Fórum » Konzolok, konzolos játékok
God Of War
Az előbb megnéztem egy videót, amin egy játékos állítása szerint GMGOW szinten, és bizonyíthatóan nulla sérüléssel öli meg a királynőt, gyönyörű kör volt, és teljesen fellelkesedtem tőle, hétvégén megint nekiugrok. Látom már, hogy az a hibám, hogy soha nem szoktam hozzá a defenzív harcmodorhoz (nem voltam rákényszerítve), meg a legtöbb játékot végig tudom csinálni úgy, hogy azt se tudom, hogyan kell parryzni.
Átérzem, amit ebben a videóban mondanak: link
"And the moment I became aware of just how long the Valkyrie Queen had been living in his head rent free was the moment the PS5 patch got announced, and this was all he had to say about this: I'm coming for you, bitch!"




Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Ugyan tudtam előre, hogy SPOILER
1. Az óriások láttak a jövőt, tudták, hogy Atreusék képesek beindítani a Ragnarököt, és Kratos a saját halálának az ígéretével is szembesült.
2. Faye volt az, aki az egész eseménysort bebikázta onnan kezdve, hogy megmondta, mely fákat kell kivágni a temetéséhez, ez megszakította a védőaurát az erdei otthon körül, erre felbukkant Baldur, és Kratos emiatt indult azonnal útnak. Faye emellett végigjárta a teljes útvonalat, és útjelzőket hagyott nekik - baromi jó ez a magyarázat az egyébként szükségszerű, ám sokszor mulatságos játékmechanikai megoldásra.
A hamvak szétszórása meg akkora egy katartikus pillanat.
A valkűr királynő kivételével minden megvan, de most megint meguntam önmagam szívatását, és gondolkodok azon, hogy akkor búcsút intek a játéknak. Sokadszorra szervezem át a támadásaimat, öltözékemet, megnéztem egy rakás guide-ot a támadásairól, fél tucat harcba csak azért mentem bele gyors halállal, hogy kiismerjem a mozgását, további egy tucat meg sima próbálkozás volt, de amikor sokadszorra öl meg úgy a ribanc, hogy már csak 3-5 százalék van hátra a saját életéből, akkor elhajítom a kontrollert.

Mindenesetre a GoW legalsó nehézségi szintjén egyáltalán nem lejt úgy a pálya valkűrök felé, mint a magasabb szinteken, viszont nem is lehet eltrógerkedni a fejlesztéseket és az átgondolt fegyverhasználatot. Visszamentem tehát 2 órára farmolni Muspelheimbe és Niflheimbe (egy füst alatt meglettek az ottani feladatok is), feltoltam maxra az Ivaldi páncélt, átszerkesztettem a rúnahasználatot, aztán utána egy ültő helyemben ledaráltam öt valkűrt. A királynőt meg a fősztori utánra tartogatom (saccperkábé hátravan még másfél óra abból), most az OCD-met ápolom a maradék 8 varjú levadászásával.

Dark Archon
Muspelheim sem volt a kedvencem, de ott nagyra értékeltem, hogy rákényszerített a játék olyan mechanikák használatára, amiket nem sajátítottam el korábban.
A valkűrök továbbra is tálcán szolgálják fel nekem a seggem (sztori módban, bakker, eddig eltrógerkedtem a stratégia felépítését, muszáj lesz összekapnom magam, meg ráfeküdtem a páncélfejlesztésre), egyetlen egy van meg a kezdő vadonból, azt le tudtam gyűrni.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

A kibaszás társas játék, sose feledd.
A 17 fejezetből 12-t már végigvittem, most arra várok, hogy visszajussak Midgardra, és megint szabadon mászkálhassak, immár talán az összes játékmechanikai elem birtokában.
Atreust számomra szerethető kiskölyök, nem mondom, hogy az a bizonyos hegyes rész nem emelte meg időnként az én vérnyomásomat is, de érthető, miért volt olyan, amilyen. Logikusan felépítették ezt a részt is, kicsit sietősen ugyan, de ez egy játék, nem pedig HBO sorozat, úgyhogy nem panaszkodok.
Egyszer találkoztam egy valkűrrel, nekimentem nagy mellénnyel, mondván, hogy úgyis noob nehézségen játszok, és jó a páncélom, majd amikor kisujjból behajtogatott a sarokba, inkább visszavonulót fújtam, és eldöntöttem, hogy akkor én még tanulgatom egy kicsit ezt a harcrendszert más ellenfeleken.



Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
[Nemsokára bejezem a DG-t, utána a HZD-t, és idén még valamikor beszerzem ezt is.]
Most a játék is segít bővíteni az ismereteimet (ilyen ismeretterjesztés terén egyébként az Immortals Fenyx Rising is remek), szeretem az ilyen kellemest-a-hasznossal összeállításokat.
Atreus
SPOILER
A legjobb döntés volt újrakezdenem, onnantól fogva, hogy kijutottam a boszorkány barlangjából a csónakkal, kinyílt a világ, elkezdett csodálatosan fejlődni a sztori, az apa-fia kapcsolat, jöttek a szerethető mellékszereplők, és ötpercenként lenyűgöznek a művészi megoldások. (A kígyó! Thamur hullája, meg az építmények, imádom.)
Ha jól látom, vissza tudok menni a korábbi helyszínekre, így azt a rage quitelt harangfeladványt is megpróbálom majd befejezni.
Jelenleg a Tyr szettre hajtok, ami viszont azt jelenti, hogy egy rakás területet ki kell tisztítanom, de akkor már az elérhető ládákat is kinyitom, és elolvasom ezt meg azt, meglesem, van-e valami hasznos cucc a vízben, hoppá, már éjjel egy van?
Tehát gyönyörűen berántott.

Amit mondasz, akár lehet igaz is.
[spoiler]Ja, egy fun fact: Amikor leugrasz az ágak közül a semmibe (a toronyhoz), és előtte ledobod az axet, látod, ahogy leesik.
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Egyébként kicsit járattam ma az agyam...
SPOILER
Ellenben: ha Tyr benne van a trailerben is és a jelek szerint elég intelligens is, akár ő is lehetett. Mi van, ha be volt építve egy "riasztó" a külső szentélybe és amikor feltörtük a pecsétet akkor jelet kapott és csak véletlen, hogy mi éppen nem voltunk ott. Ugye ha a kölyök nincs rosszul még ott ért volna minket, így megkérdezte a kígyót. És akkor kicsit továbbgondolva, hogy mennyire túl volt biztosítva minden is, mennyire le volt zárva Jötunheim is... Lehet, hogy a halott óriások is egy utolsó illúziónak voltak a részei? Hogy ha át is jut Odin és Thor akkor azt lássák, hogy mindenki meghalt és nyugton maradjanak. És amikor szétszórtuk Faye hamvait akkor ők kaptak egy jelet és ezért fog elindulni a Ragnarök. És azért vitatkozott a freskón a többi óriással, mert ők nem akarták, hogy feláldozza magát. Nekem ez jobban tetszene, mint az időutazás.
Kratos halála: a jóslatok egy része már felborult. A kisebb az, hogy Loki helyett Atreus lett, akár már az is változtathat a dolgokon. Pillangóhatás GoW edition
Lehet azt sem pontosan jósolták meg mit fog tenni Kratos. Másrészt a Ragnarök is 100 évvel korábban jön, mint kellett volna.Lehet majd futok egy NG+-os kört. Emlegettél itt maxolást, mi a maximum ameddig fel lehet húzni a karaktert? Szintben, páncélszintben értve. Az almákat írtad, hogy 3x felszedted mindet és úgy volt maxolva, akkor ott lehet HP-csík

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Kicsit a magyar-román viszonyhoz hasonlítom mondjuk, a mi szemszögünkből mi vagyunk a jófiúk, ők meg az áruló homo erectusok, akik valószínűleg írni se tudnának nélkülünk. Az ő szemszögükből mi voltunk az elnyomó hatalmasságok, akik megrabolták a népüket évszázadokon át. A szotri ugyanaz, csak az a kérdés, ki meséli. Nekem ettől volt ez ennyire meghatározó.
Annyit tudok mondani, hogy a NG+-ban full új alapanyagok, szettek, stb-k esnek, tehát nem csak egy sima újrázás értelmetlenül, lehet fejlődni.
A spoiler taghez:
SPOILER
-A nyílvessző fagyöngy. Baldurt egy fagyöngy nyílvessző ölte meg, mert az anyja azt az egy dolgot (fagyöngy) nem eskette meg, hogy nem bántja a fiát. Ez egy sima klasszikus "hibás" sebezhetetlenség-sztori, láttunk ilyet ezret (Achilleus, Siegfried).
-Ez nem egyértelmű, biztosan ki fog derülni. Valamitől meghaltak, de nem tudjuk, mitől.
-Az nem füst, azok szavak (mint egy képregényben), valószínűleg meghal. Ebben az esetben Atreus lesz a főhős, nekem bejön, de neked kár mondanom ezek szerint.
-Loki? Az. Loki a legravaszabb és legintelligensebb isten. Érdekes, mert nem egyértelműen negatív figura legtöbbször.
-Tyr? A trailer szerint felbukkan a Ragnarökben, de én már nem hiszek el semmit. Tyr ugye halott, régóta. Ez amúgy sok más helyen felbukkan (World of Warcraft pl., ahol Tyr szintén régóta halott (Tirisfal Glades ebből ered, ott halt meg)), igen amúgy, ő az, akinek hiányzik a keze mert beletette Fenrir szájába. Valójában ilyen... Krisztusi figura, aki bölcs, jólelkű, mindenkin segít, önzetlen, és bizony emiatt. A "hivatalos" mitológiában csak a Ragnarök során hal meg.
-Igeeeeen, az kurva érdekes. Ugye a nagy kérdés, amit nem tettél fel, hogy amikor a kölyök beteg, és visszük Freyához, akkor halljuk, hogy valaki hívja a kiígyót, de ki? A fan-teory az, én is ezt támogatom, hogy Loki. Aki tudja, hogy akkor és ott nem botlik majd magába, és ekkor beszél a kígyóval. Ugye az időutazás sokszor felmerült, és a Világkígyó és Loki ismerik egymást, csak erről az Atreus-Loki "még" nem tud. Mindfuck, tudom, de imádom.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
SPOILER
Én ezt inkább csak viccnek szántam. És a nyílvesszőre is sikerült ráhibáznom, hellyel-közzel. Bár én arra számítottam, hogy azzal fogjuk megölni, nem arra, hogy megtöri a varázslatot és utána ismét meg kell vele verekedni. Miközben Freya feltámaszt egy hegynyi óriást, a kölyök meg a végén odasuttogja a kígyót... Kicsit katyvaszos volt a vége, szóval jöhet a beígért magyarázat.
Úgy ami hirtelen eszembe jut:
- Miért voltak halottak az óriások? Nem arról volt szó, hogy elmenekültek? Én komolyan azt vártam, hogy amikor szétszórják a hamvakat akkor felélednek.
- Az a freskó a végén amit csak Kratos látott... Azt jól láttam, hogy ő van rajta és Atreus? De mi volt a füst? Megöli és elszívja a hatalmát?
- Mivel nem ismerem a mitológiát: Loki tényleg valami nyelvzseni is? Amikor a kígyót behívta a kölyök ott nézem nagyot.
- Most mi van Tyrrel? Csak az AC Valhallára tudok támaszkodni, de ő nem az, akinek Fenrir leharapja a kezét? Akkor ő most hova lett?
- Jóslatok? Időutazó kígyó? Történik vagy fog történni? HE?
Meg különben is, ha mitológia, Odin tényleg ekkora p*cs a történetekben? Ezt már korábban kérdezni akartam, Mimir történetei alapján nem egy pozitív isten az öreg
Majd alszok még egyet az egészre, összességében csak nem bántam meg, hogy adtam neki még egy esélyt, a nehézséget levéve. A szárnyasoknak (VALHALLAAAAAA!!!!) elég volt a hard is, úgy is megvolt benne a kihívás, a szúnyogoknál meg a normált is csak becsületből tartottam meg. Nem nehéz, ellenben idegesítő ellenfelek. Kb. mint a kísértetek. Mindkettő idegesítő ellenfél dizájn. A kölyköt egészen a végéig nem tudtam megkedvelni, a harc közbeni visongása az utolsó pillanatig irritált. De cserébe Mimir jó fej volt és érdekes történeteket mesélt Bár kettővel adós maradt, pedig még a vége után direkt csónakáztam egyet, hátha elmeséli.
Minden achi meglett, egyedül a hegyen maradt egy olvasnivaló, nem volt kedvem visszamenni érte. Ha leveszem a GMGOW-os első nekifutást akkor 44 óra. A NG+-ra is alszok egyet, most valami könnyedebbre vágyom.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Meg különben is, aki akkorát üt, mint egy elszabadult kamion azt jobb kikerülni. Soulslike beidegződés, azokban is legtöbbször könnyű páncélos, dodge-os karival tolom.
A sima valkűrök között volt olyan, akit (nem elsőre persze, de) nohit-re oldottam meg.
Viszont most jöhet a végjáték, nem tudom mennyi lehet hátra, most megyek Tyr szentélyébe. Remélem ott lesz az utolsó oltár, mert ha nem akkor keresgélhetek napestig.
VALHALLAAAAAA!!!!
Jaja, én is ezt közöltem vele a végén
Szerintem a szomszéd is hallotta amikor végre letéptem a szárnyait
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
A net tele van videókkal, hogy odamennek, és elfenekelik 15-20 sec, gyakorlatilag egy burst-window alatt. Én odamegyek, elpoppolom ugyanazt, kimegy minden, éééés leviszem a negyed, legfeljebb harmad HP-ját. Onnantól meg ugye Zeus set, tehát one shotba halok. Én nem értem. Az összes valkűrt GMGOW-on így öltem meg, elpoppoltam mindent, rájuk ugrottam, dead. De őt nem lehet. Úgyhogy a 3. végigjátszás ezen a karin (egy sima és két ng+), és ez az egy utolsó kihívás hiányzik, de ezt elengedtem. Tiszteletet követel és én megadom, őt nem zargatom többé GMGOW-on.
4 végigjátszásból ebben az egyben ezt az egyet nem tudtam megcsinálni, de nem szégyellem

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.


Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Viszont a lore része érdekes volt utána, meglepett, hogy ki volt Sigrun előtt az előző királynő.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
GMGOW-on én nem tudtam megölni.
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Csak elsőre azt hittem, hogy a termekből addig nem lehet tovább menni, amíg meg nem ölök bent mindenkit. Aztán rájöttem, hogy nem
Keresztülfutottam mindenen, lecsaptam, már éppen káromkodni akartam, hogy nem maradt elég ködcsíkom és akkor visszatöltött. Mondjuk szerintem az egyik legkönnyebb kanári volt, a tüzessel lényegesen többet szenvedtem.
Még kell 30k ködbigyó az utolsó két hasadékhoz és ez is kész lesz. Az jó esetben 4, max 5 kör lesz.
davkar9: Nálam a maximum amit eddig ki tudtam szedni az kicsivel volt 6,5k fölött. És akkor kiszedtem a két sarkot és a kezdő ládát is

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Settet nem tudom megéri e legyártani, utolsó tierhez soknak érzem a tüzes farmolást. Valkűröshöz pont akadt elég anyagom mindkét helyről. Köd timer növelő gem is van, nekem az elég volt ide.Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Középen a ládákat érdemesebb a szakadások előtt kirámolni, elég jó cuccok vannak ott. Farmoláshoz (easyn) 6-10k között tudtam kiszedni egy jó (nem traveler spawnos) körben. Sarkokban fent a sziklán vannak a startláda kapcsolói, azokkal is érdemes foglalkozni. Bár kissé nehéz a random kódot mantrázni harc közben, de nem volt kedvem külön felírni.

Viszont az most komoly, hogy Niflheim-ben folyamatosan töltődik a köd és úgy kellene megküzdeni az utolsó szárnyassal? Én azt hittem valamelyik szakadásban lesz, erre nem érzem késznek magam. Pedig valahogy ki kell szenvedni

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

SPOILER
Nem tudom, hogy azért, mert egyébként sem vagyok oda a gyerekekért vagy azért, mert szinte az első pillanattól nem szimpatikus a kölyök, de a sztorinak ez a része nagyon mellément nálam.Ettől függetlenül a többi része egyre érdekesebb, lehet amiatt, mert nem ismerem a mitológiai hátteret (bár nem tudom, mennyire írták át az eredetit). És van egy tippem a múltkori kérdéssel kapcsolatban, aztán kiderül bejön-e
SPOILER
De ez majd csak holnap derül ki, a mai terv
Meg nekikezdtem a Tűz síkjának, gondoltam megnézem mennyire nehéz.
De hogy a sötételfek még mindig mekkora mocsok férgek. A harmadik arénában inkább visszavettem a nehézséget hardról a második nekifutás után, a Valkűrökkel szívesen szenvedtem, de ezek a menekülős, vakítós szúnyogok az agyamra mennek az első pillanattól kezdve. Azok nem lennének még lehet a GMGOW is kapna egy második esélyt NG+-ban.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Nem lesz ilyen, de néhány fontosabb pillanatnál ez jutott eszembe.
Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.


És akkor pár vicceskedő kép.
Boi
Dad of War
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Viszont az istennek sem találom a negyedik töredéket Niflheimbe. Remélem a sztoriban kell előremenni és akkor előkerül.
SPOILER
Az a szerencséje, hogy a helyi Valkűrnél "elfelejtette", hogy ő most büdöstapló módban van és rendesen csinálta a dolgát, mert ha ott is random használta volna a képességeit meg szó nélkül cserélgette volna a lövedéket lehet izgatott leszek.
Valkűrök: én kifejezetten élvezem őket, már öt megvan a nyolcból. Kettőről tudom, hogy a challenge területeken van, az utolsóra tippem sincs. Igen, unfair mocskok, de mégis izgalmas és pörgős velük a harc. Végre azt éreztem, hogy itt van egy-egy ellenfél akikkel nem azért kihívás küzdeni, mert random addok esnek be és nem csak annyi a különbség, mint a trolloknál, hogy az egyik kék, a másik meg piros oszloppal jön. Plusz szerintem úgy vannak megcsinálva, hogy tanuljanak is. A rámugrálós (nem jegyeztem meg a neveket) konkrétan kifigyelte mi az a támadás amit mindig benézek és amíg nem tanultam meg kikerülni folyamatosan azt spammelte három try-on keresztül. Hardon öltem mindet, de abba simán belement 10+ try.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Good work. Milyen nehézség?Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
SPOILER
Gondolj egy gyümölcsre.
SPOILER
Gondolj egy agyfelbaszó csaló szarságra.
SPOILER
Sikerült karmolásnyomokat hagyni az asztalon. Szinte kivétel nélkül mindet újra kellett kezdeni legalább egyszer, mert az utolsó 1-3%-nál mindegyik abbahagyta a sebesülést, engem viszont állandóan stunlockoltak. Queen ötödjére meglett (beszorítottam a portálhoz és ott sikerült levinni elég sokat az életéből) a valkűr páncéllal, niflheimben kellett farmolgatni előtte 1-2 órát. Muspelheim páncélon gondolkodtam előtte, de ahhoz nagyon sok időt kellett volna ott elbaszakodni, mert azok a trialok túl sokáig tartanak, túl kevés rewardért.
Ezzel minden mellékes akadály megszűnt, végre tudom folytatni a sztorit.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
