28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában

szbszig
#277 szbszig [33649]
"ők pedig egy panamai hoteltől"

Istenem, ott van a videóban meg a linkelt szövegben is, hogy Panama City Beach, Florida...

Amúgy ez az egész cikk mi a tökömről szólt, most komolyan?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#276 Barthezz [54711]
Igen, elég nagy "szakértő" gárda áll a háttérben, az egyszer biztos. Valószínűleg tényleg ez a magyarázat, hogy emlékezetből írta vki le a nevét. Az, hogy utánanézzen, nála már túl nagy erőfeszítés lehetett, "jó lesz így is".

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2015.04.01. 19:21
szbszig
#275 szbszig [33649]
A következő teljesen más jellegű hiba, mint egy név elírása vagy rosszul írása. Mára bebizonyosodott, hogy kamu volt az az állítólagos felvétel, aminek a létezését egy német és egy francia bulvárlap szellőztette meg, mint amelyet a zuhanó Airbus fedélzetén forgattak a múlt héten. Ez nem is csak "baki", bár jelentős mennyiségű tévedés is kellett hozzá, hogy nem néztek utána a birtokukba került felvétel eredetének, hanem merő rosszindulat ilyennel hírnevet generálni. Remélem, így utólag valakik megtalálják őket, és sikerül jogi útra terelniük az ügyet. Bár számomra a szituáció már ott eléggé gyanús volt, amikor tényleg csak ez a két bulvárlap állt elő a sztorival, és a hivatalos média semmit sem tudott az egészről.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#274 szbszig [33649]
Szerintem ez úgy a név úgy született meg, mint ott egy kommentelő írta is, hogy valakinek eszébe jutott Dusev-Janics Natasa, aztán "valahogy így hívták ezt a csajt is, egy ilyen név jó lesz neki is"...

Az egyetlen mentségük, hogy még a köztársasági elnök nevét se tudják leírni, mint láttuk. Szóval senkivel sem kivételeznek ilyen szempontból, legalább következetesen igénytelenek...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.04.01. 09:54
Barthezz
#273 Barthezz [54711]
Nah szbszig focis névátírásai után azt hiszem egy minden eddigit überelő "elírás" :

Drencseva Natali helyett sikerült Doncsev Natasát írniuk...

Erre már tényleg nem lehet mit mondani...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

LordMatteo
#272 LordMatteo [29425]
Egy tetszhalotti állapotban lévő oldaltól ne várj többet, minthogy összeollózzanak valamit az ott maradt bábok, szakmailag érzéketlen ésvagy tehetségtelen - és egyébként túlterhelt - emberek.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.03.30. 11:22
Kanduhrka
#271 Kanduhrka [9380]
Origon múltkor az egyik cím után az volt írva, hogy "küldjön képeket a vasárnap nyitva tartó boltokról, és 10 ezer forinttal jutalmazzuk" - rákattintva a cikkre, ott már az volt, hogy vmi clickshopos utalványt kapunk, 10 ezer ft értékben. Ez nem is baki, de azért egész más egy utalvány és a kp.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.03.30. 11:22
Barthezz
#270 Barthezz [54711]
Most origot hozok példaként, pedig rájuk kevésbé volt korábban jellemző a szenzációhajhászás. Mindenesetre ez most nagyon blikkesre sikeredett.

A címoldalon még ezzel a címmel linkelik a hírt: "Lehet, hogy semmi sem igaz a légikatasztrófa okáról"

Majd a valós cím teljesen más értelmű, jóval szolídabb: "Lehet, hogy sosem derül ki a légi katasztrófa pontos oka"

Ezután a cikk egyik mondata: "Két másik osztrák szakértő bírálta a francia ügyészséget, mondván, hogy a hatóság elhamarkodottan közölte azzal kapcsolatos gyanúját, hogy a másodpilóta szándékosan idézte elő a katasztrófát."

Ezután a következő bekezdésben az origós cikkíró mégis lazán letömeggyilkosozza a másodpilótát: "Közben a másodpilóta exe kitálalt a volt barátjáról. Hogy mit mondott a tömeggyilkosról, azt ide kattintva olvashatja el."

Ezután is gratulálok a cikkírónak.

A java pedig ezután jön a kommentszekcióban, ahol szokás szerint megint eluralkodott a totális sötétség és megjelentek az összeesküvés-elmélet hívők, akik szerint egy űrfegyvert teszteltek és ezt próbálják eltussolni... No comment.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#269 szbszig [33649]
Ha már lettek...

Számomra érthetetlen, hogyan születnek az olyan megoldások, mint például ebben a cikkben az első név esetében. Az illető személynek van egy becsületes, eredetileg is latin betűkkel írt neve: Aleksejs Višņakovs. Ha mondjuk lusták vagyunk, és elhagyjuk a számunkra idegen mellékjeleket a betűkről, akkor marad az, hogy Aleksejs Visnakovs. Ezt a fajta egyszerűsítést a helyesírási szabályzat nyomdatechnikai okokra hivatkozva sokáig engedélyezte, de az immár több éve készülő új, 12. kiadás minden bizonnyal el fogja törölni, hiszen a mai, elektronikus alapú médiában indokolatlan fenntartani (erről részletesebben itt, a vége felé). Marad még az, hogy bunkó parasztok vagyunk, és egyszerűen fonetikusan leírjuk azt, ahogy halljuk a tévében, a közvetítés során a nevet: Alekszejsz Visnyakovsz. Délután a Sport 2-n adták a meccset, és ott a kommentátornak sikerült így, jól kiejtenie. De nem, az Indexnél még a bunkó paraszt szintet sem sikerült elérni, mert ez lett belőle: Alekszej Visznakovsz. Ez mi? És hogyan? Valaki látta valahol leírva, elhagyta róla a mellékjeleket, és még utána át is magyarosította az eredetileg is latin betűkkel írt nevet? Egyszerűen nem bírom felfogni, milyen elképzelés volt ez. Hiszen ha írásos anyagból vesznek át valamit, akkor az alapból copy–paste-tel történik, nem? Akkor mégis hogyan születhetett meg a fenti változat?

És ez sajnos nem egyedi eset, hanem tényleg mindennapos. Meg most megint az Indexre hegyeztem ki, de szinte bármely, internetes vagy nyomtatott sajtótermékben előfordul sajnos hasonló.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.03.19. 14:29
Barthezz
#268 Barthezz [54711]
Litván vagy lett? Ugyan már, mindkettő balti, egyre megy!

Szóval a cím és az első bekezdés szerint visszaállították Litvániában a sorkötelezettséget, majd az első bekezdésben már "Jozas Olekas védelmi miniszter az előterjesztést indokolva azt mondta, hogy a lett hadsereg nincs az előírásoknak megfelelően feltöltve".

Tudom, az ilyeneket mindig szbszig szokta posztolni, de most picit átvettem én is ezt a szerepkört.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

SolidSnakeGH
#267 SolidSnakeGH [806]
Neeeem, a nyúl az!

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.01.26. 22:16
RAI*DEN
#266 RAI*DEN [3086]
Pár boros pince, egy kivételesen jó minőségű étterem, költői tájak, stb... Persze ez csak az én véleményem

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.01.26. 22:16
thri77
#265 thri77 [652]
Akkor Te talán tudod a választ a kérdésre, mely tömegeket kínoz évtizedeken át: mi van a nyúlon túl?

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.01.26. 22:00
RAI*DEN
#264 RAI*DEN [3086]
Dehogy New York . Nyúl(Győrtől 10km kb), csak egy kis szójátékkal Nyúl York

Válasz erre

Előzmény: SolidSnakeGH 2015.01.26. 15:28
SolidSnakeGH
#263 SolidSnakeGH [806]
Tényleg New York a lakhelyed? Pont reggel mondták a rádióban, hogy ott aztán tényleg brutális a hóhangulat.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.01.26. 13:23
thri77
#262 thri77 [652]
Sokáig ne örülj, mert ha így működik, hamarosan megy vissza. Itt már hét ágra süt a nap ugyanis.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.01.26. 13:51
RAI*DEN
#261 RAI*DEN [3086]
Ezek szerint igen. Itt most nem esik már este óta

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.01.26. 13:32
thri77
#260 thri77 [652]
Akkor csettintettél? Lásd másik topik: jött hó.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.01.26. 13:23
RAI*DEN
#259 RAI*DEN [3086]
Hidd el, ha egy csettintésembe kerülne, ez a sok hó akkor nálatok esne le, és nem itt, mert legalább addig sem kéne havat lapátolnom az udvaron

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.01.25. 20:10
SolidSnakeGH
#258 SolidSnakeGH [806]
Mi voltunk fent nemrég Szlovákiában, ott masszív hóréteg volt.
(mondjuk már nem tudom, hogy ennek mi köze van a bakikhoz az online médiában na de hogy releváns is legyek és amúgy is nemrég volt a Vissza a jövőbe 2 )

Válasz erre

Előzmény: thri77 2015.01.25. 20:10
thri77
#257 thri77 [652]
Én meg még ebben a szezonban nem láttam rendes havat. A max az volt, hogy esett, de el is olvadt azonnal.

Válasz erre

Előzmény: RAI*DEN 2015.01.25. 18:13
SolidSnakeGH
#256 SolidSnakeGH [806]
Mi B-A-Z megye északi részén viszonylag közel vagyunk a Tátra-aljához, mégis amolyan esős-fosos idő van.

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2015.01.25. 19:47
sHarris
#255 sHarris [3225]
Jóóó, de miért pont megyehatárnál? De komolyan, amikor az Időképet nézem, mindig az van, hogy még akár Csongrádban és Bács-Kiskunban is szakad a hó, majd egy nagy kanyar, és itt van egy nagy kihagyás. o.O Na jó, persze nem szó szerint így van (de), de itt inkább az a kérdés, hogy domborzatilag és földrajzilag miben különbözik Szolnok Kecskeméttől, Kunszentmárton Szentestől, Karcag Püspökladánytól, illetve hogy sikerül az, hogy pont eddig nem jut el a havazás. Olvastam hőszigetekről, de kétlem, hogy az itt közrejátszana, mert akkor pl. Kiskunfélegyházán se látnának havat soha.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.01.25. 19:00
Barthezz
#254 Barthezz [54711]
Mindig nyugaton esik sok, Budapestre már kevesebb jut (itt nagyon elenyésző esett, nem is maradt meg a füvön kívül máshol), keletre pedig még inkább kevés hó jut. Gondolom a legtöbb ilyen ciklon nyugatról jön, a jellemzően fújó nyugati széllel és ezért.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2015.01.25. 17:47
RAI*DEN
#253 RAI*DEN [3086]
Errefelé van kb 20cm is... Lehet annyi havat lapátolni mint az ökör...

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2015.01.25. 17:47
sHarris
#252 sHarris [3225]
Az időjárásos topikban ismét fölmerült a havas téma. Én már azt is kezdem elfelejteni, mi az a hó, miközben nyugaton 10 centi van belőle.

Úgyhogy a kérdésem (↓) továbbra is megválaszolásra vár.

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2015.01.17. 20:26
szbszig
#251 szbszig [33649]
Egyébként az igazán viccesek azok a képzős alakok: Nigerian és Nigerien. Gyakorlatilag ugyanúgy kell ejteni mindkettőt, csak a hangsúlyozás tér el valamelyest. Élőszóban próbáld megkülönböztetni a kettőt! Mondjuk amikor egy helyi mondja a maga nigériai angol akcentusával.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2015.01.17. 20:36
szbszig
#250 szbszig [33649]
Mi van velem?

Amúgy én is földrajzbuzi voltam ennyi idősen. Viszont én rajzolni utáltam mindig is. Úgyhogy én csak memorizáltam az összes zászlót meg az országok adatait.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2015.01.18. 19:33
Aryx
#249 Aryx [4142]
szbszig?

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2015.01.18. 10:34
Barthezz
#248 Barthezz [54711]

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2015.01.18. 10:37
frankie93
#247 frankie93 [196]
Anno, azt hiszem a 2010-s vb-n fejtegették, hogy amennyiben Nigéria és Németország összekerülne valamilyen meccsre, akkor NIG-GER lenne-e kiírva a felső sarokban. Erre írták válaszul többen is, hogy a NIG rövidítés Nigert takarja, Nigériáé pedig az NGA.

' forever blue !

Válasz erre

Barthezz
#246 Barthezz [54711]
Ne már, hogy nem tudtátok, hogy Nigéria és Niger is egy-egy különböző ország. Bár lehet, csak én voltam túlságosan földrajz-buzi általános iskolás koromban, hogy szabadidőm egy részében az atlaszokat bújtam és igyekeztem minden ország zászlóját és fővárosát megtanulni.

Volt pl. egy füzetem, amibe minden ország zászlóját lerajzoltam. Nah jó, Szaúd-Arábiát pl. feladtam és az USA esetén sem volt türelmem mind az 50 csillagot apróban lerajzolni.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Madrac
#245 Madrac [4264]
Lehet, Nigert kerestem, tehát a 99% rész biztos legalább.

Quoth the raven, `Nevermore.'

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2015.01.17. 20:26
Germinator
#244 Germinator [29908]
Valóban, egy ország. A lényeg, hogy mindenki tájékozott

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2015.01.17. 20:26
sHarris
#243 sHarris [3225]
Engem is fölkúr. A télnek van egy olyan szokása, hogy esik a hó, ezt el kell fogadni. Nyáron meg azért megy a hiszti, mert meleg van - az abszolút röhej az, amikor még a tévéhíradóban is kiemelt hírként kezelik, hogy "hőség lesz bäxxátok meg", mert ugye ez nem egy várható időjárási tényező.
Mindazonáltal én örülnék annak, hogyha esne végre hó nálunk. Mert akárkitől kérdeztem, senki nem tudta még megválaszolni azt, hogy amikor az egész országban (a szomszédos megyékben is) 10-15 centi hó van, JNSZ megye miért teljesen száraz, és miért süt a Nap, és hozzánk miért csak a hereszaggató hideg jut el. Ja, meg persze az eső, pont most, hogy kezdett fölszáradni egy picit a gát és jövő szerdára terveztem egy kis biciklis kiruccanást.

@Madrac
Létezik Niger és Nigéria is. Mármint két különálló országként.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2015.01.17. 19:39
Germinator
#242 Germinator [29908]
Niger a város, nem?

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Madrac 2015.01.17. 20:14
Madrac
#241 Madrac [4264]
Ráadásul Nigéria és nem Niger nekünk. Amúgy megnéztem, wiki szerint az a kisebbség 99%.

Quoth the raven, `Nevermore.'

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2015.01.17. 19:02
Aryx
#240 Aryx [4142]
A ###### tele van ezzel a sok jééé, esik a hó, méééé nem eik a hó, tél van, hó van, k##va tél, múújjon el, esik az eső, süt a nap, hideg van, meleg van, megint esik, nem esett már mióta, globális felmelegedés poszttal már a k###### ### b+. Faszér' nem lehet beletörődni és elfogadni azt, hogy egy interglaciális periódus közepén vagyunk (messze még a köv. jégkorszaktól), és azér' esik a cucc, mert esik b+. Költözzenek mikrohullámú sütőbe, ahol majd maguk állíthatják a hőfokot, és akkor nincs min csodálkozni.

Apropó, megvan az a hupikék törpikék rész, amikor asszem Ügyi feltalál egy időjárás-szabályozó állomást? Na az pl. cuki volt, persze mindenkinek más volt a jó, ment aprafalván az egymással való kicseszés meg trollkodás, de végül Törppapa megadta a konklúziót: az időjárás úgy jó, ahogy van.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2015.01.06. 10:23
szbszig
#239 szbszig [33649]
Ezen beszartam: "Niger területén számottevő muzulmán kisebbség él,"

Annyira számottevő, hogy ők vannak többségben. Úgy 80-90%-kal legalább.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#238 szbszig [33649]

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#237 szbszig [33649]
És valakit ezért fizetnek.

Esetleg jelentkezzen, aki szerint bármelyik része is vicces volt, mert nekem nem jött át.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#236 Barthezz [54711]
Akkor még nem láttam Gorla kommentjét.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.12.29. 11:15
LordMatteo
#235 LordMatteo [29425]
Nem kell hülyének nézni, tényleg egy bekezdés volt az egész, amikor belinkelte.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.12.29. 11:11
Barthezz
#234 Barthezz [54711]
A kép alatt folytatódik a cikk, további 4 bekezdéssel, ami választ ad a címben feltett kérdésre is. Jóreggelt, kedves szbszig!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.12.29. 10:34
Gorla
#233 Gorla [148]
Én is néztem hogy miért csak egy bekezdés volt az egész, de azóta előkerült a többi része is és még a kérdésre is választ ad.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.12.29. 10:34
subject17
#232 subject17 [7046]
Letekertél a kép alá is?

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.12.29. 10:34
LordMatteo
#231 LordMatteo [29425]
Azért néha megnéznélek, hogy Te milyen újságot/hírlapot szerkesztenél.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.12.29. 10:34
szbszig
#230 szbszig [33649]
Alapvetően szeretem ezt a Ma is tanultam valamit! sorozatot az Indexen. Bevallom, hogy bőven voltak az elmúlt évben olyan dolgok, érdekességek, amikről én sem hallottam előtte. Vagy ha számomra ismert téma volt, akkor is előfordult, hogy akadt benne olyan adalék, amit nem vagy nem pont úgy tudtam.

Ez a mai viszont mi?

Csak egy bekezdés az egész, mintha elfelejtették volna befejezni a cikket. Arról nem is beszélve, hogy a címben feltett kérdésre nem ad választ. Ez az egyik létező legnagyobb köcsögség az újságírásban, amikor van egy szenzációkeltő cím, amire kattint vagy lapoz az ember, és a végén arról már nincs is szó benne...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#229 szbszig [33649]
"És ezért a cég befagyasztotta a bérleti díjak rubel átváltási árfolyamát az a moszkvai bevásárlólközpontjaiban."

1. "és"-sel nem kezdünk mondatot, pláne nem külön bekezdést
2. "az a moszkvai", mi van?
3. "bevásárlólközpontjaiban"
4. "bérleti díjak rubel átváltási árfolyamát", ez sem helyes, egybeírást és mozgószabályt kéne használni igazából, vagy átfogalmazni a mondatot úgy, hogy ne torlódjon ennyi főnév egymás után
5. a duplán ütött szóközt a "befagyasztotta" szó után már szinte nem is említem...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#228 szbszig [33649]
Azok az átkozott skót nevek...

Első próbálkozás: Partich Thistle
Második próbálkozás: Patrick Thistle

Eredmény: nem sikerült a cikk végéig sem összehozni helyesen (Partick Thistle).

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat