28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Budapest vs. többi város,falu,község

borotvapenge
#136 borotvapenge [2842]
tökéletesen egyetértek. Azt olvastam az elébb az origón, hogy az M0 északi szakaszának hídját 2006-2007ben kell átadni. ..nah erre qrva kíváncsi vagyok. Én nagyon örülnék neki.Nem is zavarna hogy 10-20 kmerrel többet megyek, ha ezt 1 órával rövidebb idő alatt tenném meg.

Amit a tömegközlekedésről írtál, azzal tökéletesen egyetértek. Iszony drága és iszony színvonaltalan az egész magyar tömegközlekedés. Egyedül talán az árak európaiak.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Rettenthető 2005.06.09. 12:24
borotvapenge
#135 borotvapenge [2842]
Akkor megint egyről beszélünk.
Sajna ez van. Ahol tudunk spórolunk. Még ha ez nem teljesen "tiszta" is. De ez nem csak a magyarokra igaz.
Lásd: film a netről, game a netről, zene a netről, stb. Ezekbe sztem mindegyikünk beleesik egyszer-egyszer..

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.09. 12:10
Rettenthető
#134 Rettenthető [1963]
Hát én csak annyit mondanék, hogy Bp.- kívűl legalább egy hidat kellene csinálni, mert azért az hogy szerte szét a környéken csak kompolni lehet, vagy át kell mennem Szlovákiába ahhoz, hogy átkeljek a Dunán - (de nem Bp.-n) azért az vicc.

A tömegközlekedés az nem csak Bp-n kerül iszonyat, irreálisan sokban. Debrecenben is 6000 Ft a bérlet, ha nem több már ugyan... 10 éve inkább gyalog-bicikli stb. járok és csak néha hallom mennyibe kerül, így már lehet több is.

De a tömegközlekedés nem csak ilyen értelembe kerül sokba.
Pl. A teljes árú vonatjegy Db.-Bp odavissza 1. osztályon, IC (mert ugye a halál sem akar 4-7 órát cigányokkal együtt dekolni a vonaton): ~7000 Ft.
Ja és persze ez 1 személyre vonatkozik. Ha már ketten mennének oda-vissza Bp-re akkor logikusan 2x annyi. Namost asszem mondanom sem kell, hogy még ilyen benzinárak mellett is jobban megéri Bp.-re kocsival menni, mert a fenti összegben nincs ám benne még a bp-i közlekedés, mert a vonat nem ajtótól ajtóig visz

A demokrácia egy helyen található meg az egész Világon: A szótárban.

Válasz erre

Osmium
#133 Osmium [2326]
'Mint már mondtam, sztem sokan akkor sem vennének jegyet ha az olcsóbb lenne. Ez a tapasztalat. Ez inkább mentalitás legtöbbször (nem mindenkinél) és nem anyagi háttér kérdése.'

Én meg ugyanezt mondtam

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.09. 09:07
borotvapenge
#132 borotvapenge [2842]
Az ellenőrök.. igen, hallani ilyeneket. Most azért állítólag már más, mert valami biztonsági cég és rendőrök is ott vannak velük, úgyhogy sztem mostmár a cigányok elöl sem menekülnek. Mondjuk elég gáz amit az ellenőrökkel művelnek. Az uncsitesóm férje anno ellenőrként melózott. Nem Bp-en hanem Szegeden. Ő mesélte, hogy mikor elkérte a jegyeket elküldték a qrva anyába, hogy hogy merészeli.. no comment. Vicces mert a cigányok meg is akarták verni a srácot, csak azért mert elkérte a jegyüket. A srác 18 évig küzdősportokat űzött, volt kidobó, biztonságiember, meg minden.. Úgy összeverte azt a 4 cigányt, hogy alig tudtak lábraállni, pedig ők ütötték meg elöször. Aztán meg hívta egy rendőr haverját, igazoltatta őket a szerv és még a büntetőcetlit is kiosztotta nekik.

A nem azt mondtam én sem, hogy nem kell fejleszteni a tömegközlekedést, Pesten meg mindenhol, de elöször azt kellett volna elérni, hogy csökkenjen a város forgalma. Azt pedig csak úgy tudnák, hogy elkerülőutat építenek. Ha lenne, itt bent is normálisabb lenne a helyzet plussz a városi fejlesztések sem okoznának ekkora fennakadásokat. Azt ígérték 2007re készen van. Erre qrva kíváncsi leszek.

Várj, ezt a falut félreérted. Távolság nincs. Oké. De mihez? A közért és a posta. Ha melózni kell menni, irány a város. Ha bankba kell menned irány a város. Ha vásárolni akarsz pl ruhát, anygot a melódhoz irány a város. Ha tanulni akarsz irány a város. Ha ... stb. Ezt nem tudod bicajjal megtenni. Vagy ha aztmondod igen, akkor viszont Bp.-en is eljutsz ezekre a helyekre ugyanígy.
Mint már mondtam, sztem sokan akkor sem vennének jegyet ha az olcsóbb lenne. Ez a tapasztalat. Ez inkább mentalitás legtöbbször (nem mindenkinél) és nem anyagi háttér kérdése.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Osmium
#131 Osmium [2326]
Elmondom, mi az igazságtalan. Vegyünk egy kis falut. Távolságok nincsenek. Fizetni senkinek nem kell, bicajjal vagy gyalog minden köpésre van. Én ide születtem. Rá vagyunk utalva a BKV-ra, mert másként NEM LEHET megoldani, hogy eljussunk A pontból egy távolabbi B-be. Tehát köteles vagyok használni a BKV-t különben fél napot venne igénybe minden út. Nem várja senki, hogy ingyen legyen, de hogy ennyibe kerüljön, az nevetséges! Bliccelők mindig lesznek, de arányosan csökkenne a számuk az árcsökkentéssel, imigyen BEVÉTELNÖVEKEDÉS lépne fel a BKV-nál, de persze ott agyatlan emberek ülnek és nem tudják ezt végiggondolni!

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 14:24
Osmium
#130 Osmium [2326]
Tudom, tudom, csak olyan szinten idegesít az autósok sznobizmusa...... sajnos tisztában vagyok azzal, hogy az üzemanyagárakat mindenki szívja, de egyszer csak lesz már második taxis-blokád! Nem tehetik ezt büntetlenül! Sehol sem ilyen drága!!!

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 14:07
Osmium
#129 Osmium [2326]
Ok. Látom végülis egyetértünk, nagyjából. Én meg azt nem állítottam soha, hogy nem kéne egy elkerülő gyűrű végre, de erről nem is vitatkoztam veled. A BKV meg hidd el, nagyon rászolgált az emberek útálatára. Nagyon jól tudjuk ugyanis, hogy az állam súlyos milliárdokkal megtámogatja minden évben, és mégis baszik jól működni. Hogyan lehetséges, hogy máshol ez nem így van? Tuti, hogy Aba Botonddal és a többi vezetővel van a probléma és nem az utasokkal. De tudod teli van a tökünk az ellenőrökkel is, akik szépen megbüntetik azt, aki nyuszilelkű, meg a KÜLFÖLDIEKET kíméletlenül átbasszák és büntetik, ahol csak tudják, de ha cigányokkal találkoznak, behúzzák fülüket-farkukat! Tudod ez gusztustalan! Ráadásnak, miért fizessen az ember olyan járműveken drága pénzeket, amelyeket a drágalátos hajléktalanok a gyomorforgatóan undorító szagukkal és iszonytatóan mocskos ruházatukkal simán igénybe vesznek? Felszáll egy az egyik metrókocsiba, és 300 másik ember az ő hányinger szagát kell, hogy szagolja! Még nekem kell miatta másik kocsiba szállnom! Ez milyen? Tudod néha kiborul a bili és üvöltök velük, meg megpróbálom leszállítani őket, de tudod ezek edzettek, meg részegek általában és volt olyan, hogy egyiket negyed órát rúgdostam, (kézzel megfogni NEM vagyok hajlandó!) hogy ne szálljon fel a villamosra, de végül abba kellett hagynom, mert indulnia kellett a szerelvénynek, ez meg olyan erősen fogta a kapaszkodót az ajtón, hogy a folyamatos mell- fej- és kézrúgások hatására sem engedte el. Kinyírni meg nem fogom, nem ülök én egy ilyen miatt börtönbe!

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 14:01
Osmium
#128 Osmium [2326]
Ez olyan, mint amikor a cigány megsértődik azon, hogy azt mondják rá: cigány. Nyilván van aki pejoratív éllel használja a vidékit, szándékosan hangsúlyozva a szót így, de teljesen normálisan, sértés nélkül is ki lehet mondani: vidéki.

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: Kmg42 2005.06.08. 14:00
CamelX
#127 CamelX [6215]
LoL
Nem mondok inkább semmit, mert csak 2x voltam ott, de azok majdnem olyan szar bulik voltak mint a sporisok
Igaz főleg a zene miatt, a DJ nagyon szerencsétlenkedett mind2 bulinál, pedig nem is ugyanazok voltak...
A zenéről pedig megintcsak NC

I am the architect of my own destruction.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.06.08. 19:37
Barthezz
#126 Barthezz [54711]
Miért? Atlantisra neked sem lehet egy szavad se Egyik legkulturáltabb bulizós hely, amit ismerek!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.06.08. 01:17
borotvapenge
#125 borotvapenge [2842]
engem egyszer a diákigazolvány miatt büntettek meg. nem volt nálam. bevittem, megmutattam, letudva. a 27 évem alatt (ebből mondjuk csak 9 éve járok Pestre suli, meló, stb miatt) ez volt az egyetlen afférom a kalerekkel.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2005.06.08. 14:35
georgee
#124 georgee [1990]
Ez tipikus "magyar"!
Lopunk mindenhol ahol csak lehet! > horvato. > kis bolt > magyar ne lopj tabla!? - ismernek mar minket!
Mindenki csak magaert kapar es gusztustalanul hatba dof mindenki mindenkit...

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 14:26
Lyobag
#123 Lyobag [6266]
így van! én is mindig megvettem a jegyet, pár alkalmat kivéve! és ebből eccer kaptak el, hát jól van, helyszíni bírságot ki is fizettem, és kész!

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 14:26
borotvapenge
#122 borotvapenge [2842]
ez lemaradt: sztem a legtöbb ember akkor is bliccelne, ha 200k lenne a nettója, és 6k a bérlet.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

borotvapenge
#121 borotvapenge [2842]
Miért ne? Mikor ide jártam suliba akkor is megvettem, mikor utánna tömegközlekedtem akkor is megvettem. T'od engem úgy neveltek ne lopj, ne csalj, stb. Ha nem lenne semmim akkor gondolom én is bliccelnék, de engem (ha meg tudom venni a bérletet/jegyet) zavarna hogy lógok.
A munkahelyek a bérletek 80%-át fizetik (kötelesek). Szal ha melózni jársz, akkor a bérlet 20%át fizeted elviekben. Jó tudom nem így van mindenhol, de így kellene lennie.

Egyébként egy kérdés: ha valaki elvárja hogy a BKV elvigye egyik helyről a másikra, miért várja el hogy ez ingyen legyen? Te sem dolgozol ingyen szerintem

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2005.06.08. 14:15
Lyobag
#120 Lyobag [6266]
na, és ha már itt tartunk, te vennél jegyet? vagy csak nagy a szád?

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 14:07
borotvapenge
#119 borotvapenge [2842]
Röhögjél csak, meg akkor is mikor a kenyérre majd kuporgotnod kell, mert idd el emelkedik minden a benzinnel együtt. Szted a BKV jegyek nem emelkednek majd ezzel együtt? Aztán sírnak majd hogy nem 6000 hanem 7000 a bérlet. Rajtuk is nevetni fogsz?

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.08. 13:42
georgee
#118 georgee [1990]
"Osmium uccsó 2 hsz-ével tökkkéletesen egyet értek"

En is!

Bar En szerencsere 150ft -ert szerzem be a naftat igy gyakorlatilag a wecere is autoval jarok! Na meg bicaj! Gyalogolni nem szeretek!
De ez a uzemanyag ar gusztustalan! de ez mar megint mas teszta...

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Előzmény: padavan 2005.06.08. 13:43
borotvapenge
#117 borotvapenge [2842]
Nah akkor most bliccelnek vagy sem? Döntsétek már el.
Nem okoskodok, te osztod az észt, közben egészen másról beszélünk.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.08. 13:41
Kmg42
#116 Kmg42 [983]
Szerintem aki az M7-rôl ment már át kocsival az M3-ra az jól tudja hogy milyen sürgetô az a nyavajás körgyûrû!

Szerintem

Válasz erre

borotvapenge
#115 borotvapenge [2842]
Miért írok marhaságokat?

Ok, akkor mindenki rendesen vesz jegyet és a BKVn múlik minden. Mondjuk elmondhatnád, hogy a mostani adósságai felett miből tudná lecserélni a gépparkját, ami sztem a legtöbb lét viszi a bizniszben.. de mindegy. Legyen neked. Lopnak és azért nem gazdaságos a BKV.
Ennek mi köze a körgyűrűhöz? Én az átmenő forgalomról beszélek, ami azért van, mert a kamionnak át kell menni az egész városon, ahelyet hogy megkerülhetné. Nem lenne drágább, mert amit felporszívozik egy kamion dugókban a lápmaerdőben, azzal simán megkerüli a várost. Vagy magamról, akinek simán lerövidülne az útja 1 órával, ha lenne északon a városon kívül egy híd és a hozzá szükséges körgyűrű darab. Most hogy építik a metrót, plusz az utakat javítják, ezek a kamionok ugyanúgy itt fognak állni és gondoskodnak a zöldek vérnyomásáról. Ha elöször (vagy legalább párhuzamosan) megépítenék a körgyűrűt itt bent is kissebb fennakadást okozna egy esetleges útfelújjítás.
..és abban is igazad van, hogy a legtöbb ember elkerülhetné az autó használatát a bkv-vel. Simán megúszná a dugót egy-két metró és nehány villamosmegállóval. Tök jogos, pláne ha megnézed hogy átlag minden kocsiban 1 ember ül. Látjuk reggel a dugóban eleget, elhiheted. Aszem ezt nem vitattam sehol, ha mégis másold ide plz.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.08. 13:38
Kmg42
#114 Kmg42 [983]
Nem az a baj hogy van pest meg vidék hanem az hogy a vidéki kifejezés lassan egyet jelent a falusi parsztal! Jelzô lesz a kifejezésbôl és ez nem jó!

Szerintem

Válasz erre

georgee
#113 georgee [1990]
Most mondhattam volna Marseillet es Parist is...nem ez a lenyeg!
Erted ha en leutazom Pecsre teszem azt, nem azt mondom, hogy videkre utazom hisz abbol kiindulva ahogy a pestieknek minden videk ami nem pest nekem akkor mint gyongyosinek bpest is videk mert nem a szulo varosom?!?!? De ez igy santit Meg gyongyos egy "szaros" kis varos!

De igerem raallok a palyazatra...

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.08. 13:35
Kmg42
#112 Kmg42 [983]
Tudjátok hogy más civilizált és kultúrált nagyvárosban hogy oldják meg az értelmes tömegközlekedést? Nem szakaszjegyeik vannak hanem zónajegyeik! (nem türelmi hanem idô) Megveszel egy zónajegyet és utána fél-egy órán át ott utazól ahol akarsz annyiszor szállsz át amennyiszer csak akarsz! Ennyi idô bôven elég hogy bárhova eljusson az ember. Nyugatra tôlünk mindenhol ezt csinálják és náluk bevált! Ezt azért mondom mert itt inkább autóval mennek az emberek meg bliccelnek mert nem éri meg a BKV-n utazni!

Szerintem

Válasz erre

padavan
#111 padavan [21647]
Osmium uccsó 2 hsz-ével tökkkéletesen egyet értek.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Osmium
#110 Osmium [2326]
Jah már előre röhögök a markomba, hogy a sok autós nem fog tudni annyit furikázni, megint drasztikusan emelkedik az üzemanyagár. Cél a 300 Ft/liter Ehhehehe meglátjuk meddig bírják!

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Osmium
#109 Osmium [2326]
Majd akkor nem lógnak az emberek, ha nem 160 Ft lesz a jegy és nem 6000 a bérlet, a minimálbér meg 50000, amit a legtöbb ember így sem kap meg. Ne okoskodjál!

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 13:39
borotvapenge
#108 borotvapenge [2842]
mióta is? 3-4 hete?

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2005.06.08. 13:27
Osmium
#107 Osmium [2326]
Totál nagy marhaságokat írsz, de ne zavarjon. A fő hibás a BKV, amelyik irreálisan magas árak mellett is képtelen nem veszteségesre kihozni a vállalatot, mert ELLOPJÁK A PÉNZT! Igenis több embernek kellene tömegközlekednie, mint kocsival furikázni egyik kerületből a másikba, ez pedig az emberek agybetegsége miatt van, a nagyzolási vágy, a sznobizmus, a 'nem vegyülök' duma. Erről pedig a vadkapitalizmus tehet, amiben élünk és a sok birkát könnyen agymossák benne. Ez van. Vegyél hitelekből mindent, adósodj el, menj tönkre! Az újonnan vásárolt autók 50%-ának törlesztőrészletét nem fizetik rendesen. Csak felvágni akarnak, hogy van verda, de pénzük kurvára nincsen rá. Ezek a fő problémák.

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 13:20
Osmium
#106 Osmium [2326]
Ott 50 állam van. Államon belül vannak nagyvárosok és a vidék.

De még mindig nem a pályázatra érkeznek a megfelelő szavak, hanem kifogásokat keresel.

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: georgee 2005.06.08. 13:31
georgee
#105 georgee [1990]


A leggjobb pelde erre nekem usa!
Fovaros: Washington > akkor NY vagy LA mar videk vagy mi?

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.08. 12:57
georgee
#104 georgee [1990]
Ez a körgyűrű dolog nagyon jo megoldas lenne hiszen a dugok nagy resze pont azert van mert a teherforgalomnak muszaly at menni pesten kersztul!

Amugy meg nincs europaban egy olyan fovaros aminek ne lenne elkerulo körgyűrűje>!!

Balkan vagyunk de nagyon...

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Lyobag
#103 Lyobag [6266]
8/10??? hányszor utaztál te a metrón? manapság az emberek 8/10-e vesz jegyet, mert nem akar az ellenőrökkel tökölni! és nemegyszer azt csinálják az ellenőrök, hogy 4-5 megálló hosszan elállják a kijáratokat, a metrón lassan már nem is érdemes lógni!

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 13:20
borotvapenge
#102 borotvapenge [2842]
Elég baj az, hogy csak itt van olyan infrastruktúra kialakítva, ami elbírja a cégeket.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2005.06.08. 13:19
borotvapenge
#101 borotvapenge [2842]
Miért? Aszem nem szidtam senkit. A város koszos, a metrók, buszok, villamosok úgyszintén. Ezt senki nem tagadhatja.
A metró tovább fogja növelni a bkv adósságát, mert a pestiek nyóctizede nem fizet a szolgáltatásért. közben megy a bőgés hogy sok az autó pesten. elöször meg kellett volna oldani, hogy akinek nem kell, annak ne kelljen be mennie a városba. De aszem ezt már megvitattuk egy másik topikban.

Stimmel, pöcök?

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: Osmium 2005.06.08. 13:09
Lyobag
#100 Lyobag [6266]
őőő Budapesten csak azért megy kersztül illetve intézi a dolgát ott az ország negyede, mert az ott is lakik vagy a fővárosban, vagy a vonzáskörzetében...

Válasz erre

Osmium
#99 Osmium [2326]
Vegyél vissza pöcök!

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

Előzmény: borotvapenge 2005.06.08. 13:05
borotvapenge
#98 borotvapenge [2842]
hehe, miért merre menne? mocskos metróra kell a pénz, meg még egy-két hídra pesten.. ha lenne körgyűrű és pesten kívül is híd a Dunán, mondjuk a körgyűrű részeként senki sem utazna keresztül ezen a retkes városon.

"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..

Válasz erre

Előzmény: pres 2005.06.08. 12:48
Osmium
#97 Osmium [2326]
Ezek tények, de senki ne próbálja azt mondani, hogy erről a Budapestiek tehetnek!

Amúgy a 'vidék' szót arra használjuk, hogy nem Budapest, vagy közvetlen környéke, igen. De angolul is így van: countryside, meg szerintem a legtöbb nyelven. Várjuk amúgy az építő jellegű javaslatokat a nem-Budapest-lakóktól a 'vidék' vagy 'vidéki' szó kiváltására (szinoníma kell), beküldési határidő július 1-je, a cím pedig:

...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

Válasz erre

pres
#96 pres [4157]
Foglaljuk vissza a nagyvárosainkat, és eltűnik a vízfejűség

Amúgy, bár nekem sem tetszik, tényleg elég pestközpontú az ország. Valljuk be az ország több, mint negyede itt intézi a dolgát, vagy keresztülmegy rajta...

Fuck it Dude let`s go bowlin`

Válasz erre

Előzmény: georgee 2005.06.08. 11:41
Lyobag
#95 Lyobag [6266]
na, akkor hozzuk fel szegedet is: nagyváros, ami nagyon kisvárosias belvárossal rendelkezik! hatalmas, széles utcák, gyönyörű terek, renfggeteg fa! pest jobb részein is ez van! de szegeden is jelenvan a betondzsungel undorítómód kinéző panelházakkal... de az utcák nagyontiszták, seholse láttam kutyaszart, elszórt cigicsikket meg alig...

Válasz erre

georgee
#94 georgee [1990]
Na igen!
A masik dolog amit utalok, hogy ez az orszag nagyon de nagyon bpest orientalt es ez nem igazan jo dolog! Persze ertem en, hogy a lakkosag 20% -a itt el de akkor is! Meg ez a videkezis is erdeks az en nezetemben! Bp-en kivul minden videk!?!? Na na mar! Nekem az a videk ha lemegyek a tiszara - szalokra pl. vagy egy kisebb faluba!
De Gyor vagy Pecs vagy Debrecen miert lenne videk?! Azert mert nem pest? Na de mind1.

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Előzmény: Kmg42 2005.06.08. 11:32
Kmg42
#93 Kmg42 [983]
Mondjuk én valahányszor pesten vagyok akkor is mindig a belvárosban vagy a lepukant déli területén (csepel meg az elhagyatott gyárrészek) mászkálok. És biza nem szívesen vagyok ott. Világ életemben városi voltam és szeretem is a nyüzsgést de pest az nekem mindig egy másvilág volt. Olyanok az utcák mint egy szemétdomb, az épületek szürkék a szmogtól, az emberek mint valami hitehagyott zombik mászkálnak mindenfele na meg a bûz. Persze ez egy ottlakónak már nem tünik fel hiszen megszokta. Meg engem momentán a cigányok is nagyon zavarnak, de ez csak én vagyok. Mondjuk az is tény hogy dugig vannak jó szórakozó helyekkel, mindent be lehet szerezni na meg a csajok!!! Huuu azok aztán tudják hogy kell kinézni. Persze vidéken is vannak jó csajszik csak pesten sokkal többen vannak.

Akkor se tudnék ott élni.

Szerintem

Válasz erre

georgee
#92 georgee [1990]
jo persze - gondolom gyorben is vannak ilyenek pl.
a szar ott is szar, mindenhol vannak ilyenek...

Hiába, ha az egyetlen hang lakásodban a merevlemez olvasófejének percegése, hiába, mert nincs csajod...

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.06.08. 11:12
padavan
#91 padavan [21647]
Nem mindenki. A lakosság kb. 90%-a. És természetesen magamat nem értem bele a szürke, rtl-es, blikkes, sms-es, olvasatlan, butaszar tömegbe.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: @Slider@ 2005.06.08. 11:23
@Slider@
#90 @Slider@ [3121]
Höhh.. Akkor szerinted mindenki egy "utolsó, sötét paraszt, überprimkó emberek laknak. Panelproli, vályogproli, téglaproli...", beleértve magadat is?

Válasz erre

Előzmény: padavan 2005.06.08. 11:22
padavan
#89 padavan [21647]
Szerintem mindenhol ugyanolyan utolsó, sötét paraszt, überprimkó emberek laknak. Panelproli, vályogproli, téglaproli...Tökmindegy.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

@Slider@
#88 @Slider@ [3121]
Ja, vannak kivételek.

Válasz erre

pres
#87 pres [4157]
Soha nem szabad általánosítani, nekem voltak született bp-i cinboráim, akik nagyon jó arculatok voltak/vannak

Fuck it Dude let`s go bowlin`

Válasz erre

Előzmény: CamelX 2005.06.08. 11:12

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat