28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

God Of War

Peace
#480 Peace [28898]
Kíváncsi leszek hogy fog menni nekem majd másodjára. Ragnarök előtt tuti tolok egy újrázást.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.22. 20:30
Aribeth
#479 Aribeth [2767]
Tudod, mi a nevetséges? Annak idején abbahagytam annál a résznél, amikor először találkozunk Freyával. Tőle nem messze volt ugyanis egy harangozós feladvány, amin felbosszantottam magam (sokadszorra nyávogok ezen a topikban, elnézést), és elegem lett, meg az elején a sztori sem húzott be. Na, 2,5 évvel később aztán a completionism jegyében visszamentem, és első próbálkozásra megcsináltam azokat a nyomorult harangokat. Lehet, hogy ezt is félre kellene tennem egy ideig, aztán legközelebb röhögve megölném a bossladyt.

Az előbb megnéztem egy videót, amin egy játékos állítása szerint GMGOW szinten, és bizonyíthatóan nulla sérüléssel öli meg a királynőt, gyönyörű kör volt, és teljesen fellelkesedtem tőle, hétvégén megint nekiugrok. Látom már, hogy az a hibám, hogy soha nem szoktam hozzá a defenzív harcmodorhoz (nem voltam rákényszerítve), meg a legtöbb játékot végig tudom csinálni úgy, hogy azt se tudom, hogyan kell parryzni.

Átérzem, amit ebben a videóban mondanak: link

"And the moment I became aware of just how long the Valkyrie Queen had been living in his head rent free was the moment the PS5 patch got announced, and this was all he had to say about this: I'm coming for you, bitch!"

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.02.22. 19:09
Peace
#478 Peace [28898]
Én hagytam a ge*ibe a valkűröket easy-n is!!! Akkor tanultam a controller használatot....jól ment.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.22. 18:13
Aribeth
#477 Aribeth [2767]
A legízibben tolom, ennyire nem vagyok gyakorlott az összetettebb csatákban kb. 28 év játékos háttér után sem.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.02.22. 18:00
jawsika
#476 jawsika [4149]
Vedd le easyre.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.22. 14:24
Aribeth
#475 Aribeth [2767]
Sejtem, miről van szó.

Ugyan tudtam előre, hogy SPOILER
Atreus=Loki, de a jötunheimi revealeknél az én állam is leesett.
1. Az óriások láttak a jövőt, tudták, hogy Atreusék képesek beindítani a Ragnarököt, és Kratos a saját halálának az ígéretével is szembesült.
2. Faye volt az, aki az egész eseménysort bebikázta onnan kezdve, hogy megmondta, mely fákat kell kivágni a temetéséhez, ez megszakította a védőaurát az erdei otthon körül, erre felbukkant Baldur, és Kratos emiatt indult azonnal útnak. Faye emellett végigjárta a teljes útvonalat, és útjelzőket hagyott nekik - baromi jó ez a magyarázat az egyébként szükségszerű, ám sokszor mulatságos játékmechanikai megoldásra.
A hamvak szétszórása meg akkora egy katartikus pillanat.


A valkűr királynő kivételével minden megvan, de most megint meguntam önmagam szívatását, és gondolkodok azon, hogy akkor búcsút intek a játéknak. Sokadszorra szervezem át a támadásaimat, öltözékemet, megnéztem egy rakás guide-ot a támadásairól, fél tucat harcba csak azért mentem bele gyors halállal, hogy kiismerjem a mozgását, további egy tucat meg sima próbálkozás volt, de amikor sokadszorra öl meg úgy a ribanc, hogy már csak 3-5 százalék van hátra a saját életéből, akkor elhajítom a kontrollert.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.02.16. 17:42
Aribeth
#474 Aribeth [2767]
Anyagi okokból konzolos lettem pár éve, így semmi cheat nem jöhet szóba. Bakker, a trainerek hiányoznak is a pc-s időkből, szívem szerint ráküldeném egy-egy játékra, amikor az érezhetően időhúzásból szívat a nyersanyagok végtelenített farmolásával. Valószínűleg a Death Stranding is meglett volna 50 órából a 100 helyett.

Mindenesetre a GoW legalsó nehézségi szintjén egyáltalán nem lejt úgy a pálya valkűrök felé, mint a magasabb szinteken, viszont nem is lehet eltrógerkedni a fejlesztéseket és az átgondolt fegyverhasználatot. Visszamentem tehát 2 órára farmolni Muspelheimbe és Niflheimbe (egy füst alatt meglettek az ottani feladatok is), feltoltam maxra az Ivaldi páncélt, átszerkesztettem a rúnahasználatot, aztán utána egy ültő helyemben ledaráltam öt valkűrt. A királynőt meg a fősztori utánra tartogatom (saccperkábé hátravan még másfél óra abból), most az OCD-met ápolom a maradék 8 varjú levadászásával.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.02.19. 20:32
Dark Archon
#473 Dark Archon [11835]
Any cheat?

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.18. 20:22
Aribeth
#472 Aribeth [2767]
Mínusz két valkűr, ég áldja a full rage-gel operáló feltámasztóköveket.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.18. 20:22
Aribeth
#471 Aribeth [2767]
Egyetlen fekély van ezen a remek játékon: Nifülhájm elmehet a büdós pokolba. Aránylag jól állok vele, egy realm tear kész, az összes benti ládát kinyitottam, és kettes szinten van az Ivaldi páncél, de valami iszonyatosan unalmas és frusztráló újra és újra végigrohanni a hülye pályán. Mármint nekem, tudok olyanokról, akik teljesen odavannak ezért a labirintusért.
Muspelheim sem volt a kedvencem, de ott nagyra értékeltem, hogy rákényszerített a játék olyan mechanikák használatára, amiket nem sajátítottam el korábban.

A valkűrök továbbra is tálcán szolgálják fel nekem a seggem (sztori módban, bakker, eddig eltrógerkedtem a stratégia felépítését, muszáj lesz összekapnom magam, meg ráfeküdtem a páncélfejlesztésre), egyetlen egy van meg a kezdő vadonból, azt le tudtam gyűrni.

Válasz erre

jawsika
#470 jawsika [4149]
Láttam, ha leszek kicsit többet, írok.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.14. 09:00
LordMatteo
#469 LordMatteo [29426]
+1, novelláskötetnek is nehéz nevezni, inkább anekdota-gyűjtemény. Viszont kétségtelenül lehetne vastagabb, több.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.02.14. 01:06
Aribeth
#468 Aribeth [2767]
Ha van kedved, írd le azokat az úristen pillanatokat és a kapcsolódó érdekes információkat, engem érdekelne.

A 17 fejezetből 12-t már végigvittem, most arra várok, hogy visszajussak Midgardra, és megint szabadon mászkálhassak, immár talán az összes játékmechanikai elem birtokában.

Atreust számomra szerethető kiskölyök, nem mondom, hogy az a bizonyos hegyes rész nem emelte meg időnként az én vérnyomásomat is, de érthető, miért volt olyan, amilyen. Logikusan felépítették ezt a részt is, kicsit sietősen ugyan, de ez egy játék, nem pedig HBO sorozat, úgyhogy nem panaszkodok.

Egyszer találkoztam egy valkűrrel, nekimentem nagy mellénnyel, mondván, hogy úgyis noob nehézségen játszok, és jó a páncélom, majd amikor kisujjból behajtogatott a sarokba, inkább visszavonulót fújtam, és eldöntöttem, hogy akkor én még tanulgatom egy kicsit ezt a harcrendszert más ellenfeleken.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.16. 20:27
Aribeth
#467 Aribeth [2767]
Köszönöm szépen az ajánlót!

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2022.02.13. 19:56
jawsika
#466 jawsika [4149]
Nekem megvan, nem rossz egyáltalán, de tényleg, csak ilyen bemelegítőnek. De annak kiváló!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2022.02.13. 19:56
Peace
#465 Peace [28898]
Na ez jól hangzik, feljegyeztem.

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2022.02.13. 19:56
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#464 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Ha kevésbé száraz "ismeretanyagot" szeretnél, Neil Gaiman Északi mitológia című mondhatni "prózai" átirata és "újra értelmezése" (?) szerintem jó választás lehet. 427 értékelés alapján Molyon 84%, még sok helyen kapható.

[Nemsokára bejezem a DG-t, utána a HZD-t, és idén még valamikor beszerzem ezt is.]

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2022.02.13. 08:46
Aribeth
#463 Aribeth [2767]
Kedvem támadt az északi mitológiához is. Én a görög-római vonalon szocializálódtam, azt oda-vissza vágtam kamaszként, míg az északi vonal szinte teljesen kimaradt, a hiányos ismereteimet a (nem röhög) Tomb Raider Underworldből, a Thor filmekből és az AC Valhallából szedtem össze, a nagyobb lyukakat némi wikipédiával kitöltve.
Most a játék is segít bővíteni az ismereteimet (ilyen ismeretterjesztés terén egyébként az Immortals Fenyx Rising is remek), szeretem az ilyen kellemest-a-hasznossal összeállításokat.

Atreus
SPOILER
Azt nem tudom, hogy Atreus és a görög isten apja mennyire lógnak ki a mitológiai kánonból, Lokker felmenői mennyire vannak tisztázva, mindkettő jégóriás volt, vagy belefér, hogy csak az anyja?

Válasz erre

Aribeth
#462 Aribeth [2767]
3 nap majdnem nonstop GoW után, és hol van még a vége...
A legjobb döntés volt újrakezdenem, onnantól fogva, hogy kijutottam a boszorkány barlangjából a csónakkal, kinyílt a világ, elkezdett csodálatosan fejlődni a sztori, az apa-fia kapcsolat, jöttek a szerethető mellékszereplők, és ötpercenként lenyűgöznek a művészi megoldások. (A kígyó! Thamur hullája, meg az építmények, imádom.)

Ha jól látom, vissza tudok menni a korábbi helyszínekre, így azt a rage quitelt harangfeladványt is megpróbálom majd befejezni.

Jelenleg a Tyr szettre hajtok, ami viszont azt jelenti, hogy egy rakás területet ki kell tisztítanom, de akkor már az elérhető ládákat is kinyitom, és elolvasom ezt meg azt, meglesem, van-e valami hasznos cucc a vízben, hoppá, már éjjel egy van?

Tehát gyönyörűen berántott.

Válasz erre

jawsika
#461 jawsika [4149]
Ugye a Ragnarököt Baldur halála indítja el, alapból is, meg most is.
Amit mondasz, akár lehet igaz is.

[spoiler]Ja, egy fun fact: Amikor leugrasz az ágak közül a semmibe (a toronyhoz), és előtte ledobod az axet, látod, ahogy leesik.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.22. 20:09
Shadowguard
#460 Shadowguard [4579]
Mondjuk ilyen nézőpontból van benne igazság. Lehet bele kellene magam ásni az északi mitológiában, mostanában egyre többször szedik elő.
Egyébként kicsit járattam ma az agyam...
SPOILER
A kígyós rész amikor megtörtént volt eszemben, hogy ki lehetett. Elsőre Baldurra gondoltam volna, de a kígyó utálja Odint, szóval esélyesen őt is. Csak aztán ki is ment a fejemből az a rész. Viszont remélem nem időutazás. Nem szeretem, mert az rengeteg buktatót rejt, ha ilyesmibe belemennek.
Ellenben: ha Tyr benne van a trailerben is és a jelek szerint elég intelligens is, akár ő is lehetett. Mi van, ha be volt építve egy "riasztó" a külső szentélybe és amikor feltörtük a pecsétet akkor jelet kapott és csak véletlen, hogy mi éppen nem voltunk ott. Ugye ha a kölyök nincs rosszul még ott ért volna minket, így megkérdezte a kígyót. És akkor kicsit továbbgondolva, hogy mennyire túl volt biztosítva minden is, mennyire le volt zárva Jötunheim is... Lehet, hogy a halott óriások is egy utolsó illúziónak voltak a részei? Hogy ha át is jut Odin és Thor akkor azt lássák, hogy mindenki meghalt és nyugton maradjanak. És amikor szétszórtuk Faye hamvait akkor ők kaptak egy jelet és ezért fog elindulni a Ragnarök. És azért vitatkozott a freskón a többi óriással, mert ők nem akarták, hogy feláldozza magát. Nekem ez jobban tetszene, mint az időutazás.

Kratos halála: a jóslatok egy része már felborult. A kisebb az, hogy Loki helyett Atreus lett, akár már az is változtathat a dolgokon. Pillangóhatás GoW edition Lehet azt sem pontosan jósolták meg mit fog tenni Kratos. Másrészt a Ragnarök is 100 évvel korábban jön, mint kellett volna.


Lehet majd futok egy NG+-os kört. Emlegettél itt maxolást, mi a maximum ameddig fel lehet húzni a karaktert? Szintben, páncélszintben értve. Az almákat írtad, hogy 3x felszedted mindet és úgy volt maxolva, akkor ott lehet HP-csík

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.22. 09:46
Metontour2
#459 Metontour2 [92]
Az állatá változòs kérdés a játék végkifejletèt és a mitológiát ismerve vicces.

Válasz erre

jawsika
#458 jawsika [4149]
Nah, kezdem a nem spoileres résszel. Odin ekkora pöcs? Igazából... rajtad áll. Nekem ez a GoW zsenialitásának csúcspontja. Hog amit megtudunk, amit Mimir elmond, az, nos az mind igaz. De a mitológiát eddig mindig aesir szomszögből néztük, velük voltunk egy platformon, az ő oldalukon álltunk. A mitológiában az istenek, ha nem is bölcsek, de alapvetően, saját mércéjük szerint jók, legaábbis a görög isteneknél egyértelműen jobb a megítélésük. És ez a játék megmutatja, hogy mennyi múlik a narráción, meg a bevonódáson.
Kicsit a magyar-román viszonyhoz hasonlítom mondjuk, a mi szemszögünkből mi vagyunk a jófiúk, ők meg az áruló homo erectusok, akik valószínűleg írni se tudnának nélkülünk. Az ő szemszögükből mi voltunk az elnyomó hatalmasságok, akik megrabolták a népüket évszázadokon át. A szotri ugyanaz, csak az a kérdés, ki meséli. Nekem ettől volt ez ennyire meghatározó.

Annyit tudok mondani, hogy a NG+-ban full új alapanyagok, szettek, stb-k esnek, tehát nem csak egy sima újrázás értelmetlenül, lehet fejlődni.

A spoiler taghez:
SPOILER
-Loki, bizony Loki! Teljesen egyértelmű, tökéletesen összeáll és beleillik. Még az aesirek gonoszak felfogásba is passzol. Imádom. Btw én bevallom, nem láttam jönni, mert tudtam, hogy több rész lesz, és nem is kerestem, gondoltam tartogatják. Ezért nekem iszonyat nagyot ütött, talán semmi nem ütött ekkorát soha.
-A nyílvessző fagyöngy. Baldurt egy fagyöngy nyílvessző ölte meg, mert az anyja azt az egy dolgot (fagyöngy) nem eskette meg, hogy nem bántja a fiát. Ez egy sima klasszikus "hibás" sebezhetetlenség-sztori, láttunk ilyet ezret (Achilleus, Siegfried).
-Ez nem egyértelmű, biztosan ki fog derülni. Valamitől meghaltak, de nem tudjuk, mitől.
-Az nem füst, azok szavak (mint egy képregényben), valószínűleg meghal. Ebben az esetben Atreus lesz a főhős, nekem bejön, de neked kár mondanom ezek szerint.
-Loki? Az. Loki a legravaszabb és legintelligensebb isten. Érdekes, mert nem egyértelműen negatív figura legtöbbször.
-Tyr? A trailer szerint felbukkan a Ragnarökben, de én már nem hiszek el semmit. Tyr ugye halott, régóta. Ez amúgy sok más helyen felbukkan (World of Warcraft pl., ahol Tyr szintén régóta halott (Tirisfal Glades ebből ered, ott halt meg)), igen amúgy, ő az, akinek hiányzik a keze mert beletette Fenrir szájába. Valójában ilyen... Krisztusi figura, aki bölcs, jólelkű, mindenkin segít, önzetlen, és bizony emiatt. A "hivatalos" mitológiában csak a Ragnarök során hal meg.
-Igeeeeen, az kurva érdekes. Ugye a nagy kérdés, amit nem tettél fel, hogy amikor a kölyök beteg, és visszük Freyához, akkor halljuk, hogy valaki hívja a kiígyót, de ki? A fan-teory az, én is ezt támogatom, hogy Loki. Aki tudja, hogy akkor és ott nem botlik majd magába, és ekkor beszél a kígyóval. Ugye az időutazás sokszor felmerült, és a Világkígyó és Loki ismerik egymást, csak erről az Atreus-Loki "még" nem tud. Mindfuck, tudom, de imádom.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.22. 01:17
Shadowguard
#457 Shadowguard [4579]
Na jóóóóóóó... Akkor én reggel elsétálok és feladok egy lottót...
SPOILER
Loki? Most komolyan... Loki?! Én ezt inkább csak viccnek szántam. És a nyílvesszőre is sikerült ráhibáznom, hellyel-közzel. Bár én arra számítottam, hogy azzal fogjuk megölni, nem arra, hogy megtöri a varázslatot és utána ismét meg kell vele verekedni. Miközben Freya feltámaszt egy hegynyi óriást, a kölyök meg a végén odasuttogja a kígyót... Kicsit katyvaszos volt a vége, szóval jöhet a beígért magyarázat.
Úgy ami hirtelen eszembe jut:
- Miért voltak halottak az óriások? Nem arról volt szó, hogy elmenekültek? Én komolyan azt vártam, hogy amikor szétszórják a hamvakat akkor felélednek.
- Az a freskó a végén amit csak Kratos látott... Azt jól láttam, hogy ő van rajta és Atreus? De mi volt a füst? Megöli és elszívja a hatalmát?
- Mivel nem ismerem a mitológiát: Loki tényleg valami nyelvzseni is? Amikor a kígyót behívta a kölyök ott nézem nagyot.
- Most mi van Tyrrel? Csak az AC Valhallára tudok támaszkodni, de ő nem az, akinek Fenrir leharapja a kezét? Akkor ő most hova lett?
- Jóslatok? Időutazó kígyó? Történik vagy fog történni? HE?


Meg különben is, ha mitológia, Odin tényleg ekkora p*cs a történetekben? Ezt már korábban kérdezni akartam, Mimir történetei alapján nem egy pozitív isten az öreg

Majd alszok még egyet az egészre, összességében csak nem bántam meg, hogy adtam neki még egy esélyt, a nehézséget levéve. A szárnyasoknak (VALHALLAAAAAA!!!!) elég volt a hard is, úgy is megvolt benne a kihívás, a szúnyogoknál meg a normált is csak becsületből tartottam meg. Nem nehéz, ellenben idegesítő ellenfelek. Kb. mint a kísértetek. Mindkettő idegesítő ellenfél dizájn. A kölyköt egészen a végéig nem tudtam megkedvelni, a harc közbeni visongása az utolsó pillanatig irritált. De cserébe Mimir jó fej volt és érdekes történeteket mesélt Bár kettővel adós maradt, pedig még a vége után direkt csónakáztam egyet, hátha elmeséli.
Minden achi meglett, egyedül a hegyen maradt egy olvasnivaló, nem volt kedvem visszamenni érte. Ha leveszem a GMGOW-os első nekifutást akkor 44 óra. A NG+-ra is alszok egyet, most valami könnyedebbre vágyom.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.17. 08:54
Shadowguard
#456 Shadowguard [4579]
Én defenzíven játszottam végig. A hármas taposáson kívül a killnél úgy rémlik az egyetlen dolog, ami még be tudott sebezni az a kék lövedéksorozat, ott volt, hogy az első 1-2 betalált, de az még kezelhető. Nem véletlenül csinálta mindig a taposást ő sem.
Meg különben is, aki akkorát üt, mint egy elszabadult kamion azt jobb kikerülni. Soulslike beidegződés, azokban is legtöbbször könnyű páncélos, dodge-os karival tolom.
A sima valkűrök között volt olyan, akit (nem elsőre persze, de) nohit-re oldottam meg.
Viszont most jöhet a végjáték, nem tudom mennyi lehet hátra, most megyek Tyr szentélyébe. Remélem ott lesz az utolsó oltár, mert ha nem akkor keresgélhetek napestig.

VALHALLAAAAAA!!!!

Jaja, én is ezt közöltem vele a végén Szerintem a szomszéd is hallotta amikor végre letéptem a szárnyait

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.21. 22:18
jawsika
#455 jawsika [4149]
Egyébként, GMGOW Sigrún... Az a karim, amivel próbáltam, maxos. A totál elérhető maxos. Még a speckó ng+ szetteket is beolvasztottam gemekbe, hogy azokat is beletegyem a maxos Zeusba (vagy maxos valkűr+ szettbe), három végigjátszás van fullosan a kariban, ebből kettő ugye NG+, minden almát felszedtem mindhárom alkalommal, tehát top-tier kari, kiszámolva az utolsó bájtig, min/maxolva az egész, minden ability maxos, tehát tényleg, teljesen.

A net tele van videókkal, hogy odamennek, és elfenekelik 15-20 sec, gyakorlatilag egy burst-window alatt. Én odamegyek, elpoppolom ugyanazt, kimegy minden, éééés leviszem a negyed, legfeljebb harmad HP-ját. Onnantól meg ugye Zeus set, tehát one shotba halok. Én nem értem. Az összes valkűrt GMGOW-on így öltem meg, elpoppoltam mindent, rájuk ugrottam, dead. De őt nem lehet. Úgyhogy a 3. végigjátszás ezen a karin (egy sima és két ng+), és ez az egy utolsó kihívás hiányzik, de ezt elengedtem. Tiszteletet követel és én megadom, őt nem zargatom többé GMGOW-on.

4 végigjátszásból ebben az egyben ezt az egyet nem tudtam megcsinálni, de nem szégyellem

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.21. 21:57
jawsika
#454 jawsika [4149]
VALHALLAAAAAA!!!!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.21. 21:57
Shadowguard
#453 Shadowguard [4579]
Az, jó móka... Volt egy olyan megérzésem, hogy tudni fogja azt, amit a többiek és valóban. Csak azzal nem számoltam, hogy Midir módra a HP-ja fel lesz húzva ütközésig. És ha vesztét érzi elkezdi spammelni a háromszor rámesős támadást, kb. ötször haltam bele abba. A végén így is a dühöngős feltámasztó kő mentett meg, belőttem, rádobtam a farkasokat és levertem az utolsó két kockát róla. Bele se akarok gondolni milyen lehet ez GMGOW-on

Viszont a lore része érdekes volt utána, meglepett, hogy ki volt Sigrun előtt az előző királynő.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.21. 12:38
jawsika
#452 jawsika [4149]
Hardon Sigrun jó móka lesz.
GMGOW-on én nem tudtam megölni.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.21. 01:02
Shadowguard
#451 Shadowguard [4579]
Igen, végül így oldottam meg Csak elsőre azt hittem, hogy a termekből addig nem lehet tovább menni, amíg meg nem ölök bent mindenkit. Aztán rájöttem, hogy nem
Keresztülfutottam mindenen, lecsaptam, már éppen káromkodni akartam, hogy nem maradt elég ködcsíkom és akkor visszatöltött. Mondjuk szerintem az egyik legkönnyebb kanári volt, a tüzessel lényegesen többet szenvedtem.
Még kell 30k ködbigyó az utolsó két hasadékhoz és ez is kész lesz. Az jó esetben 4, max 5 kör lesz.

davkar9: Nálam a maximum amit eddig ki tudtam szedni az kicsivel volt 6,5k fölött. És akkor kiszedtem a két sarkot és a kezdő ládát is

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.20. 23:14
davkar9
#450 davkar9 [11521]
Feltöltésre nem emlékeztem. Megölése után (másodjára persze...) még nem ismertem ki a csapdákat így inkább egyből kitepertem menteni. Settet nem tudom megéri e legyártani, utolsó tierhez soknak érzem a tüzes farmolást. Valkűröshöz pont akadt elég anyagom mindkét helyről. Köd timer növelő gem is van, nekem az elég volt ide.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.20. 23:14
jawsika
#449 jawsika [4149]
Igaz. De van könnyítés. Egyrészt a Nilfheimben craftolt szettek növelik a köd-ellenállást. Másrészt mindig ugyanott van, simán elég oda berohanni és addig nem harcolni mással. Harmadrészt pedig ha megölöd, fullra tölt a bar, tehát ki fogsz tudni jönni.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2022.01.20. 23:03
davkar9
#448 davkar9 [11521]
Szerintem fix helye van. Bal oldal, közép, szélső szoba. Bal sarkot hagyd ki és egyből fuss hozzá. Utána pedig azonnal teperés kifele, mert nincs mentés a ködben.

Középen a ládákat érdemesebb a szakadások előtt kirámolni, elég jó cuccok vannak ott. Farmoláshoz (easyn) 6-10k között tudtam kiszedni egy jó (nem traveler spawnos) körben. Sarkokban fent a sziklán vannak a startláda kapcsolói, azokkal is érdemes foglalkozni. Bár kissé nehéz a random kódot mantrázni harc közben, de nem volt kedvem külön felírni.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.20. 22:37
Shadowguard
#447 Shadowguard [4579]
Na majd kap egy esélyt, végülis ha sikerült kiszenvednem az ötből négy próbát lehetetlen szinten is akkor meg lehet próbálni azt is. Egyébként az utolsónál bugba futottam vagy ott tényleg csak arra kell figyelni, hogy gyorsan öljek és direkt nem sebződök?

Viszont az most komoly, hogy Niflheim-ben folyamatosan töltődik a köd és úgy kellene megküzdeni az utolsó szárnyassal? Én azt hittem valamelyik szakadásban lesz, erre nem érzem késznek magam. Pedig valahogy ki kell szenvedni

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.20. 09:05
jawsika
#446 jawsika [4149]
Pedig megéri nagyon. Új alapanyag, full új setek. A hírhedt glasscannon Zeus set is ng+ only.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.20. 08:07
Peace
#445 Peace [28898]
Nem csak neked, zseniális játék első pillanattól az utolsóig.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.19. 22:31
Aribeth
#444 Aribeth [2767]
Nem egészen kerek és logikus, de is nagyon szerettem.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.19. 22:31
Shadowguard
#443 Shadowguard [4579]
Háááát... Túljutottam rajta...
SPOILER
Vagy legalábbis most ott tartok, hogy másodjára is megjártam Helheimet, megcsinálták a törpék a kulcsot, menni kellene Tyr szentélyébe. De ez a rész kiakasztó volt. Kis sz@ros vállon lövi Kratost és akkor minden meg van bocsájtva, mert... Miért is? Legalább egyszer képen vágta volna, csak egyetlen egyszer. De úgy, hogy beleálljon a falba Nem tudom, hogy azért, mert egyébként sem vagyok oda a gyerekekért vagy azért, mert szinte az első pillanattól nem szimpatikus a kölyök, de a sztorinak ez a része nagyon mellément nálam.

Ettől függetlenül a többi része egyre érdekesebb, lehet amiatt, mert nem ismerem a mitológiai hátteret (bár nem tudom, mennyire írták át az eredetit). És van egy tippem a múltkori kérdéssel kapcsolatban, aztán kiderül bejön-e
SPOILER
A Baldur-Freya kapcsolaton leesett az állam. Meg azon is, hogy honnan is van a sebezhetetlensége előbbinek. És akkor kisebb összeggel mernék is fogadni a nyílvesszők jelentőségére.

De ez majd csak holnap derül ki, a mai terv Mulpurvalami a Tűz síkja befejezése és Niflheim. Tegnap a sztorizós rész után befejeztem minden mellékest, megvan minden kincs, madár és ereklye, a hegy kivételével minden terület 100%, ott még hiányzik egy darab olvasnivaló Meg nekikezdtem a Tűz síkjának, gondoltam megnézem mennyire nehéz.
De hogy a sötételfek még mindig mekkora mocsok férgek. A harmadik arénában inkább visszavettem a nehézséget hardról a második nekifutás után, a Valkűrökkel szívesen szenvedtem, de ezek a menekülős, vakítós szúnyogok az agyamra mennek az első pillanattól kezdve. Azok nem lennének még lehet a GMGOW is kapna egy második esélyt NG+-ban.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.19. 07:32
davkar9
#442 davkar9 [11521]
Nem a sztorijával van "bajom", hanem az erőltetett nézőpontváltással és, hogy a gameplay-mondandó abszolút ellentmond egymásnak. GoW esetén is elég egyértelműen jelölik, hogy az aesir a köcsög csapat, de ugyanilyen módon Kratosék wholesome kalandját is át lehetne festeni úgy, hogy mindvégig ők voltak a gecik. Nem lesz ilyen, de néhány fontosabb pillanatnál ez jutott eszembe.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.19. 22:31
Creativ3Form
#441 Creativ3Form [33872]
Nop, én is imádtam.

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.19. 22:31
jawsika
#440 jawsika [4149]
Egyébként csak nekem jött be a TloU2 sztori?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2022.01.19. 14:15
Peace
#439 Peace [28898]
Meglátjuk mit hoznak össze, bár kétlem hogy ilyesmi lesz itt is.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2022.01.19. 14:15
davkar9
#438 davkar9 [11521]
Heh, pont azon gondolkodtam hogyan lehetne TLoU2 féle módszerrel elbaszni Dad&Boy szépen felépített kalandját a ragnarökben. Trailer alapján a még több-még jobb típusú folytatásnak tűnik (pc-re remélhetőleg nem kell ismét 4 évet várni), mindenesetre érdekes lenne látni a reakciókat, ha itt is ugyanazt csinálnák.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.01.19. 08:18
Aribeth
#437 Aribeth [2767]
Határozottan emlékszem, hogy ott kúrtam fel magam rettenetesen kb. 2 éve, amikor egy mellékfeladatban harangokat (?) kellett volna x idő alatt eltalálni, és az istennek sem ment, miközben a youtube videókon olyan könnyedén megcsinálta mindenki. Akkor volt egy rage quit, törlés, de ennyi rajongás után fontolgatom a visszatelepítést. Amúgy is most a "megvettem korábban, nem tetszett, félretettem, csak elszórtam rá a pénzt" játékokkal foglalkozok, és nagyon kellemes élményeim vannak ezekkel az újrakezdésekkel, tavaly szinte nonstop Zelda BotW ment, most január elején a Detroit:Become Humant toltam le, talán megértem egy Kratosos hentelésre is.

És akkor pár vicceskedő kép.
Boi
Dad of War

Válasz erre

Peace
#436 Peace [28898]
Nekem a The Last of Us 1 volt ilyen, mikor megvettem 4 éve a PS4 Pro-t. Ez az érzés fogott el, hogy egy egészen más szint, mint amikkel addig találkoztam. GoW is iszonyat komolyan tálalja a story-t, de nekem pont a harc miatti idegeskedés miatt nem lett instant kedvenc. Kíváncsi leszek majd, hogyha Ragnarök előtt újrajátszom, akkor milyen érzések szabadulnak fel bennem vele kapcsolatban.

Válasz erre

Előzmény: Christoph 2022.01.18. 15:36
jawsika
#435 jawsika [4149]
És tudod mit? Még ez a rész is jó, ha túljutsz rajta, rájössz, hogy kellett.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.19. 06:04
Shadowguard
#434 Shadowguard [4579]
Szerintem megvan mire gondolsz. Már éjfél után kezdtem bele abba részbe, tegnap terv szerint felderítés ment, mivel nem akartam guide-ot nézni elég sok idő elment a keresgéléssel. Alfheim-et "csak" kétszer jártam végig pincétől-padlásig mire megtaláltam a hiányzó hasadékot. Pedig éppen csak nem szúrta ki a szemem Viszont az istennek sem találom a negyedik töredéket Niflheimbe. Remélem a sztoriban kell előremenni és akkor előkerül.

SPOILER
Egyelőre nem értem a végére a hisztis résznek, de az már biztos, hogy ezzel amit itt levágott sikeresen leküzdötte magát a legutálatosabb (nem ellenfél) mellékszereplők közé. Az a duma is felfelé menet, hogy "Anyám csak halandó volt, höhö..." Meg utána Magninál és a végén a liftes rész is. Kis sz@ros... De a nagy pofája ellenére mászni még mindig nem tanult meg. Nem tudom mit szólt volna ha Kratos hátranyúl és lazán lecsapja a földre, hogy na akkor ha ilyen nagy pofád van közlekedj egyedül. Azért remélem a végén legalább egyet rácsaphatok a fejszével vagy a kardokkal
Az a szerencséje, hogy a helyi Valkűrnél "elfelejtette", hogy ő most büdöstapló módban van és rendesen csinálta a dolgát, mert ha ott is random használta volna a képességeit meg szó nélkül cserélgette volna a lövedéket lehet izgatott leszek.


Valkűrök: én kifejezetten élvezem őket, már öt megvan a nyolcból. Kettőről tudom, hogy a challenge területeken van, az utolsóra tippem sincs. Igen, unfair mocskok, de mégis izgalmas és pörgős velük a harc. Végre azt éreztem, hogy itt van egy-egy ellenfél akikkel nem azért kihívás küzdeni, mert random addok esnek be és nem csak annyi a különbség, mint a trolloknál, hogy az egyik kék, a másik meg piros oszloppal jön. Plusz szerintem úgy vannak megcsinálva, hogy tanuljanak is. A rámugrálós (nem jegyeztem meg a neveket) konkrétan kifigyelte mi az a támadás amit mindig benézek és amíg nem tanultam meg kikerülni folyamatosan azt spammelte három try-on keresztül. Hardon öltem mindet, de abba simán belement 10+ try.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.01.18. 18:14
jawsika
#433 jawsika [4149]
Good work. Milyen nehézség?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2022.01.18. 22:29
davkar9
#432 davkar9 [11521]
Gondolj egy szerszámra.
SPOILER
kalapács

Gondolj egy gyümölcsre.
SPOILER
alma

Gondolj egy agyfelbaszó csaló szarságra.
SPOILER
valkűr harcok

Sikerült karmolásnyomokat hagyni az asztalon. Szinte kivétel nélkül mindet újra kellett kezdeni legalább egyszer, mert az utolsó 1-3%-nál mindegyik abbahagyta a sebesülést, engem viszont állandóan stunlockoltak. Queen ötödjére meglett (beszorítottam a portálhoz és ott sikerült levinni elég sokat az életéből) a valkűr páncéllal, niflheimben kellett farmolgatni előtte 1-2 órát. Muspelheim páncélon gondolkodtam előtte, de ahhoz nagyon sok időt kellett volna ott elbaszakodni, mert azok a trialok túl sokáig tartanak, túl kevés rewardért.

Ezzel minden mellékes akadály megszűnt, végre tudom folytatni a sztorit.

Válasz erre

jawsika
#431 jawsika [4149]
Perverz örömmel várom AZT a részt, és hogy mit írsz majd róla.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2022.01.18. 09:34

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat