Pedig mióta Mimir is velünk van kezdek megbékélni vele, mert kevesebbet beszél, ellenben új társunk tök jó fej (ezt muszáj volt elsütni)

Különben az első vagy második csónakázás alatt meg is adta a választ mi baja volt vele a boszorkának.
Egyébként vannak tippjeim a sztori kifutásával, de mivel nem ismerem a hátteret így csak tippelgetni tudok, majd kiderül.
SPOILERErős a gyanúm, hogy Faye óriás volt, azért szeretné, hogy Jötünheimben szórjuk szét a hamvait. Hogy most istennő vagy csak egy nagy hatalmú boszorka azt nem tudom. Az előbbire gyanakszom. Viszont a beharangozott nagy reveal és minimális mitológiai ismereteim alapján van egy szörnyű gyanúm. Valakiről ugyanis tudok, aki félig jégóriás...

És nem biztos, hogy azt a csavart én szeretném...
Ja, és mióta legyőztük Rezsőt, a sárkányt tényleg hasznos a kölyök is a harcokban. Már a fény nyilakkal is használhatóbb lett, de mióta megvan neki az elektromos, láncvillámmal, maxos farkasidézéssel tényleg van értelme használni.
Tegnap este már csak a felderítés ment, próbáltam felderíteni mindent is, a HP már ki is van maxolva, szóval lehet közeledek a végéhez. Bár a fejsze meg csak négyes, szóval a fene tudja. Viszont pár kérdés:
- Van nekem egy kulcsom a Tűz síkjára (nem jut eszembe a neve). Oda megéri most elmenni vagy hagyhatom későbbre?
- A fejlesztésekkel (páncél/markolatgomb/talizmán) mennyire legyek óvatos? Egyelőre nem nagyon mertem fejleszteni rajta, mert nem tudom mennyire limitált a nyersanyag és nem akarom elszórni feleslegesen olyanra amit aztán nem használnék. Vagy ezt majd lehet farmolni is valahol?
Tegnap már hetes-nyolcas ellenfelek is jöttek (jó, utóbbi hasadékból) és azért ott szenvedős volt mire megoldottam, lehet kellenének jobb cuccok. Bár amikor az utolsó ellenfél rám robbant és abba haltam bele ott szidtam magam rendesen
Itt azért taktikázni/tanulni kell, hogy mikor melyik támadást használja az ember isten az adott ellenfél ellen.
Azért túl sok tanulnivaló nincs itt még hardon sem. Van 2-3 támadás amit az ellenfél ismételget, de türelemmel koponyás ellenfeleket is le lehet győzni, gyakorlatilag egy gombot nyomogatva végig (például a Sindrivel való első találkozást követő harcot GMGOW nehézségen szinte végig egy helyben állva, csak parryzve csináltam meg). Annyi, hogy nem megengedő a játék, mert minden ütés oneshot.
A kísértetek elteleportálása meg folyamatos menekülése meg szimplán idegesítő, de az messze van a taktikus ellenféltől. A szúnyogelfek is azért idegesítőek, mert a harc 80%-át meneküléssel töltik és tömegesen dobálja őket a játék.
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...