28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

Gerő a nyerő
#228 Gerő a nyerő [756]
Oké, hát akkor neki is esek. Azzal gyorsan meg vagyok legalább...

Válasz erre

Előzmény: Kemloth 2010.01.04. 19:08
Kemloth
#227 Kemloth [3310]
Nekem nagyon hasonló volt december közepén, ugyanígy vinnnyogott az Avast!, és sajna win reinstall lett a vége.

Nemtom, mivel lehet leszedni... magamnál nem is nagyon próbáltam, mert épp úgyis reinstallra készültem.

Válasz erre

Előzmény: Gerő a nyerő 2010.01.04. 19:03
Gerő a nyerő
#226 Gerő a nyerő [756]
Srácok segítsetek nekem légyszíves!
A köv a szitu:
Beszedtem valszeg valami vírust, 98%ban trójai. Malwarebyte's Anti-malware-el leírtottam, Avast!-al is végig futottam a vincsin. Full tiszta, de mégis 5 percenként riaszt ezzel:
C:/windows/temp/akármi mappa/svchost.exe Wind32.malware féreggel fertőzött
Na már most ugye az svchost az a system32-ben van csak nekem, szal eddig nincs bibi. De mégis 5 percként jön a riasztás és semmit nem találok ami letölthetné nekem ezeket a szarokat. Van valami ötletetek? Ha nincs akkor marad a win reinstall...
Köszi előre is.

Válasz erre

Rohamoszti
#225 Rohamoszti [3802]
Hali!

Beszart a vincsim és szeretnék újat venni, de nem tudok dönteni. Sok szempontból a legpraktikusabb számomra a külső winchester lenne, viszont kicsit lassúnak tűnik leírásból. Ezt néztem ki 480mbits/s-el másol át. Nem tudom, ilyennél hogy néz ki ha például játszani akarok róla, vagy ha ráakarom kötni média lejátszóra? Nagyon szar? Milyen negatívumai vannak még?

Válasz erre

Falusi
#224 Falusi [763]
Köszönöm.

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.01.02. 11:11
Babykiller
#223 Babykiller [14268]
Remélem a hardver biztonságos eltávolítása ikont azért használod.
Átdugod másik usb portba, akkor ismét felismeri neked, de indítsd újra a gépet és a telót is mielőtt bármi mással próbálkozol.

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.01.02. 10:30
Falusi
#222 Falusi [763]
Valamiért a gépem nem szereti az új telefonomat. Mikor először összedugtam (USB ) a telót meg a gépet, rendesen felismerte(Nokiáról van szó, szóval üzemmód - adattárolás, aki ismeri). Rá is pakoltam egy kis zenét, viszont! Másodjára, mikor újra összedugtam, akkor kiírta a Windows azt az izét, hogy "Új hardver telepítése varászló" vagy mi a bánat. Na mondom, ne jelenjen meg itt mindig, felraktam. Pikk-pakk felrepült, viszont onnan kezdve se kép, se hang, a telefont nem akarja felismerni a gép. Vagyis felismeri, de mindig azt írja ki a teló, hogy "A memóriakártyát valamilyen más program használja, kérem várjon.". Gondoltam egyet, megpróbáltam PC Suite-tal és micsoda csoda, az sem ismerte fel. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, gondolom az az új hardver telepítő izé. Valaki meg tudja mondani, hogy le lehet-e azokat az illesztőprogramokat szedni? Esetleg ha nem az a probléma, valaki elmondaná a megoldást? Megköszönném.

Válasz erre

sHarris
#221 sHarris [3225]
Agyontuningolva nem volt sztem, de elképzelhető.
Kösz a választ! Load, neked is!

Válasz erre

Előzmény: Darkknight 2009.12.30. 18:30
krisz999
#220 krisz999 [2]
Kösz Darkknight a hozzászólásodat

Azon gondolkodtam hogy mi lehet a hiba oka...Arra jutottam hogy vagy a merevlemez fuccsolt be (boot sector) vagypedig valami az alaplapon égett el/le (kondenzátor)...
Amikor történt az eset, nagy böszen belevetettem mgam a PCworld illetve Chip-es ujságok átböngészésén mert régebben történt velem ilyen, de a probléma okára máig nemtudtam meg a választ...

Annyi tudok még hogy, mikor a gép bekapcsol, akkor a monitor nem indul(csak villog) az alaplapon lévö led ég, de nem csinál semmit, csak malmozik a gép és forognak a ventillátorok a gépben, de nemtudom hogy mi-mi... Szóval remélem a videokártyám nem ment tönkre(GTX280):/ Nagyon ideges lennék..

Szerintetek erre még érvényes lehet a garancia hogy szimplán anyaghibás az alaplap és bö fél év használat után csak ugy befucssol?

Válasz erre

Darkknight
#219 Darkknight [416]
A swtralékekr nnio min dribver ..lops ,..de ne feletsd el ...ho fs bejn jjkk.Magyaru lghdffeltenni a hhost jvgfx applixccvatoino ..

sogkh sikert

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: krisz999 2010.01.01. 01:13
krisz999
#218 krisz999 [2]
Sziasztok!
Lenne egy hatalmas gondom!
Ma, ujév alkalmából, elromlott a gépem.. Épp S.T.A.L.K.E.R.eztem (Call of Pripyat) és ki szerettem volna menni tálcára, de befagyott a kép (fekete képernyö, de hang meg ilyenek sem voltak már)!Véletlen megnyomtam az "alvás" üzemmódot a billentyüzetemen, és "elaludt" a gép, aztán probáltam viszzahozni, és egyszer viszzajöt!Probáltam a játékot feladatkezelöböl ki"iktatni" de nem sikerült, dacára nyomtam egy gép resit...
Azóta a gép csak felpörög, és nem indul el, nem villog a kis "ikon" a gép alján hogy dolgozna, de mintha valamit csinálna a gép... A DVD-rom meghajtó elindul, villog (ég) aztán az sem csinál semmit, de reagál ha ki nyitom, de ha már CD-t DVD-t teszek bele nem... Csak felpörgeti!

Probáltam lekapcsolni manuálisan a gépet, a hátsó táp kapcsolót lenyomni, mert nem akart kikapcsolni... Végül kikapcsolt, és megprobálkoztam ujra a gép bekapcsolásával, de ugyan az a hiba amit a fentiekben leirtam, szóval csak felpörög a ventillátor, (ugy hallom) de a rendszer nem indul el! A monitor se kapcsol be (no VGA display) se bill, se egér, de a fülhallgató viszont igen, de nem ad hangot!

Windows 7 Ultimate op-rendszer van rajta(32bites)

Kérlek segitsetek!

Köszönöm, Krisztián!


UI.: Ha a gépet csak restartolni szeretnél, általában csak szimplán leáll, és megint kezdödik a folyamat elöröl amint a fentiekben leirtam! :/

Válasz erre

Darkknight
#217 Darkknight [416]
Bad News!

Ugyanilyen problémám volt régen.Szervizbe kiderült hogy meghalt az alaplapi sata vezérlő Nem volt agyontuningolva a gép esetleg?

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2009.12.30. 13:49
Load
#216 Load [22]
jumperelés vagy kábel lehet törött.

Válasz erre

Előzmény: sHarris 2009.12.30. 13:49
sHarris
#215 sHarris [3225]
Az előző probléma megoldódott magától, most más a helyzet, és annyiból nehezebb a dolog, hogy nem a saját gépemről van szó.

Nos, az van, hogy a gép gond nélkül működött, semmi probléma nem volt vele, egyszercsak elkezdett sípolni, és utána nem is indult el többet. Mint kiderült, a winyóval volt baj. Az alkatrész ki is lett cserélve, de azóta második winyóként sem észleli a gép. Másik gépbe berakva semmi gond, megfelelően működik, csak az eredeti gépben adta meg magát. Meg lett próbálva a másik kábelre való bekötés, BIOS-ban való kutlászás meg minden, de eredmény nélkül.
Van valakinek ötlete, hogy lehetne elérni hogy a gép felismerje a winyót?

A barátom nevében is köszönöm.

Válasz erre

Corvus5
#214 Corvus5 [2011]
Értem, köszi az infókat.

Nekem ismerős mondta, h nem lehet megosztani, vmint netes fórumokon is sok panaszt olvastam azzal kapcsolatban, h mióta "átállt a Digi", azóta csak egy gépen tudnak netezni vele. Viszont ha ez így van, ahogy írod, akkor januártól valszeg mi is próbára tesszük őket...

Válasz erre

Babykiller
#213 Babykiller [14268]
Mivel dekóder kell a digitális adáshooz, ezért anyni tv-n megy ahányhoz van set top box. A netre rádugsz egy routert és annyi gépre osztod szét amennyit az elbír.

Válasz erre

Előzmény: Corvus5 2009.12.29. 15:12
odie992
#212 odie992 [680]
Darkknight ötlete bevállt

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...

Válasz erre

Előzmény: Corvus5 2009.12.29. 15:15
Dilizs
#211 Dilizs [3315]
Hát nekünk is DIGI van (tányéros), az én szobámban is és a nappaliban is van egy beltéri, a netről nem tok nyilatkozni (UPC).

MSI B350M PRO-VDH ¤ AMD Ryzen 5 1600x + Cooler Master Hyper 412R CPU cooler ¤ ASUS GTX 1060/6 GB/GDDR5 ¤ Samsung 960 EVO 250GB M.2 PCIe MZ-V6E250BW ¤ 2*8 Gb Crucial 2133 Mhz DDR4

Válasz erre

Előzmény: Corvus5 2009.12.29. 15:12
Corvus5
#210 Corvus5 [2011]
Mielőtt nekiesnétek ecsettel, vagy szervízbe vinnétek, próbáljátok meg úgy beindítani, h előtte kihúzzátok a billentyűzetet.

Válasz erre

Előzmény: odie992 2009.12.28. 15:21
Corvus5
#209 Corvus5 [2011]
Érdekelne a diginek a kábelcsomagja, de úgy hallottam, h egyszerre csak egy tv megy róla, illetve egy gépen lehet internet, vagyis nem lehet megosztani a jelet. Aki tud erről vmit, kérem ossza meg velem is.

Válasz erre

Darkknight
#208 Darkknight [416]
Amiről te beszélsz azt alvó állapotnak hívják.Nem tudom XP-n van e ilyen, borzasztó rég volt XP-m.De win7 alatt nálam pl nem kivitelezhető a dolog, mert pont hogy a hálókártyát is kilövi, ezáltal a net kapcsolat is megszűnik alvó állapotban

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: odie992 2009.12.28. 15:19
odie992
#207 odie992 [680]
Rendben! Köszi, majd ha jön haza este, megmondom neki.

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...

Válasz erre

Előzmény: Darkknight 2009.12.28. 15:44
Darkknight
#206 Darkknight [416]
Talán a ház oldalát le kéne kapni(előtte azért egy bios defaultot tolni neki)és kicsit kiportalanítani.Eztán kivenni a slotokból a cuccokat(memória, vga), kis ecsettel a slotokat is kipamacsolni aztán szépen visszatenni őket, majd finoman megmozgatni a slotkban a cuccosokat.Ellenőrizni kell továbbá hogy minden vezeték rendesen csatlakozik e az alaplapban, és a vinyókhoz.Ha megvan próba.

Ha továbbra is újraindul, akkor egy rendszer újratelepítést javasolnék boot-dvd-ről.Ha ez sem segít akkor bizony szervíz

szerk:esetleg ha van tesztalany mint gép, próbának átpakolhatnátok a memóriákat és a vga-t ellenőrzés céljábol

sok sikert kívánok

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: odie992 2009.12.28. 15:21
odie992
#205 odie992 [680]
Továbbá: Bátyám gépe a napokban elkezdett fura lenni. Vagyis bekapcsolja a gépet, bejön a töltő kép, aztán elmegy a kép (magyarán: fekete lesz a képernyő) és újraindul (mostmá"r nem). Mit lehetne tenni?

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...

Válasz erre

Előzmény: odie992 2009.12.28. 15:19
odie992
#204 odie992 [680]
Hi!


Hogy lehetne úgy kikapcsolni a gépet (windows XP), hogy közben menjenek a programok? (pl. Torrent, Server-futtatás stb..)

You haven't failed, old man... you've done exactly as you were meant to do. However... I am not the Archangel Tyrael...

Válasz erre

gamer007
#203 gamer007 [53]
Üdv mindenkinek !

Meg tudnátok mondani, hogy a google chromeba, hogy kell a címsorba fennt gördítősávot csinálni, úgy mint ahhogy az a IE-nél van, vagy ahhogy a firefoxnál, hogy megjelennek a címek egymás alatt, ha legördítem?

Választ előre is köszi.

Válasz erre

sHarris
#202 sHarris [3225]
Kezdek attól félni hogy a videokártya kezd behalni, de azért vázolnám a problémámat, hátha vki tud vmi értelmeset mondani.

A lényeg, hogy az utóbbi időben a gép néhány hibás pixelt is beletesz a képbe, rövid, vékony (főként zöld) vonalakként. Ez még nem is probléma, nem zavar igazán, amikor viszont egy-egy játéknál, ahol eddig nem csinált ilyet (most éppen a Scarface-nél), gondol egyet és újraindul a gép, már annál inkább. Egy másik játék miatt feltettem előbb egy régebbi drivert, azt töröltem és felraktam ismét a legújabbat, semmi javulást nem tapasztalva.

Igazából előbb-utóbb ígyis-úgyis kellene új videokártya, de egyelőre nem nagyon van pénz rá, sz'al remélem van vmi normális megoldás a gondomra. Ki mit gondol, mi lehet a baj?

Válasz erre

Laccy93
#201 Laccy93 [1195]
Probléma forrása: moovie.hu Nem tudom ki ismeri, neten lehet filmet nézni.
Szval, tegnap meg akartam nézni a Fűrészt, mer még nem láttam. Be is hozta az oldalt, töltötte is a filmet, bár elég lassan. A minősége kifogástalan volt. A lassúsága miatt, gondoltam letöltöm a divx webplayert, hátha jobb lesz. Azután, mikor elindítottam volna filmet, ilyen zöldsávos lett. Lényegében a film a zöld sávok mögött volt, de nem nagyon lehetett látni. Na most, gondoltam a webplayer miatt van, hát letöröltem. Akkor meg mivel hiányzott, be se hozta a filmet, futtatni kellett az Active-X vezérlőt, ami megint leszedte a progit. De a zöldesség megmaradt. Akkor ezzel mit lehet tenni? Eddig minden film működött, először ez is, most meg nem. Ötlet?

Az utóbbi időben csak nagyon ritkán fejezem be, amit elk

Válasz erre

gamer007
#200 gamer007 [53]
Ok, köszi srácok.

Válasz erre

ufodani
#199 ufodani [17764]
Ez ingyenes.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)

Válasz erre

Előzmény: gamer007 2009.12.18. 22:39
kdave9
#198 kdave9 [432]
Rivatuner a legjobb erre szvsz. Nem olyan bonyolult.
Hardver monitoringban jobbklikk arra, amit ki szeretnél iratni, Setup,
majd alul pipáld be a Show in on-screen display-t.
Ezután csak aktiválni kell, ugyancsak a Monitoringban találsz jobb oldalt egy Rivatuner ikont zöld nyillal. Arra kattintasz és már menni fog

Ha valamit nem találsz alapból, rakd be az összes plugint
Ez szerintem minden verzióban így van

Válasz erre

Előzmény: gamer007 2009.12.18. 22:39
Spigy93
#197 Spigy93 [90]
üdv all
csak egy kérdésem lenne, szerintetek a gothic 3 kihasználja az én amd athlon 3600+-os procim mind2 magját? mert nem hiszem el hogy 3,8ghz nem elég neki...

"I can't believe it, in my own house! Bugs Bunny, Bugs FUCKIN' Bunny!"

Válasz erre

gamer007
#196 gamer007 [53]
Üdv mindenkinek!

Tudnátok olyan progit ajánlani ami mutatja játék közben, az fps-t, core temperature-t stb.? Riva tunerrel próbálkoztam, de baromi bonyolultnak tűnt, valamiért nem mentette el a beállításaimat, stb.
Ha javasoltok valamit, légyszi az aktuális verziószámot is adjátok meg.

Segítséget előre is köszi.

Válasz erre

Gobiakos
#195 Gobiakos [13332]
Végül lecsavaroztam...

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2009.12.16. 21:46
Babykiller
#194 Babykiller [14268]
Sehogy, hacsak nincs meg valahol felírva a típusjelzése (számla, árajánlat, stb...).

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2009.12.16. 20:52
Gobiakos
#193 Gobiakos [13332]
Hogyan lehet megnézni a tápegység teljesítményét anélkül, hogy levenném a gép oldalfedelét?

Válasz erre

Qwen
#192 Qwen [1964]
Megoldottam.Rákötöttem a TV-re. 1600x1200 meg 120Hz volt.

Válasz erre

Előzmény: Qwen 2009.12.08. 19:50
Qwen
#191 Qwen [1964]
Egy játék(Wolfenstein) elindításánál a monitor azt írja ki,hogy a szinkron nem megfelelő.
Próbáltam refreshlock progit de nem sok sikerrel vagy valamit nem jól csináltam.
Van valakinek valami ötlete?

Válasz erre

Gobiakos
#190 Gobiakos [13332]
Miért van az illetve másnál is jelentkezett-e az a jelenség, hogy az Opera néha napján gondol egyet és kilép, majd kidob egy panelt, ami felajánl egy hibajelentés-küldést.

Amúgy az esetek túlnyomó többségében közvetlenül akkor csinálja ezt, miután bezárom a böngészőt.

Ha valaki tud gyógymódot vagy valami praktikát, ne tartsa magában!

Válasz erre

Dealer
#189 Dealer [7500]
Erre gondoltam én is, de szerintem más jellegű a probléma, mert egyik napról a másikra hülyült meg, és érzékeli amúgy a Shift billentyűket, csak bizonyos kombinációknál fullad le. Meg nem is retkes.

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2009.11.30. 20:46
Attak
#188 Attak [450]
Még mielött bejött volna ez a probléma,az előző vinyó ugyanezt produkálta,amíg meg nem jelent a kék halál "unmountable boot volume"felirattal.
Megpróbáltam újra rakni az xp-t,de nem tudta megformázni a vinyót,11%nál leállt.Azóta se tudom használni.

Válasz erre

Előzmény: Robi864 2009.11.29. 22:10
Gobiakos
#187 Gobiakos [13332]
Esetleg ha hozzáférsz úgy és van hozzá cuccod, akkor sűrített levegővel fújasd ki az esetleges piszkos, port és hasonlókat a billentyűk alól, hasznos lehet. Én kábé fél évente ki szoktam fújatni.

Válasz erre

Előzmény: Dealer 2009.11.30. 20:32
Attak
#186 Attak [450]
Hát csak szeretném...Ugyanis a telepítő cd automatikusan bootoltatja a vinyót,hiába van elsődlegesre rakva...és persze formázni se tudom,mert nem engedi leválasztani a kötetet.
Hm?

Válasz erre

Előzmény: Razor03 2009.11.29. 21:11
Dealer
#185 Dealer [7500]
Bár a topic címe üvöltözik, annyira nincs nagy baj, de ha valaki tud segíteni, csak nyugodtan! A billentyűzetem nem reagál minden lenyomásra, különösen a jobb oldali Shift billentyűt hajlamos leszarni, némely betűnél a bal oldalit is, szóval csak Caps Lock-kal tudok nagy kezdőbetűket írni. (Kábelek rendben, érintkezés stimmt, újraindítás megvolt.)

Válasz erre

Gobiakos
#184 Gobiakos [13332]
Hali!

Azt szeretném megkérdezni, hogy nem tud e valaki olyan oldalt vagy bármit, ahonnan hangeffekteket lehet letölteni; például tűzpattogást, ilyesmiket?

Előre is köszi a segítséget!

Válasz erre

Robi864
#183 Robi864 [1]
Hellosztok

Kellene 1kis segítség....


Pár napja újra akartam rakni a windowst. Már majdnem kész volt amikor azt írta ki hogy most újraidítja a gépet. Kattintottam az okra utána ujaindult... De mielőtt bejönne a windows logo előtte mindig ujraindul a gép. Próbálkoztam már csökkentett móddal de mindig ujraindul akármit is csinálok :S És ez már így megy lassan 1 hete.

Valaki tudna segíteni???

Válasz erre

Razor03
#182 Razor03 [14703]
Telepítsd újra.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!

Válasz erre

Előzmény: Attak 2009.11.29. 20:46
Attak
#181 Attak [450]
Még mindig kéne egy kis segítség!Valaki!!!!
Emlékeztetőül:van egy gép,ami csak csökkentett módban hajlandó elindulni...illetve normál esetben csak a háttérkép jön be,de elég furcsa minőségben.Vírust,meg ilyeneket nem találtam rajta.(Avast,SuperAntiSpyware)

Válasz erre

tompejani18
#180 tompejani18 [198]
Feltelepited a Nero cd es dvd iro programot es elinitod.
Kivalasztod h cd vagy dvd es ha ez megvan lesz olyen h ADD es hozacsatolod az adatokat asztan meg cd iras vagy burning ahogy tetszik.

Válasz erre

Előzmény: Spider man 2009.11.26. 15:22
Spider man
#179 Spider man [701]
ez most elég hülyén fog hangzani, de hogy kell cdre/ dvdre adatokat kiírni?

Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat