
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Assassin's Creed: Revelations


I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
), hogy ne támadjanak meg a templomosok. Ez valahol reális, de néha idegesítő.
Egyébként csak harmadszorra nyomják le a torkunkon ugyanazt, az első rész nincs egy szinten a többivel.
Azt csak halkan jegyzem meg, hogy most mindenki ki van akadva azon, hogy az Ubisoft bejelentette, sem az I'm Alive, sem pedig a Future Soldier nem jön PC-re a warez miatt, erre a Revelations szokatlanul gyorsan fel lett törve. Igaz, ez valahol az Ubisoft hibája is, ha egy játék már készen van, akkor ki kell adni, nem pedig üzleti megfontolások miatt halasztgatni, mert ez lesz a vége.
Tetszik az új helyszín, a történet folytatása, a mozdulatok, és úgy összességében eddig az összes újítás. El is felejtettem már mennyire jó hosszú órákon át kalandozni a városban, és próbálni felvásárolni az összes bazárt és egyebet. Kitettek magukért a készítők!Ha már szóba került az Arkham City, annak a zenéje is nagyon jó lett, de ezt hamarosan magad is tapsztalni fogod.
De, visszakanyarodva a témához, íme a soundtrack pontszámai:
Jesper Kyd 8/10.
Lorne Balfe 10/10.
Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
Az egy dolog, hogy nincsenek már "The Truth" rejtvények, a történet ezt indokolja is, ettől függetlenül azonban hiányoznak. Sokáig nem találkoztam ugyanakkor az előző két részben bőségesen megtalálható rejtekhelyekkel, földalatti barlangokkal, katakombákkal sem, amelyek például Altair páncéljához (Templar Lair), vagy a Romolus tekercsekhez (Lairs of Romulus) kapcsolódtak korábban. Mivel ezek mindig is (na jó, a második résztől) a sorozat legszórakoztatóbb részei közé tartoztak, ezért mellőzésük érthetetlen lett volna. Szerencsére nem is ez a helyzet, mert tegnap belefutottam az első ilyenbe, igaz, most már a fő történeti szálhoz kapcsolódóan, ugyanis Masyaf könyvtárának kinyitásához szükséges kulcsok (ez a sztori eleje, úgyhogy szerintem nem spoiler) a jelek szerint ilyen titkos helyeken találhatóak.
Arról már nem is beszélve, hogy egy ilyen kulcs megszerzése után lehetőség nyílik Altair bőrébe bújva játszani, ami a számomra rossz emlékű első rész ellenére is nagyon élvezetes, egyúttal jelzi, hogy mit lehetett volna kihozni belőle, ha már alapból a második részben bevezetett koncepció szerint készítik el a játékot.
A lényeg, hogy kezdek megnyugodni, mert van azért bőven tartalom a játékban, a szokásosan lassan induló történet is kezd végre felpörögni, a talán fölöslegesnek tűnő újításokat (tower defense, bombák készítése) sem erőlteti túlságosan a játék az eddigiek alapján. A Desmond féle részek nagyon kilógnak a játékból (talán a Portal hasonlítható leginkább ezekhez e részekhez, csak éppen itt nincsenek portálok), vannak, akiknek ez nagyon zavaró, szerintem el lehet viselni. Valószínűleg továbbra is a Brotherhood marad a kedvenc részem, bár a történet alakulása ezen akár még változtathat is. Ezio sorsát illetően nincsenek túl jó előérzeteim, szerintem az Ubisoft nem éppen vidám módon fog búcsúzni a sorozat eddigi legfontosabb karakterétől.
A harmadik részre pedig most már talán tényleg jelentős változtatásokra van szükség, ebből a játékmenetből nagyjából kihozták, ami benne volt. Az más kérdés, hogy örülni fogunk-e, ha szembesülünk ezekkel a változásokkal.
Assassin's Creed Revelations - az avatás
Hangulatvideó a magyarországi Assassin Testvériség avatásáról.
Nem tudom, később mennyivel lesz összetettebb a dolog, még csak egyszer kellett csinálni. Azért remélem, csak mértékkel adagolja a játék, bár úgy tudom, később akár egy másik mester bérgyilkost is ki lehet jelölni az egész irányítására, de ebben nem vagyok biztos.
Den építés még nem volt, igaz nem is haladok gyorsan a sztoriban, inkább csak szaladgálok a városban, megmászom az elérhető tornyokat, gyűjtögetem, amit lehet. Ami viszont nagyon tetszett, hogy az utcán sétálva előfordulhat, hogy egy bérgyilkos orvul meg akar támadni, így erre is oda kell most már figyelni. Az új eszköz, a hookblade pedig elég hasznos szerkezet, mind a tetőkön közlekedés, mind pedig a harc során.
Majd ha odaérsz akkor a tower defenses védőjátékról meg Des építgetős részeiről is írhatnál egy keveset mert az "igazi" újdonságok ezek. Aggódom is miattuk egy kicsit, hogy mennyire (nem?) illenek bele a játékba.Assassin´s Creed Revelations - DLC érkezik
Decemberben jön a The Ancestors Character Pack.
Assassin's Creed: Revelations - többjátékos DLC érkezik
Új karakterek érkeznek a játékhoz.
SPOILER

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
Assassin's Creed Revelations - Previously On Trailer [UK]
A játék elején az első részből ismerős Masyaf városában kezdünk (ez elhíresült Digic Pictures féle trailer jelenetei is leperegnek, meglapozva a hangulatot), ami már a templomosok kezén van. Ez lényegében az oktató résznek felel meg, ahol fel lehet frissíteni az irányítással kapcsolatos emlékeket, de ez a veteránoknak nem lesz gond. A harc még mindig nagyon könnyű. Az első fejezet egyből a dolgok közepébe vág , van benne harc, erőd megmászás, célpont követés, és egy jó kis üldözéses rész lovaskocsikkal. Mindeközben pedig szakad a hó, nagyon hangulatos. Megmaradtak a teljes szinkronizációhoz szükséges másodlagos feladatok is, ennek örültem.
Ezio ugyan megöregedett, de még mindig nagyon formában van, bár nem bírja már annyira a gyűrődést. Az elején volt is egy olyan rész, hogy miután felmászott egy erőd falára, ahol egy őrt kellett hátulról leszúrnia, előtte megjegyezte, hogy régen ez sokkal könnyebben ment. De azért még megoldotta.
A következő helyszín már Konstantinápoly, ahol megállapítható, hogy a grafika talán fejlődött is valamennyit, PS3-on legalábbis szerintem szebb, mint a Brotherhood volt. Konstantinápoly színvilága eleve sokkal élénkebb, mint az eddigi városoké, biztos ez is számít, de olyan, mintha a textúrák felbontása is nagyobb lenne, a víz pedig például soha nem volt ilyen élethű.
A Desmond féle részek elég érdekesek, talán nem árulok el vele nagy titkot, hogy a Brotherhood végén kómába került, most pedig az Animusba van beragadva, a célja pedig az onnan történő kijutás. Nem tudom, ez majd mennyire illik majd bele a játékmenetbe, egy kicsit furcsa.
Összességében azonban szerintem nem lesz itt semmi gond, ez a rész is méltó a sorozat hagyományaihoz.
balays: A póló meg baró, kösz a képet

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status


Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
Szerintem azért nem jött be a CE, mert előrendelésben már elfogyott, egészen biztosan lesz belőle nálunk is.
szerk: Látom, egyre gondoltunk.

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!
):
előlről
hátulról
Bocs a gyenge minőségért, pillanatnyilag csak egy nem túl acélos mobiltelefon állt rendelkezésre, de a lényeg talán így is látszik. A póló minősége nem rossz, bár a hátára inkább a hagyományos logót képzeltem volna el. Viszont ingyen volt, úgyhogy nem reklamálok.
Járt még a játék mellé egy poszter, egy soundtrack CD, az AC első része (talán egyszer rászánom már magam egy végigjátszásra), illetve néhány DLC kód is, nem volt rossz vétel.Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Dark Archon


Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Mielőtt jönne a kérdés igen, ez én vagyok.

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Elég piskóta gépigény.


Assassin's Creed: Revelations - minden platformon 3D-ben
Mindhárom nagy platformon lesz lehetőség 3D-ben játszani.
Ezio éneke a végén nagyon nagy
Young Cesare, I heard him say, could not be killed by men... So I pushed him to the air to see where he might land
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Nagyon tetszett a 2 meg a Bro is, de ezt azért már a történet szempontjából egy kicsit erőltetettnek érzem.
Inkább a 2012-es meg már az azt követő részekre leszek kíváncsi.
Ettől függetlenül játszhatóság és hasonló szempontok alapján jónak tűnik, a bombázás is dob rajta egyet, meg ugye már láttuk az új mozdulatokat/kivégzéseket, szóval jó lesz azért, várom.
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
A héten olvastam, hogy 2012-ben befejezik Desmond történetét, mivel úgyis 2012 lesz.
Aztán új helyszín, új karakter. A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
