28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

Spider man
#328 Spider man [701]
Haloo
az lenne a kérdésem h hogyan lehet egy játék mentését belerakni a játékba? Kösz =D

Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.

Válasz erre

Adamra
#327 Adamra [278]
Köszi a tippet, eleddig újabbakkal próbálkoztam...

"Vagy találunk ott utat, vagy építünk egyet."- Hannibal

Válasz erre

Előzmény: SShark 2010.06.19. 19:44
sHarris
#326 sHarris [3225]
Áhh, tárgytalan. Megoldottam, bár nem tudom hogy hogyan.

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2010.06.19. 20:23
sHarris
#325 sHarris [3225]
Na, azt hiszem megint eljött az idő arra, hogy segítséget kérjek.

Nincs szerencsém az alkatrészcserékkel, amikor a vidikártyát kellett lecserélnem, egy láncreakciót sikerült elindítani, ami miatt az egész gép használhatatlan lett egy kis túlzással. Most meg a hangkártyával van probléma.

Már van a gépben egy, de kell a másik is egy port miatt, mert nincsen gameportom sehol, ez az egyetlen alkatrész van itthon, amiben megtalálható. Ezzel semmi gond, beraktam a kártyát, elvileg jó is. Felrakom a drivert, újraindítom, nincs hang. Fasza. Próbálkozom azzal, hogy letiltom az egyiket, aztán a másikat - mégrosszabb, mostmár hibaüzenetet is bead, és egyáltalán nem is írja hogy lenne hangkártya a gépben.

Hogy lehetne szerintetek életet lehelni valamelyikbe? Teljesen mindegy, hogy melyikbe, csak legyen hang.

Válasz erre

SShark
#324 SShark [2387]
Videokártya driver csere? Lehet, hogy egy régebbivel rendbejön.

Válasz erre

Előzmény: Adamra 2010.06.19. 14:54
Adamra
#323 Adamra [278]
A problémám a következő: - Felrakom a Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy-t, elindítom a játékot de annak már a menüjében brutálisan beszaggat az egész, majd ez fojtatódik a játékban. Eleddig semmi problémám nem volt vele simán ment, januárban még nem volt vele semmi problémám...
Tanács?

"Vagy találunk ott utat, vagy építünk egyet."- Hannibal

Válasz erre

goodboy007
#322 goodboy007 [9203]
Kéééééééééész!

Kb. egy óra szarakodás után kihúztam és visszadugtam és voálá, jól felismerte.

De tele van már a tököm ezzel a kibaszott automatizálással. A sok balfasz miatt, akik képtelenek beállítani bármit is kiveszik a manuális beállítás lehetőségét, ami régen persze megvolt, de egy büdös szóval nem írnák oda, hogy felesleges is keresni, mert az autómatikus felismerésen kívül nincs más lehetőség.

Válasz erre

Előzmény: goodboy007 2010.06.18. 20:44
goodboy007
#321 goodboy007 [9203]
A Win 7-ben hol tudom a kibaszott kormányomat kalibrálni?

Végre itthon vagyok és tudnám használni, de a laptopra most telepítettem fel a driverét (ami megint egy külön történet, hogy miért telt kb. fél órába), de ez a szar úgy ismerte fel, ha középen van a kormány, akkor szerinte negyed fordulattal balra áll.

A kibaszott win7-ben meg sehol sem találom meg a kalibrálást, ami xp-n a vezérlőpultból elérhető.

Válasz erre

david139
#320 david139 [18716]
Semmis, reseteltem a videokari drivert, és jó lett.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: david139 2010.06.15. 19:35
david139
#319 david139 [18716]
Na ezt oldja meg valaki:
-eddig simán ment a wow, most meg full szar fps-sel.
-semmi nem történt, csak egy defrag (defragglerrel)

Azóta újratettem a wowot, semmi sem változott.
A crysis még simán megy.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

sHarris
#318 sHarris [3225]
Azzal elvileg nincs gond, legalábbis írt egy minimum meg egy maximum értéket a létrehozható partíció méretével kapcsolatban.

Válasz erre

Előzmény: Dilizs 2010.06.13. 12:48
Dilizs
#317 Dilizs [3315]
Hali, az sem mindegy h jelenleg mennyi a szabad helyed a vinyón, mert ha alapból kevés hely van, akkor nem is hagyja végrehajtani a műveletet. Mert bizonyos mennyiségű helyneke kell lennie ahhoz, hogy a progi ott tudjon pakkolászni illetve új partíciót létrehozni.

MSI B350M PRO-VDH ¤ AMD Ryzen 5 1600x + Cooler Master Hyper 412R CPU cooler ¤ ASUS GTX 1060/6 GB/GDDR5 ¤ Samsung 960 EVO 250GB M.2 PCIe MZ-V6E250BW ¤ 2*8 Gb Crucial 2133 Mhz DDR4

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2010.06.13. 12:45
sHarris
#316 sHarris [3225]
Hát, az egyiken meghagynám a rendszert, a másik meg üres lenne, arra pakolnám a cuccokat, mert úgy érzem eljött a reinstall ideje, aztán nem tudom hova pakolni a dolgaimat, lévén a drágalátos DVD-íróm elb*szarintott vagy 8 (elvileg jó) DVD-t.

Szóval hogyha egy pici rizikó is van benne, inkább nem kockáztatok, és hagyom a fenébe, kösz a választ.

Szerk.:
@Falusi: hát, igen, én is erre gondoltam, de mondom, megkérdezem a hozzáértőket hogy mi a véleményük erről. Azért neked is kösz a választ!

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2010.06.13. 12:41
LordMatteo
#315 LordMatteo [29426]
Hát, ha a leválasztott részek nem üresek, azoktól búcsúzz el szerintem.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2010.06.13. 12:01
Falusi
#314 Falusi [763]
Kb. egy hete elkezdte azt produkálni a gép/net, hogy ha elkezdek akármelyik játékomon játszani, egy idő után a normális átlag 50es pingről hirtelen felugrik akár 350-re is! Elég undorító egy hiba, mivel pont most van az a hét, amikor intenzíven használom a netet.

Először azt hittem, hogy a vírusírtó volt a ludas, le is töröltem, de azóta 3-4 vírusírtót próbáltam, és mindegyiknél megjelent a hiba. Nagyon, de nagyon megköszönném annak, aki tud erre valami megoldást, mert ez így nem állapot.

Szerk.: Többször is úgymond ellenőrzöm a net sebességét a speedtest.net-en, általában a normális adatokat adja meg, de akkor is elkezdek lagolni.

sHarris: Szerintem, mivel azért elég neves és igényes programról beszélünk(Norton), szerintem ki írná, ha le kellene túrni mindent. Szerintem. Nem értek hozzá, szal ne nagyon befolyásoljon ez a válasz.

Válasz erre

sHarris
#313 sHarris [3225]
Nagyon egyértelmű lehet másoknak a dolog, de én még nem csináltam ilyet, látatlanban meg nem akarok semmit sem elvégezni.

Szóval, Norton Partition Magic-kel szeretnék egy partíciót létrehozni a C (rendszer)lemez kettévágásával. Namost, amikor rámennék arra, hogy OK, elfogadom a változtatásokat, a műveletek végrehajtásába beleegyezek, akkor kiírja, hogy újra kell indítani ehhez a gépet. Kérdés: ez az egész mindenséget le akarja törölni a C-ről, azért akarja újraindítani, vagy szimplán csak rutinfeladat, így zajlik normál körülmények közt is? Nem igazán szeretném ha mindenem elveszne.

Bocs az extranúb kérdésért, és kösz a választ előre is.

Válasz erre

Gobiakos
#312 Gobiakos [13332]
Még szerencse, hogy egy mondaton belül kevésszer szerepelt a "szétszedni" ige.

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.06.04. 16:57
Babykiller
#311 Babykiller [14268]
Ha úgy állsz hozzá, hogy nem akarod szétszedni, akkor nem foglak tudni meggyőzni arról, hogy neked azt szét kell szedned, pedig azzal járnál a legjobban, ha szétszednéd

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2010.06.04. 14:07
Gobiakos
#310 Gobiakos [13332]
Mint már írtam, ez a hepöning jópár hete volt, uh ha eddig nem ment rá semmi a gumírozásra, akkor már nem is fog (szerintem).

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.06.04. 13:47
Babykiller
#309 Babykiller [14268]
Pedig lehet jobban járnál, mert utólag még beszivároghat a gumírozás alá valami és akkor tényleg vége a billenytűzetnek.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2010.06.04. 13:34
Gobiakos
#308 Gobiakos [13332]
Pf... Na, ez az, amit nagyon el akartam kerülni, mert már volt egyszer egy szétszedős-összerakós megmozdulásom és igen időigényes meló volt.

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.06.04. 13:31
Babykiller
#307 Babykiller [14268]
Szétszeded és egyesével minden elemet letisztitassz, aztán összelegózod.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2010.06.04. 11:51
Gobiakos
#306 Gobiakos [13332]
No, eljött az idő, hogy segítségért forduljak.

Jópár hete véletlenül beleborult a billentyűzetembe egy csésze kávé (0,5-1 dl). Főleg a numerikus részt és a kurzor billentyűket érte. Akkor rögtön kitisztítottam, amennyire csak tudtam. Eddig nagyon nem is volt zavaró, de pár napja kedzenek drasztikusan beragadni a gombok. Mivel lehetne úgy kitisztítani (spray vagy bármi), hogy újra a normális állapotába kerüljön a cucc, illetve, hogy ne kelljen új keyboard-ot vennem?

Válasz erre

Falusi
#305 Falusi [763]
Duhh.

Kösz az infót.

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.05.29. 10:55
Babykiller
#304 Babykiller [14268]
Hétvégén nincs banki szolgáltatás, úgy kitolódhat ezzel a két nappal.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.05.29. 00:02
Falusi
#303 Falusi [763]
Internetes fizetők figyelem! Átutaltam a bankszámlámról a PayPal felhasználómra a pénzem egy részét. Azt írta, hogy általában 2-3 napba tellik, mire végrehajtódik a művelet, mondom oké. Viszont, nemrég hallottam azt a pletyit, hogy van olyan, akinek 6 napba telik az átutalás. Igaz ez? Ha nem jönne meg a pénz a 2-3 napon belül, akkor még ne reklamáljak?

Válasz erre

6778
#302 6778 [64]
Sziasztok! Vettem egy xbox 360-at és az érdekelne hogy pendrive-ra is lehet-e menteni megs stb.?

Válasz erre

neumark
#301 neumark [2882]
Fasza!! Teljesen elszállt a gépem, úgy néz ki végleg. Tegnap csinált egy olyat, hogy magára hagytam egy tíz percre, majd mikor visszatértem, a monitor már nem kapott jelet. Teljes sötétség, a ledje is zöldből narancsba ment át de a gép ugyanúgy ment tovább, csak éppen semmire nem reagált. Erre elkezdtem újraindítgatni manuálisan, másodikra vagy harmadikra jó is lett. Ma délután videoklip nézés közben szállt el az egész újra, de már nem tudtam megcsinálni, rengetegszer újraindítottam de semmilyen jelet nem küld, még a bioszig se jut el. Winyót már áthelyeztük haver gépébe, teljesen jól működik, őszerinte az alaplap szállhatott el. Szerintetek ez mennyire megalapozott?
Most elvileg szobatárs laptopját használhatom amíg nincs itt, de kéne egy usb-s mobilrack, abból viszont olyan amire ilyen régi párhuzamos IDE porttal lehetne csatlakoztatni a régi Seagate winchesteremet. Lehet még ilyet szerezni egyáltalán?

Válasz erre

Falusi
#300 Falusi [763]
Amúgy ték.

(bocs a tripláért.)

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.05.26. 21:00
Falusi
#299 Falusi [763]
Idővel rájöttem, nem lehet Cirrus kártyával interneten fizetni.

Még nem is morgolódnék, ha nem mondták volna, hogy igenis lehet vele fizetni online.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.05.26. 20:34
Falusi
#298 Falusi [763]
Na, megkaptam életem első bankkártyáját(nagy unszolások árán).

Főként internetes fizetésre használnám, viszont! Maestro/Cirrus kártyám van és akármelyik oldalon szeretnék vásárolni, mindig kér egy 3-4 számjegyű kódot (digit code), ami nincs rajta a kártyámon! Tudja valaki, hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Tiszta depi vagyok.

Válasz erre

egykopasz
#297 egykopasz [1]
Heló!
Segítségre van szükségem. 1 éve vettem a psp-et és eddig nem igazán foglalkoztam vele cska játék zene kép film. És most kezdtem volna el programokat rátenni internetet használni, de nemtudom hogyan kell ezeket főleg a programokat rátenni. Olyan ember segítségét várom aki ezekben a kérdésekben tud nekem segíteni és remélem a segítségével megoldom a program problémámat. Ha tudsz segíteni és kedved és türelmed is van kérlek írj:egykopasz@citromail.hu. Remélem valaki tud segíteni.
üdv.:egykopasz

Válasz erre

74656
#296 74656 [210]
Az ACDsee program része a acdintouch40.dll
De le is tudod tölteni a dll-t
ITT
Jobb alul ott a free download gomb!

Revenge is a dish best served cold --old proverb/A bosszú hidegen tálalva a legjobb --régi közmondás

Válasz erre

Előzmény: bercuka 2010.05.12. 11:58
bercuka
#295 bercuka [1]
Üdvözlök mindenkit. Szeretnék egy kis segitséget kérni. Valamit letöröltem a programból és most nem tudom megnyitni az E-mail mellékleteit.Azt irja ki hogy az alkalmazást nem sikerült elinditani mert az ACDIn Touch40.dll nem található de az ujratelepités megoldhatja a problémát.Ha ezt beütöm a keresőbe akkor kiad nekem egy hibakereső és javitó.fizetős programot ami nem magyar és nem tudom hogy megoldja e a problémámat. Ehhez kérném az önök segitségét hogy mit tegyek. Előre is köszönöm.

Válasz erre

maximus28
#294 maximus28 [17]
Sziasztok!
Bár nem idevágó téma, de mégis hozzátok fordulok segítségért!Kaptam egy Wayteq920 GPS Nav-ot!Térkép nélküli!Ahhoz kérnék segítséget, hogy hogyan, és milyen térképet lehet rá telepíteni!Nem csináltam még ilyet, úgyhogy ha valakinek szándékában áll segíteni/amit remélek/kérem, hogy lépésre bontva tájékoztasson!Remélem segít valaki, hogy üzembe tudjam helyezni!
Előre is köszönöm!

Válasz erre

LordMatteo
#293 LordMatteo [29426]
Huhh, nekem régen volt ilyesmi, én ilyenkor egy percig tenyereltem az enteren...

Start >> Eszközök és nyomtatók >> és ott távolítsd el az ismeretlen eszközöd (jobbkatt eltávolítás)...vagy húzd ki a bentfelejtett USB-t...ha nincs ilyesmi, akkor megnyugtatlak, nekem két napja a gépem bekapcsolás után észlelt egy floppy-meghajtót csak úgy, benne egy formázandó lemezzel, pedig a házban nincs floppy, meg meg hajtó, nemhogy a gépben, úgyhogy vannak ilyen szellem-dolgok a számítógépben

Ha így sem jó, akkor nincs tippem, húzd le a képernyő alsó sarkába az ablakot, legalább nem látod...

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Dealer 2010.04.24. 20:53
Dealer
#292 Dealer [7500]
Oké, segítsetek, könyörgöm!

Van nekem egy ilyen üzenetem minden alkalommal kb. 1 hónapja, amikor benyomom a gépet. Ha az elsőre kattintok, közli, hogy ismeretlen hiba miatt nem tudta feltelepíteni, és kapok egy másik hibaüzenetet, amit nem lehet becsukni. A másodikra kattintva azonnal felugrik újra ez az ablak, és a harmadikra kattintva is. Ha csak be akarom zárni, akkor is. Szóval egy hónapja nem látom a hátterem ettől a szartól, remélem valakinek van valami tippje, hogy tüntethetném el. Köszike!

Válasz erre

juuuh3333
#291 juuuh3333 [2]
Hello mindenkinek,

Lenne egy problemam, van egy ASUS K70 es viszonylag uj laptopom, es sajnos ezzel van a problemam. Ugymond random(veletlenszeru) idonkent lefagy olyan szinten, h az ujrainditason kivul semmi nem megy rajta... Ez eleg idegesito tud lenni... Ha eppen ment rajta akarmi ami hangot ad ki akkor egy nagyon hangos idegesito zugas lesz a lefagyas mellektermeke...
Abban biztos vagyok, h ez hardware hiba abbol kiindulva, hogy ugyanezt csinalja XP,Vista es 7 es Windowsokkal is. Lefuttattam egy Memtest87 est ami a memoriaban nem lelt hibat, gondoltam meg a HDD re es a Procira, de elobb inkabb megkerdezlek titeket, hatha tudtok segiteni vagy csak ajanlani egy jo HDD es Proci tester programot, vagy hatha ismeros a problema nektek...
Elore is koszonom mindenki valaszat...

TRobixXx

Válasz erre

david139
#290 david139 [18716]
Hát nem én akartam a celeront... Szervizes pajtik jófejségből mindenféle kérdezés nélkül beletették.
-----
Új kérdés: router menüben a torrentelés lehetőségét nem lehet valahogy letiltani?

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Meton 2010.04.05. 16:35
Meton
#289 Meton [3]
Sz.tem a Celeron nem játékra való, de lehet, hogy tévedek. Mellesleg kiopróbáltam a kínai YLMF XP-t, egy nagyon kis hardverigényű gépen is símán és gyorsan fut. Igaz nem igényli a víruskeresőket és egyéb beépülő dolgokat. Linuxra épül, ezért stabil, letölthető a nyelvi csomag is hozzá. Nem ajánlom már futó oprendszer mellé, mert macerás egymás mellett futtatni, de szűz gépen érdemes kipróbálni!

Válasz erre

Előzmény: david139 2010.04.04. 20:00
david139
#288 david139 [18716]
Sajnos általában ilyen szar. Warcraft 3-tól is a plafonon van.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2010.04.04. 20:04
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#287 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Hát, anélkül hogy szakértő volnék, szerintem nem kellene így "leterhelődnie". Lehet, nem szereti a bowlingos MSN-enes cuccot.

Válasz erre

Előzmény: david139 2010.04.04. 20:00
david139
#286 david139 [18716]
klikk

Mennyire korrekt, hogy celeron 2,8-as proci 100%-ön pörög, ha csak 1db msn játék megy, meg a game booster?

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Meton
#285 Meton [3]
A Search Settings v1.2.3 problémára a megoldás (próbáltuk, sikerült) a propramok módosítása/törlése alatt keresd meg a Search Settings v1.2.3 nevűt és távolítsd el.

Sok sikert!

Válasz erre

Előzmény: Z-Master 2010.03.27. 18:30
Kemloth
#284 Kemloth [3310]
Valahogy sikeürlt felrakni, kösz!
--
Következő probléma: Hibakód: 80048820
??!

Válasz erre

Előzmény: _Sun_ 2010.04.04. 12:23
_Sun_
#283 _Sun_ [827]
CCleaner nevű ingyenes progival lehet törölni a telepítések közül a bejegyzést.

Gaming is about killing time, not killing people

Válasz erre

Előzmény: Kemloth 2010.04.04. 12:19
Kemloth
#282 Kemloth [3310]
Az MSN megőrült.
Felraktam pár napja, de nem tudtam bejelentkezni, így uninstall következett.
Tegnap letöltöttem máshonnan egy másik verziót, elindítom, hogy most akkor megoldódik... de nem. Ilyen Windows Live-baszkura jön ki, hogy mit lehet telepíteni, és mi van már telepítve; és az MSN a már telepítettek közt van. Jó - gondoltam - újraindítás, utána majd jobb lesz. Nem, ugyanez. Megkerestem az MSN mappáját, és töröltem, atán ürítettem a lomtárat; de ugyanúg azt mondja, hogy már telepítve van.

Hogy lehetne ezt megoldani?
Viszonylag fontos lenne, kösz a tanácso(ka)t előre is!

Válasz erre

Meton
#281 Meton [3]
Szia! Eza kérdés engem is érdekel, a fiam gépén jelent meg egy üzenet: Windows Installer bejelentkezése után - Search Settings v1.2.3, majd természetesen nem telepíti, de folyamatosan keresi a lehetőséget, kipróbáltatom vele, amit írtál, majd megírom a tapasztalatot!

Üdv. Meton

Válasz erre

Előzmény: tompetixxx 2010.03.30. 20:53
Nomad91
#280 Nomad91 [2]
Üdv!
Egy "nVidia GeForce 9600GT - 512MB" van szó. Megterhelés alatt, értem például a Crysist (és a hasonlókat). Elindul, majd 5 perc után vége. Csíkos lesz a képernyő és onnan, amit már előzőben leírtam. Ezzel szemben a Max Payne 2 tökéletesen fut. De a 3DMark-al se tudtam VGA tesztet csinálni mert ott is befagyott. Lehet, hogy a hűtés, mert vadul pörög benne, a ventilátor leállás után.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2010.03.31. 18:46
tompetixxx
#279 tompetixxx [2]
Sziasztok,nekem 1 olyan problémám volna :felraktam a win 7-et aktiváltam ahogy kell de kb 1:50 percenként ujraindul.Nem tudok rájönni hogy mi okozza.Ezért kérném a segitséget,válaszotokat elöre is köszönöm.
Üdv:

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat