28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Dark City - Egy fantasztikusan jó sci-fi !!!

Peace
#58 Peace [28897]
Szerintem is egy nagyon jól sikerült kis film. Ha lett volna 2. rész, akkor nagyon kiakadtam volna. Így tökéletes.

Válasz erre

Előzmény: R.Deckard 2006.01.26. 13:12
R.Deckard
#57 R.Deckard [1113]
Ok. Bocsi.

Szerintem mazli, hogy a Dark Citynek nem lett masodik resze, a legtobb filmnel ott rontjak el, kiveve az Alien.

A Dark City ma is ASZ ! es szerintem 20 ev mulva is elvezettel fogja nezni az ifjusag, addigra talan mar csak 5 perces filmek lesznek, 2-3 lovessel, 5-6 robbanassal es vizualis effektekkel es legalabb egy erotikus jelenettel. (ha mar sci-fi ) Majd oregkorunkra orommel tesszuk be a dark city dvdt es dolunk hatra a fotelunkba, de ha ejfelt ut az ora...

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: Peace 2006.01.26. 13:04
Peace
#56 Peace [28897]
Ezzel teljesen egyetértek, de kérlek Titeket, hogy ne offoljuk szét a topicot ha lehet. THX!

Válasz erre

Előzmény: R.Deckard 2006.01.26. 13:01
R.Deckard
#55 R.Deckard [1113]
szerintem az, hogy az elso resz jol sikerult, a masodik resz egy feltakony volt, a harmadik meg csak egy takony. A harmadik reszre vegleg "elamerikaisodott", szajbaragos, tudalekos, erzelgos, nyaladzos szar lett belole.

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: .:[Kain]:. 2006.01.26. 12:47
R.Deckard
#54 R.Deckard [1113]
"amikor Trinity 15 perces halálmonológja volt, majd elaludtam a moziban! és már azon szurkoltam a végén, hogy haljon meg!"

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2006.01.26. 12:53
Lyobag
#53 Lyobag [6266]
OFF

a Blade Runner szintén király, a dredd bíró LOL, az ötödik elem meg szintén jó. stílusban az Equlibrium is hasonló. a faluról NC a továbbiakban...

Kain: egyszerűen nem tetszettek! az elsőnek volt mondanivalója, de bőven! a második még elment, a végén abszolút azon gondolkodtam, hogy a mátrix egy mátrixban van valyon? hogy a gépek vesztettek, és berakták őket egy mátrixba? a harmadik meg abszolút szar lett történet szerint, le kellett volna ölni mindenkit, veszni hagyni a világot antiutópia módján! nem pedig egy felháborító Happy Enddel! (lásd Orwell: 1984 vagy Huxley: Szép új világát, nem olyan HP-sek a végek!) és amikor Trinity 15 perces halálmonológja volt, majd elaludtam a moziban! és már azon szurkoltam a végén, hogy haljon meg!

Válasz erre

Előzmény: R.Deckard 2006.01.26. 12:46
.:[Kain]:.
#52 .:[Kain]:. [11704]
mi a bajod a matrix második és harmadik részével?

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2006.01.26. 12:33
R.Deckard
#51 R.Deckard [1113]
Nekem tetszett a Falu, nincsennek benne ot percenkent robbanasok, vizualis effektek teren is hianyban szenved, az igaz, de attol meg jo. Az eszmei mondanivaloja, ha ertetted, akkor nagyon ott van.

Matrixban egyetertek nekem meg a szarnyas fejvadasz, a dredd biro es az otodik elem tetszett regebbi sci-fik kozul. Meg volt egy regi sci-fi Neoncity vagy mi volt a cime, a sztorira mar nem emlekszem, de akkor amikor ment az is tetszett.

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2006.01.26. 12:33
Lyobag
#50 Lyobag [6266]
a Falu szerintem vacak volt! és a felénél - minden előzetes infó nélkül - rájöttem a poénjára! de nagyon

a mátrix meg megmaradt volna best of filmek között, ha nem jön ki a magyar szinkron, továbbá a 2-3 rész... akkor az maradt volna az überfilm

a Dark City meg nagyon jó! és teljesen elgondolkodtató! pláne azt bírom, hogy télleg nem tudni benne, mit hoz az éjfél!

Válasz erre

Előzmény: R.Deckard 2006.01.26. 12:10
R.Deckard
#49 R.Deckard [1113]
Megrendeltem a konyvet, kosz az infot

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: thiefpaper 2006.01.21. 21:41
R.Deckard
#48 R.Deckard [1113]
A Falu pedig jo film. Nem lovom le a poent.

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: Kanduhr 2006.01.25. 16:34
Kanduhr
#47 Kanduhr [711]
Falut nem láttam, de már nagyon rég meg akarom nézni, Másvilág király volt(meg volt a hangulata)

Válasz erre

Előzmény: R.Deckard 2006.01.25. 13:05
R.Deckard
#46 R.Deckard [1113]
mikor a tvben ment, nekem mar akkor is tetszett. A szinkron a doktornal nem annyira jo, mint angolban. Pedig a tvben az is tetszett, a santito, szurcsogo Dr. Schreber

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 00:15
R.Deckard
#45 R.Deckard [1113]
A Matrix a maga idejeben jo volt, a 2-3 mar akkor se. A Dark cityt viszont ma is elmeny megnezni. Nekem meg a Masvilag es a Falu c film jott be nagyon.

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 13:40
R.Deckard
#44 R.Deckard [1113]
Pedig jó film.

Julius 4.-8 Tuntetes, Az igazsag napja: http://www.szmm.hu/huzzunkel/index.php

Válasz erre

Előzmény: thiefpaper 2006.01.21. 21:41
thiefpaper
#43 thiefpaper [15]
Egyébként nem tudom, hogy itt kik ismerik azt a művet, amiből a 13. emelet készült, de azt is érdemes elolvasni (Daniel F. Galouye: Simulacron 3, magyarul A Szimulátor). Ja és persze sokkal jobb, mint a film, ami sajnos csak gyenge utánzat lett.

Válasz erre

The Lord
#42 The Lord [3553]
http://szukitskiado.hu/index.php?menu=4&idx=219

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

cINC2
#41 cINC2 [3764]
És honnan lehet megszerezni?

Pentium D 915; GeForce 7600 GT Point of View; 1 Gb @ 400 MHz RAM; ASRock 775Dual-VSTA; Chieftec GPS series 450 W

Válasz erre

Peace
#40 Peace [28897]
Neurománcról sajna még nem hallottam, és nem is láttam, mikor említettétek. Biztos érdekes lehet.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2006.01.14. 14:10
Peace
#39 Peace [28897]
Hmm. Nem tudom miért de nekem sokmindenről beugrott a matrix. Rögtön az elején a telefonhívás, hogy jönnek érted, menekülj!!! Aztán a lépcsőházas rész, egy az egyben úgy nézett ki mint matrix, a tetőn üldözés, ugrálás, a gondolattal megváltoztatom a olgokat, az állomvilágban élünk, és felkell belőle ébredni!!!

De persze lehet én látom rosszul, és tényleg semmi köze nincs a matrixnak ezekhez a dolgokhoz.

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 13:40
The Lord
#38 The Lord [3553]
Ja, nem szokás olvasni errefele ezek szerint.

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

Előzmény: Colussus 2006.01.14. 13:42
Colussus
#37 Colussus [2010]
"hogy a Mátrix szóbajövetelekor a Neurománcot senki nem említi (én legalábbis alig látom), pedig az egész Mátrix-esszencia abból lett összeollózva nagyjából..."

Egy másik topikban ugyanezt írtam én is, de senki sem hitt nekem.

...non mollare mai...

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 13:40
The Lord
#36 The Lord [3553]
Szerintem a Mátrix nem sokat lopott ebből a filmből, sőt, szinte semmit (valaki írta lejjebb, hogy még szép, hogy egy 99-es film nyúlja az ötleteket egy 98-asból, ekkora baromságot). Ettől független viszont meglepő, hogy a Mátrix szóbajövetelekor a Neurománcot senki nem említi (én legalábbis alig látom), pedig az egész Mátrix-esszencia abból lett összeollózva nagyjából...

Amúgy szerintem az összes Mátrix nagyon gyenge. A látvány miatt kötelező megnézni egyszer, de minden más eleme felejthető.

A Dark Cityt kb. négyszer láttam és tetszett mindig, de azért túlzás lenne azt mondani, hogy egy klasszis alkotás. Maga a világa és a hangulata jó, de pl. szerintem a színészi alakítások koránt sem dícséretesek és bár most már konkréten nem tudom megmondani, de évekkel ezelőtt egy haveri beszélgetés során egy, vagy két helyen meg is buktattuk a filmet. Ettől független, ha megjelenik dvd-n, biztos megveszem.

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

Kanduhr
#35 Kanduhr [711]
Biztos sok mindent tudtál volna kezdeni velünk.
És nézd meg a Dark City-t minél előbb

Válasz erre

Előzmény: The Conquistador 2006.01.14. 12:40
The Conquistador
#34 The Conquistador [2300]
Ritka nagy szerencse, hogy nem előttem ültetek a Mátrix - Újratöltve című filmen, ha érted, mire gondolok.

Egyébként a Dark City már úton van, sajnos még nem láttam, bár már sokan ajánlották.

The Conquistador (2005.09.03 - 2006.04.08) --> Control

Válasz erre

Előzmény: Kanduhr 2006.01.14. 06:09
matarese
#33 matarese [2319]
Kicsit ez a film is, meg a 13. emelet is Mátrix előzetes feeling...
Nagyon jól van kidolgozva minden rész, és tök gáz, hogy nálunk még csak dvd-n sem adják ki...
Szerintem nagy szám volt anno, még ma is szívesen nézem.

Válasz erre

padavan
#32 padavan [21647]
Több éves filmről van szó...

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Peace
#31 Peace [28897]
Jah, egy kis spoiler szócska nem ártott volna.

Válasz erre

padavan
#30 padavan [21647]
Inkább az emberek viselkedés mintáit cserélik az idegenek. Jahh, és amikor változtatnak a rendszerben, akkor bizony mozgolódnak az épületek.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: cINC2 2006.01.14. 10:03
cINC2
#29 cINC2 [3764]
SPOILER

És az emberek lelkei állandóan testet cserélnek? Meg a háztömbök mozognak?

Pentium D 915; GeForce 7600 GT Point of View; 1 Gb @ 400 MHz RAM; ASRock 775Dual-VSTA; Chieftec GPS series 450 W

Válasz erre

Előzmény: padavan 2006.01.14. 09:48
Kanduhr
#28 Kanduhr [711]
Azért esteleg a SpOiLeR-t nyugodtan odaírhatjátok, hátha vki még nem látta.

Válasz erre

padavan
#27 padavan [21647]
Hát... Ha nem is űrállomás, inkább egy labor, de jó nyomon játsz.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: cINC2 2006.01.14. 09:45
padavan
#26 padavan [21647]
Vannak jó pillanatai? Szerintem az egész film egyetlen jó pillanat, de ez perszonális vélemény. Eredeti látványvilág és sztori, király hangulat, mi kell még? Jahh, és évek óta megvan nekem ez a film eredetiben, szóval nem akkor ismerek meg filmeket, amikor kijön warezben. Leglábbis nem feltétlenül. Az izlésemet meg én magam határozom meg, nem a kalóz kínálat...

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.11. 13:56
cINC2
#25 cINC2 [3764]
Ez nem az a film, amikor kiderül, hogy a város, ahol laktak egy sodródó űrállomás az űrben?

Pentium D 915; GeForce 7600 GT Point of View; 1 Gb @ 400 MHz RAM; ASRock 775Dual-VSTA; Chieftec GPS series 450 W

Válasz erre

Kanduhr
#24 Kanduhr [711]
Így zártam le a mondanivalóm, aztán gyorsan visszatértem a DC(dark city)-re, de muszáj volt.

Válasz erre

Előzmény: csuvi 2006.01.14. 08:22
csuvi
#23 csuvi [5613]
ezt ne itt, ha lehet. bekopiztam a mátrix topikjába, és ott válaszoltam rá

A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt

Válasz erre

Előzmény: Kanduhr 2006.01.14. 06:09
Kanduhr
#22 Kanduhr [711]
Hopp, javítok megint: Mátrix egyet anno asszem egy haverral néztem moziban(de lehet, h a hbo-on, már nem emlékszem)

Válasz erre

Előzmény: Kanduhr 2006.01.14. 06:09
Kanduhr
#21 Kanduhr [711]
Kijavítom magam: Amikor a Mátrix egyet láttam, akkor még jóval fiatalabb voltam(és sokakkal ellentétben már elsőre értettem) Ellenben a második részt már moziban néztük, arra mondtam, hogy végigröhögtük(egyébként is, ha nagy társasággal vagyunk moziban, tökmind1 mimegy,mindenképp jól érezzük magunkat), de annak is értettük a lényegét. A hármat viszont jómagam, és jópár ismerősöm is kihagyta a moziban. Szóval te megint olyan embert néztél egy fajankónak, akit nem ismersz, és pont olyan filmet védtél meg, ami igencsak megoszlatta a közvéleményt(mátrix 2 és 3-ra gondolok).
De mivel, nemrég volt egy kultúráltabb hsz-d felém, ezért nem kötök fölöslegesen beléd, de azért ha lehet, hadd védjem meg véleméynem és saját magamat.
Off vége, Dark Cityt anno a HBO-on láttam, akkor nagyon megfogott, csak jópár év eltelt, és hát én sem emlékezhetek minden egyes filmre. De akkor nagyon tetszett, szívesen megnézném újra.

Válasz erre

Előzmény: padavan 2006.01.11. 18:47
Peace
#20 Peace [28897]
warez

Válasz erre

Előzmény: Peace 2006.01.14. 04:28
Peace
#19 Peace [28897]
Nem láttam sajnos tv-ben. Nem hinném, hogy waret-nek bármilyen köze lenne a közízléshez! Bár lehet. Na mind1. Azt, hogy nekem mi tetszik, én döntöm el, és konkrétan ez a film nagyon bejött.

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 00:15
Peace
#18 Peace [28897]
Dehogynem! Amint tudomást szerzek róla, és meg is szerzem!

Válasz erre

Előzmény: csuvi 2006.01.14. 00:47
csuvi
#17 csuvi [5613]
és ne is csodálkozz, hogy a sok ótar fos mellett senkinek sem tűnik fel egy-egy gyöngyszem

A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 00:15
csuvi
#16 csuvi [5613]
én spec moziban láttam, de örülök, hogy nem a tv határozza meg a közízlést..

A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2006.01.14. 00:15
The Lord
#15 The Lord [3553]
Na, azért ennyire nem kell elájulni, csak mert egy ismeretlen film és vannak jó pillanatai. Bezzeg, amikor anno ment a tv-ben, senki nem ujjongott tőle... ezen is látszik mennyire a warez határozza meg a közízlést itthon.

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

padavan
#14 padavan [21647]
10/10-es film, embertelen nagy alkotás. És igen, Wacsiék is látták...

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

norfeus
#13 norfeus [3857]
Na megkeresem énis azt a ripet,mert érdekelnek az ien filmek!

"Az elso pofon a legnagyobb,aztán a tobbit lassan megszokod"

Válasz erre

Peace
#12 Peace [28897]
Dvd-n rakták fel először, de azt nem szedtem le, csak most a rip-et. Tehát kell lennie dvd rilíznek is.

Válasz erre

Előzmény: Silent 2006.01.11. 21:24
Peace
#11 Peace [28897]
Nem tetszhet mindenkinek. De szerintem ritka nagy! Az ilyen eredeti és érdekes filmek hiányoznak a mostani unalmas, szánalmas, sablonos(tisztelet a kivételeknek) tömegfilmek közül!

Válasz erre

Előzmény: U.R.H. 2006.01.11. 21:15
Peace
#10 Peace [28897]
Azt akartam írni, csak fogalmazási zavarral küzködtem éppen. Persze, hogy egy '99-es film nyúlja az ötleteket egy '98-as múvíból!!!

Válasz erre

Előzmény: Kanduhr 2006.01.11. 18:24
Silent
#9 Silent [15516]
nem jelent meg DVD -n

...mert szegény vagyok, csak álmaim vannak. Álmaimat a lábad elé terítem, Óvatosan lépkedj, mert az álmaimon lépkedsz....

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat