28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

tompejani18
#178 tompejani18 [198]
Koszi szepen

Válasz erre

Előzmény: raffin 2009.11.25. 09:53
raffin
#177 raffin [563]
teljesen normális,semmi para..

Válasz erre

tompejani18
#176 tompejani18 [198]
Hy all.
Az a helyzet h nem tudom h a procimnak es a videokartyamnak normalis e az a hofok amin megy.
A procim egy Phenom x4 9650 es 60-64 fokon megy ha terhelem a video kartyam meg egy Asus GeForce 9600 GT az meg 45-50 fokon megy terheles alatt. Ez normalis?? pls help

Válasz erre

robertty
#175 robertty [2]
az igi2-on elakadtam a prison escape palyan 5 kuldetest megcsinaltam es a hatodikkal van bajom ja es mindenkit kinyirtam de nem kapom hogy mit kell tennem ha valaki tudna segiteni akkor megkosszonnem

Válasz erre

Falusi
#174 Falusi [763]
Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet úgy elküldeni egy e-mailt, hogy egy kép ne hozzá csatolva legyen, hanem a címzett ahogy megnyitja a levelet, egyből meglássa a képet, tudjátok, ott a szöveg helyén? Megköszönném.

Válasz erre

Attak
#173 Attak [450]
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.Néhány napja a hugom gépe olyan szinten elszállt egyik napról a másikra,hogy bootolás után csak a háttérkép és az egérkurzor jelenik meg,semmi más,billentyűkre semmi reakció.Ma sikerült csökkentett mód-parancssorral elindítani,elindítottam az Avastot,ami 10perc múlva lefagyott,leállt a winyó is.Rendszervisszaállítás is eredménytelen volt.Ja,sima csökkentett móddal is lefagy a cuccos...Valami ötlet?
Köszi előre is!

Válasz erre

LordMatteo
#172 LordMatteo [29426]
Első körben másik monitorral próbáld meg, vagy ha teheted másik gépben ugyanezt a VGA-t...mindegy végülis.

Ha ugyanez előjön, akkor VGA a ludas, ha nem jön elő újra, akkor winfos reinstall.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2009.11.23. 09:18
odie992
#171 odie992 [680]
Bátyámnak is ezvolt, 99% hogy a videókártya... :S

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2009.11.23. 09:18
goodboy007
#170 goodboy007 [9203]
A VGA-ddal lesz a probléma, de első körben azért próbáld megmozgatni a monitor csatlakozóját, illetve húzd ki és dugd vissza és ha van rá lehetőséged, nézd meg másik monitorral is, hogy jelentkezik-e a probléma.

Ha a vga a ludas, akkor próbáld valahol megjavíttatni. PH!-n ha rákérdezel, hátha vállalja valaki. Az apróhírdetések között sokan vállalnak vga-javítást.

Válasz erre

Előzmény: McCl@ne 2009.11.23. 09:18
McCl@ne
#169 McCl@ne [13409]
Jó reggelt...
Már akinek az: benyomtam a gépet, szétcsíkozódott képernyő, már bootolás alatt össze van baszva az egész. Próbáltam videókártyadriverrel bűvészkedni, először csak egyel korábbit tettem fel, majd lekaptam úgy, ahogy volt és újra, újat, régit, bétát, de csak annyit értem el vele, hogy most már widescreen felbontások sincsenek.
Gyanítom, hogy a videókártya adhatta meg magát, de az automatikus driverfrissítésnél felismeri.

Tud valaki segíteni?

Respect is not given. It's taken.

Válasz erre

Falusi
#168 Falusi [763]
Ezeket a tüneteket VGA-ból származó gondok okozhatják. Sajnos többet nem tudok mondani.

Válasz erre

Előzmény: maximus28 2009.11.22. 17:41
maximus28
#167 maximus28 [17]
Sziasztok!
Egy kis segítséget, vagy inkább ötlete szeretnék kérni tőletek!A jelenlegi gépen kb 2 éves!Főbb adatai:
Alaplap: ASUSP5K-E
VGA:ATI 2900 PCI
Memoria: 2GB Kingmax
Táp: Chieftech 560W
Van még 500Gb Samsung vinyó, és 2 db DVD író
A problémám, hogy tegnap óta behülyült a gép, és folyamatosan lép ki, ha valamilyen játékot akarok elínditani!Pár másodpercig futtatja, mondjuk egy töltőképernyőnyit, de utána kilép, és csak a töksötét monitort bámulom!Ezt megteszi mind a legális, mind az illegális játékoknál!Netezni, levelet írni lehet, csak a gaméknál teszi ezt meg velem!Szerintetek mi lehet a probléma?A VGA akarja megadni magát?Vagy a memoria modulokkal lenne baj?Ha valakinek van ötlete, várom!Remélem tudtok segíteni!
Előre is köszi!

Válasz erre

goodboy007
#166 goodboy007 [9203]
Tálcán jobb gomb --> Tulajdonságok --> Start menü fül --> Testreszabás --> Speciális --> A listából kikeresed a "Rendszer felügyeleti eszközei"-t, majd átteszed a rádiógombot a "Megjelenés a minden program és a Start menü helyeken"-re --> Alkalmazod

Ezután a Start menüben elindítod a felügyeleti eszközökből a számítógép-kezelés-t. A bal oldali listából válaszd ki a lemezkezelést. Itt keresd ki az új winchestert és formázd meg. Utána már látszódnia kell a különböző fájlkezelőprogramokban. Ja és gyorsformázással csinál!

Válasz erre

Előzmény: -T0ng- 2009.11.19. 19:29
-T0ng-
#165 -T0ng- [1675]
Sziasztok segitség kéne!

Most vettem egy új vinyót másodlagos vinyónak. Eddig két vinyo van a gépemben mindkettő Ide kábeles. Az egyik ide kábeles csak raktározási célokra van használva és most bekötöttem az S-ataII es vinyot harmadiknak hogy majd átmásolom a cuccokat rá de nem jelenik meg a vinyó:S Mit lehet csinálni hogy harmadikként az a vinyó is megjelenjen? Hogy tudnám megformázni mert gondoltam már arra is hogy ez a baj(sőt szerintem több mint valszinű)

Válasz erre

Spider man
#164 Spider man [701]
és egyébként a 200mW-os lézerpointer mennyire jó szerintetek?

Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2009.11.11. 21:36
Gobiakos
#163 Gobiakos [13332]
Ugyan, nincs mit!

Válasz erre

Előzmény: Spider man 2009.11.11. 20:10
Spider man
#162 Spider man [701]
Igen ez az, kösz

Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2009.11.11. 16:46
Gobiakos
#161 Gobiakos [13332]
Lézerpálca?

Válasz erre

Előzmény: Spider man 2009.11.11. 16:41
Spider man
#160 Spider man [701]
Mi a neve annak a cuccnak, ami hosszúkás, és van rajta egy gomb amit ha lenyomok akkor zöld vagy piros vagy valamilyen színű lézer kijön belőle? Mert tudom a nevét csak nem ugrik be. Előre is kösz

Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.

Válasz erre

Falusi
#159 Falusi [763]
Eközben már rájöttem, de azért köszönöm. (Nem akartam tripla-posztozni)

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2009.10.27. 11:02
Razor03
#158 Razor03 [14703]
Azt a két csatit DVI-nek nevezik. Digitális jelet küld, LCD-ken ha szintén megtalálható ez a DVI akkor szebb képet kapsz mint analógról. A videokártyád dobozában lenni kell DVI-DSUB (analóg) átalakítónak. Ha nincs akkor irány a sarki számtek, és 500 Ft-ért veszel egyet, így be tudod kötni a monitorod!

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.10.27. 07:42
Falusi
#157 Falusi [763]
Sry, dupla-post.

Most annyira rájöttem, hogy az új videókártyán két digitális monitor csatlakozó van, és így nincs rajta analóg(pici) csatlakozó, ami nekem kellene. Akkor most kell egy új monitor? Nincs más megoldás? Ha nincs, milyen monitoroknak van digitális csatlakozója?

Hogy ennyire vak legyen valaki...

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.10.27. 07:42
Falusi
#156 Falusi [763]
Segítség!

Beszereztem egy új videókártyát, de nem tudom használni! Mindkettő PCI-E csatlakozójú, viszont! A régi videókártyámon van egy szélesebb és egy keskenyebb "csavarozós" csatlakozó. Én a keskenyebbet használom, de az új videókártyán csak két széles van! Nem tudom használni az új videókártyát és szeretném megtudni, hogy mi most a teendő. Működésre lehet bírni?

Válasz erre

suti211
#155 suti211 [6]
én segitséget kérnék hang ügyben...
Nos a lényeg annyi hogy a mikrofonom veszi a gépem hangját( amit kiad a fülallgató) és sehogy sem tudom megszüntetni. Pedig már igencsak elegem van belőle ha valakinek van valami ötlete hát ne tartsa vissza. a mikrofont skypehoz használnám.
előre is köszi

Válasz erre

Laccy93
#154 Laccy93 [1195]
Mit jelent az ha egy játéknál azt kapod kapom, hogy:
CreativeDevice fails(D3DERR_OUTOFVIDEOMEMORY)??

Az utóbbi időben csak nagyon ritkán fejezem be, amit elk

Válasz erre

Laccy93
#153 Laccy93 [1195]
Hali! Igazából nem segítség kell, de valamilyen szinten igen. Csak egy gyors kérdés: Az Ati Radeon 9250, 128mb-os, az mennyire jó/rossz? Vagy geforceban milyennek felel meg? Előre is köszi.

Az utóbbi időben csak nagyon ritkán fejezem be, amit elk

Válasz erre

Falusi
#152 Falusi [763]
Ezer kösz!

köszköszköszköszköszköszköszköszkösz....stb...

Válasz erre

Előzmény: a_Mano 2009.09.20. 18:18
a_Mano
#151 a_Mano [218]
a vga memória ilyen szempontból mindegy (vgaban van már ddr5 is...) sz'al mindenképp a dd3ast válaszd. egyébként ha a 4670 sokban van akkor logikusan lehet menni lefele (4650 v 9500gt) és inkább legyen 512es ddr3as mint gigás ddr2es (ezek a kártyák úgysem nagyon tudnak kihasználni 1 giga ramot, nem az a szük keresztmetszet)

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.09.20. 18:10
Falusi
#150 Falusi [763]
Ha már lusták vagytok a kérdésemre válaszolni, akkor megkérdem, hogy számít-e az, ha ddr2-es ramok vannak a gépben, de a belekerülő videókártya ddr3-al operál?

Tudom-tudom, hülye vagyok én ehhez. (Nem volt valami sok informatika órám)

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.09.20. 15:40
Falusi
#149 Falusi [763]
Megint én vagyok.

Tudnátok nekem mondani jó és megbízható videókártyákat, lehetőleg 15 ezer forint alatt?(Nézegettem az Ati Radeon HD 4670as kártyát, de sajnos nekem az drákuszkó)

Elsősorban játékra használom a masinát, 512 mb-s kártyára hajtok, esetleg egy 1 gigásra, de szerintem az én konfigomhoz(2 magos proci, 2 giga ram, tömören) egy kicst felesleges, nem?

Örülnék a segítségnek, ha nem is olyan létfontosságú, de hihetetlenül tanácstalan vagyok.

Válasz erre

Falusi
#148 Falusi [763]
Oké rendben, köszönöm a választ.

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2009.09.20. 10:33
Babykiller
#147 Babykiller [14268]
Senki nem tudja garantálni, hogy két külön időpontban vásárolt, akár egyező márkájú modul sikeresen együtt működne, ugyanakkor az ellenkezőjét sem.

Vedd meg, mert elméletben simán menniük kell együtt.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.09.20. 10:23
Falusi
#146 Falusi [763]
Csonkolom!

Szeretnék venni a gépbe +1 giga ramot, de az igazat megvallva, annyit értek hozzá, mint mókus az atomfizikához.

Na most, nekem a gépben van 1 giga ramom. E mellé a ram mellé milyet tudok rakni, hogy ne legyen belőle semmi gebasz?

Elsőre valami ilyesmire gondoltam, de nem egyezik a gyártó, sem az órajel, bár az utóbbiban nem vagyok biztos...

Jó lenne a régi mellé ez a ram? Ha nem, tudnátok adni ötleteket?
Segítsetek, ó ti hatalmas informatikusok.

Válasz erre

Razor03
#145 Razor03 [14703]
Ha garis vidd vissza oda, ahol vetted.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: verokek 2009.08.30. 13:47
verokek
#144 verokek [2]
Szia,gépezés közben,jobb lesz ha megnézetem.
tönkre is teheti a gépet?

köszi a segitséget

Válasz erre

-007-
#143 -007- [4472]
Mikor feketedik el? Gépezés közben, vagy ha ott hagyod?
Ha gépezés közben, akkor érintkezési hibája van, vagy a kábel sérült.
Ha otthagyáskor, akkor az természetes. Lekapcsolja, hogy ne merüljön annyira.

Asus K53SC / Nikon Coolpix P510

Válasz erre

Előzmény: verokek 2009.08.30. 01:24
verokek
#142 verokek [2]
sziasztok!

megtudná valaki mondani,miért feketedik el néha a loptopom monítora?
egyáltalán nem értek hozzá.
köszi

Válasz erre

Razor 911
#141 Razor 911 [721]
Keresek egy számot, de sehogy sem találom Nem tudna valaki segíteni, hogy honnan tudnám leszedni vagy akárcsak meghallgatni ??
A szám: Időgép - Hagyj már békén

Tucsok

Válasz erre

Falusi
#140 Falusi [763]
Most utállak.

(Jobban körül kellett volna néznem.) Esetleg más oldal?

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2009.08.20. 00:05
Babykiller
#139 Babykiller [14268]
Mo-ra nem szálíltanak ingyen, ha szálíltanak egyáltalán.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.08.20. 00:02
Falusi
#138 Falusi [763]
Hát most példaként itt a CoD 4. Magyarországon 10 kiló, a play.com-on 5000. ÁFA ide vagy oda, szerintem olcsóbb.

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2009.08.20. 00:00
Babykiller
#137 Babykiller [14268]
Csak egy valamit néztem meg, de az pl. nem.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.08.19. 23:59
Falusi
#136 Falusi [763]
Még mindig ólcsóbb, mintha itthon venném meg, nem? Amúgy itt milyen ÁFÁt kell számolni? Magyar vagy brit/angol?

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2009.08.19. 23:56
Babykiller
#135 Babykiller [14268]
Ha ráteszed az áfát, máris nem olyan olcsó.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2009.08.19. 23:27
Falusi
#134 Falusi [763]
Nem is nagyon segítséget kérnék, inkább tanácsot.

Lassan tervezgetek egy kisebb tuningot a gépemre és hát ebben a témában nem vagyok egy nagyon nagy tudású ember, ezért kérdezem:

Jobban megéri, ha egy külföldi oldalról rendelek alkatrészeket a gépemhez? Például ott van nekem a legszimpatikusabb oldal, a play.com. Európába bárhova szállít, szállítási díj nélkül, ráadásul mérföldekel olcsóbb minden.

Probléma még, hogy nagyon süti vagyok én ehhez az internetes, internetes-külföldös dologhoz, szóval a tapasztaltabbakat kérdezem. Hogy is megy ez?

(Na ez minden lett, csak tanácskérés nem)

Válasz erre

jawsika
#133 jawsika [4149]
Még az előzőhöz. A cserélhető lemezek a sajátgépben eltűntek. Az USB-t érzékeli, de ha Memorysticket, vagy más kártyát dugok bele, nem csinál semmit. ÉS a cserélhető lemez ikonok is eltűntek. De a sárga gomb világít, szal érzékeli. Mivan ilyenkor?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#132 jawsika [4149]
Hello
Elég fura problémám van. Itthon az egyik szekrényben megtaláltam a régi szünetmentest. Egy APC Back-UPS 600-t. Az lenne a gond, hogy nem tom, hogy kell beüzemelni. Az elején van egy 0/1 gomb, afféle off/on, aminél, ha az 1-en van, fura sípoló hangot ad. Az elején még egy gomb van, fenn a test szó, alul meg egy áthúzott csengő van. A hátulján van egy csatlakozó, amit a hozzá lévő kábellel konektorra lehet dugni, illetve 4 olyan, ami a pc-khez van.(nem tom a nevét, az a 3szög szerű, amibe 3 kis fémcsík megy.)Meg a hátulja tetején egy olyan, amit két oldalt még hozzá is kell csavarozni, és 4 lyuk van felül, 5 alul. Bocs a helytelen szóhasználatért, de ebből rá lehet ismerni az egyes csatlakozó-típusokra. Egy ilyet hogyan kell beüzemelni? (Nincs cd hozzá, de régen se volt.) Kérlek valaki röviden írja le, mit hova dugjak! (jöhetnek szakszavak is, majd kiguglizom a képkeresővel)

Köszönöm (bocs, hogy két helyre írom, de nem tom melyik látogatottabb)

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

david139
#131 david139 [18716]
egy kérdésem lenne: ha túl gyenge a routerem, akkor csak router cserével lehet megoldani nagyobb hatótávolságot, vagy mit tudom én pl nagyobb antenna routerre/gépre?

kösz.

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Star Wars
#130 Star Wars [11836]
Mit töltött le, majom úr?

RIP pcdome

Válasz erre

Előzmény: porchmonkey 2009.04.19. 17:42
porchmonkey
#129 porchmonkey [499]
hello
kénee egy kis segitség:
megszünt az a letöltö oldal ahonnan eddig töltöttem le , valaki nem tudna valami jo letöltö oldalra meghivot küldeni?
köszi

a nevem majom..küszöbmajom [it's meant to be played-nVidia]

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat