28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Ki mivel játszik mostanában?

Aribeth
#8251 Aribeth [2767]
Soha nem voltam a multiplayer híve, de Ricsivel lassan két éve játszunk ezzel-azzal olyan 2-3 hetente. Most tartok ott, hogy türelmetlenül várom, hogy a Fromsoftware milyen játékkal hozakodik elő, mert több kitérőt (Lords of the Fallen, Elden Ring Nightreign) követően visszatértünk két új karakterrel a jó öreg Elden Ringhez, ezúttal a "minden területet teljesen kitakarítunk" irányt követve.

Sajnos a Nightreignnél nem hallgattam a bölcsebbekre, hogy ezt nem érdemes nagyon erőltetni, és tényleg baromira nem jött be az időhöz kötöttség, a Lords of the Fallennél pedig kb. a játék hatvan százalékánál untuk meg a végeláthatatlan labirintust és egyhangúságot.

Az ER viszont még mindig kibebaszott jó élmény.

Válasz erre

Aryx
#8250 Aryx [4142]
Szintúgy demózgattam az elmúlt napokban, szigorúan csak indie-címekre fókuszálva.

1666: Amsterdam: csak egyet tudok érteni a lenti hsz-szel, ez valóban félresikerült. Pedig a setting és a koncepció bejövős, a 17. századi misztikus-boszorkányos téma megfűszerezve macskákkal papíron teljesen jól hangzik, de még a trailerben is volt ennek egy hangulata! Aztán a gyakorlatban a játékmenet abból áll, hogy egyik hotspot után a másikra nyomunk, amitől történik valami, és gördül tovább az érdektelen történet. Ugyanis hiába a jó alapötlet, ha maga a sztori és a karakterek egyszerűen nincsenek jól megírva. A sztoriban előrehaladva, a képernyő nagyjából percenként vörösen felvillan túlvilági hangok kíséretében, jelezve, hogy itt épp valami nagyon setét és misztikus dolog történik, látod, mennyire misztikus, látod már, látod…? Magyarul elég ócskán hatásvadász. Mondjuk, amikor a néger srác szex közben fekete macskává változott, azon kurva jót röhögtem. Értitek, macskaként is fekete… na jó, befejeztem. Sajnos a macskás platform rész sem menti meg a dolgot, az irányítás hiányosságai miatt fényévekre van az eredmény elmaradva a Stray-től. Alig vártam, hogy a végére érjek.

FUMES: ez viszont egy tök jó vehicular combat játék! Egyelőre csak első benyomásom van róla, de az alapján ment a wishlistre. A lengyel fejlesztők grafikában és játékmenetben is hűen megidézték 1998-at, a lehető legpozitívabb értelemben. Tömény akció és tuning Mad Max-es környezetben, Kelet-Európa rendszerváltás utáni autókínálatával (tehát van itt kis Polski is többek közt, de az egyik trailerben még egy régi Saab 900-at is láttam felbukkanni ). Árkád baromság, de ennek ellenére a sok meredek emelkedőt és lejtőt jól szimulálja a fizika, és a törésmodell is meglepően részletes.

The Crimson Hunt: egy nagyon kezdetleges, házilag barkácsolt Resident Evil-klón ez. A grafika asset flip, a fények erősen túl vannak húzva, a játék bugos (ugyanazt a szkriptet aktiváltam kétszer egymás után), az ellenfelek mesterséges intelligencia híján vannak, a combat rész kiforratlan. Ráadásul még RE-klónként sem tud felmutatni semmi újat. Ennek ellenére nemcsak, hogy végigjátszottam a demót, de a maga módján le is kötött, szóval elismerésem a készítőnek. Kúriában bolyongani a szörnyek elől eleve egy hálás téma egy magányos játékfejlesztőnek. Figyelemmel követem a projekt sorsát, mert ebből még ki lehet hozni egy nemcsak vállalható, de élvezetes Resident Evil-klónt, még ha lesz is vele rengeteg munka.

Xeno Feels: egy újabb határőr-szimulátor, amiben ezúttal a Földet kell megvédenünk az űr-határon, ahol sorra érkeznek mindenféle űrlények az űr-autójukkal. A procedúra egyszerű, aki megbízhatónak tűnik, azt átengedhetjük a sorompón, aki meg nem, azt shotgunnal a helyszínen agyonlőjük. Tetszett, hogy van valamiféle stílusa a játéknak, amit a grafika is tükröz, de ez a jelenlegi formájában messze van attól, hogy játékként is szórakoztató legyen. Jön egy nap 3-4 űrlény, ellenőrizzük a fényképüket (később az útlevelüket és rendszámtáblájukat is), majd ez alapján meghozzuk a kétféle döntés közül az egyiket. Ennyi. Nincs vallatás, meg semmi egyéb procedúra, nincs time pressure vagy napi teljesítendő kvóta. A humor 80%-át a cameók teszik ki (haha, egy xenomorph, haha, egy predator, haha, Darth Vader…). Hamar meguntam. Nem tudom, ki a játék célközönsége. Viccen kívül, a kisebb gyerekeket szerintem ez lekötné (a shotgunnal lelövés is vérengzés-mentesen, rajzfilmesen van előadva), csak ahhoz képest meg záporoznak az űrlényektől az NSFW töltetű kiszólások. Kár érte.

Ultra Pool: itt, a Dome-on olvastam róla, így ezt is ki kellett próbálnom. Billiárdnak álcázott roguelike játék, ami az új golyók behozatalával felborítja a már jól ismert szabályokat. Jó móka, de ez jellemzően az a játék, amire a szabadidőmet sajnálnám elpazarolni, arra viszont tökéletes, hogy a munkaidőt elüssük vele! Sajnos pont most szűnik meg a munkahelyem, így ez a játék egy darabig még nem lesz aktuális.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.06.12. 22:31
Peace
#8249 Peace [28898]
A stamina kivétele ugye hatalmas segítség. Konkrétan korlátlanul lehet csapkodni jobbra-balra.

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2026.06.14. 16:38
Dark Archon
#8248 Dark Archon [11835]
Tökre unatkoztam, mondom, megnézem, mivel játszol. Fel is készültem már, hogy lehordom a játékokat a pi***ba, erre a Mortal Shell II odaszögezett a képernyő elé! Ez valami ku**a jó!

Persze, estem-keltem, de ez a játék végre nem a vérré szívatásra van kihegyezve. Nem ezredmásodpercre kell védeni / kitérni, nem egy béna, lomha f*sszal kell menni(!!!), futásból lehet támadni. A shotgun / nyílpuska üdítő színfoltot ad a játéknak. A fejlesztés sincs agyon bonyolítva.

Szuper a gyorsutazás, de azért, remélem, majd a beaconok közt is lehet közvetlenül utazni. Az Erdő Asszonya azért megizzasztott, úgy nyolcadjára meg lett már 14-es szinten. A történet mellékes is, és csak remélni tudom, hogy a teljes játékban sem lesz olyan, hogy valami lehetetlenül nehéz lesz.

Kicsit még reszelnek a kitérés reagálására, és még jobb lesz. Ilyen se volt még, hogy alig várom, hogy megjelenjen egy játék.

A többi játék viszont sz*r

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.06.12. 22:31
gothmog
#8247 gothmog [5162]
Köszi!

Az elsőre összerakott karakterem nekem is egy noble hátterű officer volt. De túlságosan jófiúsnak éreztem.

Azután jött egy Crime Lord Operative, ami a hátterét tekintve bejövősebb volt, és úgy éreztem, hogy ezzel jobban "belesimulok" a világba. Ráadásul a Forge World háttérből (Analytics System speckó - az imént lestem a korábbi fórumtopikos bejegyzésemből, hogy mi is volt az pontosan) megoldható nála, hogy a social skillek is intelligenciából menjenek, ne fellowshipből.
Viszont, még az elindítása után annyit megláttam neten, hogy az Operative a leggyengébb kaszt a játékban (az elején még jó, de rosszul skálázódnak a dolgai, s idővel lemarad a többi archetípus mögött). Ez, noha nem az volt a lényeg, hogy a legtápabb karakterem legyen, de a kedvemet szegte, és a prológus végére érve azt mondtam, hogy ha 50+ játékóra után kiderül, hogy tényleg béna kacsa, akkor mérges leszek!

Szóval, legyen egy táp karakter, amivel biztosan nem lesz baj: jött a Bladedancer. Igen ám, de már a prológusban azt láttam/éreztem, hogy ez szimpla aprítógép lesz, másra nem igazán alkalmas. Ez nekem kevés. Úgyhogy prológus záráa után ez is kuka.

Mondom, csináljunk akkor valamilyen Psykert! Viszont eddigre összesen már háromszor végigmentem a prológuson, és még párszor belekezdtem egy-egy igen rövid életű karakterverzióval (kinézet nem tetszett vagy a hátteren módosítottam inkább), szóval megegyeztem magammal, hogy 2026 őszéig (elvileg ekkor jön ki az utolsó DLC) jegeljük a dolgot. Majd ráérek akkor bajlódni azon, hogy mit indítsak. (De ha valóban rendbetették az Operative-ot, akkor szinte biztos, hogy Crime Lord Operative kombóval indulok majd neki. (Han Solo grimdark version )

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.06.14. 11:58
davkar9
#8246 davkar9 [11521]
Noble officer. Nem volt terv, charisma statokat csipegettem össze illetve a karakterportrénak megfelelő kinézet alapján jött ez így ki. 5 óra játék után jöttem rá, hogy a box art karaktert választottam tudatalatt.

Érzés hasonló. Segítőkész iconocastot játszok következetesen (1-2 kontextustól függő dogmatic), de a setting miatt vagy jobban rá kéne feküdni a fasizmusra vagy a pökhendi nemes karakterre. Pysker is érdesnek tűnik a társak/történet alapján szóval fejben nálam is több karakter áll már sorban, de szerintem maradok ennél. A játék szépen jelzi a döntéseket és következményeit, de tartok attól hogy bg3 mintára itt is viszonylag hamar el lehet érni a döntési illúziók határáig (a-b-c de úgyis minden a kötelező eseményhez jut el).

Most még csak direkt az alapot vettem, de úgy olvastam, hogy szépen beépülnek a dlck. Nem tudom lesz e erőm egyből belevágni újra ha végzek (magamhoz képest lassan haladok, act2-t kezdtem tegnap), lehet megvárom az utolsó dlct. Leginkább a combat fáraszt. Babymode legkönnyebben és már nagyjából kezdek ráérezni, hogy mi, hogyan működik, de ez az állandó csapat vs 10-30 alacsony hp npc annyira nem jön be. Hófehérke kötelező csapattag az aoe skillje miatt, de nem akarom, hogy minden későbbi végigjátszást is köréje kelljen építeni.

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2026.06.14. 09:21
gothmog
#8245 gothmog [5162]
Rogue Traderben milyen karaktert indítottál?

Én decemberben fogtam neki, de csak a prológus végéig vittem el összességében, mert ahogy megcsináltam egy karaktert, és belefogtam vele a játékba, már egy másikon járt az eszem. Azután belecsömörlöttem. Úgyhogy akkor úgy döntöttem, hogy félreteszem míg ki nem jön a Season Pass 2 két dlc-je is. Addig meg igyekszem kitalálni, hogy milyen karakter legyen majd.
(Bár az örömteli, hogy az Operative-on buffoltak egy sort a közelmúltbeli patchben, mert a kipróbált karakterek közül a legjobban magaménak érződő, az talán egy Crime Lord Operative volt. A legkeményebb a Bladedancer volt, de azt iszonyat egydimenziósnak éreztem - csak harci gép, a social oldalon nulla, miközben main karakternek az utóbbi hiányát nagyon nem szenvedhetem.)

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.06.11. 09:20
Peace
#8244 Peace [28898]
Demo napot tartottam.

Mortal Shell II: Olyan hangulatos, mint a videók alapján, de mivel single player only, így nem feltétlen fogok belevágni. De azért csábító...

Valor Mortis: Ez nagyon ígéretes! Pont azt adja, amit a videók alapján reméltem. Elhalasztották szeptemberről októberre, de nem is baj. Annyi cím lesz szeptemberre, hogy az nem is igaz!

1666: Amsterdam: A bejelentő videó felcsigázott, a könyvtáras bohóckodásnál töröltem. Ez sajnos nagyon nem az én világom.

Onimusha: Way of the Sword: Eddig is iszonyatosan vártam, a demo után meg még inkább piszkosul várom!!! Ez hatalmasjó móka lesz!

Válasz erre

Germinator
#8243 Germinator [29908]
Slay the Spire (1), Divinity: Original Sin 2 most leginkább (mindegyiket először játszom, úgyhogy nagy fába vágtam a fejszém több fronton is...)

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

gothmog
#8242 gothmog [5162]
Én bő két hete belekezdtem egy Clair Obscure: Expedition 33 újrázásba. A játék így másodjára talán még élvezetesebb is, mint az első alkalom volt! (A sztorira nagyjából emlékszem, és így a különböző - anno elsőre még zűrzavaros értelműnek tűnő - bejátszások/szövegelések vagy akár csak kisebb mozzanatok is ezúttal már mind érthetők a maguk teljes kontextusában.)
A valóban meseszerű mesevilág a zenével és a látvánnyal (a látvány stílusával, a színhasználattal stb.-vel), no meg a helyenként kellően sötét és morbid elemekkel, illetve a bugyután gyermeteg, de mégis bájosan szerethető figurákkal (Esque pl.) most is remek összélményt adnak.

Ezúttal úgy játszom (szintén standard nehézség, mint anno), hogy csak parry-t használok (meg ugrást persze, amikor kell), dodge-ot még egy darabot sem nyomtam a teljes játék alatt. Egyelőre jól megy (néha szidom azért magam - az ijesztgetős/támadás késleltetős ellenfelek továbbra is át tudnak még verni olykor), és az ellenfelek közül is csak a Chromatic Jart és Frost Eveque-t hagytam ott az első találkozásunkkor, mert sebzésem akkor még nem volt hozzájuk (legalább 20-30 kör lett volna lenullázni őket), míg ők már egyetlen rontásra is karakter vagy teljes party wipe-pal reagáltak (az aktuális támadásuk típusától függően). És naná, hogy kellemetlen érzés, amikor mondjuk 10 kört túlélve egyet rontasz, és mehetsz vissza a start menühöz (Azért mindkettőt lenyomtam kicsit később, még az ajánlott szint elérése előtt.)

Jelenleg a Monolithban vagyok, és emlékszem azért, hogy amikor majd megnyílik a repülés stb., onnantól lehet igazán szarrágó figurákba belefutni, szóval biztos fogok bosszankodni. (Azért SPOILER
Simon
-nál lehet, hogy összerakok majd egy "egylövetű" buildet, mert nem biztos, hogy lesz türelmem parry szinten kitanulni/begyakorolni a szarságait. (Azért elsősorban az élvezeti érték miatt játszom, nem teljesítmény hajhászásért.)

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Peace
#8241 Peace [28898]
Van demo??!!! KELL! Iszonyat komoly videók alapján a második rész!

Rogue Trader újrajátszáson én is nagyon gondolkozom, mert ma jelenik meg a 3. és egyben utolsó DLC....de basszus az alapjáték is majdnem 130 óra volt! Így mennyi lenne? 200?

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.06.11. 09:20
davkar9
#8240 davkar9 [11521]
Kipróbáltam a Mortal Shell 2-t ha már rendesen demózták. Hígított verziókkal játszottam (jedi), ez nem tudom mennyire számít "rendes" souls-likenak. Vibe-ra nagyjából ráéreztem, combat hol ment hol nem. Sima mobok 3 ütéséből meghalni szerintem túlzás, de az első ilyen után még el tudtam bicegni, a kvázi két élet (karakter és a meztelen mód) mellett tudtam is folytatni. Volt valami mini boss is, még az is lement. Aztán potik elfogytak, meghaltam mert hát nyilván. Levontak egy csomó "pénzt", tábortűz vagy 15 percre volt. Néztem magam elé, hogy kell e ez nekem, aztán léptem is ki és töröltem. Volt már korábban, hogy majdnem elcsábultam és beneveztem egy DS-ra, de így megnyugodtam, hogy ez a műfaj nem nekem való.

2+ éve tolódik, hogy majd kipróbálom a Pathfindereket előtte, de feladtam így elkezdtem végre a Rogue Tradert. 40k-t legalább ismerem valamennyire, így a lore és rendszerekbe könnyeben beleszoktam. Tetszik, viszont fú, ez egy hosszú játék lesz...

Válasz erre

Shadowguard
#8239 Shadowguard [4579]
Ja, tuti a manuális váltó a ludas. Ma mentem megint egy egyenversenyes kört és a rajtnál simán állva hagyott az egyenesben mindenkit két játékos. Azért remélem idővel majd elkezd hasonló játékosokkal egybesorsolni, mert a Lvl100 miatt online is kellene tolni, de az nem vicces, hogy van két őrült, aki az élen végez, a harmadik helyezett meg 21 seccel van lemaradva mögöttük.
Nyilván végtelen idővel el lehet jutni erre a szintre kontrollerrel is, de alapvetően szórakozni akarok és nem 1000 órát beletenni egy játékba csak amiatt, hogy méregethessem az epéniszt

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Aryx 2026.05.31. 11:00
Peace
#8238 Peace [28898]
Hatalmas fenntartásaim vannak ezzel a játékkal kapcsolatban és kétkedve fogadtam a 9/10, 10/10 meg abszolút GOTY értékeléseket. Amit láttam 2 előzetesben játékmenetet, az nem váltott ki belőlem semmi ámulatot. Inkább mondtam volna csalódást keltőnek és ásítozósnak. Ettől függetlenül lehet élőben más. De gyanús az egekbe tolt hype.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.05.31. 19:05
davkar9
#8237 davkar9 [11521]
Bondman egész jó lett. Történet, karakterek, hangulat mind remek, ötletesen merít a filmekből. Egyedül a gunplay ami egy kicsit vegyes. A kötelező Bondcharted részek annyira nem tetszettek, legalábbis a nagy nyílt terepű lövöldék. Zárt helyeken ahol két pisztolylövés közé egy-két pofont is be lehet vinni azért izgalmasabb.

Válasz erre

Aryx
#8236 Aryx [4142]
Bár nem játszom árkáddal, így a Forzákkal se, de kormánytól még senki nem lett gyorsabb. A manuális váltó lesz a kulcs - egyszer kell csak megszoknod, onnantól kezdve nem fogsz belőle engedni. Másik, hogy vannak az alienek, akik simcade-ben (Dirt Rally, AC Rally) mennek olyan runokat kontrollerrel, hogy simán a TOP X-be kerülnek. De ők betegek.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2026.05.30. 13:49
Shadowguard
#8235 Shadowguard [4579]
Már nagyon régóta nem játszottam autós játékkal, de a Japán helyszín miatt nem bírtam megállni és csak behúztam a Forza Horizon 6-ot. Persze annyira még én sem vagyok elvetemült, hogy ezt is bill+egérrel játsszam, rendeltem kontrollert is, tegnap pedig kicsit belenéztem este. Olyan jól sikerült belenézni, hogy reggel hatkor feküdtem le, jó lesz ez.
A játék szép, az irányítás kellemesen arcade (150nel nem veszünk be kanyart) és a táj is szép. És már kétszer javasolta a játék, hogy emeljem a nehézséget. A másodikat lehet visszavonom, mert ott már tuning is kell a kocsikra... Hát ugyanolyan autóval állva hagy a gép az egyenesben...
Mondjuk mentem egy-két multis kört is, kíváncsiságból, ott is vannak érdekes dolgok. Ugyanolyan autók (és ott tuning sincs) és az első kanyarnál már 5 sec a hátrányom... Gondolom kormány és manuális váltó vagy valami hasonló lehet a trükk, más ötletem nincs rá... Vagy simán csalik, mert a másodikra is 10 secet vert.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Juraviel.Ihuan.Bedvin
#8234 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
[Igaz, furcsa realizmusról beszélni egy olyan játékban, játék kapcsán, ahol tizenöt önön részeddel beszélsz, itt inkább arra gondoltam, hogyan közelít a játék a karakterek és a történet felé egy kémtörténet keretein belül.]

+ plusz mindkét játékban ugyanúgy a beszélgetés, egyes tevékenységek és az alvás viszi előre az időt.

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2026.05.24. 21:13
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#8233 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Sajnos a munkából adódóan kevés időm van vele foglalkozni, a történetbéli első nap vége felé vagyok vele.

Eddig nagyon tetszik, és nagyon erős a Disco Elysium-vibe. Lényegében tényleg dialógusokon keresztül megy minden és a "skill check"-ek a D&D dobókockái szerint zajlanak (a kétszer hatos kockák helyett). Az is hasonló, hogy nagyon erősek a társadalmi, politikai témák (de ezt nem is rejti véka alá a játék "marketingje", hisz a történet háttere egy választás is): egy indie és egy pár fő fejlesztette játékhoz képest szerintem remek világépítés van mögé rakva, magas intelligencia és bölcsesség szinttel eddig "sikeresek" a háttérdobások, így igaz információ-dömping árad, amit kicsit nehéz is megjegyezni (de mindent elment a játék, újraolvasható).

A főszereplő egy kicsit kelekótya, amolyan "gyalog-galopposan" és itt is lehet blődségeket kérdezni.

Közben beruháztam a ZA/UM második játékára is, a ZERO PARADES: For Dead Spies (mert miért ne legyen kettő hasonló játékod, amire kevés az időd )-ra. Vannak még kisebb bugok (pl. egyes soroknak nincs szinkronja, vagy nem az hangzik el, amit írnak), de én próbáltam elkülöníteni a DE eredeti kreatív szerzői és a stúdió fejesei közötti jogi vitát és a tényleges alkotókat). Pár tesztet elolvasva, pl. ezt magyart is vagy ezt az angol nyelvűt, egyet kell, hogy értsek: kár lenne ezt kihagyni. Hiába arra a sémára épül, pár játékmechanikái újítással, mint az elődje és mint aminek az örököse, az első pár óra alapján, eddig elégedett vagyok. Sokan kritizálják, hogy a narrátor egyhangú a különböző elme-testrészek narrációjának megkülönböztetésében/megjelenítésében szinkronszinten, de érzetre ez egy koncepció: a főszereplő eleve a helyi szovjet diktatúra megfelelőjének a kémje, a szürke csúcsbürokrácia fogaskereke, ezt érzékeltetik szerintem.

Az biztos már, hogy aki belefog, az inkább a John le Carré-féle "realista" megközelítésre számítson, ne pedig egy Ethan Hunt/James Bond kalandra.

Válasz erre

Előzmény: MattMatthew 2026.05.20. 10:11
MattMatthew
#8232 MattMatthew [11920]
Végére jutottál már? Hogy értékeled több óra után?

Man literally too angry to die

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2026.04.05. 20:33
davkar9
#8231 davkar9 [11521]
Bondman nálam is itt figyel a listán pedig korábban annyira nem érdekelt. Jó pillanatban láttam egy trailert, io gameplayhez is megjött akkor a kedvem. Így viszont mechanicus2 tolódik, mert amúgy újrázni kéne előtte az első részt. 1 hét kevés lenne rá.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.05.14. 08:21
Peace
#8230 Peace [28898]
Őrület, mi megy itt, elképesztően csúcs eddig ez az év is!!! Nioh 3, RE Requiem, Crimson Desert, Replaced, Saros....már így is fenomenális hónapkon vagyunk túl. Nekiugrok a Directive 8020-nak holnap végre, jövő csütörtökön érkezik a Mechanicus II, aztán rá pár napra itt a 007 First Light. Soha rosszabb évet!

Válasz erre

Peace
#8229 Peace [28898]
Sose hallottam róla. Ha valamikor be tudom suvasztani, ránézek.

Válasz erre

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin 2026.04.05. 20:33
Juraviel.Ihuan.Bedvin
#8228 Juraviel.Ihuan.Bedvin [5183]
Disco Elysium + D&D 5th edition + Planescape: Torment + Terry Pratchett = Esoteric Ebb

Még nem volt időm jobban belemerülni, de eddig ez a leginkább Disco Elysium-szerű játék, amit ezen ihletője óta kiadtak (amit bevallottan inspirációként használtak).

Egy hullaház pincéjében ébredsz fel, te vagy a "The Cleric", akit azért béreltek fel, hogy egy üzlet különös felrobbanásának okát és elkövetőit kinyomozd/elkapd (vagy ne, mert az is egy lehetőség) és azt, hogy végezted egy halászhálóban (az elején rögtön megjegyezheted, hogy megesik veled az ilyesmi, hogy megcsúszol a hídon , fel is jegyezték hányszor esett ez meg). Öt napod van rá, miközben a városban épp az első demokratikus választ ejtik meg. A felébredés után az eddigi tesztek, vélemények alapján abszolút szabad kezet kapsz, mit teszel.

Itt a D&D alap attribútumai fognak a fejedben veled és egymással vitatkozni, a játék az elején a karaktergeneráláskor részletesen és viccesen leírja, hogy mik az előnyei és a hátrányai annak, ha az egyik vagy másik érték alacsony vagy magas. Minden, még a harc is szövegesen zajlik, és természetesen a kockadobások is a D&D alapján ejtődnek meg.

Még tényleg az elején vagyok, lényegében kijöttem az első terembe a felébredésemet követően, de már most látom, nagyon élvezni fogom, mert rég nevettem játékon ennyit.

Egyeseknek gátló tényező lehet, hogy nulla szinkron van benne, de ez a Pentiment-ben sem zavart, az is zseniális volt.

Aki imádta a Disco Elysium-ot, ezt is szeretni fogja.

Válasz erre

davkar9
#8227 davkar9 [11521]
FF16

Pfú, régen fárasztott el ennyire játék - egyszerre jó és rossz értelemben. Történet, karakterek, hangulat kiváló. A világ részletessége Trónok harca (amikor még jó volt) komolyság és minőség. Ami furcsa lehet a turistáknak, hogy ló helyett chocobon érkezik a király, de tényleg elképesztő részletekig ki lettek dolgozva a különféle kultúrák és összefüggések. A beépített wikinek, ami a történet előrehaladtának megfelelően frissül, kötelező elemnek kéne lennie minden 30+ órás játékban.

Az ál openworld elmegy. A "felfedezésben" (vakondjáratok melyik ága érhető el éppen) ugyan nincs öröm, de minden régió fő látványossága ott lebeg a háttérben ami elég hangulatos. A mellékküldik adnak a karakterekhez és a világhoz, gameplay szempontból viszont tényleg érződnek inkább tölteléknek, amik lassítják a haladást. Ez a része fárasztott el leginkább, megcsináltam minden viszont, főleg az utolsó hajrában, több órával tolta ki az amúgy történet szempontjából sürgető eseményeket.

Sajnos a vége "elrontotta" az egészet azzal, hogy full Final Fantasy/jrpg lett. Olyan klisé ez amit több játék után már megszoktam, viszont a hogyan nagyon nem tetszett. Többtizen óra ámuldozás után ez így ebben a formában egy csalódott "óó..." pontot tett a kaland végére ami után nem igazán van kedvem visszatérni ehhez a játékhoz a későbbiekben (dlc, újra, ng+).

Válasz erre

jawsika
#8226 jawsika [4149]
Nehéz bekategorizálni. Az a baj, nekem ez a lemezes vétel nem pálya.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.03.21. 16:54
Shadowguard
#8225 Shadowguard [4579]
Csinálom most a Spiderman 2 NG+-os achiját (ez az utolsó), azért így második nekifutásra már nagyon kijön mennyire rémesen tele van ez a játék teljesen felesleges időhúzásokkal.
Az átvezetőt csak úgy lehet átugrani, ha kimegyek a menübe, ott még két gombnyomás és egy átvezető valójában három összefűzve. Rengetegszer várnom kell amíg MJ, Ganki vagy valamelyik teljesen érdektelen karakter befejezi a szövegelést és tele van olyan felesleges részekkel, amiket bele lehetne tenni egy átvezetőbe és át lehetne ugrani. Biciklizzünk Harryvel, sétáljunk Harryvel, beszélgessünk MJ-vel... Az időhúzás magasiskolája

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Peace
#8224 Peace [28898]
Tömegesen adják el amúgy, tegnap óta tele a PS csoport eladó lemezzel. Sokaknál mellément. Szerintem ők Witcher szerű élményre vágytak, ahol fogják a kezed és vezet a sztori. Itt inkább be vagy dobva egy elképzelhetetlenül hatalmas játszótérre.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2026.03.21. 14:36
jawsika
#8223 jawsika [4149]
Izgalmasnak hangzik
Nem akarok nagyon videókat nézni, de majd belepislantok párba.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.03.21. 13:02
Peace
#8222 Peace [28898]
De csak a Te kedvedért. Mindössze 4 órám van benne, így nagyon kezdeti benyomások. Az irányítást nagyon szokni kell és mivel nincs lehetőség átmappelni a gombokat, így fel van adva a lecke. Első blikkre tényleg egy MMO-ba oltott single player játék, elképesztően hatalmas térképpel. Sorra dobálja be az új játékmechanikákat, de nem sokat magyaráz. A neten kellett rákeresnem, miért nem tudok lopni, mivel minden steal felirat szürke volt. Maszkot kell húzni hozzá. Ami azért vicces, mert nem engedtek be a várba, amiért nem festek valami jól. Kaptam egy új ruhát a küldetés során, de rajtam volt a tolvaj maszk: "Jóravaló embernek tűnsz, fáradj be nyugodtan". Szóval az NPC-k intelligenciája és a logika nem lesz az erőssége, már most látom. Kimentem a városka szélére fát vágni, mert kellett nyersanyag egy küldetéshez. Mikor elkezdtem vágni, a két közelben álló őr megrettent és gyanúsan méregetett. Elkezdett dőlni a hatalmas fa, pont rá egy lovaskocsin érkező kereskedőre, akit agyon is lapított. Szakadtam!!! A járókelők és az őrök is döbbenten odarohantak méregetni a hullát. Én közben kifosztottam, felaprítottam a fát és elsétáltam, mindenféle következmény nélkül. Viszont amikor lopsz, hiába nem látja senki, akkor is automatikusan zuhan minden alkalommal a reputációd a régióban. Ezt így nem tudom felfogni ép ésszel egyelőre. De az látszik már most, hogy itt a hatalmas bejárható terület, a szinte végtelen felfedezési lehetőség, az ütős harc lesz a fő ereje. Gondolom a sztori az full sablonos, bár egyelőre csak pislogok, hogy mibe is csöppentem. Ahogy olvastam, kimondottan Zeldára hajaz és sok lesz a logikai feladvány és keresgélni való. De hogy mindenhova bemehetünk, minden kis szekrényt kinyithatunk és mindenhová benézhetünk, az eléggé RDR2 szintű részletességre hajaz. Az már most látszik, hogy elképesztő munka van benne, de ne egy Witcher 3 féle RPG-t képzeljetek el, ez annál egyszerre több is és kevesebb is valamilyen szinten.
Technikai szempontból úgy voltam vele, hogy egy életem, egy halálom, feltoltam maxra (cinematic) és rátoltam a RT-et is. Nem akartam hinni a szememnek, így betoltam kicsit a Steam FPS countert és 70-120 FPS között mozog. A játék mellette pedig kimondottan szép, főleg este lenyűgöző a fények játéka. Nyilván itt jön ki az OLED igazi ereje.
Szóval nem tudom még hogy alakul a kapcsolatunk, ez még bármelyik irányba elmozdulhat. Az biztos, hogy jövő hétre kiírtam szabit, mert el szeretnék mélyülni ebben a világban.

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2026.03.20. 09:55
Dark Archon
#8221 Dark Archon [11835]
Diablo 4-et kezdtem el most. Eddig megy, mint kés a vajban, 18-as szintű necróval. Gamepaddal egész jól adja.

Tök vicces, hogy nem lehet forgatni a kamerát. A sztori végett végignyomom, ha kitart addig a GP előfizetésem, de ez már kevés 2026-ban (vagy akármikor is jött ki). A Starcraft 2-t is próbálták feldobni más elemekkel, az valahogy jobban sikerült.

Megkímélhettek volna az 500 millió tárgytól is, mondjuk néhány típusú páncélt, fegyvert fejlesztgetve. Így csak igyekszem a sárga cuccokat felvenni.

Dark Archon

Válasz erre

Raistlin666
#8220 Raistlin666 [4860]
Hát ez a Crimson Desert nem most lesz piszkálva...az alap PS5 verzió képminősége / képfrissítése nálam kiveri a biztosítékot!
Ment is a refund rá fél óra után!

„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”

Válasz erre

Peace
#8219 Peace [28898]
Iszonyatosan jól sikerült basszus!!! Én mondjuk csak casual gamer vagyok és egy végigjátszás elég volt, de ha érkezik a beígért story expansion, akkor lehet újra megtolom az elejéről. Most rendeltem be a PS5 PRO-t az előbb, úgyhogy akkor már még szebben fog kinézni, mint az alapgépen.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.03.20. 11:35
davkar9
#8218 davkar9 [11521]
Látom a hibáit de jelenleg a resi9 a befutó az év játékának. Első kör hatásos volt horror és akció szempontból is, 1.5 speedrun a végtelen lőszerért a maga módján élvezetes volt, insanity pedig jó párszor meglepett a megvariált spawn helyekkel. 100% kész de még szerintem belerakok egy alt kosztümös végigjátszást mielőtt törlöm. De az is lehet, hogy hagyom és megyek egy teljes Leon "trilógia" újrát.

Insanity után felbátorodva megpróbáltam a 8-ban is legnehezebb fokozatot. Nem tudom, hogy a belsőnézet miatt de az sokkal nyögvenyelősebben megy. 2. bossnál leraktam, talán még visszatérek hozzá mielőtt kifogy a lendület.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.03.07. 00:24
jawsika
#8217 jawsika [4149]
Kérlek, majd írj róla.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.03.19. 22:30
Peace
#8216 Peace [28898]
Toxic Commando-t megtoltam rendesen, tegnap meglett a max szint a medic-el és kimaxoltam egy állat SMG-t meg a Glock-ot is. Továbbra is jó móka ez a játék! Sokkal jobb lett volna többet nyomatni ismerősökkel, de nehéz összeegyeztetni.

Válasz erre

Peace
#8215 Peace [28898]
Hát nem a Cimson Desert-el. Ki hallott már ilyenről, hogy éjjel aktiválódik egy játék és nem késő délután?! Na mind1, majd szombat reggel akkor.....

Válasz erre

Játékmánia
#8214 Játékmánia [33]
Doom 2 egy 6 pályás wad 4-es pályáján vagyok sok enemy van rajta.

Válasz erre

Dark Archon
#8213 Dark Archon [11835]
Aliens: Dark Descent befejezése után elővettem az AC: Shadows-t. Kellett valami, ami "biztos". Nem mintha az Aliens nem lett volna jó, de előtte volt pár játék, ami nekem nagyon mellé ment.

Miután visszarázódtam az irányításba, megvettem a Claws of Awajit. Kicsit ledöbbentem, hogy itt is elmentek lájtos soulslike irányba, és az eddig megszokott játékmenetet telibesz*va új mozdulatsorok ellen kell harcolni bossoknál, amik 1-2 ütéssel megfektetnek. Meg ilyenek, hogy például nyíllal nem lehet eltalálni az ellenfelet.

Dark Archon

Válasz erre

Peace
#8212 Peace [28898]
MK1

Teljesen véletlenül tudtam meg egy random ciukkből, hogy december óta benn van a GP-ban. Azonnal neki is álltam a sztorinak és nagyon tetszik ez az újragondolás! A 11 is nagyon tetszett annó! Nyilván konkrétan egy animációs film az egész néha megszakítva 2 menetes harcokkal, de kimondottan jót tesz most egy ilyen agykikapcs játék.

Válasz erre

davkar9
#8211 davkar9 [11521]
Gondoltam ráér de hirtelen felindulásból mégis megvettem a resi9-et. Leon fókusz és nem kapcsolódik, de a rend kedvéért gyorsan legyűrtem a 7-8at. 7-nél az elején kivert a víz aztán a második asztal körüli rohangálás a suttyóval jelenet után inkább lett idegesítő, mint ijesztő. Mindenesetre nem volt rossz, a dlc ökölvívós gameplaye csúcs.

A 8 remek AC2 féle folytatás, req után szerintem megyek is majd vissza acsikat farmolni. Dlc folyamatban de le kellett most tennem mert annál a bizonyos újrahasznosított pályánál így este tuti szívrohamot kapnék.

Válasz erre

Aryx
#8210 Aryx [4142]
Február

Próbálom tartani a heti 1 Raceroomot, mellette ezekre volt kapacitás:

Into the Breach: erről az aranyos stratégiáról már többször írtam szerintem, még a végigjátszásáról is, így annyira nem ismételgetném magam. Nekem ez a játék ilyen tökéletes safe space, amihez bármikor visszatérhetek, mondjuk bármelyik más játék végigjátszása közepén. Tipikusan az a játék, ami 20 perces és több órás kikapcsolódásra is jó.

Terra Nil: sajnos elég sűrűn van, hogy csak a nap végére jutok el oda, hogy valamivel játsszak, így keresnem kellett egy olyan címet, amivel lehet lefekvés előtt is játszani, és az se baj, ha menet közben bealszom. Ez egy ilyen inverz Sim City, ahol rommá pusztított terepekre kell visszahozni és megteremteni a bioszférát, erdőket, folyókat, állatokat visszatelepíteni. Jól lehet vele relaxálni. Egyedül az zökkent ki ebből a cozy játékmenetből, amikor a pálya végén egy kis hajót irányítva kell összeszedni az általunk felhúzott szerkezetek lomjait - jobb lett volna, ha egy gombbal rombolhattunk volna le mindent a *****ba.

Warhounds: a hír topicjában írtam pár sort a playtestről, itt csak megemlítem, hogy volt ez is. És, hogy messziről kerülje el mindenki.

Aliens Dark Descent: na ezzel most gondban vagyok, mert mégiscsak egy Aliens játék, és az eleje alapján kimondottan tetszeni is fog, viszont nem biztos, hogy most van itt az ideje. Lehet, ugyanarra a sorsra jut, mint a Metro Exodus: szeretném megadni a módját a végigjátszásnak.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Válasz erre

Peace
#8209 Peace [28898]
Replaced demo

Nos már a videókon is látszott, hogy valami kivételesen csodálatos alkotásról van szó, de játszva még ennél is sokkal komolyabb élmény!!! Egyszerűen imádom! Ismét eltolták a megjelenést, remélhetőleg az április 14. már végleges marad!

Válasz erre

davkar9
#8208 davkar9 [11521]
2R 100% pipa. Elég stresszes volt ~rohanva, pisztolyt direkt nem használva és egyéb acsikra figyelve. Maradék 5 ending jó, hogy egy saveből megoldható volt, ezt tudni nem játszottam volna újra teljesen ennyiszer. F legalább direkt úgy lett felépítve de már ott is fáradtam a 3,5-4. körnél. Mindenesetre érdekes betekintők voltak ezek a SH franchiseba, kíváncsian várom a további remakeket és új címeket.

Aztán ha már pörög a horror téma bedobtam a leárazott resi7-8-at a kosárba.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2026.02.08. 17:20
Peace
#8207 Peace [28898]
Két demót próbáltam reggel.

Bylina: Tetszik! Szívvel-lélekkel készül, azt látszik rajta. Szláv folklór elevenedik meg a képernyőn és elég széles skálán mozog. A cukitól a kimondottan betegig. És akadnak vicces pillanatok is, ahol hangosan felnevettem. Jópofa kis RPG lesz ez!

Pragmata: 2020 nyarán leplezték le egy ritka hangulatos videóval és nagyon kíváncsi voltam rá, hogy mi sül ki belőle. Aztán teltek-múltak az évek és szép lassan alábbhagyott a lelkesedésem. Majd végül leleplezték a játékmenetet és egyáltalán nem dobtam hátast. Ezt sajnos a demo is megerősítette, pontosan ugyanazt éreztem, mint a videó nézése alatt. Nem csúnya, de kicsit lelketlen és szimpla monoton lövölde. Abszolút nem hozott lázba. Talán majd egyszer nagyon-nagyon leárazva...

Válasz erre

davkar9
#8206 davkar9 [11521]
Alters. Jó volt bár a hype alapján kicsit többet "vártam".

Nemrég volt egy jó kis bundle akció, Silent Hill2 remake és f-re. SH2t hallomásból már ismertem, spoilerekkel együtt. Így nyilván nem ütött, de legalább jobban tudtam figyelni bizonyos dolgokra. Hangulata remek volt, sajtot tudtam volna reszelni a folyamatos libabőrön

SHf nagyon bejött. A horror része jelentősen kezelhetőbb, a rejtély elemeket sokkal jobban éleztem. Odafigyelés kicsit "hátrány" volt, egy-két dolgot már reveal előtt össze tudtam rakni.

Válasz erre

Peace
#8205 Peace [28898]
Biztosan megveszem! Annyira lehangoló, hogy nem tudtam továbbmenni. Lefarmoltam párszor még az uccsó küldit, de 32-es szinten kiléptem. Nincs is kedvem semmi mást elindítani.

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.01.30. 12:34
Gobiakos
#8204 Gobiakos [13332]
The Lamplighters League

Ez valami veszett jó cucc!
Egy körökre osztott akció-szerepjáték, ami egy alternatív világban játszódik az 1930-as években. Egy csapatot kell összeállítani különböző képességű és fegyverrel rendelkező karakterekből (a 3 kezdő karaketeren túl a többit küldetések során kell betoborozni), hogy együttes erővel megállítsák a világuralomra törő szervezetet.
A grafika nagyon tetszetős, a szinkronok beszarás jók lettek, a játékmenet pedig adja magát. Akinek bejöttek anno az XCom játékok és/vagy a Mutant: Year Zero, az mindenképpen tegyen ezzel is egy próbát, szerintem nem fog (ő sem) csalódni.

Válasz erre

Peace
#8203 Peace [28898]
Köszi!

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2026.01.31. 14:07
Shadowguard
#8202 Shadowguard [4579]
Demóban nem elérhető.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: Peace 2026.01.31. 11:51

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat