28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

PS4 játék: harmadik heti kérdések [hozzászólások]

Kapcsolódó tartalom: PS4 játék: harmadik heti kérdések
Felkerültek a harmadik ponthoz tartozó feladványok.

AdranW
#42 AdranW [36]
Több kérdés is lehetett volna, mert élvezetes volt keresgélni a témában .

Válasz erre

Barthezz
#41 Barthezz [54711]
Ettől függetlenül teljesen jogosan került a kérdések közé, legalábbis amikor rájöttem a megoldásra, a fejemhez csaptam én is, hogy hát basszus, ezzel kellett volna kezdenem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: totyak 2015.02.07. 13:56
totyak
#40 totyak [445]
Azt én is nehezen találtam meg. De szerintem aki rátalált a válaszra, mind egy forrásból szerezte. Gonosz kérdés volt

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.07. 12:26
thri77
#39 thri77 [652]
Pláne, hogy nemhivatalosan lehetett már kapni előtte is idehaza, szóval a hivatalos induló ár, olyan kategória, amire nehéz emlékezni. De miután kikerestem, örömmel konstatáltam, hogy a két tippem közül az egyik volt a helyes megoldás.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.07. 11:24
Barthezz
#38 Barthezz [54711]
Mondjuk én se bíznék meg feltétlen egy konzolboltos emlékezetében 10 év távlatában, az a csoda, hogy jól mondta. Ha csak persze nem vmi adatbázisban kereste vissza, de ha ex-konzolboltos, akkor gondolom nincs már hozzáférése.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.07. 00:45
RAI*DEN
#37 RAI*DEN [3086]
Első irányzott kérdésem exkonzolboltos haveromnak irányult, és elsőre jót is mondott, de a forrás megtalálása után mentem csak rá a küldés gombra

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.06. 23:00
SolidSnakeGH
#36 SolidSnakeGH [806]
Éles helyzetben azért szerintem mindannyian nyomnánk egy WTF-et egy hasonló kategóriájú kérdésre, szóval gatyát felkötni.

Válasz erre

thri77
#35 thri77 [652]
Miert, ha valaki konzolboltos volt akkoriban? Mondjuk en nem mielott vad erne. Tenyleg ez volt a legkemenyebb kerdes, de aki keres az talal.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.06. 19:49
Barthezz
#34 Barthezz [54711]
Gyakorlatilag sztem ez volt az egyetlen hozzáférhető forrás az árat tekintve. Máshol én is csak a leárazásokra akadtam rá, de azokban a cikkekben sehol sem szerepelt az eredeti ajánlott ár.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.06. 09:59
RAI*DEN
#33 RAI*DEN [3086]
Persze, 1 hétnek elegendőnek kell lennie ezekre, meg a többire is, bár pl az általad említett szókirakósra több idő jutott. Kellett hozzá a jó megérzés, hogy az ember rájöhessen. Amúgy a legtöbb kérdés és feladat a témát illetően viszonylag könnyen megoldható volt. Ha tippelnem kéne, szerintem az említett kérdésen fognak a legtöbben elbukni, mert utána érdeklődés után is több árat mondtak nekem, amik jók lehettek volna, de aztán sikerült találnom egy rendes forrást ami megoldotta ezt a gondomat.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.06. 09:51
Barthezz
#32 Barthezz [54711]
Max. hsz-levonás járna érte, de azt hiszem az 597 leveleddel nincs mitől félned. Ha a 10 pontot begyűjtöd, SolidSnake mellett biztos résztvevője vagy a döntőnek. 3 nap alatt már nem fog senki sem párszáz kommentet összeharácsolni.

RAI*DEN: Azért tegyük hozzá, hogy 1 hét áll rendelkezésre, a szókirakóshoz pedig még több idő volt. Ez sztem bőven elegendő ahhoz, hogy vki megfejtse őket. Rövidebb határidővel lettek volna izgalmasak ezek.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.06. 09:18
RAI*DEN
#31 RAI*DEN [3086]
Visszatérve, szerintem az összes kérdés közül a PSP-s volt a legnehezebb. Nagyon nehezen találtam olyan hírt amiben konkrétan említettek megjelenési árat, de aztán végül csak sikerült lelnem egyet . Ha valahol fognak bukni pontot az emberek, az nagy eséllyel emiatt a kérdés miatt lesz. A szókirakós, videós kód meg a hírben található feladat lehet még pontvesztős feladat ezen kívül, a többi nem igazán.

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.06. 09:18
thri77
#30 thri77 [652]
Meg siman elfelejthetek elmenni ha netan bejutok. Vagy ki is zarhatnak, mert mar megint offolunk. szoval gyorsan be is fejezem.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.06. 08:22
RAI*DEN
#29 RAI*DEN [3086]
Már késő lenne azt írnom, hogy nincs ilyen szerencséje a nyereményjáték résztvevőinek

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.06. 07:51
thri77
#28 thri77 [652]
Ne is mondd, a végén még azt is elfelejtem, miért is kezdtem el ide kommentelni.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.05. 22:46
RAI*DEN
#27 RAI*DEN [3086]
Ne vedd magadra, egy bizonyos kor felett az emberek hajlamosak megfeledkezni dolgokról. Ezt írjuk az idős kor számlájára

Amúgy a PSX-em már réges-rég óta nincs meg, és hiába akartam volna megnézni egy lemezt, nem tudtam volna, mert nincs már egy sem

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 20:25
Barthezz
#26 Barthezz [54711]
Én is megcsekkoltam amúgy a válasz megtalálása után, hogy tuti biztos legyek benne, csak én képet kerestem a google segítségével e célra.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 20:25
thri77
#25 thri77 [652]
Én teljesen biztos voltam a válaszban, de azért leemeltem a polcról egy PS1-es játékot és megnéztem az alját, hogy tuti-e.

RAI*DEN: Mindig elfelejtem, milyen vén vagyok.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 19:31
Barthezz
#24 Barthezz [54711]
Ez viszont tényleg jó volt.

Amúgy tényleg megkavarodhatnak az emberben rendesen az emlékek, így egy ilyen kérdésnél az is lehet, hogy épp külsősként esélyesebb jól megválaszolni.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 17:23
RAI*DEN
#23 RAI*DEN [3086]
Nem sértődök meg rajta, voltam vagy 6-8 éves mikor PSX-em volt, és nekem már kopottak voltak ezt illetően az emlékeim.

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 17:23
thri77
#22 thri77 [652]
"Most abból amit írtam nem sok mindent lehet kikövetkeztetni"

Dehogynem, hogy senki nem elég nagy PS fan a társaságból, hogy fejből vágja a választ.
(aztán nem ezen is megsértődni, viccelődöm csak)

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.05. 17:02
RAI*DEN
#21 RAI*DEN [3086]
Eszem ágában sincs elárulni a megfejtést . Most abból amit írtam nem sok mindent lehet kikövetkeztetni

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 09:39
Barthezz
#20 Barthezz [54711]
Persze, nincs értelme ezen tovább rugózni.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 13:25
thri77
#19 thri77 [652]
Semmi. Csak megjegyeztem valamit, amire felhúztátok az orrotokat.
De fejezzük be, mert már kezdünk átmenni értelmetlenbe.
Mindenkinek sok sikert és jó játékot kívánok!

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 12:38
Barthezz
#18 Barthezz [54711]
Nyilván a döntőben nekem kb. 0,1% az esélyem, ezt pontosan tudom én is, ettől függetlenül a heti feladatokkal elég egyszerűen boldogulok, ezek teljesítéséhez nem kell PS előismeret. Akkor meg miért ne, meg eleve a koncepció is tetszik. Bár odaírtad a no offense-t, továbbra sem értem, ezzel az egésszel mi bajod van. A verseny mindenkinek szól, ráadásul 12 évnyi aktív Dome-fórumozás után pláne úgy érzem, hogy ott a helyem az oldal történetének eddigi legösszetettebb, legértékesebb nyereményjátékában. Függetlenül attól, hogy végül bejutok-e a döntőbe vagy sem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 12:15
totyak
#17 totyak [445]
Én a legjobb tudásom szerint próbálok megbirkózni minden feladattal, illetve próbálok aktív lenni, aztán a végén lesz, ami lesz. Ha bejutok a döntőbe örülök, de ha nem, akkor sem kesergek majd. Nekem egyébként a heti kérdések a kedvenceim, abból lehetett volna több. A keresgélés nagyon motiváló.

Válasz erre

thri77
#16 thri77 [652]
Nem akartam senki lelkébe gázolni, elnézést, ha így történt volna.
De azért az ember ne csodálkozzon, ha nehezen boldogul egy balettversenyen, mert előtte nem foglalkozott vele soha.
(no offense!!!!)

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 10:15
balays82
#15 balays82 [14276]
"De nekem úgy rémlik, hogy a szabálymódosítás előtt is elég sokat írtál, persze ezt te látod át jobban."

Vagy inkább Dino. Megmondom őszintén, fogalmam sincs hol tarthatok, de az biztos, hogy volt olyan, amikor napokig nem is írtam.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 10:15
Barthezz
#14 Barthezz [54711]
"Plusz azert szerintem aki beszall ebbe a versenybe (20. Evfordulos PS) csak talalkozott mar PS1-gyel korabban."

Én pl. speciel nem és nem hinném, hogy csak azoknak lenne jogosultsága részt venni, akik igen. Ettől persze a végső kvíz tekintetében ezerszer nagyobb esélyetek van, de attól még semmivel sem kevesebb ember az, akinek kimaradt a konzolos múlt...

balays: Igen, a blogbejegyzés még nekem is hátravan, de a végére tartogattam, mert értelemszerűen csak az esetben akartam vesződni vele, ha látok esélyt a döntőbe jutásra. De nekem úgy rémlik, hogy a szabálymódosítás előtt is elég sokat írtál, persze ezt te látod át jobban.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 09:16
thri77
#13 thri77 [652]
Szerintem hagyjuk, mindissze leirtam az allaspontom es tartom is. A megfejtest meg el ne aruld, mert jon Dino es megint kapunk a fejunkre.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.05. 09:28
RAI*DEN
#12 RAI*DEN [3086]
Rutin, nem rutin, utána kellett néznem, mert nekem 2 szín is rémlett, és nem véletlenül. Csak kíváncsiságból megkérdeztem ma az ősPS-es ismerősömet viberen, hogy milyen színű volt az első PSX lemezek alja, és a válasza az volt, hogy nagyon sötét lila, de barátnője a sötétkékre esküszik, de az is lehet, hogy fekete. Most akkor mit mondjak? Annyira szerintem mégsem egyértelmű, meg én a PS2-vel kevertem hirtelenjében szín szempontjából.

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.02.05. 09:16
thri77
#11 thri77 [652]
A rutint egy lentebbi kommentre ertettem, es ott jelezve volt a PS1es mult. De nem itelkezesbol irom.

Plusz azert szerintem aki beszall ebbe a versenybe (20. Evfordulos PS) csak talalkozott mar PS1-gyel korabban.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 08:33
balays82
#10 balays82 [14276]
Ahhoz még kellene írni egy blogbejegyzést is, amire egyelőre nem érzek túl nagy késztetést. De ez az én bajom. A másik, hogy a szabálymódosítás előtt összeszedett hátrányomat szerintem nem fogom tudni ledolgozni, akár pl. veled szemben. És még ezt a hülye szót is össze kellene rakni valahogy.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 08:33
Barthezz
#9 Barthezz [54711]
Úgy értettem, hogy valaki nem találja meg a választ és emiatt esetleg tippelésre kényszerül. Persze így sem volt olyan húzós, csak a szokásos 1 perc helyett 5 perc keresést és a megfelelő forrást illetően némi gondolkodást igényelt.

Sztem a szókeresés sem olyan nehéz, megfelelő taktikával, nem a legvégére hagyva nem igényelt a betűk megtalálása túl sok plusz időt. A megfejtésre pedig vagy ráérez vki, vagy nem, nekem ezek szerint szerencsém volt egy jó megérzéssel.

balays: Én úgy látom, hogy elég aktívan kommenteltél a hírekhez, így sztem komoly esélyed van a törzstagoknak fenntartott helyet megcsípni. RAI*DEN valószínű bejut a 3. helyen, így a törzstagos hely totyak, közted és köztem fog eldőlni, bár megtippelni sem tudom, ki írt végül több hsz-t a megfelelő topicokba.

thri77: Rutin annak, akinek volt PS1-e. De persze enélkül is sztem ez viszonylag hamar megtalálható volt a google segítségével.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: SolidSnakeGH 2015.02.05. 07:39
thri77
#8 thri77 [652]
Örülök én is, hogy ötletesebbek lettek a kérdések. A mostani harmadik azért szerintem rutin, ilyesmit nem lehet elfelejteni (kivéve, ha valaki csak warezolt A második meg meg kemény, de ki lehetett deríteni.

Igen, más lesz a helyzet, amikor élesben jönnek a kérdések és nincs google. Kíváncsi leszek a végső listára (remélem nem csak a továbbjutók lesznek felsorolva, hanem konkrét eredménylistáét is látunk).

Válasz erre

balays82
#7 balays82 [14276]
Ja, értem. Nekem ilyen gondom nem volt, mert a PS2 sajnos kimarad az életemből.

A betűket pedig nézegetem egy ideje, de egyelőre semmi. Kicsit kellemetlen már, főleg mivel elvileg a PS-hez kapcsolódó szónak kell lennie. Igaz, a tét nem nyom, mivel a döntőre esélyem sincs, szerintem mostanra nagyjából el is dőlt, ki az a négy ember, aki bejuthat. De azért illene kitalálni ezt a szót.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.05. 01:22
SolidSnakeGH
#6 SolidSnakeGH [806]
Amíg nem élesben jönnek a kérdések, hanem van idő utánajárni, addig kevés az esély, hogy a kérdéses feladatokon elhasalhat valaki (persze mellé lehet lőni, asszem a 2. héten volt egy első olvasatra nem egyértelmű kérdés). A szókereső feladatnál már nagyobb az esély, talán az volt a legkomplexebb és legtöbb figyelmet igénylő feladat eddig.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.02.05. 02:16
Barthezz
#5 Barthezz [54711]


Amúgy én örülök neki, hogy a 3. forduló kérdései picit nehezebbek voltak, az ideális az lenne, ha valamennyire megrostálódna a mezőny és nem a hsz-szám döntene a 4-be kerüléskor.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: subject17 2015.02.05. 02:03
subject17
#4 subject17 [7050]
A "hírekből betűk" dolgot fejtette már meg valaki amúgy?

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

RAI*DEN
#3 RAI*DEN [3086]
Volt PSX-em, és azért volt problémás a számomra, mert nem ma volt az már. Arról nem is beszélve, hogy az emlékeim összemosódnak a lemezt illetően a PS2-vel

Válasz erre

Előzmény: balays82 2015.02.05. 00:51
balays82
#2 balays82 [14276]
A harmadik miért problémás? Nem volt PSX-ed? Mert, ha igen, akkor kapásból tudnod kellene, keresgélés nélkül.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.02.04. 23:30
RAI*DEN
#1 RAI*DEN [3086]
Meg kell hagyni, két kérdés nagyon fejtörősre sikeredett. Az első nagyon könnyű, a másik kettő viszont problémásabb. Bár egyiket sikerült megtalálnom, a másik kérdés igen csak macerás

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat