
Gond van a géppel? Segítünk!
Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Nemtom, mivel lehet leszedni... magamnál nem is nagyon próbáltam, mert épp úgyis reinstallra készültem.
A köv a szitu:
Beszedtem valszeg valami vírust, 98%ban trójai. Malwarebyte's Anti-malware-el leírtottam, Avast!-al is végig futottam a vincsin. Full tiszta, de mégis 5 percenként riaszt ezzel:
C:/windows/temp/akármi mappa/svchost.exe Wind32.malware féreggel fertőzött
Na már most ugye az svchost az a system32-ben van csak nekem, szal eddig nincs bibi. De mégis 5 percként jön a riasztás és semmit nem találok ami letölthetné nekem ezeket a szarokat. Van valami ötletetek? Ha nincs akkor marad a win reinstall...
Köszi előre is.
Beszart a vincsim és szeretnék újat venni, de nem tudok dönteni. Sok szempontból a legpraktikusabb számomra a külső winchester lenne, viszont kicsit lassúnak tűnik leírásból. Ezt néztem ki 480mbits/s-el másol át. Nem tudom, ilyennél hogy néz ki ha például játszani akarok róla, vagy ha ráakarom kötni média lejátszóra? Nagyon szar? Milyen negatívumai vannak még?
Átdugod másik usb portba, akkor ismét felismeri neked, de indítsd újra a gépet és a telót is mielőtt bármi mással próbálkozol.

Kösz a választ! Load, neked is!

Azon gondolkodtam hogy mi lehet a hiba oka...Arra jutottam hogy vagy a merevlemez fuccsolt be (boot sector) vagypedig valami az alaplapon égett el/le (kondenzátor)...
Amikor történt az eset, nagy böszen belevetettem mgam a PCworld illetve Chip-es ujságok átböngészésén mert régebben történt velem ilyen, de a probléma okára máig nemtudtam meg a választ...
Annyi tudok még hogy, mikor a gép bekapcsol, akkor a monitor nem indul(csak villog) az alaplapon lévö led ég, de nem csinál semmit, csak malmozik a gép és forognak a ventillátorok a gépben, de nemtudom hogy mi-mi... Szóval remélem a videokártyám nem ment tönkre(GTX280):/ Nagyon ideges lennék..
Szerintetek erre még érvényes lehet a garancia hogy szimplán anyaghibás az alaplap és bö fél év használat után csak ugy befucssol?
sogkh sikert

nem kaptam tollat
Lenne egy hatalmas gondom!
Ma, ujév alkalmából, elromlott a gépem.. Épp S.T.A.L.K.E.R.eztem (Call of Pripyat) és ki szerettem volna menni tálcára, de befagyott a kép (fekete képernyö, de hang meg ilyenek sem voltak már)!Véletlen megnyomtam az "alvás" üzemmódot a billentyüzetemen, és "elaludt" a gép, aztán probáltam viszzahozni, és egyszer viszzajöt!Probáltam a játékot feladatkezelöböl ki"iktatni" de nem sikerült, dacára nyomtam egy gép resit...
Azóta a gép csak felpörög, és nem indul el, nem villog a kis "ikon" a gép alján hogy dolgozna, de mintha valamit csinálna a gép... A DVD-rom meghajtó elindul, villog (ég) aztán az sem csinál semmit, de reagál ha ki nyitom, de ha már CD-t DVD-t teszek bele nem... Csak felpörgeti!
Probáltam lekapcsolni manuálisan a gépet, a hátsó táp kapcsolót lenyomni, mert nem akart kikapcsolni... Végül kikapcsolt, és megprobálkoztam ujra a gép bekapcsolásával, de ugyan az a hiba amit a fentiekben leirtam, szóval csak felpörög a ventillátor, (ugy hallom) de a rendszer nem indul el! A monitor se kapcsol be (no VGA display) se bill, se egér, de a fülhallgató viszont igen, de nem ad hangot!
Windows 7 Ultimate op-rendszer van rajta(32bites)
Kérlek segitsetek!
Köszönöm, Krisztián!
UI.: Ha a gépet csak restartolni szeretnél, általában csak szimplán leáll, és megint kezdödik a folyamat elöröl amint a fentiekben leirtam! :/
Ugyanilyen problémám volt régen.Szervizbe kiderült hogy meghalt az alaplapi sata vezérlő
Nem volt agyontuningolva a gép esetleg?nem kaptam tollat
Nos, az van, hogy a gép gond nélkül működött, semmi probléma nem volt vele, egyszercsak elkezdett sípolni, és utána nem is indult el többet. Mint kiderült, a winyóval volt baj. Az alkatrész ki is lett cserélve, de azóta második winyóként sem észleli a gép. Másik gépbe berakva semmi gond, megfelelően működik, csak az eredeti gépben adta meg magát. Meg lett próbálva a másik kábelre való bekötés, BIOS-ban való kutlászás meg minden, de eredmény nélkül.
Van valakinek ötlete, hogy lehetne elérni hogy a gép felismerje a winyót?
A barátom nevében is köszönöm.
Nekem ismerős mondta, h nem lehet megosztani, vmint netes fórumokon is sok panaszt olvastam azzal kapcsolatban, h mióta "átállt a Digi", azóta csak egy gépen tudnak netezni vele. Viszont ha ez így van, ahogy írod, akkor januártól valszeg mi is próbára tesszük őket...

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...
MSI B350M PRO-VDH ¤ AMD Ryzen 5 1600x + Cooler Master Hyper 412R CPU cooler ¤ ASUS GTX 1060/6 GB/GDDR5 ¤ Samsung 960 EVO 250GB M.2 PCIe MZ-V6E250BW ¤ 2*8 Gb Crucial 2133 Mhz DDR4

nem kaptam tollat
Rendben! Köszi, majd ha jön haza este, megmondom neki.
You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...
Ha továbbra is újraindul, akkor egy rendszer újratelepítést javasolnék boot-dvd-ről.Ha ez sem segít akkor bizony szervíz
szerk:esetleg ha van tesztalany mint gép, próbának átpakolhatnátok a memóriákat és a vga-t ellenőrzés céljábol
sok sikert kívánok
nem kaptam tollat
You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...
Hogy lehetne úgy kikapcsolni a gépet (windows XP), hogy közben menjenek a programok? (pl. Torrent, Server-futtatás stb..)
You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...
Meg tudnátok mondani, hogy a google chromeba, hogy kell a címsorba fennt gördítősávot csinálni, úgy mint ahhogy az a IE-nél van, vagy ahhogy a firefoxnál, hogy megjelennek a címek egymás alatt, ha legördítem?
Választ előre is köszi.
A lényeg, hogy az utóbbi időben a gép néhány hibás pixelt is beletesz a képbe, rövid, vékony (főként zöld) vonalakként. Ez még nem is probléma, nem zavar igazán, amikor viszont egy-egy játéknál, ahol eddig nem csinált ilyet (most éppen a Scarface-nél), gondol egyet és újraindul a gép, már annál inkább. Egy másik játék miatt feltettem előbb egy régebbi drivert, azt töröltem és felraktam ismét a legújabbat, semmi javulást nem tapasztalva.
Igazából előbb-utóbb ígyis-úgyis kellene új videokártya, de egyelőre nem nagyon van pénz rá, sz'al remélem van vmi normális megoldás a gondomra. Ki mit gondol, mi lehet a baj?
Szval, tegnap meg akartam nézni a Fűrészt, mer még nem láttam. Be is hozta az oldalt, töltötte is a filmet, bár elég lassan. A minősége kifogástalan volt. A lassúsága miatt, gondoltam letöltöm a divx webplayert, hátha jobb lesz. Azután, mikor elindítottam volna filmet, ilyen zöldsávos lett. Lényegében a film a zöld sávok mögött volt, de nem nagyon lehetett látni. Na most, gondoltam a webplayer miatt van, hát letöröltem. Akkor meg mivel hiányzott, be se hozta a filmet, futtatni kellett az Active-X vezérlőt, ami megint leszedte a progit. De a zöldesség megmaradt. Akkor ezzel mit lehet tenni? Eddig minden film működött, először ez is, most meg nem. Ötlet?
Az utóbbi időben csak nagyon ritkán fejezem be, amit elk
Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Hardver monitoringban jobbklikk arra, amit ki szeretnél iratni, Setup,
majd alul pipáld be a Show in on-screen display-t.
Ezután csak aktiválni kell, ugyancsak a Monitoringban találsz jobb oldalt egy Rivatuner ikont zöld nyillal. Arra kattintasz és már menni fog
Ha valamit nem találsz alapból, rakd be az összes plugint
Ez szerintem minden verzióban így van
csak egy kérdésem lenne, szerintetek a gothic 3 kihasználja az én amd athlon 3600+-os procim mind2 magját? mert nem hiszem el hogy 3,8ghz nem elég neki...
"I can't believe it, in my own house! Bugs Bunny, Bugs FUCKIN' Bunny!"
Tudnátok olyan progit ajánlani ami mutatja játék közben, az fps-t, core temperature-t stb.? Riva tunerrel próbálkoztam, de baromi bonyolultnak tűnt, valamiért nem mentette el a beállításaimat, stb.
Ha javasoltok valamit, légyszi az aktuális verziószámot is adjátok meg.
Segítséget előre is köszi.

Próbáltam refreshlock progit de nem sok sikerrel vagy valamit nem jól csináltam.
Van valakinek valami ötlete?
Amúgy az esetek túlnyomó többségében közvetlenül akkor csinálja ezt, miután bezárom a böngészőt.
Ha valaki tud gyógymódot vagy valami praktikát, ne tartsa magában!

Megpróbáltam újra rakni az xp-t,de nem tudta megformázni a vinyót,11%nál leállt.Azóta se tudom használni.

Hm?
Azt szeretném megkérdezni, hogy nem tud e valaki olyan oldalt vagy bármit, ahonnan hangeffekteket lehet letölteni; például tűzpattogást, ilyesmiket?
Előre is köszi a segítséget!
Kellene 1kis segítség....
Pár napja újra akartam rakni a windowst. Már majdnem kész volt amikor azt írta ki hogy most újraidítja a gépet. Kattintottam az okra utána ujaindult... De mielőtt bejönne a windows logo előtte mindig ujraindul a gép. Próbálkoztam már csökkentett móddal de mindig ujraindul akármit is csinálok :S És ez már így megy lassan 1 hete.
Valaki tudna segíteni???
Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!
Emlékeztetőül:van egy gép,ami csak csökkentett módban hajlandó elindulni...illetve normál esetben csak a háttérkép jön be,de elég furcsa minőségben.Vírust,meg ilyeneket nem találtam rajta.(Avast,SuperAntiSpyware)
Kivalasztod h cd vagy dvd es ha ez megvan lesz olyen h ADD es hozacsatolod az adatokat asztan meg cd iras vagy burning ahogy tetszik.
Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
