28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Sim City 4

molzo
#101 molzo [724]
Én egy nagyméretű területről indultam, itt építettem az első városomat. Azután körülötte alapítottam még városokat, ipari, kereskedelmi területekkel, majd még városokat kisebb területeken, hogy legyen agglomeráció.
A legnagyobb városomat megnézem és írok infot,(van benne "tourist trap") de előbb építek bele vasutat.
Én metrot nem építettem mert qrva drága a fenntartása és nem használják, ahogy a buszmegállókat sem (talán nagyobb városnál érdemes?).
Ha nincs túl sok pénzed, akkor felajánja a katonai bázist, rakéta kilövőt stb. ezeket érdemes elfogadni vagy emelni az adókat (a max szerintem 9.0% ekkor még nincs emigráció).

X

Válasz erre

Jency
#100 Jency [473]
Na basszameg.

Can I kick it??!!

Válasz erre

Jency
#99 Jency [473]
Molzo... nem azt mondtam ,hogy nem lehet nagyvaros vasut nelkul... De jo ha ossze van kotve tobb varos vasut halozattal...
A vasuthalozatnak szerintem nem helyi erdekeltsege van... Arra ott a busz,metro...

Mondanal par infot a varosodrol? Meg, tudnal nekunk par tanacsot adni? Mert Hollow baratommal kuzdunk de te ezekszerint jobban jatszol nalunk...

Can I kick it??!!

Válasz erre

Előzmény: molzo 2003.09.02. 17:03
Jency
#98 Jency [473]
Molzo... nem azt mondtam ,hogy nem lehet nagyvaros vasut nelkul... De jo ha osszevan kotve tobb varos vasut halozattal... A vasuthalozatnak szerintem nem helyi erdekeltsege van... Arra ott a bus,metro...

De amugy mondanal par infot a varosodrol? Meg tudnal nekunk par tanacsot adni? Mert Hollow baratommal kuzdunk de te ezekszerint jobban jatszol nalunk...

Amugy egy helyre erdemes telepulni es terjeszkedni, vagy tobb ponton erdemes telepulni a terkepen?

Can I kick it??!!

Válasz erre

Előzmény: molzo 2003.09.02. 17:03
juhi01
#97 juhi01 [75]
szerintem eléggé hülye kérdés de hogy tudok benne pénzt termelni egy városban?Vagy mi az amit mindenféleképpen építsek a városba először?

no comment

Válasz erre

!hollow
#96 !hollow [2925]
Az nem rossz!

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: molzo 2003.09.02. 17:03
molzo
#95 molzo [724]
Nekem van egy több mint 60.000 fös lakosú városom tele toronyházakkal és nincs benne vasút. Az összlakosság már majdnem fél millió. (Azért a simcity 3-ban egy városban volt nekem 2 milliós lakosság.)

X

Válasz erre

Jency
#94 Jency [473]
Vasut, es hajozas a legfontosabb... de vasutat rakjal mindenkepp... sajna en most nemtok jaccani de irogatok mindig...

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#93 !hollow [2925]
Építettem még több várost is, és azokat összekötöttem egymással. Valamelyik szépen virít, viszont olyan is van amelyik nagyon le van pusztulva.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Jency
#92 Jency [473]
Kit erdekel

Amugy most nem lesz idom ketnapig jaccani... Jutottal valamire?

Can I kick it??!!

Válasz erre

Don16
#91 Don16 [21]
Kijött az új mátrix paródiának a The Matriy-nak a trailere nagyon ász, csekkoljátok: http://free.x3.hu/matriy

Der Sieg wird unser sein!

Válasz erre

Jency
#90 Jency [473]
En mindig a haverjaimat szoktam bekoltoztetni... Aztan rohogok jol meg megmutatom nekik...

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#89 !hollow [2925]
Vannak benne hibák, de hát melyik játékban nincsenek? Sztem. még ezekkel a hibákkal együtt is a legjobb SimCity.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Jency
#88 Jency [473]
Qrvara nem mind1 mit hova rak az ember... tok nehez hegyes videken szep varost epiteni... utalom mikor a epuletparkoloja olyan helye van ,hogy nem lehet bemenni.... nehany dolog nagyon szarulvan megoldva benne...

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#87 !hollow [2925]
Az én városom is tönkrement, sajna.
Kezdtem egy újat, de most nem nagyon akar a pénz befolyni.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Jency
#86 Jency [473]
...ja az ,hogy mitol van azt nem tudom... a polgarok nem morognak semmiert...

Can I kick it??!!

Válasz erre

Jency
#85 Jency [473]
tonkre ment ket varosom is... vagyis csak vegetalnak... azaz annyit keresnek mint amennyit felzabalnak... nem koser...

Can I kick it??!!

Válasz erre

Jency
#84 Jency [473]
En most 500 felett vagyok es egesz jol megy a kis varosom....
Igaz van mellette egy oval gazdagabb varos... ez sokat segit...
rengeteg kocsi jon at masik regiobol...es ez jelentosebben meg dob mindent...szerintem ez lehet a kulcsa az oriasi felhokarcoloknak...
mert a kis varos is jo hatassal van a mellette levo nagyvarosra...
ha csinaléok mindkettobe alami repteret kikotot es rengeteg fele varost... az kiraly lesz

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#83 !hollow [2925]
Oké megpróbálom, csak még ezt a várost próbálom megmenteni.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.28. 19:29
Jency
#82 Jency [473]
Figyelj ez probald ki.

Valassz egy nagyobb sik teruletet ahol a varos lesz.
Csak mezogazdasagi terleteket csinalj es lenyegesen kevesebb, kozep ipart. Szeneromuvet epits es vedd vissza a teljesitmenyet... eloszor tuzoltosag, majd klinika, aztan rendorseg es altalanos iskola...

nekem bevalt esmindig 500 +ba vagyok kb... persze a dolgokat strategiailag jol kell elhelyezni...

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#81 !hollow [2925]
Nekem olyan nagy forgalom volt az utakon, hogy kiirta építsek metrót meg vasutat. Jó, megépítettem, erre meg b*sznak használni.
Építettem középsulit + könyvtárat, valamivel nőtt a műveltség de nem sokkal. Jah, és egyre több a lepukkant, fekete ház.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.28. 12:18
Jency
#80 Jency [473]
En most csialtam repuloteret....kicsit... szukseg lenne metrora ish... Amugy akarok majdcsinalni egy olyan varostami csak mezogazdasaggal fogalkozik...

Can I kick it??!!

Válasz erre

Előzmény: !hollow 2003.08.27. 18:02
!hollow
#79 !hollow [2925]
Jah, lehet, pedig szerintem egész jó kis game. Vasutam van 3 darab, kikötőm az nincs. Nekem most elsősorban a műveltséget kellene fejleszteni, mivel csak egy általános suli, egy könyvtár, és egy múzeumom van. Sajna a havi keresetem most csak 200 körül van, ebből meg nem sok mindent lehet fejleszteni.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.27. 03:21
Jency
#78 Jency [473]
Este jatszottam egyet.

30.000 folott van a populaciom valamivel...
viztisztitom nekem is egy van csak de most telepitek majd... vasutad van vagy kikotod?

Amugy ilyen kevesen jaccunk a jatekkal?

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#77 !hollow [2925]
Jah, katonai bázisom nekem is van, egész szépen tejel. Autópályát még nem építettem, ezt a luxust még nem engedhetem meg magamnak, teccikérteni? Nekem most sok klinikát kéne építenem, mert elég sok beteg van a városban.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.26. 18:52
!hollow
#76 !hollow [2925]
Jah, katonai bázisom nekem is van, egész szépen tejel. Tejelt, míg nem építettem egy víztisztitót. Az elég sokba kerül.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.26. 18:52
Jency
#75 Jency [473]
Holnap felteszem a varost valami oldalra oke? Aztan zip be letudjatok tolteni.

Amugy ha bogarasztok a kolcsegvetesnel akkor tudtok penzt adni dolgokra. Amik a kozcelokat szolgaljak... Most egyse jut eszembe, mer 2napja ne mjatszottam majd most fogok.

Ti kaptatok mar magan iskolat? Semmibe nemkerul havonta es tok sok diaknak ad helyet...En egyik varosomba most kaptam meg a masodik temetot

De amugy en is sok varost kezdtem ujra es mindig tanultam valami ujat... Amugy ti epitettetek mar autopalyat vagy egymas melle ket foutat? En megprobaltam es jol is nez ki

Na zuzok egyet a jatekkal aztan megmondom pontosan mennyi a pop meg a havi geldem... Mosmar repuloteren torom a fejem :]
De ahhoz nekem sok penz kell meg ,hogy megteruljon

De hala isten anyagilag most stabil vagyok. Csak egy katonai bazis, meg egy borton van a varos teruleten. A bortonnek meg hasznat is veszem. Katonai bazist meg azert me'g nem bontom el. De a raketa silot visszautasitottam.

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#74 !hollow [2925]
Nah, králtam egy új várost, az eddigi legjobat. Mostmár kb. 100 jön be havonta, de van egy rakás épületem.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

!hollow
#73 !hollow [2925]
Spórolok én mindennel de csak nem akar összejönni. Sebaj, próbálkozok még, eccer csak sikerál. Nekem a lakosságom: 3500-3700 ember között változik.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Grazman
#72 Grazman [179]
Jency nekem elküldhetnéd a városaidat szívesen fogadnám.Nekem a max. lakosság csalás nélkül (egy régióba) 26487!!!!!!!!ember.Nem kamuViszont pár óra alatt csődbe ment.Egy valamit viszont nem értek??Sehogy sem akarnak magas irodaházak épülni pedig minden megvan ami kell hozzá vagy mégsem??

Viva SC4!!

NYPD!Drop your weapons and hands up!And lie to the floor!

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.25. 10:39
Jency
#71 Jency [473]
Mekkora varosod van meg mekkora a populacio?
En mosmar 500-1000 +ot kersek mindig.
Tok ecceru. Figy minden kolcsegvetesebol vegyel vissza.
Peldaul ha van ket tuzoltosagod, 1ik a gyarnegyedbe masik a varosba, akkor nem kell mindkettonekcsutkon fullon lenni. Eleg ha a gyarnegyedi tuzoltosag jo helyre van leteve es tudod vissaveni a koltsegveteset.

Igyvan ez az arammal meg mindennel... Sporolni kell mindenen
Nekem mar tok szep uccaim vannak meg minden. Ha akarod elkuldom e-mail be. Es a varosomba van csoro negyed is meg minden ami kell. GanJahh radio station meg bazinagy golfclub.

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#70 !hollow [2925]
Elég sokat, de még mindig nem tudom utolérni az adóságaimat.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.08.23. 17:49
Jency
#69 Jency [473]
Mennyit jatszottal vele?

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#68 !hollow [2925]
Én még jáccok.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

Jency
#67 Jency [473]
Jaccik meg valaki a jatekkal???

Can I kick it??!!

Válasz erre

!hollow
#66 !hollow [2925]
Most kezdtem, hát nem egy könnyű játék, eddig még nem sikerült valami sok zsét szereznem.

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

!hollow
#65 !hollow [2925]
Szegasztok! Hány CD-s a gamma ?

Think you're alone? Think again.

Válasz erre

PHANTOM
#64 PHANTOM [244]
Tud valaki Magyarosítást a Sim City4-hez?
Nagyon örülnék neki!!

Trance forever!

Válasz erre

SC4
#63 SC4 [1]
www.simcity.hu

Válasz erre

Palika
#62 Palika [152]
Már csináltam kifele vasutat, főutat, autópályát mindent.
De így is csak 0 és 10 dollcsi között ugrál a Mass Transit.
Plííz! Help!

Nos, izé...

Válasz erre

Jency
#61 Jency [473]
Kss kivezeto autopalyat a varosbol. De lehet fout is eleg... de lehet hujeseget mondok.

Can I kick it??!!

Válasz erre

Palika
#60 Palika [152]
Hello Jency!

Nekem is elszoktak tűnni a térképről az autók meg a többiek. Szerintem ez a normális mert ha megállok úgyis vissza jönnek.
És nem tud valaki segíteni a Mass Transport-tal?Mert így csak mindig az adókból élek és az nem jó mert mindig elfogy a hely a térképről.

Nos, izé...

Válasz erre

Előzmény: Jency 2003.04.29. 11:58
Jency
#59 Jency [473]
Ja meg meg azt akartam mondani ,hogy tegnap kaptam meg csak meg a jatekot. Aztan nem tudom de olyan jo volt ,hogy regen az 1 et nyomtam mint allat nagyon tetszett. Altalanos iskolas voltam kb. Es most egyik ejjel berakom es bejon a 4nek a logoja. Ugy jo erzes volt

Can I kick it??!!

Válasz erre

Jency
#58 Jency [473]
Hi.

Olyan kerdesem lenne ,hogy hol allitom be azt ,hogy ha scrollozok egyesek elemek ne tunjenek el a terkeprol? Amig scrollozok eltunnek az autok, par dolog. Gondolom azert ,hogy scrollozasnal ne akadjon. De nem hinnem ,hogy a gepemen akadna... (1800xp+, a7v333 Raid, 512DDR 333, Ati Radeon 8500) KOszi elore is a segitseget,

------------

Palika segitenek de en is csak mos kezdtem el jacccani.

------------

Can I kick it??!!

Válasz erre

Palika
#57 Palika [152]
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hogyan lehet a Mass Transit-ból egy kis(nagy) hasznot húzni?

Nos, izé...

Válasz erre

nalor
#56 nalor [84]
Sziasztok nekem is uyanez a problémám elinditom és nem jön be semmi fekete a monitro aztán amikor kilépek vár egy okos kis ablak ami azt irja hogy vmi grafikus vmi nem jó.De majd pontosan leirom hogy mi volt a hiba

Ha vki már ebböl tudja segitsen plz

XP,geforce 4 mx,320 Ram 1,2 Gb
mI a baj?

''Az élet olyan mint egy motor néha be kell rúgni hogy továbbmenjen''

Válasz erre

Tommmmy
#55 Tommmmy [39]
hellosztok! Feltettem a gémt, de amikor elindittom a nem jön be semmi! PLÍÍZ segítsetek! XP,P4 2k mhz,256mb!

Válasz erre

Lacko
#54 Lacko [11561]
Igen, így van. Így kell kezdeni a játékot, de aztán még durvább lesz.
Viszont nem értem, hogy hogyan érted, hogy mekkorát? Hány kocka X kocka? Így érted? Hát csinálj, mondjuk 10X10-est. Villamosítsd és vizet is adj nekik, aztán ha elkezdenek beköltözni, akkor folyamatosan bővítsd ezt a területet. Érzéssel. Kisérletezz!

Válasz erre

Előzmény: caius 2003.03.24. 21:03
caius
#53 caius [29]
Mekkora "residental" zónát és "industry" zónát építsek?(Csak ez a nyűgöm, mert más helyen olvastam hogy nagy területűt kell mind kettőből rögtön építeni és annak levinni az adóját kb.4.00%-ra...)

Válasz erre

NF
#52 NF [877]
A simcity sorozat sosem könnyűségéről volt híres én meg se próbáltam soha semmiből épiteni várost mert az lehetetlen.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat