28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Grand Theft Auto III (Ismertető)

okoska3000
#22 okoska3000 [12750]
Ja, mondjuk a GTA3- ra épeszü ember nem mondta, hogy szar

Válasz erre

Előzmény: Mephisto 2002.06.28. 11:50
Mephisto
#21 Mephisto [5959]
"Ja, ez általános, ha valakinek nem megy rendesen a game, aszongya, hogy szar"

Ezzel egyet is értenék, ha nem a GTA3ról lenne szó. P2400/TNT2-mel képzelheted, hogy fut, DE ÉN AKKOR IS JÁTSZOM VELE!!!!!!!!!!!

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.06.28. 09:54
PoCoK
#20 PoCoK [2328]
Jah nekem se teccik a game. ;] 45 percet játszottam vele, abbahagytam, és nem éreztem kényszert, hogy többször elővegyem. ;]

stufumofo™

Válasz erre

Moken
#19 Moken [1819]
Nálam tökéletesen fut (P4 1,8,GF3Ti), de szerintem maga a játék szar (kivétel a "hajóelsüllyesztős" küldetés), csak a környezet megvalósítása fantasztikus.

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

okoska3000
#18 okoska3000 [12750]
Ja, ez általános, ha valakinek nem megy rendesen a game, aszongya, hogy szar, a MOHAA pl.az ismerősöm mondta: tök szar, mondom: hülye vagy, azt megnéztem nála, olyan randán nézett ki a gépén és akadt, úgy még jó, hogy szar....

Válasz erre

MrMaster
#17 MrMaster [15]
Szerintem is a motorok nagyon hianyoznak. Ezert 9 pont. A jatek heveben ugysem a grafikai bugok foglaljak le az embert. Ja meg egy dolog: ha jol lattam van egy kod, ami nincs bent a cheatek között. (TURTOISE - 100% pancelt ad meg az elet melle)

Válasz erre

CybearBoy
#16 CybearBoy [3123]
De van olyan ember! No nem én, én mostanában szinte csak ezzel, nagyon bejön. Az egyik osztálytársam aszonta, neki azért nem tetszik a játék, mert már túlságosan is jóra/szépre/élethűre ki lett dolgozva. Hát bazzeee. Nemtom, lehet hogy mazoista, vagy csak nagyon szaggat a gépén a game.
ByE

Válasz erre

Előzmény: Rocceau 2002.06.27. 19:20
Wotan
#15 Wotan [1219]
Hát ízlések és pofonok. Személy szerint csak akkor fogok 100%-ot adni egy játékra, ha az tényleg minden szempontból tökéletes, hiszen ezt jelenti a 100% (legalábbis nálam).

"Mortui solum finem belli viderunt"

Válasz erre

Mephisto
#14 Mephisto [5959]
Az XP bug éppenséggel eredeti változatnál is előfordul. De bárki, aki a játékot megvette, egy fél órát biztos bajlódott, amíg mindenféle drivert/új számítógépet beszerzett, amíg a grafikai részletességet/felbontást állítgatta s ezek után azt kapja, hogy a karakter jól el tud akadni, bután beszorulnak a kocsik és a kamera jól bele tud menni a falba. Na kb ez minden, ami rossz a játékba vagy nem tökéletes, de ezekkel az ember bajlódik eleget. Mégis megitélhető a 10 pont, mert annyit dolgoztak vele, van minden, elő, csodaszép város, időjárás, napjárás, kemény bűnözés, bandák, ezernyi titkos, különleges, sima, mellékküldetés, ezernyi pénzszerzési lehetőség, kurva jó, legjobb rádiók, dodo, motorcsónak, kiváló fizika, és ezek csak olyan dolok, amiket ki is lehetett volna hagyni, ha nem veszik a fáradtságot a készítők.

dodo legyen veletek!

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

Előzmény: GregSB 2002.06.27. 09:54
Rocceau
#13 Rocceau [152]
Solarian: Ha nem tudod hogy hívnak, nézd meg a kézikönyvben

Válasz erre

Előzmény: Solarian 2002.06.27. 18:52
Rocceau
#12 Rocceau [152]
Wotan: Amikor a szirénázásról írtam, akkor a Midtown Madnessre, és a Driverre gondoltam, és ott azért jogos lett volna, hogy félrehúzódjanak. Egyébként abban igazad van, hogy nem szerencsés túlértékelni egy játékot, mert ha pár embernek nem tetszik, egyből bántja őkek. Viszont a GTA3 esetében egyetlen ilyen ember sincs .
Az utolsó két bekezdésemet, pedig tényleg csak viccnek szántam .

Válasz erre

Előzmény: Wotan 2002.06.27. 03:16
J. Dávid
#11 J. Dávid [6295]
Én is 9et adnék rá, de csak azért mert a mocik hiányoznak belőle nagyon.

Válasz erre

Solarian
#10 Solarian [16]
Nekem nagyon tetszik a játék a hibákat is meg lehet bocsájtani. Csak azt mondja meg valaki, hogy hívnak minket?!

Válasz erre

okoska3000
#9 okoska3000 [12750]
Azé egy-két idegesítő dolog van benne, nekem volt hogy a csákó beakadt a garázsba, ahogy kiszállt a járműből, se ki, se be, se mentés, se tovább... 20 perc játék elveszett... (igaz, elég nagy járművel álltam be a garázsba ).

Meg a zsaruk szarrátörték a Hummerom, nekik meg behorpadt, bezzeg amikor én voltam rendőrautóval, hamar összetört, szal azé csalnak rendesen

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.06.27. 12:27
okoska3000
#8 okoska3000 [12750]
Szerintem korrekt a cikk...

A GTA3 kiemelkedően jó és feelinges játék lett, mérföldkő, de semmi sem tökéletes...Ezt viszont egy jó játéknál el lehet nézni (mármint a hibákat)...

Válasz erre

Dino
#7 Dino [6086]
Nem véletlenül kapott a játék PC Dome TOP emblémát, annak ellenére, hogy lehet, hogy tényleg kaphatott volna egy-két 9-es helyett 10-et is... Wotannak ez volt a véleménye, én pedig - mivel nem játszottam még a GTA3-mal - elfogadtam. Mindenesetre az biztos, hogy amint lesz egy kis időm, kipróbálom én is a játékot...

Válasz erre

Előzmény: GregSB 2002.06.27. 09:54
Trafikos
#6 Trafikos [1892]
az a hiba hogy a játék ujragenerálja az autokat járokelőket igazábol a fejlesztők részéről szerintem abszolult elfogadhato mert gondoljunk csak bele hogy mennyivel megnövelné a program hardwer szükségletét ha minden egyes autot és gyalogost számonkellene tartania és irányitania.

A játék javára irható még hogy ennyire kidolgozott és összetet világot még sehol se láttunk. A rádiok az mp3lejátszo és a visszajátszhato felvétel funkciok olyan extra dolgok ami csak azt mutatja hogy ez nem egy játék a sok közül hanem ez A! játék.

Sajnos a multi tényleg nagyon hiányzik belőle de szerintem idővel orvosolják a dolgot.

Amugy tökéletes játék van méghozzá a Duke 4ever mert sose fog megjelenni mert tökéletesre akarják csinálni és annak sose lesz vége. Hálásak lehetünk hogy a GTA3at inkább igy kiadták mint hogy a nagy tökéletesités során teljesen elavult volna az egész.

Amugy készül PS2n már egy GTA3"verő" klon a The Getaway. www.thegetaway.co.uk

losztmucsacsosz

Válasz erre

Moken
#5 Moken [1819]
Szerintem nem érdemel 10-est. A Wotan által felsorolt hibák engem is nagyon zavartak és szerintem a graf és a zene sem olyan jó.
Persze remek játék, de van nála jobb is. Hogy melyik az, azt nem írom le, mert Eric kinyír

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

GregSB
#4 GregSB [793]
Mep: Milyen bosszantó bugok? A loadolási/XP bugokra gondolsz? Mert az nem a programozók hibái voltak, hanem a feltörő csapaté
SZVSZ semmi egetrengető bug nincs benne

A cikkhez: SZVSZ a Hangok és a hangulat kaphatott volna 10 pontot!

"i hurt myself today | to see if i still feel | i focus on the pain | the only thing that's real..."

Válasz erre

Mephisto
#3 Mephisto [5959]
Wotan, szerintem nem mertél 10-et adni, elvileg jogos az, hogy ha valamelyik játék TÖKÉLETES és 10-et kap, akkor nem létezhet nála jobb. De a fenébe is, a GTA3 bosszantó bugok és minden ellenére min 10-et ér játszhatóság, grafika terén biztosan, hangok terén már kevesebbed, de zene terén többet, mint 10.

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

Wotan
#2 Wotan [1219]
"Miért kellett így lehúzni ezt a játékot? "

Hát szerintem egyáltalán nem húztam le a játékot, sőt mindenkinek ajánlom.

"Szerintem az összképet kell nézni, és észrevenni az apró és kevés hibák mögött a "Tökéletes Játékot". Ez egy aprólékosan, ígényesen kidolgozott, szép, jól játszható játék, amihez még hasonlót sem láttam, hangulata semmihez sem fogható. Nem értem, hogy Wotan bácsi szó szerint azt írja, hogy "a játék grajikája szerintem tökéletes", ennek ellenére 10-ből 9 pontot ad rá. (???)"

Az én feladatom mint cikkíró, hogy megpróbáljam minél részletesebben bemutatni az adott játékot az olvasóknak és ebbe beletartozik a játék hibáinak megemlítése is.
És hogy miért nem adtam 10 pontot a grafikára? Mert tökéletes játék nincsen, mutatja ezt az egyik általam készített kép is, ahol a terepjáró fele eltűnik egy házban. Meg ugye az sem 10 pontos grafikai húzás, hogy párszor fedett helyen esik az eső stb. Szóval ilyenek miatt nem lett 10, de abban igazad van, hogy tökéletes grafikát írtam. Hát istenem, elkapott a hév

A hang sem lett 10, mert a kocsik hangja nem túl változatos, a rádióállomások mindig ugyanazokat a számokat játsszák, az emberek mindig ugyanazokat a benyögéseket mondják stb.

"Már csak a játszhatóság maradt. Úgy gondolom, csak akkor van vele gond, hogyha gyengécske a gépünk a játékhoz."

A játszhatóság alatt azt is értem, hogy mennyire könnyű az irányítás stb. így nincsen összefüggésben a P4-emmel

"(Mellesleg ez az első játék amelyikben a sziréna hallatán férehúzódnak a civil gépjármúvek.)"

Ez így igaz, bár eleve nem sok játékról tudok, ahol a sziréna lenne a lényeg, tehát eleve csak ennél a játéknál várhatjuk el, hogy az autók félrehúzódjanak.

"(Egyébként Wotan: nem érted, hogy miért lőnek rád a bandatagok, hogyha autóban vagy. Nem érted hogyan ísmernek fel? Megmondom én, hogy miért van ez: Mert a mesterséges intelligenciájuk túlságosan erősre lett megírva, a butításukra pedig már nem jutott idő a határidő miatt."

Igen, én is tisztában vagyok vele, hogy ez valószínűleg egy programhiba, de az hogy már erre nem jutott idejük a programozóknak nem az én gondom, ettől még a hiba benne van és ennek alapján kell pontozom. Persze lehet, hogy direkt van ilyenre megalkotva, de a lényeg, hogy emiatt veszít a játék a realisztikusságából.

"Hogyha pedig ez a tény párosul a hihetetlenül jó sas szemükkel, ez már gondolom megadja a választ."

Hát OK legyen sas szemük, bár ez nem fairplay, akkor sem értem, hogy egy hatalmas városban honnan ismer arcról az összes gengszter és hát ha még mindenki ismerne is valami csoda folytán, elég hihetetlen, hogy csak úgy előveszik a mordályukat és vígan elkezdenek lődözni.

"Mostmár igazán remélem, hogy minden kételyt eloszlottam."

Kételyekről szó sem volt


"Mortui solum finem belli viderunt"

Válasz erre

Előzmény: Rocceau 2002.06.27. 01:55
Rocceau
#1 Rocceau [152]
Miért kellett így lehúzni ezt a játékot?
Most komolyan. Már nagyon régóta vártam egy értékelést, a pontok miatt. Kíváncsi voltam, vojon kap-e 10-et. Úgy érzem, hogy ez a játék így tökéletes ahogy van, látszik, hogy milyen hatalmas munka van benne, és a hangulata semmihez sem hasonlítható. Szerintem elképesztő a grafikai mororja is, hiszen egy ekkora helyszínt ilyen sebességgel megjeleníteni, hát az nem semmi.
Ide jönne most a részletes értékelés, de azt már Wotan bácsi korrekt módon leírta, így azt most hanyagoljuk.
Szerintem az összképet kell nézni, és észrevenni az apró és kevés hibák mögött a "Tökéletes Játékot". Ez egy aprólékosan, ígényesen kidolgozott, szép, jól játszható játék, amihez még hasonlót sem láttam, hangulata semmihez sem fogható. Nem értem, hogy Wotan bácsi szó szerint azt írja, hogy "a játék grajikája szerintem tökéletes", ennek ellenére 10-ből 9 pontot ad rá. (???) A hangokba nem tudom hol lehet belekötni, hiszen tökéletesen visszaadják egy város vangjait, nagyon komolyan fokozva ezzel a hangulatot. A rádiók pedig tényleg az egeknél is magasabbra emelik a hangulatot. Már csak a játszhatóság maradt. Úgy gondolom, csak akkor van vele gond, hogyha gyengécske a gépünk a játékhoz.
Összegezve én nem sajváltam volna a 10 pontot sem ettől a remek játéktól. (Mellesleg ez az első játék amelyikben a sziréna hallatán férehúzódnak a civil gépjármúvek.)

(Egyébként Wotan: nem érted, hogy miért lőnek rád a bandatagok, hogyha autóban vagy. Nem érted hogyan ísmernek fel? Megmondom én, hogy miért van ez: Mert a mesterséges intelligenciájuk túlságosan erősre lett megírva, a butításukra pedig már nem jutott idő a határidő miatt. Hogyha pedig ez a tény párosul a hihetetlenül jó sas szemükkel, ez már gondolom megadja a választ. Ja, hogy ez felvet egy újabb kérdést: Miért van a számítógép karaktereknek sas szeme??? Hát én mindenre tudok válaszolni, erre is. Azért, mert ők a monitort nem kívűlről, hanem belűlről hesszelik.

Mostmár igazán remélem, hogy minden kételyt eloszlottam.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat