Mindössze szíveskedtem pár építő jellegű kritikai megjegyzést hozzáfűzni, mivel "áradoztál" az ENTENTE (=antant) realizmusáról. Köze nincs hozzá, csak ennyit akartam mondani, azt egy szóval sem említettem, hogy nem szórakoztató, pihentető. Csak nekem a realizmus szóról más ugrik be... Ennek ellenére én is játszogattam a Cossacks-sal.
Viszont egy jó játék lelki kielégülést nyújt és boldogság hormonokat termel. Egy ilyen ember pedig nem bántja más játékát Látod veled ellentétben én nem járok a CM topicba alázni a játékot.
Most akkor az a kérdés kinek nyújt nagyobb lelki gyönyört a kedvenc játéka? Aztán ebből már csak egy lépés, hogy megállapítsuk melyik is a jobb játék a kettő közül
"Persze ez csak elsőre tűnik, így hiszen ha annyira tökéletes lenne az a bizonyos CM akkor sokkal kevesebb időd lenne más topikokba járni fikázni."
A kettő hogy is jön össze? Ha van 10 percem nem ülök neki CM-ezni, mert ez nem az a játék. Egy CM ütközet min. 2 óra.
Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni.
".... meg amit akarsz."
Nos, én már eddig is kifejtettem, hogy mit akarok. Ez most jelenleg az Antant nevű játték.
Hogy te mit akarasz, az természetesen a te magánügyed, de azért úgy látom sikerült megtalálnod álmaid játékát. Persze ez csak elsőre tűnik, így hiszen ha annyira tökéletes lenne az a bizonyos CM akkor sokkal kevesebb időd lenne más topikokba járni fikázni.
Nekem nagyon tetszett a cossack is és egyáltalán nem bánom, hogy átültették I. vh-s környezetbe, megteremtve így az egyetlen(!) I. vh-s rts-t. Mond csak hány darab II. vh-s rts van forgalomban?
Újságmellékletről meg csak annyit, hogy a CM még eddig sem jutott.
Azért még annyit hozzáfűznék, hogy én maximálisan tiszteletben tartom mindenki kedvenc játékát és sosem süllyednék addig, hogy fikázzam csak azért mert nekem nem tetszik. Ez valahol egy szegénységi bizonyítvány.
Csakhogy a Combat Mission a II. világháborúban játszódik, ahol már nem volt minden utcasarkon lövészárok. Az Antant pedig az I. világháború idején játszódik, ahol viszont minden fronton a lövészárkok voltak a jellemzőek. Ez a játék szar és a közelében sem jár egy korhű stratégiai játéknak. Egyszerűen fogták a Cossacks -ot lecserélték az egységeket és a házakat, írtak pár dolgot az I. vhs-ről és ennyi. Oda való, ahol most van - újságmellékletnek.
"Ha szeretitek Allahot, akkor kövessetek Engem. Akkor Allah is szeretni fog benneteket,és megbocsátja nektek a bűneiteket."
Kezdj egy multi pályát és adj meg minél több gépi ellenfelet. Esetleg kezd hard fokozaton. Garantáltan hosszú ideig tart majd az ütközet és közben rengeteg egységet fogsz gyártani. Ajánlom a CTRL gomb lenyomását az egység gyártásánál, mivel ezzel ötvenessével tudod az egységeket gyártani. Én ezt a trükköt az elején nem ismertem, ezért írtam le.
Igazad van, tényleg nincs benne lövész árok, de hidd el játék közben nekem ez fel sem tünt hiányosságnak. Hozzáfűzném, hogy én a Combat Missionban sem találkoztam lövészárokkal, bár ott sem hiányzott.
Nem tudom mennyit játszottál vele, de mint a legtöbb játékban, ebben is lehet különféle taktikákat kidolgozni, bár nem tudom, hogy a képeken hogyan szokott látszani a "taktika".
Veled ellentétben én játszottam a játékkal és nem álltam le röhögni a napraforgókon, de elismerem, hogy sokaknak nagyon kevés kell a szórakozáshoz.
"Ha neked az a realizmus, hogy termelsz-klikkelesz-hentelsz"
Erre igazából nem kellene válaszolnom, hiszen elegendő ha megnézed a mai játékfejlesztők eladási statisztikáit, de azért leírom, hátha nem tudod értelmezni az adatokat.
Igen a mai játékok 90 %-ban elegendő ha valaki - a te szavaiddal élve - "termelsz-klikkelesz-hentelsz" és ezeket a játékokat több millióan meg is veszik és boldogan játszanak vele.
Igen, igen...
Azonban -bár nekem nincs meg a játék- sehol nem láttam a képeken lövészárkokat, vagy bármiféle taktikára utaló jelet. A napraforgómező pedig röhejes volt... Ez a Cossacks-nál még elmegy, de itt már kicsit mások voltak a távlatok...
Ha neked az a realizmus, hogy termelsz-klikkelesz-hentelsz, s mindezt nagyüzemi méretekben, akkor egészségedre. Maradok a Combat Mission-nél...
Tökéletes igazad van habár én ekkora seregeket nem tudok gyártani ennyit még nem játszottam de kérdem én hány játékban tudsz több ezres egy ségeket gyártani.
Csatlakoznék az előttem szólókhoz a játék védelmében. Szerintem sem túl élethű az a háborús játék ahol 20 egységgel bármit le lehet tarolni. Itt szó szerint ezer számra kell kiképezni a katonákat és százszámra küldeni őket a halálba. Ez egy I. vh-s rts. Ha valakinek minimális ismeretei vannak a témában az tudja, hogy ez volt az a háború ahol a legnagyobb méretű értelmetlen mészárlás zajlott. Gyakorlatilag ezerszámra terelték a halálba az embereket. Itt most elsősorban a totális értelmetlenségre gondolok, ahol a lövészárkok közötti néhány méterért dúlt öldöklő harc, míg pl. a II. vh-ban azért komplett országokat sikerült elfoglalni jóval kisebb emberáldozatokkal.
Ezt a hihetetlen nagy mészárlást sikerült remekül lemodellezni ebben a játékban. Itt csődött mondott volna mindenféle csili-vili 3d-s grafika, hiszen több ezer egységet nem lenne képes - jelenleg - egyik 3d-s motor sem mozgatni, nem is beszélve e gépek teljesítményéről.
Tegnapelőtt fejeztem be egy gigantikus multit. 5 gépi ellenfél ellen harcoltam, bár a gépi ellenfelek nem voltak szövettségben. Amolyan mindenki-mindenki ellen volt. Valami hihetetélen méretű mészárlás kezdődött, ahol a legváratlanabb helyzetekben jelentek meg újabb csapatok és mészároltak mindenkit ahol értek. A végére én 46 ezer egységet gyártottam le és 120 ezret mészároltam le, nem is beszélve az ellenfelek adatairól. Na ezek a számok már megegyeztek az I. vh egyes nagyobb hadmozdulatainak veszteségi adataival.
Melyik más játék tud hasonlót produkálni? Ezek után nevetséges, ha valaki a grafikát kritizálja vagy az épületek méretét.
Látom a rossz szinkronra panaszkodól.
Nos, egyrészt azt tudom mondani, hogy én örültem, hogy egy külföldi fejlesztésű játékban a magyar egységek magyar szinkronnal szólaltak meg, legyen az akármilyen minőségű is. Nem sok játékban találkozhattál ezzel. Én egyedül a Combat Mission 2-ben találkoztam magyar szinkronnal.
Másod sorban pedig azt tudom mondani, hogy a játéknak van magyar kiadása is, hol minden szöveg magyar és a magyar egységeknek a hangjait újra szinkronizálták profi színészekkel. Ezekre a hangokra már senkinek sem lehet panasza.
Itt egyeseknek nincs izlése vanvagy 40 féle egység vagy 20 féle épület és nem harminc taggal rohangálsz egy kávéskanálnyi területért mint a legtöbb stratégiai játékkal. A grafikával mi a gond? Jó nem egy Afrika Korps de jobb mint a dedos ocskaságok (Warcraft, Settlers 3). A hangulata igazi háború és van gazdasági alapja ilyen megmerem kockáztatni az élményel együtt az Age of Empiresben volt. Olyan stratégiai játékokkal gizdultok melynek jobb a grafikája és drágább csak nem jobb az Afrikának az volt a baja, hogy 20 egységgel kiirtottad a fél világot hát milyen ez? Hol a valóság hű megjelenítés hol a hosszú távú gondolkodás nem úgy mint a Starcraftban a gyorsaság a lényeg az a bajotok, hogy ész játék ami sokaknak nincs! Gondolkozon el ezen valaki és látja, hogy jobb ez a játék mint amit mutat.
Megvolt ez a szánalom játék. Iszonyat mód gyagyi és közel sem aknázza ki a Cossacks motor képességeit. Az épületek és az egységek arányai még szarabbak, mint ált. szoktak lenni. A magyar szinkron egyszerűen katasztrófális! "Folyékonyan húzom meg a ravaszt!" - szánalmas
"Ha szeretitek Allahot, akkor kövessetek Engem. Akkor Allah is szeretni fog benneteket,és megbocsátja nektek a bűneiteket."
Az Antantot nem tudjátok hol lehet leőlteni.Aki igen dobjon meg egy e-mailel.Lelett törölve is nincs meg a CD. Az Antant egyik nagy hátránya a kevés pálya azt azért rendesen eltolták.
Igazad van. Nekem is nagy kedvencem az Antant. A februári Gamestarban benne volt teljes játékként a magyar verzió, bár én már rég megvettem. Hihetetlen mennyit játszottam már vele, de egyszerűen nem tudom megunni. Mondjuk az is biztos, hogy nem találtam még olyan embert a neten akinek tetszett volna.
Érdemes feltenni hozzá az 1.3-as patch-et is, mivel abban van néhány új multi pálya is. Itt a gépi ellenfelek ellen remek multikat lehet nyomni, hiszen hard fokozaton eszméletlenül nehéz megverni őket.
Az 1.3-as patch egyetlen negatívuma, hogy a magyar verzióra rátelepítve néhány dolog angol nyelvű lesz.
Üdv mesterek! Ahogy elnézem senkinek nincs fogalma a játékról. Nekem megvan. Szerintem nagyon király kökemény háború és egy igazi stratégiai játék. Nem olyan fos mint a százezer éves túl gyenge Warcraft. Aki azt a játékot szereti az vagy a múltban él vagy agyilag tök zokni, esetleg vak. Az szar ez jó sokkal jobb.
Na addig is csövi.
Jaaaaa. Ezt ismerem. Kb. 1 hónapja töröltem, mert nem volt helyem, sem cd-m. Csak nálam WWI néven volt, azért nem ismertem fel. Amúgy nem rossz, el lehet vele szórakozni. Elég sok fejlesztési lehetőség van benne, pl: mustárgáz. Szal ha tudsz kipróbálási verziót szerezni (amit 24 órán belül törülsz, akkor sztem szerezd+.
Ez nekem is feltünt na meg az is, hogy elég sablonosnak tünnek a képeken....a "mozdulatok".
Egy csoportban lévő katona lényegében ugyanolyan pozícióban térdel, vagy fekszik - illetve tartja a fegyverét.
(lehet hogy ez csak kukacoskodás, de a CM-ben is így volt - a folytatásokat nem ismerem)
Talán tudjátok mire gondolok, mikor féltérdre ereszkedve 3-5 katona (akik ráadásul egy-egy szakaszt ábrázoltak) egyszerre térden forogva mozogtak jobbra-balra.
Ez persze a játék értékét nem kissebbíti, csak engem néha zavart.
Remélem ebben a játékban nem így lesz.
Mellesleg a házról-házra lopakodásnak kifejezetten örülök, hiszen ez megvolt a Close Combatban is, ami nagyon tetszett.....
Sajnos, egy igazi I. VH-s játékra még továbbra is várnunk kell. Pedig nagyon jó volna.
Mondjuk ott az Operational Art of War játék Century változata, csak éppen azt meg sehol nem lehet kapni...
Meg is éri, de nem élek az ajánlatoddal.
A CM-el régebben viszonylag sokat játszottam, de mára már nem fog meg annyira (a játék kitünő - valszeg én változtam).
Én inkám megvárom a Codename: PANZERS-t.
Remélem nem fogok csalódni.....
Ellenben (ide is beírom) ha tudsz/esetleg tud valaki eladó eredeti Close Combat IV-et, vagy V-öt.
Megvenném!
Ha azért jóra akarod költeni, akkor van eladó eredeti, bontatlan "Combat Mission:Barbarossa to Berlin"-em, meg "Combat Mission:Afrika Korps"-om. És grátiszban kapsz hozzájuk egy kb. 300 oldalas angol strategy guide-ot is.
9990.- és a tied. Jobban jársz vele, hidd el!
(Kérdezd meg Lackot)
Hát nem csak állítólag. Nézd meg a screenshotokat... A Cossacks motorjára akartak írni valami szart. És ezt a céljukat el is érték. Csak az a baj, hogy a XVIII sz. harcmodorra készült engine alkalmatlan egy I. VH-s játék motorjának.
Valaki......
Ne má, hogy nem ismeri senki!
Akkor milyen lehet ez a játék?
Most jelent meg (pár hete - de semmilyen leírást/ismertetőt nem találok róla).