28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!

vally
#419 vally [9774]
NV30 - novemberben
Sy, 2002.10.04. 13:19

Az Nvidia következő generációs grafikus processzorra épülő videokártyái még az ősszel bejelentésre és - szinte hihetetlenül hangzik - piacra kerülnek.



Közismert trend a hardverpiacon, hogy az öldöklő piaci verseny miatt szinte minden szegmensben erőltetett ütemben zajlik a fejlesztés. Ennek gyakran az az eredménye, hogy néha azelőtt jelentik be a termék meglétét, mielőtt az valóban készen állna a piac meghódítására.

Idén tavasszal is hasonló helyzet adódott az NV25-ös Nvidia GPU-k megjelenésekor. A GeForce 4-es kártyák bejelentése után még egy jó darabig hiánycikknek minősültek az Nvidia ezen termékei. Ezzel ellentétben (ígéretek szerint) az NV30-as processzor köré épülő videovezérlők a bejelentés után szinte azonnal elérhetők lesznek a vásárlók számára.

Rövid összefoglalás gyanánt álljon itt, mire is lesz képes ez a GPU: DirectX 9 támogatás, 8 pipeline, órajelének értéke 350 és 400 MHz között. Az ilyen processzorral felszerelt Nvidia kártyák már mind rendelkeznek AGP 8X támogatással. 256 Mbites DDR memóriamodulok kerülnek rájuk (jellemző órajel: 700 MHz körül), sajnos csak DDR-I típusúak (a DDR-II-t még mindig nem sikerült a JEDEC-nek szabványossá tenni).

Az Nvidiának a jellemzően 180 és 220 dollár között árusítani tervezett Ati Radeonokkal kell felvennie a versenyt. Ez nem lesz könnyű, de legalább nem uralkodik el egy monopólium a piacon – a részletek pedig kiderülnek november 18-án, Las Vegas-ban (és itt a Terminal hasábjain).

/Terminal/



Yeeeeaaaaah!

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Sirmelon
#418 Sirmelon [9786]
Az Antarktiszhoz képest!


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.10.04. 15:27
Eric
#417 Eric [20761]
Zimbabwe, Tanzánia mint civilizált világ?
Bár tényleg! Mihez képest?

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.04. 13:20
okoska3000
#416 okoska3000 [12750]
Ericnek igaza van

Válasz erre

Sirmelon
#415 Sirmelon [9786]
Nem, nincs igaza!
Már hogy lenne Ericnek igaza?

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.10.04. 13:23
Anonymus23
#414 Anonymus23 [4532]
Teljes mértékben igazad van!

Nagyon elvetélt ötlet lenne 12.26-án megjelentetni a progit.
Ekkor csak maximum új szilveszteri pezsgőt érdemes megjelentetni! Vagy paprtrombitát, esetleg petárdát.

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.10.04. 12:41
Sirmelon
#413 Sirmelon [9786]
"Ráadásul dec. 26. a civilizált világ nagy részében munkaszüneti nap."

De pl. Zimbabweban meg Tanzániában munkanap!
S az ottani kéverek tutira meg fogják rohamozni a szoftvershopokat!
És akkor még Irakot nem is emlitettem!

2003?
Na b.. még egy évet izgulhatok.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Eric
#412 Eric [20761]
Szerintem ez még módosulni fog.
Egy nagyon egyszerű oknál fogva:
Nincs az az őrült, aki a karácsonyi vásárlási boom után két nappal dob piacra egy terméket, amikorra már mindenki kiköltekezett. Ráadásul dec. 26. a civilizált világ nagy részében munkaszüneti nap.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: kEnAcE 2002.10.04. 12:20
okoska3000
#411 okoska3000 [12750]
még számold hozzá a csúszást, szal inkább 2004 lesz belőle...

Válasz erre

Előzmény: kEnAcE 2002.10.04. 12:20
kEnAcE
#410 kEnAcE [9563]
Itt a Dome-on is így volt beharangozva, de most utána is néztem. csak 1 évvel néztétek el.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

kEnAcE
#409 kEnAcE [9563]
Meg is van, hogy pl. az előbb kinél láttam!
Vally 388-as hozzászólása.

2003 dec. 26.
2003 dec. 26.
2003 dec. 26.
2003 dec. 26.
2003 dec. 26.

Nem ebben az évben emberek, jövő karácsonykor!!!!

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

loud
#408 loud [607]
Ez hivatalos?

Nem baj addig majd Doom 3 meg C&C:Generals lesz a menő.....

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: kEnAcE 2002.10.04. 11:42
kEnAcE
#407 kEnAcE [9563]
Most lehet, hogy én vagyok a hülye, de annyian mondják, hogy Q4 már december 26-án kint lesz. Remélem tudjátok, hogy az:
2 0 0 3. december 26-a!

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

Sirmelon
#406 Sirmelon [9786]
Nyugi, ő se mindig érti amit leir!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.04. 11:25
loud
#405 loud [607]
Kinek a hite rendülne meg miben????

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.10.03. 23:44
Sirmelon
#404 Sirmelon [9786]
Kinek hogy.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.10.04. 11:11
Anonymus23
#403 Anonymus23 [4532]
Ez így következetes!

Én meg még olcsóbban a GF4Ti4600-omat.

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.04. 10:55
Sirmelon
#402 Sirmelon [9786]
loud:
Naná hogy olcsóbban!
Ezért várom annyira a Radeon tizezrest.
Miért is?
1. Hubert álma valóra válna.
2. Én meg olcsóbban kapnám az Oment.

Eric:


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.03. 22:13
Eric
#401 Eric [20761]
Ó csak az AMD procik esetében "ár/teljesítmény hívő", egyéb esetekben nem áll nála a törvény.


Sebaj én nem fogok ebbe most belekötni, mert még megrendülne az amúgy szilárd hite.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.03. 22:13
loud
#400 loud [607]
Én is szeretem az Nv-t, de azt még jobban szeretném ha valaki egy olyan minőségű kártyával kijönne mint egy Nv, és akkor majd lehet egy kis árverseny. Te mit szeretnél jobban egy omen-t 150.000-ért vagy egy Omen-t 80.000-ért? Na melyik éri meg jobban neked? Azt a 70.000 nem költenéd, inkább valami másra?/Proci, Alaplap, Ram, stb.../

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.03. 21:57
Sirmelon
#399 Sirmelon [9786]
Wow!
Na most aztán reszkethet az nVidia!


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.03. 21:27
Sirmelon
#398 Sirmelon [9786]
Woww!
Na most aztán reszkethet az nVidia!
ú

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.03. 21:27
loud
#397 loud [607]
Egy kis OFF:

Itt egy mai hír a HWSW-ről:

[SBN] Az Imagination Technologies ugyan törölte útitervéből a PowerVR grafikus processzorcsalád negyedik változatát (Kyro III), azonban felgyorsította a következő generációs chip fejlesztési munkálatait. A vállalat várakozásai szerint a PowerVR Series 5-re épülő első termékek már 2003-ban megjelenhetnek.
A cég üzletfejlesztésért felelős alelnöke, John Metcalfe a Semiconductor Business Newsnak elmondta, az ötödik generációs PowerVR grafikus processzor számos újdonságot hoz majd elődeihez képes, többek között teljesen programozható lesz és így természetesen pixel shader egységet is tartalmaz. Emellett az architektúra a korábbi chipeknél bevezetett memóriasávszélesség-kimélő tile based technológiát is tartalmazza majd.

Metcalfe elmondta, hogy a PowerVR Series 4 fejlesztését akkor függesztette fel a cég, amikor a technológiát licencelő ST Microelectronics februárban úgy döntött, kivonul a PC-khez szánt grafikus chipek piacáról. Akkor a cég képviselője lapunknak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy zavartalanul folyik tovább a munka a PowerVR-en belül, hiszen a cégnek számos más piacon (többek között a set-top-box-gyártók és a konzolgyártók között) vannak ügyfelei. A vállalat PowerVR MBX beágyazott grafikus processzorát licenceli többek között az Intel és az ARM is.

Ebben az időszakban a vállalat elsősorban az MBX chip véglegesítésére koncentrált, és egyben felgyorsította a PowerVR sorozat ötödik generációjának fejlesztési munkálatait. Metcalfe elmondása szerint utóbbi 0,13 mikronos csíkszélességgel készül majd, és már jövőre piacra kerülhet. Egyelőre azonban nem tudni, hogy az Imagination készíti-e a chipeket vagy esetleg egy licenctulajdonos.



Nem rossz ez a pixel-shader, de remélem a DX9-et is támogatni fogja. Mert, hát 2003-ban már a DX9 lesz a menő...."[/i]

Úgy néz ki jővőre talán lesz valaki, aki bele tud szólni az ATI vs. nVidia párharc-ba. Remélem sikerrel, mert megint lesz egy kis áresés és gyorsított fejlesztés.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

vally
#396 vally [9774]
Há' ja.

Maradok a torkolattűznél.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.03. 19:03
Sirmelon
#395 Sirmelon [9786]
Persze leginkább Omen alatt.
A Radeonoknak /egyelőre az agyondicsért 9700-asoknak is!/ tul kemény dió az!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.10.03. 18:59
vally
#394 vally [9774]
A DOOM-ot sem a story miatt nyomják, hanem a motor miatt.
A Q4 pedig DOOM motoros lesz, nincs mit harangozni...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.02. 21:18
Tombi
#393 Tombi [980]
én drukkolok az atinak is meg nvidiának mert ilyenkor lemennek az árak és az csak nekünk jó szal hajrá mindenki !!!!!!!!

Minden tiszteletem a mentősöké...ök minden nap áldozatot hoznak

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.02. 22:29
Tombi
#392 Tombi [980]
én drukkolok az atinak is meg nvidiának mert ilyenkor lemennek az árak és az csak nekünk jó szal hajrá mindenki !!!!!!!!

Minden tiszteletem a mentősöké...ök minden nap áldozatot hoznak

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.02. 22:29
Sirmelon
#391 Sirmelon [9786]
A q4 szinte full singleplayer lesz.
Eljő az én időm...

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.10.02. 21:18
Sirmelon
#390 Sirmelon [9786]
És ha forditva lesz?


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.26. 10:40
loud
#389 loud [607]
A quake4-nek valamiért nem csapnak akkora szelet? Vajon miért pedig akkora játék. Lehet, hogy nagyobb mint, a DOOM.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.10.02. 20:03
vally
#388 vally [9774]
Lehet, hogy DOOM3 csak jövőre lesz, de Quake4 /DOOM motor/ az már Dec. 26-án a kezedben lehet!

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Lacika22 2002.10.02. 09:25
Eric
#387 Eric [20761]
Én ugyan nem!

Volt nekem már Matrox és Voodoo kártyám is, csak az elmúlt 3 évet szenteltem az NVIDIA-nak. VGA terén abszolút nem zárkózom el semmitől. ATI kártyám még nem volt, de nem kizárt, hogy előbb-utóbb lesz egy

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.02. 09:08
Lacika22
#386 Lacika22 [473]
Ejjjj, a régi szép idők. Én is majdnem így kezdtem. 89-ben egy XT-vel. Meg persze előtte a Commodre Spectrum korszak, de az más.
Szóval: Realtek 512 Kbyte, utána 386 DX40 - Trident 1024 Kbyte, aztán jött a 486 DX4 100 - Tseng ET6000. Ez volt jó sokáig. Aztán ha jól emléxem egy Celeron 333 - Voodoo 2, majd P3 1000 - Voodoo 3, most meg a kis XP 1,6, Gef 3 Ti 200, és tökéletesen elég nekem. MAjd jövő tavasszal váltunk, ha jön a dúúúúúm 3.

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.21. 13:55
Hubert
#385 Hubert [1984]
Heh.

Elbizonytalanodtál, gyaur ?

Pedig most már én is várom az SMNJNN-t !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.09.27. 15:11
Blade Runner
#384 Blade Runner [3128]
A cikk nem csak az NV30-ról szól persze, de amit leírtak az igaz.

Blade

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.27. 20:04
loud
#383 loud [607]
Upsz!
Ezek lehet, hogy csak NV18-asok.....

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

loud
#382 loud [607]
Itt Lehet megtekinteni az NV18 és NV28-ra épülő kártyák dobozait.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

loud
#381 loud [607]
Itt egy cikk az nv30-ról. Arra kíváncsi vagyok, hogy ebből mi igaz.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Anonymus23
#380 Anonymus23 [4532]
Csak az aláírásom változott meg, nem a szívem!

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Mephisto 2002.09.27. 17:13
Mephisto
#379 Mephisto [5959]
Hm furcsa az aláírásod

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.09.26. 13:22
okoska3000
#378 okoska3000 [12750]
Hm... Ezt szomorúan hallom

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.27. 17:10
Blade Runner
#377 Blade Runner [3128]
Hát a zsetonban most nem úszkálnak derékig az biztos. Elég nagy bajban van az IT szektor amúgy is, és az NVidia részvények mélyrepülésbe kezdtek egy fél éve kb. És ez a mélyrepülés azóta is tart. 40-50$-ról zuhantak egy kicsivel 10$ fölé, ami a befektetők számára intő jel. Szóval pénzük azért még van, de már régen nem annyi, mint a fénykorukban.

Blade

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.27. 16:03
okoska3000
#376 okoska3000 [12750]
Biztos hogy ráhajtanak, mert ha jól tudom, az XBoxos kitérőnek köszönhetően egy kis zseton is állt a házhoz, gondolom, anyagiakban most nincs hiányuk

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.27. 15:22
Blade Runner
#375 Blade Runner [3128]
Igen. Az NVidia gyakorlatilag a geForce 256 óta piac és teljesítmény vezetőnek számít. Azt hitték, hogy ez örökké fog tartani és most koppantak egy nagyot. Ebben persze benne volt az is, hogy az XBOX-ra koncentráltak, meg az alaplapi csipkészlet fejlesztésére is komoly erőket kötöttek le. No meg az a szvsz hibás döntés is, hogy nem kell DX9-es kártya 15 mikronon. "Úgy is mi vagyunk a legjobbak, majd akkor és azt adunk ki, amit akarunk!" Kísértetiesen hasonlít a 3Dfx halála előtti helyzetre. Remélem azért tanultak a hibából, és most ráhajtanak a fiúk, hogy ne maradjon egyedül az ATI, mert az drága kártyákat és lassú fejlesztést jelentene a jövőben.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.09.27. 15:11
Eric
#374 Eric [20761]
Akármennyire is szeretem az NVIDIA VGA-kat, nagyon úgy tűnik, hogy elaludtak a srácok egy kicsit a Ti4600 dicsfényében sütkérezve.
Vagy esetleg eltaktikázták magukat?

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Blade Runner
#373 Blade Runner [3128]
Ez igaz, de közben a többi cég sem ül a babérjain, még a Trident is ígér egy teljes DX9-es kártyát a jövő év elejére, és ők már most is 13 mikronon dologoznak. (A teljesítmény felvétel miatt, mert főleg mobil cuccokkal foglalkoznak.) Ha legkésőbb tél végéig nincs tömegtermelés, akkor az NV30-nak már valszeg a Radeon10000-rel kell majd mérkőznie a piacon. Akkor pedig vége a 13 mikronos előnynek, mert a Radeon10000 is 13 mikronos technológiával készül majd.

Blade

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.26. 15:50
okoska3000
#372 okoska3000 [12750]
Nem kell kapkodni, nyugi, nyugi, hadd csinálják má szép nyugodtan a dolgokat a srácok, jó munka -> sok időbe telik...

Szal nyugi...

Válasz erre

Eric
#371 Eric [20761]
Szerintem közelebb állunk a realitások talajához(de szép volt), ha egy nyuszika féle akció keretében gondolkodunk az NV30-ról(legalább is kishazánkban)

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.26. 14:34
Blade Runner
#370 Blade Runner [3128]
Bejelentés az lesz még novemberben, de azzal csak gondolatban lehet játszani. Magával a kártyával talán egy pár kiválasztott szerencsés arc decemberben nyomulhat, de a hozzánk hasnoló közönséges földi halandók legkorábban a jövő év elején csodálhatják meg a kártyeszt a valós életben.

Blade

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat