28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Írjatok a Metál zenéről!

Gillette
#72 Gillette [9789]
Vazz.
A nővérem Rokker de én utálom mint állat.

"Öljétek meg mind, Isten majd kiválogatja az övéit" Arnaud Amaury (1209)

Válasz erre

Morello
#71 Morello [5412]
Metallica, Nightwish, System Of A Down, Iron Maiden, Slayer, ill. Kalapács, Pokolgép (most direkt csak a metálokat írtam).
Az Ossian is tetszik, csak az a bajom vele, hogy a Paksi hangja engem kicsit irritál (szubjektív vélemény!). Valahogy nem jön nálam össze a kettő, mert a zene egyébként állat! Valami markánsabb hangú énekes szeritem jobb lenne nekik. Paksi egyébként emberileg szimpatikus.

Kalapácsról mi a véleményetek? Voltam koncerten legutóbb a Ráday-ban, és nagyon király volt!
Főleg az tetszik benne, hogy elgondolkodtatók, értelmesek, és sokszor pozitívak a szövegei (nem igazán bírom, amelyik csak és kizárólag arról szól, hogy DDDDIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!, bár pl. a Slayer bejön).
Olvastam a MetalNews-on a koncerttel kapcsolatban, és ez tényleg így is volt, hogy gyakori, ha egy 500 kilós, hosszúhajú, agyontetovált állat rálép a lábadra, utána illendően elnézést kér
Aztán a Kalapács koncerten minden korosztály képviselteti magát, az öreg pokolgépesektől az egészen ifjakig. Pl. egy szám közepén egy anyuka odavitt egy kb. 5 éves kislányt a színpadhoz, Kalapács Józsi megpuszilta a kislány kezét, aztán visszavitte )

Röviden ennyit legutóbbi koncertélményeimről

Válasz erre

Silent
#70 Silent [15516]
Ozzy Osbourne, Manowar, Razorblade, Iced earth
ezek a kedvenceim

...mert szegény vagyok, csak álmaim vannak. Álmaimat a lábad elé terítem, Óvatosan lépkedj, mert az álmaimon lépkedsz....

Válasz erre

Sügér
#69 Sügér [292]
Az én kedvenceim: Manowar, Amorphis, Cradle of Filth, Therion, Bathory, Immortal, Burzum, Nightwish, Deep Purple, Iced Earth, Iron Maiden, meg még rengeteg zenekart sorolhatnék akik meghatározói számomra a metal zenének.

The Return of Darkness and Evil

Válasz erre

Spitzbube
#68 Spitzbube [525]
Szerintem a Nightwish, SlipKnot és Sonata Artica nagyon jó zenét játszik.

Egyébként a kedvenc együttesem az Offspring, csak az nem metál.

DEBRECEN és semmi más, győzni fogunk KITARTÁS!!!

Válasz erre

CybearBoy
#67 CybearBoy [3123]
Freedom Call-t senki nem hallgat? Az is nagyon jó szerintem!

Válasz erre

Remen
#66 Remen [1651]
Van erre is ellenpélda pl VH1-en minden pénteken kb este 10-től vagy 11-től sokáig( még éjjel 3-kor is az ment) mennek mindenféle keményebb számok de főleg a 80-as 90-es évekből. És még reklám sincs közben

Abit NF7 - 2500+ Barton - 512MB - GF2MX - SB X-Fi - 300,200,120 Gb Maxtor

Válasz erre

okoska3000
#65 okoska3000 [12750]
Heh, hát mert nem jókat hallasz...

A TV-ben, rádióban nem fogsz hallani normális rockzenét, legalábbis nem jellemzeően... Pedíg elég sok képzett, igényes és művészi alkotások vannak: Nevermore, Dream Theater, stb...

Válasz erre

Előzmény: Laci73 2003.03.04. 15:57
Laci73
#64 Laci73 [123]

A metál a nyolcvanas években élte virágkorát: azóta sem volt olyan jó korszaka a hard-rock bandáknak. Elég csak felsorolni párat az akkori csapatok közül: Scorpions, Iron Maiden, az említett Metallica, de ekkor repesztett kedvenc zombink, Ozzy is...
Mintha az újabb generáció eltávolodott volna a keményebb fémzenenétől, akárcsak a rock egészétől...

Szeretem a ráncaimat, azt mutatják, hogy éltem.

Válasz erre

okoska3000
#63 okoska3000 [12750]
Á, lisztes barátunk is biztos valami botfülü, aki nem hallja a harmóniákat, csak a zenei igényesség mellőzésével készült tuc-tuc-ot hall meg, aminek összerakásához ovodai végzettség és egy igen drága berendezés szükséges... Hangszeres és zenei tudás az nem sok...

Válasz erre

Előzmény: Kolin Mekré 2003.03.04. 14:49
nsyifm
#62 nsyifm [477]
Egy napon, mikor Metálmackónak semmi dolga nem akadt, eszébe jutott, hogy inni kéne valami nagyon húzósat.
Elment tehát Malackához... (Affene tovább nem jut eszembe...

KONFIG: ASUS P4P800E-Deluxe, Celeron 2800 Mhz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9600XT 256M

Válasz erre

Kolin Mekré
#61 Kolin Mekré [6614]
Üdv!

I hate you :>>

Amugy ki kérdezett?

}:Đ

Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Válasz erre

Előzmény: isztes 2003.03.04. 13:54
isztes
#60 isztes [420]
I hate the rock

AMD64 3200+S939.:.1GB Kingmax.:.530GB HDD.:.MSI 6600GT.:.B19"CRT

Válasz erre

Előzmény: Kolin Mekré 2003.03.04. 13:33
Kolin Mekré
#59 Kolin Mekré [6614]
Üdv!

Azt tudtátok, hogy újra összeáll a Metallica? Találtak egy veszett jó baszgitárost, s az új albumon már 1,5 éve dolgoznak, most hogy megjött az új csokker nemsokára kész.
Lars aszondja hogy a régi albumokra fog hasonlítani...
Úgy legyen!!!!

Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Válasz erre

CybearBoy
#58 CybearBoy [3123]
Biztos király lesz, én is várom.

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.03.04. 10:23
okoska3000
#57 okoska3000 [12750]
Nevermore: június vége felé jön az új albumuk Enemies of Reality címmel, nagyon várományozom... Most vannak a stúdióban és pakolják fel az új anyagot... Hurrá...

Válasz erre

Előzmény: CybearBoy 2003.03.02. 17:33
okoska3000
#56 okoska3000 [12750]
Neked hiányzik amúgyis egy darab az agyadból, szal a te véleményed nem számít...

Meg körülbelül a hozzászólásod tükrözi IQ-dat is... Én egy tyúk és egy disznó intelligencia felé tippelem

Válasz erre

Előzmény: Johnny Mnemonic 2003.03.03. 22:41
Johnny Mnemonic
#55 Johnny Mnemonic [48]
metal suxx ,l,,

Jelszavak elvésznek, S gépek halnak meg...

Válasz erre

CybearBoy
#54 CybearBoy [3123]
Én a Freedom Call mellett szeretm még az Edguy-t, a Nevermore-t, a Blind Guardian-t,...

Válasz erre

robM
#53 robM [254]
In Flames, Nightwish és SOAD rulz!!!!

Válasz erre

faba3
#52 faba3 [683]
M A N O W A R - HAIL AND KILL

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

StItCh
#51 StItCh [934]
Kedvenc metallica szám?
Az összes cool. Jó, van pár unalmas de azt is meg lehet hallgatni.

Örök kedvenc:
Machine Head:
- Davidian
- A Nation on Fire

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

faba3
#50 faba3 [683]
csa
Gamma Ray - Send Me a Sign
Power Metal rulz

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

vally
#49 vally [9774]
Dimmu-t frankón ismerem, nagyon mély zenéket csinál!

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Joe 2003.01.20. 18:56
GregSB
#48 GregSB [793]
Igazat szóltál

"i hurt myself today | to see if i still feel | i focus on the pain | the only thing that's real..."

Válasz erre

Előzmény: Dexter 2003.01.11. 16:12
MaYDaN
#47 MaYDaN [1329]
Akarom írni Metallica . Ja és a kedvenc számaim: Enter Sandman, One, For Whom The Bell Tolls, de a többi is jó.

Jurszelf Headquarters: http://jurszelf.atw.hu

Válasz erre

MaYDaN
#46 MaYDaN [1329]
Mettalica-tól az S&M album nagyon tuti. Az igencsak bejött. De a fekete album is király.

Jurszelf Headquarters: http://jurszelf.atw.hu

Válasz erre

HTB
#45 HTB [4144]
nekem a Metal Ica tol 1 szam jon be nagyon:
The thing that should not to be

Just another freak in the freak kingdom

Válasz erre

Előzmény: Mephisto 2003.01.24. 18:55
faba3
#44 faba3 [683]
Wherever I May Roam..

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

faba3
#43 faba3 [683]
csa
Metallicatol:
Mama Said
Unforgiven II
Nothing Else Matters
On The Road Again
Sanitarium
Wherever I my roam
I Disappear
Until It Sleeps
Die Die my darling

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

Mephisto
#42 Mephisto [5959]
Mik a kedvencek a jó öreg Metallicától?

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

okoska3000
#41 okoska3000 [12750]
Én most a Testament - First Strike Still Deadly-jét hallgatom, nagyon jó lett, bika...

Pihentetőnek meg Fates Warning...

Válasz erre

CybearBoy
#40 CybearBoy [3123]
Freedom Call rulz.

Válasz erre

faba3
#39 faba3 [683]
csa

!!!GAMMA RAY - Heaven or Hell!!!
GAMMA RAY - Razorblade sigh
GAMMA RAY - Heavy Metal Universe
GAMMA RAY - Anywhere in the Galaxy

http://truemetal.org/metalwallpaper/images/noworldorder.jpg

csa

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

Joe
#38 Joe [1133]
Dimmu Borgir! Cradle of Filth!
Ismeri őket valaki?

Morning will come. Just pray you're there to see it.

Válasz erre

MaYDaN
#37 MaYDaN [1329]
Sajna nem voltam és nagyon bántam, mert azt mondták amit Te is írtál hogy nagyon tuti volt. Ők tényleg nagyon ott vannak a szeren. A másik iylen profi zenekar az a Stratovarius, ha kell egy az egyben elnyomják azt ami a lemezen van ugyanúgy. A szintetizátoros az valami hihetetlen hogy nyomja olyan mintha legalább 15 újja lenne .

Jurszelf Headquarters: http://jurszelf.atw.hu

Válasz erre

okoska3000
#36 okoska3000 [12750]
Volt valaki kinn a Dream Theateren nyáron???? Nagyon jó volt, nem hoztak előzenekart, ők töltötték ki a 3 órás műsort (egy kis szünettel a közepén)...

Zseniálisat nyújtottak, szerintem nagy show volt, igazi előadás, mondjuk nem nehéz összeállítani egy ilyen hosszú programot a kis 10 perces nótákkal

Nem beszélve az ucssó albumuk második cd-jéről, ami tulajdonképpen 1 számnak minősül a maga 45 percecskéjével és azt is előadták...

Sütött az abszolút profizmius a színpadról...

Válasz erre

okoska3000
#35 okoska3000 [12750]
Szerintem meg minden stílusban meg van az igényesebb, szakértő kezek által összerakott zene, illetve a nem...

Namost, mint írtam, a kedvenceim közt van nekem is a Nightwish és a Dream Theater (hú de jó volt a múlt nyári PeCsa bulijuk), de nagyon bírom a zúzunk ötezerrel power/trash/death metalokat is...

Ott is vannak képzett zenészek által kreált alkotások, lásd Death, Arch Enemy, Nevermore...

Az más tészta, hogy van aki nem hallja a torzított hangokat rendesen és zörejnek tűnik neki a zene, de ez már tényleg emberi tényező...

Ettől függetlenül én nagyon szeretem az ilyen gyorstempóju, bonyolult zenéket...

Mindamelett sok, a stílusra és a rock/metal zenére rossz fényt vető zenék vannak többnyire a médiában, ami sajnálatos, hisz aki nincs otthon a témában, az nem is lel kedvencekre a műfajban, hisz a rádió-TV-ben ha van valami, az nem egészen az a fajta, ami az igényességre törekedne...

Válasz erre

MaYDaN
#34 MaYDaN [1329]
FOxygene: Érdekes, hogy ezek után a Ramstein-t mondod hallgathatónak, mert ugye ők sem arról híresek hogy a kék égről a napsütésről és szerelemről énekelnek. S elég "agresszió" sugárzik a torzított gitárzúzdákból is ahogy Te mondtad. Bár én személy szerint szeretem őket .
rage-val teljes mértékben egyetértek amit itt előttem leírt. Lehet hogy csak a megfelelő zenét kell meghallgatni ebben a műfajban és egyből máshogy áll hozzá az ember.

Amúgy nálam a progressive stílus ennek a műfajnak a csúcsa Stratovarius, Dream Theater, Nightwish, Rhapsody, hogy csak a legjobbakat említsem. Magyarok közül Cross Borns, Dying Wish nagyon jók. De meghallgatok minden más metál és rock zenét is .

Jurszelf Headquarters: http://jurszelf.atw.hu

Válasz erre

faba3
#33 faba3 [683]
csa
Pokolgéptől csak párat szeretek azokat a nagyon zuzós durva gyors metal zenét énse birom semmi nincsbenne inkább a dallamosabbak pl Judas Priest nagyon sok jo számuk van pár példa a pokolgéptől:

Háború Gyermeke
Sebességláz
Kár Minden szó
Tépett Madár



rage-el teljesen egyetértek
(2003.01.17 15:5

csa

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

rage
#32 rage [5115]
Az is lehet, hogy éppenséggel nem a legjobb stílusokkal találkoztál éppen.

Ugyanis, ami pl a tv-ben megy metal-zenének feltüntetve, arra nem csodálom, hogy azt mondod, nem találsz benne semmi hallgatnivalót.

Ugyanakkor , azok a zenék, amiket pl én hallgatok, egyáltalán nem tartozik az őrült "üvöltsünk , hörögjünk, s zúgjon a gitár" kategóriába

Sőt, nálam alapfeltétel, hogy a zene dallamos legyen.

S attól, mert pl esetleg ezeket nem ismered, vagy nem találkoztál vele, esetleg nem is érdekel, még nem biztos, hogy nem jó, s mindenki őrült, aki ilyet hallgat.

Gondolom, ez olyasmi lehet, minthogy számomra az , aki technot hallgat, az egy olyan ember, aki nem tudja, mi a zene.


Mivel, az én véleményem szerint a zenét élőben elő lehet adni, s nem egy gép okozza, az enter megnyomására.

Különben is az igazán jó zenék azok, amelyeket egy akusztikus gitáron is elő lehet adni.

Amúgy, ha a topic átmegy a metal-rajongók , s a metal-gyűlölők háborújába, akkor személy szerint, én utoljára jártam erre.

Üdv,
rage

Válasz erre

Előzmény: FOxygene 2003.01.17. 13:28
FOxygene
#31 FOxygene [3275]
Egy darab "Pokolgép" kazim volt úgy 12 éve,
ezzel be is fejeztem a stílust(már ha az METAL).Voltak elgondolkodtató mondatok rajta
amiket csak felnőttként értettem meg.
Eszement "agresszió" sugárzik a torzított gitárzúzdákból és csak önmagában nagyon nem jön be de egy egészséges keverékben pl:RAMSTEIN vagy ÁKOS ,már hallgatható.
Nekem.És komolyan nem értem azt aki szereti.
Most ezért ne ugorjon nekem senki de ez így van ,engem kifejezetten idegesít és nem fogom fel hogy miért szereti mit szeret benne bárki is.
Nehogy megpróbálja megmagyarázni valaki,úgysem tudja,már pszihés területre kellene tévedni ahoz,és embertípusa válogatja tudom,de akkor sem értem azt a "lelket" akinek tetszik.Talán a végletekig dühös valamire?Nemtom komolyan.....

"A könnyebbik út mindíg el van aknásítva"

Válasz erre

rage
#30 rage [5115]
Akkor így rendben

Válasz erre

faba3
#29 faba3 [683]
Rock és metál zenekarokat írtam amugy a noname idézőjelbe van legalábbis nálam..

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

rage
#28 rage [5115]
Noname - nek azért nem mondanám.

Mellesleg, a Guns N' Roses, vagy a Nazareth szerinted metal zene?

Válasz erre

faba3
#27 faba3 [683]
csa
sok "noname" közé beírok pár igazán nagyágyú együttest
Deep Purple
Judas Priest
Iron Maiden
AC/DC
Guns N Roses
Metallica
Jethro Tull
Nazareth
Uriah Heep
Kiss
Dio

magyarok
Ossian
Pokolgép
Tankcsapda

csa

Óvakodj a türelmes ember haragjától. (John Dryden)

Válasz erre

rage
#26 rage [5115]
Hát , azóta elég sokat fejlődött / változott a zenekar

Még mindig léteznek, s elkészült közben még vagy tíz lemez

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.01.15. 14:52
StItCh
#25 StItCh [934]
Ha szövegkönyvet akarsz, akkor a S.O.A.D. új albumát ne vedd meg, abban nincs semmi...
Ráadásul az egész borító fekete-fehér, semmi különös nincs rajta, csak szöveg. Tudom, egészen más ha egy eredeti Cd-t tartasz a kezedben, ezért vettem meg én is.

De nem ez a lényeg, hanem ami a CD-n van, abban nem fogsz csalódni, ha a toxicity is tetszett, akkor ez is biztosan fog.

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2003.01.15. 10:45
StItCh
#24 StItCh [934]
Hogyne ismerném...Nem tudom hogy honnan vetted hogy nem ismerem őket, mert szerintem amit írtam abból nem igazán ez következne.

"...All that is now, All that is gone, All thats to come, And everything under the sun is in tune, But the sun is eclipsed by the moon..."

Válasz erre

Előzmény: vally 2003.01.15. 07:27
okoska3000
#23 okoska3000 [12750]
Hú, nekem nagyon régen volt Rage kazim, ilyen pókszerűség volt tán az elején, az album címére nem emlékszem, de volt egy ilyen nóta, hogy Solitary Man.... Ez valahogy megmaradt bennem...

De ez már vagy 8 éve volt... ????

Válasz erre

Előzmény: rage 2003.01.15. 11:16

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat