28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában

Barthezz
#227 Barthezz [54711]
Hát, ez már bizony így marad.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.12.18. 19:50
szbszig
#226 szbszig [33649]
Egy említést ez is megérdemel, ugyanis könyv címében azért meglehetősen ritka a helyesírási hiba:

Én, mint blogger

A mint elé, ha állapotot vagy minőséget jelölő szó előtt áll (praktikusan ez úgy ellenőrizhető, hogy helyettesíthető a "-ként" formával), akkor nem teszünk vesszőt...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#225 szbszig [33649]
Új versenyt hirdetek: keressük a legjobban elírt szót vagy nevet. Az nyer, aki olyat mutat, amiből már fel sem ismerhető, mire vagy kire gondolt a szerző.

Az első jelöltem a témában: Meilutytė helyett Melytute. Végül is kilóra nagyjából megvolt, a betűk közül mindössze egy hiányzott...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#224 Barthezz [54711]
OMG

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.10.12. 15:30
szbszig
#223 szbszig [33649]
Az is zseniális, amit linkeltél, de ez is:

Román–magyar: kisbetűvel írtuk a bukarestit, felbőszítettük a román sajtót.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.10.02. 10:00
Barthezz
#222 Barthezz [54711]
Riport és címlapfotó Szulák Andreával, csak épp a nevét felejtik el egyszer is feltüntetni. Jó, számomra is egyértelmű a fotó alapján, ahogy sztem az olvasók 90%-ának, de a maradék gondolom csak pislog, kiről is van szó.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#221 szbszig [33649]
F@szom tudja, böngészés közben megláttam valahol oldalt a cikk címét, rákattintottam, és ide vezetett.

És amúgy nem ez az első eset, a Kiskegyedtől meg a Velvettől színvonalasabb helyeken is találkoztam hasonlóval, azért említettem meg.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.09.28. 18:14
Madrac
#220 Madrac [4264]
Vannak dolgok, melyeket jobb nem tudni.

Quoth the raven, `Nevermore.'

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.09.28. 18:14
LordMatteo
#219 LordMatteo [29425]
A Velveten számonkértél dolgokat, oké. Na de a kiskegyeden? Minek olvasol Te egyáltalán kiskegyedet?

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.09.28. 09:57
szbszig
#218 szbszig [33649]
Ezért a két állatért van most megőrülve az internet!

Nem értem az ilyen cikkeket. Ez egy 2008-ban a YouTube-ra feltöltött videó, de a képminőségből ítélve maga a film szerintem még annál is jóval régebbi. Mégis cikket írnak róla, és úgy csodálkoznak rá, mintha tegnap történt volna. Sőt, a címbeli "most" jelzővel és a cikkben végig alkalmazott jelen idő használatával tényleg azt próbálják elhitetni, hogy ez egy teljesen aktuális eset. Pedig az eltelt időt ismerve könnyen lehet, hogy már mindkét állat rég a föld alatt, illetve a tenger fenekén fekszik...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#217 szbszig [33649]
Remek cikkajánlat...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#216 szbszig [33649]
Nézem itt a videót, várom, hogy csattanjon... Aztán nem csattan...

Ilyen bakit se láttam még szerintem.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#215 szbszig [33649]
Na, meg ez is megér egy misét, mert már nem először találkozom vele. És nem is csak az Indexen, bár most úgy tűnik, hogy őket pécézem ki állandóan, de egyszerűen ott olvasom leggyakrabban a híreket. Szóval van ez a cikk a ma befejeződött sakkolimpiáról. Ezzel nincs semmi probléma, legfeljebb annyi, hogy a segédpontok számításáról vagy rendszeréről lehetett volna valamit írni, ha már annyira azokon múlott minden. A gond azzal a két táblázattal van, amik oda vannak baszarintva a cikk mellé. Vélhetően egy botnak a munkája, mivel semmi köze ehhez a versenyhez, nem annak az eredményét mutatja. De még csak nem is az előző sakkolimpiáét, vagy az azelőttit, hanem a hat évvel korábbi, 2008-asat! Hogy mit keres még ez a két táblázat a rendszerben, és miért nem frissítették őket, vagy legalább miért nem törölték ki a francba, azt csak a jó ég tudja. De így felettébb megtévesztő szerintem. Pláne, hogy az évszám nem szerepel rajtuk, csak hogy hányadik sakkolimpia, és hát, gondolom, azért sokan annyira nem vágják a témát, meg nem is érdekli őket, hogy ez most hányadik torna is volt éppen, csak megnyitják a cikket, beleolvasnak, rápillantanak a táblázatra, nem értik az egészet, aztán inkább hagyják a fenébe. Pedig amúgy tényleg nagy siker ez a második hely.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

szbszig
#214 szbszig [33649]
Ez is érdemel egy említést.

Talán tényleg kissé modoros volt a beíró, de a három bekezdésből kettőben mindenképpen igaza van, erre a reakció az, hogy kiraknak egy ilyen bejegyzést a hírfolyamukba, a helyesírási hibát például meg otthagyják továbbra is a cikkben...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Barthezz
#213 Barthezz [54711]
Látom még most is képtelen vagy túltenni magad rajta, amit anno a Mekis topicba írtam, mindenesetre kezd már kurva unalmassá válni, hogy lépten-nyomon ezzel próbálsz beszólogatni, mert más nem megy. Edd csak nyugodtan a csirkebőrös szarodat, ha ettől leszel boldog.

Amúgy pedig ezúttal is te kezdted a személyeskedést, sértegetést, szóval nem tudom, ez alapján kettőnk közül melyikünk is a tapló paraszt. Másrészt hiába biggyesztetted a smiley-t a végére, a lényege ettől még ugyanaz maradt (ld. a fent leírt előzményeket). Kb. ugyanaz, mintha most röhögő smiley kíséretében írnám le, hogy egy hülye fasz vagy (Nesze!) Én csupán ezért kezdtem el hasonló stílusban kommunikálni, ha ez eddig nem tűnt volna fel... Mindenesetre nem fogom tovább erre az időmet fecsérelni, úgyhogy befejeztem a veled való adok-kapokot. A jövőben próbálj meg elkerülni és ne reagálni a hsz-eimre, ha ez kulturáltan nem megy.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.08.04. 23:41
Lovi Tommy
#212 Lovi Tommy [8084]
ezért kellenék ide modinak

Válasz erre

Előzmény: balays82 2014.08.04. 23:40
GustyX
#211 GustyX [7048]
Az előző hozzászólásod stílusát sem tudtam igazán mire vélni, de itt kiderült, mekkora egy tapló paraszt vagy (e mellé még egy hisztis-finnyás picsa is).
Az meg hogy hülyének is nézel (ráadásul le is írod), ez inkább illik bele az általad definiált buta emberbe, mint ahogy az én viccesnek szánt megjegyzésembe - ami mellett elég feltűnően ott volt az erre utaló jel -, ami látom téged nagyon komolyan érint, nyilván van valóságalapja akkor.

Azt megint csak nem tudom felfogni, hogy minek magyarázol sértegetve olyat, amit sem én, sem más nem hozott fel (pb69 is ugyanezt tette, de emberi stílusban). Hol írtam én (bárki) olyat, hogy az ilyen elkövetőt büntetlenül szabadon kell bocsátani? Sehol. Itt pusztán arról volt szó, hogy én erősnek tartom ebben az esetben a gyilkos szó használatát (de ezt úgy tűnik nem fogtad fel, helyette sértegetve kezded el magyarázni miért kell az ilyet büntetni). Hogy ebből te hogy jutottál a lenti magyarázathoz, nem tudom.

balays82: én tartom magam ahhoz, hogy gyilkosságot elkövetni csak szándékosan lehet. Emberölést nem. Ezért hoztam fel az elmeállapotot, ami ugye a szándékosságot kizárja, és ha itt az elkövető tényleg zavart volt, nem lehet gyilkos. Egyáltalán nem azért hoztam szóba, mert büntethetőséget kizáró ok (ha ez jött le valakinek, bocs) és járkáljon nyugodtan. Fogat fogért meg Barthezz miatt hoztam fel, ha már annyira bele kellett gondolnom, inkább csak megjegyzés.

De az olvasottak alapján, a tulajdonát védő, kerítésbe áramot vezető és gyilkos emberi életet kioltó bácsi is bűnözőnek számít.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.08.04. 23:13
balays82
#210 balays82 [14276]
Mivel GustyX jogász, így szerintem tökéletesen tisztában van az első bekezdésben foglaltakkal. Azt mondjuk nem tudom, a fogat fogért elvet hogyan keverte ide, de mindegy. Egyébként azzal sem értek egyet, hogy szerinte nem lehet gyilkosnak nevezni egy mentálisan beteg, ezért esetleg nem beszámítható elkövetőt, már csak azért sem, mert a gyilkos kifejezés nem is jogi kategória. Az már egy másik kérdés, hogy szándékos vagy akár gondatlan emberölésért majd nem lesz büntethető (vagy esetleg csak korlátlanul enyhíthető lesz a büntetése) a kóros elmeállapota miatt, ettől függetlenül ugyanis magát a bűncselekményt, jelen esetben az emberölést még elkövette az illető.

Legkevésbé pedig azt nem értem, hogyan fajulhatott el ennyire egy vita két normális fórumozó között.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.08.04. 23:13
Barthezz
#209 Barthezz [54711]
Te hülyébb vagy mint gondoltam. Az alantam lévő hsz-ben megint csak benne van a lényeg, de kiemelem, hogy te is felfogd: Nem csupán a büntetés miatt kell börtönbe zárni/kényszergyógykezelésre ítélni az ilyet, hanem hogy kiemeljék a társadalomból és más ártatlan emberekkel ne csinálhassa meg ugyanezt, te csökkent agyú habzó szájú ostoba fasz. -.-

A személyeskedésedre pedig hadd én döntsem már el, hogy reagálok-e, ahogy azt most is teszem. Köszi. Mellesleg ha nem kezdesz el személyeskedni és teljesen nem idevágóan sértegetni (ez tipikusan a kulturáltan vitatkozni képtelen, buta emberek jellemzője), nem is kapsz rá reakciót. Ilyen egyszerű az egész.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.08.04. 16:37
pb69
#208 pb69 [951]
Igen, a köznyelvben gyilkosság, a média pedig tipikusan nem jogi szaklapot jelent. Tudtommal hivatalosan nem is létezik a gyilkosság fogalma, emberölés az adekvát kifejezés. De ez teljesen mindegy, ettől még a hétköznapokban nem kell a jogi zsargonnal bajlódni, majd lovagolnak rajta a jogászok. (hála az égnek van belőlük elég...)

A büntetés (legyen szó kivégzésről, életfogytiglanról, pár év börtönről, szanatóriumról, házi őrizetről, pénzbírságról stb.) nemcsak arra szolgál, hogy kártalanítsanak. Halálesetnél meg egyáltalán nem arról szól. Ennyi erővel minden gyilkost fel lehetne menteni, elvégre a halottat már semmi nem hozza vissza.

Az egésznek az az értelme, hogy pl. a szeretteimet másnap is ki merjem engedni a lakásból, ne kelljen attól félni, hogy ezrével tolonganak a betegebbnél betegebb bűnözők a közelben.
Egyrészt a veszélyes egyént el kell távolítani a társadalomból, másrészt pedig visszatartó erő kell. Neki a későbbiekre, illetve mindenki más potenciális gaztevőnek úgy általában.

A betegségre meg korra fogni a bűntényt meg az esetek döntő többségében bullshit, jogi kiskapu keresés. Ez megint csak azért fontos, hogy a viszketeg trógerek, akik pl. hajléktalanok felgyújtásával, kocsmai verekedésekkel vagy random emberek villamos alá lökésével múlatják a szabadidejüket, ne ússzák meg annyival, hogy "jaj, de hát én kérem szépen épp nem voltam beszámítható".

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.08.04. 16:37
Pras
#207 Pras [5492]
Rohadt válasz-gomb. Szóval, ez szbszig és Tommy gondolatmenetére ment alapvetően.

Válasz erre

Előzmény: Pras 2014.08.04. 16:54
Pras
#206 Pras [5492]
Morálisan valóban kérdéses ugyan, de tudtommal jogszerűen jártak el (sem teljes név, sem arc), ettől kezdve meg szerintem a sajtó oldaláról nullum crimen sine lege. Nagyon erősen valószínű, hogy gyilkosságról van szó, ehhez pedig - a sajtó százéves hagyományainak megfelelően - kreáltak egy hangzatos címet.
De tényleg, fenntartásokkal bár, de liberális értékrendűnek vallom magam, rühellem a jelenlegi irányvonalat, de most éppen tényleg fogalmam sincs, hogy mi a probléma.

Ráadásul az ártatlanság vélelme az én olvasatomban a _jog_ előtt áll meg, nem a közvélemény előtt! A sajtószabadság égisze alatt ezt bizony simán megírhatják! Az teljesen más lapra tartozik, hogy ez nem jelenti azt, hogy minden következmény nélkül tehetik ezt meg, tehát ha a szóbanforgó egyén úgy gondolja, akkor emiatt a lapot egészen nyugodtan beperelheti hitelrontásért.
...de van egy gyanúm, hogy épp kisebb baja is nagyobb ennél.

Persze, erre azt is lehet írni, hogy "Akkor mi akadályoz meg egy médiumot, hogy legyilkosozzon bárkit"? Épp a fenti számonkérhetőség, illetve az, hogy egy lapnak a hitelessége az egyik tőkéje - normálesetben.
Néha, úgy gondolom, csak hagyni kell a civilszférát a maga esetleg nem száz százalékig "polkorrekt" módján is élni, nem pedig villanypásztorokat húzni mindenhova.

Válasz erre

GustyX
#205 GustyX [7048]
Igen
Röhögcsölvé
Akkoris is bizony
Ez a barom példa neked honnan jött, mindezt ráadásul gyerekes módon teljesen elferdítve???? Meg eleve közhelyes ez "a gondold bele magad" felvetése.
De a kérdésedre válaszolva: nem lennék boldogabb, ha életfogytot kapna, akkor sem ha gyógykezelnék és szabad lenne, mivel nem kapnám vissza a szerettem(ööö). Nem vagyok a fogat fogért elv híve. És igen, akkor is túlzásnak tartanám ebben az esetben az elkövetőt gyilkosnak nevezni. És azt is elhiheted, hogy ez kb. csak köznyelvben gyilkosság.

Ha nem lennél ilyen finnyás "picsa", akkor második bekezdésre nem is reagálsz.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.08.04. 16:18
Barthezz
#204 Barthezz [54711]
Kíváncsi vagyok, ha érintett lennél az ügyben, pl. a te egyik rokonod/barátod végezte volna a sínek alatt, akkor is így röhögcsélve, viháncolva mondanád-e, hogy á, ez csak egy mentálisan beteg ember, nem gyilkos, így igazából meg sem ölte a nagyit, csak áldozata lett egy szerencsétlen, beteg ember egyáltalán nem szándékos cselekedetének.

A személyeskedést belekeverned pedig igencsak szánalmas húzás volt, pláne az eset súlyához képest ilyen pitiáner példával.

pb69-nél van a pont, hiába beteg ez az ember és nem volt beszámítható állapotban, ettől még amit elkövetett, az bizony gyilkosság. És egy ilyen ember ne rohangáljon közöttünk szabadon olyan zárójelentéssel, hogy "nem közveszélyes".

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.08.04. 09:32
Lovi Tommy
#203 Lovi Tommy [8084]
"Aki ismeri őket, az úgyis tudja kiről van szó, aki meg nem, annak meg kb. mindegy. Másrészt talán a becsületesen élő normális embereknek joguk lenne tudni, hogy kicsodák is azok a bűnözők, akik az életüket keserítik."

Akkor most ha ugyse ismeri valaki s mindegy neki, akkor minek kell tudnia kik a bunozok?

Amugy meg nem veletlen. Pl hallottal mar onbiraskodasrol? Valoszinuleg durvan mrgugrana az esetek szama, ha ezeket az adatokat mindenhol lekozolhetnek.

Válasz erre

Előzmény: pb69 2014.08.04. 10:12
pb69
#202 pb69 [951]
Tény, hogy korrektebb lett volna vmi hasonlót írni: "... aki több tucat szemtanú egybehangzó állítása szerint a villamos elé lökött...". Meg mondjuk ezt a "combinós gyilkos" kifejezést idézőjelek közé tenni. A média amúgy is szeret skatulyázni meg ilyen hangzatos nevekkel előrukkolni.

Azt viszont megjegyezném, hogy az utolsók közt lesznek az ilyen figurák, akiket sajnálok. Nonszensz, hogy a bűneseteknél nem lehet kiírni a vezetéknevüket meg takarni kell az arcukat. Akkor is, ha már elítélték őket vagy bebizonyosodott a bűnösségük.
Egyrészt azért, mert baromság az egész. Aki ismeri őket, az úgyis tudja kiről van szó, aki meg nem, annak meg kb. mindegy. Másrészt talán a becsületesen élő normális embereknek joguk lenne tudni, hogy kicsodák is azok a bűnözők, akik az életüket keserítik.
Na meg a média is szabadon hazudozik pl. a közszereplőkről, történeteket találnak ki, lesifotókat közölnek, mondván ezt nekik el kell viselni meg jár nekik. Kérdem én, akkor egy bizonyítottan vagy erősen vélhetően bűnözőnél miért nem lehet az igazságot és tényeket leírni?

Én ezt az egészet megoldanám úgy, hogyha egy médium bizonyíthatóan valótlanságot közöl valóságként, akkor menne a masszív pénzbüntetés. Adott időn belül mondjuk 3. ilyen esetre meg lehúzhatnák a rolót, aztán annyi.

@GustyX:
Persze, hogy nem volt komplett ez az ember. Aki ilyet tesz, az alapból nem az, nincs miről vitázni. Ettől még szerintem nyugodtan lehet gyilkosnak nevezni, ha ilyeneket csinál.

Válasz erre

GustyX
#201 GustyX [7048]
Én úgy tudom, hogy nem volt százas elméjű a pasas, vagyis mentálisan beteg. Emiatt olyat szót használni rá, amit alapvetően szándékosan, tudatosan cselekvő egyénre használnak? Itt egyáltalán nincs szó gyilkolásról, ahogy a védelméről sem.

Te is kikérted magadnak, mert kislányosnak neveztelek a csirkebőr fújjogásod miatt, pedig az igaz.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.08.04. 09:16
Barthezz
#200 Barthezz [54711]
Az ártatlanság vélelme mindenkit megillett, hivatalosan még ő sincs elítélve, de itt most millió szemtanúja volt az esetnek. Én cseppet sem sajnálom, hogy így nevezik a hírekben... Téged sem értelek, meg senkit sem, amikor ilyen emberek védelmére kelnek.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.08.04. 05:08
szbszig
#199 szbszig [33649]
Ha már a téma szóba jött, előhozom még egyszer, mert példát szolgáltat egy másik jellemző bakira. Bár ezt bakinak nevezni egyenesen banálisnak tűnik, ez bizony sokkal komolyabb dolog:

Előzetes letartóztatásban a combinós gyilkos.
"Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság vasárnap azt a férfit, aki pénteken a villamos elé lökött egy idős asszonyt Budapesten, írja az MTI."

Így, szépítgetés nélkül. Majd kicsivel lejjebb:

"A gyanúsítottat a helyszínen elfogták, az ügyben emberölés gyanúja miatt indul eljárás."

Ahhoz képest, hogy még el sem indult a bírósági eljárás, mint látható, már lazán gyilkosnak nevezik mindenhol, újságokban, híradóban. Remélem, nemcsak engem zavar ez nagyon... (És remélem, nem az lesz az első válasz rá, hogy de hát ez itt most tényleg egyértelmű, mert egyrészt nem az, másrészt meg az elv a fontos.)

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.08.01. 23:22
Barthezz
#198 Barthezz [54711]
Egyébként elsőre nekem is Einstein-nek sikerült olvasnom. De hát éppen ezért nem kellene matematikust játszaniuk, ha nincsenek otthon a témában, ahogy írtad.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.08.02. 22:25
szbszig
#197 szbszig [33649]
Nyugi, én se értettem először, mit kell nézni rajta. Azon kívül, hogy eléggé kínos. Ez az egész, hogy tök érdektelen témákból, mint egy lottóhúzásból próbálnak vicces cikket kreálni. Még az elején elment, de most már minden héten ezt kell látni, és ez legalább annyira unalmas, mintha leközölnék a számokat normálisan. Másrészt az, amikor bölcsészek elkezdenek matematikust meg számelmélészt játszani...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.08.02. 21:46
Barthezz
#196 Barthezz [54711]
Itt mit is kell nézni azon kívül, hogy enyhén felcsapott Leslie L. Lawrence-nek a cikkíró egy amúgy tök érdektelen témán?

szerk.: Jah jó, most látom a piros keretezést. XD

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.08.02. 21:23
LordMatteo
#195 LordMatteo [29425]
Javították már a cikkben, de a link továbbra is árulkodik arról, mekkora balfasz ott egy-két munkatárs (igen, remélem olvassák ezt is, bár nincsenek illúzióim arról, hogy a képem miatt kapott észbe valaki ). 17 évesen publikáltam először a neten, de már akkor odafigyeltem az ilyen dolgokra, ezek meg elvileg ebből élnek.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: ufodani 2014.08.02. 21:11
ufodani
#194 ufodani [17764]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.08.02. 20:48
LordMatteo
#193 LordMatteo [29425]
Szbszignek szeretettel

Iszonyatosan gáz néha az index az ilyen szakbarbár idióták miatt.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Barthezz
#192 Barthezz [54711]
Mondjuk én ezen fenn sem akadtam, eléggé lesokkolt maga a hír.

Szoktam látni a 4-6-oson (én így írom) egy elmebeteg férfit, mindig ki van öltözve és bajsza van. Olyanokat csinál, hogy rugózik a lábával, ilyen néptáncjárásban, határozott de hirtelen mozdulattal lép és forgolászik a villamoson, egy lábra áll, stb., ezenkívül minden megállóban leszáll és ajtó becsukás előtt újra vissza fel. Láttam már máshol is, de 4-6-os leginkább a területe. Én komolyan mondom féltem tőle, egyértelműen nem beszámítható. El tudnám képzelni, hogy esetleg ő lehetett az elkövető, bár inzultálni ő nem szokott másokat.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.08.01. 23:22
szbszig
#191 szbszig [33649]
Ez is hasonló: embert gázolt a 4-es 6-os villamos. Mi az, hogy 4-es 6-os villamos? Rendben, hogy a köznyelv így hívja, de ilyen a valóságban nem létezik. Arról nem beszélve, hogy ez a három szó így egymás után ömlesztve nyelvtanilag, helyesírásilag sem értelmezhető. Ami elgázolta a nénit, az vagy egy 4-es villamos volt, vagy egy 6-os villamos. Ez elég egyértelmű, és roppant könnyű lenne kideríteni is, ha a cikkíró vette volna a fáradságot...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.07.31. 20:40
Barthezz
#190 Barthezz [54711]
Jah értelek.

Hát Hír24 azért nem a legnagyobb portál, hogy túl mérvadó legyen.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.07.31. 23:04
GustyX
#189 GustyX [7048]
Itt írták.
Azt direkt írtam, célozva a problémámra.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.07.31. 23:00
Barthezz
#188 Barthezz [54711]
A Bereg az általad írt logikával is kimaradna.

Amúgy persze, írásban más, azt hittem, valamelyik híradóban hallottad.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.07.31. 22:56
GustyX
#187 GustyX [7048]
Győr-Mosonban.
Köznyelvben, beszéd, beszélgetés, társalgás, kommunikáció stb. közben. De egy hírben, cikkben nem lehetett volna ki írni?

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.07.31. 22:49
Barthezz
#186 Barthezz [54711]
A "Győrben" félreérthető lenne, hogy a városra gondol, meg senki nem mondja úgy, de vhogy az északiakat lerövidíti a köznyelv borsodiakra* és szabolcsiakra. Sztem majd' mindenki így használja ezeket, szóval ne akadj fenn ilyenen.

*Még a sör is Borsodi, hogy nézne már ki olyan névvel, hogy Borsod-abaúj-zempléni?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.07.31. 20:40
GustyX
#185 GustyX [7048]
Nem vagyok háklis ezekre, de elmehet a büdös kurva anyjába a pesti suttyó ("Bereg megyeiek" előnyben):
"Csak négy megyében van alacsonyabb, elsőfokú figyelmeztetés: Győr-Moson-Sopronban, Vasban, Zalában, valamint Szabolcsban."

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

szbszig
#184 szbszig [33649]
Egy nem is olyan rossz cikk az Atlético Madridról.

De azért a cikk élesítése előtt egyszer legalább illett volna végigolvasni és kijavítani azokat a részeket benne, ahol a bajnoki döntő kimenetelét latolgatja, elvégre az a meccs a hétvégén volt, és már réges-rég túl vagyunk rajta...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

david139
#183 david139 [18716]
Adom

I wish I could have known about the view from halfway down

Válasz erre

Előzmény: Lovi Tommy 2014.05.20. 09:49
Lovi Tommy
#182 Lovi Tommy [8084]
"a Hooligans például 1996 óta létezik, vagyis majdnem 20 éve rombolja a közízlést, amit senki sem mondana újnak."

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2014.05.20. 09:33
Barthezz
#181 Barthezz [54711]
Nem kimondottan baki, inkább orbitális marhaság: Az év zenei stílusváltását hozta össze a Blikk.

Aszongya' hogy: "Az X-Faktorban megismert csapat eddig pop-rock vonalon szerezte rajongóit, a fiúk azonban úgy gondolták, bátraké a szerencse, ezért egy hazánkban még újnak mondható zenei stílussal, a mainstream rockkal szeretnének próbálkozni."

ó máj gád

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

szbszig
#180 szbszig [33649]
Na, már megint... Azzal súlyosbítva, hogy az orbitálisan nagy főcímre kattintva csak egy 404-es hibaüzenetet ír ki. Ez az igazi fail.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.05.04. 14:40
LordMatteo
#179 LordMatteo [29425]
Az Index nem jobb vagy rosszabb mint a többi netes médium: amire a legnagyobb igény van, azt nyomják. Ráadásul nekik is meg kell élniük valamiből, nem állami pénzből nyomják őket.

Mondjuk mióta a fél szerkesztőség elment Uj Péterrel, elég nagy mértékben megváltozott a hozzáállásuk is, sokkal inkább bevállalják az ilyen reklámokat, és politikailag is semlegesebbek (bár még mindig balra húznak a megnyilvánulásaikban).

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.05.04. 14:40
Pyrogate
#178 Pyrogate [21953]
szerintem ez véletlen, mert most az a verzió van, ami kb. egy hónapja

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: szbszig 2014.05.04. 14:40

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat