28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Írjatok a Metál zenéről!

Gerry
#222 Gerry [8082]
Ne monjon ilyeneket kartács, me forradalmat indítok Szeged Pest alá költöztetése végett!

Nékem más alternatívám nemigen van..bár szóltam a főkartácsnak, hogy értesítsen, hogy ha van vmi említésre méltó kultúrrendezvény a pártvárosban...

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.06.09. 18:37
Morello
#221 Morello [5412]
Hát, ezért nem megyek én sem egy hétre... De nekem legalább könnyebb innen a "szomszédból" felmenni

Válasz erre

Előzmény: Gerry 2003.06.09. 18:14
Gerry
#220 Gerry [8082]
Na ja, csakhogy ha már felmegyek, akkor nem egy napig fogom boldogítani a népet..bár az 7-re meg a gatyám is rámegy...hajajj.

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.06.09. 16:06
Morello
#219 Morello [5412]
A Sziget felhozatala részemről egy nap lesz érdekes: Slayer, Testament, Kalapács!
A többi nem igazán izgatott fel, bár lehet hogy még beszerveznek 1-2 érdekesebbet (bár már kötve hiszem)
Vazz, Summer Rocks-on Nightwish és az Anthrax között végig Testament-et játszottak! A kedvenc számomat (True Beliver) 2x is!!! (késett az Anthrax). Olyat headbangeltem rá mint állat!!

Válasz erre

Előzmény: Gerry 2003.06.09. 14:46
Gerry
#218 Gerry [8082]
Mondjuk nem tudom, hogy mikor lessz a közeljövőben emberi távolságban koncertjük, de én is nagyon ki akaródznék menni rá.

Tényleg, mi lesz idén a Sziget felhozatala?

Válasz erre

Gerry
#217 Gerry [8082]
Jahh, nagyon jól zúzott!

Ezzel a gitározással meg nem voltál egyedül..

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.06.09. 12:13
Der_Yeti
#216 Der_Yeti [835]
Még egy jó rész amikor már azt hinné az ember hogy vége, de visszajön Hatfield és mondja hogy még 1 szám. Aztán mondja, hogy nem egy hanem három!! -Közönség örjöng!!!- Utána azt mondja hogy mégis csak 1. Közönség megint örjöng, utána pedig -még tiz számot igér-Közönsög telitorokból üvölt.
Erre megszólal Hatfield: Ti őrültek vagytok

"Remember, that death is not the end but only a transition.." from DT

Válasz erre

Morello
#215 Morello [5412]
A dobverős tényleg tök jó volt

Én is gondoltam hogy felveszem, aztán mégsem lett belőle semmi
És örülök hogy Kirk nem felejtett el szólózni (az új lemez alapján azt hittem...)
Kár hogy azt a kis magánszámát nem adta elő, amikor a gyűrűvel obégattatja a gitárját. Azt tök bírom! Tudjátok, az S&M koncerten a Fuel bevezetője volt ez a rész, a 99-es woodstock-in meg a For Whom The Bell Tolls után

Válasz erre

Előzmény: Der_Yeti 2003.06.09. 13:33
Der_Yeti
#214 Der_Yeti [835]
Én gondoltam, fölveszem kazira a koncertet. Be is tettem beállítottam a videot 21.00 előtt pár perccel elíndítottam a felvételt. Közbe meg mást néztünk, csak később vettem észre hogy rohadt sokat csúszik a koncert és Így az utsó szám nem fért rá a kazira

Minden esetre a Rock am Ring nagyon májer volt.

ui: Nagyon tetszett amikor Ulrich odaadta a dobverőt Hammetnek és avval pengetett

"Remember, that death is not the end but only a transition.." from DT

Válasz erre

Morello
#213 Morello [5412]
Az új számok közül koncerten csak a Frantic-et meg a St. Anger-t szokták játszani, a többit nem. Nem is bánom.
Newsted lelépése ügyében elég nagy a titkolózás, pontos infót nem nagyon lehet tudni (legalábbis én nem ). Ami biztos, hogy nem érezte magát igazán jól a csapatban. Hallottam olyat hogy nem igazán tudta megvalósítani az ötleteit, mert nem engedték annyira kibontakozni, de olyat is hallottam (bár ezt később cáfolták) hogy a csapat nem tudta feldolgozni Cliff halálát, és emiatt érték bántások Jason-t. Szal több verzió van, de biztos csak a halál...
Mindegy, lényeg a lényeg: itt van Rob, akinél úgy látom egy másodpercig sem voltak ilyenféle problémák

|,,| |,,|

Válasz erre

Előzmény: Remen 2003.06.09. 12:50
Remen
#212 Remen [1651]
Nem vagyok egy nagy Metallica rajongó de azért megnéztem. Az új album számait nyugodtan kihagyhatták volna de azért így is jó volt. Nagyon tudnak, asszem két ráadás is volt, nagyon ott volt az egész koncert. Ja és miért ment el a régi gitáros?

Abit NF7 - 2500+ Barton - 512MB - GF2MX - SB X-Fi - 300,200,120 Gb Maxtor

Válasz erre

Morello
#211 Morello [5412]
Rob tényleg egy állat!!! Úgy mászkál a színpadon mint valami teknősbéka, a basszerját a térdére fekteti és zúz mint az állat!!! Sztem nagyon jó választás volt.
Én meg végig headbangeltem meg léggitároztam az össes dalt a tv előtt, baromi jó koncert volt (terveztem is hogy kimegyek, de aztán a Maiden/Nightwish/Anthrax miatt maradtam )
Jövőre vazz el kell hogy jöjjenek hozzánk is mert megőrülök!!!

Válasz erre

Előzmény: Gerry 2003.06.09. 11:27
Gerry
#210 Gerry [8082]
Én is épp ezt akartam kérdezni! Nagyon ott volt a szeren a kocert! Bár a St. Anger-el kapcsolatban kissé vegyesek az érzéseim, da a koncert rohadt jó volt! (Amúgy meg az új gitáros egy állat. Na persze aki Ozzy Ozborne-vel zenebonált eggyütt...

Van oly lény, ki nem nézte? (Dino. Tv nélkül....)

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.06.09. 10:32
Morello
#209 Morello [5412]
Akármilyen vegyes érzéseim vannak is az új albummal kapcsolatban, élőben még mindig iszonyat nagyot tudnak nyomni!!!

Válasz erre

Morello
#208 Morello [5412]
Vazz, tegnap az MTV-n élőben adták a Metallica teljes Rock Am Ring-es koncertjét!!!!!!! Iszonyat nagy volt!!!!

Ugye mindenki nézte?

Válasz erre

Der_Yeti
#207 Der_Yeti [835]
Igen ez meglehetősen érdekes olyan mintha Hammet ott se lenne.
Nincsenek olyan nagy megvillanásai mint régebben.

"Remember, that death is not the end but only a transition.." from DT

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.06.07. 21:03
Morello
#206 Morello [5412]
Na holnap meghallgatom a St. Angert, de azért nem táplálok túl nagy reményeket.
Maga a St. Anger klipje megvan, nem olyan rossz maga a szám, de hogy gityószóló nincs (egyikben sem) az nagyon tépi az agyam!!!!!!

Válasz erre

Előzmény: Remen 2003.06.06. 18:51
Remen
#205 Remen [1651]
Az internetről már letölthető az új albumok is az St Anger de sokan mondták hogy egy kalap ***. Az új klipp is letölthető ami az St Anger c számhoz készült de állítólag az is olyan mint a lemez.

Abit NF7 - 2500+ Barton - 512MB - GF2MX - SB X-Fi - 300,200,120 Gb Maxtor

Válasz erre

Der_Yeti
#204 Der_Yeti [835]
Hosszas várakozás után újra harcrakész a MetallicA !!!!!
Találatak új basszgitárost Newstead helyére, az Mtv-n volt kis ízelítő pár régebbi számot 5 percbe besűrítettek, igaz nem volt nagy szám de kezdetnek nem rossz.

Akit érdekel vasárnap lesz éőkoncert szintén MTV-n!!!!!!!

Metallica 4Ever

"Remember, that death is not the end but only a transition.." from DT

Válasz erre

MAgi
#203 MAgi [1008]
My kedvenc bands:
Machine Head (94-97), Pantera, Rage Against the Machine, Fear Factory, Slipknot, Brujeria, Neck Spream... most több nem jut a eszembe, de van még sok

"Only human" - Agent Smith

Válasz erre

Előzmény: GRIM ONION 2003.06.04. 11:49
Gerry
#202 Gerry [8082]
Vidék!!! Áhhhh...bár mondtam Dinonak, hogy majd trtson élménybeszámolót.

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.06.06. 17:30
Morello
#201 Morello [5412]
Na Summer Rocks ügyben mizujs? Ki hogy érezte magát?

Válasz erre

Remen
#200 Remen [1651]
Én mostanság Windirt, Thyrfinget néha Bathoryt meg Solefaldot hallgatok. Persze azért In Flames is megy.

Abit NF7 - 2500+ Barton - 512MB - GF2MX - SB X-Fi - 300,200,120 Gb Maxtor

Válasz erre

okoska3000
#199 okoska3000 [12750]
Én mostanában Symphny X, Stratovarius, The Quiet Room-ot hallgatok, elmozdultam kicsit a progresszív metal irányba

Régebben Nevermore, Death, Arch Enemy, ilyeneket hallgattam, most pihin vannak...

A progresszív dolgok most jobban bejönnek, így elfáradva a sok unalomtól, jó lefeküdni és hallgatni... Bár néha nosztalgiának berakok egy kis Death-et, hadd szóljon és kultúrálódjon a szomszéd is

Válasz erre

GRIM ONION
#198 GRIM ONION [4084]
Slipknot-ot szereti innen valaki? Nekem a kedvenceim: Strato, Slayer, Manowar, Slipknot.

Az élet jó! Csak a világ szar...

Válasz erre

okoska3000
#197 okoska3000 [12750]
Ja, tegnap megvettem Michael Romeo szólóalbumát (Symphony X gityós), mondjuk az volt írva rá, hogy 2000-es kiadás, bazz, azt otthon látom, hogy '94-es, csak újra kiadták és azt írták kívülre, de kellemesen csalódtam, nem szól rosszul, valszeg újrakeverték vagy masterizálták, vagy már csak akkor is ilyen jól szólt

A címe, The Dark Chapter, végülis pofás darab, instiment végíg, szólózgat rendesen a gyerek, meg mindent ő csinál, billentyű, bass...

Szal nem rossz... Mondjuk megfogadtam, hogy csak olyan CD-t veszek, aminek előbb utána nézetem, de most sem sikerült betartani, de mivel nem rossz, most kivételesen nem buktam akkorát, mint szoktam...

Válasz erre

okoska3000
#196 okoska3000 [12750]
Akkor belefért volna egy kis figyelemelterő popsisimogatós próbálkozás

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.06.04. 10:46
okoska3000
#195 okoska3000 [12750]
Mellettem is állt egy lányka (egyedül!!!!!!), gondoltam rá, hogy megpaskolom a seggét , de valahogy a koncert jobban érdekelt, nem akartam lemaradni semmiről, szal tényleg csúcs volt

Kár, hogy másnap nem ismételtek újra

Válasz erre

Előzmény: GRIM ONION 2003.06.03. 18:39
Morello
#194 Morello [5412]
Strato tényleg nagy volt, csak 3 napig nem hallottam tőle, mert pont az egyik hanfallal szemben álltam.

Holnap a Maiden azért überelheti, a Szigeten meg majd a Slayer. Remélem kitesznek magukért.

UP THE IRONS!!!!

Válasz erre

GRIM ONION
#193 GRIM ONION [4084]
Jaja! Ott voltunk! Az egyik legjobb koncert volt amiken voltam...
Főleg, hogy még össze is jöttem egy jó bulával!

Az élet jó! Csak a világ szar...

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.06.03. 17:09
okoska3000
#192 okoska3000 [12750]
Mármint a Startovariuson voltatok?

Jó volt a lángcsóvás mókájuk, az nagyon tetszett, meg a kis pirotechnika is, jó hangulatot teremtett, nameg mögöttük a kivetítő is... Szal rendben volt a látvány is...

Válasz erre

Előzmény: GRIM ONION 2003.06.03. 16:55
GRIM ONION
#191 GRIM ONION [4084]
Slayert én is....

Az élet jó! Csak a világ szar...

Válasz erre

Előzmény: MAgi 2003.06.03. 17:06
MAgi
#190 MAgi [1008]
A Seput, meg a Slayert várom!

"Only human" - Agent Smith

Válasz erre

GRIM ONION
#189 GRIM ONION [4084]
Ott mi is ott voltunk haverokkal!!! Király volt!!!

Az élet jó! Csak a világ szar...

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.06.03. 16:20
Remen
#188 Remen [1651]
Én még mindig az In Flamest várom

Abit NF7 - 2500+ Barton - 512MB - GF2MX - SB X-Fi - 300,200,120 Gb Maxtor

Válasz erre

okoska3000
#187 okoska3000 [12750]
Engem nem érdekel...

Az év bulija a Starto volt, azt nem lehet felülmúlni...

Előtte a tavaly nyári Dream Theater vezetett, de a Strato most űberelte... Talán jövőre, ha lesz újra Dream, vagy Strato, akkor...

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.05.31. 20:56
Morello
#186 Morello [5412]
Biztos minden érintett tudja, de azért leírom: a Summer Rocks első napja nem a Pecsában, hanem a Kisstadionban fog zajlani a nagy érdeklődésre való tekintettel

Válasz erre

okoska3000
#185 okoska3000 [12750]
De mára már kiveszett a lendület ezekből a régi magyar zenakarokból...

Az Ossian volt a kedvencem, de az eredeti felállással, márminthogy Maróthy Zoli gitárjátékával, milyeneket szólózott már...

Régóta nem veszek és nem is hallgatok és nem is érdekel a magyar zene Mert nem zene...

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.05.27. 10:45
MAgi
#184 MAgi [1008]
magyar bandák közül a Neck Spream jön be, a többire nincs időm, mert ugye a külföldi metált is hallgatni kell. (Mondjuk tennap Ghymest hallgattam.)

"Only human" - Agent Smith

Válasz erre

Morello
#183 Morello [5412]
Nem kövezünk meg , én is szeretem az Ossiant, de a lemezeken nem igazán jön be (vhogy Paksi hangja zavar), de élőben nagyon tetszik

Válasz erre

Előzmény: Remen 2003.05.26. 22:10
Remen
#182 Remen [1651]
Kövezzetek meg de nekem az Ossian a kedvencem. (Bár mióta meghallgattam a debreceni koncertet minden számon röhögni tudnék)
a Tankcsapdát nem szeretem a Pokolgép az jó meg a Kalapács is de csak a Nevergreen mögött.

Abit NF7 - 2500+ Barton - 512MB - GF2MX - SB X-Fi - 300,200,120 Gb Maxtor

Válasz erre

Morello
#181 Morello [5412]
Nekem a magyar kedvencem a Kalapács, a Pokolgép, meg néha a 'Csapda is bejátszik.

Ossian-t is szeretem, de csak élőben

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.05.26. 16:29
Morello
#180 Morello [5412]
Olvastam a Nightwish topicon, szóhoz sem jutunk

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.05.26. 17:38
okoska3000
#179 okoska3000 [12750]
Ja, és beírom ide is, hátha nem látogatjátok a Nightwish topicot:

"Tarja Turunen gets married"

Válasz erre

okoska3000
#178 okoska3000 [12750]
Én is meghallgatnám, ingyé persze, de csak egyszer és semmi előítélet...

Amúgy magyar zene suxxxxx... Rég nem is érdekel... Pedíg kiskoromban ott nyomultam anno minden Pokolgép, Ossian koncerteken, hébe-hóba Moby Dick, aztán még Ómeneken is, mikor megalakultak... Régi szép idők, milyen jók voltak az Ossian bulik, nagy balhéh, széttörtek az épületek, ahol koncerteztek, ajtó szakadt, üveg repedt a tömegtől és mi lett mára belőlük... Elmúltak a régi szép idők...

Ja, je, meg Akela, hú de jó volt a Cirkuszban is a bulijuk, mikor szét lett szedve a Fővárosi nagy cirkusz, még a vadállat rács is leszakadt a rajongók által (hehe-én is rámásztam), ami a vadállatok ellen óhajtotta megvédeni a közönséget, a székekről nem is beszélve

Igényes zene, akkor csakis külföldi, a magyar mind BOTRÁNY!!!!!

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.05.26. 16:17
Morello
#177 Morello [5412]
Legrosszabb esetben magam fogok torkaszakadtából üvölteni, hogy ne halljam

Válasz erre

Előzmény: MAgi 2003.05.26. 15:58
MAgi
#176 MAgi [1008]

Ha sikerül, majd írd le, hogyan, és akkor én is így hallgatom meg először.

"Only human" - Agent Smith

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.05.26. 15:55
Morello
#175 Morello [5412]
Én úgy csinálnám, hogy levenném róla az éneket, a Nagyfiék meg hátha nem felejtettek el zenélni

Válasz erre

Előzmény: MAgi 2003.05.26. 15:54
MAgi
#174 MAgi [1008]
Kizárólag úgy, egy számot, és halkan

"Only human" - Agent Smith

Válasz erre

Előzmény: Morello 2003.05.26. 15:52
Morello
#173 Morello [5412]
Na, az!!! Soha nem jön a számra... De nem is bánom!

Hát egyszer talán én is meghallgatnám, de csakis úgy ha nem kéne fizetni érte

Válasz erre

Előzmény: MAgi 2003.05.26. 15:50

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat