28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Helyzetjelentés

Dark Archon
#157524 Dark Archon [11833]
Én már írok magamnak jelszóemlékeztetőket, mert tényleg egy 2 lábon járó jelszókezelőnek kell lenni egyébként. De már erősen elgondolkoztam rajta, hogy rászánom magam valami jelszókezelő használatára a Google-n kívül.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2026.01.08. 10:48
subject17
#157523 subject17 [7046]
Én csak olyan kibaszott ritkán lépek be, hogy minden alkalommal már automatikusan csak resetelek, meg se próbálom kitalálni, mi lehetett a pw-m. De még sose zárt ki.

Ügyfélkapu+ előtt is ez volt, vagy csak mfa óta lokkolod magad?

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2026.01.08. 10:48
Aryx
#157522 Aryx [4142]
Ha már ügyfélkapu: csak én vagyok ennyire boomer digitális analfabéta, hogy minden évben legalább 1x kizárom magam? És bazmeg tavaly is, tavaly előtt is ugyanez volt, hogy a password reset nem oldotta meg a problémát, mert nem volt hajlandó a módosított jelszót sem elfogadni. Sehol máshol nem volt soha ilyen gondom, csak a szuper ügyfélkapunál, de itt mostanra már rendszeresen. És tudom, hogy már többször megoldottam valahogy, de aztán mindig elfelejtem, hogy, és kezdhetem elölről összegyűjteni ehhez minden lelkierőmet.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

SMBX-fan
#157521 SMBX-fan [2679]
Apropó külpolitika: az amerikai cégekre nem vonatkozik majd a 15%-os minimum társasági adó globálisan.
HÁT AKKOR MI A BÚBÁNATOS ÉRTELME VAN?

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

iX
#157520 iX [1359]
Ügyfélkapuba, tárhelyre én is ritkán lépek be. Van, hogy simán elfelejtem, hogy valamikor jött valami. Szerintem is jobb lenne egy hosszabb időablak. Főleg ha már nekem, mint állampolgárnak, minden szir-szart évekig meg kell őriznem

Ez a Rendelkezés Nyilvántartás (de szép kretén neve van) számomra tök ismeretlen volt.
Akadt már elkevert hivatalos postai küldeményem, ez hasznos cucc. Be is állítottam, köszi!

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2026.01.06. 07:38
Barthezz
#157519 Barthezz [54710]
Rengeteg szolgáltatónál vagyok regelve, minden számlám, levelem, értesítésem elektronikusan jön, általában mindenhol a szolgáltató saját felületén. Mindenhol bármikor olvashatom az értesítéseket, számlákat, egyedül a Díjnet törli egy idő után a nem előfizetéses felületen, de ott is csak másfél év elteltével. Egyedül a hülye állami Ügyfélkapus rendszer olyan, hogy 1 hónap után minden töröl a francba, akkor is, ha nem olvastam.

Még egyszer mondom, ha a késői olvasás miatt kicsúszom egy határidőből, mert a gmail-ben nem vettem észre az értesítést és túl elfoglalt voltam hónapokig, hogy belépjek az ügyfélkapumra csekkolni, jött-e valami, az az én hibám. Nem is ezzel van a bajom. Hanem hogy ilyen esetben végérvényesen és örökre törlik a levelet / értesítést és soha nem tudhatom meg, mi volt benne, akkor sem, ha nagyon fontos lenne, hogy tudjak róla, legalább utólag.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2026.01.06. 07:38
Aribeth
#157518 Aribeth [2766]
1. Érdekelne, hogy mi abban az állam hibája, ha egy tőle független emailszolgáltató a spambe teszi a gov.hu-s leveleket, és a felhasználó nem ellenőrzi legalább pár hetente a spam mappát?
2. Nincs azonnali inkasszó, nem fizetés esetén még egy rakás tájékoztatás és felszólítás megy.

Persze, én is támogatnám, hogy legalább 2-3 hónapig megmaradjanak az olvasatlan levelek, de már ez is hatalmas előrelépés a "ha a postás/szomszéd meg akar szopatni, akkor kilopja a tértivevényes levél értesítőjét a postaládából/csak az ajtófélfába gyűri be a cetlit, ahonnan az eltűnik, aztán én futkározhatok a kézbesítési vélelem megdöntése végett" korszakhoz képest.

Csak figyelni kell, ha tudom, hogy x email cím van hozzákötve a hivatalos dolgaimhoz, akkor azt rendesen monitorozom.

Btw tanács, a Rendelkezés Nyilvántartásban be lehet állítani, hogy a világon mindenki és az anyja is elektronikusan/postán kommunikáljon velünk. Ha itt be van állítva, hogy csak elektronikusan, és utána mégis postán jönne egy fizetési meghagyás, vagy egyéb hivatalos levél, akkor az a kézbesítés eleve bukó. (Legalábbis ezek voltak a szabályok akkor, amikor még jogi területen dolgoztam.)

Válasz erre

Előzmény: SMBX-fan 2026.01.05. 23:27
SMBX-fan
#157517 SMBX-fan [2679]
Akkor szerintem az lenne a normális megoldás hogy: 30 napról 90 napra bővíteni és/vagy megadni azt az opciót hogy az email címedre vagy általad ki jelölt tárhelyre legyen elküldve egy másolat.
A büntetéses példád pedig: hát szerintem pont az a cél, hogy a lehető legjobban megszívassák az állampolgárt. Ők hibáznak és ráadásul abból csinálnak plusz pénzt. Bár lehet ez csak konteó de ha nem is direkt van így, a hiba orvoslását semmiképp sem ösztönzi.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2026.01.05. 22:42
Barthezz
#157516 Barthezz [54710]
Ahhoz be kell lépni 30 napon belül, szóval visszatértünk az eredeti problémához.

Amit david is írt, ezek sima szöveges üzenetek, pár kbyte-os file-mérettel, gyakorlatilag észlelhetetlen a tárfoglalása. Persze sok millió Ügyfélkapus ember doksijai foglalhatnak már összesen érzékelhető tárhelyet, de akkor meg ne 1 hónap után töröljék, legalább egy fél évig őrizzék meg. Mi van, ha a gépjárműadós levelemmel járok így és emiatt nem fizetem be? Aztán majd azt látom, hogy egyszer csak inkasszálták büntetésből a 3-szorosát.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: SMBX-fan 2026.01.05. 21:39
SMBX-fan
#157515 SMBX-fan [2679]
Van arra mód hogy a saját tárhelyedre (törvényesen) letöltsd ezeknek a másolatát? Későbbi megőrzés végett.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: david139 2026.01.05. 21:30
david139
#157514 david139 [18716]
Ez nem igazán jó párhuzam, historikus adatokból nagyon pontosan ki lehetne számolni, mennyi pénzbe telne pár évig eltárolni a magyar nép doksijait. A felhasználók számának hirtelen ugrásától aligha kell tartani. És semmi extra funckió meg AI nem merül fel, csak annyi, hogy ne töröljék a szarba 30 nap után a dolgokat.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2026.01.05. 11:06
SMBX-fan
#157513 SMBX-fan [2679]
Én őszintén remélem hogy Kína kitalál majd valamit a RAM kapcsán amivel szabályosan seggbekúrják a forgalmazó cégeket. A videokártyák kapcsán sem ártana.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2026.01.05. 11:06
SMBX-fan
#157512 SMBX-fan [2679]
Jó hát az részletkérdés hogy valaki a büdzsé 2 TB-os HDD-t prémium hűtőbordás 8 TB-os SSD-ként könyvelné el.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: david139 2026.01.05. 10:26
Dark Archon
#157511 Dark Archon [11833]
De pont, hogy nem. Azt hiszi az ember, hogy olcsó, akkor lehet pazarolni, lásd AI és memória esete. Gyorsabb keresésért, meg, hogy Manyi néni is tudjon vicces képeket szerkeszteni, most ott tartunk, hogy a világ minden RAMja AI-ba megy, te meg költsd egy havi fizudat csak memóriára, ha esetleg luxusból PC-t vennél. A Föld készlete nem végtelen, aminek aztán az lesz a vége, hogy ku**a drága lesz minden.

Ugyanez volt a VGA-val meg a kib***tt kriptóval. Alig várom, hogy kitaláljanak még valami baromságot, ami miatt a CPU is aranyárban lesz.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: david139 2026.01.05. 10:26
david139
#157510 david139 [18716]
De amúgy ez olyan fillérbaszás, a tárhely manapság már eszméletlen olcsó, még Azure-ban vagy AWS-ben is simán tárolhatnák évekig. Persze ha spanok közbeszerzik a HDD-ket az idom szerverparkba ezerszeres áron, akkor drága, de akkor meg azért lenne jó nekik. Szóval ez tényleg kicsit felesleges szopatás.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2026.01.05. 08:10
Aribeth
#157509 Aribeth [2766]
Amúgy a tarhely.gov.hu egy általános közigazgatási levelezési szolgáltató (ahogy az epapir is), és az IdomSoft Zrt. biznisze.

Megtehetnék azt, hogy az olvasatlan leveleket automatikusan a tartós tárba helyezi át a rendszer, de ugyanott vagyunk a végén. A tartós tárnak meg eleve 30 mega a korlátja, az is gyorsan betelik.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2026.01.05. 08:10
Dark Archon
#157508 Dark Archon [11833]
Miért ne lenne digitálisan probléma a NAV tárhelye? 3x annyi ideig őrizgetni mindenki sz*rját pont 3x annyi tárhelyet is igényelne. Szegényeknek meg kell fogniuk a pénzt

Az sem az ő bajuk, hogy a Google, meg a többi kretén szolgáltató úgy gondolja, hogy kérés nélkül rendezgetni akarom a leveleket, meg majd eldönti helyettem, mi a spam.

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2026.01.04. 23:51
SMBX-fan
#157507 SMBX-fan [2679]
Az ami az igazán "vicces" hogy a Fox News hivatalosan nem is hírcsatornának, hanem szórakoztató jellegű csatornának van elkönyvelve. Konkrétan beismerték hogy "ja igen nem mindig mondunk igazat, így több nézőnk lesz"
Jaj egyem a kis drága szívüket

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2026.01.04. 23:51
Barthezz
#157506 Barthezz [54710]
Buda Péter legutóbbi, december végi Friderikusz interjúját érdemes megnézni. Gyakorlatilag ezt is előre megjósolta és elég részletesen beszélt Trump céljairól, az USA új külpolitikai stratégiájáról, a Donroe-elvről is.

Más: Az ügyfélkapus tárhelyemre jött egy NAV dokumentum még októberben, de mivel az értesítések a gmail Frissítésekbe kerülnek, így elsikkadt a levelek között, most pedig már hiába lépek be a tárhelyemre, a levelet 30 nap után törölték sikertelen kézbesítés címszóval. Ennek mégis mi értelme, hogy az elavult postai kézbesítéses gyakorlatot mindenféle ok nélkül átemelik az elektronikus ügyintézésbe, amikor éppen a digitalizáció egyik fő előnye, hogy magunk mögött hagyhatnánk ezt a sok kellemetlenséget? Ugyan már mi indokolja, hogy ne pihenhessen az a küldemény 2-3 hónapig az ügyfélkapus tárhelyemen és miért kell teljesen értelmetlenül eljátszani, mintha a digitális levélküldés továbbra is postai úton történne? Mert ott érthető, hogy a posta nem őrizgeti a fizikai helyfoglalás miatt, ha nem megyek be érte és ekkor visszaküldi a feladónak, de digitálisan ez már egy nem létező probléma. Szerencsére a levél tárgyát legalább látom, így valószínű arról írtak, hogy az adóm 1%-os kiutalása teljesült, de mi van akkor, ha egy fontos értesítés lenne és így sohasem tudhatnám meg a levél tartalmát? Nyilván pl. fizetési kötelezettség vagy felszólítás esetén a késői megnyitás nem mentesítene a fizetési határidő alól és vehetnék ilyenkor nem kézbesítettnek a küldeményt jogilag, de miért kell törölni és megakadályozni, hogy legalább utólag elolvashassam és tudhassam, hogy mit mulasztottam el?

Oh és BÚÉK mindenkinek!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2026.01.04. 08:49
SMBX-fan
#157505 SMBX-fan [2679]
Clinton bácsi, Trump bácsi, Musk bácsi és Kennedy bácsi mind biztos örültek.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2026.01.04. 12:22
Aribeth
#157504 Aribeth [2766]
Ki tudja, lehet, hogy ez a fickó szállította a drogot az Epstein-szigetre...

Válasz erre

Előzmény: SMBX-fan 2026.01.04. 11:49
SMBX-fan
#157503 SMBX-fan [2679]
Annak is megvan a pikantériája hogy Trump egy hondurasi drogbárót engedett szabadon pár hete.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2026.01.04. 08:49
Aribeth
#157502 Aribeth [2766]
A végső cél valószínűleg a regionális egyeduralom biztosítása és a nyersanyagok kiszipkázása, de azért hoztam egy cikket és egy jelentést a helyzet árnyalására:
Amnesty jelentés Venezueláról (kíváncsi vagyok, hogy ez így fent marad-e a honlapjukon, vagy új nótát kezdenek fújni...)

Bossányi Zsuzsanna esete

Válasz erre

subject17
#157501 subject17 [7046]
Értem, hogy félig-meddig poén, de nyilván nem lehetne elkerülni, hogy két kommenten belül ne jöjjön azonnal a hazai vonatkozás.

De amúgy jah. Reggel keltettek ügyeletben, rápislogtam full kómásan a gépem indulása közben a privát telefonomra, és az első dolog, amit látok redditen, "Az USA megtámadta Venezuelát", mondom mi a picsa. Konkrétan egy pillanatra megzavarodtam, hogy tuti még álmodok.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: david139 2026.01.03. 15:47
SMBX-fan
#157500 SMBX-fan [2679]
Igen a mai események után ezt kifejezetten támogatom...
Ilyen a béke.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: david139 2026.01.03. 15:47
david139
#157499 david139 [18716]
Egy külpolitika topik azért nem lenne rossz

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Barthezz
#157498 Barthezz [54710]
Pls SOS help kellene a Windows help desk topicba. Megőrült a Windows-om.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

jawsika
#157497 jawsika [4149]
Megnéztem a Counter Strike-skin eladási előzményeimet. Kár volt... minden durván felment, de van egy 2 euróért eladott pisztolyom, amit most 98 euróért venne 35ezer ember...

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

xyzw
#157496 xyzw [762]
https://www.reddit.com/r/Steam/comments/1pm8zlj/its_almost_time_fellas/

Válasz erre

Shadowguard
#157495 Shadowguard [4577]
Erről jut eszembe, ugye tudjátok, hogy nemsokára itt a téli vásár? Már alig várom, cirka 200at tervezek eltapsolni

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2025.12.17. 09:01
xyzw
#157494 xyzw [762]
Nekem hasonló hatású szám lett Beton.Hofi-tól a Pont jó. Valahogy betalált.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.12.16. 15:53
Barthezz
#157493 Barthezz [54710]
Őszintén, számomra egy ideje bárki, aki bármilyen módon támogatja a NER-t és ezzel együtt az ország minden értelemben történő teljes összeomlasztásának és a rendszer által képviselt fasisztoid gyűlöletkeltésnek a fennmaradását, bekerült abba a kalapba, hogy nem tudok rá többé úgy tekinteni, hogy számomra erkölcsileg vállalható legyen, teljesen mindegy, hogy milyen okból teszi ezt és igyekszem minden értelemben jó messziről elkerülni. De ez egy másik - bezárt topic témája - így jobban nem mennék bele, csak a fő indoklásomként hoztam.

Amit írtál, az viszont jogos érv, természetesen Ákos nem egyenlő pl. Dopeman-nel, szóval emberileg így is nagyságrendekkel többre tartom, mint egy olyan valakit, aki nyilvánosan, kamerák előtt osztogat nőverő tanácsokat egy bizonyítottan nőverő személynek, aztán pénzért odadörgölődzik a NER-hez, miközben 10 éve még azt a bizonyos bábut rugdosta. Ákos legalább mindvégig konzekvens és tartja az elveit, ráadásul az ő esetében nem beszélhetünk arról, hogy ezt a pénzért csinálná.

Az pedig, hogy szereted Ákos zenéjét és ehhez konkrét emlékek kötnek, teljesen normális és szerintem is szétválasztható attól, amit emberileg képvisel. Szóval tök oké, ha Bonanzán és Ákoson nőttél fel, akkor ez kitörölhetetlen. A fenti bekezdésben leírtak ellenére én is továbbra is szívesen hallgatom vissza Ganxstáék azon éráját, amikor Dopeman is a Kartel tagja volt, a Helldorado albumukat rongyorsa hallgattam 13-14 évesen és ezek az emlékek nálam is nagyon erős nosztalgia hatással bírnak, függetlenül attól, hogy mivé lett azóta Dopeman (de már akkor is erősen kérdőjeles volt emberileg). A Nesztek meg az egyik bestof guilty pleasure beef tőle ebből az érából, szintén függetlenül attól, hogy ebben a vitában bizony a Fekete Vonatnak volt igaza. Jó volt látni, hogy utólag ezek a dolgok a Fekete Vonatnál is megszépültek és a visszatérő 2 évvel ezelőtti nagykoncertjükre meg is hívták Dopeman-t és felidézték ezt a beefet.

De ha kitekintünk a nagyvilágba, Jacko sem került ki a népszerűségi kalapból, hogy van rá tényleges esély, hogy legalább részben igazak az őt halála után ért vádak (az igazságot soha nem fogjuk már megtudni). Ettől még a Thriller / Smooth Criminal / Bad / Beat It / Billie Jean / We Are The World / Heal The World etc. etc. mesterművek és máig könny szökik a szemembe az utóbbi két zenét hallgatva. De igazából máshol sem került mellőzésre, a nyaralásoknak továbbra is megkerülhetetlen része a Jacko est pl. szerte a nagyvilágban.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2025.12.17. 00:09
gothmog
#157492 gothmog [5162]
Most megnéztem, és miközben úgy emlékeztem, hogy szinte nem vettem semmit, kiderült, hogy közel 200 eurót azért én is elszórtam az idén Steamen. (Oké, ezért még egy lejárt szavatosságú szaloncukrot sem kapnék a Valvetól... Viszont shadowguardnak lehet, hogy éves bérletet küldenek majd valamelyik desszertshophoz!)

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.12.17. 10:27
MattMatthew
#157491 MattMatthew [11913]
Valami értékhatár fölött a Valve küld nagy doboz csokit a fejlesztőknek. Lehet vásárlóknál is bevezetik majd shadowguard kedvéért!
Bezzeg én csak svédeket támogatok: Helldivers, Darktide és most ARC Raiders.

@david Ez annyira rossz, hogy muszáj csápolni rá!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2025.12.17. 09:01
david139
#157490 david139 [18716]
Ne tessék dramatizálni, nem lettél felkérdezve, csak hangosan gondolkodtam, de köszi a választ.

Jogosak a felvetéseid, gondolkoztam rajta, és arra jutottam, hogy alapesetben el tudom választani a művészt meg a művet. Mondjuk a bababaszós ember, igazából nem tudok róla semmit, a nevét, vagy hogy néz ki, de még a dalszövegeit sem annyira értem, mert angolul vannak, és oda kellene figyelni.

Ákos ellenben egy igazi ember. Tudom a nevét, látom az arcát, tudom miket szokott mondani, és innentől kezdve nekem ez egybeforr, és már nem tudok ugyan enélkül nézni a művészetére.

Azariah is hallgathatatlan számomra. Viszont tényleg nem megszégyenítés akart lenni ez a poszt, mindenki azt hallgasson, ami tetszik neki. Random linkelek is két zenét, amit lehet égő szeretni:
Mi mi mi
You Know That Ain't Them Dogs' Real Voices

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2025.12.15. 18:54
gothmog
#157489 gothmog [5162]
Szerintem neked külön díjat fognak alapítani a Steam-en, gyémánt fokozatú mecénás vagy valamilyen hasonló elnevezéssel...

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2025.12.17. 08:51
Shadowguard
#157488 Shadowguard [4577]
Idén tényleg nagyot mentem Az különösen tetszik, hogy a Steam mediánhoz képest milyen kiugró számokat értem el. Viszont megvan a cél, jövőre meg kell legyen a 100 játék

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2025.12.16. 21:28
LordMatteo
#157487 LordMatteo [29425]
Nem tudom amúgy, mi a vállalhatatlan a nézeteiben. Mármint ezt úgy írjátok, mintha kb azt szajkózná hogy minden nőnek verjük ki a fogait hogy többet beszélni se tudjanak, miközben az anyaságot állítja szembe a karrier-központú életúttal. Én soha egyszer nem hallottam vagy olvastam olyat, hogy lenézné vagy kevesebbre tartaná azt, aki mondjuk nem szül gyereket. A híres női princípiumos megszólalás is bőven egy kontextusából kiragadott mondat volt, a teljes beszélgetés értelmezése nélkül - ennek kapcsán pedig jogosnak érzem azt a hozzáállását, hogy nem kedveli azokat a médiumokat, ahol mondjuk ezt kritika nélkül vették át.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2025.12.16. 15:53
jawsika
#157486 jawsika [4149]
Kijött a Steam Visszatekintés. Shadowguard idén is minden ismerősömet kenterbe verte, talán összesítve is. És milyen jó ízléssel!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#157485 Barthezz [54710]
Pont Azi is jutott eszembe nekem is párhuzamba állításként.

Ákos a 90-es években - bármilyen állami támogatás nélkül - elég sokat adott hozzá a magyar könnyűzene megreformálásához. Nekem sem a Bonanza, sem Ákos zenéi nem a stílusom, de elismerem a régi számait és a bennük lévő művészi színvonalat is. Az újabb zenéit nem ismerem, így erről véleményt alkotni nem tudok. Emberként nekem a 2000-es évek közepéig nagyon szimpatikus volt, a magas intelligenciája miatt is, sok beszélgetős műsort láttam akkoriban vele. A NER-rel való egyre szorosabb kapcsolata és számomra egyre inkább vállalhatatlan nézetei és általad is említett stílusa miatt viszont nálam erkölcsileg mostanra leírta magát - hiába maradt ettől még ember, ahogy azt elég kontraproduktív módon hangoztatja a film fő témájaként is. Nem csak az ő az egyetlen csalódás természetesen számomra ilyen értelemben emberileg.

Azahriah véleményem szerint nála is nagyobb korszakalkotó a zenében és emberileg is egy nagybetűs példa arra, hogyan maradjunk tényleg emberek az elképesztő sztárság, rajongás és médiafigyelem ellenére. Őt nem a zenéje révén, hanem interjúkból ismertem meg először (Friderikusz podcast leginkább) és ott vált rendkívül szimpatikussá azonnal emberileg, de zeneileg akkor még nagyon furcsa volt nekem. Ezután is egy jóideig nem tudtam befogadni a zenéit, de mindig is érdekelt mi van vele, a 3x Puskásra természetesen felkaptam a fejem és még kíváncsibbá lettem, de még mindig úgy éreztem, hogy nekem ez zeneileg nagyon weird. Aztán egyre többet ismerkedtem kíváncsiságból a zenéivel, megnéztem a koncertfilmet is, majd a Mindörökké Azahriah-filmet és egyre inkább elkezdtek a fülembe mászni a zenéi, dallamai és az a nagyon sajátos "Azi stílus", ami minden zenéjében megtalálható. Mára pedig iszonyatos no. 1 kedvencemmé vált és amit csinál, az zenei mérföldkő minden tekintetben.

Voltam az MVM Dome-os koncertjén is idén, anyámmal együtt, mert ő is ugyanígy szerette meg a zenéit, mint én és nagyon nagy rajongójává vált. Ez a koncert egy leírhatatlan élmény volt és azóta már néhány számát kezdem fejből is tudni. Mögöttünk egy fiatalabb lány pl. végigénekelte az összes zenét a koncerten és elképesztő volt a hangulat, ahogy gen alfától a baby boomerekig vegyesen minden korosztály teljes fegyelmezettséggel, mint egy színházi előadásként, de óriási áhítattal élvezte a koncertet (az ültetett részen voltunk). Ha egyedül hallgatom otthon, akkor sokszor a könnyeim is kijönnek és sírok a boldogságtól, annyira elfog az a csodálatos megnyugtató érzés és leírhattalan gyönyör, ami a zenéiből árad és ilyenkor mindig azt érzem, hogy van rá esély, hogy jobb hely legyen ez a világ és bárcsak minden Aziverzumból állna. Ha valaki akár két éve ezt mondja, hogy ilyen szinten fog áthatni a zenéje és válok rajongójává, azt kiröhögtem volna. A Gát, az Introvertált dal, a Four Moods és a Mariana.árok számomra mesterművek, a Mind1 pedig a Gáttal együtt az érzelmi tetőpont nálam mindig. Kollab terén pedig a Pannónia az abszolút no.1 nálam, egyszerűen csodálatos az a zene és ez az igazi szeretet a hazánk és a hagyományaink iránt (a videoklip képi világa is rengeteget ad hozzá). A két új album 1-2 zenét (p. az abszolút sláger Vemzavr!-t) leszámítva furcsa még nekem, itt tényleg nagyon kijött már a művésziség és az alkotói szabadság, de ettől még ezeket is jó és megnyugtató hallgatni. A kollabok miatt egyébként nagyon rákaptam Desh-re és Young Fly-ra is, brutál tehetségesek ők is és nagyon jól passzolnak Azihoz. Teljesen kiszélesedett most a zenei világom, szinte csak külföldi elektronikuas zenéket, azon belül is a bass-stílusokat hallgattam az elmúlt évekig bezárólag.

Neked címeztem, de igazából nem is csak neked szólt, egyszerűen jó volt megírni most ezeket a gondolataimat, ha már a téma kapcsán felvetődött Azahriah is.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2025.12.15. 18:54
LordMatteo
#157484 LordMatteo [29425]
Kicsit furcsának érzem hogy fel vagyok ezért kérdezve, meg magyarázkodásra vagyok hívva.

Nekem a Bonanza Banzai zenéje a fiatalkorom meghatározó eleme, ahogy Ákos sok albuma, zeneszáma is az, erős érzelmi töltetet hordoznak azok az emlékek, amikhez kötöm őket. Nem egészen értem, hogy azért, mert ő politikailag vállal egy véleményt, egy oldalt magáról, miért lenne vállalhatatlan figura, de a gyerekerőszakolós emberke zenéjét még néha hallgatni az viszont elfogadható, tehát vállalható? Persze, fordíthatjuk ezt a kérdést: rossz sorozat a House of Cards attól, hogy Kevin Spaceyről utólag kikerültek a zaklatással és erőszakkal kapcsolatos hírek?

Zenészeket, színészeket a politikai irányultságuk alapján sosem kategorizálok jó vagy rossz zenésznek, színésznek (festőnek stb stb), ez a logika nekem eleve nem adja ki.

A Metropolis albumot annak ellenére 2x hallgattam végig összesen, hogy ez a posztapokaliptikus, cyberpunkos vonal kedvelt tematika. Nem öregedett rosszul nálam Ákos, és nem a politikai dolgai miatt nem hallgatom annyira - egyszerűen az ízlésem szélesebb lett, és kifejezetten figyelek rá, hogy lehetőleg nagyobb repertoárból válogassak zenét, ne olyan egysíkúan, mint fiatalabbként. Ettől még fontos alakjának tartom a könnyűzenei hazai iparnak, ezt szerintem kár elvitatni tőle. De hogy tromfoljak még rá: ő a saját jogán is el tudja érni/elérhetné azt a szintet, ahol van, mert megvan hozzá a megfelelő tehetsége, tudása, akkor is, ha a saját felfogása szerinti világnézet épp ellenzéki lenne. Az, hogy sokszor érezhető a nyilatkozataiban egy sértődöttség, vagy erős cinizmus, az egyrészt számomra sem mindig értelmezhető, másrészt szerintem egy szerep is valahol, mert IRL ez nem érződik, harmadrészt szíve-joga így nyilatkozni.

Nekem pl. Azahriah hallgathatatlan, nagyon sokszor nekifutottam már, de nem az én stílusom, egy-két száma tetszik, de azok a szuperlatívuszok amikben egyesek hajlandóak nyilatkozni róla, nem értem. Ettől még nem mondom, hogy vállalhatatlan meg fos, biztos oka van a rajongóinak a politikai elképzeléseken túl is annak, hogy 4x adott koncertet egymás után.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: david139 2025.12.14. 20:59
SMBX-fan
#157483 SMBX-fan [2679]
Most azt hittem valami Örkény egysorost írtál ide.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2025.12.15. 13:10
Aryx
#157482 Aryx [4142]
"Úristen..." - szörnyülködött egyet a metrón a nagyon öreg néni. Nem láttam, min, csak azt, hogy görgette tovább a telefonján a Magyar Nemzetet.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

SMBX-fan
#157481 SMBX-fan [2679]
Jordan B. Peterson esetében mondjuk azért nálam ott lebeg az, hogy ha az ő volt követőiből és Andrew Tate volt (esetleg jelenlegi) követőiből csinálnánk egy Venn-diagramot, akkor a metszetben több lenne, mint az unió metszeten kívül eső részében.
Azt elhiszem hogy ő neki nem ez volt a szándéka, de amivé utána elfajult az a közeg ami folyamatosan idézgette 2017 környékén az eléggé érdekes...

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.12.15. 01:13
Aryx
#157480 Aryx [4142]
Ne nézd meg azt a Marcis TCS-interjút. Jobban fáj utána minden is, hidd el.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.12.15. 01:13
MattMatthew
#157479 MattMatthew [11913]
Online diskurzusok szokásos motívumaként mindenről beszélünk ami nem lényeges.
Pedig Ákos korát megelőző ember. AI előtt tudott olyat, hogy olyan mintha zene lenne de csak hangok és olyan mintha mondanivaló lenne de csak szöveg.
Tankcsapda vs Marciról lemaradtam, be kell pótolnom!

Csak így véleményváltozás kapcsán, hogy még egy triggerelő nevet bedobjak: Jordan Peterson volt nekem olyan, hogy a korábbi munkáit, előadásait szerettem, amiket még első hírverésekkor tett ki. Könyve is jó volt amit olvastam belőle. De mára már teljesen szétesett. Belelovalta magát ebbe az osztály micsodába, ahogy a Gyalog Galopp mondaná...

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: david139 2025.12.14. 20:59
Aribeth
#157478 Aribeth [2766]
Hízik a májam, köszi szépen, kedves vagy. Szerintem az egész fórumon remek a csapat, értékes embereket ismertem meg itt írásban meg élőben is.

David:
Hogy saját példát hozzak, régen a szcientológia miatt is sokat hörögtem (azóta szerencsére visszaszorultak), de mivel az a zakkant Tom Cruise remek filmeket csinál, akkor azokat igenis megnézem, sőt, az Edge of Tomorrow örök kedvenc.
Az Izrael-Palesztina témát max a bezárt politika topikban merném kibeszélni, mert Dino itt fejbe csap minket. De általánosságban az a véleményem, hogy ez egy akkora darázsfészek, brutális online dezinformációs kampánnyal (szerintem minden oldalról), amibe megértem, hogy keveseknek van energiájuk nyilvánosan belenyúlni. Én is havonta ingadozok aközött, hogy épp kinek adok igazat ez ügyben.

Anno nagyon szerettem Ákostól az akusztikus zenekaros Andante lemezt, viszont azóta úgy megnőtt az arca, és olyan modoros lett, hogy hallgatni sincs kedvem. Van ismerősöm, aki minden koncertre elmegy a barátaival, és a filmet is többször látták, az ő rajongása cuki, de ezt is csak távolról szemlélem.

Válasz erre

Előzmény: sluq 2025.12.14. 18:50
david139
#157477 david139 [18716]
Jelenleg 2 gyerek mellett úgy néz ki, hogy egy kommentet fél nap alatt írok meg, mert minden mondatnál valami történik

Természetesen értékelem Aribeth hozzászólását, és bár most az időm se engedi, de amúgy is tényleg tökre nem érdekelnek a transzok. Teljesen jogos, hogy J.K. Rowling felhozása nem volt jó ötlet, hisz igazából nem tudom mit csinál, csak redditen látom, hogy sírnak miatta. Viszont nem tudom, akkor ott a Lostprophets, amit még néha mindig hallgatok, pedig az énekes kisbabákkal szexelt vagy mi, szerencsére mostanában leszúrták a böriben. Vagy tankcsapdát, annak ellenére amit lenyomtak a partizánban (persze csak régi számokat).

Na mindenesetre visszakanyarodva az eredeti témára, ott is igen kusza a gondolatom, de igazából a 10 nézős hírről felmerül bennem, hogy vajon LM és Meklén vajon még mindig szeretik-e Ákost, ha nem akkor pedig csak belátták, hogy full szar a zenéje, vagy azért mert totál vállalhatatlan ember De igazából erre nem várok választ, csak kósza gondolat. Kevés alvás, kevés agysejt maradt.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

MattMatthew
#157476 MattMatthew [11913]
Bocsi, triggerelt a bedobott vörös hering.
De szidom én is szívesen Ákost!

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: david139 2025.12.14. 17:30
sluq
#157475 sluq [165]
Aribeth mennyire értelmes és tájékozódott basszus.
Annyira összeszedett, tárgyilagos, és mellé szerintem nagyon empatikus is tud lenni.
Sokkal több ilyen ember kellene, és messze nem itt tartanánk.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2025.12.14. 15:49

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat