28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Az Év Játéka 2007

KisCsirkee
#57 KisCsirkee [16989]
Steam akko nevet lehet kérni? TF2-zhetnénk!

"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111

Válasz erre

Előzmény: U.S.F. Voyager 2007.12.31. 18:09
U.S.F. Voyager
#56 U.S.F. Voyager [1371]
Nálam így így néz ki most a TOP3 rangsor:
1.Bioshock és Crysis
2.Team Fortress 2
3.Half Life 2 Episode 2
4.S.T.A.L.K.E.R.

Bioshock @ Crysis:a Bioshock a hangulatáért,a korra jellemző grafért,A Crysis mindenképp történeti, grafikai, és a sok FPS újításért.
TF2:nagyon szórakoztató játék,tele van poénokkal,és aranyos a grafja is
Episode 2:hát igen.A nagyon várt Episode 2 pont olyan hosszú,mint az Ep 1.Kellemetlenül csalódtam benne,azért,mert nem bírták a történetet megcsinálni hosszabbra.A Valve ugyanazt vitte véghez vele,mint az Ep 1 végén:a történet újabb váratlan pillantban szakadt meg.Mondjuk az Ep 1 vége jól lett időzítve cselekményben, de az Ep 2 végjátékát elcseszték.
S.T.A.L.K.E.R.:igen, a S.T.A.L.K.E.R. nagyon belopta magát a szívembe a története miatt.Egyszerűen nem tudom megunni.Ha nagyon unatkozok,betöltök egy nehéz mapet,és azon írtok mindenkit

Pillanatnyilag ez a helyzet,majd egy hónap múlva tudom elmondani mit gondolok az ebben az évben kiadott játékokról(most kezdtem el velük játszani az új gépemenpl NFS Pro street,Hellgate London,GoW,World in Conflict,CoH(OF is),CoJ)

Never trust others....

Válasz erre

davkar9
#55 davkar9 [11521]
"Ne kérdezzétek miért nem a Crysis az év játéka...nem tudom megindokolni."

Most, hogy megjelent már nem is érdekes.
(Az év hypolt játéka a Domeon - Crysis)

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2007.12.31. 17:19
Razor03
#54 Razor03 [14703]
Egyszerűen képtelenség volt minden híresebb és fontosabb játékkal játszani ebben az évben. Így Stranglehold, Jericho, UT3, BlackSite, Witcher stb. sajnos kimaradtak, amint lesz időm pótolni fogom őket (A kipróbált demó alapján nem szeretném rangsorolni egyiket sem). Szóval az én listám valahogy így néz ki:

Az év Játéka - BioShock

Az év FPS-e - Crysis és BioShock

Az év leghangulatosabb játéka - Bioshock

Az év legszórakoztatóbb játéka - Resident Evil 4(!!!) és BioShock

Az év csalódása - Colin Dirt és S.T.A.L.K.E.R.

Az év kellemes csalódása - Half Life2 - Episode2(!!!), Call of Duty 4 Modern Warfare, Medal of Honor Airborne

Ne kérdezzétek miért nem a Crysis az év játéka...nem tudom megindokolni. BioShock lenyűgözött, talán a környezet, az a környezet, amit még egy játékban sem láttam és a megvalósított világ, maga a kor illetve játékmenet jobban bejött mint a Crysis féle...

Autós játék számomra inkább a Colin szokott lenni, NFS-t már nem játszom, mivel a DIRT megbukott, ezért ebben a kategóriában számomra semmi érdemleges nincs. RTS-el már nem igen játszom ezért ide sem tudok mit írni...de több mint valószínű h a WIC lenne. RPG-t sem játszottam idén, de ide is a Witcher kerülne szvsz...

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

balays82
#53 balays82 [14276]
Szubjektív TOP 5 2007:

1. The Witcher
2. Call of Duty 4: Modern Warfare
3. Half Life 2: Episode 2
4. Bioshock
5. Portal

Soha rosszabb évet!

Válasz erre

Sturmgewehr
#52 Sturmgewehr [7161]
Mivel szinte alig játszottam idén valamivel, ezért CoD 4. De ez nagyot ütött, először jól lefikáztam, de qrva jó game lett belőle.

Válasz erre

Kemloth
#51 Kemloth [3310]
Én csak annyit tudok mondani, hogy szerintem az év játéka a The Witcher

Válasz erre

KisCsirkee
#50 KisCsirkee [16989]
Az Év Játéka - Portal!

Az Év FPS-e - Call of Duty 4: Modern Warfare

Az Év RTS-e - World in Conflict

Az Év TPS-e - Tomb Raider Anniversary

Az Év Autós Játéka - RACE 07

Az Év Multis Játéka - Call of Duty 4: Modern Warfare

Az Év Leghangulatosabb Játéka - Bioshock

Az Év Kiegészítője - Company of Heroes: Opposing Fronts

Az Év Csalódása - Crysis

Az Év Kellemes Csalódása - TimeShift

"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111

Válasz erre

davkar9
#49 davkar9 [11521]
Így év vége felé, jópár játékkal a hátam mögött végre sikerült eldönteni, hogy melyik kapja az év játéka címet, ezen kívül (általam felállított) kategóriánként az első helyezést.

Az Év Játéka - The Witcher

Az Év RPG-je - The Witcher

Az Év FPS-e - Crysis

Az Év RTS-e - World in Conflict

Az Év TPS-e - Tomb Raider Anniversary

Az Év Autós Játéka - Need For Speed Pro Street

Az Év Multis Játéka - Call of Duty 4: Modern Warfare

Az Év Leghangulatosabb Játéka - Bioshock

Az Év Legszórakoztatóbb Játéka - Overlord

Az Év Kiegészítője - HommV Tribes of the East

Az Év Csalódása - BlackSite Area 51

Az Év Kellemes Csalódása - TimeShift


Nos szerintem ezek azok amiket érdemes kiemelni. Várhatóan 2008-ban is sok remek játékot kapunk majd kézhez.

Válasz erre

joccc
#48 joccc [3023]
Nekem is teljesen ugyanígy alakult a top5! Max. talán Gears of War helyetcserél a Portal-al,de nem feltétlenül!

-

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.15. 20:59
RAI*DEN
#47 RAI*DEN [3086]
Nálam a következő a helyzet.
PC: Nos itt 2 játék helyezkedik el amik között el kéne döntenni, melyik is legyen az év játéka. Az egyik a Gears of war PC-portja, valamint a Crytek játéka a Crysis. Saját vélemény alapján a Gears of war hangulatilag Pc-n nagyon über lett, és az a plusz fejezet elképesztően jóra sikerült, és grafikai téren azonos beállítások mellett sokkalta szebb grafikát mutat mint a Crysis és kevésbé laggolós. Crysis mindenesetre is piszkosul jó játék lett, de ennek ellenére szerintem a Gears of war a befutó
X360: Nos, most év vége felé rengeteg játék jött ki X360-ra. Alig bírok köztük válogatni, hogy melyikkel is játsszak, ugyanis most az elmúlt másfél hét alatt 12db X360-sa játékra tettem szert. Mass Effect, Kane & Lynch, Beowulf stb... Nem tudok dönteni a sok játék közül, csak a legrosszabb játékot tudom felmutatni ami szerintem nem más mint a Halo3. Nos igen, hiába nagy cím, ha a cím alatt nem lakozik semmi más csak egy igen unalmas játék. Sztori szempontjából sem nagy szám. De mindenesetre akinek tetszik azt is megértem, mert valszeg bennem van a hiba...

Válasz erre

VodevilX
#46 VodevilX [11345]
Jade Empire is kijött, az is Bioware game.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Gerry
#45 Gerry [8082]
Inkább úgy fogalmaznék, hogy üzletileg tökéletesen indokolatlan lenne, ha nem jönne ki pc-re is...csak idő kérdése

Válasz erre

Előzmény: padavan 2007.11.17. 22:10
padavan
#44 padavan [21647]
Én is úgy tudom, hogy a Mass Effect jön gépre is.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.17. 22:05
davkar9
#43 davkar9 [11521]
A guruban van róla valami írás, most már lehet, hogy átfutom, hogy képben legyek.

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.17. 22:05
McCl@ne
#42 McCl@ne [13409]
A GameStar szerint ez a Mass Effect veri a The Witcher-!!!
Most már tényleg eszméletlen kíváncsi vagyok rá! Ráadásul ott vki azt írta, hogy biztos forrásból tudja (tuti kamu), hogy kijön PC-re is, bár mondjuk az eddigiek alapján ez akár igaz is lehet! (lásd SW:KoTOR)

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

mucius
#41 mucius [10106]
én nem hallottam róla, de nem kizárt. biowaret megvette az ea, ők meg aztán még szegamaszterszisztemre is kiadnának mindent.

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2007.11.16. 22:28
VodevilX
#40 VodevilX [11345]
Tudtommal már bejelentették a PC verziót is, szal csak átmenetileg exclusive.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: mucius 2007.11.16. 22:25
mucius
#39 mucius [10106]
hát grafika alapból beszarszbehugyozol. storyn össze is fosod magad. játékvezetés eddig zorál. harcrendszer egyazegyben mint a gearsofwar (csak itt nem egy gomb lenyomásával tapadsz a falra, hanem az előrével), erre rájön az összes rpg-elem (karakterek, codex, skillek, fegyverek, páncélok, ezekre ápgréd, stb stb). társak vannak mint kotorban (2 főt választhatsz magad mellé).
és akkor még csak a legelején vagyok.
asszem ez xboxexclusive. egyenlőre.

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 22:19
VodevilX
#38 VodevilX [11345]
Igazából nem is volt dolgom a játékkal, de asszem ránézek majd.
Ez alapján nem is tudom, hogy mennyi köze lehet a Heroeshoz, de azért ott a Civ meg a Heroes sorozat, talán a 2 legkiválóbb TBS, mégis semmi közük nincs egymáshoz.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: HaaS_ 2007.11.16. 22:10
McCl@ne
#37 McCl@ne [13409]
Mass Effect ennyire jó lett?
Videók nem nyűgöztek le, játékmenete is ütős?
PS3-ra is kijön majd?

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Előzmény: mucius 2007.11.16. 22:12
McCl@ne
#36 McCl@ne [13409]
"Nos McCl@ne, kedves "cinikus internetbetyár" barátom, alighanem rossz emberrel kezdtél ki."

Rossz időben, rossz helyen. Erről szól az életem
Amúgy tudatlanságomra bizony rátapintottál, 2 dologgal sem voltam tisztában:
-Te vagy az Isten
-Istennek nincs humora
Nem kell mindent véresen komolyan venni. Persze veheted, ha akarod, up to you.

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Előzmény: HaaS_ 2007.11.16. 22:10
mucius
#35 mucius [10106]
eddig úgynézki kategória

pc: the withcer
360: mass effect

Nem a korrupció a gond, hanem, hogy engem nem akar lefizetni senki. :)

Válasz erre

HaaS_
#34 HaaS_ [418]
Nos McCl@ne, kedves "cinikus internetbetyár" barátom, alighanem rossz emberrel kezdtél ki.
Hozászólásaid számából arra gondolnék, hogy tudod, mi az hogy fórum. A hsz-edet olvasva mégis csak fel kell, hogy világosítsalak, egy fórum a véleményekről szól. Nem neked szóltam be azzal, hogy a Vicser felejthető, hanem szvsz = szerény véleményem szerint, nem olyan jó.

Így a személyem iránti felejthető megjegyzésedet cinikusságodnak és nos, tudatlanságodnak tudom be.
És igen, VodevilX-nek teljesen igaza van, a Fantasy Wars nem lesz a 2007-es év játéka, de nekem idén a legjobb. Játszd már végig normál fokozaton az összes küldetést goldra, minden mellékküldetést is belesűrítve, akkor majd beszélgetünk.

A véleményemet tartom, a Fantasy Wars volt idén a legjobb játék, amivel játszottam. Kellett már egy tökéletes körös stratégia, jó történettel. A harmadik kampány, törp+elf csodálatos lett, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Kérdésedre nem válaszolok. A Fantasy Wars rengeteg mindenben különbözik a Heroes-tól. Mint ahogy a Disciples is teljesen más, mint a Heroes, bár mind körös stratégia. Próbáltad, nem nagy szám, rendben.

Szervusz,
HaaS

"oold man, you seek the spell of mastery"

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 09:09
davkar9
#33 davkar9 [11521]
Hát biztos első helyezettet még nem tudok mondani mivel azok a jövő hétre várhatók. Eddig amikkel meg voltam elégedve:

World in Conflict - ez viszont az év stratégiai játéka
2. Heroes kiegészítő és a CoHOF is dicséretet érdemel
Bioshock - könnyen lehet, hogy a top 5-ben benne lesz, top 10ben tuti
MoH Airborne - kellemes órákat (inkább perceket nem?) szerzett, sci-fi részig kellemes volt, onnantól baromság; így meg a hossza miatt nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. (talán a multi valamit javít ezen, mindazonáltal az nem tudtam kipróbálni)
Timeshift & Stranglehold - ezt a kettőt együtt említem mivel mindkettő idővariálós hétvégi móka rombolással (talán a Timeshift jobban bejött)
CoD4 - ennek leginkább a multija szimpatikus, multi kategóriában (eddig) első
Éés az év legötletesebb és legszórakoztatóbb (talán még legaranyosabb) játéka: Overlord!

Válasz erre

Christoph
#32 Christoph [4806]
Tényleg a Witcher mellett a Portal az ami még igazán forradalmi és kiemelkedő. Na persze jó a COD4 is csak kicsit unalmas, tele van ilyen tömegcikkekkel a piac. Az előbb említett két játék viszont tényleg színt vitt a piacra.

Válasz erre

Előzmény: Creativ3Form 2007.11.16. 11:58
Kanduhrka
#31 Kanduhrka [9380]
Hát, fogalmam sincs. Lehet.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2007.11.16. 11:13
Creativ3Form
#30 Creativ3Form [33872]
Nálam két game, a The Witcher és a Portal. Hatalmas élményt nyújtottak, (nyújtanak) aludni nem tudtam miattuk. Többet nem mondok, aki játszott ezekkel a gamekkal tudja miről beszélek.

Az lenne a világon a legnagyobb business, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér, és eladnám annyiért amennyit hisz magáról!

Válasz erre

VodevilX
#29 VodevilX [11345]
Nem, de esélyes hogy fog díjjakat nyerni, a Fantasy Warsot nemhiszem, hogy bárhol is említik majd.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: Indigo 2007.11.16. 11:27
Indigo
#28 Indigo [1282]
"ööö..." szvsz te is felejthető vagy "ööö..."

Wicsör sem jöhet ám be mindenkinek.

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 09:09
VodevilX
#27 VodevilX [11345]
Az aktuális Cod multija mindig a top 10 multijáték köztött van.
Amúgy nem vagy te egy icipicit elfogult? De tényleg csak egy csöppet.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.11.16. 04:54
VodevilX
#26 VodevilX [11345]
Érdekes nekem így is tetszik
Olvastam valami töltés gyorsító patchről, nekem csak az kell!

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 04:47
MagicMoment
#25 MagicMoment [17778]
jólvan,ez elég érthetetlen lett. nem baj,már meglehetett szokni.

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2007.11.16. 09:29
MagicMoment
#24 MagicMoment [17778]
én még nem tudok dönteni,mert a witcher nem jutott el hozzám,viszont adott a hellgate:london,ami nagyon bejött,de közben megérkezett ugye a cod4,ami szintén hihetetlenül bejövős volt, a timeshift szintén bejövős volt,bár az MI nem volt az igazi, a crysis(az alien-es rész már az elején elvette a kedvemet az egésztől. plusz ugye gyengébb grafikával nem adja ugyanazt az érzést. elég csak megnézni padavan fotóit. messze beleélősebb jó grafikával egy játék,mint szemcséssel), és a gears of war,ami a bénázásaim miatt nem tetszett,de ez még nem jelent semmit. gyengébb gépem miatt valószínű,h a cod4 lesz a nyerő,mert nagyon szép a grafikája és nagyon élveztem,főleg a sniperes rész volt igazán beleélős. mondjuk a crysis tankos roham(ahol szinte rögtön kiszálltam a tankból,mert hát nanoruhásformáknemtankoznak.az kislányos dolog ), az mindent vitt.
de nekem ez csak 1 kis részlet. mivel fps és stratégia buzi vagyok,így a hellgate london is csak nagyon jó,de nem biztos,h toppos lehet.
szóval az én nevezetteim: cod4,crysis_hellgate_timeshift(ők így együtt ülnek a dogobó azonos szintjén), tiberian wars(stratégiában,így egyedül,önmagában)és a gowról még később alkotok véleményt. bár remélem a sokak által éltetett witcher még idén eljut valahogy hozzám(bár 2GB hely van összesen a gépemet most,szóval nem tudom,h lesz esélyem kipróbálni )
az viszont biztos,h évek óta nem találkoztam még ilyennel,h egyszerre nem,h 2-3 játék,de 4 legyen a gépemen,plusz még várjak 2-re(nfs-t mindenképpen kiakarom próbálni)...
vicces is,mert én évente kb 3 játékkal szoktam játszani,abból az egyik a kántörsztrájk,ehhez képest az elmúlt 3 hétben több játékkal toltam,imnt az elmúlt 2 évben

Válasz erre

McCl@ne
#23 McCl@ne [13409]
Szvsz te vagy felejthető. Fantasy Wars mivel különb a Heroes-nál? Mert én próbáltam, de nem egy nagy szám. Nem rossz, de... ööö... ja igen:felejthető

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Előzmény: HaaS_ 2007.11.16. 08:35
HaaS_
#22 HaaS_ [418]
Fantasy Wars, nem kérdés.

(Szvsz a Wicsör felejthető.)

"oold man, you seek the spell of mastery"

Válasz erre

Peace
#21 Peace [28898]
The Witcher egyértelműen !!! Nálam mindíg az szerepel az élen, aminek sikerül úgy magával ragadnia, hogy képtelenség abbahagyni. Minden percét élveztem. Hatalmasat alkottak a srácok!

Az a baj, hogy ilyen játék 5-6 évente bukkan csak fel. Mármint ami ennyire leköt mint idén a The Witcher.

Amúgy meg lineage 2-t tolom most már jó pár éve. Szóval a szingli gémek nem okoznak túl nagy örömöt. Ezért is volt hatalmas meglepetés számomra ez a játék!

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.15. 20:59
Kanduhrka
#20 Kanduhrka [9380]
Hát a multi része eszméletlenül jó, de nyílván akik Crysis szintű fizikával és megvalósítással kényesztetik magukat, azoknak nem fog tetszeni.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 04:45
Kanduhrka
#19 Kanduhrka [9380]
Amiket említettél:

The Witcher - Nem ismerem a játékot

Crysis - Amiket eddig láttam róla, az tényleg döbbenet. Majd ha egyszer lesz vasam alá, akkor kipróbálom. De addigra remélem már kinn lesz a Far Cry 2, ami engem jobban érdekel.

Portal - Ezt sem próbáltam még

Bioshock - Biztos remek dolog mutánskra lövöldözni a tenger alatt, de valahogy nem érint mélyen a dolog (ez persze nem azt jelenti, hogy ne lenne forradalmi, csak a fránya mutánsos cucc nem kellett volna)

Gears of War - Láttam Xbox-on, fain kis játék hentelésre, de semmi több. Max unalomból raknám fel és nem kiváncsiságból. (kikéve ha tényleg van co-op mód, mert akkor máris kiváncsi vagyok)

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 04:31
McCl@ne
#18 McCl@ne [13409]
A hangulat jó nagy részét adja -értelemszerűen- a látvány, így elég sok mindenről marad le az, aki minimum beállítások mellett tolja, ez biztos.

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2007.11.16. 00:05
McCl@ne
#17 McCl@ne [13409]
Szégyen lenne. Szerintem legalábbis, de mivel tömeg és tucatjáték, így minden esélye megvan rá, csak éppen ettől még sem jobb, sem rosszabb nem lesz!

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2007.11.16. 04:41
Kanduhrka
#16 Kanduhrka [9380]
Van egy sanszom rá, hogy az nyer.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2007.11.16. 04:31
McCl@ne
#15 McCl@ne [13409]
Fúú, tényleg, az UT3 még hátravan! Na mindegy, végülis kétlem, hogy az 5-ös listámra ráférne, max. a Gears of War-t üthetné ki!

Amúgy nem hiszem, hogy korai lenne a topik, én már amúgy is csak a Crysis-ra vártam, az meg kivégezve.

Kanduhrka: mit akarsz a Call of Duty-val?
Ne viccelj légyszíves.

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Előzmény: Christoph 2007.11.16. 00:06
Kanduhrka
#14 Kanduhrka [9380]
Call of Duty 4.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

szbszig
#13 szbszig [33649]
Bocs, hirtelen a Hammers of Fate-re gondoltam, mert még csak azzal játszottam.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2007.11.16. 00:38
szbszig
#12 szbszig [33649]
A Káll of Gyuti nagyon zsuka játék!

Na jó, abbahagyom az offot...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: lordelrond 2007.11.16. 00:31
VodevilX
#11 VodevilX [11345]
De az utolsó kieg. idén jött ki, azt kell nézni. További esélyesek: Civ4 Beyond The Sword és a CoH friss kiegje.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2007.11.16. 00:32
VodevilX
#10 VodevilX [11345]
Egy jó játék 4. része, de biztos nem év játéka.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: lordelrond 2007.11.16. 00:31
szbszig
#9 szbszig [33649]
Az 2006-os!

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2007.11.15. 23:56
lordelrond
#8 lordelrond [5463]
emberek és a Kóllofgyutinéggyel mivan?

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat