28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában

szbszig
#177 szbszig [33649]
Ez nem baki, hanem szándékos, gondolom, de irtó gusztustalan a tegnap óta bevezetett új, indexes címlapterv. Egy batár nagy, a képernyő háromnegyedét kitevő kép az egész. Görgetés nélkül még a vezető cikknek is csak a címét lehet látni, a részletes leírását már nem. Oldalt amolyan légypiszokként, az olvasás számára legkevésbé ideális vastagságú hasábban látható még egy-két egyéb hír. És mindezt az fejeli meg, hogy az eddigi két-három vezető kép mind tök érdektelen témákról szólt, miközben mondjuk Ukrajnában ölik egymást folyamatosan, ami talán egy csöppet fontosabb lenne ezeknél. Bár az is gyanús, hogy tegnap este egy frissen megjelent könyvet népszerűsített a vezető cikk, most meg egy samponmárkát, ha jól látom, szóval lehet, ezt valami orbitális reklámfelületnek szánták mostantól. Az viszont már tényleg a legalja lenne...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#176 Barthezz [54711]
Itt a magyarázat is.

Ha megnézitek a video végi kameraállást, szegény elhasaló technikus azt hitte, ezt a kameraképet adják. Ez esetben tényleg semmi nem látszódott volna a műveletből és pont a hasalással takarta volna ki magát. Pechére nem ezt a kameraképet vágták be.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#175 szbszig [33649]
Szobrot neki!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Morello 2014.04.25. 14:23
Morello
#174 Morello [5412]
A káromkodást már semmiképp nem tolerálják. Mondjuk az egy dolog ha a technikust kirúgják, de szerencsétlen bemondónak kell továbbélnie azzal, hogy innentől ő a "kurvaanyázós bemondó"

Én mondjuk már várom az animgif-eket a becsúszós csávóról Valami superman-es montázst vagy focis becsúszást már most el tudnék képzelni Ha tudtok valami ilyen blogról vagy tumblr-ről, szóljatok

Válasz erre

Barthezz
#173 Barthezz [54711]
Nemrég az m1 valamelyik éjjeli híradójában volt ha jól emlékszem ilyen. Anno viszont a "Kurva jó estét Magyarország" híradósa esetén nem őt, hanem valamelyik technikust függesztették fel az állásából. De ha nem káromkodásról van szó, hanem ilyen vicces, röhejes bakikról, ez még reklámot is hoz az adott csatornának.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.04.24. 16:29
szbszig
#172 szbszig [33649]
Így van, több ember együttes hibájából fakadnak. Ennek ellenére volt már rá példa mind a hazai, mind a nemzetközi médiában szerintem, hogy egy riporter illetlen dolgokat mondott, mert rosszul tájékoztatták vagy nem tájékoztatták arról, hogy élő adásban van, és a vége általában az lett, hogy őt küldték el sürgősen a csatornától...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.04.24. 15:29
LordMatteo
#171 LordMatteo [29425]
Nem hiszem, ezek általában több ember együttes hibájából fakadnak, ahogy a c:c is írta. Nyilván annak a legcikibb személyesen, aki épp bent ragad a kamera előtt, szakmailag viszont ugyanolyan gáz mindenki számára, maximum egy ejnye-bejnyét tudok elképzelni.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Morello 2014.04.24. 15:06
Morello
#170 Morello [5412]
Hatalmas. Egyébként nem tudom, hogy ilyen esetekben mi az eljárás, éri-e valami retorzió a "hibázókat"... Remélem nem, mert ezek amolyan kis humoros adalékok, nem hinném hogy fájna bárkinek is. Ha mondjuk valaki véletlenül elkáromkodja magát élő adásban, az nyilván más téma.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.04.24. 14:43
Barthezz
#169 Barthezz [54711]
"Előfordul néha olyan, hogy a képvágó vagy az adásszerkesztő nincs teljes összhangban a technikusi stábbal, pontosan ez történt a Duna TV Kívánságkosár című műsorában. Éppen egy Korda György-fellépés végét vágták át a műsorvezetőre, de az egyik technikus bentragadt a háttérben. A hősies férfi még próbálta menteni a menthetőt, csodálatosan kivitelezett mozdulattal azonnal hasravágta magát, majd kicsit a földön csúszva bemászott a díszlet mögé. Köszönjük Duna TV, köszönjük kedves technikus!

Ezzel a mesteri vetődéssel simán jobbak vagyunk a műfaj eddigi csúcsánál, akkor egy híradó hátterében ragadt bent egy fénymásolólány."


Kész, meghalok a röhögéstől.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#168 szbszig [33649]
Jogos.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.04.13. 02:56
Barthezz
#167 Barthezz [54711]


Jó, de az már tényleg baki volt, hogy közben leadták a reklámot, miszerint "semmiről nem maradnak le".

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.04.12. 23:56
szbszig
#166 szbszig [33649]
Ez nem baki. Ez egyszerűen taplóság. Egyébként meg már írtam róla a helyére.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.04.12. 23:11
Barthezz
#165 Barthezz [54711]
A Sport 2 befejezte a közvetítést az angol FA kupa elődöntőről a hosszabbítás előtt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Gobiakos
#164 Gobiakos [13332]
Hamarosan jön a fiatalabb Vasember

Csillagos ötös Sajó Dávidnak. Cikket ír, de közben kábé fingja sincs, hogy ki kivel van. Mikor is játszott Cuba Gooding Jr. Vasember filmben? Ja, semmikor! -.-"

Válasz erre

szbszig
#163 szbszig [33649]
Égő macskákat is bevetettek volna a 16. század háborúiban.

Nagyon vicces, ahogy az eredeti kézikönyv és a kézikönyvről készült mai tanulmány készítőjének neve teljesen összekeveredik a cikkben, és végig Franz Helm szerepel mindkettő helyett. Pedig a mellékelt linkből kiolvasható, hogy a publikációt író pennsylvaniai kutatót Mitch Fraasnak hívják.

Azt már nem is említem, hogy a szöveg valami szenzációs, új ötletnek próbálja beállítani az állatok haditechnikában való alkalmazását, pedig már a Biblia Ószövetségéből, szóval olyan 2500-3000 évvel korábbról ismerünk pontosan ilyen esetet, hogy a zsidók felgyújtották rókák farkát, és szabadon engedve őket az ellenség vetéseiben azokkal égették le a termést (Sámson története). De a kínaiak is csináltak ugyanilyet égő majmokkal, stb.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#162 szbszig [33649]
Újrahasznosított cikksorozat: 2010-ben és most.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#161 szbszig [33649]
A videón 0:25 és 2:02.

Ha kicsit élelmesek, akkor a bírságra való már meg is van, be lehet hajtani a tévéseken.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#160 szbszig [33649]
Már megint egy hulla a vezető kép az Indexen.

És a vicc az, ha rákattintasz, utána figyelmeztet, hogy 18+-os tartalom következik, meg hogy biztosan meg akarod-e nyitni...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

VodevilX
#159 VodevilX [11345]
Ma a rádióban a sporthírekben meséltek a Barca tegnapi 3-0-ás és a Man City 5-0-ás győzelméről Azt elképzelni sem tudom, hogy sikerült lespórolni 1-1 gólt

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.01.09. 17:19
szbszig
#158 szbszig [33649]
Almeira? Talán inkább Almería, nem?

Mondjuk legalább következetesen rosszul írják végig, az egész cikkben...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#157 szbszig [33649]
Az a vezető kép tényleg alkalmas arra, hogy bármiféle korhatárjelzés vagy karika nélkül a pofádba másszon?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#156 Barthezz [54711]


Hát egyik lehetőség sem nyert.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2013.10.17. 18:45
szbszig
#155 szbszig [33649]
Vajon mennyi ideig nézhette a képet az az újságíró, aki ezt a képaláírást találta ki hozzá? Gyanítom, hogy nem sokáig...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#154 szbszig [33649]
Női sportolók és a karrier.

"Anna Kurnyikova soha nem tartozott a legnagyobb teniszezők közé, bár párosban Martina Higginsszel több díjat is nyertek."

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#153 szbszig [33649]
Ez viszont tetszik.

Kis fricska, amiért nem lehettek jelen.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#152 szbszig [33649]
Nem, de minden ilyen faszságot ebbe a topikba szoktam linkelni régóta.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2013.06.13. 21:49
LordMatteo
#151 LordMatteo [29425]
Ez szerinted baki?

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2013.06.13. 21:26
szbszig
#150 szbszig [33649]
Mi értelme kirakni, hogy 18+, ha a csöcsös, pinás kép már kint van a címlapon?...

Ráadásul az egész galériából ez az egyetlen 18+-as kép, végignéztem.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#149 szbszig [33649]
Tíz év háború Irakban

Örültem, amikor megláttam, hogy van az Indexen is cikk a háború kezdetének tízéves évfordulóján, de ahogy kezdtem olvasni, úgy ment el egyre inkább a kedvem tőle. Ez valami borzalmas. A képek teljesen összevissza, véletlenül sem időrendben vagy bármiféle tematika szerint szedve. A képaláírásoknak közük sincs a képekhez, mintha egy másik cikkből kivágott idézetek lennének, és véletlenszerűen csapták volna őket a képekhez. Az elírásokról, ismétlésekről már inkább nem is beszélek. Ilyen igénytelen cikket hogyan lehet készíteni, és ki az, aki engedi kiadni?

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#148 szbszig [33649]
Amúgy reggelre már kijavították műugrásra. Gondolom, a felhasználók közül jó páran szóltak rögtön. Ettől függetlenül elég kínos a magyar változat készítői számára...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2012.07.29. 01:39
sipec
#147 sipec [19623]
TOTISZ ANDRAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2012.07.29. 01:39
szbszig
#146 szbszig [33649]
Búvárkodás...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#145 szbszig [33649]
Tudom, tudom, faszkorbács jár azért, hogy Velvetet olvasok és linkelek, de ez most foci-Eb-s cikk, azért kattintottam rá.

Mellekkel javítják az országimázst az Eb-csapatok.

"Ennek megfelelően minden országban előhúzták a kalapból a legdögösebb drukkercsajokat, és beültették őket a stadionba. A lengyelek az uruguay-i Larissa Riquelme mását is leigazolták.

Miután a csehek a vártnál simábban, 2:1-es eredménnyel kiverték lengyelországot a most zajló Eb-ről, elsőre jogosnak tarthatnánk a hazaiak apátiáját."


A helyesírásról már ne is beszéljünk: "uruguay-i", "lengyelországot", stb...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#144 szbszig [33649]
A Kossuth Rádió szerint Mark Webber indul az élről a holnapi Monte-Carlo-i Formula-1-es nagydíjon.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Lovi Tommy
#143 Lovi Tommy [8084]
Szerintem úgy gondolják, hogy az emberek 90+%-a nem néz utána ilyeneknek

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2012.06.16. 03:20
szbszig
#142 szbszig [33649]
Ez meg nem baki, de valószínűleg a világ legrövidebb cikke. Egyetlen RuTube-ról lopott, a közvetítési jogokba ütköző videofelvételből áll. Mondjuk itt legalább garantáltan nem volt szükség a szöveg ellenőrzésére...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2012.06.16. 03:20
szbszig
#141 szbszig [33649]
Kockázatos a hormonális fogamzásgátlás?
Az eddigi legnagyobb vizsgálat a fogamzásgátlók veszélyeiről.

"Ojvind Lidegaard, a Koppenhágai Egyetemi Kórház munkatársa és kutatócsoportja 1,7 millió, 15 és 49 év közötti dán nő adatait elemeztet. (...) Az 1995-ben kezdődött követéses vizsgálat 15 éven át tartott."

Az érdekes, mert Dániában összesen nincs ennyi 15 és 49 év közötti nő. 15 és 64 év közötti nőből van jelenleg közel 1,8 millió. Ez tehát azt jelenti, hogy az elmúlt 15 év során lényegében mindegyiküknek részt kellett vennie a felmérésben kivétel nélkül. A vizsgálat pedig nem lehetett követéses. Továbbá azt is feltételezi természetesen, hogy Dániában minden egyes nőről pontosan tudják, melyik nap mivel védekezik.

Azok, akik ezeket a cikkeket fordítják vagy átveszik, szoktak gondolkodni is? Mondjuk felesleges kérdés volt, mert az, hogy minden portálon, amely az adott hírt lehozza, még a helyesírási hibák is megegyeznek, egyértelműen arra utal, hogy el sem olvassa senki ezeket a híreket, nemhogy gondolkoznának rajtuk...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Babykiller
#140 Babykiller [14268]
"Mária - ismert újságíró, 38 éves nő, 95 kilósan 160 cm magas volt. Túlsúlyos volt, és utálta a felesleges kilóit!"

De aztán megnőtt 200cm-esre

Válasz erre

Lacko
#139 Lacko [11561]
Az index szerint tengeralattjáró volt a Costa Concordia.

Válasz erre

szbszig
#138 szbszig [33649]
Na, csak fel kellett mennem comment.com-ra, és sorban jönnek az ilyen hírek.

Rettenetesen kínos baki a TV2-n.

Baki persze, a nagy fenéket. Az előzőről még elhiszem, hogy az volt a leírások alapján, a TV2-nek viszont biztosan nem. A megrendezett helyszíni riportok (a híres mezőőr-ügy), a megrendezett stúdiós jelenetek (Jimmy Jump, berohanó meztelen rajongó) után hülye az, aki beveszi nekik, hogy tényleg csak összekeverték a videó feltöltési időpontját a készítési időponttal.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2012.01.16. 21:27
szbszig
#137 szbszig [33649]
Felvételről volt élő a lottósorsolás.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#136 szbszig [33649]
A szökőár után hét évvel találta meg szüleit. – by Index

Hét év után került elő a cunamiban elsodort kislány. – by Velvet

És akkor most módszeresen össze lehet hasonlítani, hogy lett a 14 éves Maryból 15 éves Wati; a koldulásra kényszerítésből az, hogy semmire sem emlékszik; abból, hogy taxisofőr vitte haza, az, hogy érte jöttek a szülei; stb.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Obi1
#135 Obi1 [1410]
Én múltkor röhögtem az imdb TDKR-es fórumán, az 'Am I the only one who like dick?" topikján.. "No, I LOVE dick too!" - "I think a lot of us like dick!" - "Dick is the best"..

Dick Grayson=Robin

A f*szos poénokból nem lehet kinőni.

Power-saw to people!

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2011.12.22. 17:22
szbszig
#134 szbszig [33649]
Kösz!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: powerhouse 2011.12.22. 17:25
powerhouse
#133 powerhouse [13850]
csak azért írok, hogy szegény szbszig ne érezze magát magányosan.

If I look back I am lost

Válasz erre

szbszig
#132 szbszig [33649]
Nem lehet dick a Dickensben.

Igen szofisztikált szoftver lehet, ha a szövegkörnyezet elemzése nélkül cenzúráz, sőt még magát a teljes szót sem nézi meg. Ilyet körülbelül egy általános iskolás is tudna írni számítástechnika órán, ami annyit csinál, hogy rákeres a "dick" karaktersorozatra, és mindent találatot ész nélkül kicsillagoz a szövegben.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#131 szbszig [33649]
Vajcsempészek megjelenését hozta a norvég vajkrízis.

A téma is érdekes ezúttal, úgyhogy nyugodtan mehetne akár a hihetetlen hírek közé. Amiért azonban mégis ide kerül, az a szokásos, velvetes színvonalú megírás.

"A vaj ára decemberre a szokásos ár nagyjából négyszeresére nőtt. Egy 250 grammos darab átlagosan 13 dollár, kb. háromezer forint, míg egyébként nagyjából csak 4 dollár, kb. ezer forint - írta a Vancouver Sun december elején. “Az árak hirtelen megemelkedtek, októberben 20%-ot, aztán novemberben még 30%-ot”"

Hogyan lett az ezer forintról háromezerre drágulás négyszeres növekedés? És végképp hogyan jött ez ki az egyenkénti 20%-os, illetve 30%-os áremelkedésből?...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#130 szbszig [33649]
Cruise majdnem leesett a Dubaj toronyról.

Direkt ezért végignéztem azt a kicseszett három és fél perces videót, de persze semmi ilyen nem történik benne. Nálam a "majdnem leesett" azt jelenti, hogy valami bibi történt a forgatás alatt, azonban láthatóan minden a legnagyobb rendben zajlott. Ez megint egy ostoba, szenzációhajhász cím.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#129 szbszig [33649]
Klub-vb: a Barcelona az ausztrál bajnokkal is kezdhet.

Az ausztrál bajnokkal?! Ez duplán nevetséges. Egyrészt Aucklandről illene tudni, hogy nem Ausztráliában, hanem Új-Zélandon található. Másrészt ha ez az apróság nem is tűnt fel a cikk írójának, legalább abba belegondolhatott volna, hogy Ausztrália az ázsiai konföderációhoz tartozik, és Ázsiát láthatóan egy katari csapat képviseli a tornán. Szóval az Auckland kizárásos alapon Óceánia bajnokaként indul.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#128 szbszig [33649]
Partjelző rondított bele az év sarkazásába.

Lehet, hogy tényleg nem volt les, de akkor is centiken múlt. Miért "érthetetlen", hogy a partjelző beintett egy ilyen a visszajátszások alapján is erősen véleményes helyzetet?

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat