25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Jurassic Park 1, 2, és 3

szbszig
#88 szbszig [33601]
Kíváncsi lennék, hányan vannak, akik kibírják végig nevetés nélkül.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2014.03.01. 18:32
VodevilX
#87 VodevilX [11345]
Jeff Goldblum nevetés mix

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

VodevilX
#86 VodevilX [11345]
Közben újra sínen a 4. rész, és megvan a rendezője is. Nem tudom nem várni

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

VodevilX
#85 VodevilX [11345]
Talán lesz Jurassic Park 4

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

goodboy007
#84 goodboy007 [9169]
Persze, hogy nem, de azért még bőven a nézhető kategóriába tartozott szerintem. Nem voltak benne futurisztikus, lövöldöző dinók.
De egy ilyen negyedik résszel nagyon meggyalázták volna a nevet.

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.12.14. 18:52
Razor03
#83 Razor03 [14703]
Az túlzás, hogy szép, hisz a 3. résszel alaposan meggyalázták. Számomra nem említhető egy lapon az elsővel.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: goodboy007 2008.12.14. 18:36
goodboy007
#82 goodboy007 [9169]
Keira Knightley-ért kár, de ha tényleg ilyen abszurd dolgok lettek volna benne, akkor még jó, hogy lefújták és a JP név szép emlékként marad meg bennünk.

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2008.12.14. 15:47
Razor03
#81 Razor03 [14703]
"A Jurassic Park 4 már a kezdetektől elég nehezen akart kialakulni. Az első történetvázlatok (fegyveres dínók és társai)"

fegyveres dínók? omg

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2008.12.14. 15:47
VodevilX
#80 VodevilX [11345]
Nem lesz Jurassic Park 4?
Egyrészt nagyon sajnálnám, ha végül tényleg nem lesz (de a pénz nagy úr, át fogják ezt még gondolni), másrészt viszont teljes mértékben megértem az indokot is.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Razor03
#79 Razor03 [14703]
Én moziban láttam, 8 évesen (életre szóló élmény volt). Nem fértünk minden hely foglalt volt, emléxem volt aki külön széket kapott, hogy nézhesse .

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2008.11.23. 20:10
VodevilX
#78 VodevilX [11345]
Meg is néztem újra az elsőt. Ahogy mondtátok, a mai napig káprázatos. Csak azt sajnálom, hogy nem láthattam moziban. A zenéje pedig... A Jurassic Park theme áll legközelebb a szívemhez az összes filmzene közül, pedig van egy pár amit nagyon szeretek. Azonnal libabőrös leszek, ahogy meghallom

Szóval a 4. részről. Igen tudom, hogy nem fogja megváltani a világot, már a 3 is valóban messze elmaradt az első 2 résztől, de mégsem tudom azt mondani rá, hogy nem szeretem. Csöppet elfogult vagyok a Jurassic Park franchise-al, éppen ezért is várom nagyon a IV. részt, legyen az bármilyen is majd. Az viszont tényleg érdekes kérdés, hogy sztorinak vajon mit tudnak kitalálni. Az első rész, maga a Park a legjobb környezetnek, de el sem tudom képzelni, hogy arra építenének. A korlátok nélküli sziget pedig, nem is fogható a parkhoz hangulatilag, mégis inkább erre van reális esély, de harmadjára ez már valóban nem lenne túl eredeti.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Razor03
#77 Razor03 [14703]
Pont az a lényeg, hogy alig használtak CGI-t, mert megépítették a modelleket .

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: cerebrum 2008.11.23. 16:30
T-Jay
#76 T-Jay [1620]
Spielberg nagy mester "csak" producere lesz a filmnek. Legalábbis én igy tudom. De lesz 4. rész, csak a fene tudja mikor.
Az első rész valóbán oltári, ez az egyik legkedveltebb filmem. A második is jó, de a 3. már nem annyira.
Azzal egyetértek, h 15 távlatából messze a JP1 "szörnyek" voltak a legélethűbbek, amik vlha is filmvászonra kerültek.
Egy biztos- ha Spielberg bármilyen formába is részt vesz az elkészitésében, rossz filmet nem kaphatunk.

Hogy valaki lehess, ne próbálj valakinek látszani.

Válasz erre

cerebrum
#75 cerebrum [894]
CGI-vel széteffektezett pénzlehúzás lesz

...vérlázítóan gagyi és elcsépelt történettel.

Egyébként tényleg döbbenetes, hogy az első rész óta eltelt kerek 15 év, de azóta se látni egyetlen filmben sem olyan tökéletesen élethű CGI-lényeket, mint a JP-ban...

Pl. ez a rész mennyire ott van:

http://www.youtube.com/watch?v=RmldLJX0eTI

Lacho calad! Drego morn!

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.11.23. 13:32
Razor03
#74 Razor03 [14703]
De az új részt elvileg nem Spielberg fogja rendezni, vagy tévedek? Nélküle kb. annyit ér majd, mint a 3. rész. Olyan zseniális soha sem lesz, mint az első volt, akkor meg miről beszélünk? CGI-vel széteffektezett pénzlehúzás lesz, ez egyértelmű, sajnos...

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2008.11.23. 13:25
VodevilX
#73 VodevilX [11345]
Akkor már jók vagyunk ha addigra tényleg lesz belőle valami. Sajnos tényleg nem sok hír van eddig, remélem ez nem úgy készül mint az Indiana Jones 4, hogy évekig csak annyi hír, hogy lesz, aztán egyszer csak tényleg elkezdik forgatni. Azt is vagy 4-5 évig mondták, mire elkészült.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: cerebrum 2008.11.22. 18:25
cerebrum
#72 cerebrum [894]
IMDb szerint 2010-re várható, már persze ha lesz belőle valami...

Lacho calad! Drego morn!

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2008.11.20. 15:12
VodevilX
#71 VodevilX [11345]
Időközben mind2-t sikerült elolvasni, és valóban igazad volt. Ahogy a filmet úgy a könyveket is nagyon megkedveltem. Szerencsére kellően eltérő, de mégsem zavaró (szerintem) Mind a filmek mind a könyvek úgy jók, ahogy vannak.

A könyveket megtalálni, leghamarabb antikváriumokban lehet. Vicces, hogy nekem is onnan volt, aztán végzek vele, anyám pakolászik és talált egy másik példányt a saját gyűjteményünkben, amiről senki sem tudott

Azt hiszem újra meg is nézem a filmeket, tök régen, év elején láttam őket legutóbb. Közben pedig nagyon várom, hogy legalább valami hír érkezzen a IV. részről. Remélem azért 1-2 éven belül lesz belőle valami.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: cerebrum 2008.01.21. 19:19
aegypticus
#70 aegypticus [13]
Most nem ez a lényeg hanem a válasz.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2008.02.03. 06:36
Barthezz
#69 Barthezz [53963]
LOL, azt hiszem, félreértettél Én csak pótoltam a hiányzó kérdőjelet a mondata végéről

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2008.02.02. 14:36
Germinator
#68 Germinator [29828]
Gondolom Michael Crichton Őslénypark c. könyvére gondol, ami alapján a film(ek?) készült(ek?).

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2008.01.29. 03:12
aegypticus
#67 aegypticus [13]
Valaki nem tudja hol lehet letölteni a filmeknek a trailerét?

Válasz erre

Barthezz
#66 Barthezz [53963]
?

Válasz erre

Előzmény: aegypticus 2008.01.28. 16:13
aegypticus
#65 aegypticus [13]
Hol lehet beszerezni a könyvet magyarul és mennyiért

Válasz erre

VodevilX
#64 VodevilX [11345]
Nem, de ha lesz rá módom, akkor beszerzem.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: cerebrum 2008.01.21. 19:19
cerebrum
#63 cerebrum [894]
Olvastad könyvben is őket? Érdemes.

Lacho calad! Drego morn!

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2008.01.21. 11:57
VodevilX
#62 VodevilX [11345]
Ha már én is megnéztem mind3at akkor itt is megemlítem. I JP.
Meg úgy általábana dínókat. Kár, hogy a témában csupán ez a 3 film altkotja az igényes filmek listáját.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

cerebrum
#61 cerebrum [894]
Hát, mindenesetre remélem a forgatókönyvíró belenéz majd a két Crichton regénybe, mert azokban még mindig teménytelen jó rész van, amiket fel lehetne használni a negyedik filmhez...

Lacho calad! Drego morn!

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2007.12.29. 19:52
Ghoost
#60 Ghoost [11787]
Jó kis filmek ezek, bármikor újranézhetők
Most a TV-be néztem is vmeddig az első részt, csak a reklámok miatt hamar kinyomtam, úgyis tudom kívülről az egészet.
A 3.-at viszont még nem láttam, valahogy kimaradt anno amikor megjelent, most itt van a vinyón, lehet mindjárt neki esek. De sokfelől hallom, hogy ez már alaposan elmarad az első hangulatától (és minőségétől).

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2007.12.30. 13:22
Barthezz
#59 Barthezz [53963]
Most hogy felhoztátok a topicot, kedvet kaptam újra a 3 Jurassic Park film megtekintéséhez, szal nemsokára ezt meg is teszem

Első rész vitathatatlanul a legjobb, aztán nálam a 2. következik a sorban (a végén az a T-Rex-es jelenet jópofa volt sztem, inkább poénnak szánták és amúgy sem ez adta a történet főszálát, azt gyakorlatilag addigra le is zárták, s ezt pedig egy negyed órás bónuszként kell felfogni a film végén ), s végül a 3. rész jön. Amúgy hangulatában valóban a 3. volt közelebb az 1-hez, s ezt is tettem volna 2. helyre, a vége viszont nagyon lehúzza nálam a filmet. Teljesen a levegőben lóg a befejezés, még egy fél órát igazán tarthatott volna, s valósággal hidegzuhanyként ért anno a moziban, hogy egyik percben még javában folytak az események, rá 2 percre pedig egyszercsak vége lett, ráadásul egy igen hülyeség kategóriába illő módon (de, majd biztos a teljes amerikai haditengerészet felvonul a szigeten, csak mert Laura Dern betelefonált...)

Mindenesetre kíváncsian várom a 4. részt, remélem ez a fegyveres dinók csak kamu hír volt

Válasz erre

Dealer
#58 Dealer [7500]
Hát az inkább Godzilla területe. Az első és harmadik rész tényleg jobb, abból a szempontól, hogy elhagyott szigeten maroknyi ember van beszarva. Meg én imádom Sam Neill játékát, bár Jeff Goldblumét is... De Laura Derntől a hideg kiráz...

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2007.12.29. 23:15
Aryx
#57 Aryx [3524]
Kissé durva, hogy már jó 5 éve ígérgetik, és még mindig csak Laura Dern írt alá... nem hinném, hogy lesz valami, bár én még az alant írt US Army-s dínóknak is tudnék örülni ezek után.

Amúgy 3. részt annyira nem bántsátok, nem volt az olyan rossz - szerintem jobban beleillett a trilógiába, mint a 2, Spielberg ide vagy oda (valahogy ez a T-Rex in the city nem az én műfajom).

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Sturmgewehr 2007.12.29. 19:19
Dealer
#56 Dealer [7500]
A Jurassic Park trilógia azért is ezerszer kedvesebb számomra, mert a - most ismét aktuális - Alien széria utolsó 2 darabjával ellentétben nem a lények a főszereplők, és az emberek nem csak táplálékként szolgálnak. Emiatt kedveltem az - amúgy elég pocsék - harmadik részt is. Tegnap és ma is néztem a TV-ben, és bár itt-ott picit rövidebbnek tűnt, nagyon élveztem. Kár, hogy a harmadik részt nem adják, most kedvet kaptam hozzá.

Válasz erre

Kanduhrka
#55 Kanduhrka [9380]
A zenéje ugyanaz maradt, mint az előző kettőben.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: MagyarGarda 2007.12.29. 21:05
MagyarGarda
#54 MagyarGarda [841]
szerintem meg zsír volt, föleg a zenéje

Minden országnak olyan vezetője van, amelyet megérdemel!

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.12.29. 20:09
Sturmgewehr
#53 Sturmgewehr [7161]
Ezen felröhögtem.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2007.12.29. 19:52
Kanduhrka
#52 Kanduhrka [9380]
Hát, én hatalmasat csalódtam a harmadik részben. Valami értelmes sztorit is írhattak volna neki.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2007.12.29. 19:52
MagyarGarda
#51 MagyarGarda [841]
jah tom, vmi nagy dino, ami ott amikor lezuhant a gépük harcolt vele..

Minden országnak olyan vezetője van, amelyet megérdemel!

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.12.29. 19:48
U.R.H.
#50 U.R.H. [4178]
Nyílván ekkora fasságot nem tesznek bele. Én is olvastam azt a hírt, de eléggé kamu szaga van.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2007.12.29. 19:52
Germinator
#49 Germinator [29828]
Nem mintha ez olyan fontos filmtörténeti kérdés lenne, de nekem valahogy a Jurassic Park 3 az első részre hasonlított hangulatban. Jobban is emlékszem rá, mint a második részre, és a Spinosaurus elég félelmetes volt benne, főleg, hogy ugye, mint te is mondtad, még a Tyrannosaurusnál is erősebb volt Csak kevés nagy dinós jelenet volt benne Többször is összecsaphatott volna a két monstrum.

Ettől a negyedik résztől nem várok sokat, ráadásul hallottam ijesztő sztoriötleteket (a kormány fegyvereket szerelne a dínókra, így alkalmazná őket a hadügyekben)...

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.12.29. 19:48
Kanduhrka
#48 Kanduhrka [9380]
A harmadik részben már nem a T-rex volt a legerősebb.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: MagyarGarda 2007.12.29. 19:26
MagyarGarda
#47 MagyarGarda [841]
GEAH! nekem az összes rész nagyon tetszet.. csak elég unalmas, hogy folyton a tyrex körül forog minden.. van más hatalmas ragadozó dino is

Minden országnak olyan vezetője van, amelyet megérdemel!

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.12.29. 19:24
Kanduhrka
#46 Kanduhrka [9380]
Hát, Spielberg neve eddig sehol sem szerepel.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: Sturmgewehr 2007.12.29. 19:19
Sturmgewehr
#45 Sturmgewehr [7161]
Jah, Spielberg úgy döntött, hogy megcsinálja.
JP4

Válasz erre

Előzmény: MagyarGarda 2007.12.29. 19:17
MagyarGarda
#44 MagyarGarda [841]
készítik? ez most komoly?

Kanduhrka: jah, sajna h csak a végére kapcsolódtam be

Minden országnak olyan vezetője van, amelyet megérdemel!

Válasz erre

Előzmény: Sturmgewehr 2007.12.29. 19:16
Sturmgewehr
#43 Sturmgewehr [7161]
Hamarosan a 4. részt is megtekinthetjük...

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.12.29. 17:21
Kanduhrka
#42 Kanduhrka [9380]
Megint a második rész megy

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.01.20. 22:34
Kanduhrka
#41 Kanduhrka [9380]
Most megy a második rész...

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

feri13
#40 feri13 [1339]
Na nekem meg a 3 nem tetszett.

2006. 08. 07. - 2008. 09. 08. - to be continued as... sHarris

Válasz erre

csuvi
#39 csuvi [5613]
eh

A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.