28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Jarhead

szedrencs
#50 szedrencs [4695]
Mától a mozikban!

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/bornyak/

Válasz erre

Pyrogate
#49 Pyrogate [21953]
Egyetértek. De ettől lesz - szerintem - több, jobb mint egy sima háborús film

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.12.05. 10:59
Peace
#48 Peace [28898]
Majd meglássuk. De remélem lesz benne azért kis eksön is.

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.12.05. 10:59
szedrencs
#47 szedrencs [4695]
"Azt várom, hogy egy jó kis pörgős háborús filmet lássak."

Hát, azt várhatod cimbora. Ez pont nem az a film lesz. Az eleje (kiképzés) állítólag full metal jacket szintű, a háború (aminek a gyalogsági része kb. 3 napig tartott) meg eléggé perifériális benne (főleg hogy Swofford nem is lőtt emberre), a film nagy részében - szerintem - ülnek a sivatagban, és félnek, unatkoznak, meg ilyesmik (eléggé naturális dolgok, most nem írom le).

Szóval inkább lélektani, mint háborús film lesz.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2005.12.02. 15:59
Pyrogate
#46 Pyrogate [21953]
egyetértek, tökmind1 mennyi az igazság. Igazából nem is erről szól majd. Mondjuk szerintem nem lesz egy pörgős film, talán inkább film a háboruról, olyan szemszögből ahonnan még nem láttuk.

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2005.12.02. 15:59
Peace
#45 Peace [28898]
Engem rohadtul nem érdekel hány %-a igazság, meg ki kit lincselne meg! Azt várom, hogy egy jó kis pörgős háborús filmet lássak. Ha legalább olyan jó lesz mint black hawk, akkor már megéri. Várom a dcreenert továbbra is.

Válasz erre

szedrencs
#44 szedrencs [4695]
A CAM szócska a verziókban visszatart attól, hogy megnézzem.

Állítólag (!!!) Swofford 50%-ban kitalálta, 25%-ban urban legend, 25%-nak meg van köze az igazsághoz. Troy (az egyik főszereplő haverja) családja, meg valamelyik katonai szervezet is készül beperelni a skacot. Valaki meg azt írta imdb-n, hogy elterjedt vélemény, hogyha a szerző összefutna véletlenül pár usmc taggal, akkor nem járna túl jól...

...szóval zajlik az élet. Ettől függetlenül a könyv nem volt rossz, meg azért fenntartásokkal kezelendő minden ami a neten van.

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.12.01. 23:26
Pyrogate
#43 Pyrogate [21953]
jó de a katonák ezt a filmet nem úgy nézik.

valaki látta már amúgy? A bemutató nagyon ottvan

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.29. 18:00
szedrencs
#42 szedrencs [4695]
imdb fórumokon szinte mindenki, aki szolgált kegyetlenül lehúzza. van egy skac, aki Swoffordal együtt szolgált (persze állítólag) és azt írja, hogy nemhogy a fele, de a negyede sem igaz.

Válasz erre

szedrencs
#41 szedrencs [4695]
A film magyar címe ez lesz:

- B Ő R N Y A K Ú A K -

No comment...

Válasz erre

Peace
#40 Peace [28898]
THX!!!

Még mindíg semmi nézhető verzió a filmből. Várunk tovább türelemmel.

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.16. 09:33
szedrencs
#39 szedrencs [4695]
Ha a jövőben hasonló problémád lenne, akkor javaslom ezt az oldalt:

http://www.soundtrack.net/trailers/

Válasz erre

Peace
#38 Peace [28898]
Csak mélyebbre kellett ásnom egy kicsit.

Kanye West - Jesus walks

Válasz erre

Előzmény: Peace 2005.11.14. 19:59
Peace
#37 Peace [28898]
Egyszerűen nem tudok infot szerezni a trailerben lévő zenéről!!! Valaki tudja mi a szám címe?

Válasz erre

Peace
#36 Peace [28898]
Ocsmány kamerás verzió van csak. Érdekel a film nagyon, de várok egy telecine-t.

Válasz erre

szedrencs
#35 szedrencs [4695]
A kurva életbe, nem hiszem el!

Release dates for Jarhead (2005)

Hungary 16 February 2006

miértmiértmiértmiért?!

Válasz erre

Tyler Durden
#34 Tyler Durden [556]
Ja. Akkor naná hogy olvastam

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.02. 15:24
szedrencs
#33 szedrencs [4695]
de bizony. tudtommal nem jelent meg magyarul.

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.11.02. 15:09
Tyler Durden
#32 Tyler Durden [556]
Magyar címe? Csak nem angolul olvastad vaze

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.02. 13:43
szedrencs
#31 szedrencs [4695]


Anthony Swofford - Jarhead : A Solder's Story of Modern War

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.11.02. 13:19
Tyler Durden
#30 Tyler Durden [556]
Akkor most írd le a címét meg az író nevét.

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.02. 10:08
szedrencs
#29 szedrencs [4695]
--- SPOILERT IS TARTALMAZHAT! ---









Srác 17 és fél, amikor belép a usmc-be, és 21 éves az öbölháború alatt, mondjuk már előtte rájön, hogy mekkora szar az egész, illetve hogy a tengerészgyalogosok nagy része utálja a tengerészgyalogságot, meg hogy kb. arra elég a zsoldjuk, hogy eligyák, meg elkurvázzák külföldön, de igazából az egész akkor kristályosodik ki benne, amikor ott csücsülnek a szaudi-kuvaiti határon 6-7 hónap óta, a saját M16-osának a csövével a szájában, mivel a háború baszik elkezdődni, ők meg valami hihetetlenül unatkoznak, meg magányosnak érzik magukat és persze félnek.

Skac már a háború előtt is megélt egy pár szokásos áthelyezést - Korea, Japán, stb., meg 3. generációs katona volt, meg a családjában az apján meg a nagyapján kívül mások is szolgáltak. Egyébként nagyon szemléletesen és jól leírja, hogyan kerül valaki a tengerészgyalogsághoz.

Egyébként a filmbe egy csomó dolog benne lesz, ami megtürtént, de nem fért bele a könyvbe, illetve már a trailer alapján biztos, hogy van egy pár dolog, amit átírtak a könyvhöz képest.

Egyébként a könyv (remélem a film is) mintha a "Katonák voltunk" (bár az Nam-os) szöges ellentéte, nincs benne a hősiességnek egy szikrája sem, az otthonmaradt barátnők/feleségek nagy része fűvel/fával csalja a kopaszokat.

Minden benne van - elsőkézből - a vegyvédelmi tabletták, a ruhák, amiket elégetnek, mert szart sem érnek, a rengeteg vegyi riadó, a friendly-fire, az unalom, a félelem, az érzések, a seggfej drill-instructorok.

Szóval baromi jó könyv, tényleg nem egy hollywood-i csihipuhi, "captain amerika puszta kézzel leöli a tevezsokékat" jellegű szar. A legjobb, hogy már akkor tisztán látták, hogy ez is az olajra megy ki, meg Dick Cheney és bandája védi a szaúdi olajspanokat (Desert Shield). Úgy őszinte és személyes az egész, hogy az eseményeket mégis nagyon alaposan, néha mármár külső szemlélőként írja le.

Srác egyébként mesterlövész volt "Surveillance and Target Acquisition" (megfigyelés és célpont azonosítás). Nem csak hogy annyira gyors volt a hadjárat, hogy nem lőtt emberre az M40A1-esével, de még tüzérséget/légicsapást sem kért megfigyelt előretolt állásokra (bár a pontatlan iraki tüzérségből azért kapott ő is).

Érdekes könyv, és szerintem csak 1 kötetes.
(Én azt a változatot olvastam, amelyiknek az ISBN száma 0743239199. Ott mindent leír, a kiképzéstől az Öböl-háború utánig.)

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.11.02. 06:43
Tyler Durden
#28 Tyler Durden [556]
Namost a film valami olyanról szól hogy van ez az alig 20 éves srác és kiviszik önkéntesnek az Öbölbe és rájön hogy mekkora szar már ez az egész.

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Tyler Durden
#27 Tyler Durden [556]
Nem nem. Ha jól tudom az ember tényleg harcolt és írt egy többkötetes sorozatot.

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.01. 21:33
szedrencs
#26 szedrencs [4695]
Az furcsa lenne, szerintem csak 1 kötetes, csak rengeteg kiadása van.

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.11.01. 20:18
Tyler Durden
#25 Tyler Durden [556]
Némileg lelohasztotta az érdeklődésemet amikor a könyesboltban közölték hogy 5 kötetes könyvről van szó. Gondolom az egyikből lesz a film de hogy melyikből azt enm tudom.

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.11.01. 19:57
szedrencs
#24 szedrencs [4695]
Jól van na, fene se gondolta volna elsőre, hogy kivételesen összehoznak egy jó háborús filmet hollywoodban - nem igazán szokásuk.

Mondjuk igazából nem háborús film lesz, hanem én inkább egy lélektani road-movie-nak nevezném a könyv alapján. Azért tényleg illik az "Öbölpiknik" amit íram az elején, igazából mindent leradírozott a légierő.

Te egyébként olvastad?

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.11.01. 18:52
Tyler Durden
#23 Tyler Durden [556]
Milyenj ó úgy leszarozni valamit hogy fogalmunk sincs mi az

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.08.19. 09:25
szedrencs
#22 szedrencs [4695]
Elolvastam a könyvet. Ha Mendes jól ülteti át, akkor zseniális lesz. Túl sok akcióra ne számítsatok, nagyon lélektani az egész.

Válasz erre

Lt. Ronald C. Speirs
#21 Lt. Ronald C. Speirs [1021]
Persze nem akartam előtérbe helyezni a csatákat, csak mindig az öbölháborús konfliktusig mutogatják a filmeket, most már mehetne egy kicsit tovább is... szerintem!

Ronald "Bloody" Speirs

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.09.15. 15:28
szedrencs
#20 szedrencs [4695]
Azt hiszem a srác a háború alatt egyszer sem lőtt harci helyzetben. Ahogy az amazonon a kritikusok írták igazából baromira nem a történéseken van a lényeg, hanem a jellemfejlődésen, ha lehet ezt mondani.

Válasz erre

Előzmény: Lt. Ronald C. Speirs 2005.09.15. 14:57
Lt. Ronald C. Speirs
#19 Lt. Ronald C. Speirs [1021]
Én is kiváncsi vagyok a filmre, de amúgy, csatlakozva pár előttem szólóhoz, a mostani cselekményekről vérdúsabb, és komolyabb filmet is lehetett volna csinálni... legalább ott volt egy kis ellenállás!

Ronald "Bloody" Speirs

Válasz erre

szedrencs
#18 szedrencs [4695]
Na, megrendeltem a könyvet, ami alapján készül. 2-3 hét, és tudok véleményt mondani róla, a filmig talán még ki is olvasom.

Válasz erre

Ducard
#17 Ducard [322]
Csak késsel a kezedben.

"Harc nélkül adjuk meg magunkat, mondd, hová tűntek az álmok?"

Válasz erre

Előzmény: Wing 2005.08.21. 22:31
Wing
#16 Wing [4603]
megérinthetlek?

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2005.08.21. 21:50
The Lord
#15 The Lord [3553]
Szerintem meg húzzál a faszba ;Đ;Đ;Đ

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

Előzmény: Wing 2005.08.21. 19:14
Tyler Durden
#14 Tyler Durden [556]
A Szerintem kussoljatok stílus teljesen felesleges.

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: Wing 2005.08.21. 19:14
Wing
#13 Wing [4603]
Szerintem kussoljatok.

Viszont Chris Cooper az egyik kedvenc színészem, na meg J.G.-t is egész jó. Nagyon jól játszottak együtt az October Sky-ban is.

Válasz erre

Ducard
#12 Ducard [322]
Nehéz reakció nélkül hagyni ezt a hszt, nem gondolod?

"Harc nélkül adjuk meg magunkat, mondd, hová tűntek az álmok?"

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2005.08.21. 12:35
The Lord
#11 The Lord [3553]
Feltételezem, hogy téged, mivel reagálsz rá, balfék

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.08.21. 08:41
Tyler Durden
#10 Tyler Durden [556]
szerinted ki a faszt érdekel a kurvára semmitmondo véleményed?

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: The Lord 2005.08.21. 02:16
The Lord
#9 The Lord [3553]
És? Most verjem ki a farkam azonnal?

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!

Válasz erre

Előzmény: Alfaproton01 2005.08.19. 09:35
Tyler Durden
#8 Tyler Durden [556]
Meg szerintem tök hangulatos a zene is.

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: Tyler Durden 2005.08.19. 18:59
Tyler Durden
#7 Tyler Durden [556]
Na ez a beszéd

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.08.19. 17:46
szedrencs
#6 szedrencs [4695]
Na, megnéztem még1x.

Tetszik az operatőri munka benne, és talán a film sem lesz akkora szopó, mint gondoltam.

Állítólag a pentagon nem támogatta, és a felszerelés ami szerepel benne, mind-mind kölcsönzött cucc.

Ha ez igaz, akkor még akár jó is lehet.

A könyvbe beleolvastam amazonon, érdekesnek tűnik, kellően olvasmányos, de azért lírai is egyszerre, szóval jó a stílusa.

Kicsit elhamarkodottan ítéltem, asszem rossz passzban láttam először a trailert.

Meglátjuk milyen lesz.

Válasz erre

szedrencs
#5 szedrencs [4695]
Láttam a trailert.

Sztereotípiák -> a filmekben is erősen benne vannak.

És ha ő rendezte? Láttunk mi már zseniális elsőfilmes rendezőket teljesen "elkurvulni", nem is egyszer.

Ettől függetlenül meg fogom nézni.

Válasz erre

Előzmény: Alfaproton01 2005.08.19. 09:35
Alfaproton01
#4 Alfaproton01 [2081]
jaj ezek a sztereotípiák. Tudod ki rendezte? az Amerikai Szépség rendezője. Ha láttad volna a trailert tudnád hogy ez is egy kb. olyan típusú film lesz.

shit happens

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.08.19. 09:25
szedrencs
#3 szedrencs [4695]
Szerintem inkább a "megint egy dilis amcsi háborús film" kategória.

De most komolyan, az első Öböl-piknikről - mert a háború elnevezés kicsit túlzó rá - filmet forgatni.

A másodikban szerintem több a lehetőség, de arról egy darabig biztos nem lesz.

Tény, hogy a pentagon nem kis felszereléssel támogat(hat)ta a filmet, szóval a látvánnyal nem lesz gond, bár kétlem, hogy akárcsak 1 amerikai GI is lesz benne, aki negatív szereplő.

Akkor már inkább a Sivatagi cápák.

Válasz erre

Alfaproton01
#2 Alfaproton01 [2081]
2005 Oktober asszem vagy november.

shit happens

Válasz erre

Alfaproton01
#1 Alfaproton01 [2081]
Iszonyat jó a Trailer! Jake Gyllenhal pedig mint mindig most is iszonyat jól alakít!! (úgy tűnik) Ez aztán igazán fasza film lesz szerintem!

WELCOME TO THE SUCK!

shit happens

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat