Fórum » Filmek - mozi, TV, DVD
Jarhead
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/bornyak/
Szenvedély nélkül a foci halott.
Hát, azt várhatod cimbora.
Ez pont nem az a film lesz. Az eleje (kiképzés) állítólag full metal jacket szintű, a háború (aminek a gyalogsági része kb. 3 napig tartott) meg eléggé perifériális benne (főleg hogy Swofford nem is lőtt emberre), a film nagy részében - szerintem - ülnek a sivatagban, és félnek, unatkoznak, meg ilyesmik (eléggé naturális dolgok, most nem írom le).
Szóval inkább lélektani, mint háborús film lesz.
Szenvedély nélkül a foci halott.
Állítólag (!!!) Swofford 50%-ban kitalálta, 25%-ban urban legend, 25%-nak meg van köze az igazsághoz. Troy (az egyik főszereplő haverja) családja, meg valamelyik katonai szervezet is készül beperelni a skacot. Valaki meg azt írta imdb-n, hogy elterjedt vélemény, hogyha a szerző összefutna véletlenül pár usmc taggal, akkor nem járna túl jól...
...szóval zajlik az élet.
Ettől függetlenül a könyv nem volt rossz, meg azért fenntartásokkal kezelendő minden ami a neten van.valaki látta már amúgy? A bemutató nagyon ottvan
Szenvedély nélkül a foci halott.

- B Ő R N Y A K Ú A K -
No comment...
Még mindíg semmi nézhető verzió a filmből. Várunk tovább türelemmel.
http://www.soundtrack.net/trailers/
Kanye West - Jesus walks
Érdekel a film nagyon, de várok egy telecine-t. Release dates for Jarhead (2005)
Hungary 16 February 2006
miértmiértmiértmiért?!


kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
Anthony Swofford - Jarhead : A Solder's Story of Modern War

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
Srác 17 és fél, amikor belép a usmc-be, és 21 éves az öbölháború alatt, mondjuk már előtte rájön, hogy mekkora szar az egész, illetve hogy a tengerészgyalogosok nagy része utálja a tengerészgyalogságot, meg hogy kb. arra elég a zsoldjuk, hogy eligyák, meg elkurvázzák külföldön, de igazából az egész akkor kristályosodik ki benne, amikor ott csücsülnek a szaudi-kuvaiti határon 6-7 hónap óta, a saját M16-osának a csövével a szájában, mivel a háború baszik elkezdődni, ők meg valami hihetetlenül unatkoznak, meg magányosnak érzik magukat és persze félnek.
Skac már a háború előtt is megélt egy pár szokásos áthelyezést - Korea, Japán, stb., meg 3. generációs katona volt, meg a családjában az apján meg a nagyapján kívül mások is szolgáltak. Egyébként nagyon szemléletesen és jól leírja, hogyan kerül valaki a tengerészgyalogsághoz.
Egyébként a filmbe egy csomó dolog benne lesz, ami megtürtént, de nem fért bele a könyvbe, illetve már a trailer alapján biztos, hogy van egy pár dolog, amit átírtak a könyvhöz képest.
Egyébként a könyv (remélem a film is) mintha a "Katonák voltunk" (bár az Nam-os) szöges ellentéte, nincs benne a hősiességnek egy szikrája sem, az otthonmaradt barátnők/feleségek nagy része fűvel/fával csalja a kopaszokat.
Minden benne van - elsőkézből - a vegyvédelmi tabletták, a ruhák, amiket elégetnek, mert szart sem érnek, a rengeteg vegyi riadó, a friendly-fire, az unalom, a félelem, az érzések, a seggfej drill-instructorok.
Szóval baromi jó könyv, tényleg nem egy hollywood-i csihipuhi, "captain amerika puszta kézzel leöli a tevezsokékat" jellegű szar. A legjobb, hogy már akkor tisztán látták, hogy ez is az olajra megy ki, meg Dick Cheney és bandája védi a szaúdi olajspanokat (Desert Shield). Úgy őszinte és személyes az egész, hogy az eseményeket mégis nagyon alaposan, néha mármár külső szemlélőként írja le.
Srác egyébként mesterlövész volt "Surveillance and Target Acquisition" (megfigyelés és célpont azonosítás). Nem csak hogy annyira gyors volt a hadjárat, hogy nem lőtt emberre az M40A1-esével, de még tüzérséget/légicsapást sem kért megfigyelt előretolt állásokra (bár a pontatlan iraki tüzérségből azért kapott ő is).
Érdekes könyv, és szerintem csak 1 kötetes.
(Én azt a változatot olvastam, amelyiknek az ISBN száma 0743239199. Ott mindent leír, a kiképzéstől az Öböl-háború utánig.)
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
Mondjuk igazából nem háborús film lesz, hanem én inkább egy lélektani road-movie-nak nevezném a könyv alapján. Azért tényleg illik az "Öbölpiknik" amit íram az elején, igazából mindent leradírozott a légierő.
Te egyébként olvastad?

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
Ronald "Bloody" Speirs
Ronald "Bloody" Speirs

"Harc nélkül adjuk meg magunkat, mondd, hová tűntek az álmok?"
"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
Viszont Chris Cooper az egyik kedvenc színészem, na meg J.G.-t is egész jó. Nagyon jól játszottak együtt az October Sky-ban is.

"Harc nélkül adjuk meg magunkat, mondd, hová tűntek az álmok?"

"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!
kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek

kene 1 no hogy torolhessem a sok pornot igy lenne helyem a filmeknek
Tetszik az operatőri munka benne, és talán a film sem lesz akkora szopó, mint gondoltam.
Állítólag a pentagon nem támogatta, és a felszerelés ami szerepel benne, mind-mind kölcsönzött cucc.
Ha ez igaz, akkor még akár jó is lehet.
A könyvbe beleolvastam amazonon, érdekesnek tűnik, kellően olvasmányos, de azért lírai is egyszerre, szóval jó a stílusa.
Kicsit elhamarkodottan ítéltem, asszem rossz passzban láttam először a trailert.
Meglátjuk milyen lesz.
Sztereotípiák -> a filmekben is erősen benne vannak.
És ha ő rendezte? Láttunk mi már zseniális elsőfilmes rendezőket teljesen "elkurvulni", nem is egyszer.
Ettől függetlenül meg fogom nézni.
shit happens
De most komolyan, az első Öböl-piknikről - mert a háború elnevezés kicsit túlzó rá - filmet forgatni.
A másodikban szerintem több a lehetőség, de arról egy darabig biztos nem lesz.
Tény, hogy a pentagon nem kis felszereléssel támogat(hat)ta a filmet, szóval a látvánnyal nem lesz gond, bár kétlem, hogy akárcsak 1 amerikai GI is lesz benne, aki negatív szereplő.
Akkor már inkább a Sivatagi cápák.

WELCOME TO THE SUCK!
shit happens
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 10:56
- Kezd durvulni az időjárás! [4476]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
