28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

Phaser
#2278 Phaser [231]
A hozzáadott kábelt is próbáltam az nem tudom milyen, de én vettem 1.4-est. Próbáltam mindkét kábellel mindkét portban. Sehogy sem jó. Nem kell ezekhez valami driver? Bár rákerestem nem dobott rá semmit szóval gondolom működnie kellene.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Előzmény: Sityi 2022.06.09. 21:38
Sityi
#2277 Sityi [1641]
A hozzáadott kábellel próbálkozol? Komolyabb kijelzők érzékenyek a kábel minőségére, én is belefutottam itthon ilyen problémába (165 Hz-en nem akart működni, 120 volt a plafon - kiderült, a régi kábel csak DP 1.2-re volt hitelesítve, nekem meg 1.4 kellett, és azzal már jó lett).

Válasz erre

Előzmény: Phaser 2022.06.09. 07:40
Phaser
#2276 Phaser [231]
Amugy ha a HDMI kábelt dugom rá akkor a monitor menüjében az input választásnál szürkéről kékre vált a csatlakozó rajza. De ha a displayportot dugom rá az ugyanugy szürke marad.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Előzmény: Phaser 2022.06.09. 07:16
Phaser
#2275 Phaser [231]
Semmi mást nem dugtam rá csak a monitort.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.06.09. 06:01
Dark Archon
#2274 Dark Archon [11834]
Gyanúsan más monitor vagy TV is a gépre lehet dugva, nem? Oda rakja a képet, mert az a csatlakozó előrébb van prioritásban.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Phaser 2022.06.08. 15:17
Phaser
#2273 Phaser [231]
Sziasztok! Vettem egy samsung g7 monitort. A gondom az, hogy hiába dugom rá a display portra azt irja, hogy nincs jel. Próbáltam másik kábellel, ugyanez a hiba. HDMI-vel eljut odáig mig elkezd tölteni a win 10 az ablak alatt pörögnek a pöttyök majd elmegy a kép és kiirja hogy nincs jel. Régi monitoromon csökkentett módba raktam a windowst, ha ugy inditom az uj monitoron akkor van kép de akkor is csak HDMI-n. Ha számit a videokártya egy 1650GTX.
Elöre is köszi ha valaki tud tanácsot adni.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Baracklekvár
#2272 Baracklekvár [1795]
Valóban hasznos a háttérvilágítás, nekem már alapfeltétel, hogy legyen. Anélkül (a kb. töksötét szobában) pl. sosem találom el elsőre könnyen, hogy a nemnumerikus billentyűk közül melyik a 5-6-7-8 gomb...

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.04.05. 10:42
Dark Archon
#2271 Dark Archon [11834]
Én se, de 30 év fórumozás és chatelés azért megtette a hatását

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.04.05. 10:53
Peace
#2270 Peace [28898]
Sajna nem vagyok pro, sose tanultam meg vakon gépelni.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2022.04.05. 10:49
subject17
#2269 subject17 [7050]
You guys look at your keyboards?

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Peace
#2268 Peace [28898]
Azt nem tudom mit akarsz és mit nem, én magamból indulok ki. Nekem azért kellett a háttérvilágítással rendelkező billentyűzet, mert ha tehetem, akkor be van sötétítve és nem akartam többet lámpát kapcsolgatni emiatt. Asztali lámpám nincs és soha nem is akartam. Nem tükröződik a monitorom és pláne nem világít a pofámba, mert éppen annyi fénye van, hogy kényelmesen lásd és tudj gépelni. Három fényereje van amúgy, amit állíthatsz. De ugye kinek mi. Én is hosszú évekig halogattam a megvásárlását, utólag már bánom, mert ritka hasznos funkció számomra.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.04.05. 10:30
Dark Archon
#2267 Dark Archon [11834]
Miért akarnék koromsötét szobában gépelni? Arra való az asztali lámpa, ami a monitor mögül is tud világítani akár. De elég tenni egy világító valamit, ami aztán tükröződik a monitoron, meg a pofámba világít... hát, nem tudom, ez miért jó.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.04.04. 12:56
Peace
#2266 Peace [28898]
"Világítás minek? Világítja a monitor." Az aztán igen! Tényleg tökéletesen elegendő ahhoz, hogy kényelmesen lásd és tudj gépelni koromsötét szobában.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.04.03. 15:32
jawsika
#2265 jawsika [4149]
Köszönöm!

Peace-ét választottam, ahogy olvasom mindenki szerint alacsony és halk, ami nekem a legfontosabb.

világítás meg azért, mert szeretem magasan tartani a monitort, a billentyűzetet meg előretolom, hogy kényelmesen tudjak gépelni, így nem igazán éri a monitor fénye.

Köszönöm mégegyszer mindkét tippet.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Dark Archon
#2264 Dark Archon [11834]
Nekem Logitech Wave-em van évek óta. Világítás minek? Világítja a monitor.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.04.02. 23:37
Peace
#2263 Peace [28898]
Én ezt vettem magamnak tavaly januárban. Nekem az volt a lényeg, hogy legyen háttérvilágítás és ne legyen hangos. Nem akartam rá egy vagyont kiadni, így nagyon szimpatikus volt az ára. Szokni kellett pár napot az alacsonyabb billentyűket, de én nagyon megszerettem.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2022.04.02. 23:37
jawsika
#2262 jawsika [4149]
Tudtok ajánlani valami billentyűzetet 15-20k forint maximumig (kisebb lehet), amelyik strapabíró, megbízható és főleg halk. Nem akarok valami kopogós kulát venni, ha ez jönne be, használnék írógépet. Viccet félretéve, bárkinek valami, amit ajánlana? Természetesen numerikus billentyűzet, meg magyar kiosztás jó lenne, de ezen, meg a sima hááttérvilágításon kívül nincsenek nagy igényeim.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Aryx
#2261 Aryx [4142]
Én is bele akkor már... bár talán azóta megoldódott, de hátha. nvidia kártyás laptopon elvileg ott kell lennie az nvidia control panel alkalmazásnak, ott egyesével ki tudod választani, melyik játék fusson az integrált, és melyik az nvidia kártyán (megj.: nem előretelepített win esetében ezt külön le kell szedni, ha hiányozna). Sajnos néha téved az alap beállítás, és integrated-re teszi 1-1 játéknál (Use global settings), ezt kell az nvidia kártyára átállítani (High performance). Előfordul az ilyen, egy mindenből full reinstall előtt talán érdemes még megtenni ezt a lépést... bár elvileg a geforce experience-ben is meg lehet oldani full ugyanezt, ha jól emlékszem.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2022.01.14. 23:06
Peace
#2260 Peace [28898]
Nagyon cifra dolgokat látok nap mint nap melóban, amik win 10 újratelepítéssel megoldódnak. Nem szabad lebecsülni az erejét. De érdemes lehet visszarakni egy nyári videokártya drivert is.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2022.01.15. 15:25
Dark Archon
#2259 Dark Archon [11834]
Ez még az XP-nél megoldás volt, Win 10 esetében szvsz semmi szükség hobbiból újratelepítgetni a rendszert. Jöhetett egy új frissítés is (játéké vagy oprendszeré) vagy akármi, amiről nem tudunk.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.01.15. 12:05
Peace
#2258 Peace [28898]
Ha nem mutat semmi kirívót, akkor megérne egy teljes win reinstallt a történet.

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2022.01.14. 17:14
frankie93
#2257 frankie93 [196]
Köszönöm, kipróbálom ezt is! Már tényleg tippem sincs, hogy mi lehet a probléma, kb. 100 órát raktam a játékba probléma nélkül... Most a God of War-t is kipróbáltam (egyelőre a virágboltit, pont emiatt a probléma miatt), azzal semmi gond nincs, nyilván alacsonyabb beállítosokon.

' forever blue !

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2022.01.14. 19:37
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#2256 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Nekem az Days Gone-nál segített, hogy a Steam mappában a steamapps\common\Days Gone\BendGame\Binaries\Win64\DaysGone.exe->Jobb klikk->Tulajdonságok->Kompatibilitás fül->Teljes képernyős optimalizálások letiltása pipa; Alkalmaz/OK; plusz az NVIDIA beállításainál az Energiagazdálkodási mód maradjon az Optimális teljesítményen.

Esetleg az Alacsony késleltetési mód bekapcsolása is segíthet.

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2022.01.14. 17:14
frankie93
#2255 frankie93 [196]
Semmi. A Days gone már indulásnál, már az első átvezető videók is diavetítésbe mennek át, és végül is a Control is, de ott lényegesen jobb a helyzet, mert játszható, de pont annyiszor akad meg, hogy idegesítő legyen.

Dark Archon: fent van, ránézek, hátha mutat valami okosat.

' forever blue !

Válasz erre

Előzmény: Peace 2022.01.14. 08:51
Peace
#2254 Peace [28898]
Volt bármi komolyabb változás szoftveresen június óta? Már indulásnál szaggatnak a játékok vagy szép fokozatosan romlik a teljesítmény?

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2022.01.13. 18:46
Dark Archon
#2253 Dark Archon [11834]
Geforce Experience fent van? Van annak egy jó teljesítménykijelzője (teljesítményréteg). Azt kellene bekapcsolni a játékok alatt, és nézni, hogy miből fut ki. Tippre RAM-ból, esetleg virtuális memóriából, de az SSD méretet nézve még a fizikai helyhiány is probléma lehet.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2022.01.13. 18:46
frankie93
#2252 frankie93 [196]
Van integrált, de elméletben igen, most végigmentem az összes beállításon, aminek köze van ehhez, a végeredményen viszont nem változtatott. :/

' forever blue !

Válasz erre

Előzmény: subject17 2022.01.13. 19:23
subject17
#2251 subject17 [7050]
Jó videókártyát használnak? (Amennyiben van integrált is a GTX-en kívül.)

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: frankie93 2022.01.13. 18:46
frankie93
#2250 frankie93 [196]
Hátha tudtok segíteni: adott egy Dell laptop, egészen pontosan egy G3 3579 (Intel Core i7-8750H, 8GB, 256GB SSD, GeForce GTX 1050 Ti 4G, ami idén lesz három éves. Tudom, nem egy erőgép, de egyrészt elsősorban munkára van szánva, másodsorban játékra, nekem pedig tökéletesen megfelel, ha bizonyos játékok nem full grafikán futnak.
Viszont az utóbbi időben két olyan játékot sem futtat rendesen, ami korábban teljesen akadásmentes volt: az egyik a Control, a másik pedig a Days Gone. Utóbbit (gyorsan rápillantva a legutóbbi mentésre) júniusban játszottam, bármiféle lag nélkül, most viszont konkrétan a legalacsonyabbra állítva mindent, már az átvezető videók is diavetítésbe mennek át. A Control esetében nem ennyire rossz a helyzet, de éppen elég idegesítő abban is, hogy ne lehessen élvezni.
Utánanéztem egy-két helyen, de nem találtam megoldást, még csak tippet sem igazán. A Windows a legfrissebb, a driverek is, nincs vírus, nincs háttérben megbújva futó program, a Control Epic-es, a Days Gone Steam-es, tehát a launcher-nek sincs köze hozzá. A 2013-as Tomb Raider, az F1 2020 vagy éppen a FIFA 19 akadásmentesen fut.
Valakinek valami tipp?

' forever blue !

Válasz erre

Peace
#2249 Peace [28898]

Válasz erre

Előzmény: Metontour2 2021.06.28. 08:05
Metontour2
#2248 Metontour2 [92]
A formázás úgy néz ki segített! Köszönöm a segítséget!

Válasz erre

Előzmény: Peace 2021.06.23. 11:17
Peace
#2247 Peace [28898]
Ha "csak" telepített játékok vannak rajta, akkor megérhet egy teljes partíció eltörlést és újraformázást. És megnézni, hogy utána mit művel a Steam.

Válasz erre

Előzmény: Metontour2 2021.06.23. 11:02
Metontour2
#2246 Metontour2 [92]
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van egy másfél éves Samsung Evo 850 500 gigás SSD-m a gépben. A problémát a Steam kezdte hogy lemezírási hiba miatt töltött rá x gigát aztán vége semmi kb 70 giga volt amit le kellet volna szednie. Lefuttattam rajta a Samsung saját cuccát és a HD Sentinelt is de azok nem találtak hibát. A játékot sikerült telepítenem a HDD-re Steammel de az SSD-re az istennek sem akarja. Az AC Valhallát pedig minden gond nélkül frissítette ami vagy 14 giga volt. Mi lehet a nyűgje? Hogy lehet orvosolni vagy új SSD kell? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Válasz erre

Ricsi1976
#2245 Ricsi1976 [2038]
Na, működik. Kikapcsoltam meccs közben. Köszi!

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2021.06.12. 10:38
Ricsi1976
#2244 Ricsi1976 [2038]
Én ha végre hazaérek kiölöm végleg.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2021.06.13. 12:29
Dark Archon
#2243 Dark Archon [11834]
Közben utánanéztem, ismert gebasz, majd javítják egyszer.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2021.06.13. 11:57
Dark Archon
#2242 Dark Archon [11834]
Engem se zavarna, de valami el van vele cseszve. Minden más betű éles, de az időjárás szövege homályos. Azt nem lehet meghekkelni?

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2021.06.12. 10:38
subject17
#2241 subject17 [7050]
Jah hát az meg már csak ráadás, hogy rákattintva elkezd cikkeket dobálni, de ott aztán dől a clickbait "sosem hinné el, mit csinált melleivel XY, akinek sose hallotta a nevét, de elvileg híres" csodáktól kezdve politikáig minden...

Nem lenne ez rossz, ha sokkal testreszabhatóbb lenne. Az automatizálás is addig jó, amíg beleszólásom is megfelelően van.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Ricsi1976 2021.06.12. 13:33
Ricsi1976
#2240 Ricsi1976 [2038]
Főleg amikor először ráklikkelek és felugrik V.Iktor...

Válasz erre

Előzmény: subject17 2021.06.12. 12:55
subject17
#2239 subject17 [7050]
Én is kikapcsoltam egyből, miután az előbb lefrissítettem. Minél kevesebb dolgot szeretek a tálcán és asztalon (ez utóbbi totál üres pl.), és ez iszonyat tolakodó, afféle mobilos hatású cucc. Annyira persze nem gáz, mint a default Win10 keresősáv...

Ráadásul az egésznek low-res hatása van, az ikon és szöveg is erősen pixeles, azért lehetne ezt igényesebben.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2021.06.12. 10:38
Ricsi1976
#2238 Ricsi1976 [2038]
Köszi!

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2021.06.12. 10:38
szbszig
#2237 szbszig [33649]
Jobb gomb -> hírek és érdeklődési területek -> kikapcsolás.

Egyébként engem ez a frissítés kivételesen pont nem zavar.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Bomc. 2021.06.12. 10:32
Ricsi1976
#2236 Ricsi1976 [2038]
Ez engem is érdekelne.

Válasz erre

Előzmény: Bomc. 2021.06.12. 10:32
Bomc.
#2235 Bomc. [774]
Frissített a win 10, az időjárást kitette a tálcára, hogy lehet eltünteni?, mert kva idegesítő hogy ottvan kint

Válasz erre

Attak
#2234 Attak [450]
Sziasztok!Kellene nekem egy kis szakmai help.
Tegnap procit cseréltem a gépben,2600 helyett lett egy 2700x.Minden flottul megy,aztán később véletlenül vettem észre,hogy a torrent állományok,amik egy külső vinyón vannak (egy hat terrás nas wincsin),mind pirosak...kiderült,hogy a win valamiért nem éri el azt a meghajtót.Látja,de nem éri el,hibaüzit is dob,helytelen paraméterrel.Változtattam meghajtójelet,de semmi.Futtattam mscnf-t,nem sok eredménnyel...próbáltam egy formázást,(én hülye)de a folyamatjelző kis ábra végig szürke volt,nem tudta megcsinálni...na akkor rendszervisszaállítás...8 óra alatt se sikerült neki.
Szóval...elméletileg nincs baja,mert a hdd sentinel hibátlannak látja,minden cucc rajta van,mert kerestem egy data recovery alkalmazást,ami kurva lassú,de nem állított vissza semmit,mert ingyen nem dolgozik
Szóval...lehet még megpróbálok egy másik rendszer-visszaállítást,de a vinyót lehúzva...aztán akasztom fel magam

Válasz erre

Sityi
#2233 Sityi [1641]
Van az a mondás, hogy olcsó húsnak... Valami elektronika valószínűleg instabillá vált benne, ezért az időszakos működés.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2021.06.07. 20:40
LordMatteo
#2232 LordMatteo [29426]
Semmi jelét nem adja annak, hogy leesne a stick, egyszerűen csak olyan, mintha hirtelen eltűnne az összes wifi a környékről. Forintos tétel, tudom, csak baromi bosszantó, mert amikor jó, akkor tökéletesen megy - alacsony ping, szinte maximális átviteli sebesség.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Sityi 2021.06.07. 20:37
Sityi
#2231 Sityi [1641]
Ha ennyire nem megy, esélyes, hogy az USB stick döglődik. Amikor netet dob, az Eszközkezelőben nincs sárga felkiáltójel mellette?

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2021.06.07. 17:00
LordMatteo
#2230 LordMatteo [29426]
Kezdem feladni a dolgot. Adott egy gép (az enyém), jogtiszta windóz64bit, meg egy wifi adapter, tp-link wn823n. Két napja azt csinálva, hogy eldobálja a wifijelet, de nagyjából fél perc használat, ekkor ki kell kapcsolnom a wifit és vissza, hogy jó legyen. És ez 10 percig...aztán befejezi. Nem a netszolgáltatás a baj, mert a mobilomra csatlakozva is ugyanezt tolja, viszont telefonnal-laptoppal maga a wifi jó.

Driver, másik USB, még másik USB, annál is másikabb USB, még egyszer újradriver, stb, mindent próbáltam. Eszközhiba lehet szerintetek, ne erőlködjek?

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Sityi
#2229 Sityi [1641]
A legutolsó két hiba kódja 113, ez DirectX és/vagy VGA hibát jelent. Mivel a kérdéses laptop modellkódját jelenleg balladai homály fedi, ezért általánosságban azt tudom javasolni, hogy VGA drivert frissíts közvetlenül a chip gyártójától (Intel, Nvidia, AMD). BIOS frissítés sem árthat, azt a MyAsus appon keresztül, ha támogatja a gépet.

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2021.06.06. 21:03

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat