28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

JátszóDome: Shadow Tactics - Blades of the Shogun #22 [hozzászólások]

Kapcsolódó tartalom: JátszóDome: Shadow Tactics - Blades of the Shogun #22
A tervezettnél talán kicsit lassabban, de haladunk tovább Noboru felé.

Barthezz
#7 Barthezz [54711]
Én még csak a video feléig jutottam időhiányában, de továbbra sem értem, miért hagyja a végére GeryG a kulcsot és ezzel együtt a ruhát? Sokkal, de sokkal egyszerűbb lenne az egész küldetés Aiko álcájával és indokolatlanul fosik annyira a kulcsos udvartól. A sövények miatt sztem nagyon egyszerű volt megoldani, csak a figyelemelterelést és a shadow mod-ot kellett használni több emberrel egyszerre. A küldetés elejénél nagyságrendekkel könnyebb a kulcs és az álca megszerzése. Az pedig ment Gery-nek, úgyhogy itt sem lesz problémája, majd meglátja.

A szamurájos dolgot pedig én is akartam már írni, bár sztem a látótávjuk alapján egyértelmű, így nem merült fel bennem, hogy GeryG ne tudná, inkább csak türelmetlennek gondoltam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2017.06.13. 13:12
szbszig
#6 szbszig [33649]
Nekem volt simán 4-5 óra szerintem, de én kipucoltam az egész pályát. Szóval ilyen szempontból GeryG végigjátszása sem olyan vészes az eddigi 3,5-4 óra tiszta játékidővel, hiszen ő is mindkét kúthoz vezető utat megtisztította, és egy-két kivétellel lényegében minden őrt eltakarított, még azokat is, amelyeket nem lett volna muszáj egyáltalán.

És a negyedik videóban már ő is bevetette a tüsszentőport végre a szamurájok figyelmének elterelésére.

Az a felboruló szobor a második kútnál azért történt, mert az ökör, amelyik mellette áll, belerúg egyet. Pedig a többi állatnál végigpróbálgattad, mit lehet kezdeni velük, de pont ezt az egyet nem próbáltad meg felbőszíteni. Egyébként ha még az elején felrúgatod vele a szobrot, az arra jó, hogy eltereli az egyik szamuráj figyelmét, ha jól emlékszem. Szóval egy kicsit könnyebb utána.

Ja, és a szamurájok likvidálásával kapcsolatban még egy megjegyzés, bár így a játék legvégén már olyan nagy jelentősége nem lesz... Mindenképpen két ellentétes irányból érdemes becserkészni őket: máshol álljon az, akivel lerohanod, mint az, akivel meglövöd. Ugyanis a szamuráj mindig arra fordul automatikusan, ahonnan a lövést kapta. Így pedig ha a támadó is onnan érkezik, akkor rögtön kiszúrja, és visszalő rá, ezért sérülnek folyamatosan a karaktereid. Rosszabb esetben a támadás még riadót is generál ilyen esetben. Egyébként ha nagyon muszáj, akár egy karakterrel is lehet végezni egy szamurájjal, csak ilyenkor is a fentire kell figyelni: szóval lövés lehetőleg rejtekből, utána el kell rohanni oldalra, meg kell kerülni a sérült szamurájt, és másik irányból lecsapni rá.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2017.06.08. 12:45
Barthezz
#5 Barthezz [54711]
Igen, ez a 3 óra tiszta játékidő azért kissé már sok. Nem emlékszem, nálam mennyi volt végül, de sztem 2 - 2 és fél óra környékén megállt. Ebben persze nincs benne az elején elbaszott 1 órám.

A 2 és fél perces (!) speedrun rekord viszont brutális erre a pályára , nézd meg youtube-on, GeryG pedig, majd ha végigjátszotta.

GeryG-nek viszont én is nagyon javasolnám Aikot, tényleg sokkal, de sokkal könnyebb vele, a figyelemelterelése révén egy őr, vagy őrjárat mindig konstans kivonható a játékból. A tüsszentőport amúgy én sem sokat használtam, mert nagyon hamar visszanő a látótáv és egy részt így is belát folyamatosan. Kuma használata elég körülményes, így nálam is a kő és a síp volt a favorit.

Takuma lőszere nekem nem annyira kellett a végén, kettőt használtam talán, ebből egy volt az, ami nagyon sokat segített, még az elinduláskor.

Amúgy a két civil vízbefojtása miatt most jelzem, hogy csak azt a megoldást fogadjuk majd el GeryG-től, ha Noboru is hasonló halált hal.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2017.06.08. 11:30
szbszig
#4 szbszig [33649]
Nincs harag természetesen, csak néha fáj nézni, hogy mennyit küzdesz feleslegesen.

De nagyon érdekes, hogy neked megint tökre más élményként jön le ez a pálya, mint nekünk. Te az elejét határozottan ügyesebben és gyorsabban oldottad meg, mint mi. Azóta viszont...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: GeryG 2017.06.08. 11:24
GeryG
#3 GeryG [2379]
Chill srácok.
Egyrészt nem takarítottam ki a másik kutat (asszem... ), másrészt fogom még használni a tüsszentőport is... csak épp nem a strawhatek ellen...

Az a jó ebben a játékban, hogy minden pályán minden szitura több megoldás van, a jelek szerint én szeretem szopatni magam, hogy mindig a legkörülményesebbet választom...

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2017.06.08. 11:21
szbszig
#2 szbszig [33649]
Most miért kellett szólnod? Tökre megnéztem volna, amikor meglepődik, hogy feleslegesen dolgozott egy csomót.

Mondjuk én nyilván kitakarítottam az egész pályát, de én tényleg élvezetből.

SPOILER
Leszámítva az utolsó 5-6 szamurájt a tornyon, akik ráadásul úgy el vannak kerítve, hogy be se lehet menni hozzájuk, csak kicsalni lehetne őket esetleg valahogyan.


Egyébként abban is igazad volt persze a múltkor, hogy először kellett volna a kulcsért és az álcáért menni, mivel az álca birtokában a folytatás a kutak felé haladva sokkal könnyebb. De kiindulva abból, hogy Aikónak a másik elterelő képességét sem használja egyáltalán, GeryG-nek végül is mindegy... Pedig mondtam már ezt is többször, hogy a szalmakalapos őrök ellen a tüsszentőpor a leghatékonyabb módszer. Ennek ellenére még mindig kődobálással meg síppal meg Kumával próbálkozik folyamatosan...

Illetve, ezt mondjuk nem mondtam, de az sem túl szerencsés, hogy Takuma összes távcsöves lőszerét elpuffogtatta már a pálya elején. A pálya végén szerintem sokkal nagyobb hasznukat lehet venni. Szóval azt a két utolsót, amit még a pályán be lehet gyűjteni, jó lenne a kút utáni részre megőrizni. Legalábbis ha nem használta el már azokat is, a videót ugyanis én sem néztem még végig.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2017.06.08. 09:45
Barthezz
#1 Barthezz [54711]
Még nem néztem meg az új videot, de belepörgettem. Jól látom, hogy kitisztítod a másik kút előtti utat is? Mert így akkor tényleg hosszú menet lesz. Épp elég egy kúttal is vacakolni, hacsak nem arra hajtasz rá, hogy mindenkit kinyírj.

Ha a kulcs még mindig nincs meg, akkor további 2 videoval számolj még. Annyit elárulok, hogy nem lesz olyan egyszerűen és gyorsan vége a küldetésnek, mint azt előzetesen gondolná az ember. Lesz egy kis meglepi, ha átmentél a kúton.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat