28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!

Sirmelon
#469 Sirmelon [9786]
Bakker, az én vasam ma is elvinné ... na jó egy szerényebb, mongyuk 1024x768-as felbontásban.
Ld.: UT2003Benchmark topicban az eredményeimet. 1600x1200-ban sem akadt meg a cumó.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 13:53
SilverWolf
#468 SilverWolf [1173]
Ne legy NVidiot!

2 eve irta az nvidia fonoke,hogy az Atinak nagyon jo tervezo csapata van,elismeri oket!
Most nagyot alkotott az ati ez teny.
Mar az elso Radeon kiadasakor is feladta a mercet, utana nagy szunet volt.Kijott a radeon 8500 uj tech-evel.csak a driver problemaval maradt alul.9700 pro "tokeletes"
ahogy irjak a tesztelok.Driver problemakat megfixaltak...stb.

Radeon 9700 pro "Our guess is that"PRO"stands for performance runeth over"

"radeon 9700 pro is the video card we gaming needs sit up at night dreaming about."

Most megint uj merce van felallitva az nvidianak.Csaka kerdes,hogy tud-e ra felelni idoben.Mert ha december vege,januar elejen jon ki az uj kartyaval az majdem fel eves eltolodas a 2 ceg kozott.Januar vege februar elejen,jon az uj ati kartya.(regebben legalabb octoberben itt volt az nvidia mint 1 svajci ora.)
Egy problemaja van a 9700 nek,nincs memorya hutese,ezert limitalva van a tuningolhatasi lehetoseg.

Jokat szoktam neveti egyes poenokon,de felbosszantom magam par ember 12 eves szintjen amikor ez-az rulez,majd meglatod ez -az kijon es leveri ezt-azt...stb
Ha valaki megver vik gameben rogton kezdesz kopdodni ra? En csak beiron neki "good job man"
Kerdezem azokat az NVidiot faneket volt radeon kartyatok?Nekem is GF3 ti 500 van,de a haver 8500 atija igen szebb kepet produkal.
Az meg nem egy nagy kalad ha 140fps helyett
130 fps fut a game
Ha valaki,valami jo elkell ismerni ferfiasan!

Good job Ati!

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

Blade Runner
#467 Blade Runner [3128]
Ja, közben tisztázódott mi ez az Ultra felbontás. Amikor a gép a LOD-ot számolja, akkor van egy változó, hogy milyen távolságnál hsználjon kisebb felbontású textúrákat. Amikor Ultra felbontást kér valaki a kártyától, akkor ez a kisebb felbontású textúra sokkal nagyobb kamera-mesh távolságnál következik be. Ez a tulajdonság teljesen FÜGGETLEN a kártya tipusától és gyátójától. Valamelyik okos pletyka site hintette már megint a hülyeségeit.

Blade

Válasz erre

okoska3000
#466 okoska3000 [12750]
Csak az összehasonlítás végett

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.11. 16:21
Blade Runner
#465 Blade Runner [3128]
Mily zseniális ötlet!!! Követem tanácsodat ó fényestekintetű mélygondolkodású barátom!

Blade

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.10.11. 14:15
okoska3000
#464 okoska3000 [12750]
A KyroIV-et tedd a harmadik gépedbe

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.11. 13:18
Blade Runner
#463 Blade Runner [3128]
Egyáltalán nem valószinű, hogy bármilyen speciális kártya támogatást építenének egy ilyen széles körben használt programba, mint az UT2003. A cég nem hülye, az NVidia meg nem fizethet nekik annyit, amennyit a felháborodott egyéb kártyával játszók okoznának a cégnek. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik DX9-es tulajdonságra ráhajtottak, de akkor azt a Radeon9700-as kártyával is ki lehet használni. (Esetleg valamelyik későbbi driver kiadással.)
Azt pedig felejtsük el, hogy az Omen mittomén kétszer olyan gyors lesz, vagy tele lesz spexciális képességekkel, a Radeon9700-hoz képest. A két csip hasonló időpontban került kifejlesztésre, hasonló tulajdonságok kerültek beépítésre, a fizika törvényei pedig minden cégre azonosak. Nagyságrendi különséget ne is várjon senki. Illetve várhat, de akkor csalódni fog.

Blade

Válasz erre

Blade Runner
#462 Blade Runner [3128]
Igazad van Hubert. Valszeg egy R9500 pro csúszik be a gépembe (BBA), de a második gépemben már Omen lesz, amikor tisztességes áron lesz az üzletekben. Így mindig lesz összehasonlításoi alapom. No persze ha a PowerVR kiadja a KyroIV-et valamior a jövő év első felében, akkor valszeg visszaváltok Kyro-ra.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.10. 12:27
kEnAcE
#461 kEnAcE [9563]
Dehogynem! Én hallom a kis hangocskát. "Ne vegyel ATI-t! Ne vegyél ATI-t!"
Gyökérséget félretéve:
Eric: Nemcsak a 0.13u technilógia problémák miatt, hanem az X-Box GPU-k gyártása is közrejátszott a termékciklus-csúszásban. De sebaj! Ezzel a problémával az ATI is szembefog kerülni az X-Box 2 GPU-k készítésénél.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.11. 10:10
Hubert
#460 Hubert [1984]
Ez a nagyon nagy részletesség már most elérhetõ ha az UT.ini (vagy mi) fájlban átírjuk a UseNPatches=False-et True-ra, illetve az alatta levõ Tesselation Factor=1 helyett egy negyobb értéket írunk (max 7).
Úgy is hívják ezt, hogy Truform. Nem csenget ez meg egy kis harangocskát, ott fent a toronyban ?
Nyilván csak Radeon 8500 avgy 9700 tulajok élvezhetik ezt a bõséget !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 13:53
Eric
#459 Eric [20761]
Az NV30 azért késik, mert a TSMC nem tud normális minőségben 0,13-as chipeket gyártani(valami nem kóser még a sorozatgyártással).
Bár nem zárom ki, hogy lehet ilyen, de ismétlem:
Kétlem, hogy az UT2003 fejlesztői egy ilyen bizonytalan megjelenésű és nem teljesen 100%-osan specifikált kártyához kapcsolódó titkos opciók kifejlesztésére pazaroltak volna időt és pénzt.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 21:38
rage
#458 rage [5115]
http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=2731&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=0fc2961af598603c124030b24dbf2355

Amúgy a Gamestar oldal hivatkozott erre

Válasz erre

vally
#457 vally [9774]
Nem találom.
Melyikben van pontosan?

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 14:13
rage
#456 rage [5115]
UT2003 nem annyira régen jelent meg...
Vagy rosszul tudom ?

Az NV30 pedig szerintem, teszt példányban már rég kész van...
Csak még nincs itt az ideje előrukkolni vele.

Nézzétek meg, hogy a 40.71-es driverekben benne van a támogatás.
Gondolom azért, hogy próbálgathassák azok, akik már használják az ilyen kártyákat.
(Fejlesztők, stb)

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.10.10. 14:34
Eric
#455 Eric [20761]
Amikor az UT2003 készült, akkor még NV30 csak papíron létezett(sőt jobbára még most is csak ott). Vagyis egy, a gyakorlatban nem létező kártyára nem hiszem, hogy készült volna bármilyen ultra-high-detail opció az UT2003-ban.
Én kétlem, hogy ennek a hírnek lenne igazság alapja. Mindenesetre izgalmasan hangzik.
Arra mindenképpen jó e hírecske, hogy fokozza az érdeklődést az eljövendő NVIDIA kártyák iránt.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 14:10
okoska3000
#454 okoska3000 [12750]
Ja, ez ilyen összefogás az nVidia-UT részéről....

Hm...

Mondasz valamit, mert valami olyasmi volt, hogy összehavorkadtak, vagy mi, mert megharagudott az nVidia a Quakesekre, mert ATI-n nyomták a cuccot, ezért összehavorkadtak az UT-vel, hogy az UT szerverek kizárólag nVidián fognak futni, és ez valami marketinghúzás lesz, hogy vegyék az Oment...

Nem is rossz

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 14:10
rage
#453 rage [5115]
Ez valami olyasmi, minthogy az utolsó, 40.72-es NVIDIA drivert bontsd ki, s nézegesd az ini file-okat.

Meglepődve fogod megtalálni a driver által támogatott videokártyák között az NV30-ast.

Válasz erre

rage
#452 rage [5115]
Kivéve, hogyha a programozók már kaptak az NV30 chip-ből beta verziot, s a kártya új effektjeit ki tudták próbálni - vagy akár a játék motorjába beleírni.

Csak jelenleg ki van kapcsolva, mivel ezeket az effekteket nem tudják a kapható kártyák.

Elképzelhető, márcsak ha a játék előtt megjelenő NVIDIA logora gondolunk...

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.10.10. 14:02
okoska3000
#451 okoska3000 [12750]
szerintem ez egy f**zság

mi az hogy nem bírnák a kártyák...

még jó hogy nem azt mondták, hogy benne van a Doom3, de csak ha lesz gyorsabb proci, meg VGA, akkor lehet aktivizálni a játékot, mert a mostani konfig nem bírná....

És akinek akkor nem lesz Omenje, annak ugyanúgy nem fog menni, ha megpatchali, mint most, szal értelmetlen :SSSSS

Válasz erre

Előzmény: rage 2002.10.10. 13:53
rage
#450 rage [5115]
Mai hír az egyik oldalról:

"Arról vagyon szó, hogy elvileg az UT2003-ban van egy, amolyan elrejtett Ultra High részletességű mód is! Ezt egyelőre nem engedélyezték, mert állítólag még a Radeon 9700-as is kevés lenne neki (glubb ) A fejlesztők elmondása szerint, ez a mód akkor válik elérhetővé - egy patch keretében, amikor eljövend az nVidia legújabb zászlóshajója, az NV30... "

Elég vicces
Legalább lesz mivel teszteljétek a friss kártyát, aki ilyet akar venni

Válasz erre

psn
#449 psn [466]
R9500-ra gondoltam!
Miaza sömönöjönönö?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.10. 12:35
Hubert
#448 Hubert [1984]
Most mit ?
Radeon 9500 Pro-ra, vagy az NV30-ra alias SMNJNN-re gondoltál ?

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

psn
#447 psn [466]
Székesfővárosunkban lehet má olyt kapni, mer itten falun nem van sehun.

psn

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

Válasz erre

Hubert
#446 Hubert [1984]
Annem.
Kurva jól jár vele szerintem.
Én típust is tippelek: Radeon 9500 Pro.
(mert a Kyro 3... az ugye sehol)

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.10.10. 10:34
okoska3000
#445 okoska3000 [12750]
Nem baj, legalább bosszankodhat majd, ha hiányoznak a játékból egyes textura darabok, vagy lefagy a game

akkó majd legközelebb nVidiát vesz

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.09. 22:27
vally
#444 vally [9774]
Jaja.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.09. 22:27
Sirmelon
#443 Sirmelon [9786]
Nem, de ez egy Freudi elszólás volt, Blade tudatalattija igy nyilvánitotta ki, hogy hova is huz a szive! /=ATi/
Na elég ennyi a mélylélektanból mára!
/Bladenek meg ATi kártyája lesz legközelebb, ez immár világos. Van rá egy fogadásom./

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.09. 19:13
Hubert
#442 Hubert [1984]
Miért, nem szégyen az !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.10.09. 18:04
vally
#441 vally [9774]
Hoppá!

Az ATI-t írtad előre!

Lebuktál!

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.09. 16:00
okoska3000
#440 okoska3000 [12750]
Mindegy, majd meglássuk

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.09. 16:00
okoska3000
#439 okoska3000 [12750]
Tehát döntesz

Itt szó nincs mellébeszélésről, ez már presztízskérdés...

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.09. 16:00
Blade Runner
#438 Blade Runner [3128]
Hűha... Akkor csak anyi derül majd ki, hogy opportunista vagyok, aki mindig azt veszi meg amelyik a legjobban megéri. Ha ez ATI, akkor ATI-t veszek, ha NVidia, akkor NVidia-t.

Blade

Válasz erre

okoska3000
#437 okoska3000 [12750]
Bocsi, de kicsúszott a network cabel-om, és refresselni kellett az oldalt

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.10.09. 15:06
okoska3000
#436 okoska3000 [12750]
Majd akkor derül ki, amikor lecseréli a VGA-jat, választania kell: nVidia versus ATI...

Akkó dől el, hova húz...

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.09. 11:58
okoska3000
#435 okoska3000 [12750]
Majd akkor derül ki, amikor lecseréli a VGA-jat, választania kell: nVidia versus ATI...

Akkó dől el, hova húz...

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.09. 11:58
Hubert
#434 Hubert [1984]
Nem vagy Atis ? Nagyot csalódtam benned ...

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.09. 10:29
Blade Runner
#433 Blade Runner [3128]
Nos nem vagyok ATI-s. Nem vagyok NVidia-s. Megpróbálom a fórumozók hardware iránt érdeklődő részét tárgyilagosan tájékoztatni a fejleményekről. Ha pl. felrobbanna az NVidia székháza és én erről írok, az attól még nem ATI pártiság ugye?

Blade

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.08. 21:04
Anonymus23
#432 Anonymus23 [4532]
Az szép, hogy reklámnak minősül! Mondjuk ez a PCDome szemszögéből igaz.

De úgy gondolom, hogy a játékok logói ugyanígy jogdíjasok, szóval akkor azokat miért lehet?

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.08. 21:07
Hubert
#431 Hubert [1984]
Aham.
Nos, maradok a Warcraft-nál. (Sirmelon )

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.08. 21:07
Sirmelon
#430 Sirmelon [9786]
Már páran felvetettük a célirányos topicban a témát, ám Dinó elzárkózott tőle, szó sem lehet céges logókról, asszem mert reklámnak minősül.
Kár.
Bevállalnék egy AMD-st.

Vajon Eric milyenre szavazna?

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.10.08. 10:43
Sirmelon
#429 Sirmelon [9786]
Ugy tünik, Huberthez hasonlóan ATis szemmel nézed a világot.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.08. 10:05
Hubert
#428 Hubert [1984]
Ha már így elkurvultak a hardware tokikok, nem volna lehetséges egy-két hardver logót is betenni a választhatók közé ?
Ati (nyilván …) Nvidia, AMD illetve Intel elég is volna. Esetleg Microsoft…)

Nem tudom, jogilag hogy is van ez, Mr. Lemon viszont hamar összeütné õket.
Ki tudja, még egy kis szponzori pénzek is befolynának. Vagy esetleg becsületsértési perek ... ?

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Hubert
#427 Hubert [1984]
De ettõl még lehet, hogy erre az útra lép, hátah meginog az Ati önbizalma. De nem lesz könnyû õket csõbe húzni, mert ... nos, Ati rulez !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.08. 10:34
Blade Runner
#426 Blade Runner [3128]
A neten elég egyértelműen a mérvadó site-ok kacsának tekintik az egészet. Főleg annak fényében, hogy a TSMC kihozatala még mindig elég gyatra. Ennek fényében, ha meg is jelenne néhány kártya mutatóban, az NVidia nem engedhetné meg magának, hogy nagy tömegben készítse a kártyát az idén. Szóval az lenne a helyzet, hogy van kártya, csak nem kapható, ami nem igazán segítene senkinek, ezért nem hiszem, hogy az NVidia erre az útra lépne.

Blade

Válasz erre

Anonymus23
#425 Anonymus23 [4532]
Mindenesetre erősen gyanús, hogy ennyire megtáltosodott az NV30 gyártása.

Pedig ár szempontjából nagyon jó lenne, ha legalább december elejére már a polcokon lenne......

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.08. 10:05
Hubert
#424 Hubert [1984]
Haha !

Hiszi a piszi.
De csak reménykedjetek !

Ati rulez !

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.10.06. 14:44
Blade Runner
#423 Blade Runner [3128]
Közben utána néztem egy kicsit a neten, és nagyon erősen kacsának tűnik az egész. PR-os fogás.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.10.07. 22:56
Sirmelon
#422 Sirmelon [9786]
Várjuk a további hireket!
Na és az NV30-at...

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.10.07. 14:43
Blade Runner
#421 Blade Runner [3128]
Jól hangzik. Remélem igaz is lesz, és akkor még december előtt a boltokba is kerülhet! Kissé szkeptikus vagyok a forrás miatt, meg ammiatt is, hogy egyéb mérvadó forrásnál még nem láttam ezt a hírt. Persze az is lehet, hogy a cikkíró a vágyait és a valóságot összekeverte, de majd meglátjuk.

Blade

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.10.06. 14:44
Sirmelon
#420 Sirmelon [9786]
Na végre!
Rövidesen megtudjuk, mire is lesz képes a kicsike!
Hubert meg kezdhet meghasonulni!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.10.06. 14:44

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat