézilabda csak azután következik. Ezzel együtt mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban visszatérhessen csapatához."


Ennyi. Csak az nem derül ki belőle, kiről van szó...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#122 szbszig [33649]
300 vagy 300 000? Nem mindegy...

Arról már nem is beszélve, hogy a hatályos magyar helyesírás szerint Vietnam, és nem Vietnám...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Dark Archon
#121 Dark Archon [11833]
Bár régi a hsz, de azért, ha tovább mész a Wiki-ben, láthatod, hogy Cambridge bizony város, Massachusetts államban. A Fringe-ben is így van kiírva

Pl. Érd sem tartozik Budapesthez, vagy akár a még közelebb levő Budakeszi.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2011.03.21. 21:51
Pyrogate
#120 Pyrogate [21953]
A remény hal meg utoljára!

Mondjuk világosan le van írva, hogy esély kb. 0%, a többi meg játék a szavakkal. De amúgy jogos, tuti sokan beveszik. Én az olyat utálom ettől függetlenül igazán, amikor a cím és a tartalom teljesen ellentmond egymásnak, itt a cikkben sem írják le, hogy valójában mennyire kevés az esély. Ha nem gondolod át rendesen, akkor meg magadra vessél, mondják ők...

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2011.06.14. 02:32
szbszig
#119 szbszig [33649]
A következőben ugyan elméletileg nincs baki, viszont egy számomra nagyon ellenszenves újságírási technikát alkalmaz, amiről feltétlenül meg kívánok emlékezni:

Mégis kijuthat az olimpiára a női kézicsapat?

A vébén 24 válogatott lesz jelen, abból kell hogy pontosan az a 8 végezzen az első 8 helyen, amelyek korábban az Eb-n is. Ennek a valószínűsége, rövid számolás után megállapítható, nagyságrendileg annyi, mint hogy egyetlen szelvénnyel játszva a hatoslottón a héten telitalálatom lesz. Jó, persze a vébés helyezések nem a vak véletlen szerint alakulnak, hanem a jobb csapatok előrébb végzése valószínűsíthetőbb, de akkor is, ez olyan felfoghatatlanul pici esély, hogy beszélni is felesleges róla. És akkor az utána következő pótselejtezőről még nem is beszéltem, ahol egy nálunk jóval erősebb válogatottat kéne legyűrni. Úgyhogy feltétlenül fontos volt minderről egy külön cikket írni és ilyen megtévesztő, szenzációhajhász címmel kicsapni az Index címoldalán rögtön a vezető öt hír közé...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#118 szbszig [33649]
Ennek fényében pedig különösen geciség, hogy állítólag ma az volt az egyik kérdés, a Harvard Egyetem hol található, és megadott válaszlehetőségekként többek között Boston, illetve Cambridge szerepeltek. Ez kapásból két problémát is felvet, és érdekes módon mindkettő kapcsolódik az előző hozzászólásomhoz.

Egyrészt hogy mennyire etikus olyan válaszlehetőséget betenni bármilyen kérdéshez, ami nem a nyilvánvaló értelmezésével játszik, hanem egy kevésbé ismert vagy másodlagos jelentésével (lásd a hozzászólásom első felét). A Cambridge szó hallatán a világon bárhol az emberek először az angliai Cambridge-re gondolnak. Az amerikai Cambridge is a történelmi angol egyetem székhelyéről kapta a nevét.

A másik, hogy helyes válasznak ők egyedül Cambridge-et fogadták el, noha Cambridge gyakorlatilag Boston külvárosa. Mint látható, tavaly még nem számított, hogy egy külváros helyett nagyvonalúan azt a helységet szerepeltetik válaszlehetőségként, amelyikhez tartozik...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2010.12.21. 20:48
david139
#117 david139 [18716]
+1, 83 éves a címben, 82 a cikkben.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

david139
#116 david139 [18716]
Fűtőanyak

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

szbszig
#115 szbszig [33649]
Leningrádban?!...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#114 szbszig [33649]
Ha ilyen sokoldalú, nem csoda, hogy ott van a legkeresettebbek között.

(Egyébként azóta a "brazil támadót" kijavították "brazil játékosra" a szövegben.)

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Ladomer 2011.01.19. 15:15
Ladomer
#113 Ladomer [237]
"Itt a 10 legkeresettebb labdarúgó a világ futballpiacán"

"...4. Luiz Gustavo (1899 Hoffenheim – FC Bayern München, 15 millió euró)
Három éve futballozik Németországban a brazil támadó, de máris az ország legnagyobb klubja csapott le rá. A 23 éves középpályás – védő a Hoffenheimben zseniálisan futballozott, kérdés, hogy Münchenben képes lesz e ugyanilyen teljesítményre, szerintünk igen."

sport365.hu

Válasz erre

Kanduhrka
#112 Kanduhrka [9380]
Annak idején Jakupcsek vetélkedőjében egy rossz válasz lett a jó - konkrétabban: jó válasz nem is lett volna, mert a neve nem szerepelt a lehetőségek között. A kérdés valami olyasmi volt, hogy hogyan hívják a Galaxy Quest (Star Trek paródia) c filmben szereplő űrhajót.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2010.12.21. 20:48
szbszig
#111 szbszig [33649]
Alig néhány hete kezdődött, de most már szerintem szépen lehetne gyűjtögetni a 40 milliós műsorból a pontatlan vagy egyenesen hibás kérdéseket. A teljesség igénye nélkül két cikk a comment:com-ról, amire emlékszem:

Megvan a 40 milliós játszma első necces kérdése.

Most Verdi keresztnevét nem tudta a TV2.

Utóbbihoz ráadásul nekem volt egy külön megjegyzésem is:

Igazából ennyi erővel abba is bele lehetne kötni, hogy kire gondolnak. François Mitterrand-nak például van egy unokaöccse, Frédéric Mitterrand, aki ha nem is olyan híres, mint az idősebbik rokona, de volt színész, rendező, író, tévés személyiség, jelenleg pedig ő a francia kultuszminiszter. A kérdés meg csak így lazán: "kinek a keresztneve" kezdődik, mintha soha más, a felsoroltakhoz hasonló vezetéknevű híresség nem élt volna a világon.

Személy szerint kettejük közül nekem az utóbbi mindig hamarabb beugrik, mert az egyik filmje komoly hatással volt rám fiatal koromban.

---

Ma pedig, épp bekapcsoltam a tévét, és a következő kérdéssel találtam szemben magam:

Melyik főváros nem Dél-Amerikában található?
- Caracas
- Lima
- Colombo
- Montevideo


A válasz persze így is egyértelmű, a baj azonban az, hogy Colombo hivatalosan már rég nem főváros. Srí Lanka adminisztratív székhelye Sri Jayawardenapura-Kotte, ami ugyan Colombónak egy elővárosa mellett fekszik, talán valamennyire egybe is épültek mostanra, és Colombót egyes helyeken még mindig "kereskedelmi székhelynek" nevezik, de a komoly adatbázisok ma már mindenhol Sri Jayawardenapura-Kottét tüntetik fel fővárosként.

( Aranyos kép a szingaléz Wikipediából. )

---

Jó, lehet, hogy ez valamennyire szőrszálhasogatásnak tűnik, de egyrészt ahol 40 millió forint forog kockán, az ember elvárná, hogy hajszál pontosak legyenek mindenben, a megfogalmazások pedig kikezdhetetlenül precízek legyenek. Ráadásul nem is több száz vagy ezer kérdést kell bekészíteni minden adásra, hanem naponta körülbelül huszat kell mindössze kitalálni...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#110 szbszig [33649]
Ez egy zseniális cikk.

Csak éppen annak a nevét nem bírják leírni, akiről szól. Fél tucat kétmondatos bekezdésen belül szerepel Izméra, Izméria, Isméria alakban is...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

LordMatteo
#109 LordMatteo [29425]
gyülő Peugeot

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

szbszig
#108 szbszig [33649]
Döbbenetes butaság A széfben

Ezt körülbelül hol taníthatják? Szerintem általános alsóban már tudni kell mindenkinek megkülönböztetni Angliát az Egyesült Királyságtól...

Ez meg csak egy kis bónusz a TV2 honlapjáról.

Utóbbiakkal kapcsolatban melegen ajánlom a Megasztár topikba írt éjszakai hozzászólásomat is, amely miatt még mindig fel vagyok háborodva.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Dealer
#107 Dealer [7500]
Hát lehet, hogy ez valami új rendőri fogás. A halálos őrizetbe vétel!

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2010.05.12. 14:31
szbszig
#106 szbszig [33649]
Tűzharc a macedón-koszovói határon.

Most tekintsünk el olyan apróságoktól, hogy nem az albánok élnek kétmillióan Macedóniában, hanem az országnak összesen van annyi lakosa, mert ez kideríthető más forrásból könnyedén. Viszont a konkrét rajtaütés során akkor most mi is történt?

"A háromórás összecsapásban négy bűnöző meghalt."

"(...) négy csempész fegyvert próbált átvinni a határon Radusa település közelében a szomszédos Koszovóba, de a macedón rendőrök lecsaptak rájuk."

"A térséget körbezárták, két embert őrizetbe vettek, és nagy mennyiségű fegyvert foglaltak le (...)"

2 + 4 = 4 ?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#105 szbszig [33649]
Ez megüti a kvalifikációs szintet itt?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#104 szbszig [33649]
Pedig láttam a közvetítést, de ez nem maradt meg.

A topikot egyébként lassan lehet, át kéne nevezni csak simán "bakik a médiában"-ra. Megfontolom, hogy terjesszek-e fel kérelmet a moderátor urakhoz.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: ufodani 2010.02.20. 12:36
ufodani
#103 ufodani [17764]
Nem ide való de mindegy.
Szabó Gábor a SuperG futam alatt: "Nagyon megsütötte a lejtőt egy kicsit a nap"

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)

Válasz erre

david139
#102 david139 [18716]
Nekem is vagy 5 perc volt, kerestem a képen a másik írást, ahol hét van hat helyett

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2010.02.16. 00:22
Pyrogate
#101 Pyrogate [21953]
Legalább 10x olvastam el és mégse tűnt fel Persze ha ez ember sokat olvas ékezet nélküli magyar írásokat, akkor teljesen el is felejti nézni azokat. De amúgy kösz, megvilágosodtam.

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: david139 2010.02.16. 00:18
david139
#100 david139 [18716]
hÁtszáz volt, hátosunk meg nincs, ez elég evidens.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2010.02.16. 00:14
Pyrogate
#99 Pyrogate [21953]
Most hétszáz van a cikkben, de akkor sem értem mitől lenne evidens, hogy elírták

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2010.02.15. 23:37
Germinator
#98 Germinator [29908]
Az van írva, hogy "hátszázmilliónyi", ami lehet hét is meg hat is, bár valószínűbb hogy hét, mert a billentyűzeten az "á" és az "é" egymás mellett van.

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2010.02.15. 23:30
Pyrogate
#97 Pyrogate [21953]
Lemaradtam valamiről ha nem értem mi a baki?

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2010.02.15. 16:46
szbszig
#96 szbszig [33649]
Akkor most hatszáz vagy hétszáz? Azért nem mindegy...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Steveyboy
#95 Steveyboy [2984]

"War does not determine who is right - only who is left." - Bertrand Russell

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2010.01.01. 23:19
Star Wars
#94 Star Wars [11836]
Basszus, inkább maradtam volna kussban...

RIP pcdome

Válasz erre

Germinator
#93 Germinator [29908]
Ejj, de könyörtelen vagy

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2010.01.01. 23:19
szbszig
#92 szbszig [33649]
Statistics...

Egyébként facepalm.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Star Wars 2010.01.01. 23:17
Steveyboy
#91 Steveyboy [2984]
Nagy igazság

"War does not determine who is right - only who is left." - Bertrand Russell

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2010.01.01. 23:17
Germinator
#90 Germinator [29908]
Márpedig ezek a közvéleménykutatások így mennek

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Star Wars 2010.01.01. 23:17
Star Wars
#89 Star Wars [11836]
Mi van? Azon akadtam fenn, hogy egy 500 fős, telefonos felmérés alapján kijelenti azt, hogy a magyarok negyven százaléka mit gondol, hát...

RIP pcdome

Válasz erre

szbszig
#88 szbszig [33649]
Ezt így statisztikából államvizsgára készülve személyes sértésnek veszem...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Star Wars 2010.01.01. 22:34
david139
#87 david139 [18716]
Ebben SW szövegértelmezési problémája a hiba

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Toki 2010.01.01. 22:44
GustyX
#86 GustyX [7048]
Magyarország lakosságának 40%-a nem 500fő.
De szerintem az 500 fő a kutatásban résztvevők száma. SW fail

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Toki 2010.01.01. 22:44
Toki
#85 Toki [5086]
Ebben mi a hiba?

Válasz erre

Előzmény: Star Wars 2010.01.01. 22:34
Star Wars
#84 Star Wars [11836]
Továbbra is pesszimisták a magyarok

"Nagyon nehéz évre számít 2010-ben a magyarok több mint negyven százaléka - olvasható a Szonda Ipsos az MTV számára készített felmérésében.

Az 500 fős, telefonos..."

RIP pcdome

Válasz erre

szbszig
#83 szbszig [33649]
A közszolgálati tévében az a felirat virít a képernyő sarkában, hogy "BUÉK"...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#82 szbszig [33649]
Index fail.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Sturmgewehr
#81 Sturmgewehr [7161]
Kicsit off, de vicces.

Válasz erre

Star Wars
#80 Star Wars [11836]
Ti nem vettétek észre, hogy az Index rendszerint felcseréli a cikkekben a betűket, szavakat (!) rossz helyre tesz, kétszer ír le?

RIP pcdome

Válasz erre

szbszig
#79 szbszig [33649]
Szerintük.

Szerintem.

(Most tényleg nem azért, hogy kötözködjek, de ha már ez a nagybetűs vezető hír a főoldalon...)

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

david139
#78 david139 [18716]
szbszig-index 1:0

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2009.08.03. 22:50

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat