28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

SiMoon
#2328 SiMoon [14]
Van olyan, hogy PlayDome vírus??? Most olyan történik velem, amit ha más mondana, tuti nem hinnék neki:

MacBook Pro 14, legfrissebb Ventura. Egészen mai napig minden oké volt, most viszont a net szarakszik. Wifihez csatlakozik (routerrel és mobilnet megosztással is próbáltam és más eszközök ugyanezen hálózatokon elérik a netet), de ezen a gépen most mégsem gyün az internet...

KIVÉVE: a Playdome és az is csak Safari böngészőn. Nem cache, mert olyan cikkeket és pl ezt a fórumot is megnyit, amit előtte nem nyitottam meg... de semmilyen más webes oldalt, a Chrome böngésző semmit, sem internet alapú appok (messenger, viber, deepl, stb.) nem működnek... csak a PlayDome...

Ötlet?

Válasz erre

Norb.
#2327 Norb. [14]
Az imént úgy lefagyott a gépem, hogy az eddig általam utolsó megoldásként ismert, bekapcsológomb hosszú nyomvatartása sem segített. Végül a tápkapcsoló kikapcsolásával sikerült újraindítani, gondolom ilyenkor már nincs más megoldás.(?) Mindez egy youtube videó nézése közben, soha nem tapasztaltam még ilyet, ezt mi okozhatja?

Válasz erre

Barthezz
#2326 Barthezz [54711]
Jogos. Valóban nem használom az egeret gaming-re, a billentyűzettel együtt volt, ami viszont ergonomikus, dizájnos, világít, mindkettő passzol kinézetben és színben a ház színeihez. Ősszel cseréltem a vidéken lévő gépemet 100%-ban le és amikor kiderült, hogy nem lesz olcsó, nem akartam már spórolni a részleteken, nem a billentyűzet és egér ára dobta meg jelentősen a végösszeget.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2023.05.28. 08:18
Dark Archon
#2325 Dark Archon [11834]
Drága kenyér... az ilyennek minek komoly(abb) egér

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.05.27. 23:33
Barthezz
#2324 Barthezz [54711]
Köszi mindkettőtőknek, meg is oldottátok a kérdést. Őszintén szólva fogalmam nincs mi az a DPI, de a leírásotok alapján megnéztem, milyen plusz gombok vannak rajta, megnyomtam mindegyiket és az egyik esetén visszaállt a kurzor sebessége normalra. Most így ki is derült, hogy a görgő alatt van 2 gomb, egyik belassít, másik visszagyorsít, szóval ezt nyomhattam meg véletlenül.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

subject17
#2323 subject17 [7050]
Kéne a pontos típus, egyrészt valószínűleg az van, amit DA mond (DPI gombot megnyomtad), másrészt lehet, hogy van valami driver program, ahol amúgy tudnál több profilt beállítani.

Pl. én is 600 DPI-n játszom MW2-t, de alapban 1200-on megy az egér, ezt a két profilt DPI gombbal váltogatom.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.05.27. 17:00
Dark Archon
#2322 Dark Archon [11834]
Nem nyomkorásztad a DPI váltót?

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.05.27. 17:00
Barthezz
#2321 Barthezz [54711]
ASUS TUF egerem van. Egyik napról a másikra brutálisan belassult a kurzor sebessége. A Windows beállításokban a maxra tettem a sebességet, de így is egy örökkévalóság, mire a képernyő egyik feléből a másikba húzom, szóval használhatatlan. Kipróbáltam több USB slotban is és a gépet is újraindítottam, de semmi eredmény. Rádugtam egy régi hagyományos egeret a gépre, azzal tökéletes a kurzor sebessége. Tönkrement volna az ASUS egerem, vagy valami gyári beállítás állítódhatott el? Ha utóbbi, azt hogyan lehet korrigálni?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

LordMatteo
#2320 LordMatteo [29426]
Viszont a helyzet megoldása érdekelne, én tudatosan nem kértem 2 gbps-t, de ha már megoldották ezt, akkor elgondolkozom rajta.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2023.03.29. 21:36
LordMatteo
#2319 LordMatteo [29426]
Nem akarom túlreklámozni magam, és lehet, hogy a T is változtatott már ezen, de az egy alap dolog volt a 2 gigabites csomagoknál anno, hogy egy szálon 1 gigabit megy. Aki 2 gb-s csomagot vett, az igazából 2x1 db 1 gb-s csomagot vett, mert maga a T-s hálózati eszköz portjai sem adnak át ennél többet. Az optikai kábel igen, de az a kütyü, amibe bemegy, annak a portjai nem tudják ezt. Innentől pedig mindegy, hogy mit csinálsz, és milyen adaptert veszel.

Első körben ezt tisztáznám, mielőtt továbblépsz.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2023.03.29. 18:24
Dark Archon
#2318 Dark Archon [11834]
Hát, ezt nem írtad, de fura. A hivatalos oldal semmi ilyesmit nem ír, és az USB 3.0 is tud 5Gb/s-t, tehát nem kéne akadálynak lennie.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2023.03.29. 18:24
Gobiakos
#2317 Gobiakos [13332]
Nekem is ez volt az első gondolatom, szóval egy ilyen már lapul a fiókban, arra vár, hogy visszapostázzam. Az adapter 3.2-es USB-vel üzemel csak optimálisan. A laptopom portjai viszont mind 3.0-ásak.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2023.03.29. 17:39
Dark Archon
#2316 Dark Archon [11834]
Persze, mindenre van már valamilyen adapter

Ráadásul ez 2,5Gb-s, szóval lassú szerződsét kötöttél S persze akkor a teljes vonalon min. 2Gb-s eszköznek kell lennie, hogy működjön.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2023.03.29. 11:44
LordMatteo
#2315 LordMatteo [29426]
Volt magentaskent kerdezem: az a 2000 mbps az egy szalon megy, vagy az utcai leagazo a 2000, es a hazon beluli telekomos cuccok is csak 1000sek? Utobbi esetben soha nem lesz 2000 a vegponton sem.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2023.03.29. 11:44
Gobiakos
#2314 Gobiakos [13332]
Történet röviden: van egy 2019-es Predator Helios 300-asom, amiben van egy 'Killer E2500 Gigabit Ethernet Controller' a kábeles net kiszolgására. Ez 1000/1000 (Mbps)-re képes. Nemrég kötöttem egy új net szerződést a magentásoknál, ami 2000Mbps-et tud, azonban a laptopom a korábban írt okból nem képest ezt átvenni, dolgozni vele.
A kérdésem, hogy van-e olyan csatlakozó, amire le tudnám cserélni az E2500-at, belemegy a Helios 300-ba és képes a 2000Mbps sebesség feldolgozására?
Bármilyen más alternatív megoldást is szívesen fogadok.
Köszi előre is!

Válasz erre

Berci1
#2313 Berci1 [469]
Köszi! El is felejtettem, hogy van ilyen funkciója. De ja, nem merem már azokat a drivereket megpiszkálni minden jól fut. Csak vga drivert szoktam frissíteni ahogy írtátok is. Csupán kíváncsi voltam miknek van újabb verziója, mert az avastét nem tudtam visszanézni miután kiléptem.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2023.02.22. 06:22
Dark Archon
#2312 Dark Archon [11834]
A CCleaner megbízható, és van próbaverziója, mert az a funkció ott is fizetős. De hidd el, hogy egyébként teljesen felesleges. Ahogy írták, a VGA drivert érdemes csak frissítgetni, ha egyébként működik a rendszer.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Berci1 2023.02.22. 02:10
Berci1
#2311 Berci1 [469]
Én is így hittem eddig, de az avast egyik nap benyomta hogy pár driver nincs frissítve. Én hülye meg nem írtam le a nevüket, számukat és kiléptem majd rájöttem utána, hogy ahhoz fizetnem kéne az avastnak, hogy újra ezt lecsekkolja ezért keresek egy megbízhatót.

Válasz erre

Előzmény: warcat 2023.02.20. 14:25
Lacko
#2310 Lacko [11561]
@subject17 és @Peace

Nagyon köszi a segítséget mindkettőtöknek. Otthon kipróbálom majd.

Válasz erre

Peace
#2309 Peace [28898]
https://www.howtogeek.com/509097/how-to-set-a-maximum-frame-rate-in-nvidias-drivers/amp/

Válasz erre

Előzmény: Lacko 2023.02.21. 10:45
subject17
#2308 subject17 [7050]
Van kikényszerített vsync nvidia settingekben (nem az Experience, hanem az az ezer éve ugyanúgy kinéző vezérlőpult ). 3D beállítások fül Globális beállítások tabja alatt nézd.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Lacko 2023.02.21. 10:48
Lacko
#2307 Lacko [11561]
Köszi. Amelyik játéknak van a beállításai között V-sync ott én is mindig bekapcsolom. Még akkor is ha emiatt leesik a teljesítmény (ilyen csak régebben volt, ma már szinte sosem esik az FPS a V-synctől), mert ha ki van kapcsolva, akkor sokszor a kép felénél láttam egy vízszintes vágást.
De van ilyen globális V-sync, amit a drivernek adhatok meg?

A Hz-et megtaláltam, de az jól állt.

Válasz erre

Előzmény: Baracklekvár 2023.02.20. 10:23
Lacko
#2306 Lacko [11561]
Az NV drivernél nem találtam ilyen beállítást, ami maximalizálja az FPS-t, csak a monitor Hz-ét lehetett beállítani. Az meg jól állt.

De olyan tényleg volt, hogy egy kis indie játéktól felforrt a kártya és játékon belüli beállításokban beállítottam, hogy max 60 fps és lenyugodott. Szóval ez rohadt jó ötlet, csak nem találok ilyen általános beállítást az NV drivernél. (Ugye ugyan arra gondolunk: jobb-klikk a desktopon és onnan indítom és a 3D beállítások alatt vannak ezek.)

Válasz erre

Előzmény: Peace 2023.02.20. 10:16
warcat
#2305 warcat [2040]
Windows ezt alapból csinálja máár, ha nagyon régi drivereid vannak.Az egyedüli amit érdemes naprakészen tartani az a videókártya driver, többinél csak ha problémát észlelsz.

Válasz erre

Előzmény: Berci1 2023.02.20. 14:18
Berci1
#2304 Berci1 [469]
Sziasztok! Tudtok ajánlani egy ingyenes és megbízható (nem malware) általános driver updater toolt? Ami lecsekkolja a rendszert és kiírja, hogy milyen driverből létezik frissebb verzió és le is tudja szedni?

Válasz erre

Baracklekvár
#2303 Baracklekvár [1795]
Meglehet a Tweak alkalmazásnak van valami beállítása már alapesetben, amivel korlátozza a feleslegesen maximális teljesítményt.

De van még egy faék egyszerű megoldás a problémára, legalábbis a legtöbb játék esetén: bekapcsolandó V-Sync. Ezáltal ha a monitor képfrissítése (pl.) 120Hz, akkor a videokártya is ehhez idomul, s nem akar majd 200-500-40000 Hz-es teljesítményt kipréselni magából.

(Valójában én mindettől függetlenül is bekapcsolva tartom ezt az opciót, számomra ilyenkor a legjobb a látott kép.)

Válasz erre

Előzmény: Lacko 2023.02.20. 07:38
Peace
#2302 Peace [28898]
Ha NV driver vezérlőpultjában maximalizálod az FPS-t annyira, amennyit a monitor képes megjeleníteni, akkor is ilyen durva a melegedés? Nem garanciális már?

Válasz erre

Előzmény: Lacko 2023.02.20. 07:38
Lacko
#2301 Lacko [11561]
Már panaszkodtam itt a fórumban, hogy az új videókártya melegszik mint állat.
Az a fura, hogy nem csak az új játékoknál, hanem mondjuk a baromi régi SW battlefront 2-nél is. Sőt, néha ilyen indie szaroknál is, amiknek nincs is grafikája.

Egy 3rd party HW monitort használok, ami a teljes konfigot monitorozza és azon látszik is, hogy 102 fokos a GPU. De monitor se nagyon kell, mert amúgy érzem, hogy ömlik ki a meleg a gépházból (ez így télen nem olyan rossz, de már rettegek mi lesz itt nyáron).

Szóval elkezdtem olvasgatni a neten és nem sok embernek van hasonló problémája, de az egyiknek azt tanácsolta az ASUS, hogy valamit állítson be a hivatalos TWEAK III alkalmazásban. Úgyhogy én is telepítettem ezt és ugyan nem állítottam semmit rajta, de gondoltam megnézem az TWEAK monitozójáva is, mint mond. És hát a TWEAK szerint soha, de soha nem magasabb a hőmérséklet, mint 80 fok. És a durva, hogy tényleg nem árad ki a gépházból a hő. Se az ősrégi SW battlefrontnál, se a RDR2 (fullra felhúzott grafika)...

Ez lehetséges? Mármint, hogy a TWEAK (ha fut!) akkor lekorlátozza a videókártyát annyira, hogy ne melegedjen 80 fölé? De ha nem fut (kis X-szel kikapcsolom), akkor meg simán elengedi a gyeplőt és felfut 100 fok fölé. Mondanom sem kell, hogy szaggatás egyik esetben sincs: azaz nem tudom mit fog vissza a tweak, de nem a teljesítményt.

(Ha ez lehetséges, akkor hogyan érhetem el, hogy a háttérben fusson a tweak (mondjuk a tray-ben)?

Válasz erre

Shadowguard
#2300 Shadowguard [4579]
Na valószínű mégis valami user error lehetett a dolog. Ami egyfelől megnyugtató, másrészt akkor nem lett volna muszáj kutyafuttában gépet cserélni
Szervizes ismerőssel sikerült beszélnem, megnézte soron kívül, de nem tudta reprodukálni a hibát. Megnézte a tápot is, ha már szóba került, de azzal is rendben van minden. Tesztek szerint minden jó. Szerinte 99%, hogy mégiscsak valami meglazult kábel vagy hasonló lehetett a ludas és amikor ki-be pakoltam az alkatrészeket akkor helyre pattant, csak már pont nem néztem rá akkor.
Én nem vitatkozok vele, elhiszem neki.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: subject17 2023.02.12. 16:42
subject17
#2299 subject17 [7050]
Hát a blackscreen-es esetek egyértelműek voltak, azok sose mentek - ott szimplán gyenge táp került a konfighoz mindkét esetben.

Az újraindulós-leállós esetben meg használat alatt csesződött szét valamitől a tápom. Én is csak gyanakodtam rá, hogy az lehet, és odaadtam havernak, hogy vizsgálja be. Elvileg meg is javította, de mondtam, hogy tartsa meg, én azt inkább nem rakom vissza a gépembe. De ez rohadt inkonzisztens volt, sokszor napokig semmi baja nem volt, aztán meg akár napi kétszer is levágta az egészet.

Csak a két jelenség és a te eseted közötti hasonlóságok miatt jött a gondolat, hogy esetleg nálad is lehet a háttérben meghibásodott táp.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.02.12. 16:27
Shadowguard
#2298 Shadowguard [4579]
Nincs gyenge szektor egyik HDD-n se. De megnéztem most a SMART menüt is, ami hibára utalhat az minden nullás értéket mutat.
De ma is ment egész nap, igaz többnyire csak videókat néztem, de semmi hülyeséget nem csinál.
Csak duplán zavaró, mert lett volna rá jelentkező is, aki szeretné, de így hogy merjem odaadni? Lehet holnap beszélek szervízes ismerőssel és megnézetem vele, más ötletem nincs.

subject17: És akkor mi oldotta meg? Mert én ezzel kiegyezek, de éjszakára ki volt kapcsolva és délelőtt ugyanúgy csak fekete képernyőt dobott az alaplapi rész után, integrált kártyával is (én első körben pont a lapra gyanakodtam emiatt), tegnap este meg random elindult és terhelés alatt sincs semmi baja...

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2023.02.12. 15:49
subject17
#2297 subject17 [7050]
Hardveres ismereteim roppant limitáltak, de tápgond nem lehet Shadowguard esete?

Nekem életemben kétszer volt black screen hibám, mindkétszer a nem megfelelő tápellátásból adódóan. Más kérdés, hogy ezek nem on-off jöttek, hanem miután egyszer szar volt, úgy is maradt. (Egy hibás tápom meg random újraindulásokat okozott, de amúgy ~működött.)

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Dark Archon
#2296 Dark Archon [11834]
A HDS akkor nem is ír gyenge szektorokat?

Egyébként baromi bosszantó tud lenni az ilyen, sokszor ki sem derül, mi okozza. Hiába, bonyolultak már ezek a rendszerek.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.02.12. 11:03
Shadowguard
#2295 Shadowguard [4579]
Nem vagyok biztos benne, de azt hiszem otthon az első gépem még el van csomagolva, a hozzá tartozó floppykkal együtt Legalábbis két éve pont a kezembe került a win98 rendszerindítója mikor ott jártam
De értem a célzást, az igazság az, hogy amikor ezt vettem az előző gépből tettem át az SSD-t és amikor elszállt pont nem úgy jött ki, hogy vegyek, átment a rendszer is HDD-re.
Sentinelt néztem, mindig fent van, mindkét HDD 100%, 32-33 fokon mennek/mentek, ha dolgozik nagyon akkor felmegy 37ig. Nyáron összejön a 40 terhelés alatt, de akkor pörögnek a házventik is maxon.

Peace: Teljesen új Windows, tegnap hajnalban le is formáztam a rendszer meghajtót. Éppen a drivereket telepítettem volna mikor elszállt újra. És utána bármit csináltam nem jutott el a windows-ig. Most már a driverek is fent vannak, játék is ment, direkt olyat próbáltam, ami meghajtja... És látszólag semmi gond...

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2023.02.12. 09:55
Dark Archon
#2294 Dark Archon [11834]
HDD? Én floppyt használnék a helyedben

Meg Hard Disk Sentinelt.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.02.11. 19:45
Peace
#2293 Peace [28898]
Baromi érdekes! És akkor ráment egy full új Win install tegnap?

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.02.11. 19:45
Shadowguard
#2292 Shadowguard [4579]
Update: másfél óra Forspoken lement közben, hiba nem jelentkezett, a játék gond nélkül futott, hőfokok rendben vannak (VGA 65, CPU 63)... Én komolyan megőrülök

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.02.11. 19:45
Shadowguard
#2291 Shadowguard [4579]
Oké, ez most érdekes... Hajnalban játék közben újraindult a gép, de ahelyett, hogy betöltötte volna a windows-t fekete képernyőt kaptam. Először megpróbáltam egy javításos újratelepítést, ott bejelentkezés után rögtön ismételte a hibát, következő nekifutásra teljesen legyalultam a rendszermeghajtót a driverek telepítése közben megint elszállt.
Elsőre VGA-ra gyanakodtam, mert annak a drivere vacakolt a héten, de mikor kiszedtem az alaplapi kártyával se töltötte be. Egy ponton fekete képernyő (nem kapcsolt ki, de nem is adott semmilyen jelet) és minden USB lekapcsolt.
Próbáltam kísérletezni (memória modul ki, HDD-k közül egyik le, másik le, stb), a végén ráhagytam és elkönyveltem, hogy úgyis gépet akartam venni... Ma 7körül rányomtam kíváncsiságból és simán indult, arról írok, minden driver rendben fent van...

Most akkor ez mi volt? És mi oldotta meg?

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Dark Archon
#2290 Dark Archon [11834]
Vihar nem volt? Milyen a házban az energiaellátás?

Márkás táp sem fog meg egy villám okozta túlfeszültséget. Azt külön eszköz tudja, pl. egy villám- és túlfeszültségvédelmi hosszabbító vagy szünetmentes tápegység.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: tzoli 2023.02.05. 13:58
gothmog
#2289 gothmog [5162]
1. Milyen tápod volt?

2. A gépedben milyen alkatrészek (processzor, VGA, merevlemezek, ram, egyéb elemek) voltak, illetve jelenleg mik vannak (beleértve már egy betervezett új videókártyát is)?

Ugyanis a 2. pont nélkül nem tudni, hogy mekkora új tápot lehetne ajánlani.
Az 1. pont meg azért lényeges, hogy tudjuk, ritka nagy szerencsétlenség ért-e, vagy pedig olyan táppal használtad a gépet, amibe "kódolva van", hogy ha elpukkan, akkor esélyesen viszi a fél konfigodat is (függetlenül attól, hogy mi van ráírva reklámszövegként a tápra).

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: tzoli 2023.02.05. 13:58
Peace
#2288 Peace [28898]
Melyik tápegységet vegyem?

Itt az összefoglalóban van egy szuper lista az ajánlott tápokról. És szerintem itt okos választ is kaphatsz arra, hogy mi történhetett. Mondjuk ez az egyik legrosszabb eset, amikor a táp visz magával még két másik drága egységet.

Válasz erre

Előzmény: tzoli 2023.02.05. 13:58
tzoli
#2287 tzoli [1]
Sziasztok!

Hét hete játék közben elszált a videó kártya + az alaplapom is! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a tápegységem feszültség elleni védelemmel van ellátva akkor ezt mi okozhatta? A tápegység is elszált egyébként de direkt fesz meneteset vettem az iylenek elkerülése ellen.

Alaplapot már vettem, de amig nem tudok végleges biztonságos megoldást nem merek drága videókártyát használni ( csak az alaplapit, persze az nem jó játékra )

Kérem a segítségetek abban, hogy ezt mi okozhatta? Illetve miylen tápegységet ajánlotok ha esetleg abban lehetett a biba forrása?

Válasz erre

Dark Archon
#2286 Dark Archon [11834]
Esetleg a gép paramétereit megtudhatjuk? SSD típusát? Így rohadt nehéz segíteni, de nulladiknak azt javasolnám, cserélj SATA kábelt. Kivéve persze, ha alaplapi foglalatos.

Továbbá, érdemes felrakni a Hard Disk Sentinelt, ezt megmondja, ha gyengélkedik az SSD.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Metontour2 2022.12.07. 14:16
Metontour2
#2285 Metontour2 [92]
Winload.exe rosszul írtam. Amúgy Windows 10.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.12.07. 12:52
Dark Archon
#2284 Dark Archon [11834]
Én nem tudom, milyen gány Windows-t használsz, de rég nincs win.exe nevű file.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Metontour2 2022.12.07. 11:17
Metontour2
#2283 Metontour2 [92]
Sziasztok!

Szeptember elején lett betéve a gépbe egy SSD amire ment a Windows is. Olyan egy hónapja kezdte el azt csinálni hogy hol érzékeli az SSD-t bootnál hol nem.
Tudom ez látatlanban nehéz kérdés de mivel lehet a gond az SSD-vel vagy a Windows trükközik? A hibakód: 0xc000000e amit kiír meg hogy nem találja a Win.exét.
Néha meg minden gond nélkül indul.
Előre is köszönöm a segítséget!

Válasz erre

Phaser
#2282 Phaser [231]
Ha ott nem látom nekem sem jutott volna eszembe.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.06.11. 08:48
Dark Archon
#2281 Dark Archon [11834]
Ilyet is rég hallottam, hogy monitorhoz driver kelljen

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Phaser 2022.06.10. 14:39
Phaser
#2280 Phaser [231]
Megoldódótt a dolog. A samsung support oldalán nézegettem a monitoromat hátha találok valami leirást és ráakadtam egy "eszköz installálás" nevű programra. Feltelepitettem. Azóta működik a displayport 240Hz-en. Köszönöm a segitséget.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Előzmény: Phaser 2022.06.10. 07:22
Dark Archon
#2279 Dark Archon [11834]
Hát, akkor már csak ilyen triviális ötletem van, hogy próbáld ki másik géppel (VGA-val), ha tudod. Vagy olyan, hogy tutira koppra bedugtad a DP kábelt? Velem már fordult elő, hogy azt hittem, bent van, de nem volt.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Phaser 2022.06.09. 07:16

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat