28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!

Hardveres hibák elhárítása, legyen szó tápegységről, HDD-ről, memóriáról, vagy akár kábelekről.

Kérdések és válaszok.

Peace
#278 Peace [28898]
Nem feltétlen a kártya kezdi megadni magát, hanem a hűtése. Nekem anno az Nvidia 5900-asommal volt ilyen probléma játékok alatt. Kapott egy új hűtőt, és megoldódott a probléma. Ha van a kártyán maghőmérséklet mérő, akkor nézd meg hány fokos játék alatt a GPU.

Válasz erre

Előzmény: Nomad91 2010.03.31. 18:43
goodboy007
#277 goodboy007 [9203]
A VGA-d kezdi megadni magát.
Próbáld ki egy másik gépben, hogy ugyanezt produkálja-e.

Válasz erre

Előzmény: Nomad91 2010.03.31. 18:43
LordMatteo
#276 LordMatteo [29426]
Szedd szét a gépet, takarítsd ki alaposan - lehetőleg ne használj mindenféle kencefence trutymókat, mozgó alkatrészekre vigyázva ecset, tüdő, porszívó, stb -, aztán rakd össze. Szerintem túlmelegszik (bár akkor kikapcsolna), és ezen sokat segít egy alapos takarítás.

Bár pontosabb segítséget kapnál, ha megmondanád a VGA típusát, és hogy mit értesz megterhelés alatt.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: Nomad91 2010.03.31. 18:43
Nomad91
#275 Nomad91 [2]
Üdv mindenkinek! Van egy problémám és jó lenne, ha vki. segítene.
Mostanában, a gépnek van egy olyan szokása, hogy ahol a videokártya nagyobb igénybevételnek van kitéve, egyszerűen lefagy. A képernyőn színes kockás csíkok jelennek meg. A gépet nem lehet utána leállítani, csak ha lekapcsolom az elosztót. A leállás után, ha bekapcsolom, akkor nem ad képet, mintha a monitor nem lenne csatlakoztatva, de ha kikapcsolva hagyom 35-40 percig akkor újra működik. Eddig, csak ritkán csinálta most viszont folyamatosan. Talán kezd tönkremenni??

Válasz erre

Kemloth
#274 Kemloth [3310]
MIÉRT lehet az, hogy a zsírúj USBs Wifi adaptert amikor bedugom, olyan hangot ad ki a gép, mint ha valami hiba lenne - tehát hiba van?
És mi lehet erre a megoldás?
Köszi, előre is!

Válasz erre

tompetixxx
#273 tompetixxx [2]
Szia,vezérlöpult -programok telepitése törlése-és ott lesz -search settings .AZT TÁVOLITSD EL
Üdv:

Válasz erre

Előzmény: Z-Master 2010.03.27. 18:30
Peace
#272 Peace [28898]
thx

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.03.30. 14:32
Babykiller
#271 Babykiller [14268]
ctrl-f1

Válasz erre

Előzmény: Peace 2010.03.30. 13:53
Peace
#270 Peace [28898]
Hiába nézegetem a manual-t, nem találom, hogy mit kell megnyomnom BIOS-on belül, hogy több opciót érjek el. Szeretnék memória időzítésekkel babrálni a Gigabyte P35-DS3-as alaplapomon, de nem emlékszem mivel lehetett előcsalogatni a plusz beállítási opciókat. Valaki ki tudna segíteni?

Válasz erre

HIS
#269 HIS [206]
Szevasztok nekem a következö lenne a problémám remélem tudtok majd segiteni!"
"Az amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt"
Evvel az üzenettek például facebook.on történö Farmville teljes képernyős futtatásánál jön elő egy ideig minden szép és jó de egyszercsak fekete képernyő és az alábbi üzenet fogad jobbik esetben de van amikor ugy lezzsibbad hogy csak a restart segit!
Másik hibaforrás meg a következö oldalnál jön elő és ez is szintén teljesképernyös futtatásnál

http://www.pixelcase.com.au/vr/2009/newyork/

ha valaki vamit megtud vagy tud segiteni azt megköszönném mivel már elég régóta van ez!
Elöre is köszi!

Válasz erre

_Sun_
#268 _Sun_ [827]
Malware. Erre specializált progit engedj rá, legtöbb "sima" vírusirtó nem boldogul vele.

Gaming is about killing time, not killing people

Válasz erre

Előzmény: Z-Master 2010.03.27. 18:30
Babykiller
#267 Babykiller [14268]
Próbálkozhatsz valamilyen registry cleanerrel, de egy reinstallt javaslok, akkor biztosan megszabadulsz a vírustól.

Válasz erre

Előzmény: Z-Master 2010.03.27. 18:30
Z-Master
#266 Z-Master [20407]
Pár napja vírust kaptam majd töröltem is, de azóta ha neten vmi képet akarok megnyitni illetve minden egyes alkalommal ha elindítom a browsert kiírja hogy nem találja a search settings v1.2.3.msi-t.

> vki? mert baromi idegesítő!!!

D E E P R I V R ✪ soundcloud.com/deeprivr

Válasz erre

Spartacus
#265 Spartacus [1]
Abban kellene egy kis segítség,hogy egy online-os játékot játszom,és most nem jelenik meg az oldal úgy ahogy az eddig megszokott volt,hanem egy egyszerű lebutított változatban jelenik meg.Vagy ha kinyitom valamelyik torrent oldalamat,akkor most már ott sem jelenik meg egyik másik kép,de főleg azok nem ahová a reklámokat szokták megjeleníteni(banner helyek).Miért lehet ez a baki?Segítsetek,mert mindjárt megőrülök.Segítségeteket előre is köszönöm.

Válasz erre

Kemloth
#264 Kemloth [3310]
A probléma a következő:
fent volt december óta egy másolt Windows 7em. Nem szép dolog másolttal szórakozni, de tekintsetek most el ettől.
Kiderült, hogy valami trial-kódot sikerült csak szereznem, ami tegnap hajnalban lejárt. Ehhez d tegnap délután még működött a rendszer.
Egészen addig, amíg egyszercsak leállt. Hát jó... újraindítottam, megint ment tökéletesen.
Aztán megint leállt.
Most viszont már újraindítani sem lehet. Konkrétan semmi tem tudok vele kezdeni.
Berakom a Windows-telepítő DVDt - semmi reakció.
Bedugom a billentyűzetet - semmi reakció, még a billentyűzet részéről sem.

Valakinek valami tippje esetleg van a dologra?
Mert elvagyok én laptopon, de mégiscsak kényelmesebb az asztalni gép - most viszont semmit nem reagál semmire.

Kösz, előre is!

Válasz erre

Gerő a nyerő
#263 Gerő a nyerő [756]
Srácok, segítsetek mitől pattoghat egy zsír új 5.1-es hangfal szett? Bekötöttem rendesen és tök mind1 milyen hangerőn hallgatom random elkezd pattogni pár másodpercig aztán megszűnik. 5.1-es Trust külső hangkártyára van kötve a cucc. Megnéztem fülessel meg 2.1-el, azok nem pattogtak. Mi lehet a problem? Legfrissebb gyári driver és Vista van a gépen. Alaplapi kártya letiltva. Tanácstalan vagyok... Ja a hangfal szett egy Sweex SP025.

Válasz erre

Falusi
#262 Falusi [763]
Jóvanna... Gondoltam mind régebbi írás, és hogy akkor még nem jelent meg a Windows 7.

Áj em unheppi.

Válasz erre

Előzmény: goodboy007 2010.02.11. 19:35
goodboy007
#261 goodboy007 [9203]
"Mindenhol azt olvastam, hogy csak Vista kompatibilis a DX10"
(Remélem érthető)

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.02.11. 18:52
Falusi
#260 Falusi [763]
Egyre többet gondolkodom azon, hogy átváltanék Xp-ről Windows 7 op rendszerre, többek között azért, mert a DX10-et nem használja ki az XP. ÁMDE! Mindenhol azt olvastam, hogy csak Vista kompatibilis a DX10.

Igaz-e? Megéri egyáltalán váltani?

(Egy kis smiley, hogy ne tűnjön túl száraznak az irományom)

Válasz erre

VEndi7
#259 VEndi7 [1]
Valaki szánjon már meg!
Nem vagyok nagy számítógáp szakértő, de láttam egy ismerősnél a GTA4-et és nagyon jónak tűnt, így meg is szereztem. 2 duplerétegű DVD-n kaptam. Fel is telepítettem, Van hozzá vmi Social Club de azt olvastam sok helyen hogy azzal annyira nem is kell foglalkozni ha nem akarok online játszani...
A lényeg:
Serialt és vmi unlock kódot kér. én kipróbáltam egy jópárat, de egyik sem tetszik neki, pedig azt írták hogy működő kódok. A játékkal sem lehet baj mert lett már felrakva egy gépre, csak aki felrakta elérhetetlen
Mi lehet a megoldás?
H E L P P L E A S E !!!!!!

Válasz erre

Peace
#258 Peace [28898]
Pedig sajnos a bios-ban kell beállítanod, hogy cd-rom-ról bootoljon a gép, és onnantól már megy minden magától.

Válasz erre

Előzmény: pamacs01 2010.02.06. 13:49
pamacs01
#257 pamacs01 [1]
Sziasztok!Szükségem lenne a segítségetekre!
Van egy elég régi gép amire szeretnék feltelepíteni egy win xp-t!Eredetileg is az volt rajta csak valami folytán a következőket tapasztaltam mikor újra szerettem volna rakni a gépet! Alul kiírja hogy Entering Setup.... majd kis idő mulva átvált arra hogy
Drive Not Ready
Insert BOOT diskette in A:
Press any key when ready
s akár mit nyomok a következőt dobja rá:

Boot Failure
Insert BOOT diskette in A:
Press any key when ready

A az xp cd-é hiába van benne nem indul el s a biost sem birom elővarázsolni!

Várom a segítő megoldásokat!
Előre is köszi! (FONTOS LENNE!)

Válasz erre

ATESZ_13
#256 ATESZ_13 [106]
FONTOS!!!!!!
Letöltöttem a CS:S-t
Tegnap este jáccotunk hawerokkal, meg ma reggel is.
harmadszor nem akart indulni.
Ezt ugy értem, hogy el akarom inditani, és nem tölt, semmi rögtön kékhalál. Nem tudjátok mi lehet az oka?
Még vami. Telepitettem az AC1-et és azóta nem megy a cs.
Letöröltem az AC-t és ugyse megy.
HEEEELP!!!!!

ASSASIN

Válasz erre

Spider man
#255 Spider man [701]
Ki tud ajánlani egy jó kis telót, ami kb 15 k?

Igen bármi de semmi és akkor ja és tudod úgy. Amikor nem akkor is. Kérem kapcsolja ki.

Válasz erre

Phaser
#254 Phaser [231]
Sziasztok!
A T-online levelezője működik neketek? Mert én sehogyan sem tudom elérni a leveleimet. Ha beirom a weboldalukon az adatokat, azt irja, hogy ilyen mailcim nem létezik. Pedig már 5 éve ezt használom. Más is tapasztalt ilyent, vagy nálam van a bibi?
Előre is köszi.

Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.

Válasz erre

Falusi
#253 Falusi [763]
Úristen, te az apám vagy vagy mi? "Átlátható, könnyen kezelhető + magyar nyelvű...". Körülbelül fél órája szóról szóra ugyanezt mondta.

Btw köszi!

Válasz erre

Előzmény: Gobiakos 2010.01.26. 18:56
Gobiakos
#252 Gobiakos [13332]
Ez a progi segíthet a bajodon.

"Átlátható, könnyen kezelhető + magyar nyelvű. Az Ábrázolás fülnél egyszerűen csak le kell vennünk a pipát. A program szépen, biztonságosan beállítja helyettünk a regedit erre vonatkozó részeit."

forrás: www.tutorial.hu

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.01.26. 18:46
Falusi
#251 Falusi [763]
Pont, hogy XP lenne... Na de mindegy, annyira nem fontos, hogy a rendszerben turkáljak érte.

Válasz erre

Előzmény: Dilizs 2010.01.26. 18:23
a_Mano
#250 a_Mano [218]
vistán: jobb klikk az asztalon->testreszabás->asztali ikonok módosítása és kiveszed a pipát

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

Előzmény: Dilizs 2010.01.26. 18:23
Dilizs
#249 Dilizs [3315]
XP vagy Vista vagy Win7? Win7 esetében egyszerű, mert ott ki lehet kapcsolni, h ne látszódjon; mindezt regisztri buhera nélkül...XP/Vista esetében nem tom, asszem XP esetében van valami regisztri buhera...Vista esetében nem tom, h ugyan az e mint a Win7-nél.

MSI B350M PRO-VDH ¤ AMD Ryzen 5 1600x + Cooler Master Hyper 412R CPU cooler ¤ ASUS GTX 1060/6 GB/GDDR5 ¤ Samsung 960 EVO 250GB M.2 PCIe MZ-V6E250BW ¤ 2*8 Gb Crucial 2133 Mhz DDR4

Válasz erre

Előzmény: Falusi 2010.01.26. 18:03
Falusi
#248 Falusi [763]
Valaki tudja, hogy kel megszabadulni a Lomtár ikontól? Egyszerűen nem akar összejönni.

Válasz erre

a_Mano
#247 a_Mano [218]
na most ebben az a jó, h egyik játék sem proci igényes és egyik sem támogatja a négy magot (a prey talán még a kettőt sem) ráadásul mindegyik visszavett órajelekkel dolgozott, sz'al ez gyakorlatilag a cache memóriák versenye volt (az eredmény is ezt mutatja és semmi mást)

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

Előzmény: kdave9 2010.01.25. 14:30
kdave9
#246 kdave9 [432]
pl itt egy teszt azonos órajelű procikról.

Válasz erre

Előzmény: a_Mano 2010.01.25. 13:52
a_Mano
#245 a_Mano [218]
kdave9: A 4 mag előnye csak alacsony felbontáson és low beállításokon jön elő. 1280*1024 és a felett inkább a vga számít, meg a proci órajele.

ö... ezt honnan raktad össze? a 4 mag akkor előny ha a játékot úgy írták meg hogy tudja használni normálisan a négy magot (ami csak mostanság kezd elterjedni)
amúgy ha húzni szeretnéd akkor olyan 3ghz körül tél'leg nem lesz gondod mai játékokkal, de akkor számolj rá +5-10k-t egy normális hűtőre mert a gyári még egy gyengébb kétmagoson is sovány, nemhogy egy négymagoson ami cca másfélszer annyit eszik.

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

Előzmény: kdave9 2010.01.25. 12:44
kdave9
#244 kdave9 [432]
A 4 mag előnye csak alacsony felbontáson és low beállításokon jön elő. 1280*1024 és a felett inkább a vga számít, meg a proci órajele. Ha 3-3,2 GHz-re fel tudod húzni, akkor elég minden játékhoz.
Ár: egy jobb darab megérhet 25-28k-t is, függ a garitól, tuningtól

Válasz erre

Előzmény: agar007 2010.01.25. 11:06
a_Mano
#243 a_Mano [218]
azokhoz a játékokhoz amik kihasználják a sok magot elég lehet, de amik nem azoknak kevés lehet a viszonylag alacsony magonkénti sebesség. használtan ha van még rá gari max 20-25öt adnék érte, ha nincs még kevesebbet (az lga775 már halott tokozás)

Az analizáló elme élveboncolja az érzelmeket.

Válasz erre

Előzmény: agar007 2010.01.25. 11:06
agar007
#242 agar007 [13]
Sziasztok.Segítséget kérnék,kínáltak nekem egy intel core 2 quad-ot Q8400-at.Vélemény erről a prociról.Elég minden mostani játékhoz?Használtan mennyit érhet?Előre is köszi.

Válasz erre

goodboy007
#241 goodboy007 [9203]
Megvan, hozzá kellett adni egy betüjelet xD.
Csak azt nem értem, hogy ha a többi meghajtó kapott alapból, akkor ez miért nem?

Válasz erre

Előzmény: goodboy007 2010.01.21. 17:12
goodboy007
#240 goodboy007 [9203]
Van az 1TB-os vinyóm, amin két partíció van, de csak az egyiket ismeri fel a rendszer. Illetve mégsem, mert a lemezkezelőben ott van, meg oda van írva, hogy elsődleges partíció, de a sajátgép és a total commander se látja. HELP ME!

Válasz erre

Falusi
#239 Falusi [763]
Szerintetek miért van az, hogy az 5.1-es hangfalszettem kollektívan használja az 5.1-es tudását? Internetes videóknál, sok játéknál egyszerűen nem akarja használni mind a 6 hangfalat. Ha zenét játszok le, akkor normálisan hallani mindenhonnan, a hangkártya szoftverének a térhatás próbáján sincs gond, viszont sok játéknál van. Kipróbáltam Star Wars-Battlefornt 2-őn, de csak 2.1ben volt hajlandó hangzani. Mondom oké, biztos régi játék, ezért nem tudja. Azután meglepődtem, hogy a CoD6 sem akar 5.1-ben hangzani. Azért az eléggé új játék ahhoz, hogy ki tudja használni. Mellesleg a Team Fortress 2-ben normálisan működik minden. Igazából a CoD6 az, ami elültette a poloskát az agyamban. A hangfalammal van a baj, vagy egyszerűen ez a játék hiányossága?

Válasz erre

goodboy007
#238 goodboy007 [9203]
"Origionally I ran memtest and reported 1k+ errors with a MSI P43 Neo3-F."

Ezekszerint a memtest kimutatta a hibát nem? Akkor mi a probléma?

Válasz erre

Előzmény: Babykiller 2010.01.10. 18:23
Babykiller
#237 Babykiller [14268]
Ezzel mit lehetne kezdeni?

Összefoglalva, többszöri csere után is haldoklanak a ramok, több gépben is, de nem azonnal.

Válasz erre

Darkknight
#236 Darkknight [416]
Nincs mit

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: Shantey 2010.01.07. 23:32
Shantey
#235 Shantey [242]
Codec uninstall úgy néz ki megoldotta. Köszi szépen!

A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva.

Válasz erre

Előzmény: Darkknight 2010.01.07. 18:01
Darkknight
#234 Darkknight [416]
Takaríts le minden drivert a gépedről, indítsd közbe újra a gépet ahányszor szükséges.Eztán ccleaner-menj át a gépen.Nyugodtan törölheted a registry találatokat is.Eztán telepítsd vissza a drivereket(alaplap vga stb).Ha végeztél evvel töltsd le a vlc playert, és próbáld ki a a videót vele.Ha újraindul most is a gép a videolejátszásnál akkor nincs ötletem

Ja, és próbáld hanyagolni azokat a szerencsétlen codec-eket.Némelyik csak arra jó hogy összekuszálja a rendszert

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: Shantey 2010.01.07. 15:12
Shantey
#233 Shantey [242]
Emberek kellene egy kis segítség! Akárhányszor próbálok elindítani egy videót a gépemen (méret és kiterjesztés tök mindegy), akkor mindig újraindul a gépem. Miért lehet ez? Miután Avastot raktam fel NOD után akkor jelentkezett a dolog, nem tudom van-e hozzá köze. De miután leszedtem még mindig gáz van.

A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva.

Válasz erre

Darkknight
#232 Darkknight [416]
Milyen oprendszer?

nem kaptam tollat

Válasz erre

Előzmény: Star Wars 2010.01.07. 14:10
Star Wars
#231 Star Wars [11836]
A Creative Soundblaster Live! hangkartyat nem ismeri fel a windows. Csak az Everest latta, aztan attettem egy masik slotba es utana mar ott sem. Drivert nem engedi feltelepiteni, mert szerinte nincs hangkartya a gepben. Mit csinaljak? Nagyon surgos lenne.

RIP pcdome

Válasz erre

Gerő a nyerő
#230 Gerő a nyerő [756]
Na kész is a patyolat Vista... xD

Válasz erre

Kemloth
#229 Kemloth [3310]
Hajrá, vagy mi!

Válasz erre

Előzmény: Gerő a nyerő 2010.01.04. 19:10

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat