28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!

Hubert
#169 Hubert [1984]
Mi nem rivalizálunk az Nvidiásokkal.
Mi egyszerûen felsõbbrendûek vagyunk.
Übermensch ... mond ez nektek valamit ?

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

okoska3000
#168 okoska3000 [12750]
Te sem gondolhatod komolyan, hogy kiad az nVidia egy gyengusabb VGA-t, mint a piacon van...

Azé ne nézd má hülyéknek őket, egyébként nem tudom, ki volt, valaki fejtegette ezt a beosztást, teljesen igaza van, tehát az ATI és az nVidia pontosan tudja, mit csinál a másik és felváltva überelik egymást, és talán nem véletlen, sőt, ők mondták, hogy a kapcsolatuk is jók egymással, tehát ők kevésbé rivarizálnak, mint inkább a VGA tulajdonosok...

Válasz erre

Előzmény: Kosh Naranek 2002.08.22. 10:05
okoska3000
#167 okoska3000 [12750]
Azért akad 1-2, de mindaz 1-2-nek Intele van

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.08.22. 10:02
Kosh Naranek
#166 Kosh Naranek [651]
Bocs, de nem hiszem el, hogy ezt te komolyan gondoltad. Szerinted nem lesz ellenfele az NV30-nak röviddel (2-4 hónap) a kijövetele után? Maradjunk annyiban, hogy az NV30 egyenlőre paperware és van néhány fülesem, hogy pár dologban nem hogy többet, de kevesebbet fog tudni az R300-nál (ezt mondjuk én is fenntartással kezelem, amíg a hivatalos speckók napvilágot nem látnak).

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.20. 18:53
Anonymus23
#165 Anonymus23 [4532]
Nem sok ismerősöd lehet!

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.22. 09:58
okoska3000
#164 okoska3000 [12750]
Ja, nekem is egyetlen egy ismerősömnek van AMD procija, az is kollega és nem szokott játszani...

Haveroknak csak Intele van, nem is gondolkodnak másban...

Én meg kihagyom a P4-et, megvárom a P5-öt, nincs kedvem alaplapot is cserélni, az olyan macerás, még elvagyok a P3-mal... (egyenlőre az is kellőképp meghajtja a G4-et, még nem volt akadós problemám...)

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.21. 21:23
vally
#163 vally [9774]
Ha a pokolban Intel van, akkor én oda megyek (ugyis több ott az ismerős).

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.21. 18:36
Sirmelon
#162 Sirmelon [9786]
Bocsi bocsi!

+NVIDIA, natürlich!



Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: VOid- 2002.08.21. 19:56
VOid-
#161 VOid- [1778]
+NVIDIA
Hogy hagyhattad ezt ki Sirmelon ?

Válasz erre

Sirmelon
#160 Sirmelon [9786]
Na ja, napfény, jéghideg Coca-Cola, jányok, meg Athlon XP: ez már a mennyország!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.20. 22:00
rage
#159 rage [5115]
Nincs nekem üldözési mániám

Csak rövidre zártam a témát, hogy vajon az új Radeon jobb lesz-e mint a legutolsó Nvidia, s utána az új Nvidia jobb lesz-e, mint a legutolsó Radeon

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.21. 09:48
Hubert
#158 Hubert [1984]
rage:
Nincs neked egy kis üldözési mániád ?

Azt mondják, mindn viccnek fele valóság ...

Azt hiszem ez érvényes arra amit írtál és arra is amit én válaszoltam.

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

vally
#157 vally [9774]
Hát ja.
Ellenben ti frissen, fiatalosan, élvezitek az életet.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.20. 19:15
Berkenye
#156 Berkenye [2325]
Egyetértek rage-dzsel.
Csak én nem szeretem hosszúra húzni a mondókáimat, bár néha sikerül

Válasz erre

Sirmelon
#155 Sirmelon [9786]
Örexel, barátom, na!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.20. 19:01
rage
#154 rage [5115]
Gondolom, mindenkinek feltűnt már, hogy a 2 nagy cég videokártyái nem egyszerre jelennek meg a piacon.

S természetesen, mindig épp az aktuális legújabb a legjobb, az adja a legnagyobb pontszámot 3dMark-ban, stb.

Gondolom, mindenki rájött már, hogy a 2 cég nagyon is jól tudja, melyikük mikor, mekkora sebességű/tudású kártyát fog kidobni.

Én leginkább azokra a megbeszélésekre lennék kíváncsi, amikor összeülnek, s megtárgyalják, kinek milye van, mikor fogja piacra dobni, stb stb.

A játékosok úgy néz ki , hogy jól járnak, olyan , mintha a két cég nagy versengésben lenne egymással, s mi évente kapjuk a jobbnál jobb VGA-kat, nem győzzük cserélgetni.

Aztán, hogy valójában ez azt jelenti, hogy sokak zsebéből ezzel az ügyes kis trükkel húzzák ki a pénzt évről évre?
Hogy a készülő top-játékok szerzői épp az adott legjobb VGA-t reklámozzák, majd a következő megjelenésekor váltanak, s máris a másik az Isten? Hát persze, nekik is élni kell valamiből
Szép pénz gyűlik be a reklámokból nekik is.

S abban is biztos vagyok, hogy mindkét cég kezében jóval előrébb-haladott technika van, mint amit a piacra dobnak.
Abban nincs üzlet, hogy kihozzuk a csúcs-termékünket, abban sokkal több, hogy félévente/évente kiadunk mindig egy picit jobbat.

Így lesz ez még jó sokáig.
S valóban, az új Radeon a GEF4 killer.
Azután meg az NV30 lesz a Radeon killer.
S így tovább.
Ez az, amit nem nehéz megjósolni...

Válasz erre

vally
#153 vally [9774]
Fenét. Tudod mikor voltam 50 kiló? négy éve kb.
Mostmár kissé /???/ megpocakosodtam.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.20. 18:57
Sirmelon
#152 Sirmelon [9786]
"az én tekintélyes súlyom alatt..."

Wow, ez aztán az önbizalom.
Van vagy 40-45 kg.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.20. 18:50
Sirmelon
#151 Sirmelon [9786]
Az bizony.
Sztem is nagy bukás lesz az ATI összes kártyája a Messiás /gyk. NV30 / eljövetele után.


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.20. 12:40
vally
#150 vally [9774]
Én egyszer láléptem egy rossz vidire.
Egy része teljesen elporladt, az én tekintélyes súlyom alatt...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.08.20. 18:46
Anonymus23
#149 Anonymus23 [4532]
Hát talán annyira azért nem.........

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.20. 18:44
vally
#148 vally [9774]
A port nem szokták kicserélni azzal, hogy "Ez egy Gefo4 volt..."...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.08.20. 18:38
Anonymus23
#147 Anonymus23 [4532]
Kikérem magamnak!
Nem léptem rá! Különben is ha én rálépek egy ilyen dologra, akkor nincs az a PC bolt amely garanciába kicseréli nekem.

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.19. 23:28
vally
#146 vally [9774]
Szakálka?

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.19. 23:28
VOid-
#145 VOid- [1778]
Nagy bukás lesz minden bizonnyal akkor r300 at venni mikor megjelenik az nv30

Válasz erre

Hubert
#144 Hubert [1984]
Nagy bukás lesz bizonnyal ...

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.19. 23:34
Sirmelon
#143 Sirmelon [9786]
Én fogom megnyitni az:
"NV30 - Az ATi 10000 gyilkos!" cimü topicot!


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: VOid- 2002.08.19. 15:23
Sirmelon
#142 Sirmelon [9786]
Én sem. Akkor már inkább lépjen rá mint Anonymus a GF4-re, de ugy hogy garanciában kicseréljék!
Vagy használjon szakálkát nyáladzás ellen.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.19. 09:34
VOid-
#141 VOid- [1778]
http://www.supergamez.hu/cikk.php?cid=23721
Karácsonykor nv30 jesssss Nem hagyott sok előnyt az ATI nak az NVIDIA

Válasz erre

vally
#140 vally [9774]
Csoroghat az akármire, de én nem nyáladzanék a vidi fölött.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.19. 09:28
Hubert
#139 Hubert [1984]
Nos, ebben igazad lehet.

Így a gépeink nem süllyednek a már nem támogatott termékek kategóriájába. Legfeljebb az olcsó gépekébe ...

Athlon XP/G4Ti rulez !

-Ettõl még csoroghat a nyálam egy Radeon 9700-ra-

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.19. 09:01
Sirmelon
#138 Sirmelon [9786]
Valszeg azt lépi az nVidia, mint az AMD, aki a Duronok helyét Athlon XP-kkel tölti be.

Az nVidia pedig az NV30 eljövetele után a GF4 Ti4200 és 4600 sorolja majd belépő szintü kártyának /a 4400 gyártása ugye mexünik/.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.19. 07:47
Hubert
#137 Hubert [1984]
Ezt írta Dior
"biztos jön új AMD cucc is. Ami valszeg kifekteti az asztali Intelt, mint az asztalra terített Nagyalföld
Jövőbe senki se lát.
Még a nagy varázsló, Sir Melon se "

Érdekes, elõbb utóbb minden topik az AMD versus Intel témába torkollik ...

Az anandtech cikke szerint valószínû, hogy az NV30-as csip csak decemberben lesz kapható.
Lehet kelet-európaiakként lemaradunk a karácsonyi vásárról ?
Persze a bejelentés már október végére várható. (ne vegyetek Radeon 9700-at mert mindjárt itt van az NV-30 alapon)

Amúgy már nagyon kiváncsi vagyok hogy mit tesz az Nvidia az olcsó és középkategóriás piac asztalára. Mert a 0.13 mikronos NV30 nem igazán lesz jövedelmezõ az Nvidiának. Állítolag per pillanat minden 10 GPU csipbõl 1-2 lesz mûködõképes ...

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Hubert
#136 Hubert [1984]
Nos elnézést a késlekedésért, de hétvégére hazavittem a procit, otthon meg nincs netem ...

1.okoska3000
"Hubert: ezt a linket sasold meg,ajánlom:
http://www.findimages.net/mistral/"

Vélemény: jó volna tudni, mire jutott szegény fickó.
A hwsw fórumait azelõtt kellett volna látogatnia, mielõtt megvette az OEM Ati kártyát. Ki volt ott beszélve rendesen, na de mindegy.
Viszont abban igaza van, hogy ha egy terméket úgy forgalmaznak mint X, aminek az ára Y, és vásárlás után kiderül, hogy X tulajdonképpen Z, aminek olcsóbbnak kellene lenni mint X-nek, akkor ez átverés, ha szándékos, ha nem a dolog.(Meg vagyok gyõzõdve, hogy nem volt szándékos, közismert mennyire értenek hozzá balkánszerte -szerettem volna azt hinni hogy Mo nem tartozik ide, mint ahogy soha nem is tartozott-)
Egy akkora cégnek mint a *******, ilyen ciki szarakodás helyett jobban megérte volna ha kicseréli a kártyát, vagy ha tényleg nem jutott hozzá, akkor adja vissza az árát.
70 e Ft nem olyan sok, lehetett volna több eszük, mert ha megnyerik is a pert (remélem, hogy nem) az imázsuk keményen kompromittálódott.
Vagy mégsem ? Ha volt rá módjuk bezáratni egy topikot ...

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

VOid-
#135 VOid- [1778]
Jajaj csak 1400mhz miaz ?
El kell hitetnie az intelesekkel hogy ez télleg többet tud de a nagyjával nem fog meni Mert nem biztos hogy olyan jártas mindenki ebben a témában mint pl fórumokon..
Itt már ez kivesézett témá

Válasz erre

_Gabesz_
#134 _Gabesz_ [391]
"Most éppen a Banias asztali kiadása várható, 1400-on ver egy 1800+-t, a pletxkák szerint"

ha ez igaz, akkor az Intel nagy ellentmondásokba fog keveredni.
mégse a mhz számít?

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.18. 21:03
Sirmelon
#133 Sirmelon [9786]
Nem jól emléxel.
Valami gond lehet memóriáddal /bővits vagy cserélj DDR-re! /, mert nem volt ilyen megegyezés.
De nem is lehetett, mert az AMD jobb.
Ecco.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Moken 2002.08.18. 23:14
Moken
#132 Moken [1819]
gihi

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.18. 23:15
vally
#131 vally [9774]
Igeeeeeeeeeeen!
Okos Moken!

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Moken 2002.08.18. 23:14
Moken
#130 Moken [1819]
Jaj, már megint Intel vs. AMD.
Ezt a témát már közös megegyezéssel lezártuk az Intel elfogadva győztesként

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

VOid-
#129 VOid- [1778]
Go go vally

Válasz erre

Sirmelon
#128 Sirmelon [9786]
"Bár az az Intel nevö törpe cég 3X nagyobb az AMD-nevü piti kis Béténél..."

Most igen.
De én a jövőt láttam...

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.18. 22:27
vally
#127 vally [9774]
Merlin: Kuss, és vissza a barlangba!
Bár az az Intel nevö törpe cég 3X nagyobb az AMD-nevü piti kis Béténél...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.18. 22:05
Sirmelon
#126 Sirmelon [9786]
A lényeg hogy addigra vally is AMD-s lesz, dec.24-től!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Berkenye 2002.08.18. 22:08
Berkenye
#125 Berkenye [2325]
Nana! A szó elszáll... (az írás olvashatatlan ), majd szavadon fognak biztos fogni páran

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.18. 22:05
Sirmelon
#124 Sirmelon [9786]
"Jövőbe senki se lát.
Még a nagy varázsló, Sir Melon se "

Belenézek a varázsgömbömbe, és nini, mit látok egy év mulva?
Ime:

Az Intel nevü törpe cég valami Northwood gigaherzeit huzogatja fölfele, ám az AMD nevü óriás Pörölye /Hammer/ lecsap és tönkrezuzza.
Az Intel kétségbeesetten várja Prescott felmentő seregeit - de azok biza csak késlekednek.

SirMerlin
A Nagy varázsló

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Berkenye 2002.08.18. 22:00
Berkenye
#123 Berkenye [2325]
biztos jön új AMD cucc is. Ami valszeg kifekteti az asztali Intelt, mint az asztalra terített Nagyalföld
Jövőbe senki se lát.
Még a nagy varázsló, Sir Melon se

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.18. 21:58
Sirmelon
#122 Sirmelon [9786]
Tönkre.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Berkenye 2002.08.18. 21:35
Sirmelon
#121 Sirmelon [9786]
Na és kit érdekelnek az Intel asztali megoldásai?

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.18. 21:11
Berkenye
#120 Berkenye [2325]
rövid, tömör, velős válasz...
őőő... és mire jutottál?

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.18. 21:33

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat