Dark Archon
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Helyzetjelentés
De még sose zárt ki.
Ügyfélkapu+ előtt is ez volt, vagy csak mfa óta lokkolod magad?
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
És bazmeg tavaly is, tavaly előtt is ugyanez volt, hogy a password reset nem oldotta meg a problémát, mert nem volt hajlandó a módosított jelszót sem elfogadni. Sehol máshol nem volt soha ilyen gondom, csak a szuper ügyfélkapunál, de itt mostanra már rendszeresen. És tudom, hogy már többször megoldottam valahogy, de aztán mindig elfelejtem, hogy, és kezdhetem elölről összegyűjteni ehhez minden lelkierőmet. 
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
HÁT AKKOR MI A BÚBÁNATOS ÉRTELME VAN?
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Ez a Rendelkezés Nyilvántartás (de szép kretén neve van) számomra tök ismeretlen volt.
Akadt már elkevert hivatalos postai küldeményem, ez hasznos cucc. Be is állítottam, köszi!
Még egyszer mondom, ha a késői olvasás miatt kicsúszom egy határidőből, mert a gmail-ben nem vettem észre az értesítést és túl elfoglalt voltam hónapokig, hogy belépjek az ügyfélkapumra csekkolni, jött-e valami, az az én hibám. Nem is ezzel van a bajom. Hanem hogy ilyen esetben végérvényesen és örökre törlik a levelet / értesítést és soha nem tudhatom meg, mi volt benne, akkor sem, ha nagyon fontos lenne, hogy tudjak róla, legalább utólag.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
2. Nincs azonnali inkasszó, nem fizetés esetén még egy rakás tájékoztatás és felszólítás megy.
Persze, én is támogatnám, hogy legalább 2-3 hónapig megmaradjanak az olvasatlan levelek, de már ez is hatalmas előrelépés a "ha a postás/szomszéd meg akar szopatni, akkor kilopja a tértivevényes levél értesítőjét a postaládából/csak az ajtófélfába gyűri be a cetlit, ahonnan az eltűnik, aztán én futkározhatok a kézbesítési vélelem megdöntése végett" korszakhoz képest.
Csak figyelni kell, ha tudom, hogy x email cím van hozzákötve a hivatalos dolgaimhoz, akkor azt rendesen monitorozom.
Btw tanács, a Rendelkezés Nyilvántartásban be lehet állítani, hogy a világon mindenki és az anyja is elektronikusan/postán kommunikáljon velünk. Ha itt be van állítva, hogy csak elektronikusan, és utána mégis postán jönne egy fizetési meghagyás, vagy egyéb hivatalos levél, akkor az a kézbesítés eleve bukó. (Legalábbis ezek voltak a szabályok akkor, amikor még jogi területen dolgoztam.)
A büntetéses példád pedig: hát szerintem pont az a cél, hogy a lehető legjobban megszívassák az állampolgárt. Ők hibáznak és ráadásul abból csinálnak plusz pénzt. Bár lehet ez csak konteó de ha nem is direkt van így, a hiba orvoslását semmiképp sem ösztönzi.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Amit david is írt, ezek sima szöveges üzenetek, pár kbyte-os file-mérettel, gyakorlatilag észlelhetetlen a tárfoglalása. Persze sok millió Ügyfélkapus ember doksijai foglalhatnak már összesen érzékelhető tárhelyet, de akkor meg ne 1 hónap után töröljék, legalább egy fél évig őrizzék meg. Mi van, ha a gépjárműadós levelemmel járok így és emiatt nem fizetem be? Aztán majd azt látom, hogy egyszer csak inkasszálták büntetésből a 3-szorosát.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
I wish I could have known about the view from halfway down
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Ugyanez volt a VGA-val meg a kib***tt kriptóval. Alig várom, hogy kitaláljanak még valami baromságot, ami miatt a CPU is aranyárban lesz.
Dark Archon
I wish I could have known about the view from halfway down
Megtehetnék azt, hogy az olvasatlan leveleket automatikusan a tartós tárba helyezi át a rendszer, de ugyanott vagyunk a végén. A tartós tárnak meg eleve 30 mega a korlátja, az is gyorsan betelik.
Az sem az ő bajuk, hogy a Google, meg a többi kretén szolgáltató úgy gondolja, hogy kérés nélkül rendezgetni akarom a leveleket, meg majd eldönti helyettem, mi a spam.
Dark Archon
Jaj egyem a kis drága szívüket

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Más: Az ügyfélkapus tárhelyemre jött egy NAV dokumentum még októberben, de mivel az értesítések a gmail Frissítésekbe kerülnek, így elsikkadt a levelek között, most pedig már hiába lépek be a tárhelyemre, a levelet 30 nap után törölték sikertelen kézbesítés címszóval. Ennek mégis mi értelme, hogy az elavult postai kézbesítéses gyakorlatot mindenféle ok nélkül átemelik az elektronikus ügyintézésbe, amikor éppen a digitalizáció egyik fő előnye, hogy magunk mögött hagyhatnánk ezt a sok kellemetlenséget? Ugyan már mi indokolja, hogy ne pihenhessen az a küldemény 2-3 hónapig az ügyfélkapus tárhelyemen és miért kell teljesen értelmetlenül eljátszani, mintha a digitális levélküldés továbbra is postai úton történne? Mert ott érthető, hogy a posta nem őrizgeti a fizikai helyfoglalás miatt, ha nem megyek be érte és ekkor visszaküldi a feladónak, de digitálisan ez már egy nem létező probléma. Szerencsére a levél tárgyát legalább látom, így valószínű arról írtak, hogy az adóm 1%-os kiutalása teljesült, de mi van akkor, ha egy fontos értesítés lenne és így sohasem tudhatnám meg a levél tartalmát? Nyilván pl. fizetési kötelezettség vagy felszólítás esetén a késői megnyitás nem mentesítene a fizetési határidő alól és vehetnék ilyenkor nem kézbesítettnek a küldeményt jogilag, de miért kell törölni és megakadályozni, hogy legalább utólag elolvashassam és tudhassam, hogy mit mulasztottam el?
Oh és BÚÉK mindenkinek!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
Amnesty jelentés Venezueláról (kíváncsi vagyok, hogy ez így fent marad-e a honlapjukon, vagy új nótát kezdenek fújni...)
Bossányi Zsuzsanna esete
De amúgy jah. Reggel keltettek ügyeletben, rápislogtam full kómásan a gépem indulása közben a privát telefonomra, és az első dolog, amit látok redditen, "Az USA megtámadta Venezuelát", mondom mi a picsa. Konkrétan egy pillanatra megzavarodtam, hogy tuti még álmodok.
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Ilyen a béke.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.

I wish I could have known about the view from halfway down
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Amit írtál, az viszont jogos érv, természetesen Ákos nem egyenlő pl. Dopeman-nel, szóval emberileg így is nagyságrendekkel többre tartom, mint egy olyan valakit, aki nyilvánosan, kamerák előtt osztogat nőverő tanácsokat egy bizonyítottan nőverő személynek, aztán pénzért odadörgölődzik a NER-hez, miközben 10 éve még azt a bizonyos bábut rugdosta. Ákos legalább mindvégig konzekvens és tartja az elveit, ráadásul az ő esetében nem beszélhetünk arról, hogy ezt a pénzért csinálná.
Az pedig, hogy szereted Ákos zenéjét és ehhez konkrét emlékek kötnek, teljesen normális és szerintem is szétválasztható attól, amit emberileg képvisel. Szóval tök oké, ha Bonanzán és Ákoson nőttél fel, akkor ez kitörölhetetlen. A fenti bekezdésben leírtak ellenére én is továbbra is szívesen hallgatom vissza Ganxstáék azon éráját, amikor Dopeman is a Kartel tagja volt, a Helldorado albumukat rongyorsa hallgattam 13-14 évesen és ezek az emlékek nálam is nagyon erős nosztalgia hatással bírnak, függetlenül attól, hogy mivé lett azóta Dopeman (de már akkor is erősen kérdőjeles volt emberileg). A Nesztek meg az egyik bestof guilty pleasure beef tőle ebből az érából, szintén függetlenül attól, hogy ebben a vitában bizony a Fekete Vonatnak volt igaza. Jó volt látni, hogy utólag ezek a dolgok a Fekete Vonatnál is megszépültek és a visszatérő 2 évvel ezelőtti nagykoncertjükre meg is hívták Dopeman-t és felidézték ezt a beefet.
De ha kitekintünk a nagyvilágba, Jacko sem került ki a népszerűségi kalapból, hogy van rá tényleges esély, hogy legalább részben igazak az őt halála után ért vádak (az igazságot soha nem fogjuk már megtudni). Ettől még a Thriller / Smooth Criminal / Bad / Beat It / Billie Jean / We Are The World / Heal The World etc. etc. mesterművek és máig könny szökik a szemembe az utóbbi két zenét hallgatva. De igazából máshol sem került mellőzésre, a nyaralásoknak továbbra is megkerülhetetlen része a Jacko est pl. szerte a nagyvilágban.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
)Endure. In enduring, grow strong.
Bezzeg én csak svédeket támogatok: Helldivers, Darktide és most ARC Raiders.
@david Ez annyira rossz, hogy muszáj csápolni rá!


Man literally too angry to die
Jogosak a felvetéseid, gondolkoztam rajta, és arra jutottam, hogy alapesetben el tudom választani a művészt meg a művet. Mondjuk a bababaszós ember, igazából nem tudok róla semmit, a nevét, vagy hogy néz ki, de még a dalszövegeit sem annyira értem, mert angolul vannak, és oda kellene figyelni.
Ákos ellenben egy igazi ember. Tudom a nevét, látom az arcát, tudom miket szokott mondani, és innentől kezdve nekem ez egybeforr, és már nem tudok ugyan enélkül nézni a művészetére.
Azariah is hallgathatatlan számomra. Viszont tényleg nem megszégyenítés akart lenni ez a poszt, mindenki azt hallgasson, ami tetszik neki. Random linkelek is két zenét, amit lehet égő szeretni:
Mi mi mi
You Know That Ain't Them Dogs' Real Voices
I wish I could have known about the view from halfway down

Endure. In enduring, grow strong.
Az különösen tetszik, hogy a Steam mediánhoz képest milyen kiugró számokat értem el. Viszont megvan a cél, jövőre meg kell legyen a 100 játék
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
A kibaszás társas játék, sose feledd.
És milyen jó ízléssel!Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Ákos a 90-es években - bármilyen állami támogatás nélkül - elég sokat adott hozzá a magyar könnyűzene megreformálásához. Nekem sem a Bonanza, sem Ákos zenéi nem a stílusom, de elismerem a régi számait és a bennük lévő művészi színvonalat is. Az újabb zenéit nem ismerem, így erről véleményt alkotni nem tudok. Emberként nekem a 2000-es évek közepéig nagyon szimpatikus volt, a magas intelligenciája miatt is, sok beszélgetős műsort láttam akkoriban vele. A NER-rel való egyre szorosabb kapcsolata és számomra egyre inkább vállalhatatlan nézetei és általad is említett stílusa miatt viszont nálam erkölcsileg mostanra leírta magát - hiába maradt ettől még ember, ahogy azt elég kontraproduktív módon hangoztatja a film fő témájaként is. Nem csak az ő az egyetlen csalódás természetesen számomra ilyen értelemben emberileg.
Azahriah véleményem szerint nála is nagyobb korszakalkotó a zenében és emberileg is egy nagybetűs példa arra, hogyan maradjunk tényleg emberek az elképesztő sztárság, rajongás és médiafigyelem ellenére. Őt nem a zenéje révén, hanem interjúkból ismertem meg először (Friderikusz podcast leginkább) és ott vált rendkívül szimpatikussá azonnal emberileg, de zeneileg akkor még nagyon furcsa volt nekem. Ezután is egy jóideig nem tudtam befogadni a zenéit, de mindig is érdekelt mi van vele, a 3x Puskásra természetesen felkaptam a fejem és még kíváncsibbá lettem, de még mindig úgy éreztem, hogy nekem ez zeneileg nagyon weird. Aztán egyre többet ismerkedtem kíváncsiságból a zenéivel, megnéztem a koncertfilmet is, majd a Mindörökké Azahriah-filmet és egyre inkább elkezdtek a fülembe mászni a zenéi, dallamai és az a nagyon sajátos "Azi stílus", ami minden zenéjében megtalálható. Mára pedig iszonyatos no. 1 kedvencemmé vált és amit csinál, az zenei mérföldkő minden tekintetben.
Voltam az MVM Dome-os koncertjén is idén, anyámmal együtt, mert ő is ugyanígy szerette meg a zenéit, mint én és nagyon nagy rajongójává vált. Ez a koncert egy leírhatatlan élmény volt és azóta már néhány számát kezdem fejből is tudni. Mögöttünk egy fiatalabb lány pl. végigénekelte az összes zenét a koncerten és elképesztő volt a hangulat, ahogy gen alfától a baby boomerekig vegyesen minden korosztály teljes fegyelmezettséggel, mint egy színházi előadásként, de óriási áhítattal élvezte a koncertet (az ültetett részen voltunk). Ha egyedül hallgatom otthon, akkor sokszor a könnyeim is kijönnek és sírok a boldogságtól, annyira elfog az a csodálatos megnyugtató érzés és leírhattalan gyönyör, ami a zenéiből árad és ilyenkor mindig azt érzem, hogy van rá esély, hogy jobb hely legyen ez a világ és bárcsak minden Aziverzumból állna. Ha valaki akár két éve ezt mondja, hogy ilyen szinten fog áthatni a zenéje és válok rajongójává, azt kiröhögtem volna. A Gát, az Introvertált dal, a Four Moods és a Mariana.árok számomra mesterművek, a Mind1 pedig a Gáttal együtt az érzelmi tetőpont nálam mindig. Kollab terén pedig a Pannónia az abszolút no.1 nálam, egyszerűen csodálatos az a zene és ez az igazi szeretet a hazánk és a hagyományaink iránt (a videoklip képi világa is rengeteget ad hozzá). A két új album 1-2 zenét (p. az abszolút sláger Vemzavr!-t) leszámítva furcsa még nekem, itt tényleg nagyon kijött már a művésziség és az alkotói szabadság, de ettől még ezeket is jó és megnyugtató hallgatni. A kollabok miatt egyébként nagyon rákaptam Desh-re és Young Fly-ra is, brutál tehetségesek ők is és nagyon jól passzolnak Azihoz. Teljesen kiszélesedett most a zenei világom, szinte csak külföldi elektronikuas zenéket, azon belül is a bass-stílusokat hallgattam az elmúlt évekig bezárólag.
Neked címeztem, de igazából nem is csak neked szólt, egyszerűen jó volt megírni most ezeket a gondolataimat, ha már a téma kapcsán felvetődött Azahriah is.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Nekem a Bonanza Banzai zenéje a fiatalkorom meghatározó eleme, ahogy Ákos sok albuma, zeneszáma is az, erős érzelmi töltetet hordoznak azok az emlékek, amikhez kötöm őket. Nem egészen értem, hogy azért, mert ő politikailag vállal egy véleményt, egy oldalt magáról, miért lenne vállalhatatlan figura, de a gyerekerőszakolós emberke zenéjét még néha hallgatni az viszont elfogadható, tehát vállalható? Persze, fordíthatjuk ezt a kérdést: rossz sorozat a House of Cards attól, hogy Kevin Spaceyről utólag kikerültek a zaklatással és erőszakkal kapcsolatos hírek?
Zenészeket, színészeket a politikai irányultságuk alapján sosem kategorizálok jó vagy rossz zenésznek, színésznek (festőnek stb stb), ez a logika nekem eleve nem adja ki.
A Metropolis albumot annak ellenére 2x hallgattam végig összesen, hogy ez a posztapokaliptikus, cyberpunkos vonal kedvelt tematika. Nem öregedett rosszul nálam Ákos, és nem a politikai dolgai miatt nem hallgatom annyira - egyszerűen az ízlésem szélesebb lett, és kifejezetten figyelek rá, hogy lehetőleg nagyobb repertoárból válogassak zenét, ne olyan egysíkúan, mint fiatalabbként. Ettől még fontos alakjának tartom a könnyűzenei hazai iparnak, ezt szerintem kár elvitatni tőle. De hogy tromfoljak még rá: ő a saját jogán is el tudja érni/elérhetné azt a szintet, ahol van, mert megvan hozzá a megfelelő tehetsége, tudása, akkor is, ha a saját felfogása szerinti világnézet épp ellenzéki lenne. Az, hogy sokszor érezhető a nyilatkozataiban egy sértődöttség, vagy erős cinizmus, az egyrészt számomra sem mindig értelmezhető, másrészt szerintem egy szerep is valahol, mert IRL ez nem érződik, harmadrészt szíve-joga így nyilatkozni.
Nekem pl. Azahriah hallgathatatlan, nagyon sokszor nekifutottam már, de nem az én stílusom, egy-két száma tetszik, de azok a szuperlatívuszok amikben egyesek hajlandóak nyilatkozni róla, nem értem. Ettől még nem mondom, hogy vállalhatatlan meg fos, biztos oka van a rajongóinak a politikai elképzeléseken túl is annak, hogy 4x adott koncertet egymás után.

A kibaszás társas játék, sose feledd.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Azt elhiszem hogy ő neki nem ez volt a szándéka, de amivé utána elfajult az a közeg ami folyamatosan idézgette 2017 környékén az eléggé érdekes...
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Pedig Ákos korát megelőző ember. AI előtt tudott olyat, hogy olyan mintha zene lenne de csak hangok és olyan mintha mondanivaló lenne de csak szöveg.
Tankcsapda vs Marciról lemaradtam, be kell pótolnom!
Csak így véleményváltozás kapcsán, hogy még egy triggerelő nevet bedobjak: Jordan Peterson volt nekem olyan, hogy a korábbi munkáit, előadásait szerettem, amiket még első hírverésekkor tett ki. Könyve is jó volt amit olvastam belőle. De mára már teljesen szétesett. Belelovalta magát ebbe az osztály micsodába, ahogy a Gyalog Galopp mondaná...
Man literally too angry to die
Szerintem az egész fórumon remek a csapat, értékes embereket ismertem meg itt írásban meg élőben is.
David:
Hogy saját példát hozzak, régen a szcientológia miatt is sokat hörögtem (azóta szerencsére visszaszorultak), de mivel az a zakkant Tom Cruise remek filmeket csinál, akkor azokat igenis megnézem, sőt, az Edge of Tomorrow örök kedvenc.
Az Izrael-Palesztina témát max a bezárt politika topikban merném kibeszélni, mert Dino itt fejbe csap minket. De általánosságban az a véleményem, hogy ez egy akkora darázsfészek, brutális online dezinformációs kampánnyal (szerintem minden oldalról), amibe megértem, hogy keveseknek van energiájuk nyilvánosan belenyúlni. Én is havonta ingadozok aközött, hogy épp kinek adok igazat ez ügyben.
Anno nagyon szerettem Ákostól az akusztikus zenekaros Andante lemezt, viszont azóta úgy megnőtt az arca, és olyan modoros lett, hogy hallgatni sincs kedvem. Van ismerősöm, aki minden koncertre elmegy a barátaival, és a filmet is többször látták, az ő rajongása cuki, de ezt is csak távolról szemlélem.
Természetesen értékelem Aribeth hozzászólását, és bár most az időm se engedi, de amúgy is tényleg tökre nem érdekelnek a transzok. Teljesen jogos, hogy J.K. Rowling felhozása nem volt jó ötlet, hisz igazából nem tudom mit csinál, csak redditen látom, hogy sírnak miatta. Viszont nem tudom, akkor ott a Lostprophets, amit még néha mindig hallgatok, pedig az énekes kisbabákkal szexelt vagy mi, szerencsére mostanában leszúrták a böriben. Vagy tankcsapdát, annak ellenére amit lenyomtak a partizánban (persze csak régi számokat).
Na mindenesetre visszakanyarodva az eredeti témára, ott is igen kusza a gondolatom, de igazából a 10 nézős hírről felmerül bennem, hogy vajon LM és Meklén vajon még mindig szeretik-e Ákost, ha nem akkor pedig csak belátták, hogy full szar a zenéje, vagy azért mert totál vállalhatatlan ember
De igazából erre nem várok választ, csak kósza gondolat. Kevés alvás, kevés agysejt maradt.I wish I could have known about the view from halfway down
.
De szidom én is szívesen Ákost!

Man literally too angry to die
Annyira összeszedett, tárgyilagos, és mellé szerintem nagyon empatikus is tud lenni.
Sokkal több ilyen ember kellene, és messze nem itt tartanánk.
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]