Biztosan jó lehet, de amikor így elsőre megláttam, hogy egyetemen oktatás van Skyrimből, hát akkor majdnem lefordultam a székről.Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Skyrim órára is beülhetünk a Rice egyetemen [hozzászólások]
Kapcsolódó tartalom: Skyrim órára is beülhetünk a Rice egyetemen
Az északi mondavilágot és a videójátékokat kapcsolja össze a tananyag.
Persze, hogy szeretnék olyan egyetemre járni
Biztosan jó lehet, de amikor így elsőre megláttam, hogy egyetemen oktatás van Skyrimből, hát akkor majdnem lefordultam a székről.
Biztosan jó lehet, de amikor így elsőre megláttam, hogy egyetemen oktatás van Skyrimből, hát akkor majdnem lefordultam a székről.#szbszig azt is vedd figyelembe, hogy az ilyen kurzusok nem a kötelező tanterv részei, hanem szabadon választhatók. Így már máshogy fest a dolog 

csak két dolgot mondok: ez egy amerikai egyetem, és 2012-t írunk
egyébként meg nyilván nem kötelező a tárgy, fel lehet venni mint lehetőség, és nyilván az nem fogja felvenni magának aki azt sem tudja mi az hogy RPG. egyszerűbb ez, mint gondolnád, csak nem hungarisztánból kell kiindulni 
egyébként meg nyilván nem kötelező a tárgy, fel lehet venni mint lehetőség, és nyilván az nem fogja felvenni magának aki azt sem tudja mi az hogy RPG. egyszerűbb ez, mint gondolnád, csak nem hungarisztánból kell kiindulni 
Az ötlet határozottan tetszik. Ma már nemcsak egy könyv lehet forráselemzés tárgya, hanem egy film, vagy adott esetben egy számítógépes játék is. A megvalósíthatósággal ugyanakkor problémák merülhetnek fel. Egyrészt nem biztos, hogy mindenki olyan otthonosan mozog az RPG-k és FPS-ek, sőt egyáltalán a számítógépes játékok világában, hogy egy féléves kurzus néhány hetes időtartama alatt a szorgalmi időszakban olyan házi feladatokat lehessen kitűzni számára, hogy érjen el valamilyen szintet, vagy oldjon meg x számú küldetést a játékon belül. Míg mondjuk olvasni mindenki tud az általános iskola óta, a filmnézéshez pedig nem kell semmilyen előképzettség, úgyhogy ilyen jellegű probléma ott nincs. Másrészt pedig az sem biztos, hogy mindenki rendelkezik olyan szintű vassal, amin a játék élvezhető minőségben futna. Nekem például hosszú éveken át csak olyan gépem volt, amin egy ilyen játék el se indult volna, szóval igencsak gondban lettem volna egy ilyen jellegű feladat esetén. A szoftver beszerzésének költségét már nem is említem, hiszen egy könyv és egy mainstream játékprogram ára között nagyságrendi eltérés van, pedig a mai egyetemi tankönyvek sem olcsók egyáltalán. Mondjuk ez utóbbi lenne még a legkönnyebben orvosolható, ha egy-egy kurzusnál az egyetem összefogna a kibocsátó céggel, és a hallgatók ingyen vagy kedvezményes áron szerezhetnék be a játékot akár örökre, vagy legalábbis ideiglenesen, a kurzus ideje alatt így használhatnák. Ez a kiadónak sem lenne rossz üzlet a marketingszempontok miatt.
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Végre egy tárgy, amiből szívesen készülnék a vizsgára, de akár még a szigorlatra is
...
...
"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Szerintem abszolút jó ötlet, és a videójáték végre nem az ördög eszköze ami tömeggyilkosokká agymossa a tinédzsereket. Bár kíváncsi lennék persze az arányokra, mennyi időt ölel fel maga a Skyrim egy órából 

"I guess I have a soft spot for pretty faces"
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 10:56
- Kezd durvulni az időjárás! [4476]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
