28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!

Blade Runner
#319 Blade Runner [3128]
Yep. Attól, hogy bejelentik hivatalosan a kártyát névvel és paraméterekkel, még nem lehet megvenni azonnal a sarki boltban. Pont erre céloztam a "novemberben többet tudunk" résszel. A Gamestar-os kolléga összetévesztette a bejelentést a szállítás megkezdésével, legalábbis nem egyértelműen fogalmazott. A novemberi Comdex-en szép nagy árkus papírokat fognak majd a látogatók kapni, amin jól lehet tanulmányozni a csip tulajdonságait, de kártya az biztosan nem lesz. Ha lenne, akkor most lenne a bemutató és nem novemberben.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.10. 00:07
Sirmelon
#318 Sirmelon [9786]
Blade Runner:

"Hát a topic címére visszautalva, ősszel biztosan nem lesz NVidia Omen kártya, legfeljebb a novemberi hivatalos bejelentésnek örülhetünk, "

Lássuk csak:

NV30 a Comdex-en?
2002-09-09
Az NVMax jelentése szerint, egy nVidia-hoz közeli partner elfecsegte, hogy a chipgyártó óriás következő generációs grafikus chipjének a bemutatóját, az ezévi Comdex-re tervezik. Ez Las Vegas-ban kerül megrendezésre, november 18 és 22 között! Reméljük igaz a hír, és akkor már többet tudunk mondani a chipről...


GameStar Online

Várjuk.

Sirmelon


Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Sirmelon
#317 Sirmelon [9786]
"amivel viszont (mármint a bejelentéssel ) nem futnak a gémek. "

Nem baj, van már NV30 emulátorunk is!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.09. 14:59
Blade Runner
#316 Blade Runner [3128]
Hát a topic címére visszautalva, ősszel biztosan nem lesz NVidia Omen kártya, legfeljebb a novemberi hivatalos bejelentésnek örülhetünk, amivel viszont (mármint a bejelentéssel ) nem futnak a gémek. Hmmm...

Blade

Válasz erre

Sirmelon
#315 Sirmelon [9786]
Ki tudja, lehet hogy mégis igy lesz.
Nem igazás értem, minek ez a titkolózás az Nvidia részéről.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.06. 14:44
loud
#314 loud [607]
Ja és milyen jól hangzik: Omen Ti5600 Ultra.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Blade Runner
#313 Blade Runner [3128]
Meglestem. Eléggé pletyka íze van a dolognak. Tényleg. A cikk hemzseg a miért gondoljuk, hogy így lesz, meg hasonló kifejezésektől. A 400 MHz még légbőlkapottabb. A csip sebessége a csíkszélességtől függ persze elsősorban, de még vagy 100 egyéb összetevője is van. És miért pont 400 MHz? Miért nem 450? Vagy 350? Ahhh... Ez is csak egy újabb pletyi, bizztos unatkozott a cikkíró, és a kisujjából kiszopta az egész cikket. De az is lehet, hogy a hasára ütött. Hogy a két módszer közül melyiket választotta, már soha sem tudjuk meg.

Blade

Válasz erre

Előzmény: GL 2002.09.04. 18:30
Eric
#312 Eric [20761]
Csicseregték a madarak

Amúgy hardver fórumokról...

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.09.05. 23:33
Anonymus23
#311 Anonymus23 [4532]
És ez a nem hivatalos forrás a sarki zöldségesnéni?

Vagy honnan van ez a "nem hivatalos" forrás?

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.05. 22:07
Sirmelon
#310 Sirmelon [9786]
Nos, tutira nem gf5.
Erichez hasonlóan, nem hivatalos forrásból én is az Omen nevet hallottam.
Jó ómen!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: GL 2002.09.05. 20:32
GL
#309 GL [531]
LOL! Én a nv30 at tartalmazó kártya nevére gondoltam. Mint ami jelenleg a g4. Az valószínú nem g5 lesz.

Válasz erre

loud
#308 loud [607]
Ott van: Kreed. Amúgy nagyon faxa fps. Ahhoz képest, hogy oroszok csinálják...

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: GL 2002.09.05. 19:50
GL
#307 GL [531]
Hát nemtom ,de má legalább a nevét megmondhatnák!

Válasz erre

loud
#306 loud [607]
De a Kreed-ben már láttam vizet.
Amúgy annak is faxa grafikája lesz. Nem tudja v.ki, hogy mikor jelenik meg?

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.09.05. 00:37
Eric
#305 Eric [20761]
El tudom képzelni, hogy a Doom III-ban kb. mennyi víz lesz...

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.04. 21:32
Sirmelon
#304 Sirmelon [9786]
Sztem is.

Mexavaztuk.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: VOid- 2002.09.04. 19:13
Sirmelon
#303 Sirmelon [9786]
Hubert:

Bakker, mennyi sört vágtál be mielőtt ezt leirtad?
Ha ennyire ártalmas csiki sör, maradok a Borsodi Világosnál, az nem zavar meg ennyire!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.04. 09:06
loud
#302 loud [607]
Ez a watershader tetszik. Remélem a Doom 3 vagy valami támogatja ezt.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

VOid-
#301 VOid- [1778]
Jaja sztem is igaz NVIDIA RulZZZZZ!!

Válasz erre

vally
#300 vally [9774]
Igaz. Ahogy az nVidiát ismerem...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: GL 2002.09.04. 18:30
GL
#299 GL [531]
http://www.nvmax.com/Articles/Previews/NV30_SNEAK_PREVIEW/

Lessétek meg bátran. És hogy igaz e vagy sem? Döntsétek el magatok...

Válasz erre

vally
#298 vally [9774]
Jujj. lol

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.04. 08:58
okoska3000
#297 okoska3000 [12750]
Te akkor kiestél a versenyből

/* Bár megjegyzem, aszonták a tesztelők, hogy az új UT motornál meglepően jól szerepelt a KyroII, annak ellenére, hogy nincs hardveres TL-je, vagy mi, szal menni fog, legfeljebb nem kapcsol be egy-két effekt, lemaradnak a vízfodrozások, meg ilyen látványosságok, igaz ez más gyengébb VGA-kra is */

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.04. 11:06
Anonymus23
#296 Anonymus23 [4532]
Hát reád ez olyan lilás fényt vet!

Kyro!

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.04. 11:06
Blade Runner
#295 Blade Runner [3128]
Hehehe...
Én nem vagyok ATI rajongó, és nem NVidia kártya van a gépemben. Akkor ez most milyen fényt vet rám?
LOL

Blade

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.04. 09:59
okoska3000
#294 okoska3000 [12750]
Mármint au ATI-ra vet rossz fényt...

Ugye Hubert??????????

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.04. 09:59
okoska3000
#293 okoska3000 [12750]
Csakhogy az új nVidia valószínüleg brutálisabb erővel fog rendelkezni

De ez elég rossz fényt vet rá, hogy az ATI rajongóknak is Geforce-uk van

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.04. 09:06
Hubert
#292 Hubert [1984]
"Láttátok, hogy mit fog tudni a DX9? Ez ugye benne lesz az NV30-ban is?"

Ez már mind "benne van" az Ati Radeon 9700-ban.
Nvidia go home! Ati rules !
"all over the universum forever and ever" ...
ahogy Anonymus23 szokta mondogatni ...

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Deathman 2002.09.02. 19:44
Hubert
#291 Hubert [1984]
"Az NV30 full DX kompatibilis /lesz/."

Nem kunszt !
A Geforce2 is full DX kompatibilis.

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.02. 21:04
Eric
#290 Eric [20761]
NVIDIA Envéharminc.

Én nem hivatalosan hallottam már az Omen névről.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.03. 20:08
loud
#289 loud [607]
Remélem kiadják az NV30-at gyorsan és akkor tudok majd jókat DOOM3-azni.:

Télleg nem tudja v.ki mi lesz az NV30 hétköznapi neve(Pl.:GeForce5.)?

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

okoska3000
#288 okoska3000 [12750]
Csak a fizetéseket is emeljék fel hamar

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.09.03. 01:42
Eric
#287 Eric [20761]
Itt lesz az hamar...

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.02. 23:11
Blade Runner
#286 Blade Runner [3128]
Le kell hogy hűtsem egy kicsit a várakozásokat. Fizikailag a jelenlegi alplapok és processzorok képtelenek olyan menyiségű adattal ellátni egy grafikus kártyát, hogy az 25000 pontszámot produkáljon. Ehhez nemcsak a grafikus kártyáknak kell még legalább 1 évnyi fejlődés, de szükség lesz az akkori legfejlettebb alaplapokra (gyors memcsivel) és bikaerős procikra is.

Blade

Válasz erre

vally
#285 vally [9774]
Az NV30 full DX kompatibilis /lesz/.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Deathman 2002.09.02. 19:44
Deathman
#284 Deathman [63]
Láttátok, hogy mit fog tudni a DX9? Ez ugye benne lesz az NV30-ban is?

"Ebben a tekintetben a DirectX 9.0 legfontosabb újdonságai az alábbiak:

Vertex Shader 2.0 és Pixel Shader 2.0
128 bites, lebegőpontos színábrázolás
nagy pontosságú frame puffer mód
több "leképezési célpont" (rendering target)
displacement mapping és folyamatos tesszeláció
A DX8 kapcsán kerültek be először a köztudatba a shaderek. A shaderek (pixel shader, vertex shader) olyan programocskák, amelyek segítségével az alkalmazásfejlesztők leírhatják, mi történjen a három dimenziós világ objektumaival. Lássuk, miben hoz újat a DirectX 9.0-ban debütáló Vertex Shader 2.0 és Pixel Shader 2.0!"

A cikk többi része:HWSW

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

Válasz erre

vally
#283 vally [9774]
De akkor majd jön a 3DMark 2003, és megint 6000 pontod lesz

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Deathman 2002.09.02. 06:14
Deathman
#282 Deathman [63]
Ez csak arra enged következtetni, hogy megfog jelenni az nv30. Remélem valamikor karácsony környékén. Szeretnék már 25000 pontot elérni a 3dmarkban.

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.02. 06:04
vally
#281 vally [9774]
Hmm. És akkor mi van? Mire megyek egy Emulált nV30-cal? Gyorsabbal lesznek vele a DX9-es játékok a gépemen?

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.01. 22:21
Sirmelon
#280 Sirmelon [9786]
Nézzétek mire bukkantam!

"NV30 emulátor!
2002-09-01
A hivatalos nVidia honlapra felpakoltak némi finomságot... Az itt található extrák között megtalálhatjuk az NV30 emulátort, valamint ennek OpenGL speciikációját... Főként programozók vehetik hasznát, de hátha mást is érdekel!"

GameStar Online

Ha esetleg valaki nem birja ki karácsonyig, máris lehet egy virtuális NV30-a!
Nem semmi!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Sirmelon
#279 Sirmelon [9786]
Kolin:

Ha exe, hát csomagold ki!
Nem kell hozzá a WinCommander sem, a Windows is megcsinálja, én is ugy szoktam!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Kolin Mekré 2002.08.29. 18:58
Sirmelon
#278 Sirmelon [9786]
VOid-:

"Rakjátok fel a detonator 40 et !! "

Máris rakom, csak mondd meg hogy honnan lehet letölteni a win9x-hez valót!
Én ugyanis csak XP-hez találtam ilyet.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: VOid- 2002.08.29. 16:35
Sirmelon
#277 Sirmelon [9786]
Na ettől azért többet néztem ki belőled.

Ha esetleg viccek szántad:
egyáltalán nem volt vicces.

Sirmlon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.29. 10:12
Deathman
#276 Deathman [63]
MEGY A TÜZIJÁTÉK!!!!

De a sz@rt sem érdekli.
Legalábbis engem nem.

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

Válasz erre

vally
#275 vally [9774]
De!
Remélhetően...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.08.31. 12:24
Blade Runner
#274 Blade Runner [3128]
Nem OT ez egy kicsit?
Egyébként meg remélem még vagy 40 évig senkinek sem kell a Viagra előállító céget anyagilag támogatnia a fórumról.

Blade

Válasz erre

okoska3000
#273 okoska3000 [12750]
OK.

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.30. 17:00
vally
#272 vally [9774]
Ok.
És nekem nem bugyim van, hanem boxerem.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.30. 16:55
okoska3000
#271 okoska3000 [12750]
Na, akkó most mi van, egyszerre editáljuk az oldalt, így nem látni rögtön a választ...

Tudod mit... Maradjunk abban, hogy az AMD-seknek kell a viagra, azt akkó jó, mindenki heves bólogatásba kezd...

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.30. 16:53
okoska3000
#270 okoska3000 [12750]
Ja, hogy okoskáról beszéltél, de nem okoska3000-ről, az más, akkor elhiszem, hogy a lányok könyörögnek neked, ezennel visszavonok mindent

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.30. 16:51

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat