Megnéztem a demót. Hát ez... ez valami döbbenet. Nem tudok szóhoz jutni. PoP ide vagy oda..
Minden elismerésem a Crystal Dinamycs-é. Ennek a játéknak ott a helye a polcomon.
Nyitó képsorok nem voltak valami meggyőzőek, de amint kézeim közé kaptam Lara baba irányítását onnastól csak az államat kerestem a padlón. Lara annyira kidolgozott és élettel teli hogy már azt hittem megszólal. Olyan élettel teli a tekintete ahogy nézelődik, pislog hogy az már valami félelmetes. A személyiségén is változtattak egy picit, sokkal szimpatikusabbá vált, olyan imádnivaló lett

. A poénos beszólásai is aranyosak, ezt mindig is bírtam. Az új hangja is telitalálat. Sokáig csak csodáltam, forgattam a kamerát minden fele. Egyszerűen nem lehet vele eltelni. Úszkáltam a vízben, majd kiérve döbbenten tapasztaltam hogy a ruhájáról csöpög a víz, és valóban látszik hogy vizes lett. Tudnám még sorolni bőven hogy mi az ami még megfogott de szerintem ezekkel a dolgokkal mindenki tisztában van ezért nem írom le

.
Az irányítás csak az első 10 percben nehézkes, miután megszokja az ember onnantól kezdve élvezetes, könnyű még billentyűzettel is.
A grafika csodás mindent fullra tolva (még az élsimítást is bekapcsoltam) gyönyörűen futott. Sajnos a nextgen effektet nem lehet beállítani a demoban. Nem baj legalább nem ért negatív tapasztalat. Szinte tökéletesen bele éltem magam. Olyan élményem volt mint amikor a filmet (1. rész) néztem. A kambodzsai képsorok a kedvenc jeleneteim a filmben, illetve a nyitó képsorok. Hasonló a helyszín (nem tudom pontosan hogy hol játszódik a demo) a beleélés kiváló volt. A két kispisztoly is hű maradt az eredetihez és a filmhez is, kész élvezet volt lövöldözni velük, még ha csak a falat is lőttem

akkor is. A célzás is frankó, az egyéni célzás is jó ötlet. Az első komoly fejtörőn kiakadtam. Egyszerűen álmomban sem gondoltam volna hogy képesek ilyen kreatív dolgot belevinni a fejlesztők ebbe a játékba. El sem tudom képzelni mi vár még rám...
Mikor megtudtam kb 2 éve a hivatalos Legend játék bejelentését, onnantól kezdve fenntartásokkal vártam a játékot. A tomb raider sorozaton nőttem fel, és sajnos az utolsó 2 rész teljesen elvette a kedvem még attól is hogy valami kis bizalmat fűzzek a Legend-hez. Még a demo-t is úgy szedtem le hogy majd kipróbálom valamikor ha lesz egy kis időm (igaz azt hozzá kell tennem hogy legutóbbi trailer felkavart rendesen, de láttunk már jól összevágott videót 100-at ami mégsem hozta azt a színvonalat amit elvártunk volna). Összességében nem is tudom mit mondhatnék még. Egy demo alapján nem akarom azt mondani hogy ez eddig a legjobb tps game amivel valha játszottam de a teljes verzió kijátszása után ez könnyen megeshet. Egy 100%-ig biztos. Lara visszanyerte régi önmagát és engem újra rabul ejtett mint régen.
Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!