28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!

Moken
#219 Moken [1819]
Nem az Intelnél van?????

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

Előzmény: VOid- 2002.08.29. 14:05
VOid-
#218 VOid- [1778]
Most sincs sehol az AMD ?? Csak ott van hogy jelenleg náluk van a leggyorsabb proci a világon és ezt senki se vitathatja..

Válasz erre

okoska3000
#217 okoska3000 [12750]
Ja, akkó majd utánaszámolok

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.08.29. 13:06
Blade Runner
#216 Blade Runner [3128]
Értem is meg szeretem is a viccet. Csak olyan jól feladtad a labdát azzal, hogy úgy tettél, mintha nem tudnád mi az AMD, hogy nem volt szívem nem lecsapni.
Ja, ha P3-ad van, akkor érdemesebb AMD-re upgradelni nem azért mert elvakult fan lennék, hanem egyrészt olcsóbb, másrészt ha új alaplapot veszel legalább még egy-két évig csereberélheted benne a procit, meg a ramokat. Szóval jobb befektetés. Egy P4 RDRAM-os alaplap is legalább addig el fogja azért húzni, de a RAM is és a proci sokkal drágább.

Blade

Válasz erre

okoska3000
#215 okoska3000 [12750]
Jajj má, nem érted a viccet? (vagy csak nem szereted?)...

Amúgy a pénz számít, nekem csak P3.mam van, de amikó vettem nem volt sehol az AMD, na nem mintha lenne most valahol

Mondjuk egy P4-re cserélnék, ha nem kéne alaolapcsere, de hát ha AMD-t vennék, ahhoz is kell alaplapcsere, ergo tök mindegy...

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.08.29. 12:52
Blade Runner
#214 Blade Runner [3128]
"Mé, mi is az a AMD? Valahol már hallottam..."
Hát a fenti beszólás alapján talán nem ártana egy kicsit szélesíteni a számítástechnikai látókörödet. Ha elolvasnál egy-két cikket, vagy kikérnéd a tanácsunkat és rájönnél, hogy mennyi pénzért mennyi teljesítményt kapsz.
(Persze ha már neked P4 2800-asod van, és a pénz nem számít, akkor bocsi, nem szóltam semmit. LOL)

Blade

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.29. 10:12
okoska3000
#213 okoska3000 [12750]
Mé, mi is az a AMD? Valahol már hallottam...
Valami egérfajta? Vagy mi is? Hallott valaki róla valamit???? Van egyéltalán olyanja valakinek???

Válasz erre

Előzmény: Blade Runner 2002.08.29. 09:56
Blade Runner
#212 Blade Runner [3128]
"Remélem a fejlesztők rájönnek, hogy kár volt komolyan venni az AMD-t és ezentúl csak olyan játékokat fejlesztenek amik véletlenül sem fognak futni az AMD-en "
... és néhány héten belül az aluljárókban találják magukat, amint alaminzsnáért könyörögnek az arra járóktól. Persze lehet, hogy kapnak egy is munkanélküli segélyt is.

Blade

Válasz erre

Előzmény: Moken 2002.08.28. 23:01
Eric
#211 Eric [20761]
Azt kéne látnod, hogy Vally-nak válaszoltam...

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.28. 22:05
Moken
#210 Moken [1819]
Remélem a fejlesztők rájönnek, hogy kár volt komolyan venni az AMD-t és ezentúl csak olyan játékokat fejlesztenek amik véletlenül sem fognak futni az AMD-en

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

Sirmelon
#209 Sirmelon [9786]
Mit is kellene látnom?

Sirmelon
A Látnok

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.08.28. 21:59
Eric
#208 Eric [20761]
És van már szept. 1. ?

Na látod!

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.28. 20:54
Sirmelon
#207 Sirmelon [9786]
Ja, már egy tonnányi képet láttam a Stalker: Oblivion Lost-ból.
Király a grafika, ahogy a katonák és a robotok a derékig érő füben gázolnak pl...
Srácok, eljön a grafikai Kánaán! /Csak győzzék a gépek /.

Amugy az UT2003-ban a fű pl. hasonló mint a Stalkerben, csak alacsonyabb, de a pályák gyönyörüek.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Moken 2002.08.28. 21:12
Sirmelon
#206 Sirmelon [9786]
Doom III.
Én nyertem.
Bár ami a Kvakknégyet illeti, az full single lesz , jöhet az is!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.28. 21:08
Moken
#205 Moken [1819]
Nem tudom hallotatok-e már a STALKER-ről?
Na az tényleg meg fogja izzasztani a gépeket.
Aki nem hallott még róla az menjen el a hardwired.hu -ra és a keresőben nézzen utána. Eszméletlen szép.

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

vally
#204 vally [9774]
Én meg az Elite Force II-re várok!
Nomeg a Quake IV-re...

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.28. 21:03
Sirmelon
#203 Sirmelon [9786]
Mind1.
A lényeg, hogy baró a grafika, a füszálak, meg minden.
De asszem a gammát kihagyom s inkább az Unreal2-re gyurok, az első részt is imádtam!
Voodoo2-vel gyurtam végig /Sirmelon nosztalgiázik/.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: vally 2002.08.28. 20:54
vally
#202 vally [9774]
De, szept 1-én fog aranykorongra kerülni.

Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.08.27. 23:52
Sirmelon
#201 Sirmelon [9786]
Nos ha ez egy béta és igy hasit, a gammánál már fékeznem kell majd.
Ám a haveromnál egy 1333 Tbird, DDR266 és ASUS /Tigge: / V8200 GF3 Classic mellett szaggat.
Ezek szerint van még mit optimalizálni rajta, de én végülis megnyugodtam.

S ez a lényeg.

Sirmelon




Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Moken 2002.08.27. 22:54
SilverWolf
#200 SilverWolf [1173]
Sirmelon!

Azt hiszem kb. 2 honapja emlitettem ,hogy ugri-bugri az ut2k3.Te erre valaszoltal,hogy
jo az mikor farat vagy.


Szerintem is nem egy nagy szam,valahogy az elso resz jobb volt.

probaljatok ki a Battlefield 1942 multiplayer demot. poen

" Made with no limits in mind "

Válasz erre

Eric
#199 Eric [20761]
Azért ebben ne légy annyira biztos.
Az UT2003-ról még azt sem közölték, hogy aranykorongra került volna. Ergo addig gyak. még nem létezik a végleges verzió.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.27. 21:48
Moken
#198 Moken [1819]
A full változat még warezban sem jelent meg.
Ez csak egy mittom én hányas béta.
Én megvárom a demo-t hogy lássam mozgásban.

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.27. 21:48
Deathman
#197 Deathman [63]
Nekem is meg van az UT2003. Engem csak az zavar hogy nincs olyan játékmenete mint a QUAKE-keknek vagy a sima UT-nek. Remélem a DOOM 3 nem lesz ekkora lebőgés. Nem játszott valaki az America's Army-val?

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

Válasz erre

Sirmelon
#196 Sirmelon [9786]
"Neked már megvan a TELJES verziós UT2003???"

Meg, de nem egy nagy szám.
Csak ugrabugra lövöldözés, semmi tisztességes sztori. Mondjuk a grafika OK.
Ja és tele van botokkal amelyek sokkal jobbak nálad.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Deathman 2002.08.27. 21:43
Deathman
#195 Deathman [63]
"Az Unreal Tournament 2003 hasit a gépemen 1600x1200-ban 32 biten, minden graf opció fullra nyomva."

Neked már megvan a TELJES verziós UT2003???
Vagy csak a warez oldalakról letölthető verzió??
A boltokba már meg lehet venni?

Anettka te.... büdös görény...-->Roxy

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.27. 20:56
Sirmelon
#194 Sirmelon [9786]
Öröm a köbön!


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: _Gabesz_ 2002.08.27. 20:59
_Gabesz_
#193 _Gabesz_ [391]
"Az Unreal Tournament 2003 hasit a gépemen 1600x1200-ban 32 biten, minden graf opció fullra nyomva.

Na az Unreal 2 miatt már nem fő a fejem!

S ezek szerint a DOOM III is megyegetni fog.

Alig várom már legalább a demót!"

örülj neki, most egy kicsit irigy vagyok

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.27. 20:56
Sirmelon
#192 Sirmelon [9786]
A minidriverek még most készülnek, de a GF4 anélkül is tuti.
A Radeon meg nem.

Még valami:
Az Unreal Tournament 2003 hasit a gépemen 1600x1200-ban 32 biten, minden graf opció fullra nyomva.

Na az Unreal 2 miatt már nem fő a fejem!

S ezek szerint a DOOM III is megyegetni fog.

Alig várom már legalább a demót!

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: _Gabesz_ 2002.08.27. 20:48
_Gabesz_
#191 _Gabesz_ [391]
én úgy tudom Carmack úgynevett minidrivereket írt. (lehet, hogy nem tud programozni ) viccet félre: a ti4600-ra több ideje volt megírni a drivereket. a r9700 akkor még meg se jelent, sőt még a doom3-ra is várni kell még egy ideig

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.27. 20:41
Sirmelon
#190 Sirmelon [9786]
Nyilván a gagyi driverek miatt /szokás szerint/.
S hogy igy van, az a nemrég lezajlott QuakeCon-on bárki megszemlélhette.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Moken 2002.08.26. 20:26
Moken
#189 Moken [1819]
Mér lenne képtelen?

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

Előzmény: Sirmelon 2002.08.26. 19:45
Sirmelon
#188 Sirmelon [9786]
"Nem hiszem, hogy akiknek G4ük van, rohannának ATI-t venni,"

Én pl. tutira nem.
Inkább legyen kisebb a felbontás, de legyen a fegyvereknek torkolattüze a DOOMIII-ban /ezt az ATi uj csodája, a 9700-as képtelen megjeleniteni! /

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.26. 14:59
okoska3000
#187 okoska3000 [12750]
Nem hiszem, hogy akiknek G4ük van, rohannának ATI-t venni, megvárják szépen az új nVidiát, szerintem megmarad azé valami icipici vásárlótábora...

Válasz erre

Előzmény: GeMHz 2002.08.26. 12:34
GeMHz
#186 GeMHz [241]
Meg az nVidiát is...

Voodoo2 rulz!!!

Válasz erre

Blade Runner
#185 Blade Runner [3128]
Ja, közben az ATI elkezdte a 9700-as árusítását. Nyugodtan lehet számolgatni, hogy mennyit késik a NVidia válasza. Ha mind a két kártya kint lesz karácsonykor, akkor kellemes karácsonyunk lesz (olcsó nagyteljesítményű kártyákkal )! Ha valami gikszer becsúszik, akkor viszont az ATI lekaszálja az egész karácsonyi hajcihőt.

Blade

Válasz erre

okoska3000
#184 okoska3000 [12750]
Jó van, csak vicc volt, inkább nézz be a videókártya topicba és segíts ha tudsz

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.08.26. 11:24
Eric
#183 Eric [20761]
Bizonyára úgy lesz...

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.26. 11:23
okoska3000
#182 okoska3000 [12750]
Ja, azt majd egy hónap múlva visszaviszik az összes gépet, hogy tönkrement, jó poén lenne

Válasz erre

Előzmény: Eric 2002.08.24. 10:22
Eric
#181 Eric [20761]
És máris bekövetkezett egy kisebb fajta fordulat a GPU piacon:


Két jó hír az ATI-nak, két rossz az nVidia-nak
2002. augusztus 23. 15:40, Péntek - JohnnyCage

A kanadai központú ATI Technologies-nek következő generációs megoldásainak debütálása után a társaság máris két jelentős
megrendelést szerzett meg az nVidia orra elől.

Elemzők szerint az ATI két új megrendelése jelentős növekedést hozhat a társaság piaci
részesedésében a rivális nVidia rovására. A társaság csütörtöki bejelentése szerint az Apple Computer új Power Mac G4 termékvonalába a társaság Radeon 900 Pro grafikus megoldásai kerülnek beépítésre, a Hewlett-Packard (HP) pedig a Radeon 9700 Pro grafikus processzort kívánja alkalmazni közeljövőben megjelenő Compaq Presario 8000 Series sorozatában.

Mint Tim Mahon, a Credit Suisse First Boston elemzője elmondta, az ATI két olyan
termékvonalba jutott be új chipjeivel, amelyek korábban nVidia grafikus processzorokat alkalmazó megoldásokra épültek. A szakértő szerint az ATI a két megrendelés kaliberének megfelelően jelentős növekedést érhet el piaci részesedésében.

Az Apple Computer és az nVidia képviselői nem kívánták, a HP szóvivője megfelelő
információ hiányában egyelőre nem tudta kommentálni az ATI csütörtöki bejelentését.

Mahon szerint a mostani megrendelések egyértelműen azt bizonyítják, hogy a piac elismerte, az ATI szállítja a jelenlegi leggyorsabb grafikus processzorokat. "Az ATI bejelentése, amely egyébként összhangban van saját álláspontunkkal, bizonyítja, hogy a társaság folyamatosan tör előre a csúcsteljesítményű, kiemelkedő nyereséget biztosító grafikus processzorok szegmensében" - mondta Mahon.


/Supergamez/

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

okoska3000
#180 okoska3000 [12750]
Hubert:

próbálkozz nyugodtan a cseszegetéssel, nem haragszom meg

Kosh Naranek:

úgy látszik félreértettél, pont aszondom, hogy ki van ez találva, felváltva dobják ki az új VGA-kat, most az ATI a jobb, és a high-tech mániás azt veszi, mikor később lesz új NVidia, ami abban a pillanatban még jobb, azt is sokan veszik...

Ha egyszerre adnák ki, az valóban nem lenne üzleti szempontból jó megoldás, mert akkor tényleg konkurensek lennének, így kevésbé, azért mondom, tisztában vannak egymással, hogy ki mit csinál épp, és mikor mit ad ki, szerintem jól beosztják...

Dehát ez így van rendjén

Válasz erre

Hubert
#179 Hubert [1984]
okoska3000:

Jóvanna !

Békejobbot nyújtok.
Nem akartalak cseszegetni ... csak egy kicsit.

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.22. 16:57
Kosh Naranek
#178 Kosh Naranek [651]
Ez nézőpont kérdése. Az én nézőpontomból az NV folyamatosan gyengébb feature listával rendelkező cuccot dobott piacra, mint az ATI. Pl. a GF4 még mindig csak vs1.3-at támogatja, míg az R8500 az 1.4-et (és a GF4 értelemszerűen már újabb eresztés).
Más oldalról nézve a dolgokat, az NV ugyanazt csinálja, mint anno a 3dfx. Sikeresen hátráltatja az újabb speckók elterjedését, csak azáltal, hogy nem támogatja őket a termékeiben (magyarán bizonyos szintig visszaél a piaci befolyásával). Csak nehogy komolyabb botlás legyen belőle (a kisebb botlás az NV30 csúszásával már összejött). Most az ATI-nál a labda, aki rezzenéstelen arcal kihasználja ezt az előnyt.

Az összeesküvés elmélethez pedig annyit, hogy az üzlet és a barátság két dolog. Két ember magánéletében lehet jó barát, annak ellnére, hogy az üzletben egymás ellenfelei (vagyis ha a cégeik kicsinálják egymást attól ők még jó barátok maradhatnak). Viszont a profithajszában nincs barátság. H az ATI képes megtenni azt, hogy eltiporja az NV-t (vagy fordítva), azonnal meg is foigja tenni, hiszen minek osztozna a vevőkörön a másik céggel, amikor a szegmens teljes bevételét zsebretehetné. Az pedig ilyenkor fel sem merül, hogy a másik cég eliminálásával hány mérnök, munkás stb. válik munkanélkülivé. Ha a te verziód igaz lenne, akkor most az ATI megvárná, míg az NV leküzdi a nehézségeket, hogy temékeik egyidőben mérkőzhessenek meg egymással ( esetleg azt, hogy az NV hamarabb kiadhassa az új vasat).
Viszont a tények ismeretében kijelenthetem, hogy erről szó sincs. Bizony az ATI abszolút lovagiatlan (de általam el nem ítélhető) módon kaszálni szeretne az R300-al.

Ha mindenképpen ebbe az irányba tapogatózol, akkor azon gondolkodj el, hogy a nagy cégek reklámjai mennyiben felelősek a felhasználók esetleges egymás ellen fordulásáért.

Válasz erre

Előzmény: okoska3000 2002.08.22. 10:21
Sirmelon
#177 Sirmelon [9786]
"Übermensch ... mond ez nektek valamit ? "

Asszem a Bayern-München jobbszélsője, nem?


Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.22. 12:58
VOid-
#176 VOid- [1778]
lya

Válasz erre

okoska3000
#175 okoska3000 [12750]
Szíves elnézésed kérem, ha megbántottalak helytelen írásmódommal, de baromi gyorsan gépelek, holott nem tudok gyorsan gépelni helyesen, ráadásul laptopon, ahol még az ékezeteket is félrenyomom ugyebár nincs rajta, és nem szoktam átolvasni sem, mit írok, így bezony elég sok az elírás...

Egyébként se nem rivarizálnak és nem is rivalizálnak, hanem teszik a dolgukat...

Aztán vigyázz a szemedre, nehogy kiszúrja valami, egyelőre ennyi, teccik vagy nem

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.22. 13:46
Anonymus23
#174 Anonymus23 [4532]
Moken:

Talán, hogy ne kelljen mindig beírnia a konfigját, a teszt alapú topikokban.

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

Moken
#173 Moken [1819]
Egyáltalán miért jó egy ilyen aláírás?

Inkább vagyok őrült optimista, mint egy pesszimista akinek igaza van !

Válasz erre

Hubert
#172 Hubert [1984]
Anonymus23:
Igen.
Mindig kell törekedni önmagunk meghaladására.

okoska3000: azt hittem elõször, hogy elírtad, de hadd javítsalak ki:

rivális = ellenfél, versenytárs
Ezért rivalizálnak, nem rivarizálank.

Ha már a helyesírásnál tartunk, hadd mondjak még valamit, mert rengetegszer szúrta már a szememet:
egyenlõre = helytelen
egyelõre = helyes

Mivel a helytelen forma használata hatalmas méreteket öltött, lehet idõvel az egyenlõre lesz a helyes, de egyelõre még nem az.

Next stop, Wonderland.

Válasz erre

Anonymus23
#171 Anonymus23 [4532]
Hubert:
Elnézve az aláírásodat: neked is GF4 van!
Logikát követve: Magaddal szoktál rivalizálni, és magadtól vagy felsőbbrendű!?

Ez azért szép teljesítmény!

Übermensch: ?????????? (in english please)

De kicsit utalva a topic címére:
A hírekből nézve, kicsit hosszú lesz ez az ősz.

Bár én mostanában nem veszek új vidikártyát. Mondjuk ezt mondtam március környékén is a GF2Ti-re is, mostmeg GF4-em van. Mostanában olyan bizonytalan vagyok, vagy mégse???

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

Válasz erre

okoska3000
#170 okoska3000 [12750]
Mind a hatan?????

Nincs is mit rivarizálni, próbál kapaszkodni az ATI, azt kész...

Válasz erre

Előzmény: Hubert 2002.08.22. 12:58

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat