28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!

Anonymus23
#369 Anonymus23 [4532]
Mindenesetre ki kellene javítani a címet, hozzáfűzve, hogy:
.... még véletlenül sem lesz!!!

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Hubert
#368 Hubert [1984]
Nos, nem mondom, hogy szándékos volt, de ez a topik kb. ilyen tartalmat érdemel ... ;p

LOL

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Eric
#367 Eric [20761]
Ne feledd az örök igazságot:
Bármit is ettél előtte, ha hánytál biztosan lesz a földre került "végtermékben" sárgarépa és galuska(nokedli).

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Kosh Naranek 2002.09.26. 11:51
Kosh Naranek
#366 Kosh Naranek [651]
Te borsót szoktál falra hányni?
Én pacalpörköltet.

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.26. 10:43
Blade Runner
#365 Blade Runner [3128]
Várhatóan igen.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.26. 10:40
Hubert
#364 Hubert [1984]
/Neked/

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Hubert
#363 Hubert [1984]
Heh, gondolom imádjátok a linkekkel és mûszaki adatokkal teletûzdelt hozzászólásaimat ...
Hogy is mondják: falra hányt borsó ?

Ne fáradj, Blade ! Nerked hivatalból is illik csokornyakkendõs hozzászólásokat produkálni

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Hubert
#362 Hubert [1984]
LOL !!!!

Az Ati 10000 az úgy odavágja az NV30-at hogy csak úgy nyekken !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.25. 21:53
Blade Runner
#361 Blade Runner [3128]
Egy kis info (pletyi még mindig!). A kezdő Omen kártya 128 bites memória kezelőt kap. Ezt is figyelembe kell venni, amikor a teljesítményt számolgatjuk. Az az érezésem, hogy az Omen órajel előnyét bőven le fogja húzni a szűkebb (pontosan fele) memória sávszélesség, az R9700-ashoz képest. Persze ez csak az NV30-ra vonatkozik. Gondolom már készül a következő NV3X-es csip, ahol már 256 bites lesz a memória kezelő, hasonlóan az R9700-ashoz. Jó lenne tudni persze, hogy milyen módszert használnak az NVidia-sok a memória sávszélesség kímélésére, mert pl. ha felhasználták a tervezés során a még a 3Dfx által felvásárolt Kyro-hoz hasonló technológiát, akkor könnyen lehet, hogy szúkebb memória sávszélesség mellett is képes lesz a csip elképesztő teljesítményre. Amennyiben a csip többé-kevésbé hasonló felépítésű, mint a Radeon9700-as, akkor viszont óriási hátrány lesz a 128 bites memória kezelő. Persze abban bízom, hogy az NVidia a fejéhez kap időben, és a következő csipjén már 256 bites memória kezelőt használ.

Blade

Válasz erre

Sirmelon
#360 Sirmelon [9786]
...fésü és selyempapir, mivel egy vikingről van szó.

Amugy én már alig várom az ATi 10000-es felbukkanását, azt lesz az igazi lenyomni az Omennek!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.09.23. 12:14
okoska3000
#359 okoska3000 [12750]
Olyan nincs, biztos az ATI kártyád az oka...

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.25. 17:43
Hubert
#358 Hubert [1984]
Jó, de nem kapom, hol lehet adatot módosítani !
Mert a Bejelentkezés utáni Adatmódosítás kidob az Ehhez nincs jogosultságod felirattal.

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

okoska3000
#357 okoska3000 [12750]
vazz, annyira idegesítő ez az Ati rulezz, az aláírásodban meg a G4, javítsd má ki, tudom, tudom, sokszor elmondtad, de így kicsit hülyének néznek, ha ránéznek a hozzászólásodra, én legalábbis cikinek érezném ezt az ati rulezz-ezést...

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.09.25. 17:24
Hubert
#356 Hubert [1984]
MUHAHAHAAAAAAAAA ...

azaz, sátáni kacaj !

Ati rulezz !

A topik címe január elsején lesz majd igazán aktuális !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Blade Runner
#355 Blade Runner [3128]
Ha az NVidia ennyit késlekedik, még a végén megérjük az InnoR9700 és az InnoR9500-asok megjelenését is.

Blade

Válasz erre

Anonymus23
#354 Anonymus23 [4532]
Trombita, gitár és egy kevés zongora...

Te is???????

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.09.23. 11:35
Eric
#353 Eric [20761]
Szintén zenész!

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Anonymus23
#352 Anonymus23 [4532]
Egyetértek és tanusíthatom!

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Sirmelon
#351 Sirmelon [9786]
Na ebben az egyben egyetértünk.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.22. 20:35
vally
#350 vally [9774]
Nálam mostmár a vidikártya egyet jelent az Innoval.
Minőség, és elviselhető ár.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.22. 20:23
Sirmelon
#349 Sirmelon [9786]
Igen, asszem magam is egy InnOMEN-re nevezek.


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.22. 10:37
vally
#348 vally [9774]
Ja, az InnOMÓN NV30-as csip lesz

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.22. 11:56
loud
#347 loud [607]
InnOMEN.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.22. 10:37
vally
#346 vally [9774]
Egy Inno-s NV30 talán.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.21. 15:04
Anonymus23
#345 Anonymus23 [4532]
A PRIMO-kban és a HT-kben vajon milyen videochipek voltak?

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Sirmelon
#344 Sirmelon [9786]
Mert még oly fiatal vagy...
S mi lesz a következő?

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.21. 14:09
CybearBoy
#343 CybearBoy [3123]
Hogy én se maradjak ki :
-S3 Trio + Voodoo
-Voodoo3 2000 AGP
-ELSA GeForce
-ASUS GeForce3 Ti200

Válasz erre

vally
#342 vally [9774]
ASUS V7700
Inno3D 4400.

Ennyi

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.21. 13:55
loud
#341 loud [607]
Csak a ti kedvetekért beírom én is a kártyáimat.

Az első kártyám anno a 90-es évek elején volt a 286-somban, a nevét meg elfelejtettem. Volt a 386-ban, 486,586, P133-ban valami de ezek is kiestek. P166 MMX-ban egy Tseng ET6000 volt. Következő lépcső: PII CeleronA 333: Riva TNT(ASUS V3400). Akkoriban(97-98 körül megjelenés után pár hónappal) szakított mint állat. Utána Riva TNT2. A Geforce 256 nekem nem volt. Úgy múlt év eleje tájékán ASUS V7100.
Fél év múlva ASUS V7700. Ez év tavasszal egy ASUS V8200T2, nyár végén egy ASUS V8420. Hát lehet, hogy még cserélek kártyát ebben az évben, de hát ez még nem biztos(Talán egy R9700 vagy az OMEN).

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

VOid-
#340 VOid- [1778]
Na itt az enyém is
Tnt2
geforce2 mx400 Manli
Leadtek gef4ti4400/gef2ti ez másik gépbe
Nem vmi nagy

Válasz erre

Kolin Mekré
#339 Kolin Mekré [6614]
Üdv!

Nahh én is beírom a "családfámat" :>

-S3 Trio 2MB-s
-Később ehhez egy Voodoo2 Mighty is beficcent.
-majd TNT2...
-TNT2-t TNT2 Ultrára cseréltem (ez még ma is megvan
-GeForce 2 Mx200
-Gf2Mx200-t a Gf3Ti200 cserélte le
-Gf4Mx440.

Szal most van egy Mx440 és egy Gf3Ti200


Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Válasz erre

Sirmelon
#338 Sirmelon [9786]
Részemről:

1998 februárban indul:
-S3 trio 1 mega
-S3 trio 2 mega
-Voodoo1 Elephant 4 mega
-Voodoo2 Acorp 12 mega
-Voodoo3 16 mega /nemtommi valami noname/ PCI 2000

Itt jön a váltás /2000 február/:
-GF2 MX 32 mega Manli
-GF2 GTS 32 mega /oops, ez ASUS volt /
-GF3 Classic 64 mega Inno3D
-GF4 MX440 /Inno3D/+ GF4 Ti 4600, MSI
- ... ?

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.20. 16:52
okoska3000
#337 okoska3000 [12750]
Nekem rövidebb a listám:

- integrált Sis620 (jó beszívtam, az vót a dobozon, hogy AGP, azt rá volt integrálva az AGP portra, na ekkor tanultam meg mi a szívás)...
- S3 Savage4 32 Mbyte (hazamentem, hogy 32 mega, szakítani fog, azt szaggatott minden mint állat )...
- Asus V7700 G2 Pro (na ez má ment)
- Asus V8200 G3 Ti200 (alakult)
- Asus V8460 G4 Ti4600 Ultra Deluxe (most má jó)

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.09.20. 16:41
Eric
#336 Eric [20761]
-Integrált akármi
-S3 ez később +512kb VGA RAM-mal megtuningolva (zúzott mint állat)
-Matrox Mystique(később kiegészítve egy Elephant Voodoo1-el
-TNT(a legendás Diamond Viper550 8MB, majd 16M
-Gf2MX 32MB(Butterfly v. mi), majd csere TV-out-ra
-Gf2Ti 64MB DDR TV-out(Inno3D)
-Gf3Ti200 64MB DDR TV-out(Abit)
-Gf4Ti4200 64MB DDR TV-ou DVI(Inno3D)

Tehát nagyjából így nézett ki(ha jól emlékszem) az utóbbi néhány év VGA mozgása nálam.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Anonymus23 2002.09.20. 16:17
Anonymus23
#335 Anonymus23 [4532]
Én kihagytam a GF3-t.
Igaz én GF2MX400-al indítottam, majd GF2Ti, s végül GF4. Ilyen formán: Asus-Inno-Inno.

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Eric
#334 Eric [20761]
Nálam is így telt az év csak a márkák máshogy alakultak: Inno3D-Abit-Inno3D

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.20. 14:34
okoska3000
#333 okoska3000 [12750]
Én biztos az vagyok, idén cseréltem Asus G2-tőt Asus G3-ra, aztán Asus G3-mat Asus G4-re, fél év alatt jó teljesítmény

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.20. 14:11
Sirmelon
#332 Sirmelon [9786]
Te vagy az ASUS tömegbázisa?

Tigge biztos nem, ő elvből nem vesz ASUS terméket, csak papol róla!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.09.19. 10:18
okoska3000
#331 okoska3000 [12750]
Az Asus biztos kiad Ultrát, mert azt szereti a vevőközönség -> én...

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.19. 10:16
Blade Runner
#330 Blade Runner [3128]
Az Omen2 előtt lesz azért még OmenUltra és OmenTiUltra is.

Blade

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.09.18. 10:27
okoska3000
#329 okoska3000 [12750]
nagyon beindultak a dolgok, sőt a közeljövő 2-3 évben fog igazán beindulni, ha valaki high-tech gépet akar, félévente cserélheti le az egész konfigot, de jó is lesz, lehet másodállást vállalni, ilyesmi...

Válasz erre

vally
#328 vally [9774]
Aztán jön az Omen 2 és bla bla bla.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.18. 09:23
Blade Runner
#327 Blade Runner [3128]
A Radeon10000 az ATI tervei szerint már szintén 0.13-as lesz, az Omen-hez hasonlóan. Amennyiben kint lesz már az Omen piacra kerülésekor, akkor az Omen 0.13-as előnye semmivé válik, de azt gondolom, hogy az Omen és a Radeon10000 megjelenése között lesz egy 2-3 hónapos különbség, így az Omen-nek lehetősége lesz arra, hogy akár ideiglenesen is, de visszaszerezze a sebességi koronát a Radeon-tól.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.16. 19:48
Sirmelon
#326 Sirmelon [9786]
... meg 8x AGP meg dx9, meg minden.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: loud 2002.09.16. 20:20
loud
#325 loud [607]
Azt megfigyeltétek már, hogy a egy mezei TNT1-es kártya is támogatta az Anisotropic Filteringet? Remélem az Omen-be már min 16X lesz jó nagy AA-gel.

ASUS P4P800-E, P4 2,8 1MB L2, Asus A9600XT, Audigy 2

Válasz erre

Sirmelon
#324 Sirmelon [9786]
"Remélem, hogy az NV30 elég erős lesz amikor megjelenik, legalább annyira, hogy azért meg tudja szorongtani a Radeon9700-at."

Mire megjön az Omen, addigra már rég nem a Radeon 9700, de még csak nem is a 9700Pro-val kell megmérkőznie majd, hanem a Radeon 10000-el.
Nagy meccs lesz, az tuti, de sztem az nVidia megnyeri, a 0,13-as technologia által biztositott magasabb frekik miatt.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.16. 19:40
Blade Runner
#323 Blade Runner [3128]
No, akkor ezt is tudjuk körülbelül. NV30 nem lesz ősszel. Remélem, hogy az NV30 elég erős lesz amikor megjelenik, legalább annyira, hogy azért meg tudja szorongtani a Radeon9700-at. Mi meg mehetünk "félpénzel" a (grafikus kártya) vásárba, mint ahogy a dalban is van.

Blade

Válasz erre

Sirmelon
#322 Sirmelon [9786]
És még ugyanennyit várhatsz hogy emberi legyen az ára!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Kosh Naranek 2002.09.11. 16:51
Kosh Naranek
#321 Kosh Naranek [651]
Jah...az lesz a "paper launch"...utána jó esetben kb. 100 nap múlva érkeznek az első kártyák.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.09.10. 00:07
Sirmelon
#320 Sirmelon [9786]
Na ja, azt eddig is tudtuk hogy januárnál hamarabb nem lesz belőle a sarki füszeresnél...

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.09.11. 10:42

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat