28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Elhunyt...

Ricsi1976
#2579 Ricsi1976 [2038]
3 napja Omegát hallgatok. nagyon szerettem a zenéjüket, bár én vén sz@r vagyok.

Válasz erre

neumark
#2578 neumark [2882]
Teljesen egyetértek az itt leírtakkal - Gődényt is kivonnám a forgalomból pár évre -, de a Csollány Szilveszter-féle IQ professzorokkal az a tapasztalat, hogy Gődény nélkül is pont ugyanott lennének fejben ahol tartanak. Rá kell nézni a csávó Facebook profiljára. Tipikusan az a forma sejlik fel, aki a benzinkúton megvásárolja a Leleplező magazin aktuális havi számát, otthon pedig Drábik tanár úr youtube előadásain lóg, miközben amerikai conspiracy blogokat olvasgat természetesen magyar józsikák tolmácsolásában, hiszen angolul nem ért egy mondatot se - ellenkező esetben ugye nem itt tartana.

szerk.: Amit Pyrogate lényegretörően leírt lejjebb sajnos az a tapasztalat, az a tény. És ez a 3 sor mindent el is mond erről az embertípusról. Persze lehet hogy pont ő ettől még megváltozik. De általában az jellemző hogy nem a Föld kering a Nap körül, hanem a Nap orbitál körülöttünk és mindenki hülye aki az előzőt gondolja, hiszen utóbbi 100%-ban magyarázza a napszakok váltakozását.

Válasz erre

Előzmény: Ricsi1976 2021.12.07. 12:30
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#2577 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Urbánszki László

Bár nem olvastam tőle, alapvetően történelmi regényeket írt, és újabban a science-fiction műfajában is megmutatkozott (Molyon a könyvei listája).

Válasz erre

Pyrogate
#2576 Pyrogate [21953]
Gödényék szerint a lélegeztető öli meg az embereket, szóval ha túléli, akkor annak ellenére lesz, nyílván...az oltásba is belehalnam szerintük, szóval ez nem evidencia. Simán mondatja ugyanazt sajnos. Mindenesetre jobbulást neki

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2021.12.07. 12:27
Ricsi1976
#2575 Ricsi1976 [2038]
És a szomorú ebben még az, hogy ahelyett, hogy Gődényt felelősségre vonnák, indul a következő választáson, újabb pártpénzeket elsikkasztva. Következmények nélküli ország... De az elhunytakon ez sajnos már nem segít.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2021.12.07. 12:27
LordMatteo
#2574 LordMatteo [29426]
Kóbor távol akarta magát tartani az egész vírushelyzettől, se ellene, se érte nem volt, legalábbis ezt nyilatkozta többször is. Csollány viszont tényleg gödénypárti. Ha le tud jönni a lélegeztetőről (erre a statisztikainál is kisebb az esélye sajnos), biztos megváltozik a véleménye.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Christoph 2021.12.07. 12:16
Ricsi1976
#2573 Ricsi1976 [2038]
Teljesen egyetértek.

Válasz erre

Előzmény: Christoph 2021.12.07. 12:16
Christoph
#2572 Christoph [4806]
Lehet kegyeletsértő ezt így kimondani, de pl. Kóbor Jánostól ez ilyen Darwin-díjas szintű dolog volt. Csollány meg állítólag kifejezetten a gödényes vonalon van/volt.
Azt hiszem azt soha nem fogom tudni felfogni, hogy egy 78 éves ember mitől tarthat az oltás kapcsán? Mit kockáztat vele? És mit kockáztat a coviddal? Ezt nem olyan nehéz összevetni.
5 éves gyerekeket oltanak, akiknél ha van hosszú távú mellékhatás igen ciki még ha 100 ezerből 50-nél akkor is egy pillanatra elgondolkodik az ember. Nekem a kisfiam 3 éves és egyáltalán nem evidencia ez az oltás ellenben a lassan 70-es szüleimnél. Persze az sem tiszta még, hogy a covidnak milyen mellékhatásai lehetnek a gyerekeknél, még ha maga a lefolyás tünetmentes is náluk. De mintha a mérlegelés nem menne nagyon-nagyon sokaknál.

Válasz erre

Ricsi1976
#2571 Ricsi1976 [2038]
Sajnos a Covid orosz rulett. Bárkit elragadhat, nyílván az idős szervezetet nagyobb valószínűséggel. És nincs erős, gyenge immunrendszer, sportos, nem sportos alkat. 1x csak megérti az emberi elme. Mindenesetre szomorú, történetek. De ez nem a Covid topic, bár ki tudja. Vigyázzon mindenki!

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2021.12.07. 10:51
szbszig
#2570 szbszig [33649]
Engem ez sokkal inkább megdöbbent, amikor hallom vagy olvasom, hogy 50-60 éves, életerős, korábban profi sportolók (pl. Igaly Diana, Puhl Sándor, Csollány Szilveszter stb.) vannak lélegeztetőgépen, vagy már el is mentek örökre, mint hogy mondjuk meghal egy közel 80 éves ember, akármekkora világsztár is volt idehaza meg külföldön. Persze elismerem, hogy ez valamilyen szinten érdeklődési körtől is függő, hozzám ugye a sport világa sokkal közelebb áll, mint a zenéé. De valahogy objektíven nézve is az előbbi durvább meg sokkal nagyobb tragédia szerintem.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2021.12.07. 09:43
Germinator
#2569 Germinator [29908]
Csollány Szilveszter is elég szarul van...

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Ricsi1976 2021.12.06. 12:52
Ricsi1976
#2568 Ricsi1976 [2038]
Kóbor János. Omega. pont a héten kerestem egy Omega bakelitet. Nyugodjon békében.

Válasz erre

Aribeth
#2567 Aribeth [2767]
Pont a napokban beszéltünk erről a könyvről barátokkal, és tegnap pakolás közben a kezembe vettem, hogy újra kellene olvasni.

Termékeny író volt, kamaszkoromban sokat olvastam tőle. Igazából kevés könyve jött be, de azok nagyon, ilyen az említett kötet is.

Válasz erre

Előzmény: david139 2021.11.14. 08:45
david139
#2566 david139 [18716]
Wilbur Smith Pont most olvastattam el barátnőmmel A Folyó Istenét

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Juraviel.Ihuan.Bedvin
#2565 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Meg sem kellett nyitnom, hogy tudjam, melyik monológot osztottad meg. Nekem is ez a jelenet ugrott be, amikor olvastam a halálhírét.

Nyugodjék békében!

Válasz erre

Előzmény: warcat 2021.11.10. 00:48
Aribeth
#2564 Aribeth [2767]
Istenem, de szeretem ezt a sorozatot.
Ég veled, Cavil.

Válasz erre

Előzmény: warcat 2021.11.10. 00:48
warcat
#2563 warcat [2040]
Dean Stockwell (85)

Sok munkája volt de nekem a Battlestar Galactica-ból marad meg
Itt egy jó monológja a sorozatból:

https://youtu.be/mPnx3zO3SDc?t=71

redditen keresztül került elém a hír. R.I.P.

Válasz erre

somesz83
#2562 somesz83 [3336]
Trevor Moore, még augusztusban. A szerintem korunk amerikai Monty Pythonának, a Whitest Kids U Know alapítója volt többek közt. Humorista, zenész. Kevés ismeretlen halála felett lábadt könnybe a szemem, az ő esetében igen .

Válasz erre

Germinator
#2561 Germinator [29908]
Kicsit megütött, hogy talán a top kedvenc humoristám, humoros gondolkodó, akinek a munkásságával valaha találkoztam, pár napja elhunyt rákban 61 évesen. Norm Macdonald humorát szerintem kb. 7 éve ismertem meg, és azóta teljesen ráfüggtem, tulajdonképpen nap mint nap adagoltam magamnak, és elképesztő sok mindent tanultam tőle nemcsak a humorról, de úgy általában az alkotói gondolkodásról, hozzáállásról - mindezt úgy, hogy ő nem beszélt ezekről, szimplán csak amit művelt, az annyira elemi volt, hogy... nem lehetett nem tanulni belőle. RIP, Norm.

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Lacko
#2560 Lacko [11561]
Nekem már csak a Spectrumom van meg, a ZX81-et tovább adtuk a családban.

Álljon itt e dal az emlékének:
https://www.youtube.com/watch?v=IagZIM9MtLo

Válasz erre

Előzmény: Dino 2021.09.16. 20:44
Dino
#2559 Dino [6086]
Sir Clive Sinclair
Az első számítógép, amit használtam, egy ZX81 volt, 7 éves koromban. Még most is megvan, egy akkoriban komolynak számító, szinte ökölnyi méretű, 16 kbyte-os memóriabővítővel (a masinában 1 kbyte memória volt).
A ZX81 megalkotója pont 81 évesen távozott...

Válasz erre

Raistlin666
#2558 Raistlin666 [4860]
Egy helikoptert még oda rakhattak volna, hogy tényleg elérje egyszer és utoljára...de így is libabőr!

„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”

Válasz erre

Előzmény: neumark 2021.09.10. 06:06
neumark
#2557 neumark [2882]
Tapsviharban kísérték utolsó útjára, miközben a zenekar A profi zenéjét játszotta.

Válasz erre

Előzmény: Raistlin666 2021.09.06. 17:34
neumark
#2556 neumark [2882]
Jópár kiváló filmben szerepelt az utóbbi másfél évtizedben.

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2021.09.06. 23:09
ufodani
#2555 ufodani [17764]

a drog nem válogat

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)

Válasz erre

Előzmény: Germinator 2021.09.06. 23:09
Germinator
#2554 Germinator [29908]
Michael K. Williams, a The Wire Omarja... 54 éves volt.

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

dzsud
#2553 dzsud [1464]
Amúgy tegnap a reggeli utáni városi séta közben gondoltam, rég voltunk már délelőtti vetítésen a Puskinban (pont itt írtam Peace-nek), beültünk hát, mert még épp elcsíptünk egyet. Megnéztük az Így vagy tökéletes c. új, magyar romkomot (ketten voltunk a teremben). Amúgy meglepően jó volt, ajánlott. Aztán kifelé jövet átültünk a kávézóba is, közben láttuk a falon a Kifulladásig plakátját és beszéltünk egy pár szót Belmondoról, hogy mennyire nagy király. Ma meg meghal...

Válasz erre

Előzmény: Raistlin666 2021.09.06. 18:00
Raistlin666
#2552 Raistlin666 [4860]
Majdnem, mert azt is sokszor. De a nyertes (gyermekkori kedvencem volt):
Les tribulations d'un chinois en Chine

„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”

Válasz erre

Előzmény: dzsud 2021.09.06. 17:47
dzsud
#2551 dzsud [1464]
: (((((

Engem a Bolond Pierrot indított el a francia új hullám, ezzel együtt pedig úgy en bloc a művészfilmek útján.

Raistlin: a Profit?

Válasz erre

Raistlin666
#2550 Raistlin666 [4860]
Ú nem is hallottam! Büszkén mondhatom hogy egy Belmondo film az, amelyiket életemben a legtöbbször láttam!

„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2021.09.06. 16:49
Gobiakos
#2549 Gobiakos [13332]
Jean-Paul Belmondo (1933. 04. 09. - 2021.09.06.)

Válasz erre

dzsud
#2548 dzsud [1464]
Charlie Watts

Egyszer még a Rolling Stones is véget ér, de ezt nagyon nehéz elfogadni.

Válasz erre

Raistlin666
#2547 Raistlin666 [4860]
Mondjuk én az olyan esetekben mint mondjuk Donner, inkább arra gondolok, hogy milyen fasza kis életpályát lenyomott! És nem sajnálom vagy mifene. Egyáltalán mit kellene? Hogy nem élt még 91 helyett 99-ig? Nincs érzelmi kötődés, csak a filmjeit szeretem azok meg "örökre" itt lesznek velünk!

„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2021.07.28. 20:03
Dark Archon
#2546 Dark Archon [11834]
Szimpátia. Érdekes egy dolog. Ismeretlen emberek iránt érzett gyász, miközben a saját családunk által érzettet képtelenek vagyunk felfogni, nem, hogy feldolgozni...

Dark Archon

Válasz erre

quervo
#2545 quervo [2161]
Joey Jordison (ex-Slipknot)

Válasz erre

Creativ3Form
#2544 Creativ3Form [33872]
Tegnap este, 91 éves korában, Richard Donner, a Halálos Fegyver filmek (többek között) rendezője.

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Válasz erre

Juraviel.Ihuan.Bedvin
#2543 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Jankovics Marcell

Válasz erre

Hofi
#2542 Hofi [1579]
Ez sokkolt ma, amikor facebook-on megláttam a hírt a Microids oldalán. Viszonylag fiatal volt még. Nagyszerű lángelme volt. Az első 2 Syberia-t imádtam. Számomra a legnagyobbak között van a kalandjáték. Csodálatos, fantasztikus, magával ragadó élmény volt az egész! Pedig úgy vártam a Syberia folytatását. Kíváncsi lettem volna, hogy folytatódik tovább a 3-ik rész. Remélem be tudta még fejezni. Soha nem lesz több fantasztikus Syberia rész. Mármint az ő agyából...

Válasz erre

Előzmény: Dino 2021.05.29. 12:04
Dino
#2541 Dino [6086]
Benoît Sokal, a Syberia játékok atyja.

Válasz erre

Ricsi1976
#2540 Ricsi1976 [2038]
Szegény. Sajnálom Részvét a családjának.

Válasz erre

Előzmény: quervo 2021.05.20. 11:59
ufodani
#2539 ufodani [17764]
R.I.P.

Mint ma kiderült, lélegeztetőgépes covidban.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)

Válasz erre

Előzmény: quervo 2021.05.20. 11:59
quervo
#2538 quervo [2161]
Puhl Sándor.

Válasz erre

dzsud
#2537 dzsud [1464]
Törőcsik Mari

Válasz erre

neumark
#2536 neumark [2882]
Tegnapi:

Christopher Plummer 91 évesen...

Színészlegenda. Akik az elmúlt 10+ évben részesei voltak a fórum filmes topicjának, azok is elég jó filmekből emlékezhetnek rá.

Válasz erre

szbszig
#2535 szbszig [33649]
Nem igazán követem a magyar könnyűzenét, pláne azt a műfajt, amit az AWS képvisel, de az eurovíziós szereplésük miatt őket a szokásosnál sokkal jobban ismertem. Felfoghatatlan tényleg...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: quervo 2021.02.06. 13:18
quervo
#2534 quervo [2161]
Siklósi Örs, az AWS énekese.

Ismertem személyesen, bár csak párszor beszéltünk. Meggyőződésem, hogy a színtér egyik legtehetségesebb énekese volt. Most le is bénultam kicsit, 29 éves volt.

Válasz erre

neumark
#2533 neumark [2882]
Tegnapi: Sas József
RIP
Ő is korona áldozat ha minden igaz.

Válasz erre

Aribeth
#2532 Aribeth [2767]
Vass Gábor, a kedvenc szinkronszínészem volt.
Korona.

Válasz erre

GeryG
#2531 GeryG [2379]
Marion Ramsey... ha így nem lenne ismerős, akkor ebből biztosan. 73 éves volt.

Válasz erre

somesz83
#2530 somesz83 [3336]
Annyira földbe döngölt, nem akarom elhinni. Nyugodj békében Alexi, rengeteget adtál nekünk és a műfajnak. Az egyik talán legtehetségesebb gitáros volt ebben a szcénában.

Válasz erre

Előzmény: Herr Hauptmann 2021.01.04. 12:39

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat