28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

Retee
#78 Retee [1560]
Attól függ, hogy milyen oprendszer. Xp csak 3 gigáig látja 32 bitesen a memóriát tudtommal, viszont a 64 bites változatát nem nagyon dícsérik.. Ha viszont Vista, vagy 7, akkor érdemes a 64-est sztem.

Válasz erre

Előzmény: Saiya-jin 2009.02.06. 14:42
szmore86
#77 szmore86 [64]
Köszi a gyors választ!

Válasz erre

Előzmény: a_Mano 2009.02.06. 14:51
a_Mano
#76 a_Mano [218]
Saiya-Jin:
szvsz maradjon 32bitesnél, mert bár nem fogja használni az összes memóriát, viszont egyrészt nincs is rá szükség másrészt legalább normálisan megírt programok vannak rá...

szmore86:
usb wifi adapter, usb wifi pendrive és hasonló neveken találhatsz rá a dologra. h melyik a legjobb ahhoz annyira nem értek, bár ált nemárt, ha azonos típus mint a router, legalábbis azt tapasztaltam, úgy könnyebben megtalálják egymást...

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

Saiya-jin
#75 Saiya-jin [218]
Hello

Egy kérdésem lenne:
Haver vesz új gépet 1-2 héten belül, de nem tudja milyen op rendszert tegyen fel,32 vagy 64 bitest.
Ha jol tudom memória használat/kihasználásban van különbség.
A gépében 4gb ram és 512esnél nagybb vga lesz(még nem tudja pontosan milyen..)

Kössz előre is, az ő nevében is.

Válasz erre

szmore86
#74 szmore86 [64]
Helló!
Van egy routerem, azt szeretném, hogy kábel nélkül tudjak netezni. Létezik ilyen usb-s vevő?
Ha igen légyszi írjátok meg, hogy ez milyen néven fut, és hogy melyik típus a legjobb.
PLS segítsetek!
Köszi

Válasz erre

Star Wars
#73 Star Wars [11836]
Lehet, hogy régi verziót használsz. Vagy a gépeddel van a baj. Nem régi?

RIP pcdome

Válasz erre

Előzmény: valoka 2009.01.18. 14:06
valoka
#72 valoka [54]
Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám hogy a Mozilla minimum 50%-on használja a procit, és átlagba 4-500.000K-ba a ramot. Hiába rakom újra a Mozillát akkor is ezt csinálja . pl: Gamestaron videót nézek és a videó is szaggat, annyira tölt valamiért.

Tipp hogy mi lehet az oka? (I.E-t nem akarok használni)

Válasz erre

goodboy007
#71 goodboy007 [9203]
Osztálytársam eladná a PSP-jét, azt mondta 35k-ért odaadná. 4GB-os memkártya van hozzá és első szériás, flashelt. Kicsit több, mint egy éve van meg neki és nincs szarrányúzva, szép, karcmentes állapotban van. Ha érdekel, kölcsönadja, hogy próbálgassam, aztán dönthetek. Szerintetek érdemes vele foglalkozni? Láttam már, hogy játszott vele és nekem nagyon bejön, grafikailag nagyon durva a kis gép, a Dragon Ball istenien néz ki rajta. Ennyi pénzt szerintem megérhet, de mennyire szoktak ezek meghibásodni? Úgy értem, hogy nem nagyon hallani arról, hogy így hibás PSP, meg úgy hibás PSP, szóval megbízhatónak tekinthető?

Válasz erre

Árnyékcickány
#70 Árnyékcickány [2]
Köszönöm szépen

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2009.01.13. 21:45
Razor03
#69 Razor03 [14703]
Ez megint csak egy nehezen megállapítható probléma, és egyértelműen a RAM bővítéssel van összefüggésben. Sok mindenre lehet gondolni, és egy ilyen hibának általában neki kell feküdni kicsit, tehát jobban jársz, ha szervizbe viszed, oda ahonnan a RAM-ot is vetted. Sajnos sablon szöveg amit írtam, de még mindig jobb, mintha nem kaptál volna rá választ. Persze akinek van ötlete, nyugodtan írhat.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: Árnyékcickány 2009.01.13. 21:38
Árnyékcickány
#68 Árnyékcickány [2]
Az lenne a nagy gondom, hogy:
Jétszanék, de akkor a képernyővel történik valami. Először leáll a játék, majd elsötétül a képernyő, és kikapcsol. A power saving led világít. Olyan, mintha a gép ki lenne kapcsolva, a monitor meg be. De alatta ugyan úgy hallom a játék hangjait. Ilyenkor ki kell kapcsolnom a gépet, és újra bekapcsolni... mi jobbat tudnék csinálni? Mi baja lehet a játéknak/monitornak?
Most vettem bele új ramot, az óta csinálja ezt minden alkalommal, előtte csak egyszer-egyszer fordult elő. Lehet, hogy azzal van gond?
Köszike!!!

Ác.

Válasz erre

Gobiakos
#67 Gobiakos [13332]
Basszus, hogy ez eddig nem esett le... Neki integrált videókártyája van (256Mb), nekem igaz csak 128Mb, de az külön kártya (ATI 9550).

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2009.01.09. 17:32
joe005
#66 joe005 [119]
Csá mindenki arra lenek kiváncsi hogy ebben a házban az a 2 első ventilátor van az hozzá jár vagy venni kell külön : http://www.argep.hu/product_423256.html

Válasz erre

Gobiakos
#65 Gobiakos [13332]
Hali!

Unokaöcsém gépére feltelepítettem az NFS Carbont, de az Istenért nem akar elindulni. Anno én végigjátszottam, nálam prímán futott. Az ő gépe klasszisokkal erősebb, mint ez enyém, mégsem indul el. Miért lehet ez?

Előre is köszi az esetleges válaszokat!

Válasz erre

Kemloth
#64 Kemloth [3310]
Heló!
Egy 2,6GHZ-s AMD Phenom 4x 9950 mennyire jó processzor?? És mennyire időtálló még??
És egy 1Gb-s ATI Sapphire Radeon 4830 ugyanezekben a viszonylatokban milyen??

Válasz erre

Tötyi
#63 Tötyi [559]
Ahogy Oscar mondaná: "Tudtam én, csak nem sejtettem!"

Köszi a gyors választ!

"But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."

Válasz erre

Előzmény: goodboy007 2009.01.03. 13:07
goodboy007
#62 goodboy007 [9203]
Kb. egy 2,4GHz-es Pentium 4-es teljesítményét tudja.

Válasz erre

Előzmény: Tötyi 2009.01.03. 13:01
Tötyi
#61 Tötyi [559]
Szükségem lenne egy kis segítségre. Egy tartalék gépet akarok beszerezni, elsősorban munkára és netezésre. Kaptam egy egész jó ajánlatot, csak nem igazán ismerem az AMD-s gépeket, és nem tudom belőni az ár/teljesítmény arányt. Tehát konkrétan: az AMD Athlon XP 2400+ processzor Intelre "átváltva" kb. milyen teljesítményt takar? Köszi a segítséget előre is.

"But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."

Válasz erre

Sasa23
#60 Sasa23 [8]
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne h meg lehet-e azt csinálni h a billentyüzettel kapcsoljam be a számitógépet tehát ne a power gombal.Megoldható?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Válasz erre

Prosectura3
#59 Prosectura3 [8]
Kicsit más jellegű a kérdésem, de gondoltam itt engedném el: gépem agyhalott, el kéne vinnem 1 szervízbe, ahol esetleg azt is + tudnák nézni, h pontosan mi a baja. Viszont nem vagyok ismerős annyira pesten, és nem ismerek jó szervízt. És most a kérdés:

Tud nekem vki olyan szervízt mondani a XIII. ker. környékén, ahol értenek is a gépekhez és nem is próbálnak + átvágni?

Köszi

Válasz erre

+Sniper+
#58 +Sniper+ [3447]
Megjavult a winchesterem. Tudjátok mi volt a baja? A kábel(egy barátom mondta, hogy neki is volt ilyen gondja), kicseréltem, formáztam és most 70000-rel másolok rá és róla.

Asus P5K-E, Q6600, MSI 9800GTX+,4 GB/800 DDR2 GEIL, Chieftec 550W

Válasz erre

odie992
#57 odie992 [680]
Hi!


Vki segíteni?Hol lehet leszedni Sagem Vodafone MyX-7-esre játékokat ingyen?Leszedni kéne,berakni meg megtudom,csak honnan lehet leszedni?:S

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...

Válasz erre

+Sniper+
#56 +Sniper+ [3447]
Megtaláltam, beállítottam, de olyan gyorsan átmegy azon a részen, hogy én nem látom.

Mindegy leformáztam és így se működik rendesen.

Asus P5K-E, Q6600, MSI 9800GTX+,4 GB/800 DDR2 GEIL, Chieftec 550W

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.12.25. 10:38
+Sniper+
#55 +Sniper+ [3447]
Köszi.
Ezt a beállítást megtalálom én egyedül? Nem szoktam BIOS-ba járni.

Asus P5K-E, Q6600, MSI 9800GTX+,4 GB/800 DDR2 GEIL, Chieftec 550W

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.12.25. 10:38
Razor03
#54 Razor03 [14703]
BIOS-ban kapcsold be a winchester tulajdonságai között a smart-ot. Ha a post képernyőn hibát jelez, akkor finish.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: +Sniper+ 2008.12.25. 10:28
+Sniper+
#53 +Sniper+ [3447]
Köszönöm.

Eddig Auslogics Disk Defraget használtam, kb. kéthetente, de akkor meglesem ezt.

Bár az rosszat sejtet számomra, hogy a három partíció közül az egyiket ritkán használtam és egységesen állt be a lassulás.

Asus P5K-E, Q6600, MSI 9800GTX+,4 GB/800 DDR2 GEIL, Chieftec 550W

Válasz erre

Előzmény: goodboy007 2008.12.25. 09:19
goodboy007
#52 goodboy007 [9203]
Töredezettségmentesíts!
pl. ajánlom a Defraggler progit, nekem is valamelyik modi ajánlotta és tényleg nagyon király. a 250GB-os winchesteremen 95GB-nyi töredezett fájl volt és miután végzett, a windowsos töredezettségmentesítő is 0% töredezettséget jelzett, az egész kék csík lett. Ha ezután is csinálja, akkor formázás, ha még mindig, akkor kuka.

Válasz erre

Előzmény: +Sniper+ 2008.12.25. 08:52
+Sniper+
#51 +Sniper+ [3447]
Módosítom, az egyik winchester szarakszik. Csak 4000-rel tudok róla bárhova másolni.

Asus P5K-E, Q6600, MSI 9800GTX+,4 GB/800 DDR2 GEIL, Chieftec 550W

Válasz erre

Előzmény: +Sniper+ 2008.12.24. 22:23
+Sniper+
#50 +Sniper+ [3447]
Mi okozhatja azt, hogy pl. egy file kicsomagolásánál a rendszer üresjárata 98-99%-ot ír ki, míg a CPU használata 25%-on van és közben az egész folyamat lassú. Már újraindítottam a gépet, előtte meg-megállt pár másodpercre és folyamatosan égetta feladatjelző lámpa, mintha csinálna valamit, pedig semmi dolga nem volt. Baromi lassan újraindult; vírusirtót futattam, nem talált semmit.

Asus P5K-E, Q6600, MSI 9800GTX+,4 GB/800 DDR2 GEIL, Chieftec 550W

Válasz erre

putymi
#49 putymi [2]
Megnéztem és a probléma sztem az fpsekkel lehet.30-cal fut 640*480on. Pedig mondom minden más játék megy elég jól.Még a cod alapbeállitása is 1024*768 és minden maxon.Ha van vkinek vmi ötlete létszives ossza meg.Am a játék eredeti haveré.

Válasz erre

Kemloth
#48 Kemloth [3310]
kösz!
Nem kötekedésből, cska érdeklődésből kérdem, de miért ne vegyek 6400+-t??
Na most Wikipédián az van, hogy az AM2 socket és az AM2+ socket kompatibilis egymással. Tehát akkor ha az Asus M2N-SLI Deluxe alaplapomon AM2 van, akkor használhatok vele mondjuk AMD PHENOM X4 QUAD 9950-et????!! Mert ha igen, akkor az lesz.


Válasz erre

Előzmény: a_Mano 2008.12.23. 18:42
a_Mano
#47 a_Mano [218]
putymi:
öhmm... eredeti a játék? csak mert nálam alig jobb vason tökéletesen fut... Esetleg a vga lehet necces a ddr2 miatt, de azt kompenzálnia kellene, h giga van belőle...

Kemloth:
Jövőre semmiképp se vegyél 6400+ -t. ha socket am2+os a lapod akkor vmi komolyabb (4magos) phenomot megteszi, de ha nem akkor szvsz megéri intelre váltani, vagy kivárni a phenom2őt. Én a vga-t is cserélném, most egy 4850 szvsz a legjobb választás (ár/érték arány)
a ram ha xp-t használsz elég, vista esetén esetleg kellhet a több.

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

putymi
#46 putymi [2]
Sziasztok!

Most újítotam egy gépet ime a config:

MSI G31M3-L V2 alaplap (s775)
Intel Dual Core E5200 (2,5GHz/2MB/800MHz)
GIGABYTE HD4650 1GB GDDR2
Kingston 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL6 DIMMA gépbe található még egy IDe winchester meg egy ide iró az előző gépből.

Nah a szitu az hogy az Alone in the dark meg a Tomb Raider Underworld maxra huzva is szaggatás nélkül megy, de a COD World At war 640*480-on is lassu, belassul a game nem szaggat hanem lassu.
Valaki tudna segiteni? Teljesen tanácstalan vagyok.Előre is köszi.

Válasz erre

Kemloth
#45 Kemloth [3310]
Sziasztok

Igazából én tanácsot szeretnék kérni, mert szeretném felújítani a gépem kicsit jövőre, és nem tudom, egyáltalán mibőlk kell új, és zokból mit vegyek.

Processzor mindenképp kéne új, most egy AMD Athlon 64 X2 4200+ van 2,2,Ghz-cel. Mi legyen az új? Én kinéztem egy AMD Athlon 62 X2 6400+ot. Az jó lesz???

Videókártyám Ati radeon X1950 Pro 512MB-tal. Kell új?? Ha már felújítok, akkor jó lenne egyben és jó időre letudni, szóval ha "hát, még épp jó ez", vagy ilyesmi, akkor kérlek mondjátok, h mit vegyek helyette!!!
Van 2Gb RAM om. Vegyek?? (mennyit?)

Hangkártya SoundMAX HD Audio.Mi legyen?

Ha van valami, amiből kéne új, és nem írtam, vagy fontos, és nem írtam, akkor azt is írjátok meg!

Előre is kösz a segítséget, és boldog karácsonyt, meg újévet, meg minden jót!!!

Válasz erre

Leadtek
#44 Leadtek [316]
Kösz akkor inkább nem állítom le.

Válasz erre

Előzmény: Retee 2008.12.22. 12:25
Retee
#43 Retee [1560]
A Realtek HD Audio Control Panel egy file-ja.

Válasz erre

Előzmény: Leadtek 2008.12.22. 12:20
Leadtek
#42 Leadtek [316]
Sziasztok

Van egy RTHDCPL.exe nevű háttérben futó folyamat ami elég sok memóriát eszik és merjem-e leállítani mert fogalmam sincs hogy miaz?!?!

Valakinek valami tipp???

Válasz erre

Retee
#41 Retee [1560]
Valszeg itt meglesz, ha kitöltöd.

Válasz erre

Előzmény: nagyzee90 2008.11.03. 14:17
nagyzee90
#40 nagyzee90 [1]
Sziasztok!
olyan problémám van, hogy vettem egy fujitsu siemens amilo pro edition v3505 típusú laptopot, aminek az alaplapi lemeze nincs meg, ezért nem tudom újratelepíteni. Tudja-e valaki hogy honnan lehet letölteni ezt a lemezt?

nagyon fontos lenne köszi

Válasz erre

DarkS
#39 DarkS [12]
ThankS a választ gondolkodok rajta

Lendítés,célzás,dőfés,vissza

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2008.10.27. 18:24
Razor03
#38 Razor03 [14703]
Üdv! Ha IDE csatlakozós író kell akkor: NEC 5200A, Pioneer 115D/116D, ASUS 1814. Ha SATA port is van az alaplapodon akkor meg: Pioneer 215D/216D, ASUS 2014

Filléres manapság egy író, szerintem nincs is különbség köztük, ha sokat nyúzod, akkor Pioneer vagy NEC kb. ennyi.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: DarkS 2008.10.26. 10:36
DarkS
#37 DarkS [12]
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem nagyon nem értek hozzá ezért kérdem.
Annyi lenne az egész hogy mien tipusú Írót vegyek ami persze dual layert is tud irni.
Persze az ár is fontos én kb 5000-10000 ezerig gondolkodom.
Ha ennyiér találok/tok normálisat azt megköszönném.
Elöre is THX

Lendítés,célzás,dőfés,vissza

Válasz erre

Gobiakos
#36 Gobiakos [13332]
Amúgy ha jól számoltam, akkor Barthezz holnap jöhet vissza a 3napos bann után. Szóval írj neki PM-et, azt így is - úgy is megkapja, ha visszajön a Dome-ra.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2008.10.26. 08:56
Gobiakos
#35 Gobiakos [13332]
Bár maga a szám rettentően ismerős nekem is, de ezzel azt hiszem inkább Barthezz-t kéne megkeresned, vagy bárki mást, aki ezekben a zene körökben mozog. Én nem tartozom közéjük. De küldj neki PM-et, biztosíthatlak, hogy segíteni fog!

Válasz erre

Előzmény: trobixxx 2008.10.26. 08:35
trobixxx
#34 trobixxx [90]
http://www.obsessionclub.ro/index.php?id=10
itt az oldal, es van rajta egy zenelejatszo fuunkcio, az obsession zenet jatszd le nezd meg es irj kerlek vissza !

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2008.10.26. 08:33
Gobiakos
#33 Gobiakos [13332]
Írj e-mailt az oldal tulajdonosának, és egyszerűen kérd el a zenét. Ha nem jogvédett a dal (azt írtad, "egyedi"), akkor szerintem oda fogják adni, miért ne tennék? De pontosan melyik ez az oldal? elküldenéd PM-ben a címét? Megnézném, és lehet, hogy a zenével kapcsolatban s tudnék segíteni.

Válasz erre

Előzmény: trobixxx 2008.10.26. 07:37
fathr
#32 fathr [1]
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Cheatet akarok használni az anno 1701-hez. A kódok megvannak csak nemtudom hogy hol és hogyan kell átnevezni a warehouse-t (raktár). Kérlek segítsetek.
Elölre is köszönöm.

Válasz erre

trobixxx
#31 trobixxx [90]
Fel akarok venni egy zenet ami egy honlap betetdala, nem lehet sehol letolteni, egyedi es kurva jo ! Windows Vistam van ezert nem lehet csak mikrofonrol venni fel hangot de ugy rengeteget veszt a minosegbol, a Win XP vel lehetett olyat, hogy magat a szamitogep amit lejatsz azta a hangot veszi fel, es kituno minossegben, kerlek segitsetek, mondjatok egy programt amivel meg tudom ezt oldani PLZ PLZ KEEERLEK ! Elore is koszi !!!!!!!!

Válasz erre

HiroOo
#30 HiroOo [10]
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, cd meghajtó ügybe. A meghajtó működik a cd-t kiadja meg minden, de nem érzékeli ! Mi lehet a probléma?

Segítséget előre is köszönöm

Válasz erre

Sirmelon
#29 Sirmelon [9786]
Ügyi vagy!

Sirmelon™

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Dbz 2002.04.26. 20:30

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat