particio?????
Sztem csak az a baj hogy a master boot rekor nem azon a particion volt , Smart boot manager ingyenesen letoltehto sztem hasznald azt es talan muxulni fog.
megcsináltam a norton ghost2003-mal az image file-t, majd visszaállítottam a másik vinyóra. Az egész partíciót sikeresen visszarakta, de bootolni nem tud róla a gép. Ezt valahol külön be kéne állítani, hogy boot image képet készítsen? ilyet nem találtam eddig.
Én valami Norton Ghostot használok...nem tudom neked jó-e
Azt akarom csinálni, csak az R--drive image nevű program nem ghostnak hívja, hanem image-nek. Tudnál olyan progit ajánlani amivel ezt sikeresebben meg tudnám csinálni?
Nem egyszerűbb ha csinálsz egy szellemimaget?
Egyszerüen az egész rendszerről csinálsz egy image filét kiírod és átteszed az egészet...
Egyszerüen az egész rendszerről csinálsz egy image filét kiírod és átteszed az egészet...
Sziasztok!
Vettem egy új vinyót, és arra szeretném rárakni a régi tartalmát(hogy ne kelljen újrainstallálni mindent). Az új vinyón létrehoztam egy ugyanakkora partíciót, mint a régi C. Majd az R-drive image progi segítségével készítettem egy image-filet a C-ről. Majd flopiról bootolva vissza akartam állítani az új vinyóra, de csak annyit csinált, hogy átmásolta az image-filet (kemény 3 óra alatt a 20gigát). Majd a windowsos programjával próbálkoztam. Annak az lett az eredménye, hogy eltűnt a partíció, amire ki akartam bontani az image-filet (nem gond, mert újra particionálom/formatálom és jó lesz). Ismeri valaki ezt az R-drive image programot és tudna tanácsot adni, hogy miért műveli ezeket, esetleg egy másik image-készítő progit tudna-e ajánlani (egyáltalán jól okoskodok, hogy így meg tudnám úszni az installálásokat?)?
Vettem egy új vinyót, és arra szeretném rárakni a régi tartalmát(hogy ne kelljen újrainstallálni mindent). Az új vinyón létrehoztam egy ugyanakkora partíciót, mint a régi C. Majd az R-drive image progi segítségével készítettem egy image-filet a C-ről. Majd flopiról bootolva vissza akartam állítani az új vinyóra, de csak annyit csinált, hogy átmásolta az image-filet (kemény 3 óra alatt a 20gigát). Majd a windowsos programjával próbálkoztam. Annak az lett az eredménye, hogy eltűnt a partíció, amire ki akartam bontani az image-filet (nem gond, mert újra particionálom/formatálom és jó lesz). Ismeri valaki ezt az R-drive image programot és tudna tanácsot adni, hogy miért műveli ezeket, esetleg egy másik image-készítő progit tudna-e ajánlani (egyáltalán jól okoskodok, hogy így meg tudnám úszni az installálásokat?)?
Nagyon szépen köszi, de már én is rájöttem, és pont így csináltam. Azért mégegyszer kösz!
A XP prof-od van akkor nagyon egyszerű. Jobb gomb a sajátgép ikonon és kezelés. Itt a lemezkezelés menüpont, itt megtalálod a vinyót és egyszerűen létrehozod a megfelelő méretű partíciókat. Ha mindkettőre oprendszert szeretnél telepíteni, akkor legyenek elsődlegesek. Ha régi win-t(98, ME) szeretnél tenni rá, akkor FAT32 legyen.
Hello!
Tudnátok nekem partícionálásban segíteni?
Van egy winchesterem, ami teljesen üres, és ezt szeretném partícionálni, mert két operációs rendszert szeretnék rá feltenni.
Hogyan tudom ezt a 19GB-os vinyót úgy szétszedni, hogy legyen benne egy 2,5GB-os partíció?
Hogyan tudom ezt windows XP-n belül megtenni?
Vagy tudtok nekem egy olyan progit mondani pontos letöltési hellyel, amivel ezt egyszerűen meg tudom csinálni?
Az XP súgójában lévő kódsorok nekem nem működnek, pedig a lépéseket is megcsináltam előtte. Meg tudnátok nekem mondani, hogy ehhez a feladathoz melyik partíciótípust válasszam? Primary, extended, vagy logical?
Tudnátok nekem partícionálásban segíteni?
Van egy winchesterem, ami teljesen üres, és ezt szeretném partícionálni, mert két operációs rendszert szeretnék rá feltenni.
Hogyan tudom ezt a 19GB-os vinyót úgy szétszedni, hogy legyen benne egy 2,5GB-os partíció?
Hogyan tudom ezt windows XP-n belül megtenni?
Vagy tudtok nekem egy olyan progit mondani pontos letöltési hellyel, amivel ezt egyszerűen meg tudom csinálni?
Az XP súgójában lévő kódsorok nekem nem működnek, pedig a lépéseket is megcsináltam előtte. Meg tudnátok nekem mondani, hogy ehhez a feladathoz melyik partíciótípust válasszam? Primary, extended, vagy logical?
A 2 giga csak szűkösen elég neki. Nekem Office-szal, SP1-el össz. 1.94G-t foglal úgy, hogy a page file külön meghajtón van és a hibernálást kikapcsoltam.
Helyet lehet spórolni pl. a renszervisszaállító kikapcsolásával(vagy legalább a részére foglalt hely csökkentésével).
Helyet lehet spórolni pl. a renszervisszaállító kikapcsolásával(vagy legalább a részére foglalt hely csökkentésével).
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Igazán én se értem miért kellene 2 partícióra szétszedni az amúgy nem túl nagy vinyót. Én is legalább 4-5 GB-ot javasolnék partíció méretként, bár kisebb helyen is elfér az XP, de nem szereti, ha teljesen kitölti a rendelkezésére álló helyet.
Blade
Nem. 2 bőven elég neki.
Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
nem lesz kevés az XP-nek a 2giga?
nálam 2,69-et foglal el a c:-ből a rendszer(program filekkel) az 5-ből. mondjuk jó sok progi van telepítve, de ott van még a virtuális memória
nálam 2,69-et foglal el a c:-ből a rendszer(program filekkel) az 5-ből. mondjuk jó sok progi van telepítve, de ott van még a virtuális memória

OK,
1. A Particion Magic ÁLTALÁBAN nem teszi tönkre az adatokat. De az nem egy tipikusan jó ötlet éles adatokkal teli lemezt átparticionálgatni.
2. Ha már mégcsináltad az átparticionálást, és nem megy a gép, akkor próbáld meg a következőt:
a/ kérj kölcsön egy üres, vagy törölhető 20GB-nál nagyobb vinyót.
b/ Tedd fel az új vinyóra az oprencert
c/ Másoldd át a régi vinyóról az újra az adatokat.
d/ particionáld fel a régi vinyót tetszésed szerint.
e/ régi vinyóra tedd fel az oprencert
f/ másold vissza az új vinyóról az adatokat a régire
1. A Particion Magic ÁLTALÁBAN nem teszi tönkre az adatokat. De az nem egy tipikusan jó ötlet éles adatokkal teli lemezt átparticionálgatni.
2. Ha már mégcsináltad az átparticionálást, és nem megy a gép, akkor próbáld meg a következőt:
a/ kérj kölcsön egy üres, vagy törölhető 20GB-nál nagyobb vinyót.
b/ Tedd fel az új vinyóra az oprencert
c/ Másoldd át a régi vinyóról az újra az adatokat.
d/ particionáld fel a régi vinyót tetszésed szerint.
e/ régi vinyóra tedd fel az oprencert
f/ másold vissza az új vinyóról az adatokat a régire
Blade
Rosszul tudod. A Particion Magic pont azt tudja megcsinálni, hogy újra szabja a partíciókat annélkül, hogy törölné az adatokat a lemezről.
Blade
Én úgy tudom ha particiót akarsz létrehozni akkor az összes adatod elveszik a vinyón
Tehát formázni kell
Javítsatok ki ha rosszul tudom
Tehát formázni kell
Javítsatok ki ha rosszul tudom

Lövésem sincs, de azt próbáld meg, hogy egyiket se nevezed c-nek, hanem legyen k:, meg m:, és majd visszarakod magában az XP-ben.
Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
hello
Olyan problémám van hogy a merevlemezemre új partíciót szeretnék és prábáltam csinálni egyet a particion magic 7.0-val de nem sikerült. A következő a helyzet:
van egy 20gb-s maxtorom és ezen szeretnék még egy mondjuk 2gb-s partíciót, mert úgy akarom hogy err tenném fel a rendszert a fenn maradó részt pedig meghagynám adatok számára.
Meg lehet ezt oldani úgy hogy ne kelljen a teljes vinyót formázni mert tele van olyan adatokkal amik nagyon fontosak és nem is tudom kiírni őket cdre!
A PM7-tel megcsináltam egy új particiot és átneveztem ezt a c:-nek és amejik eddig c: volt azt meg e:-nek és amikor rányomtam hogy alkalmazza a beállításokat kiírta hogy újra indul a gép és a windows előtt bejött egy program ami szerintem próbálta alkalmazni a beállításokat de a végén kiírta hogy error 3002 vagy valami ilyesmi
és mindez xp alatt
NEM TUD SEGÍTENI NEKM VALAKI???????????
Olyan problémám van hogy a merevlemezemre új partíciót szeretnék és prábáltam csinálni egyet a particion magic 7.0-val de nem sikerült. A következő a helyzet:
van egy 20gb-s maxtorom és ezen szeretnék még egy mondjuk 2gb-s partíciót, mert úgy akarom hogy err tenném fel a rendszert a fenn maradó részt pedig meghagynám adatok számára.
Meg lehet ezt oldani úgy hogy ne kelljen a teljes vinyót formázni mert tele van olyan adatokkal amik nagyon fontosak és nem is tudom kiírni őket cdre!
A PM7-tel megcsináltam egy új particiot és átneveztem ezt a c:-nek és amejik eddig c: volt azt meg e:-nek és amikor rányomtam hogy alkalmazza a beállításokat kiírta hogy újra indul a gép és a windows előtt bejött egy program ami szerintem próbálta alkalmazni a beállításokat de a végén kiírta hogy error 3002 vagy valami ilyesmi
és mindez xp alatt
NEM TUD SEGÍTENI NEKM VALAKI???????????
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
