Fórum » Nem számítástechnikai témák
Budapest vs. többi város,falu,község

egyébként meg, tisztelt többi vidéki itt a fórumban, itt a tökéletes példa arra, hogyan is gondolkodnak a vidékiek a budapestiekről: ne legyen nekünk se jobb, mint nektek! na ez itt a baj, dumálhattok bmit, az irigység süt ki belőle!
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Az ellentétek valóban nagyobbak mint voltak és bizony javulás nem igen várható és ebben csak és kizárólagossan az állam a hibás.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
, de ez szerintem ritkább. Abban igazad van, hogy az ellentétek egyre nagyobbak, de erről részben az állam részben mi tehetünk. Amúgy nem csak Pesten vannak iylenek hanem a többi nagyvárosban is pl én islmerek oylan csajt fehérváron aki amúgy nem buta de még a bála szót se ismeri a sólettről nem is beszélve... Szóval ez kezd népbetegség lenni.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.



A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.

Na ezzel a hozzászólásoddal bizonyítod a legjobban, hogy mennyire lenézed a nem pestieket. Ezek után tényleg kár vitázni veled.
Hát bazmeg! Mit csináljak, ha az vagy??!!
Szépen elmagyaráztam mér, hogy mi a helyzet, de nekem mondhatom, mert csak a gyökérezéssel tudsz jönni. Megoldást meg nem kell adnom, mert tudom, hogy mi a tény, az amit már leírtam. Nem fogom magam feleslegesen ismételgetni, mert mint már említettem nálad ennek semmi értelme. Mégvalami: ne személyeskedj, mert akkor én sem foglak kímélni és annak úgy is tudod mi lesz a vége.
Nem tudsz olvasni?
Leírtam a barátnőm ott lakik, sokat vagyok FALUN, a fősulin is sik haverom az és mind JOFEJEk.
Mit kérsz ki magadnak ezen????
A Pestiek 90% azt se tudja milyen falun élni csak simán lenézi őket miért is?? Mert nem olyan tanultak ami enm feltétlenül igaz vagy mert kétkezü munkával keresik a pénzüket???
Én nem vagyok bajban. Székesfehérváron élek Veszprémben dolgozok Sárszentmihyályon él a barátnőm a munkámból kifolyólag sok emberrel találkozok így fel tudok ezt azt mérni. Ha Pestre felmegyek mik szoktak történni: 80 nal megyek mert annyival kell különben letolnak az útról, de annyi se elég mert mennyi is a megengedett?
Dudálnak bunkóznak minden egyes apróságért. Parkolásnál nem ismernek könyörületet, a szemetet elszórják az úton, a kutyagumit meg se említem. Ha egy boltabn megemlítem, hogy honnét jövök szinte kinéznek mert "vidéki" vagyok. Az utcán hajlamossak fellökni az mebert elnézéstkérés nélkül.
Akkor miért is szeressem a Pestieket. (azt tudom, hogy nem mind ilyen de én sajna nem igen találkoztam mással)
Az meg, hogy sok vidéki megy Pestre az urbanizáció természetes folyamata ami az életkörülmények természetes változásának (társadalmi mobilitás) folyamata ami itt "VIDÉKEN" sincs másképp csak itt megoldják...
Nekem Pest a vidék akkor is mert nem ott lakok ennyi...
Akinek nem inge ne vegye magára.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Hozzá kell tenni, hogy iszonyatoasan sok lepukkant barom jött fel vidékről Budapestre, ezzel is rontva a színvonalat, a munkanélküliséget, a lakáshiányt és növelve a hajléktalanok számát! Aki a Budapestieket 'alles zusammen' bunkónak és parasztnak titulálja, az semmivel sem jobb annál, mint a bunkó parasztok. Gratulálok mindezeknek!
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
A másik: ha elkezded a pestizést, kurvára ne csodálkozz, ha levidékizlek! MEGINT a vidéki kezdte! Sajnállak.....
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...


Szóval hülye emberek vannak itt is, ott is, amott is.
UI.: Debrecenben és Miskolcon is 3 McDonalds van
, egyébként ennek semmi köze a fejlettséghez. A XVII. kerületben viszont csak 1, úgyhogy oda még kellene pár 
) Kelet-Mo. továbbra is fejletlenebb régió, mint az ország nyugati fele. Ennek okai részben történelmiek, részben pedig a történelmi okok gyűrűznek tovább:már csak közelsége miatt is befektetési célterület a Dunántúl.
Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Többieknek, mint ideszármazott vidéki, kikérem magamnak az általánosítgatás a pestiek így a pestiek úgy. Aki általánosítgat általában bekaphatja. Itt is vannak bunkók meg értelmesebbek, a nagy számok törvénye már csak ilyen.
Szabip,
Fehérvár, gondolom arról írtál télleg faja hely cimbim is odaköltözött, airbrushozik. Néha leugrom hozzája, nagyon klassz kis város. Szeretem a magyar nagyvárosokat, dinamikusan fejlődnek, bár keletMo-ra nem költöznék

Fuck it Dude let`s go bowlin`
)"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..
Jól is érzem magam ott ahol lakik.
Én azokra írtam hogy "nem foglakozok azzal ha valaki falusi vagy nem (kivétel ha tényleg idegesítően hülye)" Kik tényleg hülyék mert van egy pár akinek akármit mondhatok a begyöpösödött agya miatt nem érti meg sajna tlálokozok ilyennel a munkámból kifolyólag is. Ezt nem áltatlánosítva írtam és mondom. Sok falusi főiskolás haverom vannak mind jó fejek semmi bajom sincs velük sőt jobban kijövök velük mint a városiakkal.
Nagyon félreértettél barártom.

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
"nem foglakozok azzal ha valaki falusi vagy nem (kivétel ha tényleg idegesítően hülye)"
Ez nem azt jelenti szvsz, hogy elnézi, hogy a falusiak hülyék hanem, hogy aki tényleg hülye azzal, hogy beszéljen már az ember?!
"nem foglakozok azzal ha valaki falusi vagy nem (kivétel ha tényleg idegesítően hülye)" - szal ez azt jelenti, hogy falun csak hülyék vannak, akik többségének elnézed, hogy hülye..
Hidd el, mi "falusiak" meg a nagyképű városiakat utáljuk, akik lenéznek csak azért mert nem városban lakunk. Nem vagyunk hülyébbek a városban élőknél, nem vagyunk kevesebbek mint egy akármilyen panellakó. Szal ezt a "falusi" dumát hagyjuk jó?
"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..
Jó itt élni de én nem vagyok beképzelt, nem foglakozok azzal ha valaki falusi vagy nem (kivétel ha tényleg idegesítően hülye) viszont a pestieket nem szívelem.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
egy mindenkiért mindenki egyért
Multkor pont egy ismerősöm mesélte, hogy ment fel Pestre és ott egy boltban szóba került, hoyg a kocsi elszámolásnál ez az út neki vidéknek számít erre a pénztáros gyerek pattogott, hogy BP. nem vidék meg hogy ezt ő hogy gondolja. Tiszta ideg lett.
Na ez a baj a Pestiekkel az a hihetetlen nagy egójuk amivel lenézika a "vidékieket" (tisztelet a kivételnek, csak én olyannal még nem találkoztam).
Sajna vízfejü ez az ország.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.

Hijo de puta.
Amúgy a 'vidék' szót arra használjuk, hogy nem Budapest, vagy közvetlen környéke, igen. De angolul is így van: countryside, meg szerintem a legtöbb nyelven. Várjuk amúgy az építő jellegű javaslatokat a nem-Budapest-lakóktól a 'vidék' vagy 'vidéki' szó kiváltására (szinoníma kell), beküldési határidő július 1-je, a cím pedig: "
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

"A többihez csak annyit, hogy nyugtass meg, ugye nem kötelező IC-n első osztályon utazni? Én utaztam többször másodosztályon és nem gáz az."
Ez igaz, de ha 2. osztályon utazom IC-n, akkor is 5-6000 Ft körül mozog az odavissza. És két személyre akkor is jobban megéri kocsival menni..., márpedig jómagam ritkán megyek egyedül...
A demokrácia egy helyen található meg az egész Világon: A szótárban.

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
Zene. Mi kerül 5000 ftba egy zenei cdn? Ha 2000 lenne 30szor többen vennék meg. De 5k-t kiadni egyetlen 60-70 perces albumért, sztem faxság.
Film. Ugyanez. A lotr-et kivéve nem adtam többet filmért mint 3k. Annyit tartok ugyanis reális árnak értük. Csak ehhez kell 2-3 év, mire ennyire lemegy az ára.
Szoftverek. Sztem ezt nem írom le. Mert csak ideges leszek.. pfhh.
Igen, az a lopásos dolog nem semmi. Meg az érte kapható bünti. Lecsuknak 3 évre mert megkárosítottad a Microsoftot, vagy valamelyik milliárd dolláros zenekiadót. Viszont ha elsikkasztasz párszáz millát akkor felfüggesztenek pár hónap hercehurca után. Ha a cigányok leszúrnak a mobilodért, akkor megélhetési bűnözőként leül 1 évet és kap 3 felfügessztettet. Valahogy nem tartom reálisnak ezeket a dolgokat. Viszont ez magyar.
"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..
de oda is inkább autóval mentem vissza, mert így 3-4 óra utazást spóroltam magamnak. drágább volt de reggel 9től este 10ig csak így tudtam a legtöbbet otthonlenni, 2hetente egyszer."Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
A többihez csak annyit, hogy nyugtass meg, ugye nem kötelező IC-n első osztályon utazni? Én utaztam többször másodosztályon és nem gáz az...

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 14:07
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [9]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]