28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

GG - GameGuess játék

GG napi játékkitalálónk topicja. Itt oszthatod meg a többiekkel tapasztalataidat. Ha a megoldást is szóba hozod, használd a spoiler taget!

Barthezz
#189 Barthezz [54711]
Nah nekem meg ez lett offos. A hintek semmi érdemleges, kereshető segítséget nem nyújtottak most (megjelenés éve, kiadó), így el is passzoltam. Nah jó, a 4. hint után a red barrels szót elkezdtem gépelni, hátha feldob a Dome egy ilyen címet, de nem jártam sikerrel. Ha nap végéig rajta ülök se tudtam volna.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2023.06.21. 11:02
Aryx
#188 Aryx [4142]
A mait azt reflexből. Beteg faszság, de szerettem.

Fél-off, igazából nem tudom, hova írjam, de ez a Trek to Yomi ez mi a túró? Mármint az megvan, hogy valami felemásra sikeredett, pár éves noname szamurájos cucc, de miért tanyázik már napok óta a top 5 legnépszerűbb játék közt? Nem tudom, hogy működik a rendszer, de nehéz elképzelni, hogy többen keresnek rá erre, mint a Diablo 4-re.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Barthezz
#187 Barthezz [54711]
Nah, a mai GG játék kárpótolt az előző napiakért. Elsőre eltaláltam. Tipikusan az volt, hogy ránéztem a képre és már nyomtam is a megfejtést. Nem is tudom, volt-e valaha ilyen gyors GG megfejtésem. Nyilván ez annak köszönhető, hogy akkoriban rengeteg RTS-t végigjátszottam és a kedvenc játékstílusom volt éveken át.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#186 Barthezz [54711]
Én sem találtam el, nem sikerült kisakkoznom, hogy melyik rész a sok közül. A franchise az utolsó hint alapján meglett, de mivel most nem volt évszám, vagy hány évvel ezelőtt jellegű hint, így csak tippelni tudtam. Ezek a sorszámozás nélküli részek is bekavarnak, jó ideje trend lett ugye, hogy véletlenül sem XY, XY2, XY3, XY4 + valami alcím esetleg a címadás, hanem full random mennek a számozások, vagy teljesen elhagyva még a reboot címe is azonos. A Mortal Kombat esetén is most ugye lesz két azonosan Mortal Kombat című rész mellett egy Mortal Kombat 1 is.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2023.06.19. 10:52
jawsika
#185 jawsika [4149]
Azért ma volt gond.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#184 Barthezz [54711]
Nah nekem ez volt tök homály, a segítségekkel sem jutottam közelebb.

SPOILER
John Romero és John Carmack teljes gémográfiáját - van ilyen szó? - átnéztem, de egyet sem találtam közöttük, amire illett volna a többi hint és a képek. Úgyhogy végül elpasszoltam az utolsót is, tippelni se tudtam. A megfejtés tudatában persze láttam, hogy egyiküknek sem volt köze a játékhoz, így most a hint inkább félrevitt, mint segített. Mert hát ha id Software, akkor mindenkinek ez a két név jut eszébe azonnal.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.17. 10:32
Shadowguard
#183 Shadowguard [4579]
Megmondtam, hogy javítani fogok, meg is lett elsőre a mai Kicsit gondolkozni kellett rajta, mert első nekifutásra teljesen másra gondoltam, de jól megnézve a képet két játékra szűkítettem

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.16. 12:24
Shadowguard
#182 Shadowguard [4579]
Engem az első kép vitt félre, az alapján teljesen olyan érzésem volt, hogySPOILER
ez NEM lehet a harmadik rész, mert ahhoz elég régies, betippeltem a Cooper's Revenge-et. A második gyanús volt, de csak rányomtam az első részre...
Na majd legközelebb javítok

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#181 Barthezz [54711]
Látod, aki játszott vele, sőt, végig is játszotta, azt is megkavarta, hogy melyik rész lehet.

SPOILER
Amúgy még ami félrevitt, hogy a 2. rész egyik központi küldetése volt egy bankrablás Santa Fe-ben, aminek a végén a játék egyik legnehezebb része volt ("Kutyaszorítóban" típusú mindenki céloz mindenkit felállásból kijönni emberveszteség nélkül), így a kép alapján rögtön erre az epizódra asszociáltam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2023.06.16. 10:00
szbszig
#180 szbszig [33649]
A maival sajnálom, hogy nem játszottam, ettől függetlenül a franchise az első kép alapján megvolt természetesen. Előbbire tekintettel a sorszám pontos beazonosításához viszont kellett még egy kis segítség.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Aryx
#179 Aryx [4142]
Szintén elsőre. Sosem láttam belőle egy screenshotot se, de elég volt
SPOILER
játszani a Shadow Tactics-szel, ami hasonló grafikai stílusú, és mellé még rémlett, hogy ja, valamikor ők csináltak egy Desperados III-at is.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2023.06.16. 07:34
Peace
#178 Peace [28898]
Harmadik. A cím egyértelmű volt, SPOILER
majd sorba végigírtam a részek számozásait.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2023.06.16. 07:34
jawsika
#177 jawsika [4149]
Jelentem, first try.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#176 Barthezz [54711]
Ez kötelező volt természetesen számomra is , viszont nekem is csak másodikra lett meg.

SPOILER
Az első kép alapján nekem is régebbinek tűnt a grafika és ezért a 2. részt tippeltem be. De még a 2. kép után is a Helldorado-t akartam beírni (2. rész önálló című kiegészítője), ami viszont nem jött fel a legördülő listában. Az első részt kizártam, mert azért azt meghaladta a képeken látott grafika, így rányomtam a nemrég végigjátszott 3.-ra. Azért voltam még ekkor is bizonytalan benne, mert soha nem szokott a GG-ben friss játék szerepelni, minimum 5-10 éves vagy annál régebbiek szoktak lenni. 2020 után kiadott játék szerintem még nem is volt eddig és ez az első ilyen.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.16. 05:42
Shadowguard
#175 Shadowguard [4579]
Mai feladvány csak harmadikra, rendesen körbelőttem. SPOILER
Valahogy képeken sokkal csúnyábbnak tűnt a grafika, mint amire én emlékeztem, szóval a régebbi részeket vettem előre.


szbszig: Ha nagyon kisarkítjuk akkor igen Kevésbé kisarkítva ez egy olyan cím, ami vállaltan ökörség és nem is akar több lenni. A másik meg amennyire én tudom egy olyan történetet akar mesélni, amivel én nem tudok, de ami még fontosabb nem is akarok azonosulni. Kifejthetem bővebben is, de nem akarok feleslegesen offolni ide

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

szbszig
#174 szbszig [33649]
Ezt várod, a tegnapi meg a backlogodra sem fér fel. Értem.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.15. 13:31
Shadowguard
#173 Shadowguard [4579]
És elvileg lesz remake belőle, bár egy ideje nem jött friss hír felőle... Én mindenesetre várom

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.15. 13:18
Barthezz
#172 Barthezz [54711]
Hogy milyen elborult játékok vannak... Erről pl. életemben nem hallottam. A hintek alapján persze minimális kereséssel meglett, de egész végig valamilyen zombis / suicide squad-os / guitar heroes-os játékra asszociáltam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.15. 01:46
Shadowguard
#171 Shadowguard [4579]
Basszus, a mainál már az első képnél megvolt a megérzésem, hogy mi lesz, de úgy voltam vele, hogy ennyire rétegcímet csak nem... Pedig de

jawsika: Rossz a példa, én mind a kettőt kidobnám Csak az egyiket a szemétbe, a másikat feletetném a környék macskáival
De igen, tudom, érdekes a játékokhoz való hozzáállásom. Viszont az a bizonyos cím egyrészt alapból hátrányból indul és nem látom, hogy az engem legjobban taszító dolgon kívül mit adna, mint játék... De ha látom valahol 20 EUR alatt akkor bepótolom

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

jawsika
#170 jawsika [4149]
Biztosra nem mondanám, de az első kép szerintem az a rész, amikor SPOILER
Tess halála után és Bill városa előtt átvágnak egy aprócsak "erdő"sávon.
De nem fix, nyilván.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Aribeth 2023.06.14. 15:44
Aribeth
#169 Aribeth [2767]
Eddig baromi kevés játékot tudtam, de ez a másodiktól kezdett gyanús lenni. Az első képről viszont meg nem mondom, hogy melyik jelenetből van, két és fél végigjátszás ehhez nem elég nekem.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2023.06.14. 14:41
jawsika
#168 jawsika [4149]
Az 1-ből nem, de a 2-ből azonnal. Egyébként a 2-t pontosan tudom méterre, hogy hol van a játékban, és kb. az összes kép egy helyen készült, legalábbis irtó kis távolságra egymástól.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2023.06.14. 14:41
szbszig
#167 szbszig [33649]
Az első gondolatom az volt, hogy akinek a mai az első kép alapján megvan, az valami geci nagy kocka lehet, annyira általános és jellegtelen az a kép. Aztán mikor a negyedik képnél elkezdtem gyanakodni, majd az ötödiknél végérvényesen és azonnal leesett a dolog, rájöttem arra is, hogy ezen a fórumon vannak olyan fanatikus rajongók, akiknek tényleg lehet, megvolt a megfejtés az első kép alapján.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#166 Barthezz [54711]
Meg hát miért szopatod magad ezekkel az egyéni megkötésekkel, hogy 4 után nincs tipp, vagy abszolút no google? Nem osztanak fair play díjat Dinoék, ha egyszer kiadják, ki találta el a legtöbbet, akkor az erősebb kutya .... elv alapján fog ez eldőlni.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.14. 12:59
jawsika
#165 jawsika [4149]
"ez azon kevés nagy cím egyike, ami még a tágan értelmezett backlogomba se fér be"

Felfoghatatlan... Olyan, mintha kidobálnád a bélszínt és zabálnád a csirkenyakat.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.14. 12:59
Shadowguard
#164 Shadowguard [4579]
Én még csak a közelében sem jártam, az ötödik kép alapján meglett volna, de csak azért, mert az már túl egyértelmű. De négy fölött már nem tippelek, csak ha valami nagyon sokrészes sorozat darabjáról van szó.
Tudom, eretnek vagyok, de ez azon kevés nagy cím egyike, ami még a tágan értelmezett backlogomba se fér be

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.14. 12:23
Barthezz
#163 Barthezz [54711]
Nekem is 2.-ra. Első kép alapján még akármi lehetett számomra, másodiknál ugye megintcsak az volt a kérdés, hogy melyik rész, ahol a Remastered is bekavart, de betippeltem a legelsőt és tádááám.

Másik hsz-edre: Igen, én is erre tippelnék, mert most már nagyon közel vagyunk a teljesen élethű grafikához. Az emberek esetén még azért észrevehető a különbség, de egy tájkép / video alapján szinte lehetetlen megmondani.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2023.06.14. 07:02
Aryx
#162 Aryx [4142]
hehe

Amúgy tényleg durva volt anno a grafikai fejlődésnek a tempója. A '90-es évekbeli játékoknál azért elég nagy ugrás volt már a '96-os grafika a '94-eshez képest, és ennél még nagyobb váltás volt a '98-as szint a '96-oshoz képest. Azt hiszem pont lentebb csodálkoztam rá múltkor a Remember Me-re, hogy 2013-as játékhoz képest még ma is álleejtős a látványvilága. Alien: Isolation is jövőre lesz 10 éves , pedig már csak a setting miatt is szerintem az egyik legszebb játék (ha eltekintünk az arcmimikáktól). Dirt Rally 2.0 is már 4 éves, elképesztő (főleg, hogy köröket ver látványban a legutóbbi WRC-játékra). Lelassult ez a fejlődés, és valahogy nem hiszem, hogy az Unreal 5-ös játékok miatt máról holnapra tömegek fognak gépet fejleszteni.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2023.06.14. 07:07
jawsika
#161 jawsika [4149]
Amúgy szerintem nem. Durva, hogy mennyire lassul a grafikai fejlődés. Régen 3-4-5 év hatalmas ugrás volt. Morrowind-Oblivion-Skyrim-Witcher3-RDR2, 4-5 évente hatalmas változások voltak. Ma nem igazán lehet megmondani egy képről, vagy rövid videóról, hogy az egy 2018-19-es, vagy egy mai cím.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.12. 11:46
jawsika
#160 jawsika [4149]
Azért arra büszke vagyok, hogy ezt 2-ből behúztam.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Barthezz
#159 Barthezz [54711]
Én már a tegnapi feladványnál is meglepődtem, ami szintén 13 éve jelent meg és mai szemmel nézve olyannak tűnt a grafikája, mintha inkább az 23 év lett volna. A 2010-es évekből nekem már nagyon szép grafikák rémlenek, de ezek szerint csak akkor tűnt annak, a mai játékokhoz hasonlítva elképesztően kezdetlegesnek hatnak ezek is. Vajon 10-15 év múlva a jelenleg megjelenő közel élethű grafikájú játékokra is így fogunk tekinteni, hogy jajj de csúnyák?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: subject17 2023.06.12. 10:53
subject17
#158 subject17 [7050]
Engem az lepett csak meg, hogy végül melyik rész, a sorozat megvolt már az első képnél, gyerekként sokat játszottam első két epizódot.

Egyedül a második kép miatt gondoltam volna "újabbra", annyira low-res és csúnya volt minden a többin.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

jawsika
#157 jawsika [4149]
Az elsőnél még azt hittem, valami Cities: Skylines copy lehet.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.12. 10:37
Barthezz
#156 Barthezz [54711]
A tegnapit az első képről én sem tudtam még, mert nem figyeltem meg közelebbről, de a másodikon a coinok kinézete azonnal elárulta számomra, visszanézve az első képet pedig az űr miatt egyértelmű volt, hogy mire szűkítsem, csak az volt a kérdés, hogy az 1. vagy a 2. rész-e.

A mai is könnyű volt, bár az első képnél még a City leágazást tippeltem, a másodiktól már egyértelmű volt és lol, a találatom után végigolvasva a fennmaradó hinteket tényleg elkezdtem számolni és akkor lett meg, amikor oda jutottam a számolásban.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.12. 00:14
Shadowguard
#155 Shadowguard [4579]
Nekem a harmadik képig halvány lila gőzöm sem volt róla, de akkor is csak szűkíteni tudtam volna. Nálam meg a saját nehezítésem miatt a google nem játszik.

Viszont a mai minimális gondolkodás után, elsőre

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.11. 14:11
Barthezz
#154 Barthezz [54711]
Hát ez a mai sem volt nehéz. Hogy melyik rész, azt elsőre rosszul tippeltem be, de második találatra meglett. Kár, hogy csak Wii-n érhető el, eléggé érdekelt volna akkoriban.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#153 Barthezz [54711]
Nincs mit! ^^

És most hogy mondod, tényleg benne ül SPOILER
Duke
Amikor csináltam, észre sem vettem, csak a kisautót láttam és ilyen Trackmania szerű valamire asszociáltam.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.10. 12:22
Shadowguard
#152 Shadowguard [4579]
Nekem elsőre meglett, a haj miatt egyértelmű volt
A tippet pedig köszi, én ezek szerint nagyon el voltam tévedve ezzel kapcsolatban. Pont a múltkor volt is akcióban, ha látom megint akkor be is húzom.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.10. 07:56
Barthezz
#151 Barthezz [54711]
Közben megcsináltam a mait is, ez is bármiféle keresés nélkül szinte azonnal sikerült. Igaz, a második képre lett csak meg, az első önmagában félrevitt és teljesen más stílusban gondolkodtam ott még, aztán viszont a 2. képpel összerakva rögtön egyértelművé vált.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#150 Barthezz [54711]
Dehogy is. Az első rész teljesen egyjátékos (egy fonál van csak), a másodiknál is csak opció a coop. Én egymagam játszottam végig, ilyenkor mindkét fonalat én irányítom és váltani lehet köztük Lost Vikings módra. Illetve sokszor össze is lehet fonódni, mint az első képen és akkor meg egy karaktert kell irányítani. A coop csak egy opció, nem úgy, mint az It Takes Two esetében, ami éppen ezért maradt ki nálam is örök magányos farkasként játszva.

Az acsikat végig tudod előre nézni, sztem az is mind teljesíthető, de azért már ne hagyd ki, mert teszem azt a 28 acsiból egy csak coop-pal szerezhető meg.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.09. 20:28
Shadowguard
#149 Shadowguard [4579]
Na de várj, ez nem teljes egészében coopra épül? Nekem azok kiesnek, pedig van egy-kettő ami még érdekelne is. Még achik miatt is csak ritkán szánom rá magam, hogy multizzak valamiben...

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.09. 19:48
Barthezz
#148 Barthezz [54711]
Pedig legalább az első részt megérné végigjátszanod. A második nekem kissé csalódás volt, a sztorija nagyon nem stimmelt és ezek a füstszörnyek sem jöttek be, ahogy a challenge részt is frusztrálóvá tették. De az első rész a történetével együtt egy igazi gyöngyszem. És nem is hosszú, pár óra alatt a végére érnél 100%-os teljesítéssel is.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2023.06.09. 13:41
Shadowguard
#147 Shadowguard [4579]
Nekem is meglett elsőre, pedig ez egy olyan játék, amivel soha nem fogok játszani. Én azért nyomtam a SPOILER
kettőre, mert az egyből anno láttam streamet és úgy emlékeztem az csúnyább
.
Néha kell ilyen is, a tegnapi annyira távol állt tőlem, hogy az első két képből még valami animás cuccra vagy sims klónra tippeltem volna.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.09. 10:48
Barthezz
#146 Barthezz [54711]
Hehe. Amúgy a többi képet végignézve valóban a 2.-tól már teljesen egyértelmű. De amúgy nemcsak ez segített az első képen.

SPOILER
Ez az üldöző tűz / füst izé is a 2. részben került be, az első részben csak állati ellenfelek voltak. Pont ezek a horrorszerű szörnyek nem jöttek be nekem a folytatásban, nagyon nem illetek ezek a meg nem magyarázott valamik ebbe a tök békés játékba és főleg a challenge-eket nagyon frusztrálóvá is tették.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dino 2023.06.09. 11:43
Dino
#145 Dino [6086]
SPOILER
Na erre a hintre nem is gondoltam - pedig direkt úgy kerestem az első képet, hogy csak egy fonalbaba legyen rajta.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.09. 10:48
Barthezz
#144 Barthezz [54711]
Végre! A mai elsőképes lett. Egyedül azon törtem a fejem, hogy melyik rész lehet a kettő közül, de a képet jobban megnézve ez is egyértelművé vált.

SPOILER
Ott van ugyanis a kék fonál a pirosban.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Barthezz
#143 Barthezz [54711]
Hát ez a mai, szintén keresés nélkül lett meg a 4. kép után egy kósza ötletet elkezdve begépelni.

SPOILER
Először a Guitar Hero sorozatra tippeltem, de nem jött be, majd jött a 4. kép alá írt hint, hogy pont a sorozat készítőinek másik játéka. Hát mondom, a képek alapján ez egy rockosabb beütésű játék, mi van, ha épp ezt tették a címbe is. Szóval beírtam a megfejtés mezőbe a kulcsszót, a legördülő listában pedig betippeltem az első részt és magam is meglepődtem, amikor az volt a megfejtés.



Aryx: Ha nem lenne ekkora a backlogom, adtam volna esélyt neki, de sajnos már olyanokat is lehúzok, amikről jó kritikák jönnek ki, mert nem jut időm ennyi játékra. Főleg, hogy január óta még mindig megszállottam tolom a Geometry Dash-t, amit kb. a végtelenségig lehet játszani a milliónyi user level és brutális kontent miatt (a main level-eken kívül, amit már megcsináltam, ott vannak a map pack-ek, gauntlet-ek, nah meg a demon counter, ahol pont tegnap lett meg a 30. demon-om és most a következő demon acsi, a 40 demon elérése lett az újabb célom). Ebből is látszik, hogy hajlamos vagyok egy játékban elmerülni, a sztorit 100%-ra megcsinálni és ha leköt, az egyéb content-eknek is nekivágni.

Újra végigjátszós listám régen nekem is volt, de most már nem csak game-eknél, hanem filmeknél is töröltem és inkább mindig valami újra fordítom a kevés időmet, minthogy valamit újrázzak.

A kontroller témához: Igen, ilyen típusú játékot én már csak azzal tudok játszani, bár ahol van lövöldözés is, az sokkal könnyebb egérrel. Anno a Rise of the Tomb Raider legutolsó helyszínére érve bekrepált a kontrollerem és át kellett váltanom bill + egérre. Pont tele volt lövöldözéssel a végjáték és sokkal könnyebb volt így teljesítenem.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Aryx
#142 Aryx [4142]
Hát igen, a harc az valóban nem volt túl jó, 1-2 bossfight kiidegelt anno. Mondjuk lehet, nem bill + egérrel kellett volna nekiállni szerencsétlenkedni. De a harcokért minden más bőven kárpótolt, Neo-Párizs miliője jól működött, és az egésznek volt egyfajta franciás sci-fi beütése, mint mondjuk az Ötödik elemnek. Rajta van az "egyszer újra kéne játszani" listámon (szigorúan kontrollerrel), ami azért mostanra van olyan tekintélyes, mint a "sima" backlogom.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2023.06.07. 12:41
Shadowguard
#141 Shadowguard [4579]
Nekem a második képből lett meg, ott valahogy teljesen egyértelmű volt, az elsőnél még csak tippjeim voltak.
Pedig nem is játszottam vele, egy ideje rajta van a backlogomon (mint oly sok más cím is), de videót láttam belőle

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Barthezz
#140 Barthezz [54711]
Nekem kellett a 4. kép és az alá írt segítség, így már beugrott és szerencsére emlékeztem a címére is. Szóval ez egy keresés nélküli találat volt részemről is. Anno szemezgettem vele elég sokat, sajnos pont a lehúzó kritikák miatt nem került sor a kipróbálására (elég nagy mindig a listám, bőven több játékkal, mint amire ténylegesen időm van, így ha valamiről felemás vagy lehúzó kritikák jönnek ki, akkor leveszem a listámról.) Hozzáteszem, a harcrendszert kritizálták leginkább, nekem az a gyengém az ilyen játékokban és a platformer / ügyességi / logikai részek az erősségeim. Szóval ha azt olvasom, hogy az amúgy is gyengepontom még idegesítőbb a rossz irányítás miatt, akkor az nálam azonnal skip. A Plague Tale 2. részét is emiatt függesztettem fel végül, bár azt a sztori miatt be szeretném fejezni, csak mindig tologatom, mert semmi kedvem egy újabb idegesítő arénaharchoz.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat