Gond van a géppel? Segítünk!
Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.
MacBook Pro 14, legfrissebb Ventura. Egészen mai napig minden oké volt, most viszont a net szarakszik. Wifihez csatlakozik (routerrel és mobilnet megosztással is próbáltam és más eszközök ugyanezen hálózatokon elérik a netet), de ezen a gépen most mégsem gyün az internet...
KIVÉVE: a Playdome és az is csak Safari böngészőn. Nem cache, mert olyan cikkeket és pl ezt a fórumot is megnyit, amit előtte nem nyitottam meg... de semmilyen más webes oldalt, a Chrome böngésző semmit, sem internet alapú appok (messenger, viber, deepl, stb.) nem működnek... csak a PlayDome...
Ötlet?
Valóban nem használom az egeret gaming-re, a billentyűzettel együtt volt, ami viszont ergonomikus, dizájnos, világít, mindkettő passzol kinézetben és színben a ház színeihez.
Ősszel cseréltem a vidéken lévő gépemet 100%-ban le és amikor kiderült, hogy nem lesz olcsó, nem akartam már spórolni a részleteken, nem a billentyűzet és egér ára dobta meg jelentősen a végösszeget."Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Dark Archon
Most így ki is derült, hogy a görgő alatt van 2 gomb, egyik belassít, másik visszagyorsít, szóval ezt nyomhattam meg véletlenül."Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Pl. én is 600 DPI-n játszom MW2-t, de alapban 1200-on megy az egér, ezt a két profilt DPI gombbal váltogatom.
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Dark Archon
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
A kibaszás társas játék, sose feledd.
Első körben ezt tisztáznám, mielőtt továbblépsz.

A kibaszás társas játék, sose feledd.
Dark Archon

Ráadásul ez 2,5Gb-s, szóval lassú szerződsét kötöttél
S persze akkor a teljes vonalon min. 2Gb-s eszköznek kell lennie, hogy működjön.Dark Archon
Utobbi esetben soha nem lesz 2000 a vegponton sem.A kibaszás társas játék, sose feledd.
A kérdésem, hogy van-e olyan csatlakozó, amire le tudnám cserélni az E2500-at, belemegy a Helios 300-ba és képes a 2000Mbps sebesség feldolgozására?
Bármilyen más alternatív megoldást is szívesen fogadok.
Köszi előre is!

Dark Archon
Nagyon köszi a segítséget mindkettőtöknek. Otthon kipróbálom majd.
). 3D beállítások fül Globális beállítások tabja alatt nézd.I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
De van ilyen globális V-sync, amit a drivernek adhatok meg?
A Hz-et megtaláltam, de az jól állt.
De olyan tényleg volt, hogy egy kis indie játéktól felforrt a kártya és játékon belüli beállításokban beállítottam, hogy max 60 fps és lenyugodott. Szóval ez rohadt jó ötlet, csak nem találok ilyen általános beállítást az NV drivernél. (Ugye ugyan arra gondolunk: jobb-klikk a desktopon és onnan indítom és a 3D beállítások alatt vannak ezek.)
De van még egy faék egyszerű megoldás a problémára, legalábbis a legtöbb játék esetén: bekapcsolandó V-Sync. Ezáltal ha a monitor képfrissítése (pl.) 120Hz, akkor a videokártya is ehhez idomul, s nem akar majd 200-500-40000 Hz-es teljesítményt kipréselni magából.
(Valójában én mindettől függetlenül is bekapcsolva tartom ezt az opciót, számomra ilyenkor a legjobb a látott kép.)
Az a fura, hogy nem csak az új játékoknál, hanem mondjuk a baromi régi SW battlefront 2-nél is. Sőt, néha ilyen indie szaroknál is, amiknek nincs is grafikája.
Egy 3rd party HW monitort használok, ami a teljes konfigot monitorozza és azon látszik is, hogy 102 fokos a GPU. De monitor se nagyon kell, mert amúgy érzem, hogy ömlik ki a meleg a gépházból (ez így télen nem olyan rossz, de már rettegek mi lesz itt nyáron).
Szóval elkezdtem olvasgatni a neten és nem sok embernek van hasonló problémája, de az egyiknek azt tanácsolta az ASUS, hogy valamit állítson be a hivatalos TWEAK III alkalmazásban. Úgyhogy én is telepítettem ezt és ugyan nem állítottam semmit rajta, de gondoltam megnézem az TWEAK monitozójáva is, mint mond. És hát a TWEAK szerint soha, de soha nem magasabb a hőmérséklet, mint 80 fok. És a durva, hogy tényleg nem árad ki a gépházból a hő. Se az ősrégi SW battlefrontnál, se a RDR2 (fullra felhúzott grafika)...
Ez lehetséges? Mármint, hogy a TWEAK (ha fut!) akkor lekorlátozza a videókártyát annyira, hogy ne melegedjen 80 fölé? De ha nem fut (kis X-szel kikapcsolom), akkor meg simán elengedi a gyeplőt és felfut 100 fok fölé. Mondanom sem kell, hogy szaggatás egyik esetben sincs: azaz nem tudom mit fog vissza a tweak, de nem a teljesítményt.
(Ha ez lehetséges, akkor hogyan érhetem el, hogy a háttérben fusson a tweak (mondjuk a tray-ben)?

Szervizes ismerőssel sikerült beszélnem, megnézte soron kívül, de nem tudta reprodukálni a hibát. Megnézte a tápot is, ha már szóba került, de azzal is rendben van minden. Tesztek szerint minden jó. Szerinte 99%, hogy mégiscsak valami meglazult kábel vagy hasonló lehetett a ludas és amikor ki-be pakoltam az alkatrészeket akkor helyre pattant, csak már pont nem néztem rá akkor.
Én nem vitatkozok vele, elhiszem neki.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Az újraindulós-leállós esetben meg használat alatt csesződött szét valamitől a tápom. Én is csak gyanakodtam rá, hogy az lehet, és odaadtam havernak, hogy vizsgálja be. Elvileg meg is javította, de mondtam, hogy tartsa meg, én azt inkább nem rakom vissza a gépembe.
De ez rohadt inkonzisztens volt, sokszor napokig semmi baja nem volt, aztán meg akár napi kétszer is levágta az egészet.
Csak a két jelenség és a te eseted közötti hasonlóságok miatt jött a gondolat, hogy esetleg nálad is lehet a háttérben meghibásodott táp.
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
De ma is ment egész nap, igaz többnyire csak videókat néztem, de semmi hülyeséget nem csinál.
Csak duplán zavaró, mert lett volna rá jelentkező is, aki szeretné, de így hogy merjem odaadni?
Lehet holnap beszélek szervízes ismerőssel és megnézetem vele, más ötletem nincs.
subject17: És akkor mi oldotta meg?
Mert én ezzel kiegyezek, de éjszakára ki volt kapcsolva és délelőtt ugyanúgy csak fekete képernyőt dobott az alaplapi rész után, integrált kártyával is (én első körben pont a lapra gyanakodtam emiatt), tegnap este meg random elindult és terhelés alatt sincs semmi baja......az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Nekem életemben kétszer volt black screen hibám, mindkétszer a nem megfelelő tápellátásból adódóan. Más kérdés, hogy ezek nem on-off jöttek, hanem miután egyszer szar volt, úgy is maradt. (Egy hibás tápom meg random újraindulásokat okozott, de amúgy ~működött.)
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Egyébként baromi bosszantó tud lenni az ilyen, sokszor ki sem derül, mi okozza. Hiába, bonyolultak már ezek a rendszerek.
Dark Archon
Legalábbis két éve pont a kezembe került a win98 rendszerindítója mikor ott jártam
De értem a célzást, az igazság az, hogy amikor ezt vettem az előző gépből tettem át az SSD-t és amikor elszállt pont nem úgy jött ki, hogy vegyek, átment a rendszer is HDD-re.
Sentinelt néztem, mindig fent van, mindkét HDD 100%, 32-33 fokon mennek/mentek, ha dolgozik nagyon akkor felmegy 37ig. Nyáron összejön a 40 terhelés alatt, de akkor pörögnek a házventik is maxon.
Peace: Teljesen új Windows, tegnap hajnalban le is formáztam a rendszer meghajtót. Éppen a drivereket telepítettem volna mikor elszállt újra. És utána bármit csináltam nem jutott el a windows-ig. Most már a driverek is fent vannak, játék is ment, direkt olyat próbáltam, ami meghajtja... És látszólag semmi gond...
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Meg Hard Disk Sentinelt.
Dark Archon

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Elsőre VGA-ra gyanakodtam, mert annak a drivere vacakolt a héten, de mikor kiszedtem az alaplapi kártyával se töltötte be. Egy ponton fekete képernyő (nem kapcsolt ki, de nem is adott semmilyen jelet) és minden USB lekapcsolt.
Próbáltam kísérletezni (memória modul ki, HDD-k közül egyik le, másik le, stb), a végén ráhagytam és elkönyveltem, hogy úgyis gépet akartam venni... Ma 7körül rányomtam kíváncsiságból és simán indult, arról írok, minden driver rendben fent van...
Most akkor ez mi volt? És mi oldotta meg?

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Márkás táp sem fog meg egy villám okozta túlfeszültséget. Azt külön eszköz tudja, pl. egy villám- és túlfeszültségvédelmi hosszabbító vagy szünetmentes tápegység.
Dark Archon
2. A gépedben milyen alkatrészek (processzor, VGA, merevlemezek, ram, egyéb elemek) voltak, illetve jelenleg mik vannak (beleértve már egy betervezett új videókártyát is)?
Ugyanis a 2. pont nélkül nem tudni, hogy mekkora új tápot lehetne ajánlani.
Az 1. pont meg azért lényeges, hogy tudjuk, ritka nagy szerencsétlenség ért-e, vagy pedig olyan táppal használtad a gépet, amibe "kódolva van", hogy ha elpukkan, akkor esélyesen viszi a fél konfigodat is (függetlenül attól, hogy mi van ráírva reklámszövegként a tápra).
Endure. In enduring, grow strong.
Itt az összefoglalóban van egy szuper lista az ajánlott tápokról. És szerintem itt okos választ is kaphatsz arra, hogy mi történhetett. Mondjuk ez az egyik legrosszabb eset, amikor a táp visz magával még két másik drága egységet.

Hét hete játék közben elszált a videó kártya + az alaplapom is! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a tápegységem feszültség elleni védelemmel van ellátva akkor ezt mi okozhatta? A tápegység is elszált egyébként de direkt fesz meneteset vettem az iylenek elkerülése ellen.
Alaplapot már vettem, de amig nem tudok végleges biztonságos megoldást nem merek drága videókártyát használni ( csak az alaplapit, persze az nem jó játékra
)
Kérem a segítségetek abban, hogy ezt mi okozhatta? Illetve miylen tápegységet ajánlotok ha esetleg abban lehetett a biba forrása?
Továbbá, érdemes felrakni a Hard Disk Sentinelt, ezt megmondja, ha gyengélkedik az SSD.
Dark Archon
Dark Archon
Szeptember elején lett betéve a gépbe egy SSD amire ment a Windows is. Olyan egy hónapja kezdte el azt csinálni hogy hol érzékeli az SSD-t bootnál hol nem.
Tudom ez látatlanban nehéz kérdés de mivel lehet a gond az SSD-vel vagy a Windows trükközik? A hibakód: 0xc000000e amit kiír meg hogy nem találja a Win.exét.
Néha meg minden gond nélkül indul.
Előre is köszönöm a segítséget!
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Dark Archon
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.
Dark Archon
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 11:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2571]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
